Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-22 06:57:22

LOGOUT.hu

Alapelv: "Ha rendszáma van, itt a helye!":)
Nem a motor mérete a lényeg, hanem az EMBER !!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) -Mosquito- válasza Micsurin (#18950) üzenetére


-Mosquito-
őstag

A felniről muti már egy képet,ahol látszik a dobfék.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#18952) csongi válasza Micsurin (#18950) üzenetére


csongi
Topikgazda

Nagy szopo roller ha a foresight dobfekes. :)
Az a rogzito fek. Az uzemi fek az tarcsa ezen is, es integralt a rendszer. :).
Azt biza az elodod leszedte.
Hozzavalok.
Fekmunkahenger+csavarok
Fektarcsa+csavarok
Fekbetet
Fekcso.
Ellenorizzetek, honnan kotottek le. Lehet osztofejet is potolni kell.
:(

(#18953) Burt1793


Burt1793
veterán

Most már rendesen átlépi a 3000 forintot egy tank benzin (jobban kifogyasztom a tartalmát), ráadásul a fogyasztás is nő, ez az autópályás menet óra szerint 130-140nel megteszi hatását.

Tegnap kipróbálta más a kicsikét, hidegen minimálisan füstöl, reméljük, csak gőzöl, majd ránézek az olajszintre. Lehet, hogy ez mindig is ilyen volt, nem szoktam hátulról nézegetni és persze nem 2T füstölésre kell gondolni, egy cigi több füstöt csinál egy szívás alatt. :D

(#18954) kcsa válasza Burt1793 (#18953) üzenetére


kcsa
veterán

Mást is utolért már a gyűrű- és szelepszár-szimering csere, téged is utol fog :)

(#18955) Micsurin válasza csongi (#18952) üzenetére


Micsurin
nagyúr

98-asok sose voltak tárcsások egészen biztos vagyok benne. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#18956) Burt1793 válasza kcsa (#18954) üzenetére


Burt1793
veterán

(#18957) runner 125 válasza Burt1793 (#18956) üzenetére


runner 125
nagyúr

10k km-rel 1,3M egy ilyen? Atya ég... Mennyi akkor az új?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#18958) Burt1793 válasza runner 125 (#18957) üzenetére


Burt1793
veterán

Viccelek, lefingott yamaha tdm 900-at veszek ennyiért, 40 ezer km-rel. :D
Az új az 1,7 milla amúgy az sh300ból.

(#18959) csongi válasza Micsurin (#18955) üzenetére


csongi
Topikgazda

Jah hogy 98-a.
Lehet erdemes lenne atszerelni egy tarcsafekes megoldasra.
Szerintem 30 korul ki lehethozni, es tobbet nem kell kinlodni.

[ Szerkesztve ]

(#18960) csongi


csongi
Topikgazda

Szerintetek, ekkora pillango szelep logas, szivathat a leallassal es be-be hullamzo alapjarattal?
Pillango

(#18961) nyogo83 válasza csongi (#18960) üzenetére


nyogo83
senior tag

A tengelyenel ha ki van kopva, siman okoz alapjarat problemat, a leallast maximum ugy hogy megallasnal az alapjaratra visszaalva lefullad. Gondolj bele, normal karbinal mekkora pici rest allitasz az alapjarati csavarral, es mennyit valtozik hozza a fordulatszam.

(#18962) csongi válasza nyogo83 (#18961) üzenetére


csongi
Topikgazda

En is erre gondoltam.
Neha leall hirtelen gazelvetelre,neha meg nem.
Sajnos kottyan eleg szepen, jopar tizedet valtozik a pillango szelep es a torok kozott a tavolsag.
Igy eszi meg a fene :).
Falsot sehol nem sziv, hiba utenet nincs.

(#18963) csongi


csongi
Topikgazda

Kinai Termostat beszereleve.
Tokeletes. Varosba, es varoson kivul is a felenel es picivel felette allandosul a homerseklet.

A karburator tovabb szivat sajnos.

(#18964) csongi válasza csongi (#18963) üzenetére


csongi
Topikgazda

Jelenseg.
Fekezeskor, vagy hirtelen gazelvetelnel, leall, vagy durvan ala esik az alapjaratnak.
Felig melegen, pici gazt kell huzni, hogy induljon
Magas,vagy alacsony a benzin szint?

