Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1101) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

nahh! silencer tulajoktól kérnék segítséget.

Merre kell forogni a lapátoknak?
Óramutató járásával megegyezően vagy ellentétesen.
Ez már vesézgetve lett,de egyértelmű magyarázatot nem találtam rá netszerte sem.
Egy 7800gt-re lenne nv silencer 5 rev3.
Ennél van valami probléma a fan bekötéssel,de ezt megoldom házibarkáccsal,csak a forgásirány lényeges,hogy merre is van helyesen.
köszi az infót előre is.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1102) moongoose válasza moongoose (#1101) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

faq!
hogy miért nem találtam meg előbb.
[link]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1103) jepeto


jepeto
tag

hali 8800gts g92 tud valaki ötletet höztöre???

jepeto

(#1104) hokitojas


hokitojas
csendes tag

Hello!
Van egy 8800GTS 320Mb-s vga és arra milyen hütö lenne a legjobb h hütsön is meg halk is legyen.néztem a AC S1-es hűtőt. Szerintetek milyen?Ki mit tud rola, h hűt??
elöre is köszi

(#1105) moongoose válasza hokitojas (#1104) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

[link]
talán itt segítenek!

[ Szerkesztve ]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1106) Croatush


Croatush
tag

visszavonom, gúgli szörcs :)

[ Szerkesztve ]

(#1107) copperhead


copperhead
aktív tag

Sziasztok!ASUS 8800GT hűtőjét szeretném lecserélni, fontos lenne, hogy ne 2-3 slotot foglaljon.Én a Zalman VF1000-CU LED-re vagy a Coolink GFXChilla-ra gondoltam (mondjuk az tényleg röhej, hogy veszek egy VGA-t, majd 10k-ért cserélhetem a hűtést).Tudtok jobbat ajánlani?Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1108) Croatush


Croatush
tag

revoltec grapcih freezer pro-ról mi a véleményetek? ilyen árkategóriába kéne valami az msi 7950gt passzívja helyett.

(#1109) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Üdv!

8600gt Twin turbó videókártyára tudnátok valami halk hűtést ajánlani, mert most épp ez a leghangosab szerkezet a gépemben és kicsit idegesítő. :W Amiket találtam neten az egyik se kompatibilis vele. Ha tudtok valam icsendes hűtőt légyszí írjatok. Ha lehet ne legyen túl drága. Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#1110) Pubszon válasza Snowy_owl (#1109) üzenetére


Pubszon
veterán

Zalman VF700 olcsó és hatékony is. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#1111) jorden06


jorden06
senior tag

hali!

most egy 8600GT-m van, ezen egy VF700AlCu van, de félő már nem túl sokáig üzemel. jövőre nézve olyat keresek, ami rámegy 8800GT-re is, és a mostanimra is, így később nem kell újat vennem.

Tanácsok?

(#1112) Daert válasza jorden06 (#1111) üzenetére


Daert
őstag

Hali!
Arctic cooling S1,nézz körül itt az apróban,biztos találsz bolti ár alatt.

(#1113) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Az S1 re milyen ventit ajánlotok?
:F

(#1114) jorden06 válasza Daert (#1112) üzenetére


jorden06
senior tag

Az S1 miben különbözik az S2-től? más márkák közül mit ajánlotok még? a Thermalright nevét is elég sokat hallom, azok közül vmi?

(#1115) jodamester


jodamester
tag

Coolink GFXChilla teszt: [link]

(#1116) BemAnyó válasza jodamester (#1115) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Nah végre, már vártam nagyon, :C

(#1117) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Mindenki dícséri az MX2 hűtőpasztát, de annyi féle van, nincs valakinek erre vlmi linkje tesztekkel?

(#1118) BemAnyó válasza jodamester (#1115) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Szerintem az S1 többet hoz ennél... de azért nem rossz alternatíva :R

(#1119) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

A teszt azt írja hogy ennak a fajta hűtőnek a legnagyobb problémája az hogy bent merad a meleg levegő, ez részben igaz, de amint a teszt végén látszik is a lammelák közt áthaladó levegő lehül ugyebár és ez hűti a környezetet is,

(#1120) jodamester válasza BemAnyó (#1119) üzenetére


jodamester
tag

A legnagyobb problémája, hogy a heatpipe-ok alatti ramokra nem szabad feltenni a low profile bordákat (sem), mert a réz mag nem simul rendesen a gpu-ra. Amúgy kipróbáltam, hogy házhűtő nélkül sem megy feljebb a gpu hőmérséklete load 64 foknál (thermaltake lanbox). Mér, s1nél nem marad bent a meleg levegő?
Nálam főleg a halkság volt az elsődleges szempont, sztem ennek megfelel. A hűtési teljesítménye megfelelő. Ára 6500-7000ft, nem vészes. Mondjuk nem egy világalázó cooler, de nem is annak harangozták be, ill. ára sem olyan.

