Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#851) 7600GT válasza SaNyEe (#850) üzenetére


7600GT
senior tag

Engem leginkább az érdekelne hogy hogy fogattad fel a hűtőt a karira.
Én is folgalkozom a gondolattal, hogy egy proci hűtőt vidkarira felrakni csak nemtom, hogy felfogatást hogyan lehetne kultúráltan megoldani.

[Szerkesztve]

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#852) cronos válasza SaNyEe (#849) üzenetére


cronos
tag

Hát ez jó én is valami ijesmit csináltam pont aznap pedig nem beszéltünk össze. :DD :C

ott van a leirás a LOGOUT-omban.

[Szerkesztve]

(#853) gamer_hun


gamer_hun
tag

szerintetek játékokra érdemes venni vga kártyát passzív hűtéssel?
letudja adni a hőt rendesen a nagyobb bordának?

(#854) cronos válasza gamer_hun (#853) üzenetére


cronos
tag

Hát szerintem ha jácol akor mindenképen kel valami kis légmozgás a borda körül de persze ha nem jácol akkor lehet paszívan is.
Persze nagyban füg attól hogy milyen vga-ra gondoltál. ?

(#855) SaNyEe válasza 7600GT (#851) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

A felfogatás alapját egy 8mm vastag plexilap adta mert túl messze voltak egymástól a furatok és nem tudtam direkt a bordába fúrni a csavarokat. részletesebbet írok logout blogba képekkel illusztrálva a mozzanatokat, sztem délutánra meg is lesz.

-- end of transmission --

(#856) SaNyEe válasza 7600GT (#851) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

De hogy érdemben is válaszoljak a problémádra illetve irányt mutassak:
- az adott dolog, hogy a VGA-n hogy vannak elhelyezve a furatok ezzel sokmindent nem tudsz kezdeni és újakat sem nagyon érdemes fúrni rá ugyebár :)) (bár néha vannak azért érdekes próbálkozások)
- a felfogatás minden procihűtőnél más és más, ez mindenhol egyedi, ehhez alkalmazkodni kell.

Alapvetően ezeket a megoldási módokat lehet megkülönböztetni:
- ragasztásos
- bordát közvetlenül csavarozni
- a bordát közvetve egy felfogatóelemmel felszerelni

a legnagyobb feladat, hogy mennyire jó a problémamegoldó képességed, milyen eszközök állnak a rendelkezésedre mert szükséged lesz rá és az alapanyagok.
Végülis alapanyag lehet fém, fa, műanyag, minden ami merev.

Alapvető eszközök amikre mindenképp szükséged lesz:
- fűrész
- menetfúró (általában 3as)
- 3as fúróra is értelemszerűen
- reszelő

A többi dolog meg úgyis alapanyagfüggő. . .
Elkészült a logoutos blogom is a témával kapcsoaltban hátha ott több kérdésedre is választ találsz.

Üdv
Sanya

-- end of transmission --

(#857) dobolan válasza SaNyEe (#850) üzenetére


dobolan
senior tag

Én úgy oldottam meg az ugyanilyen kártyának a hűtés mod-ját, hogy a gyári hűtőborda mintájára vágtam egy 4-es rézlemezt, a két felfogatófuratot ráfurtam, és a két oldalát felpolíroztam.
Ezt a lemezt lehet az eredeti műanyagpöckökel a gpu-ra fogatni, letakarva a hsi-t is. Természetesen előtte bekentem pasztával. A rézlemezre utánna fel lehet erősíteni szinte bármilyen alu bordát /csavarral/, max a rendelkezésre álló hely szab neki határt.

Én passzív hűtést akartam, mert nem húzom a kártyát, játékra is csak alkalomadtán kerül sor.

Viszont hőmérsékletet nem tudok mérni. :(
Alapon nincs engedélyezve bios-ban a hőmérséklet mérés.
Nvflash-al és nibitorral eljutottam odáig, hogy csak vissza kellene tölteni a mod-olt bios-t, de nem akarja.

Te hogy oldotta ezt meg? :F

(#858) dobolan


dobolan
senior tag

Közben megoldottam. :)

Hőmérsékletek /passzív hűtéssel/

desktop, netezés, filmezés - kb. 1,5 óra után: 68 C
játék /Medal of Honor - PA/ - kb. 0,5 óra után: 76 C

Két 1100 fordulatos 8cm-es házventi szellőzteti a házat.

