Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1351) rezsindek


rezsindek
csendes tag

ASUS GeForce 8800GTS 640MB Rugós Csavarokat Keresek(Hűtéshez Valót)!!!Kérem jelentkezzen akinek van!Köszönöm

(#1352) cucclee válasza Dr.Én (#1350) üzenetére


cucclee
tag

valszeg ez lesz ,köszi a gyors választ :R

(#1353) Dr.Én válasza cucclee (#1352) üzenetére


Dr.Én
veterán

Nincs mit :)

WOT: kissio

(#1354) Green ears


Green ears
csendes tag

Sziasztok segitségre lenne szükségem HD4850(sapphire nem toxicos) es vidikártyám van és colors-it házban megáll a levegő és túl melegszik játék közben elérte már a kritikos fokott is (de persze leállt) nem tudnátok segiteni mit csináljak?

(#1355) Chosen válasza Green ears (#1354) üzenetére


Chosen
addikt

Esetleg egy kiszívó venti segíthet. ;)

(#1356) Green ears


Green ears
csendes tag

és azt hova szereljem be?vagy csak egyszerűen tegyem a vga mellé? :F

(#1357) Ivory


Ivory
csendes tag

Sziasztok!

Nvidia 8600GT-re valami jó,olcsó és csendes! hűtőt tudnátok mondani? Igencsak búg... gyári Zalman van rajta...

Előre is köszi!

(#1358) Chosen válasza Green ears (#1356) üzenetére


Chosen
addikt

Általában a ház hátulján vagy oldalán van 4db csavarnak hely amire a ventit fel lehet fogatni.

(#1359) Green ears


Green ears
csendes tag

OK beszereltem oda egy 12es 1500rpmes ventit az szted elég lesz?(ja és akkor forditva szerljem be?)de amugy a vga alatt gyülik össze a meleg...ja és köszi az eddigi segitséget

[ Szerkesztve ]

(#1360) Chosen válasza Green ears (#1359) üzenetére


Chosen
addikt

Hacsak nem zártad le légmentesen a vga-t onnan is kiviszi neked, a hűtőt ha felrakod ilyen állapotban kiszívja a levegőt:

(#1361) Gerisz válasza Green ears (#1359) üzenetére


Gerisz
addikt

Sokat segít ez is, de van olyan venti amit slot-ba lehet tenni, beteszed a kari alá akkor kiszívja a levegőt

(#1362) Green ears


Green ears
csendes tag

:C ezer kösz mindenkinek ja és köszi a gyors helpet :C

[ Szerkesztve ]

(#1363) Gerisz


Gerisz
addikt

Tudja valaki, hogy a GV1000-es Zalmin milyen színű a led?
Mert találtam egy tesztet ahol azt mondják, hogy olyan mint a Fatality (piros)
De egyik fórumon a srácnak le van fotózva 2 GTX GV1000-el és mind a 2-n kék a led

(#1364) Green ears


Green ears
csendes tag

lehet hogy a gyerek cserélte ki saját kezüleg nem?

[ Szerkesztve ]

(#1365) Chosen válasza Gerisz (#1363) üzenetére


Chosen
addikt

Alapból kék ledekkel van ellátva tudomásom szerint.

Mod: Azok a kiszívó hülyeségek iszonyat drágák. :Y és annyira nem is jók , az arra van akinek, nincs vagy kicsi a ventihely szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1366) Gerisz válasza Chosen (#1365) üzenetére


Gerisz
addikt

Remélem, holnap megyek egy pár boltba és ha van megnézem (remélem kibontják)
A srácot is kérdeztem és azt mondja van belőle ami piros van ami kék ventivel van
(más fórumon is írták ezt nagyon kiváncsi leszek)

Hát én 900pár Ft-ért vettem egy vmilyen nem tom milyet. Levettem 7V-ra. Egy hangot se lehetett hallani és 6°C-t jelentett a karinak. De ha rendesen be van ventizve a gép meg elrendezve a kábelek akkor nem kell (meg ha van rendes hűtő a karin)

[ Szerkesztve ]

(#1367) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok!

Vettem elfogadható áron dual slotos videokártyát. [link]

Érdemes kicserélni egy jobb hűtőre?

Előre is köszi a választ!

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#1368) dany27


dany27
őstag

hi

leszeretném cserélni a 7600gst karimon a coolert egy zalman vf700CU-ra és az lenne a kérdésem hogy kell-e ram sünit rakni a karira vagy nem ? mert szentem most sem híti a ramokat rajt semmi se.

