Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) Vivec válasza Vivec (#697) üzenetére


Vivec
csendes tag

Na, gondoltam beírom a tapasztalataimat. Vettem egy ATI Silencer 5-öt. Az eredmény alapállapotban 47 helyett 37 fok, de ami dúrva, terhelés mellett 85 helyett 50 fok(80%-os venti teljesítménnyel), és hangja semmi. Nagyon zsír! :DD

(#702) ocsi19


ocsi19
senior tag

halihó,

a kérdésem az lenne, hogy a glacialtech northpole 1000 hűtő kompatibilis az innovision 3d 7300 GT DDR3-as kártyával?
Előre is köszi.

Üdv.: ocsi

(#703) M@UL válasza Vivec (#701) üzenetére


M@UL
tag

örülök hogy eggy egyszerű hűtő cserévelk megoldódott a problémád :R

ÜDV: M@UL

(#704) M@UL válasza svani (#700) üzenetére


M@UL
tag

elvileg jónak kell lennie...

ÜDV: M@UL

(#705) bandus


bandus
veterán

Hali!
Felteszem itt is a kérdésem :) Az msi ti4200-amra szeretnék egy új ventit venni, a régi már nagyon hangos. Nem szeretném lecserélni az egész hűtést, csak a ventillátort. Valami ötlet?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#706) Ivan15 válasza bandus (#705) üzenetére


Ivan15
senior tag

akkor tegyél rá egy másik ventillátort... :C UP!

(#707) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Hali!

Van valakinek infója arról, hogy a northpole gpu hűtő rámegy-e az X700-as szériára? Esetleg fotó v. valamilyen adat róla?! (nekem 9600XT-m van, de áruba bocsájtom a hűtőt és leendő venő aspiráns X700 SE kártyával nyomul, arra kellene ez a remek hűtő. Azt tudom, hogy az X800-as szériára jó, de nem tudom, hogy mi van a X700-as kártyákkal?!

Bármilyen használható segítséget kapok, előre is Köszönöm!!!

Alléz Olympique de Marseille!

(#708) DNS_65 válasza Paqito (#648) üzenetére


DNS_65
senior tag

Nah, megoldottam a dolgot, 1800-ból megállt a hűtőcsere, tök zsír :DDD
Kösz a helpet!

(#709) kkf


kkf
aktív tag

Hali!

Akinek Leadtek 7950GT-je van, vagy 7950GT extremeje, az légyszi referáljon nekem a gyári hűtő zajszintjéről.

Köszi előre is.

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#710) DNS_65 válasza Vivec (#692) üzenetére


DNS_65
senior tag

Milyen márka az XT-d??
Nekem His IceQ2-es X800XT-m volt, azzal akármit csináltam, nem ment sehogy sem 55-60 foknál feljebb játékok alatt,(és amint kiléptem pár perc alatt visszahűlt) de pl netezés alatt 34-39 fok körül volt.
Szerettem is azt a kareszt! :D

(#711) Idril válasza kkf (#709) üzenetére


Idril
csendes tag

Üdv! nekem egy 7950 gt-m van. Ha nemtól grafikonos meg hiteles, akkor elmondanám, hogy EGy 3dauróra házban semmi ahngja nincsen a vidkarinak. Nem is hallom hogy megy. És nagoyn nagyon jól megy. :) :)

(#712) Balusbá


Balusbá
csendes tag

Sziasztok!

Asus EAX1600PRO videokártyám van és szeretném lecserélni a gyári aktív hűtőt valami jó minőségű passzívra, csak nem tudom, hogy milyet érdemes venni, a max keret amit rászánok, az kb 8000 ft.

Akinek van valami javaslata az kérem írjon! Köszi, sziasztok!

(#713) gerrog válasza Balusbá (#712) üzenetére


gerrog
aktív tag

ez itt egyféle..
[link]
talán itten vehető
[link]

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#714) Atteszka007


Atteszka007
tag

Sziasztok
Van egy MSI 7800GT-ém szeretném tuningolni, de ehez tudomásom szerint jobb hűtő kell.
[link]
Most csak ennyit mertem 440mhz-1100mhz és ez lett belőle lásd. link.
Ki néztem kettőt vga coolert
NV Silencer 5 rev.3
Arctic Cooling Accelero X1
Ha valakinek lenne valami jótanácsa melyiket vagy ha tudna valami más fajtát ajánlani. :)
Esetleg mire ügyeljek felszerelésnél tuningnál meg ilyesféle segítségeket várok. :R
Előre is köszönöm a segítséget. :))



[Szerkesztve]

(#715) Atteszka007


Atteszka007
tag

[link]
Közben 70 fokra felcsúszott a gpu. :Y

(#716) Atteszka007


Atteszka007
tag

[link]
Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a cikkben(link) a gpu-t rosszabul hűtik a zalmanok mint a gyári.
Ez most nem igazán értem akkor a gyári MSI hűtésem jó, csak ezek tuning hűtők halkabbak.
Maximum terhelés alatt hány fok lehet maximun egy gpu?
Hány fok az a határ ahol még károsodás nélkül működhet?

