Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) Sdi válasza xlaci (#900) üzenetére


Sdi
addikt

Proci hűtőt ? Miért nem veszel egy S1-et és támogatod meg valamilyen ventivel ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#902) norb55 válasza xlaci (#900) üzenetére


norb55
senior tag

az remélem ezt viccnek szántad :D :D

nem nehéz megoldás amúgy fogsz 1 procihűtőt ráteszed a nyákra és ahol a lyukak vannak a nyákon ott megjelölöd menetet fúrsz az aluminiumba a procihűtő bordába és felcsavarazod a nyákra :D :D :D remélem nem teszed meg mert a földhöz vágom magam ebbe a helybe 1 35-40.000FT-os karit remélem nem teszel tönkre

adjál neki inkább vízhűtést az hatásossabb :R :))

Megjegyzem a 6600-as karik nem rosszak mert havernak az van és végig vitt minden játékot pl a Stalker-t igaz full fekete ég meg stb de futtatta a kis kari :) dicséretre méltó a 6600


üdv:norbi

(#903) xlaci válasza norb55 (#902) üzenetére


xlaci
senior tag

De pedig mindenképp megteszem! :) Persze fő a biztonság :)

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#904) xlaci válasza Sdi (#901) üzenetére


xlaci
senior tag

Mert aztakarom hogy brutálerős legyen, és nagyon halk

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#905) Sdi válasza xlaci (#904) üzenetére


Sdi
addikt

Azért a brutál erőt és a halkságot, csak elég komoly proci hűtővel érheted el. Nem lenne ez túl nehéz és nagy egy videókártyára ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#906) norb55 válasza xlaci (#903) üzenetére


norb55
senior tag

ne tedd 1 nagy baromság amit írtam igaz meglehetne csinálni de 1 procihűtő nem fogja lehűteni az X1950XT karit az ontja a hőt szétszedtem a hűtőlyét és meglepően tapasztaltam hogy 1 réz tömb volt benne vagy 0.5Kg ha az alig tudta lehűteni gondolod 1 procihűtő lehűtené? :F a biztonságról meg ne is beszéljünk lehet a kártya rovására menne :) :) :)
üdv:Norbi

(#907) xlaci válasza Sdi (#905) üzenetére


xlaci
senior tag

Hát a súly az egyik fő probléma. Amugy hidd el hogy bármelyik procihűtő sokkalsokkal erősebb mint a vga hűtések, össze se lehet őket hasonlitani. Mondjuk egy thermaltake big typhoon..... ;] de én persze egy kissebb súlyúra gondoltam, de biztos hogy a súlyproblémát is meg lehet oldani valahogy

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#908) xlaci válasza norb55 (#906) üzenetére


xlaci
senior tag

Egy jó procihűtőnek 3-4-5 x jobb a hőelvezetése, ez biztos ;)

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#909) Sdi válasza xlaci (#908) üzenetére


Sdi
addikt

Fejjel lefelé egy hőcsöves hűtő, nem biztos hogy nagyon jól muzsikálna.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#910) xlaci válasza Sdi (#909) üzenetére


xlaci
senior tag

Hmmm.... Megpróbáljam oldalra forditani a számitógépet? :)

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#911) norb55 válasza xlaci (#907) üzenetére


norb55
senior tag

súlyprobléma arra van jó módszer aláékelsz vagy felkötöd a kártyát ;] ;]
nah jólvan a sok hülyeségeimtől mert még ráveszel hogy a 8800GTX-re barkácsoljak 1 hűtőt :DDD :DDD

üdv:norbi

(#912) Sdi válasza xlaci (#910) üzenetére


Sdi
addikt

Fene tudja, de ha esetleg megcsinálod, azért próbáld ki úgy is.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#913) norb55 válasza Sdi (#912) üzenetére


norb55
senior tag

hát ovatossan cselekedjen mert könnyen a kártya rovására mehet 1 apróellenállás vagy valami megsértése könnyen 35-40K-ba kerülhet és utána bánhatja és mondhatja hogy megérte :F


szerintem hagyd a gyári hűtést haveromnak 101fokos volt az X1950XT-je és még akkór se fagyott be jó kivannak találva azok azé csak annyit kajálnak mint atom meg melegszenek


üdv:norbi

[Szerkesztve]

(#914) V.Stryker válasza xlaci (#903) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Figy...6000 forintot sajnálsz egy VF900-ért? Képes vagy szétcseszni egy 40k-s karit? No comment. :F

Ezek szerint csak én vagyok úgy,hogy a kari árának 10%-ért vagy akár 20%-ért képes vagyok venni egy hűtőt, amit tudom,hogy rá gyártottak, jól hűt, nem cseszem szét, tudom tuningolni, nincs miétr stresszeljem magam.....inkább plusz 4k biztosra(2k-ra számoltam a gyári AMD hűtőt),mint bizonytalan minusz 40k. Szvsz...