(#1369) Gerisz válasza dany27 (#1368) üzenetére


Gerisz
addikt

Ha húzol rajta akkor nem árt.
Ha marad minden úgy, csak a hangja miatt szerelsz akkor nem fontos
De jár hozzá (ha új) és érdemes rátenni

Viperator: Hangos vagy nem hűt neked megfelelően?

[ Szerkesztve ]

(#1370) Lespaulka001


Lespaulka001
csendes tag

Hello!
Rá lehet rakni egy 4850-re passzív hűtést? PL egy S1.et.
Vagy megsül ventillátor helyett?
köszi a válaszokat előre is!

(#1371) Gerisz válasza Lespaulka001 (#1370) üzenetére


Gerisz
addikt

Gondolhatod ;)
Ha megtámogatod egy 5V-os 12-es ventivel akkor igen.
Lehet passzívan is elviszi a GPU-t de a Ramok meg a VRM-ek megdöglenek légáram nélkül, azokon a kicsi borda kevés!

(#1372) Lespaulka001 válasza Gerisz (#1371) üzenetére


Lespaulka001
csendes tag

Valami ultraiszonyat halk ventit tudnál ajánlani hozzá?

(#1373) Gerisz válasza Lespaulka001 (#1372) üzenetére


Gerisz
addikt

Szerintem ha pl. egy S-felx scythe-t teszel rá. az biztos halk.
Ebből gyárilag vannak leszabályzottak.
(de egyébként amit enged a pénztárca, és levéve 5V-ra)

(#1374) Lespaulka001 válasza Gerisz (#1373) üzenetére


Lespaulka001
csendes tag

Oké!
Köszönöm szééepen!

(#1375) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Szevasztok!Tanácsot kérnék,hogy milyen kártyát vegyek,mert eggyikről sincs tapasztalatom.Fontos lenne hogy legyen benne erő és halk legyen... Giga R480oc-1GH[link]a 700 core kecsegtető,de milyen hangos lehet?
GIGABYTE GV-R485MC-1GH[link] ez érdekes lehet csak még nem volt passzív kártyám és nem tudom mennyire lehet nyúzni.
SAPPHIRE 100245L Radeon HD 4850 512MB[link]ez is tetszik viszont a hangerő megint kérdéses(állandó fordulatszámú vagy ez is vezérelt)
SAPPHIRE 4850 Toxic ez is bejön(kár hogy 512MB-s)csak jelen pillanatban ez nem akarja a fordulatszámot vezérelni pedig 3 pines kábelon függ.Üresjáratban hangos.
Viszonyitás képen Az Inno 9600Gt-től fáj a hajam olyan hangos(szerencsére haldoklik megy cserére).Most egy szintén Inno 8600Gts van benne és ezzel a hangerővel ki vagyok békülve.A válaszokat észrevételeket előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#1376) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Bocsi ez még lemaradt:HIS HD 4850 IceQ 4[link]

(#1377) Lespaulka001


Lespaulka001
csendes tag

Nem is tudtam, hogy van/lesz passzív 4850... Remélem 512mb-os verzióban is lesz.
Egyébként felesleges az 1 G ram ezekre a vgak-ra!

Mindenesetre, ha lesz elérhető áron, az én választásom a passzív lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#1378) Milka 78 válasza Lespaulka001 (#1377) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Van és itt lehet kapni[link]Sajna nincs időm várni :( ,mert gariba megy az előző karim és valamit ki kell nyögnöm nekik.Tehát most örült módon forumozok.Láttam egy külföldi tesztet ahol 4850 512Mb vs, 1gb.Gyorsabb volt az 1 gb-s.álltalában 3-6%(1680X1050 fullon minden) ami nem sok,de...egybehangzóan azt állítják,hogy időtállóbak.Ki tudja mit hoz a jövő ;)
Ui:giga 485Mc-1GH

[ Szerkesztve ]

(#1379) Lespaulka001 válasza Milka 78 (#1378) üzenetére


Lespaulka001
csendes tag

38-ért annyira nem is vészes, de szerintem elkell még rá egy halk venti, ha nem akarod, hogy játék esetén 100C legyen a hőmérséklete.

(#1380) Milka 78 válasza Lespaulka001 (#1379) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Igen,menne rá valami halk venti(talán gyorskötözövel)...Itt van egy kis teszt róla Csak sajna német és egy szó sincs róla,hogy hány fokos. :((( [link]

(#1381) Milka 78 válasza Lespaulka001 (#1379) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Csak az a baj,hogy nagyon tetszik az Oc-s Tunning Giga és a Toxic is...

[ Szerkesztve ]

(#1382) Lespaulka001 válasza Milka 78 (#1381) üzenetére


Lespaulka001
csendes tag

Igen azok sem rosszak, de ha a hűtés hangja is számít, akkor meggondolandó... Én meg csak a saját fülemnek hiszek. Haver nemrég vett Sapphire edition 4850-et, amin úgymond már halkabb hűtés van, mint az első kiadású 4850-eseken, de nekem még az sem volt elég halk...