(#717) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!


Én is gondolkodom,hogy lehet lecserélem a gyári hűtést a Leadtek PX 7600GT-men,de nem tom milyenre cseréljem?
Én a Zalman VF700CU vagy a VF900Cu -ra gondoltam!
Ti mit ajánlatok?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#718) Stalker-2572 válasza Atteszka007 (#715) üzenetére


Stalker-2572
addikt

''Core slowdown threshold 110°C'' - olyan 100 foknal elkezdenek izgulni :U

All Black...

(#719) Atteszka007 válasza Stalker-2572 (#718) üzenetére


Atteszka007
tag

Ez azt jelenti hogy a 70 fok nem gáz? :F

(#720) cellpeti


cellpeti
veterán

Még mindig választ várok a kérdésemre! :))

Tigris, tigris, csóvafény...

(#721) Ivan15 válasza Atteszka007 (#719) üzenetére


Ivan15
senior tag

Ha terhelve nem megy 85 fok fölé akkor egyátalán nem gáz. 90 fölött már kezdhetsz figyelni a hőmérsékletre. 100 fölött vedd komolyan. viszont 90 -ről 100-ra ha minden ok a hűtéssel közelsem melegszik olyan könnyen; ott már sok az a 10 fok... -de ez csak a maghőmérsékletre vonatkoozik, a ramok nem lehetnek ilyen melegek -azok nem bírják ennyire!

[Szerkesztve]

(#722) pIIrash


pIIrash
tag

Üdv!

Van egy Inno 7600 GT-m. A gyári hűtés jó lenne nyugdíjba küldeni, de rá van ragasztva a hűtőre az a bizbasz (szivacsszerű valami), ami a hűtőt választja el a chip tetején lévő SMDk-től.
Lehet ilyet kapni valahol, vagy helyettesíhető valamivel? Nem értem miért nem lehet ennek a tetejére is sapkát tenni. Miért kell Athlon XP effekt.

(#723) Atteszka007 válasza Ivan15 (#721) üzenetére


Atteszka007
tag

ok köszi :R

(#724) intelfan válasza pIIrash (#722) üzenetére


intelfan
aktív tag

jó hogy írotad..a héten akarom lecserélni a hűtést a szintén inno 7600gt -men...jól hűt csak hangos...
nincs valami jó tipped milyen hűtőt vegyek rá zalman on kívűl?

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#725) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Van nekem egy vidkarim: Leadtek Winfast A 360TDH (Geforce fx 5700). Ez egy Abit NF7 v 2.0 alaplapban csücsül. Egy Zalman NB47-es chipsethűtő van a lapon.

Pár napja takarítás közben sikerült leejtenem a VGA hűtőventijét, amiről letört egy lapátka. Most hallhatóan kicsit bután jár.
A ventit mindenképp cserélni kellene (~1000 ft).

Viszont nagyon erősen gondolkodom azon, hogy passzív hűtőt tegyek fel rá. Pénzem sajna nem sok van rá: max 3K. Ebből itt az apróhirdetésekben láttam két zalman zm80c-hp hűtőt.

Erről lenne egy-két kérdésem.
Először is: fel tudnám-e szerelni? (Alkalmas-e a kártya, hogy ilyet tegyek rá, elférne az alaplap egyéb dolgaitól?)
Másodszor: A ventilátor valamelyest hűti a ramokat is. Ha feltenném a bordákat, nem lenne semmi hűtésük. Nem lenne ez problémás nekik?

Harmadszor: milyen egyéb passzív hűtési megoldások vannak még? Nem ismerek más gyártót és googleval se találtam semmit :(

Ja, és azt tudni kell a gépemről, hogy 0-24 órába megy, de grafikai teljesítményt igénylő progi nem megy rajta (letöltés rulez :D). Alszok mellette, tehát ezért lenne jó a passzív hűtés. A ház szellőzése megoldva. Néha napján játszok 1-2 órát, de már azt is inkább laptopon.

Köszönöm szépen a válaszokat.

CsodaPOK.

