Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#17501) st3v3np3t3r válasza KO2 (#17500) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia. nem valószínű hogy sikerülhet, ugyanis a 2 gpu lábkiosztása eltérhet.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17502) KO2 válasza st3v3np3t3r (#17501) üzenetére


KO2
aktív tag

Találtam neten példákat rá, már megcsinálták páran, vannak itt ott leírások a folyamatról, csak hiányos képekkel, nem működő linkekkel. De azt láttam hogy a végeredmény egy működő laptop volt :)

(#17503) st3v3np3t3r válasza KO2 (#17502) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

lehet sokat kockáztattak vele, ennek az esélye,hogy sikerül 50-50%

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17504) LostData


LostData
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyre írok-e, de a következő a problémám:

Van egy nagyon régi Lenovo laptopom, amiről szerettem volna a régi fájlokat az új laptopomra áttenni egy pendrivval. Miközben a pendrivera másolódtak a fájlok, a régi laptopom teljesen lehalt, és most már bekapcsolásnál sem indul el, csak a mellékelt képen lévő hibaüzenetet írja ki.

Nem igazán értek a gépekhez.. még megmenthető? Sok emlékem van a régi laptopomon

(#17505) Starchm válasza LostData (#17504) üzenetére


Starchm
őstag

Nem raktad be a képet vagy csak nálam nem látszik.
Egyébként lehetséges, hogy az adattárolónak semmi baja csak a gép halt meg.

(#17506) LostData válasza Starchm (#17505) üzenetére


LostData
csendes tag

(#17507) LostData válasza Starchm (#17505) üzenetére


LostData
csendes tag

az előbb csak feltöltöttem, nem illesztettem be.. :)

(#17508) st3v3np3t3r válasza LostData (#17504) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia.
A verzió:jó lenne tudni, hogy satás vagy ide-s a tároló,mert azt kiszerelve bele lehetne tenni egy külső hdd házba
B verzió: alternatív rendszer bootolás,windows pe vagy ubuntu linux,mind2vel hozzáférhetsz a hdd-n tárolt adatokhoz. Bár ha a hal.dll sérült,akkor valószínű, hogy vagy szektorhibás lehet(ami csak szaporodhat"feltételes módban) minden bekapcsolással) a hdd vagy az mbr fosta össze magát

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17509) LostData válasza st3v3np3t3r (#17508) üzenetére


LostData
csendes tag

Szia! Köszi a tippeket

(#17510) mozart


mozart
újonc

A következő dolog esett meg velem:

Nagy nehezen rászántam magam, hogy ezt a laptopomat (Acer 5560) is lefrissítsem Windows 10--re. Sajna csak frissítettem, nem volt tiszta telepítés, ami kicsit zavart is, aztán később egy vírus is jelentkezett, igaz, csupán egy jegyzettömbös fájlból, ami nem is valódi, csak DaemonTools-os virtuális meghajtón volt. Mindenesetre ezek után adódtak problémák (nem töltődött be a fájlkezelő, a vezérlőpult, +általános lassúság) Ezek után úgy döntöttem, szükség lesz egy rendes telepítésre is, de a Rufus egyszerűen nem engedte használni a pendriveomat, azt írta ki, hogy "hozzáférés megtagadva". Akkor egyszerűen rátettem a media creation tool-t, mindenféle rufus nélkül, és második bootolásra indult el a telepítés. Ami megszakadt, lila képernyő, lefagyott kurzur fogadott, több próbálkozás után is. Végül eljutottam valahogy a formázáshoz, ahol a GPT-MBR kompatibilitási probléma miatt nem tudta elindítani. Töröltem a meghajtókat, így tovább tudott lépni, de megint nem vitte végig a telepítést, mert annál a pontnál, amikor újra kéne indulnia a gépnek, egyszerűen lefagyott. Így tehát nem volt semmilyen meghajtó a gépen, és a telepítés se működött, kvázi használhatatlanná vált a gép. Kétségbeesésemben fogtam egy régi win 7-es telepítőlemezt, BIOS-ba át, természetesen, beállítottam a lemezről bootolást, elsőre nem sikerült, másodszorra viszont ELKEZDTE FELRAKNI A WIN 10-et. Ráadásul sikeresen, de több lépést kihagyva, 1 óra várakozás helyett kb. 10 perc után egyből a keyboard és a wifi beállításaihoz irányítva. Így lett feltelepítve a win 10, win 7-es lemezről... Ismétlem, korábbi töredékek vagy ilyesmi teljesen kizárva, ahogy említettem, le lett formázva és törölve az összes meghajtó.

