Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) EchoNorbi válasza paleinho (#36) üzenetére


EchoNorbi
tag

egyszer láttam valahol, hogy bálamadzaggal volt rákötve a kártyára a borda

Én még ismerem is, aki csinálta. Majd szét röhögtem rajta az agyamat :))
Csak azért nem sikerült, mert nincsen.

Nyugtával dicsérd a papot.

(#52) EchoNorbi válasza thedrummer (#48) üzenetére


EchoNorbi
tag

Nekem egy fx 5200-asom van. Mint olyan gyárilag passzív hűtéssel rendelkezik. mivel húzni akartam, így ráraktam egy 1 ghz cpu-nak a ventijét. :DDD Két csavarral simán bele tudtam fogatni a bordába. Szal ha van valami hasonló akkor az megetszi.

[Szerkesztve]

Nyugtával dicsérd a papot.

(#53) Paqito


Paqito
senior tag

UFF!

Minden kedves érdeklődőnek, huzatra vágyónak ;]

A M*˙$tR@l :)) újra forgalmazza a nagyon sok VGA-val kompatibilis, jó ár/érték arányú Zalman koppintású :P Primecooler hűtőket

Ez a személyes kedvenc, ennyi pénzé ajándék [link]
Illetve: [link]

Farewell to everyone ;)

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#54) FefeeX válasza Paqito (#53) üzenetére


FefeeX
veterán

vajon azért nem irnak GF3at mert ahhoz nem jó vagy azért mert már régi a cucc?
Tutti kúl a cucc és nem megy gallyra fél év alatt?

(#55) Paqito válasza FefeeX (#54) üzenetére


Paqito
senior tag

Fél év alatt tutti nem, mert az egyik legjobb barátomnál már több mint fél éve műxik faszányosan, minden gond nélkül. Azonkívül ezeken a cuccokon a nagyobb méretű venti lasabban forog, mint a pici vackok, tehát ez is mellette szól, illetve hogy kapsz még a ramokra is hűtőbordát. Egyedül a VGA-n a lyuktávolság a mérvadó, hogy felmegy-e a cooler.

Amit a #14-ben linkeltem nem jó, pl ez? [link]

Legjobbakat

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#56) Blade2


Blade2
aktív tag

Conneckt3D 9600XT 128mb AGP-re
milyen hütőt olcson? :F

Penge!™

(#57) Paqito válasza Blade2 (#56) üzenetére


Paqito
senior tag

#53-ban első link! 2ezer párszáz forintból megvan, olcsó, halk, memóriahűtő is mellékelve

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#58) rollins válasza Paqito (#57) üzenetére


rollins
őstag

Nem tudod, ez a primecooler (pl. gpu/gddr1) tuningra is alkalmas?

(#59) FefeeX


FefeeX
veterán

Hali.
Megvan a titanium200, megcsináltam hozzá egy hűtőt.
Lásd alább, a próba még csak most jön...
[kép]
[link]

[Szerkesztve]

(#60) Mazka05


Mazka05
őstag

Hellosztok!
A kérdésem a következő most veszek X800XT-ét! És a gyári hűtőn se kicsi a venti, de én az eddigi 9800Pro-mat úgy használtam (ami ugye kicsi és hangos a gyári venti) hogy volt alatta egy 12cm-es venti (de a kártyán is persze rajta maradt a gyári) majd mutatok róla képet szépen egy slotban van!És hogy ez szerintetek lendit majd valamit a kártya hűvőségén vagy semi értelme?

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#61) Paqito válasza rollins (#58) üzenetére


Paqito
senior tag

Szvsz némi tuning mindenképpen belefér! Ha esetleg az anyagi keret engedi és tuttira akarsz menni, akkor ott van a nagyobbik testvér, abba már pakoltak a koreaiak a réz névre hallgató sárgás anyagból is :D Szóval csak bátran.

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#62) ShooterFX


ShooterFX
csendes tag

Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy geforce 6600 - ra milyen hűtőt vegyek?
Légyszi segítsen valaki!

