Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) ToBeY válasza oz82 (#798) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hello
Zalman-nak van bordája (Zalman VHS1 HSI)igaz passzív, de szerintem egész jó lehet.Bár nem használom mert nekem a GPU alatt van HSI chip, így nem kell külön hűtő hozzá

[Szerkesztve]

(#802) ace_ventura


ace_ventura
tag

Helló!
Beszereztem egy AGP-s Zalmanos Galaxy 7600GT-t. A teljesítményével nincs gond, de a VF700-Al hangja kissé sok az előző kártyám AC Silencer-e után.
Kinéztem egy Arctic hűtőt, de a gond az, hogy az AC Accelero S2 csak állítólag március végétől lesz kapható a boltokban [link], de én még sehol nem láttam.
Nem tudtok valakit, akinél már kapható lenne?
A Thermalright HR-03 is tetszik, de az a TTS-nél 10,6 kHUF és ez venti nélkül - máshol nem néztem/láttam, ennél azért szeretnék olcsóbban kijönni.

Ajánlották még a NorthQ hűtőit [link], amik közül a NQ-3851A eléggé tetszik, mert a hivatalos lap szerint a 8 centis ventije 12-17 dB(A) zajszinten működik, fordulatszámszabályzó is jár hozzá, de a hatékonysága a ritkás lamellák miatt nem a legjobb.

Körülnéztem CoolerMaster fronton is, és ráleltem az enyhe Silencer-koppintás CoolViva Pro-ra, ami 700-1800 RPM-en üzemel, maximális fordulaton 20 dB ''zajjal'', ráadásul a 3 hőcsövével minimális fordulaton is lepipálja a VF900-ast. [link]
A gond csak az vele, hogy sehol sem lehet kapni, vagy mégis? Hol?

Jelenleg a legköltséghatékonyabb megoldást alkalmazom, azaz a RivaTuner-rel leszabályoztam a minimálisra a VF700-Al-t, így már egészen kellemes a hangja, de talán mégis áldoznék rá egy keveset, hogy egy kicsit kíméljem a videokártyát és a hallójárataimat is egyszerre. :DDD

Egyéb csendes és hatékony léghűtési alternatívákat is javasolhattok, nem zárkózom el előlük.

(#803) Gee-X


Gee-X
csendes tag

hali

ATI Radeon 9600XT-re milyen hűtést ajánlotok? (3000-4000 körüli áron)

Én nem tudok mást felmutatni, csak a középső ujjamat...

(#804) -zolee- válasza Gee-X (#803) üzenetére


-zolee-
tag

Jó lesz rá valamelyik Arctic Cooling ATI Silencer. Azt hiszem, hogy a 2 -es megy rá.

[Szerkesztve]

''Könnyű fizikai munka --> Ólomlapátolás'' by Hypo!

(#805) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

Hi! Leadtek A400 Ultrám van és az everest szerint 50%-on megy a ventije, ez elméletileg játék közben folmegy 100-ra de nagyon melegszik... 75C+ hogy lehet ezt manuálisan szabályozni?

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#806) ace_ventura válasza dy_nmq (#805) üzenetére


ace_ventura
tag

Nekem A400LE-m volt, és kb 65 fokig ment fel, de le volt szabályozva rajta max. 60%-ra a Silencer 5-ös.
Rivaturner-rel lehet beállítani a venti sebességét, de a 75 fok még egyáltalán nem nevezhető vészesnek.

(#807) dy_nmq


dy_nmq
aktív tag

ja, hát nekem gyári hűtő van rajta.... a 75C még talán tényleg nem olyan durva de 1 rázósabb oblivion kör után mire kilépek a játékból lesz 85+ fokos...

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#808) Shono


Shono
aktív tag

Üdv!

Van nekem egy Gainward(7876) 7800GS+ SFX Golden Sample AGP VGA-m
namost ezt a gyár szerint is elég durván meg lehetne húzni, de nem igazán bírja a hűtés :(

Valaki ha találkozott már ilyen kártyára hűtővel (víz/lég mindegy) az tudassa.

a kártyán minden egy oldalon van gpu+8db ram+hsi

(#809) Peti20


Peti20
tag

Hály!!!
inno3D 7600 GT-re Zalmin kívül olcsón mit ajánlotok??

:)

(#810) Temple-Anzan


Temple-Anzan
tag

halihó!

MSI 7800GTre ki mit tanácsol?

NV Silencer 5? vagy talán zalmanból? vagy? pls help

cracked

(#811) Ndruu válasza Peti20 (#809) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

mit értesz olcsóbb alatt? mert a zalman vf-700 például 4899 Huf, vagy esetleg egy vf-900 (nem tudom lehet hogy OEM kérdezd meg mustárékat ha érdekel) 4550 Huf

ennél olcsóbban jó hűtést nem nagyon kapsz vga-ra...

ja és előtte mindeképp nézz utána a zalman honlapján hogy rámegy-e az inno-ra, mert ha agps akkor lehetnek bajok

[Szerkesztve]

Harrrr!!!!