(#18965) DigitXT válasza csongi (#18964) üzenetére


DigitXT
félisten

Magas.

(#18966) kcsa


kcsa
veterán

SH egy ideje elég vállalhatatlanul rezonált, érezhetően motor/hajtás felől, kuplung is meg-megnyekkent néha, eljött a szétszedés, takarítás ideje.

Szerintetek is jól látom hogy ez megégett és cserés? Ahol más színe van, ott érdesebb is.

Kicsit ovális is, van benne vagy két tized, viszont egészen gyári a mérete, még nincs cserehatáron.

(#18967) nyogo83 válasza kcsa (#18966) üzenetére


nyogo83
senior tag

Annyira nem tunik egettnek igy keprol(mobilrol nezve). Viszont ha kicsit ovalis, akkor szopo mert amiatt remegni is fog. Gondolom nincs lehetoseged egy esztergalyosnal finoman felszabalyozni az a par tizedet?
Mert keprol egesz jonak tunik a vastagsaga meg igy is.
Tavaly/tavaly elott emiatt csereltem en is komplett harangot+kuplungot, mert hiaba jonak tunt, ovalisra volt kopva, annyit meg mar nem lehetett rajta finoman csiszolni.
Akkor kapott egy komplett Newfreen szettet, azota csend van, pedig csak varosban gyilkolom egy Multivarral.

Esetleg meg most atmenetileg finoman csiszold fel smirglivel, egy picit normalisabb lesz, de nem vegleges megoldas.

(#18968) kcsa válasza nyogo83 (#18967) üzenetére


kcsa
veterán

Xcitingon láttam milyen a valóban megégett (fémes-kékes foltok, plakkszerű felülettel), ez persze nem tart ott, viszont foltokban teljesen más az anyag mint máshol, igazából erre gondoltam.

Valószínűleg tudok esztergáltatni, de az itt a kérdés, hogy akarjak-e, mert ha anyag foltokban már megégett (a fentiek tükrében), az már soha nem lesz jó :)

(#18969) csongi


csongi
Topikgazda

Sziasztok!
Ot ismeri valaki? Szervizel meg?

(#18970) kcsa válasza csongi (#18969) üzenetére


kcsa
veterán

Engem nem nyert meg, anno robogóval simán lepattintott telefonban.

(#18971) huszi.gyb válasza csongi (#18969) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Van egy stílusa az biztos, kb válogatja az ügyfeleit, de amúgy jól dolgozik. Én ennyit hallottam róla...

www.dongosofor.hu

(#18972) Micsurin válasza huszi.gyb (#18971) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Szimering csere az USD teloban volt neki kőkemény 20 perc ? És ott megvárhattam. Jól dolgozik, de a stílusa meg van.

Tavaly faterom a Foresighttal szintén elzargatta, pedig csak fékfolyadék csere lett volna, lusták vagyunk légteleníteni.... :D

@Mosquito: Csüti-Péntek lövőm a képet, a felni per pill vár a színterezésre, a másik meg a robin van.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#18973) DigitXT válasza csongi (#18963) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha mi nem gányolunk vmit teljesen leül a topik.:D A kép címe: van itt hely!:C

Szerk: tudom, majd most jön, hogy aki motorozik, az nem ér rá írni...:))

[ Szerkesztve ]

(#18974) kcsa


kcsa
veterán

Leül a buli? Oké, akkor kérdezek:. Variátorházban a főtengely mozog ki-be egy-két millimétert. Normális vagy sem? (lehet nincs is kettő...)

(#18975) csongi válasza DigitXT (#18973) üzenetére


csongi
Topikgazda

Ne is mond :).
Most a hatso szijtarcsa a mozgo szopat hogy a francn nyavaja torje ki. :).

Van ott hely, latom zoldrendszamra gyursz :)

KCSA, az nem igazan normalis. :(

(#18976) nyogo83 válasza kcsa (#18974) üzenetére


nyogo83
senior tag

Nagyon nem okes akkora mozgas :( Nem szabadna erezni mozgast, max par tizedet, amit csak meressel veszel eszre.

