Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1801) colin81


colin81
tag

mi a vélemény ezekről a cumókról?

[ Szerkesztve ]

(#1802) joi29 válasza colin81 (#1801) üzenetére


joi29
őstag

-Jól néz ki, de szerintem az ára is igen csinos már csak azért is mer Zalman. :)

(#1803) colin81 válasza joi29 (#1802) üzenetére


colin81
tag

hát a kettő együtt +posta 11k vagy nézzek valami más megoldás van jobb hűtés? nekem S1+2db 12cm venti gpu 44fok ( ram 65 ezeket szeretném hűteni )

(#1804) joi29 válasza colin81 (#1803) üzenetére


joi29
őstag

-Ó hát én valami magassabb összegre tippeltem, így 11-ért egész elfogadható.

(#1805) joi29 válasza colin81 (#1803) üzenetére


joi29
őstag

-Hoppá valami beragadt... :B

[ Szerkesztve ]

(#1806) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy, ha rárakok egy AC Accelero S1 Rev. 2 -t a ref 4870-mre és egy AC 12cm PWM ventit szerelnék rá, azt valahogy meg lehetne oldani, h a VGA vezérelje (mint a gyári hűtést)?
Ezen dilemmázok.
Előre is köszi a választ!

Üdv.

(#1807) L4R$()n


L4R$()n
tag

Sziasztok, meghozta ma a futár a Twin Turbo mat :DD de ma még nem szerelem föl, majd holnap ... legalább a hétvégén lesz mit tesztelnem :D

(#1808) L4R$()n


L4R$()n
tag

Sziasztok, meghozta ma a futár a Twin Turbo mat :DD de ma még nem szerelem föl, majd holnap ... legalább a hétvégén lesz mit tesztelnem :D

(#1809) sklopp válasza fenergie84 (#1806) üzenetére


sklopp
őstag

Az AC venti csatlakozója nem passzol a kártya ventillátor csatijához. Ha ügyeskezű barkácsoló vagy, levágod a csatit, ráforrasztod a kártya eredeti ventillátorának a csatiját, persze a megfelelő szinezésű vezetékeket, elvben megoldható. Ez egy dolog. A másik lényeges követelmény, az AC venti áramfelvétele lehetőleg ne sokkal haladja meg a kártya eredeti ventillátoráét. Ez az adat a ventiken fel van tüntetve. Ha lényegesen nagyobb az AC venti áramfelvétele, az a kártya halálát okozhatja.

[ Szerkesztve ]

(#1810) Speed® válasza Bunker (#1800) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

~10ks hűtőt ajánlottál egy ~10ks vidkarira..ami mellesleg alig 60Wot kajál és alig melegszik..kicsit talán át kéne gondolni mit ajánlgatunk, nemde?
Egy <4ks Accelero S2 is elbírja passzívan, de ha ventiis kell mert nem szellőzik a kecó rendesen, egy VF900 Zalmi is jó, leszabályozva 5-7Vra, simán elviszi.

fenergie84
Nem ajánlott megoldás, több szempontból sem. Az Accelero S1hez nincs olyan borda, amit a 4870re felszerelhetnél a VRM részlegen és érdemben segítene a hőleadásban. Sokan szívtak már ezzel, megoldás lehet a gyári hűtő széthenkelése, a nagy vörös lemez fennhagyása, de nem az igazi. Egyedi bordából is korlátozott a választék S1 alá..HR-03 mellé elfér egy HR-09, de az sem igazi, a két borda +venti(k) ~15ks ára meg pláne..szóval készülj fel, hogy még lesz pár köröd..
A PWMes AC ventit meg ne akard rákötni, jóval kisebb áramigényű, mint a gyári közel 1Aes légkavaró, ez pedig okozhat néminemű problémát a venti motorjában ha jól sejtem..arról nem is beszélve, hogy a gyári szabályzás egészen más fordulatokra van méretezve, nem 500-1400rpmig.