(#63) Mazka05 válasza ShooterFX (#62) üzenetére


Mazka05
őstag

Hello!
Sima 6600 vagy 6600GT ?
Mennyit szeretnél rászáni?

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#64) Exakt válasza ShooterFX (#62) üzenetére


Exakt
aktív tag

ha PCIe es sima 6600 akkor ezt [link]
ha PCIe és GT akkor ezt [link]

vagy a másik remek megoldas: zalman vf 700
ami passzol: [link]

a silencer is nagyon jo, en speciel zalmant vettem, mert sokkall tobb vga-hoz passzol, es azota is remekul muxodik, de dragabb mint a silencer...

[Szerkesztve]

(#65) Mazka05 válasza Exakt (#64) üzenetére


Mazka05
őstag

Leírtál mindent amit akartam! :) Erről mi a véleményed ? GlacialTech NorthPole 1000 mindenki dícséri..Csak mert lehet, hogy olcsobb és jobb megoldás mint a drága Silencer..

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#66) Sypi válasza Paqito (#61) üzenetére


Sypi
csendes tag

Hellász mindenkinek.

Az érdekelne, hogy az MSI 6800 GS kártyára rá lehet-e tenni az Arctic Cooling NV Silencer 5-ös vga hűtőjét.Lécci segítsetek,plíz.

THX.

\'\'Mindenki a maga baklövéseit nevezi tapasztalatnak."

(#67) Paqito válasza Sypi (#66) üzenetére


Paqito
senior tag

Ahoy!

Az AC honlapja szerint mind az AGP-s mind a PCI-E-s zsugára felmegy a cucc!
[link]
Uff

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#68) Gyuri77


Gyuri77
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 9800xt-m és ki akarom cserélni a hűtőt lehet, hogy haldoklik.
A jelöltek:
- Artic Cooling ATI Silencer 3 Rev2
- Zalman ZM80D-HP + OP1
- Zalman VF700-CU
A kérdés az melyiket tegyem fel.
A válaszokat előre is köszi.



(#69) Exakt válasza Mazka05 (#65) üzenetére


Exakt
aktív tag

ezzel megofogtál :)
annyit olvastam rola mint te, de kevés olcsó és minöségi cucc van :)

(#70) Exakt válasza Gyuri77 (#68) üzenetére


Exakt
aktív tag

mind a harom nagyon jo..
Zalman ZM80D-HP + OP1 ez huti a memokat is mind a 2 oldalt de asszem ez a legdragabb mind kozul...
a silencer is jo, de nem passzol minden VGA-hoz...
zalman vf700-cu idötállo megoldas, igaz nme olyan olcso, de passzol majdnem minden vgahoz...
szoval dontson a zsebed, olyan sok kulobseg nem lesz, akármeiket veszed

(#71) Sypi válasza Paqito (#67) üzenetére


Sypi
csendes tag

Köszi a választ ''szomszéd''. :R Meg a linket is.

\'\'Mindenki a maga baklövéseit nevezi tapasztalatnak."

(#72) Mazka05 válasza Exakt (#69) üzenetére


Mazka05
őstag

Hát ebben egyetértünk!:) Mondjuk sajna az sem mindegy hol veszed hogy kint Bécsben vagy máshol vagy itthon!:(

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#73) maotoon


maotoon
csendes tag

Csákó csávók!Naidefigyuzzatook! Hamá nagy vga hűtő topik akó Thermaltake Tide water
óriási nagy mive vizes csendes is nézzétek a linket és csodájátok mit tudnak az ''[kép] oroszok''
Maotoon a gumicsimmás falusy júzer

''eistein is besz.rt kiskorában''

(#74) maotoon


maotoon
csendes tag

www.thermaltake.com/watercooling/tidewater.htm itt lássátok a csudát ha megmondjátok hol lehet venni má viszem is a tehén árát

''eistein is besz.rt kiskorában''

(#75) Exakt válasza Mazka05 (#72) üzenetére


Exakt
aktív tag

Ez GlacialTech NorthPole 1000, egesz jonak tunik igy utolagossan.. :) [link]
egesz tuning barat jellemzoi vannak..
az a 15db igen hangzatosnak tunik, befedi majdnem az egesz vga-t, de elfoglalja a szomszedos szlotot, szoval valoban nem tunik rossznak, de zalmit nem cserelnem le ;]


[Szerkesztve]

(#76) maotoon válasza Exakt (#75) üzenetére


maotoon
csendes tag

Mondomhogy:Tide Water Weza ja nem Waze!