(#1121) stevve válasza jodamester (#1120) üzenetére


stevve
nagyúr

Google most nem a barátom, mert nem találok egy üzletet sem, ahol lehet GFXChilla-t kapni. Esetleg valaki tud segíteni? :B :U

(#1122) jodamester válasza stevve (#1121) üzenetére


jodamester
tag

(#1123) stevve válasza jodamester (#1122) üzenetére


stevve
nagyúr

OMG! :W

A hivatalos oldalon GFXCHILLA (egyben írva) szerepel, ezért így is kerestem rá... de külön írva nem próbáltam :O
Köszi

(#1124) Egzee


Egzee
őstag

Inkább a Chilla mint az S1... Kapok érte 2 ventit is... S1-hez meg min megvehetem a gyári kis szúnyogcsődör ventiket, vagy vehetek drágán...

(#1125) BemAnyó válasza jodamester (#1120) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Énezt úgy értettem hogy marhaság az hogy bent marad a meleg levegő, mert ennek csak a fele igaz, az hogy bentmrad, de hogy meleg lenne? A lamellák közt áthaladó levegő felgyorsúl lehűtve a lammellákat és a levegőt is, pont mint az autókban, a környezete is hidegebb lessz így , persze ilyen szempontból talán tényleg jobb egy zárt hűtő ami direktbe kinyomja a házbol a meleg levegőt, de azok nem is hűtenek ilyen jól és hangosak is. :))

S1 rulez :R

(#1126) Simtu


Simtu
senior tag

Néhány napja vettem egy sapphire 3870-et. Ez az egy slotos hűtős-fajta :D.
Annyi a gondom, hogy alapon (2d-ben) is iszonyat hangos a drága. Milyen csendes hűtőt ajánlotok rá?
(Néztem az Accelero S1-et, csak nem tudom, mi a különbség a sima és a rev. 2 között?)

Köszi: S.

(#1127) DooM-Taylor


DooM-Taylor
csendes tag

Hali!

Fokos kérdésem lenne, illetve tájékoztatást kérek tőletek.
Szóval, van egy Gigabyte 8600GT karim, 2Ghz-es dualcore procival. Két venti a házban, elől-hátul. Ramokon szintén hűtőborda.
Bekapcsoláskor a kártyám GPU hőmérséklete 42 fok, folyamatos üzem (internet, dvd írás, word...) alatt 51 fok, játékok után mérve 65-72 fok.
Kérdés: ez megfelelő-e, illetve mennyire durvul a helyzet majd kánikulában?
A tájékoztatást meg abban kérném, hogy hálás lennék, ha megosztanátok a ti méréseiteket velem, függetlenül attól, hogy a VGA karitok aktív vagy passzív hűtésű.
Köszi a válaszokat előre is!!!

SZGI

(#1128) shteer válasza DooM-Taylor (#1127) üzenetére


shteer
titán

annyit durvulhat a nyáron, amennyivel kb a szobahőmérséklet fog emelkedni

..szerintem jónak tűnik

(#1129) moongoose válasza shteer (#1128) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

jaja kb 6-8 fok...
ennyit lehet bőven rászámolni.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1130) DooM-Taylor válasza moongoose (#1129) üzenetére


DooM-Taylor
csendes tag

Köszi a választ!
Olvastam előbb a gigabyte honlapján, hogy a 70 fok átlagban a normális. Csak hát egy kicsit rettegek a nyártól, mert ennél többet nem tehetek ház ügyben. Vagyis igen, vegyek egy sirályat, vagy egy vga-hűtőt. Csak hát így kicsit többe kerül a leves. Hm. Vagy nagyon...
Játékok alatt crysis-t, timeshiftet, stalkert kell értnei, tehát izzasztja a gpu-t rendesen. Viszont a játékból kilépés után max. 3 perc alatt visszahűl.
Több venti nem jöhet szóba, mert akkor zajgépem lesz. Laughing
Hali!