A történet ezzel még nem ért véget, jelenleg ugyan szépen működik a rendszer, a gép gyors, de nem működik rajta se az újraindítás, se a kikapcsolás. Mindkettőt próbáltam, órákat, éjszakákat várva, és nem kapcsolódik ki. A képernyő fekete, de a ledek világítanak, a gép hangosan zúg, tűzforró. Ilyenkor csak power gombbal lehet kikapcsolni (amit vagy 100x voltam muszáj megtenni az utolsó napokban) ezek után viszont nem lehet visszakapcsolni, a homokóránál AZONNAL lefagy. Egyedül az akksi kivétel, újra bekapcsolás, biosba való belépés, kilépés, kézi újraindítás után, egy rövid javítással tud belépni a windowsba. Biosban a boot alapértelmezett beállításon van (korábban is azon volt).

Az alvó mód egyébként rendesen működik, érdekes módon ott nem világít, nem zúg a gép. Elsősorban erre a bootolási problémára keresnék választ, de érdekelne az is, hogy mit gondoltok erről az OS telepítésről

(#17511) Pyttawrx válasza mozart (#17510) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A kb 10 perces telepítés rendban van, gondolom ssd van benne. Azt hogy érted, hogy kihagyott lépéseket? Drivereket tettél fel? Melyik verzió van fent? Win10, de melyik?

(#17512) mozart válasza Pyttawrx (#17511) üzenetére


mozart
újonc

Helló

Tudtommal a win 10 magától telepíti a drivereket. De egyébként ja, vannak driverek, egyedül az audio-t kellett utólag telepítenem, mert az nagyon fapados volt.

Ettől függetlenül a kikapcsolás/újraindítás problémára még mindig keresem a választ.
Win 10 Home lett telepítve.

(#17513) Pyttawrx válasza mozart (#17512) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Gyártói oldalról célszerű feltenni a drivereket.. chipset, vga... stb. Utána mennie kéne. A home melyik build?

(#17514) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Dell Inspiron 7580 notebook.
Friss (legális) win 10 van rajta, legfrissebb drivere-kel.

Elég sűrűn eljátssza, hogy megfagy a gép 1-2 másodpercre (hang is megáll ilyenkor, sokszor úgy fagy ki hogy egy hang beakad neki), néha a képernyő is elmegy ilyenkor, sőt van amikor vissza sem jön.

Ha word, excel vagy hasonlókban dolgozok rajta, majd rámegyek a mentésre, akkor szinte mindig befagy tőle a gép.

Általában hogyha indítok valamit, mentek, vagy valami új dolgot csinálok akkor szokott megfagyni.
Legutóbb úgy fagyott ki, hogy úgy elszállt a monitor, hogy csak az egeret láttam, semmi mást. Külső monitort is próbáltam rácsatlakoztatni, de az sem segített. Mindent próbáltam, de nem jártam sikerrel, aztán a bios elem és akksi kihúzása után egy nulláról indítás oldotta meg a dolgot.
Előtte bárhogy indítottam újra a gépet, vakon volt a monitor de a háttérben dolgozott. Tudtam zenét indítani billentyű kombinációval, váltani számokat...stb.

Memória hibára kéne gondolnom?
Van ötlete bárkinek mit lehetne csinálni?

Köszi, Üdv,
Bence

(#17515) Pyttawrx válasza Laby (#17514) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Milyen ssd van benne? Illetve milyen windows 10? Build? Nézd meg az eseménynaplóba mit jegyezz fel abban az időben.

(#17516) Laby válasza Pyttawrx (#17515) üzenetére


Laby
senior tag

SK Hynix 256GB M.2 SSD (windows)
Samsung SSD 8660 EVO 2TB (minden másra)

Windows 10 Home
Verziószám: 10.0.18362 build 18362

(#17517) Pyttawrx válasza Laby (#17516) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Frissítsd 1909-re, ez 1903. Esemény napló hoz ki valamit? Illetve feladatkezelőbe meg nézd meg mi fut

(#17518) Laby válasza Pyttawrx (#17517) üzenetére


Laby
senior tag

Frissítettem, bár már jó ideje csinálja és korábbi verzióknál is csinálta. Feladatkezelőben semmi extrát nem látok, csak a szokásos programok, meg a kismillió a háttérben, nem tudom mit kéne keresnem.
Eseménynapló nem tud az egészről semmit sajnos.

