Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5351) LiPi006 válasza t256 (#5350) üzenetére


LiPi006
tag

Nem persze!
Csak arra figyelj hogy a nyákról az összes csavart tekerd ki,paszta miatt kicsit nehéz lesz leszedni!
Ha összes csavar kint van és fogja a paszta akkor fontos hogy ne feszítsd hanem inkáb tekerd,csavard így kevésbé van esély alkatrészek sérülésére!

Arany életünk van! Minden aranyárban van.

(#5352) CAVDp880A


CAVDp880A
csendes tag

Sziasztok!
Az AC Accelero S1 elég lenne a VTX 6870-re is? Van feleslegbe egy hőérzékelős AC F12TC ventim amit rá tudnék rakni pluszba, ha esetleg venti nélkül kevés lenne.

(#5353) patex1983 válasza CAVDp880A (#5352) üzenetére


patex1983
őstag

Ventilátor nélkül nem elég.
Ventilátorral szerintem igen, de ezt majd a hőfokok bebizonyítják :K

X

(#5354) CAVDp880A válasza patex1983 (#5353) üzenetére


CAVDp880A
csendes tag

Köszi. És melyik típust vegyem: S1 vagy S1 Rev2? Iponból venném

Szerk: bocsi most látom, hogy csak a Rev2 van náluk

[ Szerkesztve ]

(#5355) patex1983 válasza CAVDp880A (#5354) üzenetére


patex1983
őstag

igen, rev2-t.
Azt hittem egyébként, hogy már megvan a hűtő, csak még nem raktad rá. Előtte tájékozódtál, hogy rá fog-e menni a VGA-dra?

X

(#5356) CAVDp880A válasza patex1983 (#5355) üzenetére


CAVDp880A
csendes tag

Még nem, de azt hittem, hogy biztosan rámegy, mert a gyártó honlapján fel van tüntetve a kompatibilitási listában.

Hol tájékozódjak efelől?

[ Szerkesztve ]

(#5357) patex1983 válasza CAVDp880A (#5356) üzenetére


patex1983
őstag

Az a referencia kártyákra vonatkozik és gyanítom, hogy a VTX-ed nem ref. nyákos lesz.

Mondjuk a VGA topikjában próbálj keresni, kérdezősködni, hátha van aki pont ilyet használ ACs1rev2-vel.

[ Szerkesztve ]

X

(#5358) CAVDp880A válasza patex1983 (#5357) üzenetére


CAVDp880A
csendes tag

Rendben. Nagyon köszönöm a segítséged :R

(#5359) hertzeg


hertzeg
csendes tag

Üdv!
Segítségre lenne szükségen! :B
Van egy elég régi gépem, amiben a vga egy radeon X1600xt aminek már borzalmas hangot ad a ventilátora és mivel sz.tem ezt a konfigot már nem érdemes fejleszteni, de nekem a mostani igényeimet teljesen kielégíti, arra gondoltam lecserélem rajta csak a hűtőt!
[link]
erre gondoltam, és erről kérném a véleményeteket, hogy jó megoldás-e ez így, illetve, hogy mennyire bonyolult ezt itthon megcsinálni?
Elnézést a láma kérdésért, de nem vagyok egy nagy technikai zseni... :(

(#5360) t256 válasza hertzeg (#5359) üzenetére


t256
őstag

Szia!

Arctic Cooling hűtők jók. Én egy másik topikban kérdeztem rá a hűtőcsere bonyolultságára.
A válasz az volt, hogy lesz mellékelve leírás, egyszerű kicserélni.
Amikor szeded le a régi hűtőt, azt NE feszegesd, mert kárt tehetsz a VGA-ban. Csavargatni, tekerni kell, hogy elengedjen az odaszáradt paszta.

#5351-es hozzászólást olvasd el és a felette lévő párat.

Nekem egy olyan kérdésem lenne a hozzá értőkhöz, hogy az AC Accelero S1-hez mennyire jó a hozzákapható turbo module? Két kisebb ventiről van szó, amit ajánlott feltenni HD6850-es kártyára.
Esetleg ki lehetne váltani ezt egy jobb házventivel?

