Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127) MartinIsti válasza Calibos (#103) üzenetére


MartinIsti
csendes tag

Szia Calibos!

Nem tudom pontosan milyen a tápegységem, de tavaly decemberben egy Codegen 6066-os házat vettem táppal együtt.

Amúgy gondolom, hogy a BIOS-t frissítették, illetve hát nem tudtam leellenőrizni, mert otthon arra már nem volt időm. Ott kipróbálták a gépet, meg is mutatták, hogy működik, csak az a fene gond van, hogy ugye fél óra, 1 óra használat után (időnként már 10-15 perc is elég) mondja be az unalmast a kishaver. Annyit meg szerintem nem nyüstölték. Illetve ha nem csinálnak vele semmit, csak megy, akkor nem biztos, hogy kijönnek az általam produkált hibák.

A memtesztet meg azért nekem kellett (volna) lefuttatnom, mert mikor mentem a gépért, akkor tették csak bele a RAM-ot (én vittem, és mivel nem ott vettem, azért nem akaródzott neki először beletenni), és még kb. fél órát volt nyitva az üzlet, meg én sem akartam ott órákat álldogálni. Lehet, hogy kellett volna, de én nem elsősorban a RAM-ra gyanakszom már...

Ha se kép se hang, mit lehet csinálni? Kisütni a CMOS-t? (vagy nem így kell mondani?) Ha ezt megteszem, és a gyártó leírása alapján frissítem a BIOS-t, akkor elvileg menni fog? Ha már elindul, az is valami.
Tudtok ajánlani különböző tesztprogikat, amivel meg tudnám állapítani, melyik alkatrész akarja bemondani az unalmast?

Bocsi a litániáért, és köszi az eddigi segítségeket is!

''When the sailmen's sailing away, he shows that the dream of Lemuria is true''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.