Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#451) he7edik.


he7edik.
addikt

Nem tudja v.ki hogy a ZALMAN Fatal1ty FS-V7 jó ATI X1900 sorozathoz is?

Égő szöveg a flém vázon

(#452) he7edik. válasza he7edik. (#451) üzenetére


he7edik.
addikt

Tárgytalan most néztem hogy egy az egyben Vf-700Cu :D

Égő szöveg a flém vázon

(#453) ivcsi


ivcsi
csendes tag

Sziasztok! segítség kéne!
HIS X850XT! Nem megy a hűtés, csak alapon. Ha terhelem, fölmegy a hőmérséklet 80 fok fölé, és akkor sem kapcsol nagyobb sebességre. Állítólag auto kellene szabályoznia magát!Valakinek esetleg volt már ilyen baja?Minden segíséget szívesen veszek! :O

(#454) xlaci válasza ivcsi (#453) üzenetére


xlaci
senior tag

Hát igen, ha a kártya úgy van beállítva akkor auto szabályozza a ventilátor forgássebességét a hőmérséklettől függően, mint nekem alapon ha nem álítom átt akkor x fokig 54% aztán65% aztán85 aztán 100 ha jól tudom. de a progival amivel húzod valszeg be lehetállítani hogy mindig 100-on menjen, én az ati tray toolsban be is állítottam hogy mindig 100%-on menjen (szar gyári hütő nagy melegben :) ), amúgy úgy volt beállítva hogy 80 fok felett megy 100%-on. Ha hütést akarsz cserélni akkor tudom ajánlani mondjuk a zalman vf 700 cu-t

[Szerkesztve]

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#455) morfondőr válasza ivcsi (#453) üzenetére


morfondőr
őstag

Szerntem is nézz utána, hogy milyen tuningprogram van fönnt! Pl AtiTools, Traytools, Rivatuner stb. mind tudják szabályozni a venti fordulatszámát! Lehet, hogy úgy van véletlenül beállítva, hogy ne változzon a fordulat magas hőmérsékletnél sem! Egyébként az Atitoolsban be lehet állítani, hogy milyen hőmérsékletnél hány százalékon menjen a venti. Én is ezt használom az auto szabályozás helyett!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#456) Kukkéro válasza morfondőr (#455) üzenetére


Kukkéro
tag

Segítség!!!
Kari : SAPPHIRE Radeon X800GTO 256MB 256-bit GDDR3 AGP

A gyári hűtését kéne cserélni mert
- alapon 3dmark2003/2005/2006 ill. ati tray tools futtatása közben 92,75 fokot mér az everest ill. az ati tray tool. Mivel nincs mérő műszerem nem tudom pontosan mennyi hőt termel de ha már csak 10 fokkal kevesebbet is már az is sok hosszútávra.
- különböző forumok szerint igen jó teljesítmény növekedést lehet elérni ezzel a kártyával + megfelelő hűtéssel

Eddig csak tapasztalat nélküli tanácsokat kaptam ill. teszteket olvastam:
VGA hűtő Zalman VF900-Cu Brutto 8500 Ft
[link]
Arctic ATI Silencer 4 rev 2. Brutto 5300 Ft

Melyik jobb zajszint/ár ill. teljesítmény/ár szerint?
Akinek van/volt zalman 900-asa az írjon hogy mennyire hangos mert azt olvastam hogy max fordulatszámon 37 dB ami kicsit magas számomra.
Ugyanez az Articnál 35 dB-t olvastam 100%-os terhelésnél.
Mennyivel jobb a 900-as a 700-asnál?
Köszönöm

(#457) Paqito válasza Kukkéro (#456) üzenetére


Paqito
senior tag

Mindkét hűtő bizonyítottan kiváló, ha rajtam múlna én az Arctic Coolingot venném, leginkább ár/érték aránya miatt.


Legjobbakat

[Szerkesztve]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#458) ToBeY válasza Kukkéro (#456) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem is Arctic ATI Silencer vegyél ! Esetleg Zalman VF-700Cu vagy ennek a koppintását Primecooler VGAHG1 vagy HG2 Cu, ami ugyan annyira jól hűt mint a zalman Sőőőt :B Tesztben bebizonyosodott hogy a VF-900Cu nem jobb mint a VF-700 viszont drágább legalább :D .

