Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1401) Lespaulka001


Lespaulka001
csendes tag

hi!
Gyári referencia 4850 hűtőt kb mennyiért lehet eladni?
üdv

(#1402) sklopp válasza sklopp (#1400) üzenetére


sklopp
őstag

Mivel nem jött hozzászólás, vettem egy A.C. Accelerator Twin Turbó hűtőt. Tökéletesen passzol az AGP-s zafi 3850 kártyára. Minden gond nélkül feltehető könnyen és gyorsan. A kártya eredeti hűtője 2 tűs venti csatlakozós, a Twin Turbó 3 és 4 tűs csatlakozós. A kártya venti csatolóról lehúztam a műanyag foglalatot, a két pucér tüskére felment a 3 tűs dugó piros-fekete érinkezője, ennyit kellett módosítani. A ventillátorok kb. 43-45 fokos GPU-nál indulnak be, teljesen hangtalanul. Szőrösfánk teszt alatt eredeti hűtővel néhány perc után gpu hőfok 100-103 Cfok, Twin Turbóval 15 perc után is csak 44-46 fok, ventillátor gyakorlatilag nem hallható. Talán más is hasznosíthatja a leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#1403) sklopp válasza sklopp (#1402) üzenetére


sklopp
őstag

Elnézést, a Twin Turbo-s hőfokot elírtam, a helyes érték 44-46 helyett 51-53 fok. Ez még mindig csak fél hőfok a gyári hűtőhöz képest.

[ Szerkesztve ]

(#1404) xbombs


xbombs
csendes tag

heló!
mindenkinek ajánlom az AC S1 et!
volt 9600gt-m adatai:
idle:36fok
load:46!
most a 8500gt-mel:
idle 30
load 39
és passzivan:
idle 36
load 49

(#1405) xbombs válasza Manci (#1398) üzenetére


xbombs
csendes tag

ac s1 böven elég passzivan! :R

(#1406) commanDOS


commanDOS
senior tag

Próbált már v.ki cpu hűtőt ráfaragni gpu-ra?
Gondolok itt P4-es bordákra és társaikra.
Van egy s462-es alu bordám, alul 6*6, felül 8*8-as, tehát 8centis venti megy rá.
(elég szép termetes)
Egy 9600 XT-re kerülne Csak egyrészt probléma a mérete, másrészt meg a felfogatás, mert billeg a GPU magján...
Konkrétan nem is tudom mire fel ez a komment, de mindegy :)
Elvinne egyébként passzívan egy ekkora borda egy ati 9600xt-t alapon?
Csak, hogy érdemes-e tökölnöm vele.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1407) MEKK


MEKK
aktív tag

Hali.

van egy ilyen karim. Az a problémám hogy a hűtő max-on forog rajta és hát nem a leg halkabb. Hogyan lehetne szabályozni a fordulatát? Szoftveresen van rá mód vagy vegyek a potit és azzal?

[link]

(#1408) commanDOS válasza MEKK (#1407) üzenetére


commanDOS
senior tag

Sajna ezzel a zalmi hűtővel nem fog menni :(
Nekem is ilyen van a hd3850-en, és csak 2eres a kábele.
A szoftver nem kap visszajelzést a fordulatszámról, így a szabályzás nem lehetséges.
Elméletben szoftverrel lehetne vezérelni is, csak nem tudná a pillanatnyi fordulatszámot, gyakorlatban nem ismerek ilyen szoftvert. Szóval csak potival vagy más hardveres megoldással lehet.
Általában a VGA-kat eleve előkészítik 3tűs csatlakozó fogadására, de ilyen ventiknél, csak a 2 tűs csatit forrasztják be.
Szóval venti cserével + egy forrasztással orvosolható :D

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1409) MEKK válasza commanDOS (#1408) üzenetére


MEKK
aktív tag

Te meghekkelted?

(#1410) commanDOS válasza MEKK (#1409) üzenetére


commanDOS
senior tag

Persze, szétforrasztom az alig egy éves 40ezres kártyát :DDD
Nem, picit hangos, de legalább jól végzi a dolgát. Volt már hangosabb cuccom is.
Meg inkább léghangja van, mint testhang, tehát nem rezonál. Inkább csak a fordulatszámból kéne visszavenni, de annyira nem zavar, hogy szétbontsam a vezetéket.
De ha zavarna, meg rég lejárt volna a gari, akkor lehet belepiszkálnék.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1411) sklopp válasza commanDOS (#1410) üzenetére


sklopp
őstag

Én azért a Rivatunerrel tennék egy próbát. Zafi 3850 AGP-s kártyámon szintén 2 tűs a venti csatlakozó, AC Twin Turbo hűtő megy rajta, szabályozható a venti fordulat.

