Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1751) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Hello!

Eddig Accelero TWIN TURBO-t szerettem volna venni a 4850-esmre, de elég nehéz beszerezni. Erre a minap látóterembe került Coolink GFXChilla. Szerintetek melyikkel járnék jobban?

Fontos szempont, hogy nagyon halk legyen, de azért hűtsön is. ;]

(most jelenik meg az Accelero TWIN TURBO PRO, szóval lehet várok 1 kicsit).

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1752) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

hy

ASUS 8500 GT Silent Magic 512 MB DDR2 kártyához szeretnék hűtést.

tudnátok konkrét pítusokat mondani?

köszi

Aurea mediocritas

(#1753) Macka válasza AXisBOLD (#1752) üzenetére


Macka
veterán

Passzívat? Szerintem egy S1 elvinné abban is...

(#1754) AXisBOLD válasza Macka (#1753) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:K jónak tűnik köcce.

DE!: van hozzá ramsüni vagy ilyesmi? és bírna alatta a vga egy kis tuningot?, mert főleg ezért akarom leszedni a gyárit.

:R

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#1755) Macka válasza AXisBOLD (#1754) üzenetére


Macka
veterán

Van hozzá sün is, de tuningra passzívban már nem alkalmas. Rádobsz egy 12 cm-es ventit, 5 volton, aztán adj neki!

(#1756) fecg21


fecg21
aktív tag

heló mindenkinek!
Már egy jó ideje folyadékhűtésbe gondolkodok, elsősorban a tuning miatt.
Az adatlapomon is látható cpu és vga-ról lenne szó, memóriát egyebet nem akarok hűteni. Persze később szeretnék majd vga-t cserélni, úgyhogy egy olyan rendszer kellene ami hosszútávra szól. Ja és kb. 40.000 forint lenne a max keret. Milyen márkát, típust ajánlotok?
Előre is köszi a segítségeket, jó tanácsokat, véleményeket.

(#1757) Macka válasza fecg21 (#1756) üzenetére


Macka
veterán

CPU+VGA vízhűtéssel 40K-ból? Legfeljebb csak akkor, ha nem túl minőségi alkatrészeket akarsz a rendszerbe tenni.

(#1758) AXisBOLD válasza Macka (#1755) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köcce

asszem marad egy zalman F3 az oldallapra a vga fölé...ha nem használ akkor jöhet az AC S1.

:R üdv.

Aurea mediocritas

(#1759) fecg21 válasza Macka (#1757) üzenetére


fecg21
aktív tag

Mivel hosszútávra tervezek ezért fontos hogy minőségi cucc legyen. Akkor a cpu vízhűtését elfelejtem egy ideig, úgyis a vga hűtése lenne a legfontosabb. Szóval mennyiből lehetne kihozni csak a vga vízhűtését?

(#1760) Macka válasza fecg21 (#1759) üzenetére


Macka
veterán

Úgy saccra az kijönne 40-45 K-ból. De ha jól láttam 3870-ed van, és ha VGA-t fogsz cserélni, akkor megint új blokk kellhet majd.

(#1761) fecg21 válasza Macka (#1760) üzenetére


fecg21
aktív tag

Értem, számítottam arra hogy egy új vga-hoz esetleg új blokk is kellhet.
találtam is 42000 ft-ért Gigabyte 3D Galaxy 2 -es rendszert. ehhez van alapból cpu blokk is.
Ha esetleg tudsz mondani jobbat , azt megköszönném. :R

Gigabyte 3D Galaxy 2

[ Szerkesztve ]

(#1762) Macka válasza fecg21 (#1761) üzenetére


Macka
veterán

Ennél jobb egy HR03 GT. :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W De a többi segítséget itt megkapod: [link]

(#1763) fecg21 válasza Macka (#1762) üzenetére


fecg21
aktív tag

Csak azért raktam be ezt a nyamvadt Gigabyte-ot mert egyéb rendszert nem igazán találtam a webáruházak oldalain. Ezért is kérdeztem hogy mi az amit ajánlasz! Egy HR03 GT -vel nem sokra megyek.Köszi az eddigi segítséget! :R