''eistein is besz.rt kiskorában''

(#77) Pipike válasza maotoon (#76) üzenetére


Pipike
csendes tag

Exakt!

szerintem is a Zalman a legjobb megoldás nekemm is az van és eddig nincsrá panaszom!

Gigabyte-K8NSC 939, AMD Athlon 64 3000+ 1800 Mhz Venice, Zalman CNPS7000B-AlCu, 2x 512 Kingmax HardCore DDR500, Revoltec RAM Freezer Black, Asus Radeon 9550 GE 450/200 256MB,Zalman 80C-HP,Hitachi 160 Gb SATA, Ultrapower 400 Watt.

(#78) maotoon válasza Pipike (#77) üzenetére


maotoon
csendes tag

Thermaltake Nem Zalman Bár a zalman a legjobb de a Tide Water VGA Watercoolink sem lesz pite ha nálunk is kapni.

''eistein is besz.rt kiskorában''

(#79) FefeeX


FefeeX
veterán

Hali.
Vettem egy Gbt. X800 Radeont.
A gond hogy a passzív hűtés Most Wantedot max grafikán kb. 10 percig húzta és 100 fok tuti volt azután miután megfagyott a cucc és lekapcsolt a kártya...
A kérdés h van e a kártyán vajon tápcsati ventihez, és hogy mit érdemes akkor rá venni...

(#80) Paqito válasza FefeeX (#79) üzenetére


Paqito
senior tag

Üdv!

A magam részéről sosem értettem, hogy ezeket a komolyabb kártyákon miért erőlteti a Giga a passzív megoldásokat, illetve ha ennyire kitart mellette, akkor ne végezzen félmunkát. Szerintem gondolkozz el rajta, hogy egy nagyívű jobbkezes mozdulattal lendítsd a fiók mélyére a gyári hűtést, és valami ''tisztességes'' hűtőt rakj rá, amivel nyugodtak az iccakáid. Szvsz az összes olyan igazán jó kúler be lett már linkelve, ami Nálad szóba jöhet.... AC Silencer, Zalmi VF700, NorthPole etc

''A kérdés h van e a kártyán vajon tápcsati ventihez, és hogy mit érdemes akkor rá venni''
Miért kéne a kártyára tenni a tápcsatit :F Nem jó valamelyik tyúkbél a tápból?

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#81) t_ferenc


t_ferenc
őstag

ha még valaki nem tudná: az AC vga silencer nevű hűtője a gyártó kompatibilitási listája ellenére tökéletesen megfelel az x800-as sorozat kártyáira is. konkrétabban: egy barátomnak egy x850 xtpe órajelek fölé húzott (igaz ''csak'' 12 futószalag) x800gto karin van ilyen hűtés.

if you fall seven times, stand up eight

(#82) Gyuri77


Gyuri77
csendes tag

Hali

Tegnap lecseréltem az eredeti hűtőt egy Zalman vf7700CU-ra és nagyon jó.
Az eddigi 47-48C most már csak 36-37C és silent módban.
Jó ki hűtő ez. :R

(#83) Henker2


Henker2
addikt

Sziasztok! Gondolom látjátok a konfigomat! Küldök egy LINK-et, hogy milyen hőmérsékleti eredményeim vannak!!!
[link]
Ezek jók szerintetek?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#84) Paqito válasza Henker2 (#83) üzenetére


Paqito
senior tag

Hundertproccccent rendben vannak :D Csak nehogy megfázzon a géped ebben a zimankós időben ;)

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#85) myrra válasza Henker2 (#83) üzenetére


myrra
senior tag

hi. szerintetek a zalman 80+ Venti a jobb megoldás, vagy a VF700?

