Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35351) modern válasza cloonee (#35350) üzenetére


modern
aktív tag

elhiszem de én hogy tudhatom meg?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#35352) emre33 válasza Qru (#35349) üzenetére


emre33
addikt

Kösz.
Ivy Bridge -re készítem elő magam.

Ezerszer meggondolom, hogy mit vegyek, főleg ha 16GB memóriáról van szó.

Tuning lesz, de kezdek arra hajazni, hogy elég lesz nekem két pár CORSAIR DDR-3 8Gb/1866 KIT Vengeance

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#35353) vegyevigye


vegyevigye
csendes tag

Milyne ramot vegyek?
innen szeretném 4gb ddr3 de azon belül?:P

előrre is köszönöm

(#35354) Qru válasza emre33 (#35352) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven elég az 1866-os is, max mérőprogikban lesz gyorsabb a 2133-as. A lényeg, hogy 1,5V-os legyen a KI mert az SB/IB csak azt szereti.

#nincsbennetarcsi

(#35355) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Üdv!

Mostanában sikerült megismerkednem a Command Rate fogalmával és utána jobbnak láttam ha átállítom 1T-re viszont akadt egy kis gondom:
Ha 1T-re állítom instabil lesz a rendszer, nincs kék halál vagy fagyás csak egyszerűen kivág a játékból az asztalra illetve néha rózsaszín árnyalatot kapnak az ablakok, ha vissza rakom 2T-re akkor minden okés.
A kérdésem az lenne, hogy lehetne megoldani, hogy 1T-n menjen és stabil is legyen a gép?
Vagy csak simán nem bírják ezek a RAM-ok az 1T-t?

2x2GB Kingston KVR1333D3N9/2G
Időzítések: CL9.0 tRCD9 tRP9 tRAS25 tRC34 CR2T

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#35356) jim_raynor70 válasza ///Krisz\\\ (#35355) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Vagy szinten a memoriavezerlo szol kozbe.
DDR3-nal, de mar DDR2-nel sem szamit akkorat, mint az egynel ez az ertek. Ha alap orajelen, minimalis feszultsegemeles mellett sem kepes stabilan mukodni 1T-ben, akkor szerintem ne probalkozz vele, hagyd 2T-n.

(#35357) ///Krisz\\\ válasza jim_raynor70 (#35356) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

A memóriavezérlő tuningolva van, de az ki lett tesztelve (2T mellett) és atom stabil vagy lehet, hogy az 1T-re váltás hatással van rá és azért szarakszik?
Mármint a RAM feszültségének emelésével?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#35358) Imilenni válasza Qru (#35302) üzenetére


Imilenni
addikt

Megy ugyhogyha pl az 1. számú solotba teszek ram-ot régit,újat megy de ha csak a 2. számú ba akkor nem meg ha 1. és 2. be teszek egyszerre akkor is csak a 1. számút olvassa be

Press "F" to pay respects.

(#35359) Veron


Veron
őstag

Sziasztok!

Egy furcsaságot fedeztem fel ma, ebben kérném a segítségetek.
Adott egy PC, amiben egy MSI alaplapon 1 GB Elixir 800 MHz-es DDR2 RAM van egy Intel E5200-as CPU mellett. 2db slot van a lapon, az Elixir mondjuk az 1. slotban van. Tökéletesen működött a gép eddig, most tettem rá frissen egy 32 bites Win7-et.
Szerettem volna kicsit bővíteni a memóriát, ezért itt PH-n vettem egy használt Kingmax 800-as 1 GB-os DDR2 modult. Betettem a 2. slotba az Elixir mellé, de a gép nem indult el. BOOT előtt a PC speakerből nem hallottam a bekapcsolásra jellemző pittyenést, a monitor képernyője fekete maradt, ugyanakkor a ventilátorok felpörögtek.
Troubleshooting gyanánt kivettem az egyik memóriát és csak eggyel próbálkoztam, de minden lehetséges kombinációban. Tehát egyedül mindkét modul mindkét slotban volt már és mindig normálisan elindult a gép. Egyedül akkor nem működik, ha a kettő egyszerre van benne.
Tudnátok ebben segíteni? Mi lehet a hiba forrása és hogyan tudom megoldani?