(#812) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Üdv!
Ha valaki tud mondani egy helyet,ahol beszerezhető Thermalright HR-03 Plus,akkor
ossza már meg Velem ezt az infót,mert Én sehol sem találtam :O :O :O
THX :R

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#813) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok!

Még nem volt soha passzív hűtéssel ellátott karim, de most nagyon gondolkozom azon,hogy talán egy olyanra kéne váltanom.(MOst egy 6800GS karim van gyári hűtéssel)
Pl. egy 7300Gt passzív hűtéssel mennyire melegszik fel játék közben? Ha felhúzom a karit, akkor azt mennyire bírja? (A házamban 3 12 centis venti van.)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#814) ace_ventura válasza V.Stryker (#813) üzenetére


ace_ventura
tag

Ha nem akarod tuningolni a videokártyát, akkor rendben van a passzív hűtés is, főleg jól szellőző házban.
Az más kérdés, hogy nem igazán éri meg lecserélni a 6800GS-t 7300GT-re. Nagyjából ugyanolyan erősek, bár a linkelt táblázatban csak 6800GT van, a 6800GS helyett a 6600GT-t is nézheted, és hozzágondolhatsz még +5% teljesítményt:
[link]

(#815) V.Stryker válasza ace_ventura (#814) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Előzőleg egy 6600GT-m volt Zalman hűtővel. :D Most viszont pénzre lenne szükségem,ezért lehet,hogy gyengébbre kell cserélnem a kártyát :O . Még az X1600Pro-t néztem,de az csak DDR2-es.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#816) Mr. XXL


Mr. XXL
tag

Sziasztok!


Olyan problémám van, hogy a 3-4 éves gecube 9600xt extreme videokártyám gyári hűtője csapágyas lett, hangja, mint egy rakéta porszívóé... :W

Szerintetek leszedhetem róla azt a vackot? Nincs túlhajtva, sose volt... :F


Üdv,
XXL

(#817) V.Stryker válasza Mr. XXL (#816) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Leszedni ne szedd le, mert behalhat. Inkább a ventilátor kis matricáját emeld fel és csepegtess olajat, akár étolajat a tengelyre és pörgesd meg kézzel. Átmenetileg megoldja a problémádat, de inkább egy ezresé vegyél rá egy új hűtést.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#818) ace_ventura válasza V.Stryker (#817) üzenetére


ace_ventura
tag

Étolajat sose! :W
Varrógép olajat, vagy WD-40 spray-t használj!

(#819) V.Stryker válasza ace_ventura (#818) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nálam jobb hijján az is bevált. De mint mondtam, csak pillanatnyi megoldást nyújt. Ma már 1000 forint egy ilyen hűtés, szerintem ez nem lehet probléma, vagy nem kéne problémát jelentsen.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#820) Bocaa


Bocaa
senior tag

A 7900 gs Galaxy super -en elvileg cooler master hűtő van.ez tud annyit mint egy vf-700cu(al-cu,al)????

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#821) V.Stryker válasza Bocaa (#820) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát nézd meg játék,3DMarkt alatt mennyire melegszik fel. Aztán vond le a végkövetkeztetést.Vagy oszd meg velünk és akkor megmondjuk.
Nálam pl. a 6800GS en Zalman VF700 Cu van. 5v-ra van kötve, így alapban 42 fokos...játék közben max 58.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#822) almafa42


almafa42
aktív tag

Hi!

Leadtek PX8600GT-re milyen hűtőt tegyek, ami passzív, vagy esetleg szabályozható vagy akármi, mert ez szánalmasan hangos a 12centis noiseblockerekhez képest, mint egy porszívó... Nem lehet aludni sem mellette ;)

Előre is köszönöm a segítséget, nagyon nem vagoyk képben VGA hűtők terén

(#823) DZs


DZs
senior tag

Ati silencer 4 van az x800 xt-men, amit hangosnak találok. Van valami nagy borda videokártyára 12 centis ventivel ami halkabb lehetne?

(#824) Boci_83


Boci_83
őstag

Üdv! :R A 7600 Gt Galaxy kártyámon gyári Zalmi hűtő van, azt hiszem ezzel meg vagyok elégedve, 3DMark05-ben nem láttam még hogy 56 C fok fölé ment volna, viszont a memóriákon csak az egyik oldalt van hűtés. Ki érti ezt?? Ezeket szeretném megtámogatni sünikkel, hol érdemes ilyeneket keresgélni, és melyiket ajánljátok?
Szeretnék vele minél jobb tunning eredményt elérni, és úgy gondolom ez hozhatna rajta némi eredmény javulást!!