(#1412) MEKK válasza sklopp (#1411) üzenetére


MEKK
aktív tag

A rivatuner tud olyat hogy autó érzékelés ha kell akkor emeli a fordulatot vagy állandóan annyin megy amit beállítok?

(#1413) commanDOS válasza sklopp (#1411) üzenetére


commanDOS
senior tag

Próbáltam, BIOS modot is próbáltam
(tehát a biosban fixen benne volt a hőmérsékletértékekhez tartozó venti fordulat)
de semmi.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1414) Speed® válasza commanDOS (#1406) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem csak próbált, sokan csináltak is. Billegés ellen szivacskorongok, felfogatáshoz csavarok. A bordát be kell pozícionálni, megjelölni a lukak helyét, előfúrni, belevágni a menetet, aztán bele a csavarok és már kész is.

A 9600XT nem igazán melegedik, ha elég ritka a bordázat, ventimentesen is jó lesz. Ha sűrűbb, akkor kell rá tenni egy olyan ventit amit 5Vra lehet kötni, elég ha épphogy forog,a lényeg hogy picit mozgassa a levegőt.

Én legutóbb egy 6800GSre csináltam házilag, nemsokára egy X800XLre.

(#1415) commanDOS válasza commanDOS (#1413) üzenetére


commanDOS
senior tag

Kíváncsiságból leszedtem a legújabbat, de semmi...
Gondolom már eleve a kártya bios-a nem támogatja, hogy szoftveresn buzeráld, hisz tudja, hogy 2tűs venti pörög rajta.
Vagy csak vista ficsör.

Speed(R):

Köszi a választ. Sajnos ez a mostani borda túl drabális. Van két kondi, amitől nem fér el, bele kéne fűrészelni. De ezzel tuti elmenne passzívan is, mert elég nagy és ritka a bordázat.
Főleg a csoffadt gyárihoz képest, ami egy darabka lemez egy 4centis ventivel, ami pörög vagy 6ezret :)
Annyiból lenne még jó, hogy rálóg 2 ram modulra is, ha tennék rá szigetelésként szilikon lapot vagy csillámot hűtené azt is, és lehet picit húzni is lehetne. De itt a csend lenne a lényeg.
De lehet vadászok v.mi 5*5-ös höz közelítő méretű bordát.

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1416) commanDOS


commanDOS
senior tag

v.mi mindig lemarad:

Jól néz ki a cuccod :R

A 9600-assal az a bibi, hogy a gpu közel sincs középen, szóval ha nagy a borda rálóg a slotokra és a kártyát nem tom berakni. Másik oldalt meg az említett kondi erdő.
Szóval marad a kisebb borda.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1417) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Tudnátok segíteni, csak érdeklődöm:
Asus 8800GTS-512 TOP(G92) -hez milyen brutálisan jó hűtést ajánlotok? :R

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#1418) Speed® válasza Sziszifeca (#1417) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Coolink GFX Chilla vagy Accelero S1 12es ventivel. Előbbi kevesebb helyet foglal, utóbbi pár fokkal jobban hűt. Mindkét megoldás összehozható ~7kból.

(#1419) Thorus válasza cuko# (#1049) üzenetére


Thorus
aktív tag

Én a Zalman ZM80D-HP amit javaslok. Passzív 2heatpipe-os hütö a 9550böl egy jo kis szendvics lesz de hatásos. Nekem a 9600XT-n van és 41 fok fölé eddig még nem ment.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#1420) sklopp válasza MEKK (#1412) üzenetére


sklopp
őstag

Mindkét lehetőség beállítható, lehet Fix, itt a beállított sebesség %-ban megadható, ekkor mindig ezen a fordulaton megy a venti. Auto-ra állítva különböző hőfokokhoz megadható a %-os venti fordulat, itt neked kell megadni az értékeket. A szoftver nem a ford. számot figyeli, a hőfoktól függően a venti feszültségét változtatja. Persze csak a kártyára csatlakoztatott venti esetében.

