Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1151) shaggy


shaggy
aktív tag

Sziasztok!

Jövő héten jön meg az Inno 88Gt oc-m és van egy zalman vf-900 hűtőm ezt szeretném rátenni de gondolkodom egy vf-1000 vásárlásán megéri szerintetek cserélni vagy nem?

Sokminden halottam már a vf-1000 gondoltam megkérdem!

(#1152) BemAnyó válasza shaggy (#1151) üzenetére


BemAnyó
senior tag

szerintem nem.. zalmi ból csak az VF1000 es a jó de az marha drága 10K + 5K a chip hűtő mert azt külön kell megvenni, az AC S1 [link] a best buy de hiánycikk, ez még egy jó választás lehet és 10 alatt van : [link],
Sok sikert
Bem
:R

[ Szerkesztve ]

(#1153) Atlantis


Atlantis
veterán

Quadro VGA-kra melyik csendesebb VGA-hűtő megy fel? Konkrétan egy FX 570-es érdekel, gyárilag 29dbA-es hűtése van, ebből kéne lefaragni. A kártya G84-es magra épül, bár gondolom nem ez számít.

Ahogy látom, az ismertebb VGA-hűtők kompatibilitási listáiról előszeretettel hagyják le a Quadro-kat. :(

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1154) BemAnyó válasza Atlantis (#1153) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Nem igazán tudom a választ de itt egészen nagy választékot találtam , talán megtalálod amit keresel : [link]
Bem :))

(#1155) Atlantis válasza BemAnyó (#1154) üzenetére


Atlantis
veterán

Köszönöm. Elég láma vagyok a témához...így néz ki a VGA, ez alapján a kép alapján melyik lehet jó?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1156) BemAnyó válasza Atlantis (#1155) üzenetére


BemAnyó
senior tag

Ez így eléggé kevés.. érdemes lenne felhívni egy-két boltot ahol sok féle hűtő van és megnézni mi passzol rá, én nem igazán találtam hűtést ami direkt quadro hoz készült volna, de biztos van ami ráugrik... a legtöbb helyen segítőkészek , és ha már tudod mi kell akkor gugli ban megtalálod hogy hol a legolcsóbb,
Bem

(#1157) Atlantis válasza BemAnyó (#1156) üzenetére


Atlantis
veterán

Hát igen, itt vidéken erre nincs sok lehetőség. Azért kösz. Úgy néz ki, el kell majd viselnem a 29dbA-t.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1158) Speed® válasza Atlantis (#1157) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem feltétlenül kell elviselni.
Ha vannak furatok a GPU körül amikbe rögzül a hűtője, akkor 2 megoldás van.
1: veszel egy VF700as Zalmit aminek szükség esetén a rögzítőit a megfelelő furattávon átfúrod ha esetleg nem menne rá és a ventijét bekötöd 5Vra.
2: egy nagy bordába tolsz két menetet, felcsavarozod és mehet passzívan is, ha szellős a ház. Ha meg nem annyira, rá egy 8as venti leszabályozva.

(#1159) Atlantis válasza Speed® (#1158) üzenetére


Atlantis
veterán

Nem vagyok az a barkácsolós fajta, bár az 1-es verzió még csak-csak megoldható. 5V-ra hogy kell bekötni?

VF900 nem jobb? Bár elvileg nem egy kazán a kártya, 38W a fogyasztása, ha igaz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1160) Speed® válasza Atlantis (#1159) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

5Vra úgy tudod bekötni, hogy a Zalmihoz elvileg kapsz egy molex->5V/12V átalakítót vagy egy potméteres szabályzót. Ha egyiket sem, akkor egyszerűen a táp vezetékei közül a sárga a 12V a piros az 5V. Hogy hogyan oldod meg a megfelelő vezetékek összehozását (sorkapocs, forrasztás+zsugorcső, v. sodrás+szigszalag) már az egyéni esztétikai kívánságaidtól függ.
VF900 pont leszabályozva nem olyan hatékony, a sűrű lamellái miatt. De igazából egy 3ks VF700AlCu is bőven megteszi 5Von, nem fűt a kari.

(#1161) Atlantis válasza Speed® (#1160) üzenetére


Atlantis
veterán

Hja, tényleg, a Zalman szokott mellékelni ilyesmit. VF900-ra azért gondoltam, mert a Zalman oldala szerint négyféle furatkép van a rögzítésén(valamelyik csak jó lesz), igaz nem írják, hogy a 8600-as kártyákkal kompatibilis lenne.

Szerintem a 8600-as kártyákra való hűtés jó erre is, bár ez csak tipp.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1162) Speed® válasza Atlantis (#1161) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hja, Zalmiék nemigen frissítenek. Az biztos, hogy a 8600asokra jó a VF700/900.
És az is biztos, hogy a G84 GPU van azokon is meg a a PNY FX570en is.
Kérdés ugye, hogy a Quadron mekkora a furattáv. Akár le is mérheted, az a tuti.