Köszönöm! :R

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#35360) Qru válasza Imilenni (#35358) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És ha az 1-es és 3-as slotba teszed a két modult?

mod:

Veron: Memvezérlőnek és/vagy a ramoknak kéne egy kis extra feszültséget állítani.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35361) 04ahgy válasza ///Krisz\\\ (#35357) üzenetére


04ahgy
nagyúr

2T ---> 1T váltásnál a memóriavezérlő és a RAM-ok is nagyobb terhelést kapnak, mindkettőnek kellhet az extra feszültség. Az is lehet, hogy 1T-vel nem is tudod stabilizálni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35362) Imilenni válasza Qru (#35360) üzenetére


Imilenni
addikt

Csak 2 db slot van :/

Press "F" to pay respects.

(#35363) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Venni akarok 2x2-es modulokat. Kimondottan csupasz és garis modulokat keresek, mert egy AC hűtőbordát akarok tenni rájuk.
A gondom az, hogy ezeken a garanciás matriát úgy rakják fel, hogy 2-3 chip-et takar a modulon. Ha én erre felragasztok egy hűtőt, az esetleges leszedésnél sérül a matrica, ergo ugrik a garancia vagy nem? :F

Kimondottan ilyenre pályázom most:
Kingmax FLFE85F-C8KM9 2x2GB-os 1333-as KIT 5K-ért több, mint 2 év garival.

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#35364) Qru válasza Klemens (#35363) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szia Klemi! :)

Kihagyod azt a pár chipet amin a matrica van, ha elég erős a ragasztó a többi chip is megtartja a bordát. Jobb ötletem nincs speciel... :(

mod:

Imilenni: Próbálj meg feszültséget emelni a moduloknak, 2V-ra. Ha két mem slotos akkor nem egy tuning lapod van és nem sok esély van, hogy a memvezérlőnek tudj plusz feszt adni pedig az lenne az igaz megoldás.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35365) Klemens válasza Qru (#35364) üzenetére


Klemens
őstag

Akkor az a pár chip nem fog megfőni? :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#35366) Qru válasza Klemens (#35365) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, a DDR3-as ramok eleve olyan alacsony feszt kapnak, hogy semmi bajuk nem lesz hűtés nélkül sem. Gondolj bele egy DDR1-es modul bőven 2,5V körül kapott feszt (SDR meg 3,3V) és azok se nyiffantak ki borda nélkül, a DDR3 meg kap 1,5-1,6V-ot... Egy 1600-as 2GB-os CL8-as modul fogyaszt durván, fullra terhelve 2, max 3W-ot. Az smafu.
Manapság ezeken a ramokon a bordának csak esztétikai szerepe van már.

#nincsbennetarcsi

(#35367) Klemens válasza Qru (#35366) üzenetére


Klemens
őstag

Értem.
Akkor lehet érdemes lenne a fentebb említett modulokba beruházni.
Majd akkor a matricához nem teszek hővezető ragasztót.
Köszönöm a segítséget! :R

(Holnap 100 pezsgő? :D )

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#35368) Qru válasza Klemens (#35367) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az zsír, méretre vágod a ragacsot és kész. Áll majd mint Katiban a gyerek. :K

Kihagyom, marha hideg van... Majd ha kicsit jobb idő lesz.

#nincsbennetarcsi

(#35369) Klemens válasza Qru (#35368) üzenetére


Klemens
őstag

:K :K

(majd kint a pia fűt, bent meg úgyis meleg lesz :D, ne legyél csajból, hogy hisztizel a hideg miatt. ;] )

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#35370) 04ahgy válasza Klemens (#35363) üzenetére


04ahgy
nagyúr

FLFE85F-C8KM9 - hehe, micron chip. Jóféle. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35371) Klemens válasza 04ahgy (#35370) üzenetére


Klemens
őstag

Most úgy néz ki, hogy havertól veszek 4K-ért 2x2Gb-os modulokat, garisak viszont nem tudja, hogy milyenek. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#35372) 04ahgy válasza Klemens (#35371) üzenetére


