Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36306) acidflux válasza 04ahgy (#36305) üzenetére


acidflux
csendes tag

Nos Uraim. Addig jutottam,h csak 2-1-1-2oldalas felállásban volt képes elindulni és betölteni a rendszert. Kipróbáltam az 1-2-1-2 -t és lám betöltött 1.2V mellett. Más felállásban semmiképp, sem a híd fesz emelésével sem órajelek vagy időzítések állításával. Amit nem értek,h ha meg van emelve a híd fesze akkor miért írja az everest,h 1.1.V? Ragaszkodom az 1600MHz -hez, de csak azért mert a 2db 2oldalas dualban minden hiba nélkül működik, sem önkényes restart, sem fagyás nem tapasztalható akár több hónapos használat után sem. Hiába szeretném mindenképp az 1600as órajelet, ha a dolog kivitelezhetetlen akkor nyilván lejjebb adom 1333ra. :) Érdekes,h a lap OC -s és mégis megy tökéletesen azzal a 2db rammal. A hidam most kb 50°C környékén jár.Bedugtam a lamellák közé a hűtővezérlő egyik szenzorát, azzal nézem folyamatosan. (mennyire helytálló az érték?) Próbálkoztam 1333on, de nem úgy festett a dolog,h nagyon szeretné ezt. Elvileg leírtam mindet ami hirtelen eszembe jutott. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.