Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#301) Norbi-01 válasza TeeJay (#300) üzenetére


Norbi-01
csendes tag

Szerinted rá megy a videókártyámra? :F
Nekem a többiek ilyet mondtak hogy ez talán rá megy.
PRIMECOOLER PC-VGAHG1 CU BLUE LED HYPERGRAPHICS
Itt a link is ha érdekel [link]Na sóval azt mondták hogy ez fel megy az enyére is.Én nem tudom de már nagyon idegesít benne a 4 cn es.Tényleg olyan mint 1 tank.Zúg csörög csattok. :((( :O
Tudnál benne segíteni? :R

(#302) TeeJay válasza Norbi-01 (#301) üzenetére


TeeJay
félisten

de amit linkeltél az ventilátoros
én meg passzív hőcsöves szendvics hűtőt vettem rá
tudod mint a zalman C vagy D vga hűtője
az előbbi 1 heatpipe a második meg 2-vel van szerelve.
szerintem minden VGA-ra felmegy az AGP-s 6600-on kívül szóval aminek szabvány helyen van a gpu mellett a lyuk arra tuti felmegy :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#303) Norbi-01 válasza TeeJay (#302) üzenetére


Norbi-01
csendes tag

Azért küldtem azt a linket mert nekem ilyet ajánlottak hogy fel megy a videókarimra.És hogy szerinted fel megy-e.
Amúgy meg néztem hogy hogy nézhet ki a tiéd. :))
Jól hűt?

(#304) Száni válasza Pityesz82 (#293) üzenetére


Száni
tag

Köszi az infót!
Az h. lehet, h. az abit vguru mutatja a vpu hőfokát és a ventit is tudom vele kezelni, de se az atitool, se az atitraytool nem lát szenzort.
Egyébként először én is az ati silencer 5-öt néztem, de a ph! teszten a northpole jobban teljesített és halkabb is volt.
Üdv G.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#305) Pityesz82 válasza Száni (#304) üzenetére


Pityesz82
tag

Szívesen!Egyébként az Atitool alapból nekem se mutatta,lépkedtem a settings-ben és utána jött be,a hőfokot az Everest-el is meg lehet nézni,bár ott nem lehet ventit babrálni.

(#306) Száni válasza Pityesz82 (#305) üzenetére


Száni
tag

Érdekes. Nekem az everest (ultmiate edition 2006) sem mutatja a vpu hőfokát. Lehet a vguru is csak kamuadatokat ad, h. nyugodjon meg a júzer, a kártya megy (még...).

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#307) Retekegér válasza Száni (#306) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nekem sem lát szenzort se az Everest, se az AtiTool. Pedig az X800RX-en fix, hogy van... :(

<< Heimdal >>

(#308) RadeonExClÛB


RadeonExClÛB
tag

Csáó mindenkinek mennyibe lehet eladni egy Zalman Zm80c hütőt egyhőcsövest + 8cm Titán hütővel együtt? :F

(#309) Retekegér válasza RadeonExClÛB (#308) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Csupán irányadónak: [link]

<< Heimdal >>

(#310) RadeonExClÛB válasza Retekegér (#309) üzenetére


RadeonExClÛB
tag

Köszike :R .

(#311) (jan)


(jan)
őstag

hello!

tudnátok ajánlani valami csendes ócso mégis jó hütöt egy ati radeon 9250 esre :D ???

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#312) Gomezz válasza (jan) (#311) üzenetére


Gomezz
senior tag

Zalman J47.
Ez alaplapi paszív hütő, de pont jó a VGA-ra is.
Jobb mint a ventis gyárija, és pesze halkabb:)

[Szerkesztve]

(#313) simoon


simoon
tag

hi! :O
véletlenül letörtem a vga-ról a ram hűtőket, és nem tudom hogyan ragasszam vissza. nem tudjátok hol lehet venni valami hővezetős ragasztó fóliát, vagy milyen ragasztóval érdemes nekiesni, hogy mégse égjen le a szegény. ez egy gef4 ti4600ultra. és rendesen van is hajtva általában, szóval a technokolt hagyjuk. :DDD
köszi

(#314) muxi-muxi válasza simoon (#313) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Van a zalmannak erre való kétkomponenses ragasztója, a p1xelben talán kapni is lehet...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#315) Retekegér válasza muxi-muxi (#314) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

még a Mistralban is [link]
ekkora tétel még belefér ;)

<< Heimdal >>

(#316) simoon válasza Retekegér (#315) üzenetére


simoon
tag

köszi srácok!
ezt eddig nem is tudtam. az összes szervíz arra akart rádumálni, hogy vegyek egy vga hűtő szettet 5k -ért. ez okésabb
thx :R

(#317) (jan) válasza Gomezz (#312) üzenetére


(jan)
őstag

kösz!

jol hangzik a dolog de sajnos semmi infót nem találtam róla :((

nemtudnád esetleg hol lehet beszerezni meghogy mien árba van és még nekem 1 fontos szempont hogyne takarja el az alatt lévő pci-t mert sjna csak 3 van

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#318) Száni válasza (jan) (#317) üzenetére


Száni
tag

Pl.: [link]
hi!