CAVDp880A: Mivel hasonló cipőben járunk leírom Neked mit találtam az AC weboldalán.
Tehát ha HD68XX kártyára szeretnéd feltenni a hűtőt, akkor szükséged lesz egy ilyen kiegészítőre.
VR001 accessories set a neve. Hővezető paszta és több ramsüni (heatsink) Mellette találsz egy pdf-et, amin ott a leírás, hogy mit hova kell tenni. Tanulságos! :DD

[ Szerkesztve ]

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#5361) Szlovi válasza t256 (#5360) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Teljesen jók a Turbo Modulok,bár nem éppen olcsó. Jól mondod,ki lehet váltani egy másik (80-92 mm-es) ventivel,vagy akár házventivel.

(#5362) t256 válasza Szlovi (#5361) üzenetére


t256
őstag

Kinek mi az olcsó. 2000 Ft körül mozog az ára. Nekem annyit megér. Egy jobb házhűtő is annyiba lenne.
Te olyat használsz egyébként?

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#5363) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok. 6870-re fogok venni AC hűtőt. A kérdés: Melyikkel lesz halkabb?

-A két ventis Twin Turbo II

-Vagy a 3 ventis de nagyobb Xtreme Plus II??

Főleg a zajszint érdekel. Terhelve is fontos, hogy halk legyen. Más a lamellaelrendezés, AC oldalán már nézegettem, a bordatömeg hasonló. Gőzöm sincs. Design miatt csak ez a márka maradhat.

S1 Plus-on gondolkodtam, de nem nagyon hajlok felé.

Valakinek tapasztalat?

(#5364) madd dogg


madd dogg
senior tag

Megvan!

Terheletlenül a TwinII, terhelve az Xtreme Plus II halkabb. Marad az Xtreme :)

(#5365) hertzeg válasza t256 (#5360) üzenetére


hertzeg
csendes tag

Szia!

Köszönöm a választ! :R
Akkor valószínűleg jövőhéten meg is próbálkozok vele. :)
Ja és még annyit,h. a régi odaszáradt pasztát le kell szedni valahogy róla - esetleg lekaparni valamivel? :U - és újat nyomni rá mielőtt felteszem az újat? :B

(#5366) LiPi006 válasza hertzeg (#5365) üzenetére


LiPi006
tag

Igen régi pasztát feltétlen el kell távolítani!

Arany életünk van! Minden aranyárban van.

(#5367) sensejke


sensejke
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy a Hawk vga hűtésem egyik 8 cm-es ventilátora elkezdett zúgni. Valaki tudna esetleg másik ventilátort ajánlani vagy mit tudok vele kezdeni? A zaj néha jön elő, de rohadtul idegesítő. Garanciát nem tudom van e még , de ha van is se tudom egyáltalán, hogy tudnám e érvényesíttetni hisz w.daywalker-es eset. :(((

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#5368) agressiv válasza sensejke (#5367) üzenetére


agressiv
addikt

Szedd le róla a burkolatot és tegyél rá 120-as ventilátort.

Hát még a borz.....

(#5369) oOLeviOo


oOLeviOo
csendes tag

Sziasztok. A segítségetek kellene!!! Az egyik nap letörtem a Pc ház takarítása közben a NVidia Geforce GT 240 ventilátor egy lapátját, tudom "hűjén" hangzik, de tényleg csak alig értem hozzá porszívás közben és már repült is. (Persze forgott a légáramlat miatt) Próbáltam ragasztani meg is ragadt, de a többlet súly miatt elveszítette a középpontját és beremeg ami nagy zajt csap. Ezért arra jutottam, hogy veszek egy Arctic cooling twin turbo pro hűtőt a VGA-ra, csak hogy érdekelne, hogy valakinek van e ilyenfajta tapasztalata, vagyis érdekel a véleményetek és tapasztalatotok.

Soha ne kételkedj abban, hogy egy gondolatokkal teli, elkötelezett emberekből álló kis csoport megváltoztathatja a világot.

(#5370) agressiv válasza oOLeviOo (#5369) üzenetére


agressiv
addikt

A twin turbo pro jó hűtő, vedd meg nyugodtan.

Hát még a borz.....