[ Szerkesztve ]

(#1421) commanDOS válasza sklopp (#1420) üzenetére


commanDOS
senior tag

XP-t használsz?
Mert ezek után én valószínűsíteni tudom, hogy ez a vista hülyesége, ugyanis eszembe jutott, hogy a cpu hűtőt sem tudom külső programmal buherálni...
Több, mint fél éve fent van, szinte már megszoktam, nem is lassult be, mint az xp, de ezek a kis hülyeségek kezdenek kiakasztani. Persze lehet, hogy ha feltúrnám a netet meg buherálnék a rendszeren, akkor mennének ezek a dolgok.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1422) boldikem válasza commanDOS (#1416) üzenetére


boldikem
csendes tag

Ha nem félsz egy kis barkácsolástol akkor könnyen megoldható a dolog. Én is így jártam a régi 8600GT-s karimmal, de én így oldottam meg:[link]
[link]
[link]
[link]

Ez egy AMD 6000+-os gyári procihűtő átalakítva sk.! A tömege 920g.
A magasságot lehet emelni csak alá kell szerkeszteni egy magasítót és a távtartó lábakat is hozzá kell növelni.

ASUS M2N SLI DELUXE, AMD Athlon 64 X2 6000+ (2*1M), 2GB 800Mhz Corsair xms2, ASUS EAH4850 Glaciator 512Mb, Chieftec 500W, WD 320+500Gb

(#1423) Speed® válasza boldikem (#1422) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Uhh, azért ez nem gyenge, szerencsétlen GT gondolom szinte fagyott :)

(#1424) boldikem válasza Speed® (#1423) üzenetére


boldikem
csendes tag

Annyira nem, de terhelés alatt jobban reagált a melegedésre mint a gyári hűtő. Sokkal jobb a hűtése egy "hőcsöves"-nek mint a sima bordásnak. A lehülés is gyorsabb volt.

[ Szerkesztve ]

ASUS M2N SLI DELUXE, AMD Athlon 64 X2 6000+ (2*1M), 2GB 800Mhz Corsair xms2, ASUS EAH4850 Glaciator 512Mb, Chieftec 500W, WD 320+500Gb

(#1425) sklopp válasza commanDOS (#1421) üzenetére


sklopp
őstag

XP-SP2-t használok.

[ Szerkesztve ]

(#1426) commanDOS válasza boldikem (#1422) üzenetére


commanDOS
senior tag

Nem, barkácstól cseppet sem félek :DDD
Sőt...
Mindenképpen saját megoldást szeretnék.
Csak még nemtudom milyen bordát tudok rá vadászni, ami elfér.
Ez az AMD cucc túl nagynak tűnik, meg sűrű a bordázat a passzív hűtéshez.
Egyébként nagyon tutin néz ki, csak nem mindegy milyen kártyán van.
A 9600xt egy icipicit hűvösebb, kisebb borda is elég.
Viszont adtál pár jó ötletet. Köszi :R

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1427) sklopp válasza boldikem (#1422) üzenetére


sklopp
őstag

Gratulálok, bátor, jókezű, kisérletező szellemű vagy. Remélhetőleg hosszabb távon nem károsítja a súly a kártyát. Szépen megoldottad.

(#1428) boldikem válasza sklopp (#1427) üzenetére


boldikem
csendes tag

A súly már nem gond mert már lecseréltem a karit egy 4850-re, de egy felfogatással vagy alátámasztással ez orvosolható. Lehet, hogy felrakom erre is azt a hűtőt, a felfogatási pontok egyeznek. Majd meglátom, csak addig még kell vegyek ram hűtő süniket és minden melegedő alkatrészre teszek majd. Egyébként ez a kártya alapbol okádja a hőt, kézzel érezhető a különbség a két kari között. Mondjuk a teljesítmény 2x.nagyobb :K
Majd ha kész van felrakom.

ASUS M2N SLI DELUXE, AMD Athlon 64 X2 6000+ (2*1M), 2GB 800Mhz Corsair xms2, ASUS EAH4850 Glaciator 512Mb, Chieftec 500W, WD 320+500Gb

(#1429) Croft-21


Croft-21
őstag

Tud vki egy magyar leírást, hogyan kell feszerelni az Accelero S1 rev 2őt a 8800 GTmre? Mert minden van, csak magyar leírás nincs hozzá :(((

[ Szerkesztve ]

(#1430) Dr.Én válasza Croft-21 (#1429) üzenetére


Dr.Én
veterán

Esetleg a szakmai logout-ban van leirás hozzá
de nem ördöngös, lekell szeddni a gyári hütöt, majd letakaritani a GPU rol a pasztát tiszta alkohollal..Rárakni a memokra a ram hütöket majd ovatosan felhelyezedd a S1-t.Arra ügyelj hogy ne sarkazd le a gpu-t, de asszem van keret a 8800GT-n hogy ezt ne történjen meg :)

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#1431) Croft-21 válasza Dr.Én (#1430) üzenetére


Croft-21
őstag

Hát, van hozzá cikk, csak ezt a részt nem vágom:
Ezek után pedig a várvavárt, S1-hez kapott, memóriahűtő sünik felragasztása következik. A süniken kétoldalú ragasztó található, felragasztásuk előtt ajánlott a memóriachippek letörlése valamilyen alkoholos ronggyal vagy papírzsepivel.
melyik az a memóriachip?

