Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5601) Tothgera30 válasza proci985 (#5599) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Állítgattam én, de 25% alatt IDLE nem ment lejjebb, de ha jól rémlik ez valami 1300rpm lehetett pontosan.

Corsair HX/AX (650-750W) szériára ugorj rá. Nagyon sok Corsair tápot végigpróbáltam már, nem váltanék más márkára, Seasonic belső, alacsony és halk ventifordulat, újabbaknál 7 év garancia!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5602) proci985 válasza Tothgera30 (#5601) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

fura, enyémet láttam 900rpm alatt is. lehet változtattak a ventin a 5850 és 6950 között.

jaja, San Ace ventik az AXben, jó vezérlés. még arra várok, hogy kijön az új platinum széria seasonictól 850W alatt is, és talán lesz raktársöprés:DDD.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5603) thboxx válasza Vigneau (#5600) üzenetére


thboxx
aktív tag

Valószínű elviszi majd, de elképzelhető, hogy magasabb fordulaton pörögnek majd a ventik, mintha a II. lenne rajta. Mindenképp ellenőrzés alatt teszteld le szőrös fánk alatt! Kritikus közeli értéknél azt le tudod kapcsolni. Játék alatt meg nem biztos hogy észrevennéd, hogy túlmelegedett a kari... Ha a teszt alatt jól teljesít a hűtő, játék alatt sem lesz gond, mert egy játék sem terheli meg annyira a VGA-t...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#5604) Vigneau válasza thboxx (#5603) üzenetére


Vigneau
félisten

Pontosan, hasonlóak a tapasztalataim a korábbi VGA-imon is. A HD 5850 és a HD 6870 is szépen elvolt vele, egyik sem ment feljebb 55°C-nál és a fordulatszám is 50% alatt volt - persze azok kevésbé melegedő kártyák. Korrekt ez a hűtés, szvsz az AC is alulértékelte az alkalmazható TDP-re nézve. Nos, majd meglátjuk, előbb az a kérdés, milyen VGA-m lesz. De mindig is szerettem az ilyen kihívásokat. :K

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5605) Tothgera30 válasza proci985 (#5602) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az enyém anno nem ment 900 alatt. Most jó lett a 6790, ez bőven halk, nem venni ki külön VGA hűtés hangját, néha a "VGA áramkörének hangját" hallom, tehát tényleg örülök neki.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5606) Speed® válasza Vigneau (#5604) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezek az 570/480/6970 szintű cuccok nem zabálnak, amíg nincsenek üvegre hajtva..nálam a húzott 480al sincsenek 350W feletti értékek DM11ben pl, de fánk+linx kombóval 525re is fel-felugrott az érték..ez hatásfokkal számolva 450Wot jelent a vasak felé, amiből ugye a proci meg az egész körítés max 150W..szóval pl. a 480 tuninggal belenyal a 300ba..nem lehet elviccelni a hűtését. az 570 ~ugyanez pepitában, 250ig biztos elszalad ha megpiszkálod picit..szóval ha rá is kerül a TTPro, érdekes lesz megfigyelni, mire is elég a 4 hőcső..

Anno láttam valahol GTX280ra felbarkácsolt S1 tesztet, azt pl. elbírta..mivel hasonló a kialakítás, azt gondolom, a TTPro is el kell bírjon az 570el..egyébként próbáld ki..a 460at oldd fel BIOSban és adj neki 1.2Vot, úgy biztos 200W fölött kajál ;]

(#5607) proci985 válasza Tothgera30 (#5605) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na, ha az áramkört hallod, az úgy már egész szép eredmény. nekem is volt ilyen fless a monitorral, akkor döntöttem úgy, hogy (a tápon kívül) már elég jó a hűtés.