**********

(#825) Retekegér válasza Boci_83 (#824) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hááát, olyan nagy javulás sztem nem lesz, de Zalmi süniket lehet külön is kapni.

<< Heimdal >>

(#826) V.Stryker válasza Retekegér (#825) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Lehet ám, ahogy mondod. Most vettem...900Ft/8db

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#827) Boci_83 válasza V.Stryker (#826) üzenetére


Boci_83
őstag

Honnan sikerült beszerezni????

**********

(#828) slayer006 válasza Boci_83 (#827) üzenetére


slayer006
addikt

[link]
;)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#829) V.Stryker válasza Boci_83 (#827) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én pl. a Mistralnál vettem,mert az esett útba.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#830) Boci_83 válasza V.Stryker (#829) üzenetére


Boci_83
őstag

Elég nagy baj hogy a Mistral nekem nem esik útba, ezért meg utazni 150Km-t, nem biznisz...

**********

(#831) DZs válasza Boci_83 (#830) üzenetére


DZs
senior tag

nem használnak a sünök annyit, hogy érdemes lenne velük foglalkozni.

(#832) hektor24


hektor24
aktív tag

Sziasztok!
ASUS EN8600GT 256MB-os videókártyát fogok venni és majd húzni szeretném. Milyen hűtőt vegyek rá, ami biztos jó és nem hangos?
Előre is köszi a segítséget!!!!! :R

(#833) V.Stryker válasza hektor24 (#832) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Vizet neki!!!!! :D

(Zalmannal jársz majdnem a legjobban.)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#834) BioNiCMaN válasza hektor24 (#832) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

NorthQ, szerintem! Itt nézz körül: [link] Aztán ttsnél [link] vagy HardWarenél [link] be is tudod szerezni. ;) Egyébként én nem vennék 8600GT-t, de te tudod. [link] :U

[Szerkesztve]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#835) Bocaa


Bocaa
senior tag

Az gáz ha a GPU 68 fok játék közben??A kártya 7800 gt gyári hűtővel 1000 rpm ,hogy ne legyen Qva hangos?És 4k ig milyen hűtőt éri meg venni a karimra ami nem hangos?
Köszi a válaszokat :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#836) 7600GT válasza BioNiCMaN (#834) üzenetére


7600GT
senior tag

Szerintem 30k-ért megéri...

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#837) t1 válasza Bocaa (#835) üzenetére


t1
addikt

nem gáz nekem a 7600GT-m 70-80 fokos..
Ha kell hűtő:
Zalmann VF700Cu/Alcu vagy VF900

(#838) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Inno 7900GS-re mely hűtési megoldásokat javasoljátok? Eddig VF900-ra gondoltam, esetleg valami más (netán olcsóbb) megoldás?

<< Heimdal >>

(#839) 7600GT válasza Retekegér (#838) üzenetére


7600GT
senior tag

Szerintem egy vf700alcu 5volton tökéletesen elég egy kis tuninggal, vmodd nélkül.
Egy kicsivel jobb és drágább a vf700cu.
A silenx modellek is elég jók de árukat nem igazán tom.
Viszont ha rá tudsz rakni a karidra egy accelero x1-t az a legjobb merx max forulaton is halk és nagyon jól hűt.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#840) VaniliásRönk válasza 7600GT (#839) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Annyit hozzá, hogy 5V-on már majdnem passzív a VF700, 7V azért kell neki, akkor se zajong még. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#841) 7600GT válasza VaniliásRönk (#840) üzenetére


7600GT
senior tag

Lehet de csak 5 és 12voltos adaptert adnak :P

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#842) VaniliásRönk válasza 7600GT (#841) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ez neked gondot okoz? :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#843) 7600GT válasza VaniliásRönk (#842) üzenetére


7600GT
senior tag

Igaz, lehet venni 7voltosat...

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#844) VaniliásRönk válasza 7600GT (#843) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én meg fél perc alatt átkötöm magamnak. ;)

Szerk.: 12V és 5V köté kell kötni, a bolti átalakítók többsége is csak ezt csinálja. Az ellenállatosak meg nem jók, mert szépen felmelegednek üzem közben, megnő az ellenállásuk, 5-6V-ra leviszik a feszt, az meg már kevés, és egyébként is kéznél van az 5V, nem érdemes fizetni érte.

[Szerkesztve]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#845) 7600GT válasza VaniliásRönk (#844) üzenetére


7600GT
senior tag

Hogyan?

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#846) 7600GT válasza VaniliásRönk (#844) üzenetére


7600GT
senior tag

De hogyan kötöm be 5v és 12 v közé?