(#726) intelfan


intelfan
aktív tag

Lecseréltem a hűtést az inno 7600gt -n :C
hát meglepődtem kicsit azért...
ez voltstock collerrel ugye:
idle: 52 fok körül :W
terhelve: akár 70 fölé is felugrott :W :W

arctic cool silencer 6 rev 2öt szerettem volna de sajna nem volt raktáron így vettem egy
Zalman VF700-AlCu -t (rambordákkal :C )
idle: 42 fok :R
5 óra játék után terhelve: 51 fok :R

ThX Zalman :DD

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#727) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

Hali!

Lecserélném az Az Asus EAX1600PRO kártyámom a gyári hűtést mert baromi hangos a gyári hűtő. Kinéztem most egy nekem tetsző Vantec Iceberq 6 os hűtőt, elvileg az x1600 as szériával kompaktibilis, de a dobozára rá van írva hogy csak az eredeti termékkel vállalják a kompaktibilitást. És megnéztem a kártyám és nem tuti, hogy elférne a légvezető csatorna a kártyámon mivel a kártyán a gpu előtti részen van egy sorban merőleges 4 kondi és nem tuti hogy elférne-e ott a légelvezető csatorna, a rögzítéssel nem lenne gond a 4 csavarhely a helyén van, meg el is férne.

[link] ez itt a kártyám ott látszik a képen a kondisor ami zavar.

[link] és itt maga a kiszemelt hűtő, bár lehet hogy a hőelvezető rézmag: [link] elemelné a lévezető csatornát a vga tól hogy ne ütközzön bele a kondisorba.

Mielőbbi válaszokat előre is köszönöm!!!

(#728) Retekegér válasza Thommyboj (#727) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Azért laza, hogy a gyártó honlapján nem találok semmit erről a hűtőről... [link]
Sztem mérd le, hogy milyen magasra nyúlnak a kondik, meg nyilván valahogy meg kéne tudakolni a rézmag magasságát.

<< Heimdal >>

(#729) Thommyboj válasza Retekegér (#728) üzenetére


Thommyboj
aktív tag

a régi honlapcímüket használod az új honlapuk a www.vantecusa.com oldalon elérhető, és itt fent van az iceberq 6 os is.
De ahogy néztem egy X850GTO ra is rakták fel egy tesztben és ott is elég sok kondi nyúl ki de felette van pár milivel bőven a hűtő légcsatornája, elég magas a rézmag.
Vagy még várok hátha valaki rakott fel már ilyet, vagy hasonló cuccot mivel ez a légcsőves külön bővítőkártyahelyes hütő megoldás nem áll messze az arctic coolingtól sem. csak az AC bizonyos vga kra csinált csak hűtést ez meg univerzális bizonyos keretek között.

(#730) Retekegér válasza Thommyboj (#729) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ezen a képen úgy tűnik, mintha távtartók is lennének a rézmag körül: [link]
Mod.: de szerintem hülye vagyok, mert azok a csavarok :DDD

[Szerkesztve]

<< Heimdal >>

(#731) JoHnni


JoHnni
senior tag

Lecseréltem az inno 7600gst-n a hűtést egy Zalmann VF700 CU-ra, eddig idle 52-3fok volt, most 40-41fok, terhelve pedig felment 75fokig min, zalmannal pedig max 52fok. Mindenkinek tudom ajánlani.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#732) Hebry


Hebry
senior tag

6600gt AGP re mit ajánlotok a Zalmanon kívűl.
Silencer nics rá???

(#733) C^^ válasza Hebry (#732) üzenetére


C^^
őstag

Silencert csak PCI-Expressre tudod feltenni.

Ami nem Zalman:
Primecooler VGAHG1
NorthQ 3850


Mindketto Vf700 ''koppintas''.
Nem derult ki a vga-d gyartoja. Ha egybebordas a gyari hutese, akkor kell ra egy HSI-chip hutoborda is. (pl. Zalman VHS-1 )

(#734) Hebry válasza C^^ (#733) üzenetére


Hebry
senior tag

Köszi.
A vga nem az enyém, hanem haveré, csak zavarja a hangja.
A gyártó manli, azt hiszem, már ha van olyan....
:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#735) <cyborg>


<cyborg>
csendes tag

Sziasztok!

Van egy abit siluro gf4 ti 4600-os vga karim, de sajnos a hűtése elég hangos. Így egy kcsit utánnanéztem a lehetőségeknek és kiszemeltem a zalman zm-80d-hp hűtőjét, amit lehetőleg ''külön'' venti nélkül szeretnék használni, csak abban nem vagyok biztos, hogy egy hátulra felszerelt 12 cm -es 1200 rpm-es venti, és a procin levő 8 cm-es általában 1400 rpm körül járatott venti kellően lehűtené-e? :F (a ház oldalán van 2 12 cm-es ventinek hely, amit porszűrő fed, de venti nincs rajta, talán ezek is jelentenek vmit)
Légyszi ezzel kapcsolatban írjátok le véleményeteket/tapasztalataitokat!