Avagy, tuningolni csak szépen, ahogy csillag megy az égen, úgy érdemes...

[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#915) xlaci válasza norb55 (#911) üzenetére


xlaci
senior tag

Az aláékelésre gondoltam én is rögtön, viszont akkor nemnagyon szabad mozgatni a gépet

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#916) norb55 válasza V.Stryker (#914) üzenetére


norb55
senior tag

VF 900 se sokkal jobban tudja lehűteni már mert akkora hőt már az se képes elvezetni

de amint látom az van az X1950XT-de akkór mért akarsz barkácsolni xlaci :D


üdv:norbi

(#917) xlaci válasza V.Stryker (#914) üzenetére


xlaci
senior tag

vf-900 van rajta. De ha csak a méreteiket hasonlitod össze egy procihűtővel... hát akkor a vf 900 egy kismiska

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#918) Sdi válasza V.Stryker (#914) üzenetére


Sdi
addikt

Az 1950XT-men nekem is X2 van, nem gyári.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#919) Speed® válasza xlaci (#910) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

BTXes lapot/házat űbereljél, vagy készíts egyedi házat. Ezzel elérheted, hogy a vidkari GPUs oldala felfelé nézzen. Innen meg egyenes út vezet valamelyik nagy szanaszéthőcsövezett batár bordához (lásd még Winner_hun BATes állatkodását).
Szerintem megfelelő körültekintéssel és kis kézügyességgel semmit nem lehet elba..rontani a vidkarin ezzel a kísérlettel. Én személyszerint egy Scythe Andy [link] hűtőt próbálnék ki, vagy valami hasonló felépítésűt, lévén szükség van arra, hogy a venti a kártyával párhuzamosan fújjon, kell a huzat a VRM/rAM bordákra.
Persze ha hajlandó lennél 10+kt elszórni erre a műveletre, csakis az lehet magyarázat, hogy ki szeretnél tűnni a tömegből :) Egyéb esetekben vegyél te is HR-03mat, nekem bevált.

(#920) norb55 válasza xlaci (#915) üzenetére


norb55
senior tag

necsináld nincs az a hűtő a világon ami letudná hűteni az X1950XT karikat max csak halkabb lehet


Pl én vettem a GTX-re 1 HR-03 plus hűtést semmit nem változott csak a furdulat a ventilátornak meg hogy halkabb lett :)


üdv:norbi

(#921) V.Stryker válasza xlaci (#917) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Neked még nem mondták,hogy nem a méret a lényeg? :D

norb55:Jah, nálam is érdekes, hogy gyárival és Zalmival az alap orajelen winfos alatt +/-4fok az eltérés, viszont játék alatt a gyárival felszalad 85 fölé is, míg a zalmival 60-at még nem ütötte meg. :)

[Szerkesztve]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#922) norb55 válasza V.Stryker (#921) üzenetére


norb55
senior tag

hehe ez jó

én ajánlaton 3kg-os réztömb felszerelése 3 oldalára a tömbnek 12CM-es ventilátor :DD :D

tuti befutó csak a felserést kéne megoldani ;)

V.stryker nállam vindosba 56 fok játékok alatt 79-82 fok hát a gyári se csinált ennél rosszabb eredményt pedig mindent jó raktam össze és annyi pasztát nyomtam hogy fürödni lehetne benne nemtudom mi a baja de legalább arányossan hűti a memóriáka a GPU-val :)
üdv:norbi

[Szerkesztve]

(#923) xlaci válasza Speed® (#919) üzenetére


xlaci
senior tag

Nem akarok kitűnni a tömegből, hanem feszt emelni meg jobban tuningolni, na meg barkácsolni persze :)

Amugy megpróbáltam , oldalra forditottam a házat ;] , és a hőcsöves big typhoon ugyanugy hűt teljes terhelésen is, sejtettem

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#924) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valahogy nekem az a tanulság,hogy ha több pénzért jó hütőt veszel, akkor ugyanaz az eredményt éred el,mintha vennél olcsóé vmi mást és küzdenél vele egy hétig.....a küzdéssel vagy összejön vagy nem. Én most azt vettem,hogy összejön. Persze ha nem jön össze akkor bukta az egész.... :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#925) norb55 válasza xlaci (#923) üzenetére


norb55
senior tag

ne barkácsoljá nincs értelme csak kihalasztod a karit :F

(#926) Speed® válasza norb55 (#925) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Sztem hadd barkácsoljon ha akar és ez leköti/szórakoztatja.
Szvsz azért az 1950es gyári hűtője nem olyan hatékony, hogy ne lehetne jobbat csinálni. Nem kell messzemenni, vannak is jobb megoldások, AcceleroX2/S1, thermalright HR-03, satöbbi. Persze ha valaki kompromisszummentesen akar tuningolni, akkor el kell szépen felejteni a léghűtést és a vízhűtés felé kell nézni. Mert ahol a léghűtés full hangerőn/fordulaton sem tud már javítani a hőmérsékleten, ott kezdődik a kisebb vízhűtésekkel elérhető hőmérséklet.