(#5371) Szlovi válasza oOLeviOo (#5369) üzenetére


Szlovi
aktív tag

A GT240 nem hosszú NYÁKos,ezért nagyon le fog lógni a hűtő róla.
Ilyen kis fogyasztású VGA-ra bőven elég egy jóval olcsóbb, de csendes és hatékony L2 Plus vagy L2 Pro is

[ Szerkesztve ]

(#5372) oOLeviOo válasza agressiv (#5370) üzenetére


oOLeviOo
csendes tag

Köszike a gyors és magabiztos választ!!! Én is utána olvasgattam és elég tuti-nak tűnik.

Soha ne kételkedj abban, hogy egy gondolatokkal teli, elkötelezett emberekből álló kis csoport megváltoztathatja a világot.

(#5373) oOLeviOo válasza Szlovi (#5371) üzenetére


oOLeviOo
csendes tag

Köszi a gyors és kielégítő választ, de adott egy kérdés újra csak. Mennyire lóg le és szerinted ez nagyon csúnya lesz? Tudod nagyon tetszik és feldobná a gépemet is, a pénz már meg van rá. Nagyon szeretném már a vidin tudni, csak tudnám hogy rá lehet-e rakni, nincs-e valami akadályozó tényező.

Ui: szeretném tuningolni még a pc-t és biztosra akarok menni a hűtéssel ezért tettem rá a voksomat. Ha szerintetek jó rá, csak egy kicsit lelóg, akkor meg is rendeltem!!! ) "A köv. a cpu cooler lessz!!! "

[ Szerkesztve ]

Soha ne kételkedj abban, hogy egy gondolatokkal teli, elkötelezett emberekből álló kis csoport megváltoztathatja a világot.

(#5374) agressiv válasza oOLeviOo (#5373) üzenetére


agressiv
addikt

Nekem is lelóg a hűtő a kártyákról és szerintem barón néz ki. :D

Hát még a borz.....

(#5375) oOLeviOo válasza agressiv (#5374) üzenetére


oOLeviOo
csendes tag

"agressiv" szerinted meg vegyem ? Jó rá? Rá tudom tenni? A csatlakoztatásról tudsz valamit az én esetemben? Mehet direkt a kártyára hogy a kártya vezérelje? Ha jól tudom 4 pines csatlakozásom van a kártyán igaz?

[ Szerkesztve ]

Soha ne kételkedj abban, hogy egy gondolatokkal teli, elkötelezett emberekből álló kis csoport megváltoztathatja a világot.

(#5376) agressiv válasza oOLeviOo (#5375) üzenetére


agressiv
addikt

Azt csak te tudod, hogy milyen a kártyád és hogy benne van e a support listában. Az arctic oldalán láthatod, hogy mit kell megmérni és kiderül, hogy felmegy e.

Hát még a borz.....

(#5377) oOLeviOo válasza agressiv (#5376) üzenetére


oOLeviOo
csendes tag

Rendben utána nézek, de amit már tudok, hogy a gyártó a listára föltette a GT 240 is, akkor bizonyára jó lesz rá igaz? Csak tudod nem szeretnék kiadni pénzt hiába és annyira akarom hogy nagy csalódás lenne ha valamitől nem talál nekem. Már tiszta idegbeteg vagyok :)

Soha ne kételkedj abban, hogy egy gondolatokkal teli, elkötelezett emberekből álló kis csoport megváltoztathatja a világot.

(#5378) agressiv válasza oOLeviOo (#5377) üzenetére


agressiv
addikt

Jó lesz az, ha a listában benne van és referencia nyákos a kártyád.

Hát még a borz.....

(#5379) oOLeviOo válasza agressiv (#5378) üzenetére


oOLeviOo
csendes tag

Na látod ennyire nem értek hozzá hogy tudja hogy a gt 240 referencia nyákos-e vagy nem. Sőt azt sem tudom hogy vajon a twin turbo pro referencia nyákosra készült-e... :F

Soha ne kételkedj abban, hogy egy gondolatokkal teli, elkötelezett emberekből álló kis csoport megváltoztathatja a világot.