(#18977) DigitXT válasza kcsa (#18974) üzenetére


DigitXT
félisten

Csatlakozva nyogohoz, amennyire én az új főtengelyem beépítését láttam, hááát...
Nagyon nem fér bele, hogy oldalirányba mozogjon. De persze merőlegesen se...:DDD
Az illesztésnél mikronokat néznek, hogy még megfelelő-e, nem millimétereket...:(

Jó, mondjuk mikronból belefér akár 60-70 is, az meg ugye 6-7 század milliméter...
Nekem konkrétan 7-et mért Marcell. És azt mondta, elmegy, mert kevesebb 8-nál.
De természetesen igaza volt, hogy létezik másik főtengelycsapágy (esetemben a
gyári méretből van kétféle) ami 1-10 mikronnal nagyobb lett volna, így 0.069-0.060
mm is lehetett volna a vége. Akár... Nademindegy: nekem már így lett összerakva.

Most éppen nem a blokkal van baj, csak a benya nincs: nem volt időm összerakni.
De legalább kendácsoltam a zöld rendszámhoz illő akkutartót. Még nincs kész.:D

(#18978) sityupityu válasza kcsa (#18974) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem is simán mozog annyit a runner-ban. Már tavaly júniusban észrevettem amikor még a haveromé volt és én csak szereltem még. Akkor volt benne 24 ezer km. Most lesz benne 32 és ugyanúgy mozog, se többet sem pedig kevesebbet. Egyébként nagyon szép hanga van a motornak, semmit sem lehet hallani. A km tuti, hogy valós a motorban, a főtengely is gyári még. A hajtást leszámítva ehhez a motorhoz rajtam kívül még senki sem nyúlt az egészen biztos. Én sem tudom hova tenni ezt a mozgást, de mivel közel 8 ezer km alatt semmit sem változott, hallani meg végképp nem lehet semmit így én nem is foglalkozom vele. :F

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#18979) DigitXT válasza sityupityu (#18978) üzenetére


DigitXT
félisten

Most, hogy mondod, nekem a kuplungtengelynek van kb, ennyi mozgása...
De azért az más tészta, és tök más a felfüggesztése is. Nameg, amikor az
anyacsavarral oda van fogatva a deklihez 70 Nm-rel, akkor már nem mozog.

Szerk: amúgy én se tudnám hova tenni, hiszen ha az egyik oldalon mozog,
akkor ugye a másik oldalon is, azon meg egy csomó cucc van felapplikálva.
Nekem kb. ledarálná a vezérműlánc vezetőt, ha bemozdulna 2 mm-t...:R

Szerk2: juteszembe. Ha ráhúzod a varióanyát, akkor ráfeszül a csapszegre,
onnantól viszont a szerkezet adott pozícióban rögzül: rosszul gondolom?:F

[ Szerkesztve ]

(#18980) sityupityu válasza DigitXT (#18979) üzenetére


sityupityu
veterán

Igen, a kuplungtengelynek is van játéka, de az tényleg más.
Úgy van ahogy mondod, ha rá van húzva a variátor akkor már nem moccan semerre.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#18981) nyogo83 válasza sityupityu (#18978) üzenetére


nyogo83
senior tag

Pedig ilyen milimeter vagy afeletti mozgas nem gyari ertek az tuti.
Bizonyos motoroknal megadjak, mennyi lehet a fotengely axialis mozgasa, de az is ilyen hatarok kozott mozog, hogy melegen 0.1-0.2mm/hidegen 0.06-0.08mm.
Vannak regebbi blokkol, ahol akar 0.5-ig is elfogadhato meg a logas, foleg ahol hezagolhato.

Viszont az SH blokkjanal semmi info nincs az axialis jatekra, ugye nincs tamcsapagy se, csak az illesztett ket golyos csapagy a blokkfelben(mint a legtobb motorban). Raadasul valami speci modon, celszerszammal kell azt is beapplikalni, szoval tuti szoros illesztesu lehet, ilyen 1mm-es vagy nagyobb jatekot nem szabadna engednie.

Ha emelle hozzavesszuk, hogy a hajtorud csapagyak oldaliranyu jateka is van, ami altalaban 0.15-0.20mm lehet max(ami egy hasznalt motornal siman megvan ennyi), akkor a ket logas osszeadva mar jelentos, amennyit a hajtorud a henger/dugo kozepvonalahoz kepest el tud mozdulni.