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#86) Henker2 válasza myrra (#85) üzenetére


Henker2
addikt

Ez egy jó kérdés! Én hosszú dilemma után a Zalmann-ra döntöttem! NAGYON JÓ VÁLASZTÁS VOLT! -14'C
BABA

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#87) Loretto válasza Henker2 (#86) üzenetére


Loretto
veterán

Mindkettő zalman ;)

myrra: Nekem Zalman 80D+12-es coolink venti volt, ezt cseréltem silencerre, 10 fokkal lett hűvösebb, ellenben hangosabb (még).
A VF700 hátránya ''annyi'' hogy bentmarad a meleg a házban.

Soirée...

(#88) glacious válasza Exakt (#75) üzenetére


glacious
addikt

Csak azon nincs megfelelő távolságú furat. Az NV silencer 1 és a 6-os majdnem ugyanaz, csak az előbbi sokkal olcsóbb (3500Ft), tehát a GT-re is simán rámegy.

(#89) Paqito válasza myrra (#85) üzenetére


Paqito
senior tag

Nézd! Mindkettőt nagyon dicsérik nekem az utóbbi van, a VF előnye, hogy iszonyatosan sok kártyára felmegy. A 80+ talán picivel jobban hűt -télleg pár fok lehet- de drágább is, és ''válogatósabb'' ami a kártyákat illeti. pl HSI csipes vga kapásból felejtős!

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#90) myrra válasza Henker2 (#86) üzenetére


myrra
senior tag

bocs de két zalmant írtam!!!!

a kettő közül biztos a zalman jobb?

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#91) Paqito válasza Loretto (#87) üzenetére


Paqito
senior tag

Nem hangos az, csak a békák különösen érzékeny lények. :D Ott vmi gebasz va, vagy selejt..... ;)

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#92) myrra válasza Loretto (#87) üzenetére


myrra
senior tag

hány DB?

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#93) Loretto válasza myrra (#92) üzenetére


Loretto
veterán

A 12-es coolinknek nem volt sok hangja (ld.: gigantikus ventillátorteszt 12-es coolink breeze), A Vf700-as sem lehet egetrengetően hangos, viszont a silencer nekem nem jött be. Morgos, de lehet hogy az én fülemmel van a hiba, esetleg.

Soirée...

(#94) myrra válasza Loretto (#93) üzenetére


myrra
senior tag

ja. azt hittem bejött mert -10 fokot hozott

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#95) Loretto válasza myrra (#94) üzenetére


Loretto
veterán

Persze relatív a hangosság, de már lassan oda jutok, hogy a minimumon hajtott zalman is hangos nekem, nézd ilyen mércével a kritikám.

Soirée...

(#96) Henker2 válasza myrra (#90) üzenetére


Henker2
addikt

Most te is írtál egy kis zagyvát, ''a kettő közül biztos a zalman a jobb?''
Hát megmondom őszintén, A VF700 KIRÁLY!!! Én egy nagy bordás hűtőről szedtem le a ventit, nagy turbinaszerű, állítható fordulatszabályzós! Szívja a cuccost kifelé szépen!
Nekem így nagyon bejött a VF700!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#97) Henker2 válasza Loretto (#95) üzenetére


Henker2
addikt

Ruházz be Vízhűtésre! :P

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#98) myrra válasza Henker2 (#96) üzenetére


myrra
senior tag

volt benne irónia egy kicsi, de meg ne sértődj!!!!

a krokodil hosszabb vagy zöld?

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#99) FefeeX válasza Paqito (#80) üzenetére


FefeeX
veterán

Hali!

Hol lehet ilyen northPole-t kapni és mennyiért?
A silencerek közül melyiket kell megvenni?
Teljesen más árakon adják őket...
Zalman-ból jó a ZM-OP1? - a kiskerárakon meglepően olcsón adják, pedig igen durván néz ki:)
Ezek közül melyik hűti a memóriákat is?

(#100) Paqito válasza FefeeX (#99) üzenetére


Paqito
senior tag

Szia!

Milyen kártya is lenne pontosan? 6600-os?

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.