Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) Normi™ válasza allein (#35600) üzenetére


Normi™
őstag

Szia!

Corsair Vengeance vagy Corsair Vengeance Low Profile,1.5v-os és árban is kedvező,nagyon ajánlott ram és kedvező a garanciája is,én is ilyet használok és elégedett vagyok vele,ha mást választanál a feszültségre figyelj,hogy 1.5v-nál ne legyen magasabb.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#35602) Nyuszo01 válasza allein (#35600) üzenetére


Nyuszo01
tag

Szia en szerintem Asrock-ot vegyed, nekem is az van. Es ezt vedd hozza ezt
info is Ez igy igen szuper.
Guaranteed-compatible with the ASRock Z68 Extreme3 Gen3
Ha megis Corsair Vengeance-ot vennel akkor mindenkepp olyat aminek nincs magas hutobordaja.

[ Szerkesztve ]

(#35603) allein válasza Nyuszo01 (#35602) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#35604) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Sziasztok!

Milyen ramot vegyek egy Gigabyte Z68AP-D3
(Intel i5-2500K proci van benne) alaplapba?
Jelenleg 4*2 GB GeIL DDR3 1333 Mhz van benne
és mindenképpen 2*4esre akarom cserélni, mivel
eddig mindenkinél jobban ment mint a 4*2.
A processzor nem támogatja az 1600 Mhz-s ramokat,
ennek ellenére megéri olyat venni? El lehet érni azt
a frekvenciát vagy csak ha húzom a processzort?

Leginkább az érdekelne, hogy milyen márkát vegyek,
mivel a 2*4 1600 Mhz szinte biztos, csak kompatibilitási
problémákat nem szeretnék. A Giga lapnak nem kedvence
a GeIL ram, ez már kiderült. Kingmax állítólag passzol
bele, erről mit tudtok? Leginkább ezt nézegettem:
KINGMAX 8192MB DDR3 1600MHz KIT
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv, Trev

(#35605) jim_raynor70 válasza Trevize1987 (#35604) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Nem csak a Gigabyte alaplapoknak nem kedvence a GeIL.
Annak a processzornak 1333 MHz a tamogatott RAM orajele, ettol fuggetlenul veheted az 1600-ast, legalabb jo esellyel alacsonyabb idoziteseken viszi az elobbi frekvenciat. Vagy jaratod 1600-on, bar a siker nem 100%-ig garantalt, mert ugye az mar tuning lenne a CPU reszerol. A Kingmax jofele memoria sok szempontbol, tobb alaplap siman megkajalja oket, de egy Corsair vagy Kingston parossal sem nyulnal melle.

(#35606) 1989rigo válasza Superhun (#35598) üzenetére


1989rigo
tag

Köszönöm a választ, elkerülte a figyelmemet az előző válasz.

Üdv Szabolcs

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#35607) Qru válasza Giot (#35599) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amíg nincs letiltva a integrált vga addig nem tudja ellenőrizni az általa lefoglalat teületet. :(

#nincsbennetarcsi

(#35608) sityu22 válasza jumbo71 (#35581) üzenetére


sityu22
csendes tag

king stone hyperx.nagyon jó ramok. :r

Értékelést ne feledd :) ;) :) sityu22 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#35609) CoolMan válasza sityu22 (#35608) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Mi az a "king stone" ? :F Az melyik memória gyártó? :U Kingston-ra gondoltál inkább nem? kingston

(#35610) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Ram cserét tervezek, és az 1600mhz ramjaim helyett újítanék 2133-as 16gb ramot. a helyzet az, hogy ezek 1,65V-ot igényelnek. Lehet 1,65 volton üzemeltetni egy p67-es alaplapban , vagy nem (és esetleg emiatt lemondani a 2133-mhz-ről) ? Tudok az intel ajánlásáról, ami max 1,575 voltig ajánlja a ram feszt, de mit mond a gyakorlat?
Amúgy ezek lesznek:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35611) tasakos


tasakos
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy AM3-as AMD® 785G / SB710 chipsetes lapom ASUS M4A785TD-V EVO.

Ramot szeretnék bővíteni, most 2x2 GB CSX van benne, ehhez szeretnék venni még 1 db valamilyen 4 gigás modult a (4. memória slot kiesik, mert rálóg a CPU hűtője). A kérdésem, az lenne, hogy így három modullal is menne tovább Dual Channel-ben a gép?