(#17519) Pyttawrx válasza Laby (#17518) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Èrtem, egy másik fórumban ezt javasolták még.
[link]

(#17520) Laby válasza Pyttawrx (#17519) üzenetére


Laby
senior tag

Köszi, kifogom próbálni! :)

(#17521) gabo89


gabo89
senior tag

Üdv!

Van egy Asus x552cl laptopom (Celeron 1007u, 8GB ram, Nvidia 710M dVGA). Már másodjára fordult elő, hogy bekapcsoláskor olyan képet adott, mikor az analóg TV-nek nem volt vétele.
Áramtalanítás után is fenn ált ez a probléma, már a bios boot-logójánál is. Rádugtam a TV-re a laptopot, ott nem volt gond, a TV-n a kép rendben volt, de a laptopon ugyan úgy villogott a kép. Majd elindítottam egy játékot, hogy ha bekapcsol az Nvidia, akkor is fenn áll-e a probléma. Mikor elindult a játék, a laptop képe megjavult. Azóta újra jól üzemel, és nem tudom a hibát reprodukálni.
Először ilyen képet adott, mikor bekapcsoltam: GIF-link1 Majd ilyet: GIF-link2
Mi lehet a baj? Hibás RAM modul?

indul a sörös aludni

(#17522) st3v3np3t3r válasza gabo89 (#17521) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia. Én a ramot kizárnám. Ha csak a belső kijezőn jelentkezik a hiba, akkor az leszűkíti a hibát. Mivel írtad, hogy külső monitoron nem jelentkezik a hiba, így a ram kizárható, mert ha az lenne a hibás, akkor a külső megjelenítőn is hibás képet produkálna. Én inkább a kijelzőre gyanakszom.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17523) gabo89 válasza st3v3np3t3r (#17522) üzenetére


gabo89
senior tag

Amint elindult a játék, a belső kijelző megjavult. :F (Tükrözve volt a kép.)

[ Szerkesztve ]

indul a sörös aludni

(#17524) st3v3np3t3r válasza gabo89 (#17523) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Hm.... Intel hd graphics meghajtóprogramot frissült gyári verzióról? Szedd le a gyártó honlapján lévő verziót, tedd fel azt, a gpedit.msc csoportházirendben meg le kell tiltani, hogy a win update frissítse a meghajtókat

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17525) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok! Van egy Lenovo IdePad S10-3 notebook nem megy fel a windows rá elkezdem usb telepítést elér kb. 78% és utána nem megy tovább.Már cseréltem kulcsot is és próbáltam más windows verziót is.Van win matrica a gép alján kulccsal együtt,probáltam le tölteni a MS oldaláról elenörzés után átküldött a Lenovo oldalára.Onnan miképpen tudnék letölteni egy windows 7 starter iso fájlt?És lehet a nyelvet is váltani mert a billentyűzet angol de jobb lenne egy magyar nyelvű windows.

(#17526) Pyttawrx válasza qwertly (#17525) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Esetleg nézted az HDD/SSD-t, milyen állapotban van?

(#17527) qwertly válasza Pyttawrx (#17526) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a válaszodat,végül usb dvd meghajtóról felmenet a windows 7.Máskor is volt már ilyen,utólag vissza gondolva,valahogy az usb telepítéssel gond volt.

(#17528) Pyttawrx válasza qwertly (#17527) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C

(#17529) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék:
Lenovo ThinkPad E580 az alany és a benne lévő HDD, Bios pl boot menüben látja, de belassul a gép már a BIOS is, amint bekerül ez a HDD (Seagate ST1000LM035).
Ezt a HDD-t teszteltem sentinellel 75 napos, 100/100 és semmilyen hiba nincs, illetve betettem az asztali gépemben ott minden rendben vele, látja a gép is.
BIOS-t frissítettem, illetve reseteltem is.
Ezután beletettem vagy 6db másik HDD-t 160GB-->1TB nagyságig hazsnáltak, mindet látta a notebook és ment vele-
Ebből kifolyolag bele véve egy másik HDD zsír új (Seagate ST1000LM048), ezzel is ugyanez van a notiba valahogy nem működik, másik gépbe viszont ez is megy. Valamilyen biztonsági beállítás a biosban, vagy miért működhet, illetve nem müködik így? A Laptopban van még egy m.2 NVME toshiba 256GB SSD. A HDD szalagkábele épp.
Erre esetleg valakinek ötlete?
Köszönöm.

