Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) Brekkk


Brekkk
senior tag

Az lehet, hogy a BIOS rosszul olvas ki memória paraméter adatot?
Command rate-re 1T ad, de ezzel nem 100%-os a memória stabilitás.
Az a néhány lehalás ami előfordul program futás alatt mind memória hibára utal. (Hetente 1-2)

Exception Code: c0000005

2T-re ha manuálisan átállítom nincs ez a hibajelenség hiba.
A Memóm egyébként egy Kingston KVR1333D3N9K2/8G kit. 2*4 GB DDR3 1333 Mhz

(#35702) 04ahgy válasza Brekkk (#35701) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mert az a RAM alapból 2T-s. Jól teszed, ha átrakod.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35703) Brekkk válasza 04ahgy (#35702) üzenetére


Brekkk
senior tag

Azt honnan tudhatom meg, hogy ez tényleg 2T-s ram-e?
A hivatalos kingston PDF-ben nem találtam.

(#35704) sityu22 válasza Brekkk (#35703) üzenetére


sityu22
csendes tag

Elviekben a bios automatikusan át állitja. vagy is nekem. :) :R

Értékelést ne feledd :) ;) :) sityu22 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#35705) Brekkk válasza sityu22 (#35704) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nálam 1 T amit a BIOS kiolvas és sajnos nem stabil.

(#35706) sityu22 válasza Brekkk (#35705) üzenetére


sityu22
csendes tag

Bios Frisitést probáltál már? Lehetséges h bios probléma.

Értékelést ne feledd :) ;) :) sityu22 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#35707) Brekkk válasza sityu22 (#35706) üzenetére


Brekkk
senior tag

A legfrisebb BIOS van fent.
Több gépben is 1T-nek olvassak ki a bios. Asrock és Giga lap is.
Manuálisan belőttem a 2 T így OK

(#35708) sityu22 válasza Brekkk (#35707) üzenetére


sityu22
csendes tag

Hátha manuálisan stabil akkor oké. :) Lehetséges a ram nem 2-t-s Hanem csak 1. :) :R

Értékelést ne feledd :) ;) :) sityu22 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#35709) mozsu861


mozsu861
csendes tag

Sziasztok!

Kingston KHX1600C9D3K2/8G 2X4GB KIT 1,5V ramok mellé szeretnék venni egy KHX1600C9D3B1K2/8G 2X4GB KIT 1,65V! Kérdésem az lenne hogy lehet-e őket így egymással használni, vagy a feszültségeknek egyezniük kell? Milyen hátránya van így? Eddig 1600mhz-en futott a 1,5V-al az alaplapomban!

(#35710) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Asrock 970 extreme 3 deszkát, AMD X3 460 CPU-szeretnék venni, és már van hozzá 2x2gb Kingston Hyperx Blue 1600mhz ramom. Gondoltam veszek hozzá még 2 gb-t, mert a 6 több mint a 4gb. Egy másik topicban azt az infót kaptam, hogy ne vegyek, mert 2x2gb dual jobban muzsikál, mint 3x2gb single. Kicsit kételkedem. Szerintetek mi a jobb? 2x2gb dual, vagy 3x2gb single?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#35711) 04ahgy válasza sityu22 (#35708) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Épp azt írom neki, hogy 2T-s. Szóval nem lehetséges. A RAM modulokon szerelt Hynix / Nanya chipek majdnem 100 oldalas adatlapjai már bőbeszédűbbek ilyen téren, mint a Kingston 2 oldalas PDF-je.

Valamint azért, mert a 2 oldalas PDF "datasheet"-ben valami nincs a lazább értékre specifikálva, attól még az nem is automatikusan az alacsonyabb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35712) 04ahgy válasza mozsu861 (#35709) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Vehetsz mellé 1,65V-osat, és akkor 1,65V-ról kell indulni az alkalmazott feszültség tekintetében, persze kikísérletezheted majd lejjebb, valószínűleg az új kit is bírja 1,65V alatt az 1600-at, akár az 1,5V is megeshet.
Az 1,5V-os kitnek nem lesz baja az 1,65V-os feszültségtől.