Meg azt írja a cikkben hogy ami gyárilag az S1en van paszta, az kevés, na én nem vettem pluszba pasztát, nem mondta nekem ezt senki...

[ Szerkesztve ]

(#1432) Dr.Én válasza Croft-21 (#1431) üzenetére


Dr.Én
veterán

memoriák asszem a galaxyn samsung van(nekem az volt) ja és 8 darab van :)(lapos fekete, szöveg van rá irva, átlag hogy samsung) Jó erősen rá kell nyomni néhány másodpercig.
én nem takaritottam le a memokat soha :( csak a gpu-t
azt én se tudtam hogy kevés rajt a paszta :Y

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#1433) boldikem válasza Croft-21 (#1431) üzenetére


boldikem
csendes tag

Az alkoholos rongy nem szedi le a memóriákról a feliratot? És a kétoldalu ragasztó nem hagy nyomot ha netán gariba kell vinni a kártyát?
Ezeket csak azért kérdem, mert én is most akarok felrakni memsüniket és még 3 év garia van, nem lenne jó ha ezért ugrana.
Asus 4850-es karit ruházott már fel valaki hűtőbordákkal, erről van szó:[link]
vagy valami extra hűtéssel? megnézném.
Előre is köszi!

ASUS M2N SLI DELUXE, AMD Athlon 64 X2 6000+ (2*1M), 2GB 800Mhz Corsair xms2, ASUS EAH4850 Glaciator 512Mb, Chieftec 500W, WD 320+500Gb

(#1434) shteer válasza boldikem (#1433) üzenetére


shteer
titán

már tisztítottam alkohollal és használtam kétoldalú 3M ragasztót is - egyikkel sem volt gond

..szerintem jónak tűnik

(#1435) Croft-21 válasza boldikem (#1433) üzenetére


Croft-21
őstag

Hát tőlem aztán kérdezheted :)
még nem kezdtem hozzá, mert nem volt a boltba 12es venti, anélkül meg nem tom használni.
nekem is 3 év gari van rajta, remélem nem lessz vele semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#1436) Croft-21 válasza Dr.Én (#1430) üzenetére


Croft-21
őstag

Mit értesz az alatt hogy ne sarkazzam le a GPUt?
Amugy ez a gpu? :)
Erről kell leszedni a pasztát?

(#1437) Dr.Én válasza boldikem (#1433) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hali

Nekem volt Giga HD3850-es vga amin csak gpu-n volt hütés, máshol nem.Megkérdeztem a boltban hogy abba bele kötnek-e a gariba ha én rakok a memokra és a fetekre rambordát.És azt mondták hogy abba nem kötnek bele és nyugodtan rakjam rá :)
A kétoladalu ragaszto nem okoz gondot rajta :) szóval nyugodtan :K

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#1438) Dr.Én válasza Croft-21 (#1436) üzenetére


Dr.Én
veterán

igen az a gpu :K
letörik belöle egy pici darab ami hibás müködést eredményezhet, de ha jol emlékszem van rajt keret a gpu körül ami miatt ezen lesarkazás elkerülhető
Igen arrol kell a pasztát leszeddni :)

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#1439) boldikem


boldikem
csendes tag

Nekem ezért kellene hűtést cserélni, FurMark:[link]
és itt a kari kikapcs., gép restart majd kezdődik előröl, amennyiszer akarod. A hűtés egyértelműen gyenge, 154másodperc alatt 90C ez kicsit dúrva! :Y

ASUS M2N SLI DELUXE, AMD Athlon 64 X2 6000+ (2*1M), 2GB 800Mhz Corsair xms2, ASUS EAH4850 Glaciator 512Mb, Chieftec 500W, WD 320+500Gb

(#1440) Croft-21 válasza Dr.Én (#1438) üzenetére


Croft-21
őstag

És még egy kérdés, ezen a képen a Turbo module van, asszem, ennek nincs kerete, szal csak úgy keveri a levegőt...
Azt mondták ez is jó, de itt van még pár variáció
:F

(#1441) Dr.Én válasza boldikem (#1439) üzenetére


Dr.Én
veterán

tényleg cserélj rajta hütöt :K mert igy csak szenvedni fogsz vele:(((

Croft-21
A turbo modul külön lehet hozzá venni, bár én azt mondom 12cm-es venti többet ér mint ezek.Asszem árban jobban jössz ki ha 12cm.es ventit veszel :)
az a 9cm-es venti is jó