(#17530) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#17529) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

szia. ha jól értem a leírtakat, amint hdd kerül a laptopba belassul az egész?az ssd-vel megy rendesen?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17531) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#17530) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem jól érted, 2db hdd-nél van ez, ami benne volt, meg egy zsír újjal sem megy. bele tettem vagy 6 másik HDD-t most plusz egy 500-ast és azonnal látta és kutyabaja. De a szóban forgó 2 hdd is megy pl asztali gépbe

(#17532) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#17531) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ez tényleg érdekes hibajelenség

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17533) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#17532) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Biztonsági beállítások nincsenek bekapcsolva bios, már ezt is átnéztem, nem igazán tudom már merre menjek :). Sőt most a lenovo logonál megáll az említett hdd-vel.

[ Szerkesztve ]

(#17534) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#17533) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

általában ilyen hiba akkor szokott előfordulni, ha táphiba miatt nem tud elindulni a merevlemez vagy fej beszorul és nem tud ráállni a fejre... nem hallgattad a meg 2 merevlemezt a laptopban hogy elindulnak-e? asus eeepc 1000-nél találkoztam olyan hibajelenséggel, hogy töltőre dugva nem látta a merevlemezt, akkuról indítva utána töltőre dugva meg gond nélkül működött

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17535) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#17534) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen elindul, hisz látta a bios boot menübe is. :) Most meghallgattam azért, elindul normálisan. Én csak a szalagkábelt cserélném :) Bár igen tudom akkor miért megy másik 6 hdd-vel :)

[ Szerkesztve ]

(#17536) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#17535) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a tápegység igény közel egyforma az összes hdd-nél? 5V hány mA?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17537) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#17536) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

azzal kezdtem, 5V 1A. :) De jöhetnek az ötletek. :) Amit még próáltam, akksi nélkül, csak akksival, csak töltővel és akksi + töltő, illetve ssd nélkül, meg kínomba ram csere , illetve a ramot mindkét slotba, de ezt tényleg csak kínomba, mert elvileg nincs köze hozzá :DMég amit tapasztaltam, hogyha több percig nincs benne a hdd, akkor az első bekapcsolásnál, elindulás után kikapcsol a gép meg újra indul.

[ Szerkesztve ]

(#17538) Pyttawrx válasza Pyttawrx (#17537) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Van egy lenovo t570 noti nálam szeretném a biost frissíteni pendriveról, a gazdájának sikerült biost frissíteni, és azóta nem jön be kép bekapcsoláskor. Régen csináltam ilyet vagy 5 éve, hogy meg kellett nyomni valami billentyűket és pendrive-ról felment rá a bios de nem találom a módját. Esetleg nem tudod? Köszi

(#17539) fungi válasza Pyttawrx (#17529) üzenetére


fungi
aktív tag

Akkor csak Seagate-re allergiás? Vagy a kipróbált, rendben működő merevlemezek közt is volt Seagate?
Táp is tud okozni merevlemez anomáliát idővel, de egy vadonatúj merevlemeznek mennie kéne hibás táppal is egy darabig. A rendszer az Ssd-n van, szóval a Hdd csak tárolásra kell? Ssd nélküli próbánál gondolom a rendszer is arról ment, a Hdd-n se a rendszer, se a tárolás nem oké? /Nálam van olyan Seagate, ami ma is megy, 100/100-as, de egyszer tűntek el róla adatok magyarázat nélkül, azóta külsőleg filmtárolásra van használva/ Windows hibajavítás vagy lassú formázás nem segíthet? Érdekes probléma, ezeket jó megfejteni...

(#17540) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#17538) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

csak eeprom íróval fogod tudni,vagy ha SO8 tokozású csip és ki tudod szedni,akkor azt másik laptopba átrakva lehet újra írni. Én egyiket sem próbáltam,egy ismerősöm így javítja, már amelyiket lehet. Mert vannak olyan bios-ok, ami már nem SO8, hanem egy kombinált vezérlőcship része, ami QFP vagy BGA tokozású, akkor viszont ott forrasztgatni kell, meg kutatni a laptop kapcsolási rajza után

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17541) peto.istvan


peto.istvan
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy nem mai darab Asus A6B00R laptop. Vettem hozzá 1db Msata / 44pin IDE adaptert valamint egy Msata csatis 120Gb SSD-t.