SZGI

(#1131) moongoose válasza DooM-Taylor (#1130) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Nézz körül az arctic cooling accelero S sorozat hűtőin belül.
Valamelyik biztos jó a 8600gt-re is.
Nagy hűtő,alapból passzív,ám egy 12-es ventivel megtoldva,kitűnő választás.
[link]
nem lesz gond a nyárra vele.
[link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1132) DooM-Taylor válasza moongoose (#1131) üzenetére


DooM-Taylor
csendes tag

Hali!

Köszi a gyors választ! Megnéztem a linkeket. Csak egy kérdésem lenne: bár régi pc-s vagyok, de nem nagyon barkácsoltam még. A gigabyte 8600 gt karim silent pipe II hűtésű. Erre hogyan lehet ventit rakni, ahogy megemlítetted? Most épp távol vagyok gépemtől, de nem emléxem, hogy lenne rögzítéshez hely. Vagy láttam olyat, hogy a mellette lévő slothelyen egy házi készítésű lapkán nyomta szemből a szelet a karira egy venti. Bár erről meg azt olvastam egy tesztben, hogy nem biztos, hogy jó, mert a silent-pipe II ezt nem mindig értékeli. sajnos, kevés a magyar nyelvű teszt ebben a témában. Ha ebben segítesz, akkor nagyon hálás lennék! ( akár még adhatsz linkeket, angolul is értek picit, ha nem csúcs szakzsargonban van írva.)

Köszönöm!

Amúgy itt a teljes konfig: ATX ház, Trust 420W táp, Gigabyte G31, Intel E2180 DualCore, Gigabyte 8600 GT, 2x1Gbyte Kingston DDR2 - 667 Mhz (ezeken Revoltec hűtőbora), 3 vincsi, 2 optikai egység, elől-hátul egy-egy 8cm-es venti az alaplapra dugva.

SZGI

(#1133) engusz


engusz
veterán

Valaki látott már erről tesztet?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#1134) moongoose válasza DooM-Taylor (#1132) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Mivel elég nagy felületű a hűtő,ezért javaslom egy 12 cm-es venti megvásárlását.
Elég egy 1100-as fordulatú,amelyet 2-4 db kábelkötegelővel odarögzíted a bordázathoz.
[link]
gondolom ilyen a kártyád hűtőkialakítása.
A legjobb azért az lenne ha lemérnéd egy vonalzóval,hogy mekkora a hűtő magassága.
Lehet a 12-es venti túllogna felfelé.
Akkor egy 9-est kellene inkább venni.
Mivel ez nem silent pipe3, mint a gts-en,ezért itt nincs ami kivigye a meleget a házból.
A ventillátor csak segíteni fog a hűtésen ne aggódj.
A fan csatit pedig rádugod az alaplap egyik fan aljzatára.
Probléma megoldva.
Egy ismerősömnek ugyanilyen kártyája van,ő 8-as ventit vett, és hőpisztollyal ragasztotta oda a bordázathoz.

Nem tudom ki ír ilyen teszteket,de egy melegedő hűtőbordán csak a légmozgás segít.
Az Asus kicsit továbbfejlődött,mint a többi gyártó.
[link]
A hanyattkártyájuk igen kedvező megoldás hűtés szempontjából.
A meleg levegő felfelé száll,amit a prochűtő sikeresen szétszór.
A te kártyádnál sajnos a meleg levegő megakad a kártyában és csak méginkább melegíti.
Ezért megoldás egy venti,ami szétteríti meleg levegőt és hűti a nyákot.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1135) DooM-Taylor válasza moongoose (#1134) üzenetére


DooM-Taylor
csendes tag

Szia!

Igen, ez a kártyám. És köszi a segítséget! Megcsinálom!!! :)
Bár 1 sysfan van a lapon, arra meg a két házventi van dugva, de gondolom a tápcsatira is köthető. Még egyszer köszi a terjedelmes választ!
Üdv!

SZGI

(#1136) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Sziasztok!