(#1811) fenergie84 válasza sklopp (#1809) üzenetére


fenergie84
addikt

Köszi!
Arra én is gondoltam, h nem lesz neki elég és hogy a csati sem jó, de a csatit le tudom cserélni, a ventinek meg adhatok máshonnan is áramot
Vagy rosszul gondolom?

(#1812) Macka válasza colin81 (#1801) üzenetére


Macka
veterán

Hogy felejtsd el... :(

(#1813) fenergie84 válasza Speed® (#1810) üzenetére


fenergie84
addikt

Értem.
Akkor elvetem a dolgot.
Most jön majd ki egy új AC Twin Turbo Pro, remélem ez jó alternatíva lesz a hűtésre.
Elegem van a kazánból a gépben. :W

(#1814) Bunker válasza Speed® (#1810) üzenetére


Bunker
tag

"kicsit talán át kéne gondolni mit ajánlgatunk, nemde?" Phhhö :DDD Tán főbenjáró bűnt követtem ezzel? :) Az meg hogy 10K a kártya és a hűtő is annyi nekem például nem okozna gondot (már nem a pénz miatt mondom...). Ha jó hűtőt akarnék venni, akkor megvenném azt. Részemről ennyi a hozzáfűznivalóm :)

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

(#1815) peti4


peti4
tag

Üdv.
Van egy 9600GT-m paszív:[link] .Szeretnék rá valami ventit milyet ajánlanátok?

(#1816) peti4


peti4
tag

Üdv.
Van egy 9600GT-m paszív:[link] .Szeretnék rá valami ventit milyet ajánlanátok?

(#1817) Macka válasza peti4 (#1816) üzenetére


Macka
veterán

Most 2 db van? :DDD

Bármilyet, amit gyorskötözővel fel tudsz tenni... Noctua és Scythe elég jó félék...

[ Szerkesztve ]

(#1818) peti4 válasza Macka (#1817) üzenetére


peti4
tag

Kettő mert el b@...am :U
A gyors kötöző mennyire jó megoldás :F

[ Szerkesztve ]

(#1819) smiti válasza peti4 (#1818) üzenetére


smiti
addikt

Annál nem nagyon találsz jobbat ;)

(#1820) lala42 válasza peti4 (#1818) üzenetére


lala42
őstag

Használják :F
De a 100-as szeg átütve és ráhajtva stabilabb felfogatást eredményez :DDD ;]
De komolyan jó az a gyorskötöző, mindenki használja rögzítésre. :K :R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#1821) lala42 válasza smiti (#1819) üzenetére


lala42
őstag

Ipari pillanatragasztó? :DDD :K :C

Ami működik, azt nem kell megjavítani ___"A háború olyan, mint a mozi, hátul vannak a jó helyek. Elöl kicsit vibrál."___ BfBc2 " [PH!]MesserHUN "

(#1822) smiti válasza lala42 (#1821) üzenetére


smiti
addikt

Végül is ez a legstabilabb megoldás :DDD

(#1823) peti4 válasza lala42 (#1821) üzenetére


peti4
tag

Tudom hegesszem rá!![link] :Y
Akkor marad a kötegelő. :R
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#1824) L4R$()n


L4R$()n
tag

Sziasztok! :R
Ma sikeresen felszereltem a Twin Turbot a 4850 emre, aránylag simán ment a szerelés, kicsit a sünik rakoncátlankodtak, de aztán elővettem a hajszárítót :DDD és minden jó lett :) Az eredményekről egy kicsit : a gyári 1 slotos hűtővel idle: 80 fok load: 104 fok ; A Twin Turboval idle: 34 fok load: 44 fok ( a TT ventillátorai 50% on pörögnek és csendesek) GPU z adatok :
GPU Temp.(DISPIO) : load 44.5 fok idle 34.5 fok
GPU Temp.(MEMIO) : load 51 fok idle 38 fok
GPU Temp.(SHADERCORE) : load 42 fok 31.5 fok