(#1764) Atom Maki


Atom Maki
tag

Sziasztok.
Lehet, hogy volt már szó a HD4850 + Accelero S1 rev2 párosról, de azért közkincsé tenném a saját tapasztalatomat is. :)
Van egy Sapphire HD4850 kártyám, referencianyákos, azzal a piros műanyagos gyári hűtéssel. Nagyon zavart, hogy alapból is elég magas a hőmérséklete (60 °C körül), terhelve meg pláne 90 fok fölött van és ekkor már 5000-es fordulaton süvít a ventije is. :( Gondoltam lecserélem a hűtését valami hatékonyabbra. Az ArcticCooling Accelero S1-re esett a választásom, a gyári ajánlás szerint a (4850-hez) Turbo Modullal megtámogatva.
Nos, így már egészségesnek nevezhető a kártya hűtése, mert alapon sem megy 40 fok fölé, és a terhelést is jól kezeli. Egy rövid, 5 perces Furmark után beállt a hőmérséklete 55 fokra. [kép] :C
Azt hiszem jó választás volt ez a hűtő, mert így megszabadultam a gyári venti süvítésétől, meg attól a nyugtalanító érzéstől, hogy milyen forró a kártya játékok alatt.
Ha valaki ilyen hűtésben gondolkodik a 4850-re, akkor nyugodt szívvel beruházhat rá véleményem szerint.

Annyit még hozzátennék, hogy nekem egy "éppen csak szellőző" házam van (Antec Sonata), egy 120-as házhűtő ventivel, ami nagyon lassan forog (700 f/min), mert az alaplap leszabályozza. Talán a tápom (Chieftec 400) 120-as ventije többet "segít" a vga-nak, mert terhelés alatt igen csak felpörög és akkor ez is intenzíven szellőzteti a házat.

Üdv: maki

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#1765) Anubis_9 válasza Atom Maki (#1764) üzenetére


Anubis_9
őstag

Meggyőző! :C

Erre esetleg valaki? :B

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1766) Macka válasza Anubis_9 (#1751) üzenetére


Macka
veterán

Esetleg AC S1 rev2? :U

(#1767) Atom Maki válasza Atom Maki (#1764) üzenetére


Atom Maki
tag

Egyébként én is úgy oldottam meg a VRM-k hűtését, hogy megflexeltem az eredeti gyári bordát és a kártya végén rajtahagytam. Itt van egy kép róla: [link]

Az enyém ugyanígy néz ki. :)
Tudom, ezzel a gari ugrott, de mivel nem tuningolok talán most már nem fő meg a kártya nyáron sem. :K

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#1768) Atom Maki válasza Anubis_9 (#1765) üzenetére


Atom Maki
tag

Most jelenik meg valamikor a Zalmantól a VF2000, ami nem csak vga-ra de cpu-ra is jó. Nekem az nagyon szimpatikus, csak sajna még egy deka tesztet sem lehet olvasni róla. Ára sincs még. Így látatlanban elvinné a HD4850-et, és mivel kicsi a mérete, szellősebb marad a kártya környéke, meg a ház is.
Bővebb info itt: [link]

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#1769) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

hy

van valakinek tapasztalata hogy ezek mennyire hangosak?: [link], [link].

Aurea mediocritas

(#1770) Macka válasza Atom Maki (#1768) üzenetére


Macka
veterán

Azt olvastam, hogy elég ratyi... :W

(#1771) Atom Maki válasza Macka (#1770) üzenetére


Atom Maki
tag

Akkor még jó, hogy nem vártam rá, hanem az S1-et raktam fel. :DD

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#1772) L4R$()n


L4R$()n
tag

Sziasztok!
Úgy volt, hogy pénteken lehet hogy meglesz az AC Twin Turbo, amit rendeltem, de végülis még nem jött meg :O Azt mondták, hogy keddre meglesz a cucc, pedig az egész hétvégémet teszteléssel akartam tölteni. Na majd kedden :K Ha kedden is azt mondják, hogy várnom kell még, akkor meg rendelek máshonnan egy Scythe Musashit, amit még nehezebb beszerezni :DDD

(#1773) smiti


smiti
addikt

Van itt valaki aki 9800GT-n egy Arctic Cooling Accelero Xtreme-9800-t használ? Érdekelne a tapasztalata, véleménye :K

(#1774) Macka válasza L4R$()n (#1772) üzenetére


Macka
veterán

(#1775) L4R$()n válasza Macka (#1774) üzenetére


L4R$()n
tag

Hmmmm szép darab ! :R Még a Keddet megvárom és ha azt mondják, hogy még várjak, akkor visszamondom ott és utána járok a kis musashinak :D Köszi ! :R

(#1776) Macka válasza L4R$()n (#1775) üzenetére


Macka
veterán

Szivesen. Nekem is van 2 db. a gépemben, bár nem estem tőlük hanyatt...