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#319) sakto válasza Retekegér (#315) üzenetére


sakto
őstag

és ezzel a zalmi ragasztoval akár ram bordát is fel lehet tenni? mármint késöbb le is lehet szedni ? vagy csak vésövel? :D

(#320) Retekegér válasza sakto (#319) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

még nem próbáltam :D ha mást nem, a zacsibatekerős, hűtőberakós módszer soxor beválik a membordák feszegetése helyett ;)

<< Heimdal >>

(#321) sakto válasza Retekegér (#320) üzenetére


sakto
őstag

áááá :Y :Y azt inkább nem...megvárom mig mond valaki valamit..

(#322) (jan) válasza Száni (#318) üzenetére


(jan)
őstag

kösz a linket !
nem csoda hogy ne mtaláltam semmit :)

Zalman ZM-NB47J

eza teljes neve de ahogy elnézem ez tuti letakrja a pci-t :( ugyhgy uccu garázs azt nyomatok rá valamit

majd feltöltöm a képeket

üdv: (jan)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#323) simoon válasza sakto (#321) üzenetére


simoon
tag

a ramokat feloperáltam, meg ha már ott voltam kaptak testvéreket is. igazi házibarkácsba.
p3-as cpu hűtőborda félbevág, és fel a másik oldali ramokra. no meg megkapták a ventit is egyúttal. :DDD
a leszedés necces. a felragasztáskor, kb 2min után már az irány korrigálás is lehetetlen volt. mellesleg a kétkomponensesek remek tulajdonsága, hogy...ragasztanak! ha mindenképpen bontani akarod, akkor próbáld elvágni, de ne feszegesd, mert a nyákból hamarabb jön ki a memória. az meg nem süti.
szóval nálam teljes siker volt. mégegyszer köszi!

(#324) bobibob


bobibob
csendes tag

Sziasztok!


Erre az ABIT 9600XT 256MB VGA-ra szeretnék hűtőt venni, mert a gyári egy nagy 0. Egyszer már garcsere is volt, mert fél év után bedurrant a ventije és nem hallottam semmit a zajtól. Kicserélték és kb. 3/4 év eltelte után ismét üvölt.

[link]

Milyen hűtőt ajánlotok?

Zalman VF700Cu
vagy
AC Silencer (ebből nekem a Silencer 1 vagy a Silencer 2 kell??, mindegyiknél szerepel a 9600XT)

És a plusz egy kérdés, a leoperált gyári hűtő után ottmaradó pasztát mivel érdemes és lehet eltávolítani?

Köszönöm a segítséget!

(#325) Retekegér válasza bobibob (#324) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A Silencer 1 univerzálisabb, míg a 2 inkább 9600 series specifikusabb. Silencer/Zalman VF700 szvsz mindegy, nagyon jó mindkettő. Nekem pl. Zalmim van és jó tapasztalataim vannak, egyébként az AlCu is tökéletes. Az ottmaradó paszta eltávolításához valamilyen egyenes felületű, háromszög alakú műanyag ''kanál'' ajánlatos, én pl. kivágtam egy ilyen alakzatot a műanyag csomagolásból ;)

<< Heimdal >>

(#326) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!
Csak azt szeretném megkérdezni, hogy egy ATI Silencer 5-ös hűtő rámegy-e egy AGP-s X800 pro vivo kártyára? A gyártó lapján azt írják, hogy rámegy az r420-as chippel szerelt karikra, de sok helyen azt olvasom, hogy csak a 4-es jó hozzájuk, az 5-ös meg már az újabbakra való. Csak azért kérdezem, mert rendelek, és csak 5-öst tudnak hozni, de nem akarom feleslegesen!
A segítséget előre is köszönöm!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#327) morfondőr válasza morfondőr (#326) üzenetére


morfondőr
őstag

UP! :F

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#328) Retekegér válasza morfondőr (#326) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Itt pedig mintha R430-at írnának a silencer 5 esetében: [link] A 4 szvsz univerzálisabb :U

<< Heimdal >>

(#329) morfondőr válasza Retekegér (#328) üzenetére


morfondőr
őstag

A 4-es az biztos, hogy jó, de csak 5-öset tudnak hozni! Az AC lapján meg az van, hogy az 5-ös is rámegy a 420-asokra, meg 430 és 480-okra is. De sok helyen az áll, hogy csak a 4-es megy rá az enyémre. Ezért kérdezném azt, akinek van ilyen, hogy ossza meg velem tapasztalatait! :U

[Szerkesztve]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#330) Varga Csaba


Varga Csaba
aktív tag

Háát én le akartam szedni a 9800Pro ról a TitanVGA coolerhez kapott rambordákat, mikor a gyári hűtést cseréltem egy VF700AlCu-ra és a hűtőberakós módszerrel jó mexívtam...