(#459) Primőr


Primőr
aktív tag

És 7600GS-re milyen hűtő a jó? Csak a Zalmannak van ilyenre coolerje?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#460) Kukkéro válasza ToBeY (#458) üzenetére


Kukkéro
tag

Igen ezt olvastam én is de találtam egy olyan tesztet ahol a 900-as kevesebb hőt termelt.(3-5 fokkal)
De én is bizonytalan vagyok a 900-al.
700 vs Artic
A Zalman 700-as 5-10 fokkal jobban hűti a memoriákat mint az Artic
[link]
Ami zavar és ebben kéne a segítség hogy az igaz hogy a Zalman 37 dB ha maxon megy?
ill. az artic 35 dB
:F

(#461) Paqito válasza Kukkéro (#460) üzenetére


Paqito
senior tag

Az Arctic mióta csinál 35 dB zajt? Vagy én maradtam le???
0,5 sone ami ha jól tudom iszonyat halk.... [link]
összehasonlításképp [link] a szöveg közepe felé keressétek a lényeget... ;)

[Szerkesztve]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#462) Chub


Chub
tag

Sziasztok!

Kis segítség kéne hűtő választásban. A Radeon 9600XT-m kezd megsülni. Asszem, lehalt az icipici venti ami gyárilag rajta volt. Zárt háznál már 100fok körül jár. Nyitottan 75 kb. Sza nagyon kéne rá vmi új hűtés. Ugyan van már 2 szép nagy venti a házban, meg a táp, de azért fontos volna hogy csendes legyen. Tehát a kérdés, hogy milyen ventit ajánlanátok, ami azért nem kerül 10e-be? Mondjuk úgy 5e környékén.

Köszi előre is!

iAudio U2, Shure E2c

(#463) Paqito válasza Chub (#462) üzenetére


Paqito
senior tag

Szia!

Ezt kerested :D
Arctic Cooling Ati Silencer 2 [link]

Legjobbakat

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#464) Kukkéro válasza Paqito (#461) üzenetére


Kukkéro
tag

Tudom több oldalon is ennyit írnak. 0,5 ill. 0,9 sone
Akkor amit én találtam az false?
A zalman viszont valós lehet mert a home lapján is 28 + - 10% -ot írnak.
[link]
Valakinek nincs zalman-ja kérdezem még egyszer???

(#465) Chub válasza Paqito (#463) üzenetére


Chub
tag

Köszi a gyors választ!

Még 1 gyors kérdés: Ha jól láttam a primecooler pc-vgahg1 alcu is kb ugyan ebben az árban van. Utóbbit 1 barátom ajánlotta és kiváncsi lennék, miben más mint az arctic?

iAudio U2, Shure E2c

(#466) ToBeY válasza Chub (#465) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Primecooler Zalman VF-700 clón:) Egy az egyben ugyan az,de az alcu biztos nem hűt olyan jól mint a silencer! A sima Cu(réz) viszont igen

(#467) szlosi


szlosi
tag

Sziasztok!

Van egy Xpert Vision 6600GT-m, és nagyon szar a gyári hűtöje!
Van mikor NFSUMW közben 88C fok is volt.....
:F

Le kéne cserélni nem????

Milyenre? Segítsetek!!!

Köszi!!

(#468) ToBeY válasza szlosi (#467) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Vegyél egy Silencer-t rá vagy egy primecooler-t vagy egy VF-700-at Amelyikre pénzed futja

(#469) G1ant válasza Kukkéro (#456) üzenetére


G1ant
csendes tag

Nekem VF900-am van és azt kell mondjam, hogy gyári hűtőnél 100* jobb, de max. fordulaton simán hallani a hangját,2600-on, szal ha így akarod használni, akkor nem biztos, hogy jó lesz neked ennyi pénzért. :)
Hűtési teljesítménye télleg 1. rangú,vmoddolt karit is 70 fok alatt tartja max terhelésnél. :)

Viszont nekem automatán szabályozza alaplap,és 1300 körül már szinte hangtalan,játék közbe meg nem a ventillátorokat hallgatom ugye. ;)
De már 1900-on is elfogadható a hangja átlagos használat közben. :R

Remélem segítettem.