Mindenkinek ajánlom :C :R

(#1825) sklopp válasza fenergie84 (#1811) üzenetére


sklopp
őstag

Mivel már lemondtál az eredeti elképzelésedről, csak elméleti amit mondok: az AC venti használata esetén csati csere nélkül lehet tápot adni alaplapról neki vagy molexről, persze szabályzás nélkül.
Amit Speed(R) kolléga írt, ahhoz annyit: amennyiben kisebb áramfelvételű az AC mint a gyári venti, minden gond nélkül használható lenne. A két venti feszültsége kell hogy megegyezzen. A fordulatszámok eltérése nem gond, mivel a kártya a hőfok függvényében a ventire jutó feszültséget növeli vagy csökkenti, ilyen alapon szabályoz, még olyan eset is előfordulhat, hogy a venti teljesen leáll. Erre jó példa az általam használt Twin Turbo, a GPU 44-45 fokos hőmérsékletéig áll a venti, itt bekapcsol 47%-os fordulatra, amint visszahül 37 fokra, ismét leáll ( a kártyám Zafi 3850, a venti a kártyára csatlakoztatva).

[ Szerkesztve ]

(#1826) sklopp válasza L4R$()n (#1824) üzenetére


sklopp
őstag

Gratulálok a sikeres szereléshez és a príma hűtőhöz. Egyúttal köszöntelek a Twin Turbo híveinek táborában (én is ide tartozom).

[ Szerkesztve ]

(#1827) smiti válasza L4R$()n (#1824) üzenetére


smiti
addikt

Ez igazán szép eredmény, de a VRM melegedésére ez mennyire jelent megoldást ?

(#1828) smiti válasza L4R$()n (#1824) üzenetére


smiti
addikt

Ez igazán szép eredmény, de a VRM melegedésére ez mennyire jelent megoldást ?

(#1829) L4R$()n


L4R$()n
tag

VRM hőmérsékletet mivel tudok mérni :F :B

(#1830) Tomate válasza L4R$()n (#1829) üzenetére


Tomate
veterán

GPU-Z? Rivatuner? :U

(#1831) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!

Sapphire radeon 3870-re milyen léghűtőt javasoltok, ami csendes? 6-8 ezer körül.

(#1832) L4R$()n válasza Tomate (#1830) üzenetére


L4R$()n
tag

A GPU-Z ben mi a neve? Amúgy a GPU_Z ben az a 3 hőmérséklet van, amit leírtam nemrég + a GPU temperature :F A rivatunerben sem találok olyat hogy vrm hőfok :F :R

(#1833) L4R$()n


L4R$()n
tag

Valahol azt olvastam ebben a pillanatban, hogy a GPU-Z ben a GPU Temp #2 a VRM hőfok :F igaz ez?

(#1834) sklopp válasza L4R$()n (#1829) üzenetére


sklopp
őstag

Pl. Everest teszt progival. Ha itt nem jelzi ki a VRM hőfokot, akkor a kártya nem támogatja (nincs höfok érzékelő benne). A Zafi 3850-em sem jelzi ki. Ezzel együtt a VRM hőfok le van sz@rva amíg nincs rendellenes működés, azaz minden fut (játékok) fagyás, grafikai hibák stb. nélkül.

(#1835) sklopp válasza L4R$()n (#1833) üzenetére


sklopp
őstag

Nem valószínű. Ez legfeljebb a dual GPU-s kártyák vagy SLI-Crossfire csatolt kétkártyás megoldások második kártya GPU hőfokát jelzi.

(#1836) Speed® válasza sklopp (#1825) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem a feszt szabályozza, az fix 12V. Csak szaggatottan adagolja és ennek a frekvenciáját variálja. A gyári ventire belőtt szaggatási ütem azonban gyengédd motorral eltérő fordulatot eredményez, sőt, ha elég lassú az ütem, áll a venti ahogy írod, csakhogy közben a feszt kapja a motor és melegedik benne a tekercs. Lehet gondolkodni, hogy ez mihez vezethet idővel ;)

Szóval csak a külső csatis megoldás a nyerő PWMes kari esetében. Maga a PWM venti meg vezérelhető a procicsatiról ugye több másik azonos típusúval együtt.