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#1442) boldikem válasza Croft-21 (#1440) üzenetére


boldikem
csendes tag

A keret nélküli azért jobb mert nincs a venti körül semmi ami hangot kreálna még pluszba.
szerintem. :K

[ Szerkesztve ]

ASUS M2N SLI DELUXE, AMD Athlon 64 X2 6000+ (2*1M), 2GB 800Mhz Corsair xms2, ASUS EAH4850 Glaciator 512Mb, Chieftec 500W, WD 320+500Gb

(#1443) Croft-21 válasza Dr.Én (#1441) üzenetére


Croft-21
őstag

Hát általában usersbe szoktam vásárolni, ott nincsen ez a 12 cm.es venti, csak ez a Turbo module: lista
Az is csak rendelésre

(#1444) Dr.Én válasza Croft-21 (#1443) üzenetére


Dr.Én
veterán

Te döntesz hogy mit veszel rá :)
DE azért látom választékban nincs hiány

boldikem ebben igazad lehet :K

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#1445) Croft-21 válasza boldikem (#1442) üzenetére


Croft-21
őstag

Akkor maradok a keret nélküli Turbo modulnál. :K

(#1446) boldikem válasza Croft-21 (#1445) üzenetére


boldikem
csendes tag

Majd küld az eredményeket és ha van rá lehetőség képeket is csinálhatnál lépésenként az összeszerelésröl. :R
Én ezt akarom feltenni:[link]
a 8600GT-n bevált, majd kiderül ezen hogy produkál. (sk. készítésü model egy amd 6000+-os procihűtő átalakítva)

[ Szerkesztve ]

ASUS M2N SLI DELUXE, AMD Athlon 64 X2 6000+ (2*1M), 2GB 800Mhz Corsair xms2, ASUS EAH4850 Glaciator 512Mb, Chieftec 500W, WD 320+500Gb

(#1447) Croft-21 válasza boldikem (#1446) üzenetére


Croft-21
őstag

ok, megpróbálok majd képeket csinálni, még egy kérdés, sztetek most két darab, vagy egy darab ventit fognak küldeni? Mert mintha vki mondta hogy két ilyen turbo modul van egy dobozban.

[ Szerkesztve ]

(#1448) boldikem válasza Croft-21 (#1447) üzenetére


boldikem
csendes tag

Határozottan párban van mivel ha megnézed a honlapján a két venti össze van kötve egy pincsatira.[link] :K

Ha jobban megnézem ezt a hűtőbordát a ventik nem túl nagyok hozzá, lehet hogy mégis megérné egy kis plussz hang ellenében egy 12cm-es ventit (én szeretek túlozni ilyenbe és tuti 2db 12cm-es ventivel próbálnám ki) rakni rá. Az viszont lassabb fordulaton menne mint a 8cm-es.

[ Szerkesztve ]

ASUS M2N SLI DELUXE, AMD Athlon 64 X2 6000+ (2*1M), 2GB 800Mhz Corsair xms2, ASUS EAH4850 Glaciator 512Mb, Chieftec 500W, WD 320+500Gb

(#1449) Speed® válasza Croft-21 (#1431) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A memóriacsip a GPU körül elhelyezkedő 8 fekete nyégyzet alakú IC :)

Az S1en pontosan annyi paszta van gyárilag, amennyi kell (picit több is, de ez nem híg paszta, hogy vékony lehessen), nyugodtan felrakhatod azzal.

Ami a ventit illeti: ha minimális légmozgás éri a karit a helyén, venti nélkül is elvan, a GPU passzívan is hűvösebb mint a gyári hűtéssel..persze a többi alkatrész miatt érdemes rátenni egy légkavarót. Amit ne gagyi TM legyen aranyáron a Usersből , hanem inkább nézz az aprókból egyet, bagó pénzért utánad dobják a jobbakat (Balika911 Slipstreamje nagyon jó például, ~70CFM 1200rpmen és 1!k).

Ha esetleg további kérdésed van, figyelgetek idefelé, írd ;)

[ Szerkesztve ]

(#1450) Croft-21 válasza Speed® (#1449) üzenetére


Croft-21
őstag

Hát kössz a segitséget, de már megrendeltem a turbo modult még tegnap este. :U

-ha minimális légmozgás éri a karit a helyén, venti nélkül is elvan, a GPU passzívan is hűvösebb mint a gyári hűtéssel
Még akkor is ha játszok pl Crysis Warheaddal?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.