(#1163) Atlantis válasza Speed® (#1162) üzenetére


Atlantis
veterán

Na, az jó hír, hogy a VF700 jó rájuk.

Még nincs meg a kártya...még egyetlen csavar sincs meg a gépből.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#1164) shaggy


shaggy
aktív tag

8800gts 512MB karira milyen hűtőt tudtok ajánlani mert gondolom a zalman vf-900 nem megy rá?

(#1165) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ha valakit érdekel a dolog én egy Galaxy 9600GT OC-re szereltem Zalman VNF-100-at. Tettem a tetejére egy Papst 90mm-es ventit 5V-on járatva.
Alaphelyzetben 51 fokos a GPU, terhelve felmegy 65-re maximum.

Üdv

⭐ Stella

(#1166) Bagira01


Bagira01
veterán

Szerintetek accelero s1 vagy xtreme éri meg jobban hd2900pro-ra? 5k vs 8,9k :U
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#1167) Speed® válasza Bagira01 (#1166) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

S1, evidens. Bőven elég extrém tuninghoz is <1000rpm/12cm ventivel.

(#1168) kerlac válasza moongoose (#1134) üzenetére


kerlac
senior tag

Úgylátom Te nagy szakértő vagy a vga hűtésben. szerinted egy MSI 8800 GT-nél hűtő cserével ill. az ajánlott AC S1 hűtővel lehet halkítást elérni? mert jelenleg annyi problémám van vele, hogy zúg mint egy centrifuga.... :)

(#1169) Speed® válasza kerlac (#1168) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Bár nem engem kérdeztél elsősorban, de talán nem baj ha válaszolok :B
A 8800GT ref. hűtőjét szinte bármire cserélheted, csak jobb lehet.
Ha jól szellőzik a házad (elöl-hátul+a tápban 12es venti már jónak mondható), az S1est akár passzívan is használhatod, úgy is jobban hűt mint a gyári. De ha szeretnéd 50-55 fok körül tartani ill. tuningolni, akkor érdemes rátenni egy leszabályozott 9.2/12cm ventit, hogy kicsit mozgassa a levegőt a RAMok/FETek környékén is, ne csak a GPU legyen hűtve. A ventis felállás egyetlen hátránya, hogy sok helyet foglal, érdemes előbb megnézni, hogy elférne-e egyáltalán. Ha nincs 3 kártyahely szabadon neki, szét kell nézni, akad jópár kompatibilis hűtő (GFX-Chilla, Tt DuOrb, stb.) ami kisebb helyigényű.

(#1170) FID


FID
őstag

Valaki tudna nekem ajánlani ati 2400pro-ra valami hütést? Mert most pasziv és egymást fütik a chipsettel!!!! :((( (Barbone) Lehetöleg 1slotos legyen.

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#1171) kerlac válasza Speed® (#1169) üzenetére


kerlac
senior tag

naná, hogy nem, sőt nagyon köszi a segítséget!!! :R

helyem elvileg van (Raidmax Sagitta a házikó), de én nem merek benne ügyködni, hanem megkeresem a boltot, ahol vettem a konfigot,hogy újítsanak bele egy hűtőt.
passzív alatt érted ha lecserélem a vga hűtését, leszabályozotton pedig ha plusszba a venti melletti helyekre beszerelem a hűtőt, ami így mindenre tolja a levegőt?

És ez értinti a zajszintet is ugye? azaz halkabb is lesz tőle a kari ill. a masina?

(#1172) Speed® válasza kerlac (#1171) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A helyet nem a házra értettem, általában egy normál kecóba gond nélkül befér az S1 magasságra értve. Hosszra meg ugyanakkora mint a 8800GT.
Olyan szempontból lehet problémás a hely, ha a videókártyán kívül más kari is van az alaplapodba gyöszmékelve (hang/tuner/WiFi/etc.). Ebben az esetben előfordulhat, hogy az S1 eltakarja a PCI foglalatokat, ventivel szerelten többet is.

A Sagitta szellőzés szempontjából jó, mert van benne elöl-hátul 12es venti, viszont az oldalsó 8cmes hangos, azt érdemes vagy kiiktatni, vagy leszabályozni (5V/7V bekötés v. potméter/ellenállás) vagy lecserélni.

Passzív alatt azt értem, hogy az S1 ventimentesen kerül a karira. A leszabályozott módot pedig arra, hogy az S1esre rárögzítve egy ventit, annak fordulatszámát leszabályozva továbbra is csendes marad, de mozgat annyi levegőt, ami bőven elég a kártya melegedős alkatrészeinek hűtésére.