xlaci
A Big Typhoon nem javul, mert ha elfekteted, akkor sem lesz a hőcső pozíciója optimálisabb. Valójában egy hőcső akkor ér valamit is, ha az alja lent van és a teteje fent..na ezt jól megaszontam.. :DDD

(#927) xlaci válasza norb55 (#925) üzenetére


xlaci
senior tag

Miért rontanám el? Ha normálisan rá tudom fogatni hogy réfeküdjön mint a procira, akkor ott nem lehet az égvilágon semmi baj.
Amugy van a kártya alatt annyi hely hogy befér ode egy akármekkoea hűtő, szóval az nem probléma.
924: a vf900 sem egy olcsó darab, de itt nem a spórolásrúl van szó, hanem hogy még a legjobb gpu hűtő sem hűt annyira mint egy mezei procihűtő

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#928) xlaci válasza Speed® (#926) üzenetére


xlaci
senior tag

Első fele: léghűtést akarok és barkacsolva :)

Második fele: nem azt mondtam hogy javul, hanem azt cáfoltam meg hogy nem fog jól hűteni ha legele néz. De jól megy úgyis. Most megpróbáljam felfele? :DDD

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#929) Speed® válasza xlaci (#928) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor fogsz változást tapasztalni, ha kiegyenesítedd a heatpipeokat és felfelé néznek. Persze ezt melegítés nélkül ne erőltesd mert elroppannak...
Bár gondolom nem fogsz nekiállni, szóval minek is beszélek hülyeségeket :DDD

Első fele: hajrá, várjuk az eredményt egy velős cikkben a Blogouton ;)

(#930) xlaci válasza Speed® (#929) üzenetére


xlaci
senior tag

Lehet félreértetted, én most csak a házat forgatom :DDD a működő procihűttéssel. De most a gyorsteszt tapasztalata az, hogy nincs különbség a normál pozicó (oldalra néz), lefele néző, és a felfele néző pozició között, ugyanaz a hőfok teljes terhelésen. Én is meglepődtem egy kicsit

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#931) norb55 válasza Speed® (#929) üzenetére


norb55
senior tag

ilyenekre ne bíztasd mert képes és nekiáll felmelegíteni :D

igaz barkácsoljál bátran most mi baj lehet egyszerűnek tűnik de megcsinálni nem csinálnám az tuti :F

Sok sikert a barkácsoláshoz!! :R valami jó hűtőt barkácsoljá valami réz hűtőt ;)


üdv:norbi

(#932) Speed® válasza xlaci (#930) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A házat ne forgassad mert a vinyód nem szereti a vertikális-horizentális pocíción kívüli helyzeteket, káros a csapágyakra/tengelyre.
A heatpipeok működési elve alapján kell változásnak lennie, de mint mondtam,a Typhoon nem egy egyenes csővel rendelkezik, hogy befolyásolható legyen ennyivel..
Nálam például ha fekszik a ház, érezhetően jobban átmelegszik a hűtőtest teteje, magyarán hatékonyabban szállítódik a hő. (Scythe Infinity)

(#933) xlaci válasza norb55 (#931) üzenetére


xlaci
senior tag

Nyugi, azt én sem csinálnám, magán a hűtőn nem akarok változtatni. Én csak rá akarom valahogy szerelni :)

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#934) xlaci válasza Speed® (#932) üzenetére


xlaci
senior tag

Jókor mondod :D már 546653 fokot forgattam rajta :D

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#935) norb55 válasza xlaci (#934) üzenetére


norb55
senior tag

hát lesz ami lesz hátha összejön 1 jó hűtő valahogy:D

én személy szerint úgy csinálnám ahogy mondtam
nyáklapra rá a hűtő lyukak helye megjelől menetet fúrnák bele és felfogatnám szépen egyenletessen 4 csavarral szerintem jó megoldás ''de kockázatos is egybe'' :F


üdv:norbi

(#936) Speed® válasza norb55 (#935) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Dehogy kockázatos..egy megfelelő hátlapi merevítőlapocskával még biztonságosabb is lehet a nyákra nézve mint a híres Zalmanok..csúszkálás a GPUn rulez..