(#1777) Tidus válasza L4R$()n (#1775) üzenetére


Tidus
addikt

Ne járj utánna semminek, 9k-ért azonnal vinni kell, :R
Még ma dumáld le!

Macka: Mi a gondod a mushashi-val?

[ Szerkesztve ]

(#1778) Macka válasza Tidus (#1777) üzenetére


Macka
veterán

Elég gyengus az a 2 venti az egyenként 15 CFM légszállításával...

(#1779) colin81 válasza AXisBOLD (#1769) üzenetére


colin81
tag

szia kérdésedre válasz középhangos és 1petákot se ér haver vette de a gépbe 2 percet volt 8cm venti jobb választás :R

(#1780) hibavissza válasza AXisBOLD (#1769) üzenetére


hibavissza
veterán

Régi gépemben volt ilyen, igaz "titan" fantázianévvel. 12 V-on süvít. 5 V-ról már nincs hang, de akkor épp csak, hogy lehel valami kis levegőt. Nem rossz megoldás, csak 7,5 V-al vagy duplán kéne használni.

(#1781) KoZsolt81 válasza Atom Maki (#1764) üzenetére


KoZsolt81
csendes tag

Hello.

Nekem is Sapphire 4850esem van,mely hütése engem is nagyon zavar,borzasztoan zug.Eddig egy "Thermalright HR-03 rev. A" hütöt néztem ki rá,de most,hogy olvastam a tapasztalatodat meginogtam,mivel ez az AC S1 is egy szép darab.Nem tudod/tudjátok melyik lenne jobb?Persze tennék rá egy 90/120as ventit is,valami kis fordulatut (esetleg javaslat?)
Remélem nem nagyon bonyolult a felrakása,gondolom van leirás a dobozzában.

Segitségeteket elöre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1782) Atom Maki válasza KoZsolt81 (#1781) üzenetére


Atom Maki
tag

Hali!
Nálam úgy volt, hogy nézegettem melyik a legkönnyebb (tömegre) meg a legszimpatikusabb. Így választottam at S1-et. A Musashi meg a Thermalright biztosan nehezebb, a Coolink féle Chilla meg nem tetszett annyira. Zalman is nehezebb, meg drágább is.
Az sem utolsó szempont, hogy ennek a turbo modulnak a ventijei keret nélküliek, semmi hangjuk sincs szinte.
Ár/teljesítményben talán ez a legjobb választás. Én 9200 pénzért vettem rendes bótban. :D

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#1783) KoZsolt81 válasza Atom Maki (#1782) üzenetére


KoZsolt81
csendes tag

Az Accelero TWIN TURBO se rossz,csak kicsit drágább is persze.De megoldhato,hogy megveszem az S1-est,s hozzá 2 turbo module-t,és rátegyem valami uton-modon?Csak nem látok sehol külön turbo modulet,szal lehet jobb lenne ha megvenném az Accelero TWIN TURBO-t :).Könnyen rá tudtad fogni a vga-ra,vagy sok tökölödés?

(#1784) Atom Maki válasza KoZsolt81 (#1783) üzenetére


Atom Maki
tag

Sima ügy.
Viszont a kártya aljáról nézve a jobb oldali ram bordát kicsit reszelgetni kell, mert az egyik hőcső miatt nem fér el rendesen. Mármint a referencianyákos kártyán kell ez a mutatvány. Egyébként fél órás meló az egész hűtés lecserélése. A computermode-hu-n láttam külön turbo modult.
[ITT]

[ Szerkesztve ]

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

(#1785) KoZsolt81 válasza Atom Maki (#1784) üzenetére


KoZsolt81
csendes tag

Köszi a segitséget,akkor ez marad :C :R :R

(#1786) kkrisi


kkrisi
senior tag

Hello!
Szeretném a segítségeteket kérni mert van egy Gainward bliss 8800gt 512mb pci ([link]) videokarim és lenne egy kis problémám vele.Amikor a alapjáraton van semmi hangja nincs de mikor játszok akkor a hűtője már búg.Szerintetek ha rárakok egy ventit akkor nem fog annyira búgni? vagy érdemes inkább venni rá egy hűtőt ? és ha igen akkor mit ajánlotok rá?

