Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#13868) szakmaster


szakmaster
tag

Sziasztok!

Karácsonyra vásároltam egy Lenovo Thinkpad T400 típusú használt notebook-ot Core2Duo P8700 cpu-val egy megbízható cégtől, akikben eddig nem csalódtam. Most viszont ezzel a laptoppal valami nem stimmel, mert nagyjából véletlenszerűen fogja magát és kikapcsol használat közben. Gyanús lett a dolog, megnéztem HWInfo és AIDA64 progikkal a szenzorinfókat és kiderült, hogy már kisebb terhelésre is 85-100 fokos CPU hőmérsékletet mutat. Kicsit kételkedtem a látottakban, mert akkor hogyan ment fel a Windows ha már enyhe terhelésnél is kikapcsol a gép... Windows 7-tel jött a gép alapba, rátettem próbaként egy Win10-et, simán hiba nélkül felment, viszont amint használatba akartam venni, ennél is lekapcsolt. Driverek mindkét esetben megfelelően installálva voltak. Furcsa továbbá, hogy a hűtőventilátor ilyen magas hőfokok ellenére se kapcsolt magasabb fokozatra, 3500 rpm környékén dolgozgat.
Nem nagyon találgattam tovább, hétfőn várhatóan futár hozza a cseredarabot és ezt a hibásat visszaküldöm, de szerintem komoly hűtés gondok vannak ezzel a géppel, lehet csak egy újrapasztázást kér, de nem értem, elvileg eladás előtt ezeket a gépeket rendesen kipucolják, hűtőrendszert kicsit rendbe teszik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.