(#859) 7600GT válasza SaNyEe (#856) üzenetére


7600GT
senior tag

Gondolom ilyet egy heat pipe-os hűtővel nem lehet megcsinálni.
Asszem pont a pipok kavarnak be.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#860) szaki1106


szaki1106
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy van nékem egy AGP-s MSI X1950 Pro videókarim, és a játékok kb fél perc után kifagynak. Megnéztem a GPU hőmérsékletét ATI Tray Tools-ban terhelés alatt, és kb 1 perc alatt fel is ment, 54 fokos idle hőmérsékletről 72-re, és le is fagyott a gép.
Az azért érdekes, hogy az előző gépemben még nem melegedett ennyire, de hát ez van, biztos idővel jön ki a kínja.

Tehát ezekből a tapasztalataimból azt a következtetést vontam le, hogy szar a gyári hűtő. Gondoltam veszek egy újat, és az AC Accelero X2-vel szemezgetek már jó ideje, és eléggé jó teszteket olvastam már róla.

Kérdés:
Ez fel megy AGP-sre is?
Amikor eltávolítom a gyári hűtőt felszerelénél, akkor a gyári pasztát azt mivel lehetne leszedni (vmi otthon is megtalálható eszközre vagy folyadékra gondoltam, és nem ilyen 20ezer ft-os ''paste-removal-kit''-re :) )?
Nektek milyen tapasztalaitok vannak erről a hűtőről?

Légyszi válaszoljatok ha tudtok vmi okosta mondani :), sürgős lenne. Köszi

Üdv

[Szerkesztve]

(#861) kicsitomi88 válasza szaki1106 (#860) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Meg mielottt ujat vennel: Ki van tisztitva az elozo? Egy poros vga venti 20 fokot is dobhat a homersekleten

90 87.5 87.8 87.5

(#862) vante válasza kicsitomi88 (#861) üzenetére


vante
aktív tag

Sziasztok

Tudtok ajánlani egy ventit az én 6600-as agp 256 ram-os videokarimra? Sajnos a gyári már eléggé haldokló hangot ad, és szeretném még addig lecserélni, amíg meg nem hal. Gondolom bordát is újat kell venni rá, mert biztos nem akkora lesz a cooler mint a gyári. Előre is köszi.

(#863) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Egy PRIMECOOLER PC-VGAHG1 CU le tud hűteni egy Geforce 8800GTS-t?

(#864) Bocaa válasza ToBeY (#863) üzenetére


Bocaa
senior tag

:( :( Nem tudja lehűteni még a gyárinál is magasabb lehet a hőfok :( :(

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#865) vante válasza vante (#862) üzenetére


vante
aktív tag

Valaki a GF6600-ra valamit? :U

(#866) V.Stryker válasza vante (#865) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem tudom,hogy milyen gyártmányú a karid,de nekem anno az ASUSra simán ráment a Zalman, annélkül,hogy bántanom kellett volna a ram hűtését, ami egyébként gyárilag sem volt szar. Én Zalmannra szavazok. Főleg,hogy a köv karidnál is használhatod majd valószínűleg,mivel marha jó a kompatibilitása...a hűtéséről meg felesleges beszélni. :R [link]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#867) Sdi válasza V.Stryker (#866) üzenetére


Sdi
addikt

És a HSI chippet mivel hűti, ill arra hogy szerel hűtőt ? Nem GT-ről van szó a sima 6600-on nincs csak két lik a szereléshez.

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#868) fagy53 válasza szaki1106 (#860) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem biztos, hogy a hőmérséklet miatt fagy le a gép!
A 72°C biztos nem az a hőfok amiért ez bekövetkezik.

(#869) V.Stryker válasza Sdi (#867) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Bameg, igazad van. Azt hittem ez a 6600GT topik. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#870) Sdi válasza V.Stryker (#869) üzenetére


Sdi
addikt

Sajnos ez nem GT. Nekem az volt és azon nekem is zalmi volt. Egyébként pont holnap fogok egy ilyen sima 6600-ra felaplikálni egy AMD gyári proci hűtőt egy ismerősömnek.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#871) V.Stryker válasza Sdi (#870) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akkor arról az AMD-s procihűtő verzióról nyomjál fel képet. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#872) Sdi válasza V.Stryker (#871) üzenetére


Sdi
addikt

Sajna nincs digit gépem, se web kamerám. Megcsináltam egyébként, kb. 15-20 fokkal lett hűvösebb a kártya. AZ AMD hűtő egyébként elforgatás nélkül is ''simán'' ráfért. Bár ezen is kellett egy kicsit barkácsolni, mert a kártyán volt egy kiemelkedő alkatrész ami az útjában volt. Ennek kiszedtem a bordából a helyét, furtam bele két furatot, menet bele, majd két hármas csavarral felrögzít a kártyára. Tök jó lett, csak egy kicsit ferde :DDD