(#1383) Milka 78 válasza Lespaulka001 (#1382) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én is igy vagyok vele...Nem hangtalan gépet szeretnék,de hamár halk a tápom a hűtőm és halk az összes ventim akkor nem szeretnék berakni egy olyan hangos kátyát(Pl.Inno 9600GT)ami tönkrevágja az egészet.Az a baj hogy nincs viszonyítási alapom.Sajna a teljesítmény és a hang egyenesen arányosan növekszik... :((( Arra lennék kiváncsi,hogy egy sima 4850-es+Auras passzív hűtővel hidegebb e,mint a gyári passzív Giga.Természetesen mindkettőt kis kiegészítő hűtővel gondolom...

[ Szerkesztve ]

(#1384) Lespaulka001 válasza Milka 78 (#1383) üzenetére


Lespaulka001
csendes tag

Hát ez jó kérdés... mindenesetre 1-2 ezres eltéréssel ugyanannyira jön ki az áruk... Majd írj ide, vagy pü-t, hogyan döntöttél és mik a tapasztalataid :)

(#1385) Milka 78 válasza Lespaulka001 (#1384) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Meglesz és köszi a segitséget!

(#1386) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Sziasztok!A a Sappi4850 es toxic-ról sokat hallottam hogy üresjáratban hangos,mert fix fordulatszámú a venti.És egy ilyennel [link]lehet szabályozni?Tudom,hogy meredek manuálisan,de most nem ez érdekel hanem az,hogy lehetséges e.Nekem egy revoltec előlapi szabályzóm van ami lényegében ugyan ezen az elven műkszik.A válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1387) giz


giz
csendes tag

Sziasztok,

Van egy 7600GS kártyám. Egyik napról a másikra vonalas/mintás lett a képem, majd lefagyott, és azóta (több napja) nem tudom használni a gépem, már a windows töltődésénél mintás lesz és befagy. Safe mode-ban sem teljesen oké, érdekes... Leszedtem a drivert, ment minden, felraktam a legfrissebbet, kise ideig jó volt (1 órát), aztán ugyanez volt a helyzet. Sajnos, más PCI-E-es kártyát nem tudtam kipróbálni benne, hogy tényleg a vga-val van-e a baj, de valószínűsíthető. Ti mit gondoltok? :(

Egyébként azóta rendeltem egy HD4850-est. Mivel így nem tudom eladni sem a kártyát, gondoltam veszek rá egy hűtőt.

A kérdésem, hogy szerintetek hűtési problémám van, és ha igen, akkor milyen hűtőt ajánlotok rá maximum 3e-ért?

Köszi, Balázs

[ Szerkesztve ]

(#1388) Gerisz válasza giz (#1387) üzenetére


Gerisz
addikt

Arra ha úgyis döglődik kb 0Ft-s hűtő a jó hűtő :D
Ha már kezdetekkor csíkoz akkor annak kampec.
Az okosabbak tuják, ha pros zöld vagy mettom én milyenek akkor mi halt meg a GPU, Ram vagy VRM. Én nem tom. Inkább a 4850-re gondolkodj a hűtőben, ha referencia. (ha nem az akkor nem lesz gond) Mert ha a 7600 tulmelegszik akkor mi lesz azzal

(#1389) giz válasza Gerisz (#1388) üzenetére


giz
csendes tag

Lehet nem hűtési gond, hanem tönkrement!? Mennyi garancia van rá amúgy, 1 év? Nem tudom a márkáját hirtelen, sulinetes gépként vettem kb. 1,5 - 2 éve..

Azért érdekes a túlmelegedés, mert most jött elő 1-2 hete, mikor jött a hűvösebb idő..

(#1390) Gerisz válasza giz (#1389) üzenetére


Gerisz
addikt

Azért gondolom, hogy nem melegedési gond!
De hát 7600GS Inno3D lehet? Hát igazából az a baj, hogy ezt nem csak gyártó hanem az eladó változtatja (rövidíti)
Arra meg ráadásul van valami kötelezvény, hogy meg kellene tartani a kártyát nem tom meddig (mármint a sulinetbe). Azt elő kell keresni, szerintem ha a driver se segített akkor annak kampec

(#1391) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok.
Próbált valaki már 9600gt-re,8800gt-re nv silencer 5-öt?
[link]
A nyák adottságaiból gondolom,hogy megegyezik a 6800-as és 7800-as széria egyedeivel.
7800gt
6800gt
9600gt
8800gt
Ha sikerül a tervem és be tudok szerezni egy 9600gt-t, akkor megpróbálom a mostani 7800gt-n levő rev3-ast,rátenni.
Nagy különbséget nem látni,első ránézésre a nyákokon,de a tolómérő adja majd a pontos méreteket.
Így ha működik,akkor egy exhaust-os hűtést sikerül készíteni a mostani sláger kártyákra.
Talán még a thermaltake,ami az nd1-est fejlesztette,az még jó lehet színtén.