04ahgy
nagyúr

4k-ért engem sem érdekelne, hogy milyenek. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35373) Klemens válasza 04ahgy (#35372) üzenetére


Klemens
őstag

Én is ugyan így vagyok vele. :D
Engem kicsit felháborít, hogy újonnan 6K 2x2GB 5 év garival. Használtan detto ugyan ennyiért mennek alig garival meg 1-2 év garival. Ha nincs gari, akkor olyan 5K-ért találtam.
Ha 6K az új, akkor 4-4,5K a reális a használtért. 5K alatt szerintem nincs is 2x2 aprón. :(

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#35374) ///Krisz\\\ válasza 04ahgy (#35361) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Akkor adok egy kis plusz feszt a RAM-oknak, hátha... :))
Köszönöm! :R

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#35375) LYRI


LYRI
tag

Sziasztok!

Most vettem új memóriát. Geil 8GB 1600MHz Enchance Corsa CL9 Kit. Azt szeretném megkérdezni, hogy van valami teendőm a biosban beállítani az időzítést vagy felismeri alapból? UEFI bios-os Asrock 970 extreme 3 alap. Ha be kell állítanom valaki tud dobni egy linket, képet vlaamit, hogy hogyan kell?

Köszi

(#35376) 04ahgy válasza LYRI (#35375) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A lap fele annyira lényeges, mint a processzorod. Alapból mindkét esetben 1333MHz-en, CL9 időzítéssel fog menni (kivéve ha Sempronod van a lapban), mert az a szabványos érték.

Manuálisan kell átállítani 1600MHz-re, az más kérdés, hogy több okból is problémás.

- Ha Deneb, vagy egyéb 45nm-es, nem Thuban származék AMD procid van, akkor alapból nehézségekbe ütközhet az 1600MHz, csak 1333MHz támogatott, és gakran nem is stabil az 1600MHz. Thubannal mis még 1333MHz a támogatott, de ott sokkal jobb esélyeid vannak a stabil 1600MHz-re léggel.

- Ha Bulldozer CPU van a lapban, akkor csak be kell állítani az 1600MHz-et, és örülni neki, a Bulldozer 1866MHz-ig kezel RAM-ot hivatalosan is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35377) LYRI válasza 04ahgy (#35376) üzenetére


LYRI
tag

X4 975 3.6ghz Black procit vettem. Az UEFI-ban beallitottam a DDR-t 1600-ra és működik a gép gond nélkül. Így akkor minden jó? Mert láttam ott még egy időzítéses oldalt is de nem nyúltam hozzá.

(#35378) 04ahgy válasza LYRI (#35377) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az időzítéses oldalon kell a CL9-9-9-28-at beállítani, ha magától nem erre állította. De jó eséllyel a jó értékek szerepelnek. A CPU-Z programmal a Memory fülön tudod ellenőrizni újraindítás nélkül.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35379) LYRI válasza 04ahgy (#35378) üzenetére


LYRI
tag

Köszi a segítséget, megnéztem és beállította magának. Ezek szerint supportolja a proci az 1600-at vagy tegyem vissza 1333-ra?

[ Szerkesztve ]

(#35380) 04ahgy válasza LYRI (#35379) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát akkor ennyi volt. Nincs más hátra, mint élvezni. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35381) GraphX


GraphX
csendes tag

Sziasztok!

Hasonló lenne a problémám, de nem tudom, hogy miért teszi velem ezt a gép. :)

lap: Gigabyte GA P55A UD3
CPU: Intel Core i5 750
És most vettem bele 4x4GB Kingston 8GB / 1600MHz DDR-3 PC3-12800 HyperX Blu XMP RAM-ot. Tehát két 8GB-os KIT-et.
Viszont a gép automatikusan csak 1333Mhz-en kezeli. Mit kéne átállítanom a biosban, hogy 1600-on menjen? Ahogy láttam 2000 Mhz-ig kezelnie kell a lapnak és max 16GB RAM-ot tud, ami pont megvan.