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#35612) sityu22 válasza tasakos (#35611) üzenetére


sityu22
csendes tag

Elvileg ha ugyan olyan sorozatszámu ramot veszel akkor igen. :) De csx ram helyett inkább ajánlanám a hyperx et. :) :R

Értékelést ne feledd :) ;) :) sityu22 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#35613) Qru válasza tasakos (#35611) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, Dual Cahnel csak páros modul szám esetén van. És feltétele az azoos méret is. De jó esetben így is asszimetrikus DC-ben fog menni.
Nem mintha sokat lassítana ha single-ben mennek a ramok...

#nincsbennetarcsi

(#35614) tasakos


tasakos
tag

Köszönöm a válaszokat! :R

BFBC2 nick: Tasi Hun

(#35615) tomgabor


tomgabor
senior tag

Jó estét.
Egy kis segítségre lenne szükségem, olyan program kellene nekem ami megmondja "pontosan" hogy, mi mennyi ramot használ tudom hogy megint a böngésző zabálja a ramom de kiváncsi vagyok rá pontosan mennyi kell neki, 6GB-ból kb. 7-800MB lehet szabad

[ Szerkesztve ]

(#35616) Qru válasza tomgabor (#35615) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

process explorer pl...

#nincsbennetarcsi

(#35617) =HG=


=HG=
addikt

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy egy intel G41-es alaplapnál azt írják, hogy 1333 Mhz (OC) memóriát kezeli.
Ez mit jelent ? Milyen 1333-as memót keressek, vagy milyen beállítást kell eszközölni biosban? Egyáltalán ez mit jelent pontosan ?

(#35618) Qru válasza =HG= (#35617) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt hog alapból nem fog a memória 1333-on menni de ha tuninigolsz az alaplap bírja az 1333-as memória sebességet.
Bios-ban az a memória szorzót kell emelned (vagy az fsb-t attól függ, hogy a procit is húzni akarod vagy csak a ram-ot).

Pontosan milyen lapról lenne szó amúgy?

#nincsbennetarcsi

(#35619) Nyuszo01


Nyuszo01
tag

Sziasztok, nekem egy Asrock extreme3 Gen3 alaplapom van. Es ilyen memoria van benne:ilyen Azt irjak itt hogy 1600-on megy. Van ez a cpuz progi de itt nekem azt irja hogy 800-on megy a memoria... Ez igy jo? Vagy akkor most nem 1600-on megy? Mutatok kepeket: itt
itt es itt koszonom elore is a valaszokat.

(#35620) Jorus válasza Nyuszo01 (#35619) üzenetére


Jorus
nagyúr

A DRAM freki 800MHz, az effektív órajel pedig 1600MHz, teljesen rendben van így. Az SPD fülön a Timing Tables-nél is láthatod, hogy az XMP-1600-as profilhoz 800MHz-es DRAM freki társul.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#35621) Nyuszo01 válasza Jorus (#35620) üzenetére


Nyuszo01
tag

jo akkor megnyugodtam. :R Es akkor dram frekit, azt megkell szorozni 2-vel? Es akkor tudom mindg mennyi a effektiv orajel?

(#35622) Jorus válasza Nyuszo01 (#35621) üzenetére


Jorus
nagyúr

CPU-Z esetében, leegyszerűsítve igen. :) Valójában Clock frekiről és Data frekiről beszélünk, ez utóbbi az első kétszerese, ami a Double Data Rate (DDR) tulajdonságból ered.

Plasztikusan így tudod elképzelni:

Forrás, bővebb értekezés itt található.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#35623) Nyuszo01 válasza Jorus (#35622) üzenetére


Nyuszo01
tag

hm koszi szepen :R

(#35624) =HG= válasza Qru (#35618) üzenetére


=HG=
addikt

Az alaplap:MSI G41-P28 (nem az enyém,csak ismerősöm kérdezte..én meg nem tudtam a választ...gondoltam megkérdezem nálam okosabbaktól)
Akkor 1333-as belerak, és ha addig megcibálja az ember a rendszert akkor megy 1333-an!!??
Ha jól értelmezem...
Azt hiszem bioszban "adjusted DRAM Frequency"-ben beállítható....Vagy csak akkor, ha FSB-t emelek ? :F .....Majd kiderül, ha béle rakjuk.. :K Azért köszi a választ :R

(#35625) Qru válasza =HG= (#35624) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen elég ha a frekvenciát megemeled. Arra kell figyelni hogy a modulgyártó által előírt feszültséget megkapja a memória (de ez valószínűleg alapfesz, vagyis 1,5V lesz).