Speed(R): vigyázni kell azért, valós alkalmazásokban is lehet furmark közeli fogyasztást a 69x0ákkal. illetve valszeg az nvidiákkal is, azoknál is van throttling.

jelenleg már bőven nincs akkora szakadék fogyasztásban, mint volt pár generációja. még q66al 3840x1024ben volt smallFFT+furmark 460Wn, crysis pedig 430on. és throttlingolt a kártya a fogyasztás miatt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5608) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

MSI GTX460 Cyclone-ra keresek hűtést.Nekem egy kicsit hangos IDLE-ben, de terhelve megjön a hangja, és felszalad 75-80 fok körülre.
Mit érdemes rá vennem?Egyébként ez a Cyclone hűtő jónak számít?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5609) Vigneau válasza Speed® (#5606) üzenetére


Vigneau
félisten

De ahogy ismerlek, Te is bírod az ilyen sufnituningot. :C

Viszont ha ésszel csinálom - már ha minden feltétel adott lesz esetleg -, akkor talán hasznos tapasztalatokat sikerül összehozni. Bár ismersz, annyira nem vagyok extrém VGA hajhász - csak nyugisan... :K

Ace Ventura:
Javaslom a blogom tanulmányozását. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5610) Tothgera30 válasza proci985 (#5607) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem a monitorom szerencsére nagyon halk, de a VGA, mikor néha dolgozgat (pl. film/youtube), akkor azt hallom és nem a hűtést. Bár egy 140-es venti, és egy 120-as venti, amik 400rpm-en mennek és egy 200rpm-en hajtott 200mm-es venti van a gépben, a VGA hűtő 80mm-esén kívül. Tehát egész jól állok, halk, átszellőztetik a házat és kész.

#5608 Ace Ventura: Nagyon jónak számít a Cyclone! Mennyit szánsz a hűtésre?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5611) Speed® válasza Ace Ventura (#5608) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az értelmesebb hűtések közé soroljuk, de tud zajongani, tény.
Vigneau pont ilyenen használja az átalakított TTProját..ha olcsó megoldás kell, hasonlót kell vadásznod..a TTB II drága..esetleg Gelid Icy Rev.2...

Vigneau
Ki mondta? Én nem csináltam semmit, ott se voltam :DDD
Persze, szeretek henkelni..én is ráfutnék egy próbára :K
Baj nem lehet, max trébb lesz, mint a gyári és leveszed..

[ Szerkesztve ]

(#5612) proci985 válasza Tothgera30 (#5610) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

jaja, nagyon jól átgondolt és összerakott géped van, minden szempontból.

LGket még nem hallottam, de a táp miatt a gép relatíve hangos. illetve most, hogy fordítottam a procihűtőn, valami turbulál, mert nőtt a gép hangja érzésre. viszont utóbbi hetekben örülkök, hogy élek, szóval nem volt erőm még egyszer átszerelni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5613) Ace Ventura válasza Vigneau (#5609) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Onnan jött az ötlet ;)
Egy ilyen felfogatót lehetne még gyártatni?

Tothgera30
Akkor lehet a feszültséget kéne visszavennem, hogy ne melegedjen ennyire.Vagy még pakolok a kuckóba ventit, mert most mindegyik áll:)
Szeretem a csendet na..... :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5614) Tothgera30 válasza proci985 (#5612) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Elhiszem, nekem is kevés szabadidőm van. Ha meg gyorsan gép kell, akkor ott a ProBook, azt imádom, az asztali elé meg csak akkor ülök ha nyugizom és végre hátradőlök hétvégén.

A gépben CPU-t és lapot akartam cserélni 1155-re, főleg a 2500k volt kinézve, de nem hozna annyit hogy megérje, mivel játszani nem játszom, csak addig míg kipróbálok valamit (heti fél-egy óra), tömöríteni nem szoktam, tehát elég a húzott 965BE egy ideig. Ha már hétköznaponként elég a két magos mobil Athlon CPU és az 512Mb-os HD5470-es is.

#5613 Ace Ventura: Ha nagy csendet akarsz, az bizony komoly dolog. Ott mindennek passzolnia kell.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5615) Vigneau válasza Ace Ventura (#5613) üzenetére