Üdv

(#470) Kukkéro válasza G1ant (#469) üzenetére


Kukkéro
tag

Köszönöm! Igen segítettél!!! :R :R :R

(#471) Száni


Száni
tag

Sziasztok!
Tegnap felgyógyítottam az Abit x800 Guru VGA-ra egy Glacialtech Northpole 1000-es hűtőgyárat (már csak a méret miatt is az, mivel az AGP-s slot alatt még 2 PCI slot helyét is kitakarja). Az adatok a kártya gyári VGuru progija által közöltek (ami pontosnak nem nevezhető, de viszonyítási alapnak jó a gyári és az új hűtő között). Kézrátétes hőmérséklet mérés alapján azt kell mondjam, h. minimum 6-8°C-t csal felfelé (szoba 23-29°C ~ kánikula-e vagy nem-e). Tehát :
-gyári hűtő alapjárat: 52-57°C, érzetre kézmelegnél vmivel több
- - II - terhelés: vhol 90°C fölött (ekkor a vguru leüti a gépet a beállítás alapján), de ekkor is megfogható kézzel a hűtő, bár tényleg forró.
-northpole alapjárat: 45-48°C
- - II - terhelés: 60°C :Y (emelt órajelen: 392/350 helyett 430/450-en 65°C)
(A terheléses mérés MohPA és NFSMW alatt történt)
És mindezt hang nélkül (1300-at pörög a két 8-as ventije)!
Ha valaki új hűtőt akar ilyen típusú kártyára, annak bátran ajánlom (5800 magyar egység).
Üdv G.

Ha akarom megvakarom a karom, mert olyanom van amilyenem, na persze nincsen japán jenem és angol nejem sincsen.

(#472) szlosi válasza ToBeY (#468) üzenetére


szlosi
tag

Ok! Veszek egy VF700 Cu -t. De a HSI chipet hogyan hűtöm le? Mert egyben van a gyári hűtője! A GPU t és a HSI t egyben hűti... a gyári.
:F

(#473) szlosi


szlosi
tag

Ragasszak rá amit adnak hozzá kicsi bordát????
:F

(#474) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Fogalmam sincs.Nekem a 6800GT simán lehűti és fel is megy rá a VGAHG1,de lehet nem is megy fel 6600GT-re VF-700 ugyan az mint a VGAHG1 csak ez olcsóbb mint a zalman:)

(#475) szlosi válasza ToBeY (#474) üzenetére


szlosi
tag

De neked van gyári HSI chipp borda? Mert nekem egyben van a GPU val a gyári borda...
:O

(#476) ToBeY válasza szlosi (#475) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem tudom van-e mert nem is tudom milyen az :B De én leszedtem a régi bordát és fel az új hűtőt -10fokott leugrótt a hőfok
Szerk:Itt egy német cikk talán ebben megtalálod amit akarsz!De szerintem mint ha hűtené
[link]

[Szerkesztve]

(#477) szlosi válasza ToBeY (#476) üzenetére


szlosi
tag

Ja ja! Ott írja hogy kell még küön venni valami VHS1 es bordát kék színü....Ami a HSI chippet hűti. Csak honnan szerezzek????? ez itt a kérdés! Valaki segítsen ebben...

Kösze!

:R

(#478) szlosi válasza ToBeY (#476) üzenetére


szlosi
tag

Van kép a karidról? Vagy valami link hogy hogy néz ki?

(#479) ToBeY válasza szlosi (#478) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Sima referencia 6800GT és nekem is van aszem olyan izé csip rakta.De én csak rátettem a hűtőt,szerintem az a GPU-val hűti azt a chipet is
Itt egy kép a kártyámról [link]

(#480) szlosi válasza ToBeY (#479) üzenetére


szlosi
tag

Jah! A tied könnyeb eset mert azthiszem a 6800GT ben a GPU tokozásában van a HSI chipp...

Na majd valahogy megoldom.......vagy nem lessz rajt Zalman :(

(#481) ToBeY válasza szlosi (#480) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ami kell neked egy Zalman VF-700Cu vagy egy primecooler VGAHG1-Cu (ez kb 2k olcsóbb és a hatásfoka ugyan olyan mint a zalmané)
és kell még neked egy Zalman ZM-VHS1 HSI hűtő borda( 940ft)!



[Szerkesztve]

(#482) szlosi válasza ToBeY (#481) üzenetére


szlosi
tag

így van!!!!! Csak nemtom a bordát honnan szerezzek.... :U

(#483) ToBeY válasza szlosi (#482) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Milyen bordát? Erre a ZM-VHS1 gondolsz?Első nagyobb számtek boltban tuti lesz.

