Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1551) Redome válasza sklopp (#1550) üzenetére


Redome
csendes tag

Köszi a gyors választ! :DD
A gép egy Fujitsu-Siemens Scaleo J (P4 // 3,06GHz // 992MB RAM). A vinyó pedig Seagate ST3160812AS. És jelenleg 40°C-os. Pedig csak net megy és az MSN. Ha jól érzékeltem, akkor nem a proci hűtője, hanem ami hátul helyezkedik el. Na ezt jól elmagyaráztam... :W A zeneakadozás régen nem jelentkezett, azért is lepett meg. Lehet, hogy valami túl sokat foglal le a RAM-ból?

[ Szerkesztve ]

(#1552) MmDorian válasza Redome (#1551) üzenetére


MmDorian
őstag

Üdv !
Szerintem ezt nem a VGA hűtő topikba kellett volna....

De ha meleg a vinyód akkor egy Scythe Ita Kaze, 1000rpm jó lesz rá.

[ Szerkesztve ]

(#1553) Logic83


Logic83
csendes tag

Sziasztok!

Asus 7950GT kártyámra szeretnék hűtést venni.
Kiszemeltem: Accelero S1 rev2
Gondoltam kipróbálom először passzívan és ha nem elég akkor rakok rá ventit.
Szerintetek elbír ezzel a kártyával. Tesztek alapján el tudom képzelni,hogy venti nélkül is elviszi 70°C alatt.(Gyári hűtővel idle58°C, terhelt80°C)
Mit gondoltok?

(#1554) MmDorian


MmDorian
őstag

Üdv !
Lassan jön a Musashi, a kérdésem az lenne, hogy a gyári pasztát, illetve a RAM-okon és a FET-eken lévő ragasztót mivel töröljem le ? Le kell egyáltalán ?

(#1555) tzimash


tzimash
őstag

hi!
haverom akar venni a giga 3850-esére egy csendesebb hűtőt, mert a rajta lévő gyári zalman hangjával nincs kibékülve. az AC S1 lenne az igazi, de nem férne bele a házába, ill. az oldallapot nem tudná feltenni. a másik jelölt a Coolink-féle GFX Chilla, ez kompatibilis vajon a kártyájával? :F

(#1556) sklopp válasza Redome (#1551) üzenetére


sklopp
őstag

Alapjáraton talán tényleg sok 40 fok a Seagate-nek, ha van hely elöl a házban ventinek, érdemes lenne betenni egyet, lehet a ház nem túl jól szellőzik. A zene lejátszás akadozása tényleg lehet a ram foglaltsága miatt, ezt ellenőrizheted a feladatkezelőben (control-alt-del). Ilyenkor nem teker a winyó túl gyakran?

(#1557) sklopp válasza tzimash (#1555) üzenetére


sklopp
őstag

Az A.C. S1 helyett a Twin Turbo szerintem vszleg elférne mivel kisebb,ventis volta mellett hangtalan és kiválóan hűt.

(#1558) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

van egy shappire radeon x1650pro 512mb ddr2 agp-m amin akarok egy kicsit alakítani hűtés téren... azt kitaláltam már hogy fogatok fel a gpu-ra egy 478-as cpu hűtőt :)

de a ramok megbordázása amin gyárilag nincs hűtés felvet némi gondot...

régebben csináltam olyat hogy ramcsip közepére szilikon hővezető zsír szélére pillanat ragasztó, ez igy nagyon jól működött csak sajnos nem távolítható el vagy ha igen akkor nyoma marad.

elkezdtem törni a fejem és leeset hogy mi lenne ha sziloplasztal (szilikon alapú ragasztó ilyen kinyomópisztolyos) ragasztanám fel a bordákat ? valaki próbált már ilyet ? vagy esetleg tud javasolni valaki valamilyen más megoldást amivel még akár gariba is visszatudom vinni ?

köszi!

üdv:Jann-Chee

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1559) sklopp válasza (jan) (#1558) üzenetére


sklopp
őstag

Butaságot ne csinálj. A ramra pill. ragasztó+paszta nem jó, sem a hőpisztolyos ragasztó. Használj pl. 3M kétoldalas fóliát.