1 órát pihent a kártya -18fokon, mikor kicsomagoltam akkor el is kezdett 1000-el deresedni (azaz teljesen lehűlt) de a bordák ragasztója kőkeményre fagyott, lehetetlen lett volna leszedni... Hogy megszárítsam a dértől és párától, lefúvattam a kártyát hajszárítóval, míg kellemesen átmelegedett a kártya (45-50 fok), ekkor lehetett csak óvatosan megmozgatni a bordákat, végül pedig sikerült is az átmelegedett bordákat leszedni...

Annó a fényező ismerősök mesélték, hogy a kocsikról a dekormatricákat ők is hőpisztollyal melegítik le, mert a ragasztófóliák a melegre ''elengednek''.
Szóval én nem hűtöm a kártyát ha le akarom szedni a rambordákat.

1 kérdés: megmaradt a TITAN féle ramborda, vajon mivel lehetne ismét valamire ''ráapplikálni''? Az eredeti megoldása megszólalásig hasonlított a mindkétoldalánragadós paldószőnyeg ragasztónoz, azaz nem tűnt különösebben speciálisnak..

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#331) Retekegér válasza Varga Csaba (#330) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

1 órát? :Y Nem hibernálni kell szerencsétlent :D Én tegnap mindenféle vacakolás nélkül szedtem le a rambordákat, sem mélyhűtés, sem hajszárító, egyszerűen csak egy csavaró mozdulattal lejön és úgy ragad, mint újkorában...
Én tartogatok 2oldalas ragasztócsíkot ilyen esetekre (Zalmi bordák mellé kaptam...)

<< Heimdal >>

(#332) Sky85


Sky85
tag

Sziasztok!

Van egy Geforce 4 Ti 4200-as videó karim, és gyári hütő van rajta, kellene valami jobb.

Tudna valaki valami jót ajánlani???

Köszi

(#333) [HUN]Tyson


[HUN]Tyson
senior tag

Azt hiszem ez nem volt még:

A 6600gt-mre raktam egy AeroCool Vm-102-t, passzívan!!! hibátlanul viszi, játék, 3dmark közben is, ha fújok rá levegőt, tuningra is kiváló!
Csak ajánlani tudom.

(#334) glacious válasza Sky85 (#332) üzenetére


glacious
addikt

Van hozzá dögivel, Arctic Cooling NV silencer 1, zalman vf700, primecooler, szóval válogathatsz bőven.

(#335) pIIrash


pIIrash
tag

Sziasztok!

NVidia Quadro FX 1300-as kártyára keresek valamilyen halk hűtési megoldást! Ha valaki tud ilyet, akkor az please jelezze, mert a hűtése egy porszívó hangjával vetekszik és lenyomja a gépben található összes cuccot! Ha 20 db alatt vagy annak környékén lenne, akkor gyakorlatilag elhallgatna a gépem!

Vízhűtés nem játszik és garancia nincs rá, szóval az nem akadály!

(#336) Oly


Oly
senior tag

9600xt-nek mennyi az ideális hőmérséklet?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#337) heroine


heroine
csendes tag

Voodoo 3 2000 re milyen hűtést ajánlotok?? :DDD
elég gyengécske ami rajta van és hát akarom látni mit tud egy kis plusz órajelen.
[link]

''So powerful it's kind of ridiculous''

(#338) Ribi


Ribi
nagyúr

En az 5900-ra egy passziv prajmkuler hutest raktam, csak mivel ok ugygondoltak hogy 4 ram huto eleg, ezert 4 front es 4 hatoldali (kis ) bordat adtak. Engem nemzavart raragasztottam felvaltva a csippekre :). Szal most passziv hutest fuvatom egy 8cm-es ventivel min fordulaton, teljesen halk, es huzatva is kézmeleg a dolog. Viszont minkor venti nelkul becsuktam a hazba es meghuzattam, kisse Q forro lett az egesz.