[ Szerkesztve ]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1392) Tamarel


Tamarel
senior tag

Sziasztok.

Meg tudná mondani nekem valaki, hogy egy 17 centis videókártya pontosan milyen hosszú (mm) lesz egy Zalman VF100-tól? 2600/3650-ből volt ilyen, HIS iSilence.
Köszönöm.

(#1393) emtyyy


emtyyy
tag

sziasztok!

van valakinek tapasztalata Zalman vf830-as hűtéssel?

(#1394) moongoose válasza moongoose (#1391) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

nahh!

a 9600gt meglett, és sikerült felpattintani rá az nv silencer5(rev3)-at.
készül róla délután egy írás a logout-ra.
akit érdekel mazsolázhatja.

üdv
gúz!

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1395) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

akit érdekel az írás az nézzen át ide.
logout

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1396) Lespaulka001 válasza Gerisz (#1371) üzenetére


Lespaulka001
csendes tag

Most vásároltam egy 4850-et S1-el, venti nélkül, ramsünikkel. A kártya hátoldalát hűtené a CPUhűtő, ami egy CM 212 Hyper 12cm-es ventivel. Szerinted ez elégséges lenne a ramoknak, vagy másik oldalról is kéne rá valami légáram?

(#1397) moongoose válasza Lespaulka001 (#1396) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

nem ártana.
mivel van egy fethűtő is, ami szintén jól viseli, ha légáram éri.
egy 12cm-es noctua,ha halkat szertenél.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1398) Manci


Manci
tag

Halihó! :)

Nekem 1 Club 3D 7600 GT-m van (default). elég régóta meg is van, azóta beújjítottam már 1 MSI Radeon 4850-et... Viszont bele szeretném ügyeskedni mATX-.es HTPC-mbe, amiből következik, h 1, azaz E.G.Y. db szabad hely van csak reá :( Ez csak azért lényeges, mert a gyári (1 slotot foglal a kari hűtéssel 1ütt) aktív hűtője mocskosul hangos kezdett lenni már a "vége felé". No. Ezt szeretném lecserélni passzív hűtésre (még mindig csak 1 slot van az egész okoskodásra), hogy halk legyen (0 dB:)). Több kérdés is felmerül. Elég-e egyátalán egy 7600 GT-nek egy passzív hűtés? Pld. egy Arctic Cooling Accelero jó? Ez hány helyet foglalna?
Lényeg a lényeg, h szívesen vennék ötleteket passzív hűtésre, ami csak 1 helyet foglal 7600 GT-re 4-6000 HUF-os keret környékén.
"Legrosszabb" esetben jöhet vmi normálisabb aktív hűtés is, ott is a lényeg az 1 slot és a halk megoldás. Ár iZ dö széjm ;)
Most szombatra kellene összehoznom a dolgot, LAN lösz.... :O

Tényleg előre is nagyon szépen köszönöm az építő jellegű ötleteket, hozzászólásokat!!!!

...mellesleg a 76gt leesett idióta barátnőm jóvoltából a szekrényem tetejéről, így az egyik kondenzátor a kártya végén letört. Mármint a 2 lábból az egyik félbretört, így hnap kénytelen leszek megforrasztani (megpróbálni legalábbis).... :D Good luck to me :))))

Aha. De. Igen.

(#1399) moongoose válasza Manci (#1398) üzenetére


moongoose
őstag
LOGOUT blog

talán ez,ha van hely a proci felé..
katt

illetve
katt

Talán a 103-as kicsit jobb kivitelezés, és rakható rá egy szép nagy,csendes venti.
katt
kis írás róla

A kompatibilitását ellenőrizd,annak nem volt időm utánanézni.

ezeket tudom ajánlani.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#1400) sklopp


sklopp
őstag

Aki biztosat tud, kérem segítsen. Sapphire HD3850 512 AGP kártyára milyen hűtő megy fel barkácsolás nélkül? Elsősorban Arctic Cooling érdekelne, sajnos a honlapon nincs kifejezett AGP-s tipus ehhez a kártyához. A korábbi 1950pro kártyámnál remekül bevált az X2 hűtő, nem tudom a 3850-re alkalmas-e?

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.