Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35751) BPY-167 válasza Qru (#35749) üzenetére


BPY-167
tag

Köszönöm a segítséget!! :))

(#35752) birno válasza haddent (#35750) üzenetére


birno
addikt

Kozben megtalaltam, de csak olyan lehetoseget, hogy a CPU-t allitom at es ahhoz allitja a RAM-ot, igy viszont stabilnak tunik, ejszaka ment a Memtest gond nelkul.
Olyat viszont nem talaltam, hogy manualisan megadni a feszt, de 1.5-on van jelenleg.

(#35753) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Nézegettem teszteket single vs dual channel ram témában, de csak 2008-2009-eseket találtam, még a ddr2 800 ,hz korszakból. Itt nagy eltérés nem volt sőt.

Most hogy áll a dolog? Van valami értelme a dualnak? Sebesség stb?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#35754) Qru válasza Vhiktor (#35753) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ma már mégannyira sem jelentős mint akkor volt. Még kevesebb a %-os különbség a kettő között. Szóval nem nagy veszteség ha nem DC-ben megy a ramod.

#nincsbennetarcsi

(#35755) Vhiktor válasza Qru (#35754) üzenetére


Vhiktor
veterán

Tehát akkor csak egy szép marketingfogás:S

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#35756) #65675776 válasza Vhiktor (#35755) üzenetére


#65675776
törölt tag

A legtöbb esetben igen. Llano-s rendszerekben viszont az IGP miatt fontos.

(#35757) MasterMind


MasterMind
tag

Üdv!
Beszereztem egy Corsair Vengeance 3x4GB 2000MHz KIT-et. Problémám az, hogy nem tudom kihajtani azon a sebességen.Nem tudom, hogy az UCLK, vagy a QPI Link frequency-n bukik-e el. DRAM fesz: 1,66 QPI Link fesz-t feltoltam egészen 1,44-ig, ami már tudomásom szerint nem egészséges, 1900-on elindul, de 24/7 egész biztos, hogy nem stabil...ötlet?

(#35758) Qru válasza MasterMind (#35757) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ramnak mehet a 1,66V. QPI-nek nagyon max az 1,4V.

A titok nyitja, hogy az uncore sebességnek legalább a ram órajel duplájának kell lennie, hogy stabil maradjon a gép. A baj az, hogy ezek a procik többnyire nem bírják a 4000-es uncore sebességet...
Szóval könnyen lehet, hogy soha az életbe nem fogod így kihajtani a 2000-es ramot ezzel a procival. :(

#nincsbennetarcsi

(#35759) Jorden86


Jorden86
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem új gépet és észre vettem hogy a 2x4gb KHX1600c9d3b1/4g memória modulok a bios-ban az alaplap csak 1333 -asnak látja.Azt szeretném tudni hogyan lehetne beállítani 1600 -ra,megpróbáltam beállítani 1600 -ra a feszültséget is megemeltem 1,65-re,de ugynúgy hibát ír ki és visszadob a bios-ba.Gigabyte 970a-d3 as alaplapom és fx-6100 as proceszorom van.

[ Szerkesztve ]

(#35760) jim_raynor70 válasza Jorden86 (#35759) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

BIOS-ban az MB Intelligent Tweaker(M.I.T.) menuben Set Memory Clock-nal, illetve Memory Clock-nal allitgathatsz RAM frekvenciat.

(#35761) sityu22 válasza jim_raynor70 (#35760) üzenetére


sityu22
csendes tag

Így van de ahoz nem kell feszültséget állitani tudomásom szerint :) mert nekem is a lapom alapbol 1333- nak ismeri fel és ugy kell be állitanom 1600 mhz re :) :R

Értékelést ne feledd :) ;) :) sityu22 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#35762) faceman87 válasza Qru (#35749) üzenetére


faceman87
csendes tag

Nekem az F2 megnyomásánál a BIOS-ba nem történik semmi :F
Az MB Intelligent menüben BIOS alatt állítgattam, megnöveltem a Votage-t az előírt 2.2-2.4 én 2.2-re állítottam meg valamit még átállítottam 3.20B-re és 333Mhz-re és így BIOS-ba kiírta az 1066 Mhz-et, de az Everest csak 800Mhz-t ír. csinálok két képet azt feltöltöm.