[ Szerkesztve ]

(#1560) (jan) válasza sklopp (#1559) üzenetére


(jan)
őstag

és a sziloplaszt ?

szerintem a 2oldalas ragasztó is nyomot hagy valamint kitudja hogy vezeti a hőt ...

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1561) tzimash válasza sklopp (#1557) üzenetére


tzimash
őstag

köszi, eddig csak magát a hűtőt láttam képeken, de úgy nem volt mihez viszonyítanom, azt hittem ez sokkal böszmébb. :) most kerestem olyan képet róla, amin valami kártyára van szerelve, így már jónak tűnik, annyira nem lóg le a kariról, mint az S1.

(#1562) tomiika


tomiika
tag

Sziasztok!

Létezik olyan hűtő 4870-re ami hasonló, mint a gyári, tehát kifelé fújja hátul a meleget, de nem olyan bazi hangos? Naagyon gondolkozom egy 4870-en, de a hűtő minősége miatt nem nagyon tetszik :(

(#1563) MmDorian válasza tomiika (#1562) üzenetére


MmDorian
őstag

Asszem a HIS iceQ4-nek van csak ilyen megoldása.

(#1564) tomiika válasza MmDorian (#1563) üzenetére


tomiika
tag

Aha, azt néztem, de azt csak kártyával együtt lehet kapni :)

(#1565) MmDorian válasza tomiika (#1564) üzenetére


MmDorian
őstag

Ja...hogy már megvan a kártya.
Szerintem vegyél rá egy jó hűtőt, és egy 12cm-s ventit ami kifújja hátul azt a levegőt, ami meleg lett körülötte, persze úgy, hogy az összes PCI izét (nem tudom másképp mondani) kitöröd előtte.

(#1566) ANT válasza tzimash (#1555) üzenetére


ANT
őstag

Igen, rámegy a 3850-re.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1567) tomiika válasza MmDorian (#1565) üzenetére


tomiika
tag

Neeem, még nincsen meg, csak márkák terén picit elfogult vagyok :) És HIS kártyával még nem volt dolgom. De akkor valszeg az a megoldás lesz, amit mondtál, azzal a különbséggel, hogy oldalt szívja ki. Mert szerintem a gyárilag 80-90fokos gpu nem normális(bár biztos nem adták volna ki ha nem lenne jó)
Köszi a segítséget :R

(#1568) (jan) válasza MmDorian (#1565) üzenetére


(jan)
őstag

az összes PCI izét (nem tudom másképp mondani) kitöröd előtte.

Vakdugó a neve :) (azaz így is szokták hívni)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1569) tzimash válasza ANT (#1566) üzenetére


tzimash
őstag

köszi, vagy a Chilla lesz, vagy az AC twin turbo.

(#1570) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Lehet nagy marhaságot kérdezek, de még soha nem volt integrált VGA-m és nem tudom kell e rá valami hűtőt venni külön.
Ez lenne az: [link]

(#1571) (jan) válasza Kal-El (#1570) üzenetére


(jan)
őstag

nem kell rá semmi!

ottvan rajta gyárilag a csipeken a borda ;)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1572) sklopp válasza (jan) (#1560) üzenetére


sklopp
őstag

Felejtsd el a sziloplasztot. A kétoldalas fólia egy nagyon vékony dolog, jól vezeti a hőt, és eltávolításkor nem hagy vissza semmit, legfeljebb alkoholos vattával át kell törölni a ramot.

[ Szerkesztve ]

(#1573) (jan) válasza sklopp (#1572) üzenetére


(jan)
őstag

oké! elfelejtve...

sima natúr kétoldalas ragasztószalag vagy valami speckós cucc kell oda ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1574) XaraX


XaraX
addikt

Némi segítség kellene...
Az Accelero Xtreme 9800 felmegy a 8800 gtx-re,nem tudja valaki véletlenül? :F

(#1575) sklopp válasza (jan) (#1573) üzenetére


sklopp
őstag

Semmi spec, 3M kétoldalas ragasztó fólia. Barkács áruházban kapható (OBI, Praktiker, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#1576) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Sziasztok!