üdv:
<cyborg>

Üdv.: <cyborg>

(#736) Paqito válasza <cyborg> (#735) üzenetére


Paqito
senior tag

Szia !

A Zalman zm-80d-hp hűtőjéhez volt már szerencsém amikor egy X800-ast használtam Azt full passzív módban vitte :DDD Amúgy olyan 1500Ft rá a kiegészítő hűtője, amihez jár egy elosztó is, melynek egyik ága 12 a másik 5V-ot ad. Az 5V-ra kötve nincs hangja, és bizosít annyit amennyivel ''fagyasztja'' az öreg harcost a ti 4600-osodat ;)
Amúgy szvsz passzívban is elviszi a kártyád.

Ha ez nem szimpatikus NEked, akkor az is bőven elég, ha a ház falára szerelhető venti szív rá egy kis levegőt.

Legjobbakat

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#737) <cyborg> válasza Paqito (#736) üzenetére


<cyborg>
csendes tag


Szia Paqito!

Köszi a gyors választ. :C Ez alapján valószínűleg az lesz, hogy először kipróbálom passzív módban, aztán ha nagyon melegedne vmi oknál fogva :O , akkor ráteszek egy ventit :B .
/*kár hogy ezen a veteránon nincs még hőérzékelő*//*azért remélhetőleg kikpcsol, mielőtt elégne*/

Üdv: <cyborg>

Üdv.: <cyborg>

(#738) Paqito válasza <cyborg> (#737) üzenetére


Paqito
senior tag

Üdv!

Tényleg kár érte, h nem tettek rá hőérzékelőt -illetve ''csak'' pár típusra, asszem Abit csinált ilyeneket- szóval jópár elégetett Titánt meg lehetett volna menteni... :D De ne aggódj, az a Zalman amit kinéztél nagyon erős hűtő, jóval nagyobb hőt termelő kártyákra tervezték.

Az én Mercury házam, egy kazán, semmi szellőzése nincs elöl, illetve oldalt. Egy 8 centis cooler van hátul. Cserébe nem porosodik belül ;] Az X800-ast zárt (!!!) házban full passzív módban ATI Tool-al megrángattam, és még így is stabilan tartotta magát a Zalman. Szóval bátran vedd meg, ha lecseréled majd a kártyádat -egyszer a távoli jövőben :D - akkor valószinű az új zsugára is jó lesz. És valószínű passzívan is vígan elviszi, de ha nem, akkor 1 perc alatt segíthetsz ezen

Jó ''fabrikálást'', & a legjobbakat

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#739) <cyborg>


<cyborg>
csendes tag

Szia!

Azt honnan lehetne kideríteni, hogy vajon az enyém rendelkezik-e, ilyen hőmérsékletfigyelővel, ekkor a dobozán biztos fel lenne tüntetve nagybetűkkel, vagy nem?
Szerinted érdemes kicserélni az eredeti memóriahütőbordákat a zalmanéra?
Az abité talán egy kicsit laposabb, és nincs annyira barázdálva, de mivel 2 memória blokkot is hűt egyszerre így nem csak a memória blokkok fölötti, hanem a memória blokkok közötti részen is ad le hőt.
A hütő felszerelése közben mire kell véleményed szerint különösen is odafigyelni?


[Szerkesztve]

Üdv.: <cyborg>

(#740) <cyborg>


<cyborg>
csendes tag

Nem tudod véletlenül, hogy hol lehet ezt a hütőt a legolcsobban beszerezni?

Üdv.: <cyborg>

(#741) etm2


etm2
csendes tag

Üdv mindenkinek. van egy 7900gt-m és szerintem végig maxon forog a venti, és nemtom szabályozni az ntune-ba mint az előző 6800gs-emen. Olvastam erről hébe-hóba máshol is, meg h vga bios frissités megoldaná talán, de azt azért nem merek.--ha valaki erre tud megoldást az érdekel.
Valószinűleg veszek inkább egy hűtőt rá, de max 5k ig kellene, és lehetőleg passzív, ami nem lóg ki annyira, hogy ne lehessen berakni sli be. nem kell túl erős, mert nem termel olyan sok hőt, és el kell férnie sli ben. esetleg nagyon halk aktív is érdekel. zalman vf700 as és 900 as mennyire ad hangot? várom a tippeket. :R

(#742) Fantom75


Fantom75
csendes tag

Sziasztok 8800 GTX-re keresek hőtöt. :)

(#743) Fantom75


Fantom75
csendes tag

Bocs hűtöt! :) :O

(#744) Paqito válasza <cyborg> (#739) üzenetére


Paqito
senior tag

Szia!