(#35763) faceman87 válasza faceman87 (#35762) üzenetére


faceman87
csendes tag

http://kepfeltoltes.hu/120325/IMG_0562_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120325/IMG_0565_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120325/IMG_0566_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/120325/N_vtelen1_www.kepfeltoltes.hu_.png

remélem nem lesz baj a direkt linkekből :B

(#35764) sityu22 válasza faceman87 (#35763) üzenetére


sityu22
csendes tag

CTRl F1 a gigabyte lapoknál! :) :R

Értékelést ne feledd :) ;) :) sityu22 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#35765) Qru válasza faceman87 (#35763) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó lesz ez így. Nézd meg CPU-Z-vel mit ír ki.

#nincsbennetarcsi

(#35766) faceman87


faceman87
csendes tag

köszi! megnyomtam a ctrl F1-et aztán utána állíitgattam és már 1066 Mhz-en fut. Köszönöm skacok :R amúgy már 3 éves a gép, eddig 800 Mhz-en futott csak a mai napokban nézegettem, takarítottam a gépem és hoppá ennek nem ennyin kéne ketyegni :DDD

(#35767) sityu22 válasza faceman87 (#35766) üzenetére


sityu22
csendes tag

Szivesen! :) ;) :R

Értékelést ne feledd :) ;) :) sityu22 felhasználónak 7 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#35768) faceman87


faceman87
csendes tag

Még 1 kérdésem lenne, most, hogy feljebb lett húzva melegebbek lettek a RAM-ok. Nagy gond ez? Szerezzek be valami hűtést rá? :R

(#35769) Jorus válasza faceman87 (#35768) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem szükséges.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#35770) faceman87 válasza Jorus (#35769) üzenetére


faceman87
csendes tag

Okés kösszi a gyors választ :DD

(#35771) Hellboy2387


Hellboy2387
aktív tag

üdv. nekem lenne 1 ilyen ramom. [link] az lenne a kérdésem hogy szerintetek mennyit lehetne rajta huzni biztosnágosan ugy hogy stabil maradjon. köszi

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#35772) Dömy


Dömy
tag

hali! windows 7 64bites oprendszerem van, és 4 giga ramom (2*2giga). A rendszer mutatja is hogy 4 giga rendszermemória van, de nemrég vettem észre a videókártya beállításainál (ami GF 9400 1gb) hogy 1gb memória helyett ~2gb-ot mutat, vagyis a rendszer a 4giga rendszermemóriából átcsoportosított 1gb-ot a videókártya javára, vagyis azt pl játékok közben nem is tudom használni. hogy tudnám ezt megnézni hogy tényleg így használja e a gép a ramot, és esetleg visszaállítani hogy a rendszer teljesen kihasználja a 4 giga Rendszermemóriát?
a válaszokat előre is köszönöm!

(#35773) 04ahgy válasza Dömy (#35772) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kapcsold ki a TurboCache-t.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35774) 04ahgy válasza Hellboy2387 (#35771) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nálam 2750MHz, CL11-15-15-31 2T-vel stabil volt. [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#35775) Bozsi80


Bozsi80
tag

Sziasztok!

Nekem is hasonló problémám van mint Dömy-nek (lehet ugyanaz)...
Direkt azért tettem fel 64bit-es Win7-et, hogy lássa és kezelje a 4Gb RAM-ot.
Jelenleg 2×2Gb RAM van a gépben, amit lát is, de nem használja mindet.
Azt írja, hogy össz. memória 4Gb, használható 3Gb...
teljes elérhető grafikus memória: 1759Mb (HD5670 512Mb-os VGA-val).

Nekem is ezt a TurboCache-t kellene kikapcsolnom?
A BIOS-ban kell keresnem?

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Ha sikerül elég gyorsan felkapcsolnod a villanyt, megpillanthatod a sötétséget!

(#35776) #83381760


#83381760
törölt tag

Sziasztok új ramot szeretnék a gépembe és az lenne a kérdés hogy a Corsair Vengeance ugyanaz mint a Vengeance LP (Low Profile) szóval ugyanazt tudja vagy gyengébb.