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#847) VaniliásRönk válasza 7600GT (#846) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Az a vezeték, ami 12V-on van (sárga vezeték az IDE tapcsatin, piros az átalakítón és a ventin) az marad, a fekete ágat át kell dugni a piros IDE tápvezetékhez, az 5V-os résznek így nem jut hely, de így is marad 2 7V-os csati, meg ha van egy felesleges molex dugód (amilyenben eddig volt), akkor abba bele lehet tuszkolni, 5, 7, 12V-ra ahogy tetszik.

[kép]

(masse=föld, 0V)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#848) 7600GT válasza VaniliásRönk (#847) üzenetére


7600GT
senior tag

Köszi kicsit nehezen értettem elsőre, de mostmár vágom. :R
Nah jóéccakát.

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#849) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Üdv!
Igaz nem mass product hanem egyedi de gondolom beteszem ide. Érdekes színfoltnak mindenesetre megteszi :))
Szóval öcsémtől megörököltem a GF6600 nonGTjét, az ATi Radeon 9600Pro után gondolom nem is kell mondanom az előnyöket.
Egy dologban azonban nagyon lemaradt az előző példánytól . . . olcsójános inno3D ék olyan hűtőt tettek rá ami úgy visít, hogy egy komplett szerverpark is megirigyelné a hangját illetve ha feleannyi levegőt szállítana mint amilyen hangos akkor állandó szobahőmérsékleten tartaná még a leg forrófejűbb GPUkat is(9600pron egy zalman DHP dolgozott passzívan).
Ígyhát az első dolgom az volt, hogy minden előzetes nélkül lekaptam a ''hűtőt''. Először kicsit meglepődtem, hogy miez a két valami amit hűteni kell, a GPUval tisztában voltam csak a másodikkal sem, igazáből nem disszipálhat sok hőt méretéből adódóan sem úgyhogy különösebben nem foglalkoztam vel de azért mégiscsak hűteni kéne azt is.
Ígyhát felkerekedtem és benéztem az ócskásszekrénybe egy normálisabb borda után kutatva. . . kis idő után meg is találtam a megfelelő illetve egyetlen áldozatom egy Spire Whisperrock III borda ventillátor nélkül, nem bíztam benne, hogy elbírja majd passzavban a kártyát (majd elválik) ezért tovább kutattam, találtam is egy valamilyen Aerocool ledes ventillátort ami halk is 20dba 12V-on.
Egyenlőre megvan a koncepció erről fel is tolok 2 képet, holnap délután ha minden jól megy meglesz a rögzítés és fűrszelgetés is (no nem a kártyából meg az alaplapból :DDD :DDD ) manapság ugye sosem nem lehet tudni.
[link] illetve [link]
Szerencsére a borda nem eszeveszettül nagy ezért csak körülbelül 6-8mm-t kell lefűrészelni belőle különben belelógna az alaplapi bővítőhelyek síkjába.
a felfogatással sem lesznek különösebb problémák szerencsére egyetlenegy fémlappal 4 csavaranyával gumigyűrűkkel és 2 hosszúszárú csavararl meg is lehet oldani a problémát.
A borda súlya sem olyan vészes, ventillátorral együtt 26,5deka. Mondjuk 3 PCI bővítőhelynek ezzel Sanyi de legalább 1. kuss lesz 2. nagyságrendekkel jobban fog hűteni mint a gyári kúling solution . . . ha el nem kúrok valamit, dehát én alapvetően optimista típus vok meg mérnökjelölt vagy mifene :DDD.
Mivel a gyári megoldás aktív volt illetve a sajátot nem VGAról akarom majd hajtani lehet gondok lesznek abból kifolyólag, hogy nem lesz teljesítmény a VGA ventillátorcsatlakozójánál, ide lehet akkor bekerül egy ellenállás, de remélem nem kell mert nemtom hány Amperes a ventije.

Ha minden jól megy akkor holnap is beírok a topicba már konkrét eredményekkel és tapasztalatokkal, addig is üdv!

[Szerkesztve]

-- end of transmission --

(#850) SaNyEe válasza SaNyEe (#849) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

No elkészült a szerkezet, tesztelések befejezve, íme az eredméynek:

Gyári hűtővel terheletlenül 69 °C
saját mókolás/kókányolás(Mulder kollega)
- 3500rpm 48 °C
- 1400rpm 52 °C
- passzívan 62°C

Gyári hűtővel terhelve: 89 °C
saját mókolás/kókányolás(Mulder kollega)
- 3500rpm 54 °C
- 1400rpm 62 °C

a szobahőmérséklet 21 °C volt házszellőztetés nem volt.
Bár ahogy számoltam 3 PCI slot elment kapálni én elégedett vagyok vele nagyon, csendes és erős :B
Ha valakinek valami kérdése van a moddinggal kapcsolatban az írjon ide vagy privet vagy emailt.

Csá all!

-- end of transmission --

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.