Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#601) Heimdallr


Heimdallr
csendes tag

Sziasztok. x1900xtx-re milyen hűtést ajánlotok ? Megnéztem néhány review-et de nem tduom eldönteni. Zalman vf900-al sokaknak problémája volt, merthogy leestek a hűtő bordák stb. az AC Accelero x2-re is sok negatívomot olvastam. Biztos 1000x leírtátok már, de kérlek tegyétek meg még 1x. Mégis milyet érdemes rá venni ? Előre is köszönöm.

(#602) tts válasza Egon (#594) üzenetére


tts
addikt

igaz még nem kapható - de tetszetős megoldás [link]

(#603) Egon válasza tts (#602) üzenetére


Egon
nagyúr

Valóban az. Van valami hozzávetőleges infód, hogy kb. mikor lesz elérhető, illetve hogy compatible lesz-e a videókártyámmal?
Mondjuk tartok tőle, hogy - téged idézve - nem nekem fogják gyártani (nem az óccsó megoldásokat keresem, de azért van egy lélektani határ (mondjuk a legnagyobb 4 számjegyű összeg forintban), ami felett nem igazán akarok rákölteni a cucc hűtésére...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#604) tts válasza Egon (#603) üzenetére


tts
addikt

nincs semmi infóm az ár és megjelenés ügyben - nem is ezért tettem be ide, hanem ezért:

''Compatibilities

ATI:
X1300TD, X1600TD, X1600XT, X1800XL, X1800XT, X1900XT, X1900XTX

NVIDIA:
6800, 6800TD, 6800XT ,6800GT ,7800GT,7800GTX ,7600GS ,7600GT ,7900GT ,7900GTX ,7900GS''

gyakorlatilag minden futó kártyára szerelhető :C

(#605) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Hi..egy haverom venne a X600 pro(gigabyte) vga-jára hűtőt mert a gyári már elég fika...
Ő passzív megoldásra gondolt. Szóval milyen hűtőt ajánlanátok max 4,5k-ért..
thx..

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#606) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

:) Ha eggyáltalán van ilyen x600pro-ra....

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#607) Paqito válasza sid.:Rc211v (#606) üzenetére


Paqito
senior tag

Szia!

Ez elméletileg jó lehet a barátodnak: [link]

Egy picit komolyabb, magasabb árért persze: itt ugyan 5700 bruttó, de jobb helyen br. 4500 jómagyat Ft-ért már megkapod ;) [link] [link]
Ugyanaz, csak itt már a kártyára felszerelve: [link]
Itt pedig megtoldva egy OP1-es ventilátorral (5V-on nagyon halk!!!) [link]

Legjobbakat


[Szerkesztve]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#608) Fütyesz


Fütyesz
aktív tag

A His X1900GT-n milyen a gyári hűtés?[link]
Hangos,nem melegszik-e nagyon stb..?

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#609) sid.:Rc211v válasza Paqito (#607) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Hi! ...Köszi a részletes választ! :R Valószínűleg elég lesz neki a Primecooler változat is ,mert majd a közeljövben úgy is beruház másik vga-ba (nemártana :) ) addig ez meg bőven jó lesz ez neki sztem...Megasztán az x600pro se termel annyi hőt....meg lóvét se kőtene ''fölösbe''...
THX! :R

[Szerkesztve]

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#610) sid.:Rc211v válasza Fütyesz (#608) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Hi! a gyári hűtő fajzat a HIS-en nem a legjobb teljesítményű és sztem 'hangos'' is (általában ezek tuljadonságok párosulnak :) ) meg hallottam h egyébként frankón melegszik ez a vga (Kb 70-80fok-ig)..Minden képpen cserélném valamikor...Egyébként van a HIS 1900GT-nek egy IceQ3-as hűtővel szerelt változata nemtom mennyivel drágább de a hűtés szempontjából biztos érdemessebb ezt venni....vagy egy Zalmi VF700(ha rámegy) v. VF900...cső

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#611) Fütyesz válasza sid.:Rc211v (#610) üzenetére


Fütyesz
aktív tag

AZ iceq3 az kb 20 rugóval drágább. Nem lehet valahogy iceq3 hűtést venni?

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#612) ToBeY válasza Fütyesz (#611) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Vegyél egy Accelero X2 az is van olyan jó szerintem

(#613) Fütyesz válasza ToBeY (#612) üzenetére


Fütyesz
aktív tag

Az kb 5e ft nem?

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#614) ToBeY válasza Fütyesz (#613) üzenetére


ToBeY
nagyúr

kb igen,pontosan meg 28Euro a hivatalos oldala szerint.De simán jó egy VF-700 vagy 900 esetleg egy primcooler (nekem ez utóbbi van:D)

(#615) Fütyesz


Fütyesz
aktív tag

zoty-nál 5e-ért láttam Accelero x2-t

Olyn megfontolt vagyok, hogy az már fáj, de néha a legnagyobb baromságba is rögön beleugrok:(

(#616) ToBeY válasza Fütyesz (#615) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem az megteszi az, jó kis hűtőnek tűnik..