(#35710) dodopek: Aki ezt írta, butaságot írt. K8-K10-K10.5 (tehát Phenom II-ig bezárólag, de akár a Bulldozert is megkockáztatnám) 3-5% gyorsulást hoz valós felhasználáskor a Dual Channel pluszban. Ergo szerintem a win7 többet profitál a több RAM-ból, mint amennyit a single channel miatt buksz.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35713) dodopek válasza 04ahgy (#35712) üzenetére


dodopek
addikt

Igen, én is így gondoltam,köszönöm, hogy megerősítettél. :R

(#35714) johndeegwed


johndeegwed
tag

hello mindenki.
Azért fordulok hozzátok mivel vette 2 db ddr 2-1gb 667mhz használt memoria modult aminek a márkája (wise) beleraktam (asrock alive x-fire e sata 2) lapomba amiben volt 2 db-521mb kingmax szintén 667mhz-es modul. Szóval amint emlitettem beleraktam szépen felis ismerte őket
4db ram = 3gb ugyebár szingül chanel. indul a windows 7 és 1x csak ujra indul.
Memóriákat látja ugyan ugy felajánl win7 normál inditás vagy win 7 javitás mindkettőt meg próbáltam de nem idult.
Ki kapcsoltam a gépet 2db 512mb-t kivettem marad 2gb (wise) probléma ugyan az marat.
Ki vettem 1ik wise ramot minden gond nélül szépen ment. Ezt kivettem beraktam a másikat amit előzőleg kivettem. Gépet bekapcsoltam ventik pörögnek de a gép nem indul. Sipolás nics mivel hangfal nics rá rakva alaplapra. Kép nincs. Vissza rakom másik (wise) ramot is gép ugyszint nem indul :(( kiveszem 2es ramost ami a hibát okozta vissza rakom 1es wise ramot és a kingmaxokat. Szépen megy a gép. kb igy ennyi a történetem. Kérdésem pedig a küvetkező. A ram igy mostmár kukába való vagy esetleg lehet javittani ???? Én rontottam esetleg el valamit???
Válaszokat előre is köszönöm

Üdv: John

(#35715) Murder3


Murder3
addikt

RAM-oknál mi a lényege az árazásnak?
tehát mi alapján kerül eggyik többe a másiktól?
ha pl két 1 gigás ram közül az eggyik 2-3 ezerrel olcsóbb a másik meg drágább mi alapján?

(#35716) sityu22 válasza johndeegwed (#35714) üzenetére


sityu22
csendes tag

Szerintem probáld meg a javitást. Bár az sem 100% os lessz. sajna a ramok ki számíthatatlanok. :/ De azért nézd meg azokat a ramokat másik alaplapban is! :) :R

Értékelést ne feledd :) ;) :) sityu22 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#35717) 04ahgy válasza sityu22 (#35716) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem a windows, hanem a RAM modul javítását kérdezte. Ami kb. esélytelen.

A kérdezőnek meg: le kellene tesztelni másik gépben az új szerzeménye RAM-okat Memtest86+ 4.20 programmal. Akár az is lehet, hogy csak a lapod nem szereti a modult, főleg, hogy hol az egyik, hol a másik új RAM modullal üzemelt.
Az is lehet, hogy egy BIOS frissítés segítene a RAM kezelésen, azt is érdemes megnézned, ha nem a legfrissebb van fenn.

No meg letesztelni a RAM-ot egy másik gépben, hogy hibás-e.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35718) Qru válasza Murder3 (#35715) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Okozhatja az eltérő sebesség, időzítés, van-e rajta borda vagy nincs, LP vagy magasított bordás-e a ram, alacsony üzemfeszültségű, vagy sem, mennyi gari van rá.
Attól is függ, hogy az adott kerskedő melyik modulra/kit-re mennyi hasznot rak...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35719) Murder3 válasza Qru (#35718) üzenetére


Murder3
addikt

akkor úgy kérdezem vásárláskor elég azt nézni h mondjuk 1 vagy 2 gigás?

(#35720) Qru válasza Murder3 (#35719) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez olyan mint pusztán szín alapján autót venni.

A milyen ramot vegyek topikba nézz át, írd le milyen lapba kéne neked ram.

#nincsbennetarcsi

(#35721) Garsza


Garsza
veterán

Helló tudom nem tejesen ide való kérdés de nem tudom hol tegyem fe.
A configom az aláírásomban.
És azt szeretném megkérdezni hogy szerintetek mi a leggyengéb pontja a jelenlegi configomnak. Mit volna célszerű fejleszteni.
Azt főleg szeretném tudni hogy elég még manapság a 4GB ram játékoknak Win7 x64
Meg hogy a proci VGA páros közül mejik a gyengéb láncszem. SSD-m az van csak nincs a leírásban.

(#35722) Trevize1987 válasza Garsza (#35721) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Ezzel a konfiggal mi az a játék ami nem megy és cserélni akarsz miatta? Max ramot bővítenék, meg talán egy olyan deszkát ami támogatja a DDR3at. Proci elég erős, VGA középmezőny, de nem rossz, SSDvel meg minden süvít (legalábbis betöltéskor xD).