Accelero S1 Rev. 2 bármilyen 8cm-es ventilátor felszerelhető, vagy csak a Turbo Module-val. 4870-es kártyára akarom tenni, kb. 10.000 Ft-ból kijön minőségi ventilátorral együtt. Ezért az árért kapok jobb teljesítményű hűtőt?

(#1577) sklopp válasza R1200GS (#1576) üzenetére


sklopp
őstag

Az S1-re némi barkácsolással feltehető sokféle venti. Ha nem is jobb, de hasonló teljesítményű hűtő olcsóbban a Twin Turbo, és nincs hangja.

(#1578) R1200GS válasza sklopp (#1577) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Még számításba vettem a Thermalright HR-03 GT .Ez megéri az árát? Mi a különbség a Plus, és a Gt között? Más lefogató készlettel csomagolják?

(#1579) Savanya válasza R1200GS (#1578) üzenetére


Savanya
addikt

10eft-ért jobb választás a Scythe Musashi . Esetleg ha van 2db jó 8cm-es ventid + nagyobb borda a vrm-re akkor Coolink GFXChilla is jó .

Mobilszámom: 70-516-8068

(#1580) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Az előző oldalon tettem fel kérdést a Gigabyte Geforce 9500 GT 512 MB (cooleres) kártyára való hűtéssel kapcsolatban. ezt kaptam rá ajánlásként ugyebár http://ipon.hu/webshop/product/coolermaster_coolviva_z1/23806 de hozzá lett téve hogy nem biztos hogy kompatibilis vele. Na most akkor rá tudom rakni vagy sem? Esetleg várok még más ajánlatokat is 4-5000 Ftig

Előre is köszönöm!

Üdv,
Pityu

[ Szerkesztve ]

(#1581) Willie válasza Willie (#1580) üzenetére


Willie
őstag

Accelero S1 esetleg rámenne szerintetek amennyiben a Cooler Master CoolViva Z1 nem?

(#1582) maflame


maflame
aktív tag

Üdv! 4870-re kéne hűtő a gyári helyett. Musashi vagy Twin Turbo között vacilálok, nem találtam sehol egy olyan konkrét tesztet ahol ez a két hűtő mérkőzött volna.
Segítsetek légyszi a döntésben! Az oké, hogy mindkettő jól hűt és vsz egyik sem hangos de valahogy el kéne dönteni melyik legyen..
Tudja valaki, mégis melyik hűt jobban / melyik halkabban?
A Musashin van egy fordulatszabályzó ami akár jó is lehetne de (csak képen láttam) ahogy néztem azt gép hátuljára lehet kivezetni (??) Oda nem akarnék sűrűn bebújkálni.. nem vagyok nagyon lusta de azért ezt mégse.
Pl ez elvileg egy pont a TwinTurbonak.

(#1583) MmDorian válasza maflame (#1582) üzenetére


MmDorian
őstag

Ez meg egy a Musashinak :DDD

(#1584) vPhis


vPhis
aktív tag

Üdv

Refnyákos HD4850-re Auras Fridge egy Cooler Master R4-S2S-12AK-GP-es ventivel (44CFM 19.8dBA) jó választás lenne? Mert a Fridge alapból egy nagyon minőségi cuccnak tűnik, meg a CM venti sem rossz. csak kérdés elég e a kis RV770-nek

(#1585) maflame válasza MmDorian (#1583) üzenetére


maflame
aktív tag

Kösz! A venti szabályzását hogy oldottad meg? Hátul van a tekerő?
Amit még nem értek egészen az, ha jól láttam a képeken, a ventilátor-kábel 2 háromtűs csatlakozóval a végén hova csatlakozik? A kártyán csak egy van azt hiszem, nem? a másik mehet átalakítóval egy 4tűs csatira? ..mert az alaplapon nekem már nincs egy sem.
Csak azzal a tekerentyűvel lehet szabályozni vagy ki lehet iktatni és a driverre bízni sebességét?
..szóval aszondod, halk, hideg meg ilyesmi? ..hát ezt tudtuk eddig is de ezt tudjuk a TwinTurboról is.