"És ez értinti a zajszintet is ugye? azaz halkabb is lesz tőle a kari ill. a masina?"
Ezt jól átgondoltad mielőtt leírtad? :) Hogyne érintené. A gyári visító kiesik, helyébe hangtalan (passzív esetén) vagy nagyon halk (letekert ventivel) megoldás kerül. Ha mellé kiiktatod a ház oldalsó 8cmes ventijét, tovább halkul. Ha a tápban 12es venti van és a procihűtő sem hangoskodó típus, jó lesz a végeredmény.

FID
Tudtommal a 2400Pro nem melegszik hűde vészesen..de ha mégis, egy letekert ventit irányíts rá, jóval hűvösebb lesz. Ha nem akarsz "gányolni", lehet kapni kártyahelyre rögzíthető 2 ventis megoldásokat, pl ilyet.
Persze vehetsz egy S2 hűtőt is ACéktól, csak kérdés, hogy a bareboneodban elfér-e magasságra, illetve, hogy megéri-e rákölteni 4kt ha egy 5/7Vra kötött 8as ventivel meg lehet oldani a dolgot..

[ Szerkesztve ]

(#1173) kerlac válasza Speed® (#1172) üzenetére


kerlac
senior tag

Hú, köszi az alapos és kimerítő választ, nem foglalkoztam még abszolúte ilyennel. :R
A helyet értettem, de elfelejtettem leírni, hogy jelenleg csak a 8800GT VGA van bennt ill. tervezek egy TV kártyát még beszerelni.

A passzív-leszabályozott dolgot pedig most már értem. És igazad van, valószínű a ház ventije ami hangos még eléggé, csak ez eddig meg sem fordult a fejemben (mondjuk míóta nem egyedül élek, azóta foglalkoztat csak a zaj, hiszen addig nekem mindegy volt).

Zajra gondoltam, hogy halkabb lesz így, de nagyon akartam már konkrétan hallani :)

Mégegyszer köszi a segítséget! :R :R :R

(#1174) shaggy


shaggy
aktív tag

Sziasztok!!

8800GTS 512MB milyen hűtőt tudnátok ajánlani?

asus gyári hűtője milyen?

(#1175) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Egy 9800GTX-hez milyen hűtőt vennétek? Lehet passzív is. Nézelődtem itt-ott, de ehhez a kártyához még nem találtam kompatibilis hűtőt.

(#1176) laci06 válasza Jhonny06 (#1175) üzenetére


laci06
senior tag

Nem volt még ilyen karim, de hogyha tényleg csak egy túlhúzott 8800GTS, akkor elvileg a Thermalright HR3-GT ill az AC S1 jó alternativa lehet neked...
Az AC olcsóbb jóval, a TR pedig valamivel jobb...
Ezek passziv hütők, de mindenképpen vegyél hozzájuk ventit, szerintem passzivan, hacsak nem nagyon jó a házad szellőzése megsülnének... Egyébként ha jól tudom az alap 9800GTX hütő is egész jó, csak szabályozásával kell játszani(legalábbis a 8800GTS 512-esé állitólag nagyon jó)...

Szerk: Most olvasom, hogy a hütőt lecserélték, és az új állitólag hangos... A kártyát is áttervezték, de ahogy nézem a GPU környékét nem, ha tudod vidd el egy boltba és vásárlás előtt nézzétek meg, de vannak nálam jóval nagyobb tudású emberek, akik meg tudják mondani, hogy az ami az 512es GTS-re jó, az erre is jó-e....

[ Szerkesztve ]

(#1177) Jhonny06 válasza laci06 (#1176) üzenetére


Jhonny06
veterán

Köszi, remélem tud itt valaki mondani erre valami okosat. :) Bár szerintem ha jó lenne rá, akkor ott lenne a kompatibilis kártyák listájában a 9800-as széria is, ez nem véletlen.

(#1178) evitiguF


evitiguF
senior tag

Üdv!

AC S1 rev2-höz melyik jobb választás, a gyári turbo module, vagy egy (esetleg kettő) 12cm-es venti gyorskötözővel felfogatva?

(#1179) shaggy


shaggy
aktív tag

sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy az MSI 8800GT oc milyen a gyári hűtése mert éppen vásárlás előtt állok és ő a kiszemelt és eladhatom a vf900 vagy kelleni fog rá?

(#1180) shaggy


shaggy
aktív tag

hát nemsokan írtok ide! :O

(#1181) kerlac válasza shaggy (#1179) üzenetére


kerlac
senior tag

Nekem ilyen karim van, hát még nem néztem a hőfokot, de hangosnak hangos. Mindenki ajánlja az S1 felszerelését, én most ezt tervezem.

(#1182) shaggy válasza kerlac (#1181) üzenetére


shaggy
aktív tag

nekem zalman vf900 van most szerintem az is jó lesz rá ha nem akkor csere s1-re.