Nekem pl a Madison fotengelyen semmi erezheto logas nincs, szoval maximum kiorazva talalnek valami tized koruli erteket.

Nyilvan ez szemmel lathatoan csak kesobb jelentkezik, pl henger szabalytalan kopasa. Ami blokknal talalkoztam hogy nagy volt a logasa a fotengelynek, annal bizonyos fordulaton erezni lehetett hogy utemesen rezonal.

Szerk:
"Ha ráhúzod a varióanyát, akkor ráfeszül a csapszegre,
onnantól viszont a szerkezet adott pozícióban rögzül: rosszul gondolom?"

Igen, viszont az axialis logas mereset lehuzott variatorral, "szabad" fotengellyel kell merni. Szoval ha van logasa, akkor az azt jelenti, hogy lehuzva szorosra a henger kozepvonalatol huzod el annyival a fotengelyt.

[ Szerkesztve ]

(#18982) DigitXT válasza nyogo83 (#18981) üzenetére


DigitXT
félisten

ha van logasa, akkor az azt jelenti, hogy lehuzva szorosra a henger
kozepvonalatol huzod el annyival a fotengelyt

Hát ez így továbbra sem hangzik jól. Remélem nekem nincs lógása,
de most csak ezért nem szedem szét, hogy ellenőrizzem...:))

Szerk: jelige: új csapágy, új főtengely, mi baj lehetne? Amúgy tényleg.
Szerk2: még arra kíváncsi lennék, hogy kcsa hogy szembesült ezzel?
Ha esetleg újra a szerelőnél van a gép, akkor ő csak tudja, mit lát...:DDD

[ Szerkesztve ]

(#18983) sityupityu válasza nyogo83 (#18981) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez így van minden ahogy mondod.
Viszont semmilyen fordulaton semmiféle ütemes rezonanciát nem lehet érezni a motoron, abszolút tünetmentes. És mondom, közel 8 ezer km elteltével is változatlan minden. Én szét nem szedem ez miatt az tuti, hamarább megy a kukába. :) Biztos, hogy nem fogok ilyenekre költeni ennél motornál vagyonokat.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#18984) kcsa válasza DigitXT (#18982) üzenetére


kcsa
veterán

Készítek egy videót majd. Egy idegesítő hang forrását nyomozom: beindítás után néha (többször igen, mint nem) kattogó hang hallható, az a hangos, tudod-hogy-drága-lesz fajta.

Ami miatt főleg a variator és a főtengely közelébe gyanítom a dolgot az az, hogy szétszedés és alapos takarítás után egy hétig nem jelentkezett, kopottabb görgővel botrányos volt. Görgőpályák és oldalak nem kopottak,feltűnően nagy holtjáték sincs.

Ez a takarítás közben vettem észre, hogy mozog ki-be kicsit. De ha ez ennyire para, újra lebontom és megmérem valahogy.

(#18985) csongi


csongi
Topikgazda

Nekem is logott, a vegeredmeny a csapagy forgott meg a hazban. Az uj csapagy sem oldotta meg a hibat, mivel egy meret letezik. Hezagoltam, es locktite csapagyrogzitovel tettem ossze. Azota ugy all, mint katiba...

(#18986) sityupityu válasza csongi (#18985) üzenetére


sityupityu
veterán

Sokat gondolkodtam ezen az egészen ami pl nálam is tapasztalható, és nem lehet vitába szállni azzal amit írsz, mert valóban így van. :K
De ha ez az eset lenne nálam is hát én nem tudom...Ott ennyi idő alatt meg amit kapott tőlem ez a motor (nagyon nem kímélem), már nagy gebasznak kellene lennie. Mondom, 8 ezer kilométerrel ezelőtt is ugyanúgy lötyögött mint most (jó, lehet, hogy nincs 2 mm, de érezni). Idén amikor szétszedtem semmivel sem rosszabb a helyzet. és e mellett semmi mellékhatás sincsen. Sem zaj, sem pedig rendellenes rezonancia.
Valami szerintem sem teljesen oké, de nem fogom szétszedni ez miatt, marad így.