(#1586) vPhis válasza MmDorian (#1583) üzenetére


vPhis
aktív tag

lemondtam a Fridgeről
a Mushashi vagymi nagyon jónak tűnik. teszt
az a 2 poti hátul nagyon jó. meg nem is néz ki rosszul
de amíg nincs olyan gém ami megforrrasztja a 4850-em addig ezt kihagyom.

(#1587) maflame


maflame
aktív tag

..Musashi gyűjtögeti a pontokat:)

(#1588) cellpeti


cellpeti
veterán

Milyen hűtőt ajánlotok 4850re? ami egy 5ösből megvan?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1589) Willie válasza Willie (#1580) üzenetére


Willie
őstag

Nekem nem tud senki segíteni? :O :(

(#1590) Dj Dekko!


Dj Dekko!
őstag

Sziasztok. Gondolkoztam egy Hütő cserén a 8800 GTX emen...
Amit kinéztem egy ZALMAN VF1000 LED (réz)
[link]
Mi a Véleményetek erről? Érdemes lenne a gyári cooler helyett ilyenbe beruháznom?
:U :U
Segítségeteket előre is köszönöm. Üdv.

(#1591) Stirbi


Stirbi
addikt

üdv ma cseréltem le az asus eah 4670 emena gyári hütöt egy accelero s1 re, na most a gyári paszta az olyan száraz kaka és rávan száradva a gpu-ra :Y , mivel tudom letörölni?(letisztitani rola) mert most rajta hagytam és ugy tetem rá az accelerot

(#1592) joi29 válasza Stirbi (#1591) üzenetére


joi29
őstag

-Nem vizes hanem enyhén nedves ruhával, zsebkendővel óvatosan a
gpu buksijáról...

[ Szerkesztve ]

(#1593) maflame


maflame
aktív tag

Döntöttem, meg is rendeltem a Scythe Musashit! ..remélem nem bánom majd meg!!

(#1594) sklopp válasza R1200GS (#1578) üzenetére


sklopp
őstag

A Thermalright hűtők jók, de drágák, + ventik ára. A Plus és GT közti különbség kiderül a honlapon. Ha gazdaságos (jó hűtés+alacsony ár) megoldást akarsz, a Twin Turbo jobb választás.

(#1595) sklopp válasza cellpeti (#1588) üzenetére


sklopp
őstag

Bár kicsit több mint 5-ös, a Twin Turbo tuti vétel.

(#1596) Dj Dekko! válasza joi29 (#1592) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Tiszta alkohol! * 80 - 60% Gyógyszertárban kapható termék! :)
+ Minőségi Zsebkendő ami nem mállik szét, és láss csodát.
Egy pillanat alatt leszedi a fent maradt hűtő zsír maradványokat! :)

(#1597) Habzsi-Dőzsi


Habzsi-Dőzsi
tag

Sziasztok!

Anno vettem egy 4870 es vidkarit, gondolkodom a hűtő lecserélésén. Mit ajánlotok? Első gondolatom, hogy 12 cmes S-Flexel (800rpm) szeretném megtámogatni és nagy hőleadó felület legyen. A VRAM hűtését hogy lehet a legjobban megoldani? A cél a halkság és az hogy ne kapjak túl magas hőfokokat.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#1598) sklopp válasza Habzsi-Dőzsi (#1597) üzenetére


sklopp
őstag

A Twin Turbo jó választás. A készlet tartalmaz ram és egyéb hűtőbordákat a kellő tapaszokkal együtt. A hűtés hatásfoka kiváló, ventis volta ellenére hangtalan. Könnyen feltehető.

[ Szerkesztve ]

(#1599) Habzsi-Dőzsi válasza sklopp (#1598) üzenetére


Habzsi-Dőzsi
tag

Ez gyakorlatilag az S1 + AC ventik?
Mit hallottatok/hallottál a Thermalright T-Rad2 ről? 12 cm es ventivel megtámogatva

Magellan Polar-X kerékpár ELADÓ Sürgős

(#1600) vPhis válasza Habzsi-Dőzsi (#1599) üzenetére


vPhis
aktív tag

T-Rad2 az nagyon jónak tűnik.
rengeteg heatpipe, és egy 12-es ventivel nagyon jó tud lenni
tesztek:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.