Előre is köszönöm a segítséget!
Szép estét!

(#35382) jim_raynor70 válasza GraphX (#35381) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Sot, 2200 MHz-ig tudja fogadni az alaplap a memoriakat, ami parasztvakitasnak is felfoghato, mert annak a 750-es Lynnfieldnek a memoriavezerloje 1333 MHz-et megy. Afolott mar tuningnak minosul a dolog es ezert jar a Te rendszered is ennyin.

A BIOS-ban az MB Intelligent Tweaker menu alatt az Advanced Memory Settings-ben tudsz jatszadozni a memoria beallitasaival (Extreme Memory Profile (X.M.P.), System Memory Multiplier (SPD), Memory Frequency (Mhz)). Illetve ha ott csak halvanyan ir ki mindent, akkor MB Intelligent Tweaker>Advanced Frequency Settings-ben is megleled ezeket a beallitasokat.

(#35383) GraphX válasza jim_raynor70 (#35382) üzenetére


GraphX
csendes tag

Szuper... köszi! Néztem ezeket a menüket én is, de nem akartam belenyúlni... gondoltam csak megy ez neki automatikusan is... :)

Másik felmerülő kérdésem még az volna, hogy bootolásnál nem kéne kiírnia a mem leszámolásánál valahol, hogy dual-ban működik? Mert ezt az infót nem írja ki nekem.

(#35384) 04ahgy válasza GraphX (#35383) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem minden lap írja bootkor. CPU-Z programmal, a Memory fülre navigálva ellenőrizheted, ott kiírja a dual-channel üzemmódot.

Neked az X.M.P. profil bekapcsolását javaslom BIOS-ban, ahogy jim_raynor70 fórumtárs is írta. Ha azt enabled-re teszed, akkor a memória MHz-et, feszültséget és az időzítéseket is automatikusan beállítja a lap az 1600MHz-es üzemhez megfelelő értékre.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35385) Imilenni válasza Qru (#35364) üzenetére


Imilenni
addikt

Esetleg valami forumot erre hogy hogyan kell?
Teljesen h*ly* vagyok ehez :/

Press "F" to pay respects.

(#35386) Qru válasza Imilenni (#35385) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A lapod topkijában biztos megmondják.
Vagy ha ha előveszed az alaplap leírását abban is benne kell legyen, hogy hol tudsz feszt adni a ram-nak.

#nincsbennetarcsi

(#35387) Pubszon válasza Qru (#35235) üzenetére


Pubszon
veterán

Na, megjött a borda a memóriára és van benne hővezető ragasztós szivacs. :K

Borda eBay-ről
Nagyítható!

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35388) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Sziasztok,
van egy kis gondom egy nagyon régi gépemmel kapcsolatban, asus p4b533 alaplap van benne, és 2*512 ram, és most kaptam a szomszédból még 512-t, de berakva sípol az alaplap. 3 slot van benne, google szerint 2 gigáig bővíthető, de semmilyen módon nem engedi belerakni. Egyenként, mindegyik sloton végigpróbálva jól működik, ha 1 és 2 db van benne. Mi lehet a gond? 400mhz-es mindegyik ram.

[ Szerkesztve ]

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#35389) jim_raynor70 válasza Mauddip (#35388) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

A 3 modulos mukodesre igen kenyesek voltak a regi alaplapok, amiknek a chipsetjeben volt megtalalhato meg a memoriavezerlo. Arra meg plane allergiasak, ha a harom modulbol ketto, vagy mind a harom kulonbozo tipusu, es szerintem Nalad is ez jatszik (eltero kesleltetesek, 1 vagy 2 oldalas kulonbseg, ...). Megprobalkozhatsz vele, hogy ket modullal bemesz a BIOS-ba, beallitod a leheto legmagasabb kesleltetesi ertekeket (CL3), leveszed manualisan a legalacsonyabb orajelre (266 MHz), elmented, majd kikapcsolas utan beleteszed a harmadik RAM-ot, hatha elindul. Bar erre eleg kicsi eselyt latok es talan nem is erdemes ebbe idot es energiat olni.