szerk: Most ahogy leírtam ezt kezdek szinte egész biztos lenni abban, hogy nálam a hézagolással nem ok valami.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#18987) csongi válasza sityupityu (#18986) üzenetére


csongi
Topikgazda

Két helyen lóghat. Főtengely a csapágyba, vagy a csapágy a házba. Inkább a csapágy a házba. Előbb utóbb, kiforogja magát és érdekes hangja lesz :)

(#18988) sityupityu válasza csongi (#18987) üzenetére


sityupityu
veterán

Lehet, hogy mindez 20-25 ezer km múlva lesz, akkor meg már rég nem lesz nálam. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#18989) DigitXT


DigitXT
félisten

Na, összelapátoltam a taligát. Pöcc-röff volt. Amint benzinhez jutott.
Persze nyektetni kellett, a membrános AC miatt, amíg felért a benya,
de legalább így tökéletesen látszott, hogy mi a helyzet, mert átlátszó
csövet használtam: sajnos most se nyomásmérő, se áramlásmérő...

De amúgy pont az utóbbi volt a probléma okozója. Nevezetesen elég
durva fojtása volt, s én barom a szivattyú elé építettem be a szűrővel
egyetemben. Belevegősödött a szivattyú előtt, nem volt hozzáfolyás,
szevasz. Nem a szivattyú hibája volt, hanem az elrendezésé. Ez van!
(Tkp. csak mázlim volt, hogy korábban pont működött. Sebaj: mindig
van 2.0 verzió, ami már sokkal jobban sikerül, mint az első elb*szott.)

Az üzemanyagszűrő mindig a nyomóoldalon legyen - Pierburg Service

Ui: most amúgy a xenon nem megy, vmit félreköthettem, nyehehe.:C

[ Szerkesztve ]

(#18990) DigitXT válasza DigitXT (#18989) üzenetére


DigitXT
félisten

De ma sem megyek vele melóba. Éjjel elköszönt a kb. 5L V-Power 100...:O
A vadiúj benzinszűrő csatlakozásánál. A cső gondolta, hogy mégsem 8-as,
inkább kilágyul picit, bilincset leszarva. A benzin hadd menjen amerre lát...

Eszem-faszom megáll... Alapvetően 6-os csővel szerelték, de a tank 10-es.
(Szóval ha vki oda rá tud erőszakolni egy 6-os csövet, az vmit nagyon tud.)
Gondoltam a 8-as csővel jó vagyok. Hát, majdnem. Mindegy. Legközelebb...

Szerk: egyébként ideális pillanat lett volna aláhajítani azt az égő gyufát...:DD

[ Szerkesztve ]

(#18991) Bogyó bá' válasza DigitXT (#18990) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igen, ha a Dunáig már nem jutsz el vele, akkor a gyufa kézenfekvő megoldás LENNE, ha maradt volna benne elég benya. :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#18992) DigitXT válasza Bogyó bá' (#18991) üzenetére


DigitXT
félisten

Le akartam szívni a maradékot, de kiderült, hogy nincs maradék...:))
Az a vicc, hogy nem csöpögött, meg semmi tegnap este. Valószínűleg a jó
meleg reggeli nap lágyította meg a kis köcsög szőrös szívét, és reggel volt
a történés. Én ekkora benzintócsát még nem láttam. Simán égett volna.:O
Viszont a reggeli napocska szép gyorsan fel is szárította... Ebből is látszik,
hogy ez nem a klasszikus csöpögés volt, hanem konkrét, brutál kifolyás.:(((

(#18993) vadger


vadger
tag

Sziasztok!
Próbáltam visszakeresni a fórumban, leginkább a Törökbálint, Budaörs címszavakra, de nem találtam a kérdéseimre választ így remélem nem baj ha felteszem őket.