Amire ügyelni kell: merevítés. Valahogy meg kell oldani, hogy a procihűtőknél jellemző ~1kg súly ne hajligassa ki a karit a foglaaltból. Bálamadzag/kötöződrót rulez.. :D

(#937) xlaci válasza Speed® (#936) üzenetére


xlaci
senior tag

A vf 900 felszerelése 10x akkora szenvedés volt mint a big typhoont a procira rakni, azthittem kettétöröm a kártyát...
Hát a bálamadzag sem rossz :) , de énszerintem ugy fogom csinálni hogy csinálok két lyukat a ház hátuljába, és ide fogok becsavarozni két vasat (valami olyanra L formára gondolok amik a polcok alatt vannak), ezeket pedig a vga behelyezése után csavarom be

[Szerkesztve]

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#938) Speed® válasza xlaci (#937) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Elég ha a tápcstinál lévő sarkot kitámasztod alulrol egy homemade talpas hurkapálcaoszloppal vagy a bedugott PCIeX tápcsati tövénél csinálsz madzaggal egy hurkot és felkötöd valahová a ház tetejéhez (táp alja, 5.25''os helyeken lukacsok, akármi). Persze ez nem egy professzionális megoldás, de nem is működésképtelen :D

(#939) marcias


marcias
őstag

Senki sem tud tájékoztatni a passzív vga hűtők kompatibilitásáról? Egy 2600xt-re szeretnék tenni! :R

Steam: marcias88

(#940) Speed® válasza marcias (#939) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

HD2400 seriest írnak az oldalon [link]
Szvsz rá kéne menjen a 2600osra is :U (Accelero S2)

(#941) marcias válasza Speed® (#940) üzenetére


marcias
őstag

Hát azért a 2400 egy kisebb méretű kártya.. igaz, az 1650xt is szerepel. Amúgy, ez mennyibe kerül? Mert én elérhető áron megtaláltam a Zalman ZM80C-HP-t kedvező áron, de nem tudom, ez is alkalmas-e rá? [link]

Steam: marcias88

(#942) Speed® válasza marcias (#941) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Azt a Zalmant én konkrétan annó a 9800Promon használtam, szóval nem egy mai darab...az S2 szerintem ventivel kiegészítve elbír vele, kérdés, hogy a furatok távja a HD2600XTn megegyezik-e a 2400es sorozaton lévőkkel :F

(#943) marcias válasza Speed® (#942) üzenetére


marcias
őstag

Ahogy az S2-t néztem, a hűtőborda a kari alatt van. Nekem olyan kéne ami heatpipe-al viszi a felső oldalára a hőt, és akkor nem is kell venti, mert jó a ház szellőzése. A 2600 nem termel sok hőt. :)

Steam: marcias88

(#944) Speed® válasza marcias (#943) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Thermalright HR-03 ilyen, mindkét oldalra fel lehet tenni, de nem hinném hogy készült hozzá HD2x00 lefogató. Nomeg 10k az alaphűtő ;]

(#945) norb55 válasza Speed® (#944) üzenetére


norb55
senior tag

sziasztok

hát 10K az alap hűtő elég jó ára van én azt mondom megéri az árukat mert nagyon dizájnossak a hőcsövek meg a bordák kialakításai és viszonylag jól is hűtenek

de én se tudok róla hogy a Radeonokra készítettek volna rá még ilyen hűtési megoldást :)

(#946) V.Stryker válasza Speed® (#944) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azt látom,hogy az ellenkező oldalon lehet stabilizálni a felfogatást....de hogy bírja meg ezt a súlyt a nyák? Nem hajlik meg? :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#947) Speed® válasza V.Stryker (#946) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ugyanúgy elbírja mintha rendesen tennéd fel :) Azért elég nagy súlyt elbírnak azok a nyákok, nem olyan gyámoltalanok. Off-Roadra nem kell vinni a gépet ;]


norb55 ''hogy a Radeonokra készítettek volna rá még ilyen hűtési megoldást''

A nyelvtani részébe nem kötök bele ;] A HR-03mad nemhiába kapta a Plus elnevezést. Az egy külön típus, kizárólag a 8800asokra. A sima HR-03 kompatibilis a Radeon 19xx és a GeForce 79xx szériával, valamint létezik hozzá átalakító, amivel fel lehet szerelni a kisebb karikra is (16xx és 76xx széria).

(#948) norb55 válasza Speed® (#947) üzenetére


norb55
senior tag

igen kompatibilis de nem a HD 2x00XT sorozatra

de bocsi rosszúl fogalmaztam meg a témát ;)

én kérek elnézést :R

(#949) marcias válasza norb55 (#948) üzenetére


marcias
őstag

Magyarul, ha szeretnék rá passzív hűtőt, olyat, ami a kártya felső oldalára viszi a hőt, akkor nem kapok?

Steam: marcias88

(#950) norb55 válasza marcias (#949) üzenetére


norb55
senior tag

igen sajna még olyan hűtőt nem kapni bár

asziszem csinált 1 olyan hűtőt a thermalright hogy az a neve hogy HR-03-HD radeon ha jól emlékszek a nevére ;) majd utána nézek.

üdv:norbi

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.