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#873) slayer006 válasza Sdi (#872) üzenetére


slayer006
addikt

Sajna nincs digit gépem, se web kamerám

kamerás mobil :F ;]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#874) V.Stryker válasza Sdi (#872) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát ha bevállt akkor a legköltséghatékonyabb megoldás,ha magadnak is rábarkácsolsz egy ilyen proci hűtőt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#875) Sdi válasza slayer006 (#873) üzenetére


Sdi
addikt

Van kamerás mobilom, de az csak szabadban képes megfelelő minőségű képet készíteni / lehet, hogy csak én vagyok hülye hozzá, de zárt helyen még nem jött össze normális fénykép /.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#876) Sdi válasza V.Stryker (#874) üzenetére


Sdi
addikt

Az én kártyámra egy ilyen hűtő nem biztos, hogy elég lenne. Arról nem is beszélve, hogy a rammokat ez nem hűti. Később megpróbálok valahogy egy képet csinálni és felrakni.

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#877) M_zolee


M_zolee
csendes tag

Sziasztok!
Vettem nemrég egy Galaxy 7600GT-t és szeretném tovább tuningolni. A hűtése a gyári kör alakú alumínium bordás. Szerintetek érdemes lecserélnem a gyári hűtést pl.: Zalman VF-700-ra? És mennyivel hűtené jobban a karit esetleg egy VF-900-as?

(#878) -zolee- válasza M_zolee (#877) üzenetére


-zolee-
tag

Hali. A VF700 -at mindenképpen érdemes megvenni a gyári kávédaráló helyett, az simán elviszi 5v -on is a karidat és a venti hangja zárt házból nem is fog kihallatszani. Szerintem a VF900 nem éri meg a többletköltséget mert amit nyertek a heatpipe alkalmazásával azt el is bukták azon, hogy ennek kisebb a hőátadó felülete mint a VF700 -nak.

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#879) fagy53 válasza M_zolee (#877) üzenetére


fagy53
nagyúr

Bőven elég, nekem a Galaxy- Zalman is elviszi a vmodd-ot!
Azt 600-asnak hívjuk, tehát kisebb mint a 700-as.
A VF700-al hasonló hőmérsékleteket hozott.

[Szerkesztve]

(#880) kolnay


kolnay
senior tag

Hi!
Van valakinek tapasztalata TT DuORB-al kapcsolatban?
Esetleg tud valaki tesztet mutatni róla?
:R

Tyűű, de meleg van!

(#881) Sdi válasza V.Stryker (#871) üzenetére


Sdi
addikt

Itt vannak a képek amiket ígértem a módolt G6600-ról:
[link],[link],[link],[link],[link],[link]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#882) Dolby


Dolby
senior tag

His x1650 XT kártyám 4-5 hónapja van meg kb. iceq turbo ref hűtéssel, viszont bekapcsoláskor zajos, valszeg a csapágy. Bandittól vattem, azt mondta hogy ez normális a HIS hűtések általában csapágyproblémások
Lehet vmit tenni?

Üdv

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#883) EQMontoya válasza Dolby (#882) üzenetére


EQMontoya
veterán

bekapcsoláskor azért zajos, mert bekapcsolás után pár mp-ig 100%-on forog a szerencsétlen

Same rules apply!

(#884) Dolby válasza EQMontoya (#883) üzenetére


Dolby
senior tag

Ez rendben is van. de az utsó 2 hétben iszonyat hangos. berezonál a kártya, nem simán hangosan felpörög...

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#885) kolnay


kolnay
senior tag

Accelero s1 vs hr-03?

Tyűű, de meleg van!

(#886) V.Stryker válasza Sdi (#881) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. :R Grat. Egész normálisan néz ki. Viszont az azért bassza csöröm,hogy felesleges volt küzdni vele, szerintem. Mert hiába van jó hűtése a GPU-nak, ha a ramokat nem tudod arányosan jól hűteni,mert akkor azokat nem tudod felhúzni. Így meg nem tudom mennyire van értelme. Meg ha jól lárom,akkor részben be is nyúlik két ram fölé,tehát még a meleg is beszorul. :F Sikerült tesztelni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#887) marcias


marcias
őstag

Sziasztok!
Nemrég vásároltam meg a Sapphire 2600XT videokártyát, és zavarónak találom a kis vga hűtő ténykedését ezért vmi jó passzív megoldásra cserélném. Mivel a procimon van egy HyperTX és a házban jó a légáramlás, ezért úgy gondolom az amúgy sem forrófejű 2600nak ennyi elég lesz. Egy gyors keresés után a Zalman ZM80C-HP típusa, valamint a CM CoolViva Z1 ami megfelelőnek tűnhet, kérdés, hogy fel lehet-e rá szerelni? Mert ugye az, hogy egy ilyen új típus nem szerepel a támogatott vga-k között még nem jelent semmit.
Előre is köszi, és más tippeket is szívesen várok! :R