[ Szerkesztve ]

(#35390) jim_raynor70 válasza Imilenni (#35385) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

BIOS-ban: Advanced menu, Chipset Configuration: VCCM (DRAM) Voltage, VDDQ (1.25V) Voltage.

Ezt a ket erteket lehet allitani [High], [Middle], [Low] es [Auto] kozott.
A VCCM magat a modulok feszultseget szabalyozza, mig a VDDQ a kommunikacios feszultsegszintet (elvileg, ami bonyolultabb tema). Viszont, hogy melyik beallitas pontosan mennyi pluszt ad hozza a feszultsegekhez, azt nem tudom. De ovatosan jatszadozz veluk, mert ezek a beallitasok nincsenek szamositva, igy konnyen leegethetsz valamit, ha esz nelkul allitgatod oket! Elsosorban a VCCM-et babrald Low es Middle kozott, ha nekivagsz egyaltalan.

Ui.: kedves AnandTech forumtarsak szerint a High beallitas 1.95V-ot takar, ami meg beleferhet, de tovabbra is csak ovatosan!

[ Szerkesztve ]

(#35391) Takacs666


Takacs666
csendes tag

Sziasztok!
Nagy gondom van...Nagy valószinüséggel RAM hiba...Vettem decemberben 2x4 Gb Geil Value plus DDR3 1333Mhz modult (nem kitben)Decemberben vásárlás és az új gép összerakása után derült ki hogy az egyik modul ha bentvan se kép se hang el se indul a gép.Garanciába visszavittem kb 2 hét alatt cserélték.Boldogság.Eddig..kb 2 hete random befagy a rendszer,kékhalál,ujraindulás (IRQ not less or equal kékhalál cimmel meg hasonlok)
Bootolásnál 1 hosszú 4 rövid csippantással indul a gép(AMI Bios Asus P8H67)A Rendsze elindul rendben majd pl a böngésző(firefox és Chrome is)random összeborulé s ujraindulnak ,néha a gép merevre fagy vagy kékhalálozik.A memtest 86 141 ezernél is több hibát talált 16%-nál....lehet hogy a Geil ennyire hulladék lenne?Van esélyem másik márkára cserélni 3 hónappal vásárlás után?

(#35392) #65675776 válasza Takacs666 (#35391) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez mondhatni kompatibilitási hiba (GEiL betegség egyébként). Vegyél más gyártótól RAM-ot. Ha a kompatibilitás a fő szempont, akkor Corsair, Kingmax, Kingston környezetében nézz szét.

(#35393) Takacs666 válasza #65675776 (#35392) üzenetére


Takacs666
csendes tag

Köszönöm a választ,amint lehet kicseréltetem őket másikra.Valószinüleg Kingstonra.

(#35394) Qru válasza Pubszon (#35387) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Zsír, akkor pakold fel a Crucialra pikk-pakk és kérek szépen képeket róla. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35395) 04ahgy válasza #65675776 (#35392) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Így igaz, egyébként annyi kiegészítést hadd eszközöljek, hogy a mostani GEIL szériák már nem érintettek, kifogott két hibásat, ennyi.

A legjobb kompatibilitású RAM-ok sorába engedelmeddel még a Crucial-t is beilleszteném.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35396) Pubszon válasza Qru (#35394) üzenetére


Pubszon
veterán

Sajnos nem lehetséges, mert a RAM-ok otthon vannak, én pedig a bordával Angliába. :(

Egyébként arra gondoltam, hogy a bordákat majd úgy rakom fel, hogy nem ragasztom oda, a könnyebb levétel miatt.
Remélem majd nem fognak túlmelegedni.
Illetve majd veszek egy ilyet, és az egyik hőmérséklet érzékelőt a borda és az egyik RAM chip közé rakom be. :K
Szerinted?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#35397) Laca 012


Laca 012
őstag

Üdv!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Itthoni home server/routernek szeretnék egy gépet összerakni Jetway nc9c lappal.. Az alaplapban vagy N455 vagy N550-es Atom proci lesz.
Az Intel honlapján és a legtöbb helyen azt írják, hogy ez a CPU le van korlátozva 2GB RAM vezérlésére.. :U
Ehhez képest itt a Crucial lapján kifejezetten ehhez ajánlanak 100%kompatibilis 2x2GB-os kit-eket..
Szerintetek lehetséges, hogy valóban látja az N550 a 2x2GB-ot? :F