(#35723) Garsza válasza Trevize1987 (#35722) üzenetére


Garsza
veterán

Nem szeretném én az egészet lecserélni csak én mindég úgy ujjítom a gépemet hogy időközönként lecserélek benne valamit és azt szeretném tudni minek kellene lenni az elsőnek, mi fog a leghamarabb elfogyni.

(#35724) Qru válasza Garsza (#35721) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég kiegyensúlyozott a kofigod, egyelőre feleslges bármit is cserélned benne.

#nincsbennetarcsi

(#35725) miresz válasza Garsza (#35721) üzenetére


miresz
veterán

Az alaplap,és a memóriát csetélném le AM3+-ra,és ddr3-as memókra. Csak ezzel egyetlen egy baj van,hogy a 940-es Phenom II-es az az egyetlen Phenom II-es proci,ami nem megy sem AM3-as,sem pedig AM3+-os lapban,tehát ha a lapot+ memóriát akarsz cserélni akkor procit is kell cserélned.

(#35726) Garsza válasza Qru (#35724) üzenetére


Garsza
veterán

Hát most találtam egy online áruházat ahol árulnak ASROCK 990FX Extreme4 lapot 24000 HuF ért és megrendeltem ha anniért ide adják akkor jó lessz az. Amúgy szerintetek mennyi rá az eséj. Előtte felhívtam őket és aztmondták hogy van max 2 hét a rendelés. Itt alap

(#35727) Garsza válasza miresz (#35725) üzenetére


Garsza
veterán

de nekem 1090T procim van csak a cuccaim közt még nincs kijavítva de az aláírsban igen.

[ Szerkesztve ]

(#35728) Qru válasza Garsza (#35726) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az jó lap, ennyiért meg pláne jó vétel.

#nincsbennetarcsi

(#35729) Garsza válasza Qru (#35728) üzenetére


Garsza
veterán

csak hát nem sok reményt fűzök hozzá hogy ténleg lessz anyiért mert máshol 40000 körül van.

(#35730) miresz válasza Garsza (#35727) üzenetére


miresz
veterán

Aha. Az más. Csak teloról vagyok,és ott nem látszanak az aláírások.

[ Szerkesztve ]

(#35731) zso85


zso85
tag

Sziasztok.
Szeretnék kérni egy ki segítséget ram-mal kapcsolatban!
Van a gépemben 4gb ram az erőforrás figyelő azt írja 2135 MB Hardverek számára fenntartva!
Mennyire normális ez???
Win 7 32bit-es a rendszer
A rendszer tulajdonságoknál is Telepített 4gb (1,92 gb használható)
Segítségeteket előre is köszönöm!!!

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#35732) bul07


bul07
nagyúr

Ez a fórum jobban pörög mint az alaplapomé így ide is feltenném a kérdésemet

Jelenleg van a gépembe KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz KIT memória, most akarok venni KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT memóriát.
Kérdés az hogy a jelenlegi 4gb kit megférne e a 8gb kit mellett? Mert röhejesen alacsony áron lehetne csak elpasszolni, akkor inkább el se adom hanem meghagynám a gépbe.
Tehát pár kérdés:
Megfér a 8GB mellett? igen vagy nem
Ha meg is fér egymás mellet lehet valamilyen negatív hatása?

Alaplapom ASROCK 880GXH/USB3

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35733) Qru válasza bul07 (#35732) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Menni fog benne csak asszimetrikus DC-ben de ez gyakorlatilag nem érezhető lassulást okoz csak.

#nincsbennetarcsi

(#35734) bul07 válasza Qru (#35733) üzenetére


bul07
nagyúr

Főleg nettezésre meg játékra(mostanában Battlefield 3) használom a gépemet akkor ezek szerint nem vennék észre semmi hátrányt

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35735) Qru válasza bul07 (#35734) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, főleg játékokban.

#nincsbennetarcsi

(#35736) bul07 válasza Qru (#35735) üzenetére


bul07
nagyúr

Köszönöm a válaszodat
Amúgy a helyi boltba 2000Ft-ot akart adni a 4GB-ért, bolond lennék annyiért odaadni , itt az aprón jó ha 4e kapnék érte

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35737) potkan3


potkan3
csendes tag

Sziasztok! Van egy 775i65g alaplapom 1,5gb ramal az a baj hogy csak 200mhz-en mennek a ramok, ettől gondolom a gép is lassab meg próbáltam overclockingolni a procit nemrég és a 3Ghz-ről 3,5Ghz volt a max. Lehet hogy ez a ramok miatt van? Hogy tudnám elérni hogy nagyobb legyen a ramok frekvenciája?