Sapphire X700 Pro-hoz mi manapság a legnormálisabb hűtő? 21db a táp, max annyi legyen ez is. Köszi

(#1137) Cs_Laci válasza Cs_Laci (#1136) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Bárki? :U

(#1138) randras


randras
veterán

vszeg hűtés miatti gondjaim vannak egy MSI NX730GTvel, amivel alapból passzív h van. milyen hűtést vegyek rá? venti v venti+borda,és lehetőleg olcsó legyen...[link]

[ Szerkesztve ]

(#1139) looser


looser
addikt

Sziasztok! Egy 1950GT-re (Sapphire, AGP) keresek csendes hűtést. Ami még érdekelne, ha lecserélem a kártyát (ez minimum egy évig még menni fog), akkor az átszerelhető lesz-e egy másik kártyára? Csereszabatosak egyáltalán a VGA hűtők? A hűtőhöz még annyit, nem baj ha széles, mellette két slot üres hely van, de tudok felszabadítani még. Köszi :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1140) raskolnikoff válasza looser (#1139) üzenetére


raskolnikoff
őstag

a vf 900as zalman elég sok kártyára felmegy...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#1141) raskolnikoff válasza randras (#1138) üzenetére


raskolnikoff
őstag

mást nem ismerek, de sztem egy vf 700 tökéletes lenne. egyik haveromnak majdhogynem rekordtuningja volt a galaxy-féle változattal, azon pl pont ilyen van ha jól tudom.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#1142) looser válasza raskolnikoff (#1140) üzenetére


looser
addikt

Köszi a tippet, időközben különféle kulcsszavakra keresgélve eljutottam az Accelero X2-ig, amit megrendeltem és elméletileg ma meg is kapom :) Szerinted jó választás volt? Az ára győzött meg engem (s az, hogy halk megoldást kerestem).

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1143) looser


looser
addikt

Szép, nagy, csendes és szép ez az Accelero, terhelés alatt sincs semmi hangja, jó vételnek tűnik (5e alatt). A memóriákra felkerülő kis ön'tapadó' négyzetkék miatt káromkodtam, amikor illeszteni kellett, bizony elcsúsztak egyszer-kétszer. De most jó, stabil, megy. Ajánlom minden csendre vágyó, kispénzű Ati 19xx tulajnak, aki nem akar vizet* a gépébe :)

*egy régi PC Guru cikkben (Tuning rovat), egy Old Man nevű fazon vezette, szóval ő írta azt, hogy a víznek semmi keresnivalója sincs a gépben, csak a csapban. Már akkor marhaságnak tűnt, de azóta talán ő is rájött, hogy az a leghatékonyabb. Emlékeztek rá?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1144) JxOxExY


JxOxExY
tag

Most cseréltem le a x1800xl vga-mon a hütöt egy coolermaster coolviva g1-re[link]. Amilyen hokin néz ki, olyan iszonyat csöndes, határozottan jobb mint a gyári hütője volt.
Legfőképp grafikus programokkal szivok, ezért jó sokat megy ugy 10-12h naponta, de egyáltalán nem melegedett vele a gpu

szal eddig 3000ftből asszem jó vételt csináltam, ajánlani tudom mindenkinek :C :C

tel :06 20 269 2704

(#1145) mario11


mario11
tag


Sziasztok.
Szrintem ez a megoldás nem szép de hatékony és olcsó.Sima Revoltek 8 cm házventi, megfelelően lassitva, 3 db befőtesgumi. A levegő szállitás lényegesen nagyobb a hütés tökéletes.Persze lehet zalman is a venti.Csendes , hatékony.
Tele van a tudatom a pénz lehúzzókkal
Bocsika :W :DD :C :R :R :R :R :R

mario11

(#1146) mario11 válasza Huggyos (#28) üzenetére


mario11
tag

Szia
Befőtesgumi.Régóta használom nekem bevált a sok pénznyuzó meg vrgye le a balekokat

mario11

(#1147) raskolnikoff válasza mario11 (#1146) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Az a hozzászólás 2 éves volt:)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#1148) looser válasza raskolnikoff (#1147) üzenetére


looser
addikt

Ha jó az ötlet, örökké lehet belőle profitálni ;)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#1149) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

van vlkinek tippje hogy artic S1 rev 2-őt hol lehet mostanság beszerezni?
:R

[ Szerkesztve ]

(#1150) gamer13


gamer13
csendes tag

Van egy MSI nx7600gt agp-s paszív hűtésü videokártyám netezés közeben 62 fokos ez játék közben felmegy 85 fokra amiszerintem már kicsit veszélyes ,ugy hogy a szobában 21fok van
amugy a házban nincs venti, csak za oldala van levéve. Nincs valami ötletetek hogyan lehetne valahogy lehüteni a kártyát a gyári hütő cseréja nélkül? mert még garis.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.