(#5380) oOLeviOo


oOLeviOo
csendes tag

Hali!!! Na utána jártam hogy miről is van szó és az van hogy nem a GT240 van a listán, hanem GTS240 és nem mindegy. Az már biztos hogy abban különböznek hogy egyik hosszú nyákú másik nem. Vagyis a GT240 VGA rövidebb!!! De azt hogy így is rátudnám-e rakni, nem tudtam meg. Nem tudom hogyan lehetne rögzíteni. Ebben kellene mostan egy szakértő véleménye, aki leirja ide hogy lehet ezt nekem használni vagy sem, mert esetleg nem találnak a csavar lyukak, vagy valami más amiért nem jó nekem. A hossza nem lenne annyira akadály gondolom, bár lehet hogy az egész butaság.

Soha ne kételkedj abban, hogy egy gondolatokkal teli, elkötelezett emberekből álló kis csoport megváltoztathatja a világot.

(#5381) oOLeviOo válasza Szlovi (#5371) üzenetére


oOLeviOo
csendes tag

Hali. A válaszod tejesen megáltat a helyét, és leteszek a twin turbo pro vásárlásáról. Nem a GT240-van kitalálva, inkább választom Accelero L2 Pro, ezt már biztos hogy a GT240-re jó. Nagyon örülök hogy nem döntöttem a megkérdezésetek nélkül, mert nagyon hasznos volt az ittlétem!!! Esetleg ha tudsz "tudtok" ennél is keményebbet , halkabbat nem hiszem hogy találunk :N , de nem is kell :D akkor föltétlen adjatok hírt. Az ára másodlagos ha meg is éri,de ezzel szerintem mindenki így van :K

Soha ne kételkedj abban, hogy egy gondolatokkal teli, elkötelezett emberekből álló kis csoport megváltoztathatja a világot.

(#5382) Creep


Creep
tag

Szevasztok.
Lenne egy ati asus 5450 eah,ha jól mértem 4,5cm a lyukak egymástól való távolsága.
Erre a vf 700 hűtő rá menne?Így néz ki a kari [link] Előre is köszi.

Privátra válaszólj.

(#5383) oOLeviOo


oOLeviOo
csendes tag

Szerintetek melyik jobb L2 plus vagy az L2 pro??

Soha ne kételkedj abban, hogy egy gondolatokkal teli, elkötelezett emberekből álló kis csoport megváltoztathatja a világot.

(#5384) oOLeviOo válasza oOLeviOo (#5383) üzenetére


oOLeviOo
csendes tag

A válasz is megvan és a Plus a megfelelő egy GT240-re.

Soha ne kételkedj abban, hogy egy gondolatokkal teli, elkötelezett emberekből álló kis csoport megváltoztathatja a világot.

(#5385) Szlovi válasza oOLeviOo (#5380) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Elvileg felmegy a TwinTurbo a GT240-re, két felfogatási lyukkiosztás van a hűtőn. 53,4 mm és 43,2 mm ... lásd: itt (első oldal)
Hosszabb ez a hűtő, mint a GT240 NYÁKja,de ettől függetlenül felmegy,maximum nem olyan szépen mutat rajta.
Az L2 Pro már egy kifutott modell,de még kapható,ezért olcsóbb mint az L2 Plus.

(#5386) madd dogg


madd dogg
senior tag

Sziasztok. Fontos, csak olyan válaszoljon, akinek van tapasztalata. Arctic féle 2 komponensű ramsüni ragasztó, (amit össze kell keverni, felvinni és úgy ragad meg a süni) eltávolítható később a ramchipekről nyomtalanul? Vagy tényleg ott marad egy életre?

(#5387) oOLeviOo válasza Szlovi (#5385) üzenetére


oOLeviOo
csendes tag

Hali. A szívem szerint a twin prot tenném rá, attól függetlenül hogy lelóg róla. Csak az ára is kezdett érdekelni miután felhívtad rá a figyelmem, mert ha a twin pro árát plusz a GT240 árát összeadom és egy keveset belepótolok akkor már egészen jó vidi kari lesz az eredmény igaz? Csak hogy egy lapát letört a ventiről ezért nem hiszem hogy ha el is tudom adni, bár az ára felét meg kapnám. Nagyon agyalok, hogy mi lenne a jó döntés. Annyira hangos hogy ma reggel amikor bekapcsoltam, a kislányom azonnal fölébredt.... :W . Azt hiszem hogy most egy videó kártya keresgélés veszi kezdetét, majd újra visszatérek a hűtéshez. Meg akarom nézni hogy milyen árak vannak. Köszike a választ!!!