Munkahelyváltás miatt úgy alakult, hogy szóba jött a robogó mint alternatíva. Törökbálintról a Vörösmarty térre kellene ingázni minden nap. Gondolkodtam a kocsi - kelenföld - bkv vagy a törökbálint vasút - bkv opciókon, de a motor mint lehetőség is nagyon érdekes lehet számomra.
Magamról egy pár szó. B-s jogsim van, tizenévesen sokat motoroztam (akkor még vidéken, egy Honda 80-as krosszmotorral), de az utóbbi 10 évben csak biciklin ültem két kerékkel :) Budapest környékén, Budapesten sosem motoroztam.
Ha jól tudom, gyorsított módszerrel viszonylag hamar meg lehet szerezni a 125-ös jogsit, ami nekem szerintem elég lenne így az elején.
Felmerült bennem pár kérdés a motorozással kapcsolatban:
- M1/M7 bevezető. Itt ha jól tudom csak rendszámos motorral mehetek, igaz ez? Leállósáv használható motorral?
- Parkolás Budapesten. Tényleg "bárhol" lerakhatom a motort, nem kell parkolásért fizetnem (KRESZ alapján, pl járda, 1,5 m+, stb)? Ha rendszámos, akkor sem?
- Tanulatlan, kezdő motorosként mire figyeljek? Tényleg meg akar majd ölni minden autós? :)

Köszi előre is, ha válaszoltok ezekre a nem rövid kérdésekre, sokat segítenétek.

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#18994) sityupityu válasza DigitXT (#18990) üzenetére


sityupityu
veterán

Bár úgy vettem észre, hogy te is rendelkezel írói vénával, de ha te nem akarod akkor megíróm helyetted én ennek a motornak a történetét, mert itt már azt kéne csinálni. Ez a motor meg a vele járó szenvedés és szívás már regénybe való történet. :R :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#18995) kcsa válasza vadger (#18993) üzenetére


kcsa
veterán

Röviden:

- Igen. Nem.
- Igen. Igen.
- Igen ;]

Ami biztosan gond lesz, a kicsi választék (és emiatt magas árak) a 125 kategóriában.

(#18996) Burt1793 válasza vadger (#18993) üzenetére


Burt1793
veterán

Helló!

Egy 125-ös robi tényleg jó választás lehet.
A jogsinál arra kell figyelni, hogy a B125 esetén nagyon kevés az óraszám, érdemes otthon gyakorolni, youtube videókból, leírásokból megtanulni a rutinpályákat (3 pálya van ugyanilyen bójaelrendezés mellett) és az adott környék utcáit is, ahol mész.

Leállósávon elvileg nem szabad menni, én nem is szoktam, autópályán bőven elférsz a sorok között, a sávváltókra kell figyelni. (A BKV buszok a leállósávon mennek, de ettől még gondolom az nem minősül busz sávnak, ezt nem néztem meg, nincs is rá szükség.)

Rendszám nélküli motorral nem mehetsz autópályán, éves Pest megye matrica kell a 125-ösre.

Parkolásnál figyelni kell arra, hogy 1,5 méter vagy a járda fele megmaradjon, de lerakhatod, ha ezek teljesülnek. (A Vörösmarty téren nincs ezzel gond.) Fizetni nem kell érte.

Mindenre érdemes figyelni, meg lehet szokni, én azt figyeltem meg, hogy a minden nap autót vezetők nagy része nagyon figyelmes, tehát ha a reggeli csúcsban és az estiben megyek, akkor nem akarnak elütni, pedig az autó is több az úton. Hétvégén és napközben több a balfi.

(#18997) vadger válasza Burt1793 (#18996) üzenetére


vadger
tag

Köszi szépen!
Tudsz, vagy valaki más, tippelni, hogy időben mit jelenthet egy Törökbálint - Vörösmarty tér viszonylat reggel a csúcsban?

CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu

(#18998) Burt1793 válasza vadger (#18997) üzenetére


Burt1793
veterán

Mivel a fele legalább autópálya, ahol számolhatunk 125-ös robogónál 100-as sebességgel, a városban pedig ezen a szakaszon van buszsáv, szélesek amúgy is a sávok és van párhuzamos közlekedés, így ott az 50 km/h átlagsebesség a reggeli csúcsban is meg van. Szóval ez egy 75 km/h-s átlagsebesség. 15-18 km-re: 12-15 perc lesz.

(#18999) csongi válasza vadger (#18997) üzenetére


csongi
Topikgazda

Ez a 8Km, es utvonal lenne?

[ Szerkesztve ]

(#19000) dugynok válasza vadger (#18997) üzenetére


dugynok
senior tag

Szia,

Bàlinti vagyok én is :)
Attól függ az idő, hogy merre mész. Én eddig a Budafoki útra jàrtam (most munkàt keresek), az 15 perc kb. A reggeli dugóba szàmolj a munkahelyedre fél óràt nyugodtan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.