#nincsbennetarcsi

(#35626) =HG= válasza Qru (#35625) üzenetére


=HG=
addikt

Nem, 1,6-1,7 V (Nem tudom a lap tudja-e ezt a feszt, majd jöv héten kiderül....
Köszi a válaszokat !
Így már kivilágosodott mit takart ez az 1333(OC) megjelölés.. :R

(#35627) Qru válasza =HG= (#35626) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor annyit adj amennyit kér/rá van írva. :K

#nincsbennetarcsi

(#35628) 04ahgy válasza Qru (#35618) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én azért G41 mellett nem erőltetném az 1333MHz DDR3-at, főleg, hogy a chipset maga a szűk keresztmetszet, még 1066Mz-es RAM mellett is és semmit nem gyorsulna, csak nagyobb az instabilitás esélye.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35629) planbmokus


planbmokus
senior tag

Ma reggel megérkezett az új kicsikém:

Ami nagyon durva, hogy a régi XMS3-asaimnál kb 8-10 fokkal hűvösebbek!

Eddig 4x2Gb volt bent, most 2x4Gb.
Most ez vajon azért csökkent, mert fele annyi a modul, vagy mert tényleg ilyen fasza ez a borda?

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#35630) Qru válasza 04ahgy (#35628) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven elég lenne a 800-as is bele valóban, de itt a kérdés arra vontkozott műkedne-e és ha igen, hogy kell beállítani.

De azért: "köszönjük Emese." :D :R

mod:

planbmokus: Ennek a bordának kb dupla akkkora a hőleadó felülete mint a sima XMS-é, szóval nem kell meglepődni nagyon.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35631) #65675776 válasza planbmokus (#35629) üzenetére


#65675776
törölt tag

És mit számít, hogy hány fokos? Nem valószínű hogy akár borda nélkül is túlmelegedne. A DDR RAM-ok borda nélkül magasabb feszültséggel is teljesen jól elvoltak.

(#35632) =HG= válasza Qru (#35630) üzenetére


=HG=
addikt

:K pontosan :R

(#35633) planbmokus válasza #65675776 (#35631) üzenetére


planbmokus
senior tag

Azért szerintem nem baj, ha valami nem fűti maga körül feleslegesen a környezetet..
A Sabertooth Thermal Radarja a Ramokhoz legközelebb eső következő érzékelőt (USB 3.0-t mér) is hűsebbnek érzékeli 3-4 fokkal mióta a Vengeance van bent. Nem "húdenagy" különbség, de érzékelhető, kellemes tulajdonság.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#35634) huby80


huby80
senior tag

Sziasztok!!

2x 4gb vs. 4x 2gb csak ennyit szeretnék :R melyiket válaszam tisztelt fórumtársaim :F

(#35635) jim_raynor70 válasza huby80 (#35634) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

2x4 GB.

(#35636) Put2 válasza Jorus (#35521) üzenetére


Put2
tag

Megjöttek a ramok, és tökéletesen megy a gép! Még 1x köszi a segítséget!

(#35637) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Hali!

Ezek a ramok képesek elfutni egy asztali gép alaplapjában is?
Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#35638) CoolMan válasza Fr@nkieWilde (#35637) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Miért, mi másra gondoltál még? Olyan alaplap kell hozzá, ami kezeli a DDR2-es memóriát.

(#35639) Fr@nkieWilde válasza CoolMan (#35638) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Csupán azért tettem fel eme kérdésem, mert ezek ECC szerver ramok, így nem voltam/vagyok biztos benne, hogy egy asztali gép ddr2 533 mhz-et támogató alaplap is megbirkózik vele.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#35640) CoolMan válasza Fr@nkieWilde (#35639) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor bocsi azt nem is néztem, viszont így az előbbi kijelentésem már nem is biztos.

(#35641) Fr@nkieWilde válasza CoolMan (#35640) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Semmi probléma. :N Még mindig várom a válaszokat. Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#35642) #65675776 válasza Fr@nkieWilde (#35637) üzenetére


#65675776
törölt tag

Biztosan nem. Az FB-DIMM teljesen más vezérlőt igényel, mint ami az asztali procikban van.