Ui: Nagyon szépen köszönöm a linkelt képet, ez nagyon de nagyon sokat segít :K !!!!

[ Szerkesztve ]

Soha ne kételkedj abban, hogy egy gondolatokkal teli, elkötelezett emberekből álló kis csoport megváltoztathatja a világot.

(#5388) Speed® válasza oOLeviOo (#5387) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egy egyszerű 8-9cmes ventit tegyél rá, nem kell semmi extra..AC F9 pl. ~1k.
Ha nem akarsz kókányolni, akkor L2 Pro is jó, nem kell a Plus feltétlenül rá..
Utóbbi csak a mellékelt bordákban tér el, azokból meg nem kell sok a 240re.

(#5389) oOLeviOo válasza Speed® (#5388) üzenetére


oOLeviOo
csendes tag

Hali. Most egy vidi kari keresgetésbe kezdek, és ha találok egy tuti kártyát akkor ezt eladom, de a legolcsóbb és legkönnyebb megoldással teszek rá ventit. Bizonyára így is kerül majd egy gyerek akink jó lesz és még pénzt is ad érte :) De nagyon kezdek afelé hajlani hogy új kártyát veszek.

Soha ne kételkedj abban, hogy egy gondolatokkal teli, elkötelezett emberekből álló kis csoport megváltoztathatja a világot.

(#5390) nash2


nash2
tag

Sziasztok,

Egy Sapphire Ati 4850 dual slot kártyára szeretnék valami nagyon csendes és olcsó hűtést, ami esetleg kicsi tuningot is bírna, nem fontos hogy új legyen, innen a hardverapróról lenne a legjobb. Accelero S1 vagy L2 jó lenne rá ? Az lenne a legfontosabb hogy extra halk legyen, mert főleg éjszaka megy a gép és nagyon hangos a jelenlegi állapotában. A tápom és a procihűtőm is halk, jelenleg ez a leghangosabb.

Nash

(#5391) Speed® válasza nash2 (#5390) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

S1+5Vra kötött 12es ventinél halkabb nincs..de figyelni kell a VRM részre.
L2 is jó egyébként, de határon mozog (~70-75°C), 4830ra passzol inkább..

(#5392) nash2 válasza Speed® (#5391) üzenetére


nash2
tag

És milyen 12V-os venti ajánlott ? 8 cm-es kellene rá gondolom, de abból van valamilyen halk és jó légszállítású olcsó darab ?

Nash

(#5393) Speed® válasza nash2 (#5392) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem 12V, hanem 12cm..és azt kötöd 5Vra, hogy totál néma legyen, de valami huzatot mégis generáljon. Olcsó..AC12025L..vagy F12.

(#5394) nash2 válasza Speed® (#5393) üzenetére


nash2
tag

aha, szóval a 12 az cm. :D Köszönöm a segítséget !!!

Nash

(#5395) kemalboy01


kemalboy01
tag

Sapphire hd 7970 ref modell-re keresek kitűnő hűtőt.Valaki tud segíteni?

(#5396) Alu válasza kemalboy01 (#5395) üzenetére


Alu
senior tag

Elvileg ez jó lenne neked, de szerintem mo-n, még nem lehet kapni. :(

λŁƯ™

(#5397) madd dogg válasza Alu (#5396) üzenetére


madd dogg
senior tag

Accelero Xtreme Plus II, az teljesen jó rá, gyári support van. Kapható is 17-ért, olyat akartam 6870-re.

(#5398) kemalboy01 válasza Alu (#5396) üzenetére


kemalboy01
tag

igen ezt néztem én is csak sehol nem láttam neten hogy felkínálnák... :S

(#5399) madd dogg válasza madd dogg (#5386) üzenetére


madd dogg
senior tag

erre valaki?

(#5400) spartan1


spartan1
aktív tag

Sziasztok.Olyan problémám van,hogy a vga-m alapon 80 fokos.Ami nekem furcsa volt,amikor játszom,nem hallottam,hogy a kártya hűtő ventilátora nagyobb fordulaton pörögne.Szerintetek pasztázási probléma lehet?Olyan mintha mindig csak 900-1000 rpm lenne,terheletlenül,terhelve.

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.