(#617) hungariaia


hungariaia
csendes tag

Hello 7600Gt-re tudnátok ajánlani valami hűtést? :F

(#618) keszegduda válasza hungariaia (#617) üzenetére


keszegduda
őstag

Zalman VF-700CU, ami tökéletes.... :R

(#619) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

Hi...Rendeltem a 6666GTmre( ;] ) egy VF700 alcu hűtőt...Annyit kérdeznék hogy a cu változat az mennyivel jobb az alcu-tól?...hány fokot számítana? nekem nem érte meg az a +1,5k érte..:) de sztem nem fog nagy hátrányt szenvedni a 66GT...
köszi...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#620) keszegduda válasza sid.:Rc211v (#619) üzenetére


keszegduda
őstag

kb. -5 fokkal lesz hűvösebb, de szerintem megérte... :)

(#621) sid.:Rc211v válasza keszegduda (#620) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Hi.. Megvettem a 700ast de nem az alcu-t hanem a cu-t..:) fölhivtam a boltot hogy inkább az kell...:) most itt van de nem tudom fölrakni mert nincs a HSI-re borda(VHS1)..már úgy kipróbálnám..:)..Mert gondolom az gáz ha a HSI-re nem rakok semmit...valamivel nem lehetne helyettesíteni :F

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#622) ToBeY válasza sid.:Rc211v (#621) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mirt nem raksz rá HIS bordát?

(#623) sid.:Rc211v válasza ToBeY (#622) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

Hi...Mert a kártyám ilyen és nincs rajta külön HSI borda...[link]

...és ha úgy használnám a kártyát(HSI borda néklül) akkor gondolom az gáz...nem?...és bekéne szereznem a VHS1 bordát valamikor...de addig rátenném a hűtőt hamár megvettem...:)
Szóval nincs valamilyen ideiglenes módszer a HSI borda helyettesítésére?
ööö..meg gondolom nem HIS akartál irni hanem HSI

[Szerkesztve]

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#624) ToBeY válasza sid.:Rc211v (#623) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A stock hűtőhöz nem kell HSI borda mert azt is fedi.Viszont a VF-700 kell HSI borda ha 6600 használod.Én használtam 6800GT-n ott alattta van a hsi chip [link],így nem kellet külön borda.

igen azt akartam írni :B

(#625) sid.:Rc211v válasza ToBeY (#624) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

aha a 6800GT-n vágom a hsi-t..Most próbáltam leszedni a vga-m hűtőjét de elég nehezen akar lejönni...nem is szettem le majd holnap :)
esetleg vmi tanácsot adhatnál h mire vigyázzak meg ilyenek :B
:R

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#626) ToBeY válasza sid.:Rc211v (#625) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én szétcsavaroztam és könnyen szétjött.Egyedűl a ramot fedő bordával voltam óvatosabb,de ott se volt gond,csak lassan szedtem le ott.

Akkor van gáz ha zalman ramsüni nem akar lejöni,akkor berakod zacsiba és fagyasztó és lejön.:)

(#627) sid.:Rc211v válasza ToBeY (#626) üzenetére


sid.:Rc211v
őstag

:) Értem ésTHX! :R

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#628) jodamester


jodamester
tag

Helló!
Az alábbi hűtőről kéne némi infó;)RIMECOOLER PC-VGAHP1 HEATPIPE
A hátoldalán és az elején pontosan hány mm-re lóg ki a borda a vga-tól? Nálam a hátoldal felé 30 mm-nél nem lenne nagyobb hely a hátsó bordának.

(#629) kukker01


kukker01
csendes tag

Helló!

Azt tudja valaki, hogy a Gef.4 Ti-4200-ra lehet-e egy ilyen Primecooler pc-vgahp1-et szerelni? Valakinek tapasztalat?
Másik kérdédés: erre a passzív hűtőre rá lehet opcionálisan szerelni esetleg egy külső ventit, vagy csak ráirányítani lehet egyet valahonnan máshonnan?
Válaszokat előre is köszi!

Bye

(#630) Monya78 válasza kukker01 (#629) üzenetére


Monya78
veterán

Hali

Titános topicba ott a válasz...

(#631) kukker01


kukker01
csendes tag

Köszi szépen a választ!

(#632) Gallapapa


Gallapapa
csendes tag

Sapphire x1600XT-re szeretnék valamilyen passzív hűtőt. Tuningolni nem kell, csak halk legyen és persze hűtsön.
Max 7ezer forint.
Ha nem jön ki belőle, heatpipe-os megoldás is jó, vagy bármilyen amelyik halkabb, és megbízható mint a gyári, ami baromi hangos.

[Szerkesztve]

(#633) Retekegér válasza Gallapapa (#632) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Mondjuk ez? [link]

<< Heimdal >>

(#634) Gallapapa válasza Retekegér (#633) üzenetére


Gallapapa
csendes tag

kösz, egynek jó lesz, azért még várok más lehetőségekre is

(#635) Bucsek


Bucsek
tag

Hi!