(#35739) Normi™ válasza #03319296 (#35738) üzenetére


Normi™
őstag

3éves hozzászólásra reagáltál...Eleve nagyon rossz helyen tette fel a kérdését...

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#35740) jim_raynor70 válasza Normi™ (#35739) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Figyelmetlen ujonc meg a szentem, nezd el neki. :)

(#35737) potkan3: es hol nezted? Mert a DDR400-as tipusu moduloknak 200 MHz a valos orajele, ugy meg rendben van. A tuning mas teszta, azt nem koteles sem az alaplap, sem a memoria, sem a processzor garantalni.

[ Szerkesztve ]

(#35741) haddent


haddent
addikt

Üdv
Corsair Vengance LOW PROFILE 8GB (2x4) 1600MHz 1.5V -os ram működni fog i7 2600k -val Asrock P67 PRO3 lapban? A lap elvileg támogatja az 1600 -at natívan simán, de a proci spec. jeinél csak 1333 szerepel :S
Na mindegy, van tapasztalat vkinek??

(#35742) Qru válasza haddent (#35741) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Menni fog, bios-ban engedélyezed az XMP profilt és kész.

#nincsbennetarcsi

(#35743) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Vettem egy ilyen RAM-ot, elvileg 1600MHz-et bir, de gep indulaskor csak 1333-at ir, BIOS-ban nem jottem ra, hogy mit kellene allitani, tudnatok segiteni?
Konfigom a profilomban.
Koszi.

(#35744) birno válasza birno (#35743) üzenetére


birno
addikt

Azt elfelejtettem irni, hogy 4 slot van az alaplapon, egy dual kitrol van szo, a 2-es 4-es slotokba(ket fekete szinu) ha rakom akkor indul a gep, az 1-es 3-asba(ket kek szinu) meg a boot kepernyoig sem jut el, ujraindul egyszeruen.
Majd ejszakara futtatok egy memtestet, de megorulok ha a vacsi uj RAM-okkal ilyen van(oprendszer alatt is tapasztaltam egy-ket erdekesseget).

(#35745) lancellott


lancellott
tag

corei5-ös cucchoz hogy vegyek ramot. Mi a jobb variáció? Vegyek 2x4GB-ot, vagy 4x2GB-ot? Számít valamit?

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#35746) BPY-167


BPY-167
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy a gépemben van most egy Kingston 2GB 1600MHz-s és egy ugyan olyan mint az előbbi csak 1GB-s verzió.Az 1Gb-os helyére szeretnék egy Kingmax 2GB 1600Mhz-s ramot rakni. Kérdés az hogy a két márka megfér egymás mellett? Nem fogja ez egyik a másikat lassítani vagy zavarni? Az MHz-k egyezenek.

(#35747) faceman87


faceman87
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy nem tudom előcsalogatni a Geil ultra 2048MB DDR2 1066Mhz Cl5-5 típusú RAM-ból az 1066Mhz-et (csak 800Mhz-en fut), egy Gigabyte Ep45-DS4 alaplapba van benne kettő. Előre is köszönöm a segítségeteket! :F

(#35748) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!

Egy Kingmax 4GB 1333MHZ DDR3 és egy Kingston 4 GB 1333 MHZ DDR3 működne egymással dual chanelben?

Üdv!

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#35749) Qru válasza birno (#35743) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A memória szorzót kell megemelned a bios-ban. Már ha a procit nem akarod húzni csak a ramot.

lancellott: 2x4GB jobb. Kevesebb modul kissebb teher a memvezérlőnek és később könnyebb is eladni a nagyobb méretű modulokat mint a kicsiket.

BPY-167: Nem, menni fognak együtt, vedd meg nyugodtan.

faceman87: Eddig mivel próbálkoztál?
Belépsz a BIOS-ba, megnyomod az F2 gombot akkor előjönnek a rejtett menüpontok, majd belépsz a (G)MCH menübe. Ott a dram/fsb arányt megemeled a kívánt értékre. Majd beállítod a ram gyártó által előírt üzemfeszültséget, és az időzítéseket (utóbbit nem muszáj kézzel beírni, maradhat auto-n igaz akkor valószínűleg CL6-ot állít neki csak a lap).

Vhiktor: Igen.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35750) haddent válasza birno (#35744) üzenetére


haddent
addikt

Keress olyat, hogy memory frequency, vagy memory multiplier vagy hasonlót... Állígasd, amíg nem kapsz 1600MHz -et! Ja és manuálisan rakd 1.5V -ra a DRAM Voltage -et, nehogy tévedésből pakolja alá a többit :D

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.