(#1183) kerlac válasza shaggy (#1182) üzenetére


kerlac
senior tag

én itt okosodtam: [link]

(#1184) shaggy válasza kerlac (#1183) üzenetére


shaggy
aktív tag

értem köszi!

(#1185) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ugyan a kompatibilitási listában nincs benne, de az NVIDIA Forums-on azt írják, hogy a Thermaltake DuOrb rámegy a 9800GTX-re és ez még tetszik is, a jövő héten megpróbálkozom vele. :))

(#1186) Vitus


Vitus
őstag

Sziasztok!

Egy HD2900Pro karit használok még 512Bites a gyári hűtéssel (3heatpipeos). De szeretném legyerélni. Milyen alternatívák vannak és hol lehet beszerezni? Zalmannak van jó hűtője erre a karikra?

Vitus

ui.: Tudom, hogy google a barátom de ma nem haverkodom! :DD

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#1187) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Galaxy 7300GT-re melyik NV Silencer megy fel hatos?

[ Szerkesztve ]

(#1188) Daert válasza Vitus (#1186) üzenetére


Daert
őstag

Hagyd a zalmit.
Arctic cooling S1+12cm venti,erősen alánlott.Csakis a Rev2-es,nekem a rev1 nem ment rá.
Vagy AC extreme 2900
Mindkettőt baromi nehéz beszerezni,de ha ki tudod várni akkor nagyon megéri.

(#1189) Daert válasza shaggy (#1179) üzenetére


Daert
őstag

Nagyon nézd meg milyen a doboza,mert többféle hűtéssel szerelik MSI-ék a GT oc-ket.
Ha 8800GT-re szeretnél hűtést,akkor:
AC S1 rev2.
Coolink GFX Chilla
AC Extreme 8800
A VF900 már kevés lesz neki.
Ajánlott figyelmedbe a CIKK

(#1190) Vitus válasza Daert (#1188) üzenetére


Vitus
őstag

Köszi! Tényleg a beszerzéssel lesz a gond. AC extreme 2900 nagyon tetszik, de honnan :F

Keresek erősen. :D

Vitus

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#1191) Daert válasza Vitus (#1190) üzenetére


Daert
őstag

Én részben ezért cseréltem le a 2900 pro-mat.
De az új karimon is cserélni kellett a hűtést :DDD ,igaz ez már hosszabb életű lesz. :D
Nézz körül ITT.
Vagy ITT
Vagy bármelyik bazárosnál megér egy kérdést itt a PH-n.

[ Szerkesztve ]

(#1192) devilfish


devilfish
csendes tag

Sziasztok!
Sűrgős segítségre lenne szükségem. Van egy ilyen xpertvison 7300gtm: http://img270.imageshack.us/img270/1637/dsc00042oi2.jpg
A hűtésével lenne gondom, miszerint a ventillátor nem akar neha pörögni vagy lassan pörög csak :S (portalanítottam, bekenytem gépolajjal de az nem használt)
Azt szeretném kérdezni h. lehet-e kapni ilyen ventillátort vagy vmi hasonlót ami bele megy vagy vennem kell rá komplett uj hűtést?
Ha kell vennem akkor lehetoleg a legolcsóbb alternatívát írjátok. Előre is köszönöm :R

(#1193) ToBeY válasza devilfish (#1192) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem egyszerűbb egy valamilyen hűtést venni,mint ebbe cooler-t vadászni

(#1194) Daert válasza devilfish (#1192) üzenetére


Daert
őstag

Tegyél rá egy VF700-at,itt a PH-n jó áron lehet használtakat kifogni.

(#1195) syckaloz


syckaloz
aktív tag

Üdv minden fórumlakónak!

Szerintetek melyik hűtővel lehet a hatékonyság/halkság - kompromisszum mellett hűteni egy giga hd3870 ddr3-mast?

:R

[ Szerkesztve ]

(#1196) ToBeY válasza syckaloz (#1195) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem egy zalman VF700 vagy VF900 elegendő rá mert ezt a kártyát adják alapból zalmanal.

(#1197) Eagle16 válasza syckaloz (#1195) üzenetére


Eagle16
addikt

Pl. ezzel. Nagyon halk és nagyon tud hűteni. (nekem is ilyen van, csak nem 3870-en)

Teszt is van róla.

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#1198) syckaloz válasza Eagle16 (#1197) üzenetére


syckaloz
aktív tag

Nagyonszépen köszi a gyors válaszokat! :R

(#1199) syckaloz


syckaloz
aktív tag

Köszi a tippeket. Olyan hűtőről nemtudtok, ami ki is fújja a házból a levegőt?

(#1200) Vitus válasza Daert (#1191) üzenetére


Vitus
őstag

Hi!

Megrendeltem a pcgearből, kíváncsi vagyok megérkezik e valaha. :D

Vitus

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.