Nekem van egy Leadtech winfast a400 le (gf 6800 le) 128mb karim es az a tré történt h szétbarmoltam a hűtőjét mert marhahangos volt meg nem is hűtött... Milyen hűtőt lehet rászerelni? béna vagyok ehez a témához de muszáj ,mert rövid időn belül nagyon kellene a gép. a sz.gép boltokban pedig ijen minratyi hűtőket adnak, amit édesapám befabrikál, de olyan lassan pörög h én is gyorsabban forgok.

Előre is köszi a segítséget, mégha nem is kapok :) ja és ha van ventiötletetek ne a legdurvább 90 ezer forintos megazuzda hűtőt jacvasoljátok, arra nincs keret:D

[Szerkesztve]

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#636) zozo82


zozo82
csendes tag

Hello!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az NVIDIA GeForce MX 440 videókártyához lehet kapni passzív hűtőt? Ha igen mennyibe kerül? Illetve milyet érdemes venni?

Köszi

(#637) Paqito válasza zozo82 (#636) üzenetére


Paqito
senior tag

Esetleg ez [link] Azt hiszem kb nyolc centire kéne lennie a furatoknak. Ha ennyire van a kártyán -ha van egyáltalán- akkor ez jó lehet.

Legjobbakat

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#638) Paqito válasza Bucsek (#635) üzenetére


Paqito
senior tag

Szia!

Ezt kerested [link] :))

Nagyon jó minőségű svájci motyó, halk, erős cooler.

Legjobbakat

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#639) (Bundás) válasza Paqito (#637) üzenetére


(Bundás)
addikt

Többe kerül mint a videókártya! :D

zozo82: inkább házilag kókányolj rá egy bordát és egy 5 Volton járó 8 cm-es ventilátort, amennyiben van kedved és érzéket az ilyesmihez.

(#640) Paqito válasza (Bundás) (#639) üzenetére


Paqito
senior tag

''Többe kerül mint a videókártya''

Oda akartam írni én is! :D De nem ez volt a kérdés, gondoltam nem moralizálok :DDD

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#641) zozo82 válasza Paqito (#637) üzenetére


zozo82
csendes tag

Van a kártyán lyuk de nem 8 hanem csak 5-6 centire! Akkor gondolom így esélytelen a dolog mi? Mert az hogy én fabrikáljak rá az eléggé halott ügy! Nincs érzékem az ilyesmikhez!

(#642) BioNiCMaN válasza zozo82 (#636) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Van egy fölös MX400-am, esetleg SLI-be köthetnéd őket. :DDD Bocsi! :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#643) Paqito válasza zozo82 (#641) üzenetére


Paqito
senior tag

Szia!

Semmi baj van, ha benész egy boltba, ahol lehet venni egy ilyet vagy ehhez hasonlót akkor meg tudod nézni. Van pár cooler -pl Zalman vf700-as- ahol a két rögzitőfül amivel a kártyára tudod fogatni a bordát, ott a furat ''slicces'' tehát többféle zsugára is jó ;) Talán ez is ilyen, illetve van valaki aki használ ilyet és akkor megmondja a szájával :DDD

Legjobbakat

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#644) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Lenne egy X800GTO@X850XT kártyám, amin kevésnek érzem a gyári hűtőt. Ajánlanátok légyszi vmi jót és olcsót? Amúgy van 1 cooler master cool viva-m, amit annó még az x700asomra vettem, de eladtam mire rátehettem volna. Azt se tudom talán rámenne-e?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#645) Retekegér válasza LALA_kiraly (#644) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Mi számítana olcsónak? Egy VF700AlCu teljesítmény szempontjából mindenképp ideális lenne...

<< Heimdal >>

(#646) DNS_65


DNS_65
senior tag

Hello!

Van nekem egy FX 5200-es inno3D vga-m, csak a hűtő megadta magát rajta.
Azt kérdezném hogy hol lehet rá ugyanolyan hűtőt kapni?
Doctor Cooler 4,4 cm-es venti van rajta.
Vagy hogyan lehetne megoldani, hogy működjön, esetleg passziv borda, ha
venti nem lesz? :U
Nem szeretném kidobni, mert a kártya jól működik, netezéshez pedig tökéletes.

(#647) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Inno 7300GT DDR3-asra PCI-e melyik NV Silencer jó, ami a ramokat is hűti?
Pontos típus és verziószám kéne!

(#648) Paqito


Paqito
senior tag

to DNS_65 :Szia! Ez szvsz tökéletes [link] és talán árban sem vészes. ;)

to Levin01: Üdv! Biztos van ilyen? Én nem látok AC-nál ilyet :( [link] De lehet, hogy a szememet böki csak ki.... :U

Legjobbakat

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#649) Levin01 válasza Paqito (#648) üzenetére


Levin01
őstag

Hali!

Valaki azt mondta, hogy a 7300-as az a 7600-os nyákjára épül és arra meg állítólag felmegy valamelyik Silencer.

(#650) DNS_65 válasza Paqito (#648) üzenetére


DNS_65
senior tag

Köszi, pont ilyet kerestem :R :)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.