(#1837) L4R$()n válasza sklopp (#1834) üzenetére


L4R$()n
tag

Mindjárt megnézem a legúljabb Everesttel, hátha ... na majd írok, ja és kösz a választ :R

(#1838) sklopp válasza Speed® (#1836) üzenetére


sklopp
őstag

Ha úgy van, mint írod, amit nem vonok kétségbe, gyakorlatilag a 12V impulzusait kapja a motor, ezek sűrűsége alapján fog forogni. Amennyiben ezek az impulzusok kellően ritkák, a motor nyilván nem forog, viszont ezek a ritka impulzusok nem is terhelik, tehát nem melegítik a motor tekercseit. Gyakorlatilag tehát ez nem jelenti azt, hogy a venti tönkre fog menni idő előtt, de a saját hűtőm esetében majd kiderül, meddig bírja.

(#1839) L4R$()n


L4R$()n
tag

itt sincs VRM :F na mind1, akkor a VRM hőfok rejtély marad, amúgy hány foknál kapcsol ki? :R Ja a CPUID Hardver Monitor ban a ventik fordulatszámának kiírása sokszor megbolondul, de a hőmérsékletet jól írja, amúgy a CPUID HW ben látható a max hőfokok is :R

[ Szerkesztve ]

(#1840) sklopp válasza L4R$()n (#1839) üzenetére


sklopp
őstag

Mint előbb írtam, a VRM hőfok le van... a lényeg, ne is törődj vele, amíg nincs rendellenesség a játékok futásában.

(#1841) Speed® válasza sklopp (#1838) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

PWM: Pulse-width modulation, pontosan. A ritka impulzus miért ne terhelné? Attól, hogy nem tudja belendíteni a lapátokat, a tekercs még áram alatt van szvsz.

(#1842) sklopp válasza Speed® (#1841) üzenetére


sklopp
őstag

A ritka impulzus terhelése elhanyagolható, ez nem okoz komoly igénybevételt.

[ Szerkesztve ]

(#1843) fenergie84 válasza sklopp (#1825) üzenetére


fenergie84
addikt

Értem :R
Várok még akkor az új Twin Turbo Pro-ra.
Aztán meglátom milyen tesztek lesznek róla, ha meg nem lesz jó híre akkor nézek más megoldás után.

(#1844) nfire


nfire
csendes tag

gainward4850 golden sample-n lehet hűtőt cserélni? Accelero S1/Twinturbo-t szeretnék rá..csak ezért kérdezem mert nem referencia dizájn, ám ránézésre a lyukak ugyanott vannak.

(#1845) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Tudja -e vki, hogy a Turbo Modul mennyire hangos?

(#1846) sklopp válasza fenergie84 (#1843) üzenetére


sklopp
őstag

Azért a sima Twin Turbo-t se hagyd ki a számításból, ha elfogadható áron tudsz hozzájutni, remek hűtőt fogsz kapni.

(#1847) fenergie84 válasza sklopp (#1846) üzenetére


fenergie84
addikt

Lehet, de mondjuk erre nem sajnálom a pénzt.
Meg az igazság az, hogy a Pro jobban tetszik. :DD

(#1848) sklopp válasza fenergie84 (#1847) üzenetére


sklopp
őstag

Remélem jól beválik a Pro. Sok sikert hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1849) smiti válasza sklopp (#1848) üzenetére


smiti
addikt

Csak már jó lenne tudni mikortól lehet kapni és mennyibe fog kerülni? :K

(#1850) KoZsolt81


KoZsolt81
csendes tag

Megvettem az Accelero S1 rev.2-t,a kérdésem az lenne,hogy az a 4 kis müanyag dolog mire jo,fontos-e,vagy nem gond ha kimarad a venti alol?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.