(#1787) Macka válasza kkrisi (#1786) üzenetére


Macka
veterán

Gondolom elég poros lehet már. Esetleg takarítsd ki, akkor nem fog majd Boog :DDD -ni..

(#1788) deathcrow42


deathcrow42
tag

Accelero S1 és melléje Noctua 12 centis venti ráerősítve kábelrendezővel középen :D

40 fok idle, 50 fok terhelve az Ati 4850 :B

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#1789) Tidus válasza Macka (#1778) üzenetére


Tidus
addikt

Nem foglalkozom a légszállítással, a 4850-es fullra húzva ATT-vel DX10-ben, 41 fok fölé nem ment! Ha akármilyen ventit teszel be, és az mondjuk 34 fokon tartja, azzal sem leszel előrébb! Akkor mi a gond velük, főleg ha a leghalkabb ventik!

[ Szerkesztve ]

(#1790) apollo12


apollo12
veterán

hali valaki nem tudna nekem ajánlani valami jo hütöt a video karimra mert egy kicsit melegedik 50-100 ig akár GALAXY Geforce 9800gt oc xtremem tuner szará tuningolva csak a vga hütö nem birja igy kéne rá egy jo nem tul drágán

(#1791) Tidus válasza apollo12 (#1790) üzenetére


Tidus
addikt

Ha visszaolvasol legalább (min.) 10 h.sz.-t eldöntheted hogy melyik hűtést veszed a kettő közül!!

(#1792) L4R$()n


L4R$()n
tag

Sziasztok!
Ma bementem a Twin Turbo ról érdeklődni, hogy megjött e, de sajnos nem, azt mondták, hogy nem tudnak hozni ilyet, válasszak valami mást :F :Y na mondtam, hogy köszönöm, hagyjuk inkább. Arra jutottam végülis, hogy rendelek ma az Ipontól egy AC S1 rev 2 est (úgyis mindenki dicséri) a kérdés már csak az, hogy Turbo Modul-t is rendeljek hozzá, vagy egy 12 es ventit? :F :R

(#1793) smiti válasza L4R$()n (#1792) üzenetére


smiti
addikt

Szerintem egy 12-es jó minőségű ventivel ( Scythe, Noctua ) jársz jobban :K

(#1794) L4R$()n


L4R$()n
tag

Ja még annyi, hogy mennyivel lesz szélesebb a kártya? mert, nekem a kártya és a ház oldallapja között kb 5cm hely van :F nem egy nagy ház ... Elég annyi neki? :F

(#1795) Ndruu válasza L4R$()n (#1794) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

HD3850-ről 4,5 cm-rel lóg le az Acc S1 (a külső műanyag nélkül még nyerhető pár milliméter).

Harrrr!!!!

(#1796) L4R$()n válasza Ndruu (#1795) üzenetére


L4R$()n
tag

Köszönöm a gyors választ :R Huh, hát akkor lehet mégis valami más után kell nézni? :F Még nem rendeltem meg ... nemtudom most mit csináljak :F

(#1797) L4R$()n


L4R$()n
tag

Na végül is egy Twin Turbo-t rendeltem :DDD eltud rajtam valaki igazodni?? :F :D Amúgy azért, mert az biztos elfér és mellesleg jól hűt :R

(#1798) apollo12


apollo12
veterán

valaki megmondaná hogy mennyire hüttené le a 9800gt egy acelero s1 és egy cooler masters twint turbo

(#1799) vizibolha


vizibolha
tag

Üdv mindenkinek!

Van egy pci-e sapphire xt 2600xt-m és szeretnék egy uj hütőt rá venni normális áron, amit egyszerü felszerelni.
Mit ajánlotok?

(#1800) Bunker válasza vizibolha (#1799) üzenetére


Bunker
tag

Ezt:

Ehhez két csavar kell még és kész is vagy :DDD

Viccet félretéve a Thermalright HR-03 egy baromi jó hűtő, és még passzívan is elviszi a kártyádat :K

[ Szerkesztve ]

A cenzúrában az a legrosszabb, hogy nem a █████████████████ !

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.