Bepróbálnám mindenképpen, csak azt nem tudom, hogy a fogyasztáson kívül teljesítményben lehet-e különbség a 1,5V-os és az 1,35V-os verzió között (gyorsabb-e a 1,5V-os)? Mekkora fogyasztás különbség lehet a 2 kit között?? Mivel nonstop üzemű gépról beszélünk 1-2W nem biztos, hogy lényeg, de pl. 3W vs. 6W (lövésem nincs nagyságrendileg mennyit esznek ezek) már meggondolandó lehet..
Ráadásul itthon csak a 1,5V-ost találtam, ha az 1,35V-os sokkal jobb, akkor rendelek kintről..

Meg azt sem tudom, hogy ilyenkor a Bios felismeri, hogy 1,5V vagy 1,35V-os modult raksz bele, vagy elindul az 1,35V-os is na default 1,5V-tal, csak a hosszabb élettartam érdekében vissza kell venni? Vagy hogy működik ez??

Köszi előre is!

(#35398) Jorus válasza Laca 012 (#35397) üzenetére


Jorus
nagyúr

- támgatás kérdésében legegyszerűbb és leggyorsabb, ha írsz az Intel suppportnak, és megmondják a tutit
- az LV (low-voltage) kit-ek nem lassabbak vagy gyorsabbak, mindössze a fogyasztásuk alacsonyabb
- fogyasztás-különbség tekintetében úgy tudsz biztosra menni, ha kiméred, vagy megkérsz vkit, hogy mérje ki a különbséget (külföldi fórumokat érdemes lehet feltúrni ilyen eredmények után)
- a BIOS felismeri az adott modult, és a megfelelő beállításokat, ha by SPD-n hajtod, de a legtöbb lap esetében kézzel is be tudod állítani a megfelelő értékeket.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#35399) Laca 012 válasza Jorus (#35398) üzenetére


Laca 012
őstag

Intel már nyilatkozott a CPU adatlapján, de amennyire háttérbe szorítják az atomot mindenféle szempontból, kinézem belőlük, hogy ha véletlenül nem sikerült 100%-osan letiltani, akkor sem árulnák el, nehogy ártsanak a Sandy Bridge piacának.. (Persze kicsit üldözési mániám is van, de nem alaptalan a feltételezésem. :) )
Vagy kicsit objektívebb oldalról nézve, ha csak annyira válogatós mint az ugyanezzel a CPU-val szerelt netbookom, akkor ugyanott vagyok, hogy egyszerűbb azt mondani, hogy "nem megy és kész"..
Na mindegy, megpróbálom kideríteni, melyik mennyit eszik, aztán először kipróbálom a lapot valami boltban ahol van több féle bontott RAM próbára.. Ha sikerül, nyertem, ha nem, akkor megrendelem ezeket, aztán ha ezzel sem megy, akkor max buktam 3500Ft-ot.. Majd jó lesz valamibe később.. (Bár minőségre nem tudom milyen ez a Crucial, most hallottam róla először..)

Köszönöm szépen az infókat, így már legalább tudom merre induljak! :R

(#35400) Takacs666 válasza 04ahgy (#35395) üzenetére


Takacs666
csendes tag

Sajnos a Geil memóriak nem hiszem hogy nálam a jövőben labdába rúgnak..decemberben az egyik modul abszolút halott volt,most mindkettőnél hibát jelez a Memtest 86..nemhsizem hogy valaha is többet ilyet beteszek a gépbe.Ha garanciába holnap nem tudom megbeszélni hogy veszek Kingston Hyperx Kit-et(2x4GB) akkor lenyelem a dolgot,és a 3 hónapja vett RAM-ok árát, és veszek iponban hyperx kit-et.Igazából már a pénz se érdekel csak stabil legyen!Egyszer belefér van ilyen.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.