Vigneau
félisten

A blogban említett sephi Barátomat keresd ez ügyben - az Ő kapcsolatának köszönhető a felfogatóm. De bármilyen jó szakember megcsinálja, aki ért a fémfeldolgozáshoz. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5616) Ace Ventura válasza Vigneau (#5615) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszönöm!
Holnap megjön az alaplapom, és akkor összerakom a konfigot.Megpróbálom kicsit levenni a feszt a GTX460-on, aztán ha nem segít kitalálok valamit.Majd jövök még :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5617) proci985 válasza Tothgera30 (#5614) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ó, laptopra váltást még mindig sikerült elkerülni:). a "netezős" gép meg a telefonom. megoldásokat nézegetem, de szeretnék mobilitást, meg gyorsan futó fejlesztői környezeteket, a kettő együtt pedig nem olcsó, és igazából nem is teljesen elérhető. laptop mellé nem lehet még egy kijelzőt hurcolni.

nekem volt félkonfig csere, de az i5-760 elég olcsó volt. és egy ideig most még elég.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5618) Tothgera30 válasza proci985 (#5617) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Esetleg egy 17"-es üzleti szériás notebook. Én sokáig netbookot (10") tartottam a nagy gép mellett (összesen 3 volt), de rájöttem hogy sok helyre kevés a kijelző, így lett egy hurcolásszós 15"-ös, persze annyira szeretem hogy asztalon van és úgy használjuk! Tehát laptopon netezek, filmezek, ha pedig játszom, lazulok (gép előtti lajhárkodás) vagy zenélek akkor inkább az asztali gép elé ülök.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5619) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Tessék, erről beszélek a 6790 és hűtése kapcsán:

...többi kép: [link]

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5620) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Ez a hűtés mennyire halk?
Ilyen karim lenne ha jó a hűtése. [link]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5621) Vigneau válasza Speed® (#5611) üzenetére


Vigneau
félisten

Jártam már úgy anno a Sparkle-el, hogy a sima bordájára henkeltem fel egy 8cm-es ventit - no az halk volt ugyan, de ezzel meg is állt a tudománya. Gyorsan vissza is raktam a lila ventis hűtést... :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5622) Tothgera30 válasza Ace Ventura (#5620) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Gyáriak közül az egyik leghalkabb. Nekem 6850 WindForce-m volt, hát visszasírom néha!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5623) Ace Ventura válasza Tothgera30 (#5622) üzenetére


Ace Ventura
addikt

3K-t kéne ráfizetnem egy 768Mb os MSI Cyclone-ra, és akkor enyém lenn egy ilyen.
Szerintem megéri....
Nagyobb teljesítmény, jobb hűtés.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#5624) Tothgera30 válasza Ace Ventura (#5623) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:K

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5625) Speed® válasza Ace Ventura (#5623) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ne gondolkodj sokáig..annyit röhögve megér a csere :K

Vigneau

Én is raktam 92/1500as ventit a Gainward 460ra anno..768ason legalábbis bevált, mert halkabb lett terhelve 3°C csökkenés mellé..persze nem hűde modding, de azért megtette.
Megveszem amúgy H.Ezredes bontott TFII hűtőjét, a ventik csatiját felhasználva kipróbálom mit szól a 480, ha a gyári vékony vicces ventiket felváltja 3db AC F8 PWM..és a kártyáról lesz vezérelve.
Ha halkabban hozzák ugyanazt, már nyert ügyem van..és ebben reménykedek. Az 560TI TFII bordája hasonló módon felszerelve pedig egy 460at fog hűteni, amit reményeim szerint beszámolhatok majdan a 480ba..

[ Szerkesztve ]

(#5626) Vigneau válasza Speed® (#5625) üzenetére


Vigneau
félisten

Elvágott S1-et is láttam anno. Az a Te képed volt? Már nem emlékszem - sajnos.

Ha refnyákos a GTX 460, akkor tökéletes megoldásnak tűnik.

Én meg azon morfondírozok az MSI GTX 570 bütykölésével kapcsolatban, hogy a TFII elvileg a lapátok kialakítása miatt hangos - már ha jól tudom. A borda viszont impresszívebbnek tűnik a képek alapján az AC TT Pro-hoz képest. Na már most ha szerencsém van, akkor kompatibilis a ventik felfogatása az AC TT Pro ventijeivel és akár ki is lehetne cserélni őket, már ha nem számoltam el magam (vagy a lamellák miatt keltődik nagyobb légörvény és vele együtt nagyobb zaj). Szerinted?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5627) Vigneau válasza Vigneau (#5626) üzenetére


Vigneau
félisten

Szétbontottam az AC-t - sajnos a két ventilátor egybeszerelt a kerettel. Szóval ez a csere így most kilőve... :N

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5628) Speed® válasza Vigneau (#5626) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nálam 4850X2 blogban láthatsz vágott S1et, 460ra viszont más rakta fel.