Win 7 telepítéskor egészen addig semmi gond, amíg a fájlok másolása elkezdődik. Itt lefagy a telepítő. Ha vissza rakom az eredeti HDD-t azzal gon nélkül települ. Kipróbáltam USB és CD telepítéssel. Ugyan az a hiba. Formázni tudtam a windows telepítővel.

Nem értem, hogy mi lehet a hiba? Esetleg az átalakító? :R

(#17542) st3v3np3t3r válasza peto.istvan (#17541) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia. Ebbe a gépbe felesleges volt SSD-t venni,nagyon gyenge már.:( Meg az IDE sok olyan utasítást nem támogat már, amit már az SATA ACHI már igen,ami szükséges az SSD-k normál működéséhez.

Amúgy az is lehet, az IDE adapter vagy SSD hibás.

Az SSD milyen gyártmányú/típusú?Másik gépen(ami modernebb) próbáltad?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17543) Pyttawrx válasza fungi (#17539) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Volt seagate is igen, konkrétam volt samsung, wd, seagate is. Azonnal indul velük. A saját seagate, és egy vadi új seagate pedig nem megy, felpörög, de lenovo logoig jutok velük, viszont másik gépbe meg mindkettő hibátlan. Csak asztali pc-be próbáltam, de ha ott mennek, akkor azoknak jónak kell lennie. Most betettem az uj seagatet egy paeq notiba, gond nélkül megy. Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#17544) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#17543) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Egyes lenovo-k,hp-k,dell-ek,fujitsu-k nagyon válogatósak. pl. az én hp-m nem eszik meg mindenféle minipci-os wifi és wwan kártyát, fujitsut még nem teszteltem ilyen szempontból.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17545) notebookdr


notebookdr
friss újonc

Keress rá megoldást itt: https://notebookdoktor.hu/kapcsolat/

(#17546) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#17544) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez világos, meg úgymond köztudott is, csak ezzel a hdd-vel adták ki és ment is vele. Sőt a Hdd megy is, és a tesztek alapján is hibátlan :). Arra szeretnék rájönni, miért lett ez ami most van. Rendelek hdd kábelt hozzá és akkor előrébb leszek, legalább is remélem :)
Köszönöm neked is és mindenkiek a választ, aki válaszolt.

(#17547) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#17546) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A Lenovo ThinkPad E580 legutolsó bios frissítése(1.35) elvileg csak akkutöltési hibajavítást tartalmaz.
az 1.31es verzió tartalmaz egy olyan új funkciót, hogy ha nincs 2,5" HDD, akkor kikapcsolja a SATA vezérlőt, nem lehet hogy ez a funkció kavarhat be? mondjuk ha nem érzékeli időben a merevlemezeket, akkor úgy detektálja mint ha nem lenne benne?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17548) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#17547) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ennek utánanézek, bár biosba nincs erre állítás, mivel automatikus. Akkor 1.31 előtti verziót próbáljak meg? :R

(#17549) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#17548) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

megpróbalhatod, max nem engedi downgradelni. vannak olyan laptopok,amik efuse-os, nem enged régebbi verziót visszatenni

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17550) NorbertoEco


NorbertoEco
tag

Sziasztok.

Van egy Dell Vostro 3300 gépem és olyan gondom van, hogy túlmelegedés miatt kikapcsol. Szétszedtem újrapasztáztam és mostis. Csak pasztám volt, de kellett volna az a szilárdabb "gumiszerű" is azt nem bántottam (maradt a gyári), mert olyanom nincs. Mi ennek a pontos neve?
Szóval a hibajelenség az hogy a gép szépen betölt és ha nem csinálok rajta semmit akkor akár órákig is elmegy különösebb ventillátor felpörgetés nélkül. Viszont ha nyitok egy chrome böngészőt vagy elindítok egy youtube videót felpörögnek a ventillátorok és rövidesen kikapcsol a gép.
Indítottam AIDA hőmérséklet tesztet és azt tapasztaltam, hogy kikapcsolás előtt az AUX kb 102 fokos és a GPU dióda pedig 105 fokos. :W
Mit javasoltok? Mit csináljak? Mivel oldódhat meg a problémám?

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.