(#35643) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Sajnos elhalálozott a régi 775-ös alaplapom, ezért egy másikat szeretnék venni, de mindenképpen olyan kellene amin 4 ram slot van.

Találtam itt az apróban néhány nekem megfelelőt, de a memóriatámogatással bajban vagyok.

Van 3 db Kingston KTM4892/1GB típusú ramom, de egy olyan alaplapot sem találtam amelynél ez szerepelne a támogatott ramok listáján. Ez 667 MHZ-es.

Az alaplapok többsége ezt támogatja: KVR667D2N5/1GB Ez is 667-es.

Mit gondoltok ezek a lapok elvinnék az én ramomat?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#35644) jim_raynor70 válasza bajaki (#35643) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Az a lista csak azt mutatja, hogy milyen modulokkal tesztelte a gyarto es amikkel 100%, hogy mukodik az alaplap. Ettol meg a Te RAM-od is lehet jo attol fuggetlenul, hogy nem teszteltek vele. Ha beleegyezik az elado, kerj tole probagaranciat, mialatt megnezed, hogy befogadja-e a moduljaidat. Vagy ha kozel laktok egymashoz, kiprobalhatnatok. En ezt tennem.

(#35645) Fr@nkieWilde válasza #65675776 (#35642) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Értem, köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#35646) Tauren45


Tauren45
aktív tag

Sziasztok.

Van egy ilyen ram beállításom most a JEDEC-ek mire szolgálnak? Ha a jobboldali oszlopot választom akkor lesz gyorsabb a ramom vagy hogy van ez? :F

Meg a Max Band akármi 667Mhz nem ide kellene az 1333Mhz? :F

Régen volt már nagyon asztalim elfelejtettem ezeket. :W :B

Köszi a segítséget. :R

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#35647) planbmokus válasza Tauren45 (#35646) üzenetére


planbmokus
senior tag

667MHz = 1333 MHz effektív!
Szóval szépen megy az!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#35648) Tauren45 válasza planbmokus (#35647) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Üdv.

Ezt hogyan számoltad ki? :F
Mellesleg elnéztem azt a 667MHz-et mert ez csak 533Mhz. 533Mhz lenne akkor az 1066? :F

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#35649) Nyuszo01


Nyuszo01
tag

Sziasztok, nekem egy Asrock extreme3 Gen3 alaplapom van. Van benne 8gb ilyen memoria:crucial de szeretnek venne +8gb ilyet, de sajnos mar nem kaphato a termek... Azt szeretnem kerdezni hogy, ha mas milyet veszek melle olyat ami ugyanugy cl9 akkor elvileg nem lesz gond? Ugyanigy fog menni ezen a sebessegen mint most? Csak annyi hogy 2kulombozo van benne? Erre gondoltam:kingston Es ha cl8-as memoriat szerzek akkor majd cl9-en megy az is? Mert arra gondolok ugy megy ahogy a leglasabb ami cl9 :B

(#35650) ///Krisz\\\ válasza Tauren45 (#35648) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Double Data Rate, ami annyit jelent, hogy dupla adatmennyiség, legalábbis az SDR-DRAM-hoz képest. A DDR memóriák ezt úgy érik el, hogy az órajel mindkét (fel-le) ága hordoz információt, így az SDR-hez képest azonnal duplaakkora a sávszélesség. Ezért is duplázódik az effektív órajel, azaz 200 MHz-es DDR memória esetén DDR400-as modulokról beszélünk.

Ahogy nézem át kéne állítani BIOS-ban 667MHz-re (lehet, hogy effektív érték lesz megadva akkor 1333MHz-re). Aztán még beállíthatod az időzítéseket is a táblázat szerint.
Bár nekem elég furcsa, hogy egy 1333MHz-es RAM-nál max. 609MHz van a táblázatban. :F
Biztos nem 1066MHz-esek ezek a RAM-ok? :U

Szerkesztve: Nem versz át! :DDD Ezek 1066MHz-es RAM-ok, akkor viszont BIOS-ban állíts be nekik 533MHz-et, az időzítések (Memory Timming vagy valami ilyen néven lesz a BIOS-ban) pedig lehetnek a 533MHz alattiak, illetve én még fixálnám a feszt 1.5V-on. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.