Igen, refnyákos cuccra hibátlan lesz, a ventik elhelyezése kérdéses még.
Egyébként nem jobb a borda a TTPronál, kisebb felületű és sűrűbb is ;)
De persze a refet/Cyclonet/DCU ASUSt simán lenyomná..Gigával 1ezne.

Szerintem a TTPro ventijei is a saját bordáján ideálisak, amúgy gyengék.
Az össze ilyen félmagas cucc nulla légnyomás/léhszállítás tekintetében.
Szóval adott esetben a TFII 570 jó úgy, ahogy van, mert erős a bordázat.
De ha hangosnak találod, 3db PWMes venti sorbakötve és megoldva :U

Én ezt még kipróbálom a 480on, ha minden igaz, bár úgy tűnik, elviszik.
Sajnos nem 460, hanem 6850, de értelmes ajánlat, bele kell egyeznem.
De lehet megy a piacra és a difiből veszek egy 460at a TFII borda alá ;p

(#5629) Krissz5435 válasza Speed® (#5628) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Na a tervezett TT Pro nem jön össze mert 2-2,5k-ra csappant a max összeg. Kérdésem, ha veszek 2 darab arctic pwm-es ventit, azt sorbakötöm, a vezetékeket kiszedem a tokjából, és egyenként rádugom a helyére, akkor az működne? Azért kell szétszednem a csatlakozót, mert a vtx-nek valami fura csatija van. Vagy esetleg abból a háromból a harmadik csati az az rpm? Sajnos nem találtam még képet, de majd keresek. Remélem tud valaki segíteni.

Bocs Speed nem neked akartam :))

[ Szerkesztve ]

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#5630) Speed® válasza Krissz5435 (#5629) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ki kéne derítened, PWM vagy fesz alapján szabályoz-e a VTX..mert 3 vezetéken igazából utóbbi a jellemző..PWMhez 4 kell, ha fordulatszámvisszajelzés is van. Ír rpm értéket a kari vagy csak %ot?

Egyébként igen, adott esetben az elképzelésed jó, én is hasonlót csinálok. Annyi difi, hogy itt biztos a PWM, mert a gyári ventik is 4 pinesek.

(#5631) Krissz5435 válasza Speed® (#5630) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Aidában %-ot ír, de ms ventihez rpm-et, szóval gondolom akkor fesz alapján szabályoz.
Ezek szerint elég lenne sima 3 pines arcticot vennem, aminek a 3 kábele az rpm és kész?
Más: könnyebben be tudnám szerezni a F12-est, mint a 9-est. Lenne valami baj, hogy lelóg a kártyáról? A szellőzés miatt kérdem, vagy jó lenne az?

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#5632) Speed® válasza Krissz5435 (#5631) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

3 vezetéken is lehet PWM, ez a trükk..cvsak nincs bekötve az rpm jelző szál..
Próbáld ki, köss a karira egy sima 3 pin ventit, ha tudod szabályozni, nix pwm.
Ha elkezd dadogni-kattogni, akkor pwm és te is köthetsz rá azt, 3 vezetékkel..
Utóbbi esetben a fordulatvisszajelző része az ACknek hasznos lesz, alaplapra.

A méretbeli kérdést velem anno már kivesézted, én biztos nem írom le még1x.

(#5633) Krissz5435 válasza Speed® (#5632) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Rendben. köszi, majd hétvégén remélhetőleg lesz rá időm. :R

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#5634) Vigneau válasza Speed® (#5628) üzenetére


Vigneau
félisten

Ahogy írtam priviben, jó lenne ha ezek szabvány ventik lennének. Anno a Sparkle ventije is csavarozható volt, 3 csavar tartotta a 6 cm-es ventit. Ma nézegettem a Cyclone hűtését is - raktam épp vissza - és nem is rossz az AC TT Pro-hoz képest. Kb. 5-8°C lehetett a különbség, no meg a Cyclone magasabb %-os fordulatszámon tepert. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5635) Speed® válasza Vigneau (#5634) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

8cmes lapátok, az biztos..hogy befér-e kerettel együtt a szabvány 8as venti..passz, de megnézem neked, hisz ugyanaz a TFII van az 570en, mint a 480on..azt is megmondom, ér-e valamit a cseréjük.
Annyi a difi, hogy nálam azért magasabb légszállítás kell a +fogyasztás miatt.