Ha egy diagnosztikai progi kiírja /pl Everest/ akkor van ;)

Ár tekintetében olyan 4500Ft környékén van, tehát ha veszel ilyen coolert, akkor ezen ár környékén keressd -bár gondolom itt is nagy a szórás.

Hogy hagyd e fönn az Abit memóriahűtőjét? Jó kérdés. Ha befér majd a Zalman alá, akkor nem feltétlenül, gondolom hatalmas különbség nem lesz a két passzív bordával :( Annyi szólhaz a Zalman mellett, hogy azt a bordát -elméletileg- ahhoz a hűtőhöz pozícionálták, de a gyakorlatban majd kiderül.
Kis help! Ha egy adott hozzászólásra reagálsz a fórumban, akkor az adott hsz-nél található ''válasz'' gombra kattints, mert akkor rögtön kiderül az h -elsősorban- kinek szánod a választ

Legjobbakat


to etm2: Üdv! Az általad említett két cooler 5V-on gyakorlatilag hangtalan, 12V-on azért már hallható a hangjuk. Nálam a vf700 kb 7-8V mehet egy potméterre van kötve a venti

[Szerkesztve]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#745) <cyborg> válasza Paqito (#744) üzenetére


<cyborg>
csendes tag

Szia!

Köszi a választ, de én eddig legolcsóbban csak sajnos 6990,- Ft-ért találtam a vision computernél.[link].
Egy tippet esetleg tudnál adni, hogy hol lehetne olyan 4500,- Ft környékén megvenni?

Üdv.: <cyborg>

(#746) Paqito válasza <cyborg> (#745) üzenetére


Paqito
senior tag

Szia!

És Te láttad jól :D , mert én benéztem :W Ugyebár ebből van kétféle. 1: Zalman ZM80C-HP ez is heatpipe történet, de valamivel kisebb, és valóban 4500 Ft környékén van [link] Így néz ki felvértezve [link] megj. ez is bőven elegendő lenne a Titánodra.
2. És van az, amit Te láttál majd 7eFT-ért, ez pedig a ZM80D-HP. [link] Itt pedig a készre szerelt állapot ventivel [link]


Bocsánat, h félrevezettelek :B

Legjobbakat



[Szerkesztve]

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#747) <cyborg> válasza Paqito (#746) üzenetére


<cyborg>
csendes tag

Szia!

Semmi gond :( . Csak megörültem egy pillanatra, hogy hátha Te tudsz vmi kiskert, ahol ennyiért osztogatják... :Y

[Szerkesztve]

Üdv.: <cyborg>

(#748) Paqito válasza <cyborg> (#747) üzenetére


Paqito
senior tag

Bárcsak tudnék/lenne, dehát sajnos ilyen húzós az ára. :U

Kérdés! Van a 4-5 ezer forintos kategóriában jópár olyan hűtő, ami csendesen, és nagyon hatékonyan képes lehűteni a Titánodat, még erős tuning mellett is. Ezek valamelyike nem felelne meg? Én is csak 3 hete vettem meg a második vf700 AlCu-mat de ez ''csak'' 4000 volt akcióban [link]

Legjobbakat

"...a Jóakarat szétfröccsen a Butaság szökőkútján, kövér gyerekek gyűjtik a könnyeket egy vak koldus számára, aki egy falragaszt betűz remegő újjakkal: ez itt a pokol!" - Syrius

(#749) Vice


Vice
csendes tag

Sziasztok lenne egy gyors kérédésem. Olyan problémával küzdök ,hogy egyszer csak megállt a venti a gépben ''mármint a vidkarin ''nem tom mikor ,mert be volt kapcsolva vagy 3 hete. Azóta kiszed újra berak ,szét szed újra berak és néha az elején bekapcsoláskor még ment de mindig leáll egy idő után és nem tom miért. Esetleg lenne valami tippetek? lenne mi lehet a gond.

(#750) [SYDER] válasza Vice (#749) üzenetére


[SYDER]
tag

Üdv Szerintem vagy szétkopott vagy a vezeték ment tönkre esetleg akadhat valamibe egyébként milyen a karid

''Mivé lettél ember, neved gyilkos fegyver...''

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.