Steam: marcias88

(#888) Sdi válasza V.Stryker (#886) üzenetére


Sdi
addikt

Hali

Különösen nem teszteltem, mivel nem a húzás miatt lett csinálva. Akinek csináltam az nem ért különösebben a géphez, ezért az alkatrészeit nem szoktam tuningolni, nehogy ezek problémája miatt kelljen állandóan szaladoznom hozzá. Egyszerűen arról volt szó, hogy a nagy melegben a kártya a saját hűtőjével túlmelegedett és a gép állandóan kifagyott. Ezzel már nincs ilyen probléma, kb. 15-20 fok minuszban a gyárihoz képest. A ramokat a gyári hűtő sem hűtötte. A képen látható bordákat csak azért tettem a ramokra, mert találtam őket itthon és feleslegesek voltak, gondoltam ártani nem ártanak, de sajnos csak a felére jutott.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#889) Zájec válasza Sdi (#888) üzenetére


Zájec
veterán

technikailag és gépészetileg teljesen korrekt megoldás. :C
olcsó és hatékony.
egyébként a memok a tuningnál nem annyira jelentős eredményt hoznak mint
a gpu húzása.. szóval az elég, bőven.

egyébként a nagy kánikulában, nekem se birta tartani a húzást a 700zalmim..

(#890) norb55 válasza Sdi (#888) üzenetére


norb55
senior tag

Sdi ez valami király megoldás
Na ez az amit nem mernék eljátszani a 8800GTX-en szerintem tuti halál lenne neki :D

Én a gyári AMD prociból ventilátort csináltam a ház oldalára de olyan hangos 5000RPM-en mint az őrült meg bántam má vagy 20× hogy felszereltem :W

üdv:norbi

(#891) V.Stryker válasza Sdi (#888) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Kollega. Gratula. :R

Köztudottan ''mindenthűteni'' típus vagyok. Remélem nem sértettelek meg véleményemmel. Természetesen dicséret jár minden ilyen jellegű(ha még nem is jó, de ez jó) megoldásnak. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#892) V.Stryker válasza norb55 (#890) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ha esetleg felcserélnéd a szálakat és mondjuk 12 volt helyett csak 5v-ot kapna, akkor picit halkabb lenne. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#893) norb55 válasza V.Stryker (#891) üzenetére


norb55
senior tag

hát ez a procihűtős megoldás télleg érdekes megoldás volt én is megmeredve néztem a képeket hogy hogy lehet ennyire barkácsolni :)

Elismerésem Sdi :R

Üdv:norbi

(#894) Sdi


Sdi
addikt

Köszönöm mindenkinek a gartulációt :B , de igazán SaNyEe kolléga hasonló megoldásának az elolvasása és megtekintése után jutott eszembe belevágni. Mivel boltban, kompatibilis hűtőt nem árulnak hozzá :W , így kénytelen voltam rá.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#895) Sdi válasza norb55 (#890) üzenetére


Sdi
addikt

Ez az AMD hűtő szerencsére nem túl hangos, legalábbis alaplapi csatira kötve.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#896) norb55 válasza Sdi (#895) üzenetére


norb55
senior tag

de jó járt akinek csináltad 1 Proci hűtő 500-1000FT :D

de én biztos meggondoltam volna 6× hogy hozzá-e kezdjek-e vagy ne :F

azé valjuk be őszintén nem nehéz lesarkazni 1 6600-at ;) meg más kártyát is ;]


üdv:norbi

(#897) Sdi válasza norb55 (#896) üzenetére


Sdi
addikt

Haver volt, a hűtőt meg ingyen kaptam. Egyébként meg illő volt megcsinálnom, mivel a kártyát anno az én ajánlásomra vette / erre futotta /.

[Szerkesztve]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#898) V.Stryker válasza Sdi (#897) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azért ne húzd le a 6600-ot...na jó,nekem GT-m volt, de egy rossz szót nem szólhatok rá. MÉg ma is használnám, ha nem cserélem 6800GS-re. És azt mondom,hogy nem érte meg. Mondjuk nem nagyon játszom mostanság.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#899) Sdi válasza V.Stryker (#898) üzenetére


Sdi
addikt

Nem húztam le a 6600-ot, de a sima és a GT között igen jelentős teljesítménybeli különbség van. GT-m nekem is volt, de neki nem futotta rá, igaz az MX400-hoz képest óriási ugrás volt így is.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#900) xlaci


xlaci
senior tag

Rá szeretnék rakni az x1950xt-re egy procihűtőt :B ,tudom, nem egyszerű dolog,de van valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban?

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.