A Cyclone tényleg nem rossz, jó vélemények vannak róla..kicsit meg is lepődtem, mikor Ace negatívan írt róla..főleg tuning nélküli karin..ott kis alulfesszel leszabályozva elvileg ~néma kell legyen.

(#5636) Vigneau válasza Speed® (#5635) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszi szépen, hogy utánanézel. Viszont hogy lehalkítottam mindent és ment az EFLC, simán egész csendben tekert a Cyclone azon az órajelen, amit a TT Pro alatt állítottam be. Csak a leírt magasabb hőmérsékleten.

És még azt hittem, vájt fülű vagyok. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#5637) tornadóó


tornadóó
tag

sziasztok,az lenne a kérdésem hogy 8800gt re milyen "tuning" hűtést lehet(érdemes) rakni? :R

[ Szerkesztve ]

█▓▒░░ Szømbªthely ░░▒▓█ 06707034585

(#5638) tornadóó


tornadóó
tag

persze ami még árban elfogadható,mert már sokat nem szeretnék rá költeni,nem mai gyerek :D

█▓▒░░ Szømbªthely ░░▒▓█ 06707034585

(#5639) tornadóó


tornadóó
tag

mindenki alszik??? :DDD

█▓▒░░ Szømbªthely ░░▒▓█ 06707034585

(#5640) Tothgera30 válasza tornadóó (#5639) üzenetére


Tothgera30
Ármester

AC S1 + 12cm-es 800-1200rpm-es venti!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5641) tornadóó válasza Tothgera30 (#5640) üzenetére


tornadóó
tag

köszi a váaszt! :R

█▓▒░░ Szømbªthely ░░▒▓█ 06707034585

(#5642) tornadóó


tornadóó
tag

kicsit tuningolnám is ,ugy is elég hozzá?

█▓▒░░ Szømbªthely ░░▒▓█ 06707034585

(#5643) Tothgera30 válasza tornadóó (#5641) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szívesen. Persze hogy elég, sőt bőven elég lesz.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5644) tornadóó válasza Tothgera30 (#5643) üzenetére


tornadóó
tag

rendben .köszi! :R :R

█▓▒░░ Szømbªthely ░░▒▓█ 06707034585

(#5645) tornadóó


tornadóó
tag

még egy kérdés :D ,ugye fontos a paszta is,abból melyiket érdemes venni?

█▓▒░░ Szømbªthely ░░▒▓█ 06707034585

(#5646) Tothgera30 válasza tornadóó (#5644) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nagyon fontos, több fokot is nyerhetsz vele, és persze a pasztázás technikája is fontos, de ezt szerintem youtubon megnézed majd (vékony rétegben elkened a teljes felületen). Én Noctua NT-H1-re esküszöm, nekem az vállt be, mindenre azt használom (CPU, VGA, stb.). Viszont az Artic Cooling MX2 és MX3 sem rossz, anno én is kipróbáltam.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5647) tornadóó válasza Tothgera30 (#5646) üzenetére


tornadóó
tag

ok. köszi! :) :R

█▓▒░░ Szømbªthely ░░▒▓█ 06707034585

(#5648) Tothgera30 válasza tornadóó (#5647) üzenetére


Tothgera30
Ármester

:R

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#5649) pirate29


pirate29
tag

Sziasztok!
Egy PNY GTX 570-hez néztem hűtőt (Zalman vf3000f) ! Mennyire hűti le majd a kártyát? Esetleg megbízható hűtők közé tartozik?:R

Laci

(#5650) Vigneau válasza pirate29 (#5649) üzenetére


Vigneau
félisten

A Zotac gyárilag ezzel szereli a GTX 480 AMP!-jét.

Annyi a gond vele, hogy hangosnak találták 2D-ben, no meg 3 slotos hűtő.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.