(#339) Oly válasza Oly (#336) üzenetére


Oly
senior tag

Köszönöm!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#340) Degradator


Degradator
tag

Hakke!


lenne egy érdekes problémám... vettem egy ATi Silencert, meg van egy Sapphire RadX800Pro -m.
na most az ''érdekes'' probléma annyi lenne hogy nem bírom leszedni a régi hűtést, mivel azok a pici kis csavarok rohattul be vannak tekerve, és a teteje(csavar) már szétnyíródott...
nincs ötlete valakinek mivel lehetne lebányászni???
az istennek se jön le, ráadásul ilyen pici csavarhúzó a világon nem létezik... na meg félek hogy elcsúszik a kezem azt szétb*szok valami ellenálást...


kép a rohadék csavarokról: http://www.kepfeltoltes.hu/view/060515/GECI_csavarok_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

:((

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#341) pIIrash


pIIrash
tag

Van egy kis gondom!
Ugye még mindig a Quadro 1300 van, amiről a bordát tartó kis pöckök könnyen lejöttek!
Azonban kiderült, hogy a borda rá lett ragasztva a GPU-ra! :U :C :(

Na már most erősebb tekerésre és húzásra sem mozdul meg. Ezért hát a ''150.000 Ft kidobása az ablakon'' effekt helyett valamit kellene csinálni!

Esetleg van vki, akinek szintén fel volt ragasztva a borda és sikerült mégis leszednie?

(#342) Retekegér válasza Oly (#336) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Természetesen minél kisebb annál jobb! Terhelve ne nagyon menjen 70 fok fölé...

<< Heimdal >>

(#343) Retekegér válasza Degradator (#340) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Próbálj meg csillagcsavarhúzó helyett egy ''kisebb pofájú'' sima csavarhúzót használni...

<< Heimdal >>

(#344) Oly válasza Retekegér (#342) üzenetére


Oly
senior tag

THX!
Akkor alapon jó neki a 35 fok! :B
csak a múltkor felment 50-60 fokra... és nem tudom mi a jó neki!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#345) Száni


Száni
tag

Sziasztok!
Egy Abit RX800 Guru csücsül a gépben. Ehhez jár egy gyári szoftver, az OCGuru. Ez az egyetlen progi ami képes olvasni a kártya szenzorából adatot. Arra lennék kíváncsi, h. mennyire megbízható egy ilyen progi mérése? 85°C-ra állítottam be, ha ezt eléri a kártya hőmérséklete, akkor kikapcsolja a gépet. Ez némi MoHPA (és tuning) után be is következett. Melegnek forró volt a hűtőborda(inkább lap, vmi AlCu keverék), de nem annyira h. hozzá se lehet érni. Ez a hőfok a mag hőmérséklete lehet? A gyári hűtő 2 oldalas, a RAM-okon külön bordák, a venti 60mm-s és 2200-4200 között forog, hőfok függően. Úgy lőttem be, h. 65 foknál már teljes tempó, és hát 3D-s alkalmazásoknál fél perc és maxon pörög. Nem sok ez egy kicsit?
Üdv G.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#346) Retekegér válasza Száni (#345) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Én azt mondanám, hogy 65-70 fok fölé ne nagyon menjen tartósan a hőfok. A legmegbízhatóbb a lézeres hőfokmérés, a szoftveres lehet pontatlan is... A tuning mellé meg elkélhet egy faxányos hűtő is :U

<< Heimdal >>

(#347) Degradator válasza pIIrash (#341) üzenetére


Degradator
tag

injekciós tűvel fecskendezz be kis mennyiségű oldószert(körömlakk lemosó vagy higító).
ha bele nem megy, tegyél a szélére és hagyd állni aztán csak szép óvatosan próbálkozz, és ne nyomj bele túl sokat.
érdekes ragasztó lehet, mert akkor ez egyben hővezető anyag is... e hogy mér kellett ráragasztani ez rejtély. :C

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#348) Degradator


Degradator
tag

OMG!!! vettem egy Ati Silencer 4 et, és most vettem észre hogy a ventillátor visszafele forog benne... (ez normális dolog ennél a hűtőnél?!)
a ventillátorlapátok úgy forognak h így a lehető legkevesebb levegőt forgatja meg a hűtő... sztem nem errefel kéne forognia.
ez rohatt érdekes.
pedig fordítva nem lehet rádugni a csatlakozót...
vagy ez a hűtő így működik, ez a normál?

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#349) glacious válasza Degradator (#348) üzenetére


glacious
addikt

Hogy forog visszafelé? Az óramutató járásával ellenkező irányába kell forognia:D

(#350) mad1


mad1
veterán

northpool 1000
tud valaki esetleg tapasztalatot nyujtani? :B

Ne szemetelj ! = Steam

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.