(#484) szlosi válasza ToBeY (#483) üzenetére


szlosi
tag

Ja arra. Csak én Tatabányai vagyok itt meg aztán.......... nem nagyon hiszem de meglesem holnap.

Köszi a segítséget rendi vagy hogy utánanéztél!
:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :)) :C

(#485) Paqito válasza szlosi (#484) üzenetére


Paqito
senior tag

Szia!

[link] Bruttó 622 Ft.
Remélem van ilyen Tatabányán is valamelyik számtech üzletben

Legjobbakat

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#486) szlosi válasza Paqito (#485) üzenetére


szlosi
tag

Köszi a linket! :R

(#487) szlosi


szlosi
tag

Nem nagy az irogatás itt :))

(#488) ToBeY válasza szlosi (#487) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez nem egy cset! Pls ne offold szét az egészet! :(

(#489) szlosi válasza ToBeY (#488) üzenetére


szlosi
tag

Bocsi! rendben azóta rájöttem ! :R

(#490) robs666


robs666
csendes tag

Sziasztok!

A sagítségeteket kérném egy probléma megoldásába! Most cseréltem le a videokarit egy Mtek 6800Gs videókártyára de a gyári hűtés hangos nekem! Gondoltam, hogy a Zalman vf700cu jó lesz neki de mikor leszedtem a gyári hűtést akkor láttam meg csak, hogy itt nem csak a gpu-t hűtik hanem van itt még egy chip is ami aktív hűtést igényel! (nem a memóriára gondolok) Úgy hogy a zalman kilőve! Tud valaki erre a kártyára valami jó és főleg halk hűtést? :R

(#491) szlosi válasza robs666 (#490) üzenetére


szlosi
tag

Vegyél rá egy HSI chip bordát kb 900FT.. Zalman oldalon megtalálod.
Szóval nem kell a Zalmant kidobni, mert jó rá... :D

(#492) szlosi válasza robs666 (#490) üzenetére


szlosi
tag

De ha visszanézel egy pár hozzászólást ott még link is van róla. :U

(#493) Norbo03 válasza robs666 (#490) üzenetére


Norbo03
őstag

Hali!

Milyen chip az?

(#494) Torry


Torry
addikt

Hi all!

Ötleteket várnék, hogy hogyan tudnám lehűteni ezt: [link]
Ilyen pci slothelyre rakható hűtőre gondoltam első körben, csak most néztem hogy az mindegyik kifelé fúj, nekem meg olyan kellene, ami rá fújja a levegőt a bordákra.
Vagy csavarjak egyszerűen bele a bordákba egy hűtőt?

Előre is köszi a sok okos ötletet! :C

(#495) xlaci válasza Torry (#494) üzenetére


xlaci
senior tag

A legegyszerübb: ráragasztasz egy 8 cm-s ventilátort, ha úgy rakod akkor szívja a levegőt, ha fordítva akkor ráfújja

[Szerkesztve]

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#496) Torry válasza xlaci (#495) üzenetére


Torry
addikt

És mivel ragasszam rá? És az aljára, vagy a tetejére?

(#497) xlaci válasza Torry (#496) üzenetére


xlaci
senior tag

hát meg lehet próbálni úgy hogy bármilyen ragtapasz + a tapasz alá egy pötty pillanatragasztó

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#498) Torry válasza xlaci (#497) üzenetére


Torry
addikt

Aham és a ragtapasz nemfog nekem megolvadni?:D

(#499) xlaci válasza Torry (#498) üzenetére


xlaci
senior tag

Hát hogy ne olvadjon meg, olyat kell ráragasztani, amit pl sebek ragasztására vagy ilyesmire használnak, olyan textilféleségből van, világosbarna. Tudod melyikre gondolok?
(általában hosszú tekercsekben szokták azt is árulni amiből le kell vágni egy darabot)

Ez szerintem jó megoldás, de ha annyira nemsajnálod a hütést, akkor fúrsz a két oldalsó lapjára 2-2 lyukat és egyszerüen hozzákötözöd :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#500) Torry válasza xlaci (#499) üzenetére


Torry
addikt

Húbászki ez aztán a gurány megoldás:D
Nah köszi az ötletet majd akkor kitalálom mi legyen.

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.