(#35777) Qru válasza #83381760 (#35776) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugyanazt, csak a borda méretben (és esetleg a színében) van különbség.

#nincsbennetarcsi

(#35778) Dömy válasza 04ahgy (#35773) üzenetére


Dömy
tag

és azt hogy tudom megtenni?

(#35779) Hellboy2387 válasza 04ahgy (#35774) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

Némi pontosabb leirást hogy lehet tunigolni mert akkor meg probálnám( lap p8p67pro, i5 2500k @ 4.5ghz.) köszi üdv.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#35780) Qru válasza Hellboy2387 (#35779) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megemeled a ram szorzót a bios-ban. Pofon egyszerű. Feszre és időzítésre azért figyelj.

#nincsbennetarcsi

(#35781) #83381760


#83381760
törölt tag

Sziasztok!
Most akarok venni RAM-ot a gépembe és az lenne a kérdésem hogy elég 4 gigát vennem vagy már ajánlatosabb 8 gigát vennem, hogy tudjak kockulni ilyen BF3-al, syndicate-vel és mass effect 3-al?

Gépem
Alaplap p67
Proci: i5-2400
Vidikari: gtx 460 sc ee

Üdv. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#35782) Hellboy2387 válasza Qru (#35780) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

igen. pont ez a gond, h mhz-et a hülye is tud emelni, a feszültség meg a időzités lenne a lényeg hogy mire figyeljek meg hogy mi a jó stb.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#35783) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

Következő a problémám: adva vagyon egy ASUS Sabertooth FX990-es lap, benne 4x4GB Corsair 1600MHz RAM. Miért van az, hogy időként csak 12GB-ot ismer fel, néha meg 16GB-ot belőle? Megnéztem, minden rendesen a helyén van, meg nem is sipákol induláskor, hogy balhé van, egyszerűen csak nem ismeri fel néha az összeset.
Egyéb tünete: Windows 7 telepítéskor kékhalált dobott, egyébként is induláskor hajlamos kékhalállal újraindulni.

Mi okozza ezt? Mit tudok tenni?

Kösz előre is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#35784) ne_nezze válasza Atlantis (#35783) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

ha eldobálja a ramot akkor érdemes lenne kivenni őket és megtisztítani az érintkezőket még akkor is ha látszólag nincs rajtuk semmi. félbehajtott papírlap is megteszi.

kékhalálozásra: picivel több fesz a ramoknak esetleg kézzel beállítani az összes időzítést nekik. pluszként bios frissítés ha van mire.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#35785) Qru válasza Hellboy2387 (#35782) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor mondom a tutit:

QPI/VTT fesz és a ram fesz között ne legyen nagyobb a különbség 0,5V-nál. QPI/VTT-nek 1,2V a max, ez adja, hogy a max ram fesz 1,7V lehet. De ezek már viszonylag magas értékek, az ajánlott az 1,1V és 1,6V.

Időzítés: nagyban függ, hogy 1T vagy 2T-s CR értékkel nyomod. Érdemesebb 2T-re rakni, úgy azért tovább lehet jutni sokkal.
Konkrét időzítést meg az elért órajlehez kell igazítani.
Első körben maradhat auto-n az időzítés, és ha van egy stabil órajaled lehet próbálkozni az időzítések szűkítésével.

mod:

KvardAlien: Igazából ma még elég 4GB ram de most olyan olcsó a ram, hogy érdemesebb 8GB-ot venned még ha eleinte nem is fogogd kihasználni, hosszútávon jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#35786) Atlantis válasza ne_nezze (#35784) üzenetére


Atlantis
veterán

Vadi új minden, mitől lenne koszos? Persze próbát megér...

BIOS nincs újabb, de amúgy jó ötlet. Bár érdekes, hogy a Corsair nem bírja a gyári beállításait. Esetleg tesztelni mivel érdemes?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#35787) Qru válasza Atlantis (#35783) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Okozhatja az alacsony fesz (memvezérlő jellemzően ilyen esetekben), egy elgörbül proci/foglalat láb...

Memtest86+ -al tesztelj.

#nincsbennetarcsi

(#35788) ne_nezze válasza Atlantis (#35786) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

most látom h amds a lap. milyen procc került bele? adatlapodról nem derült ki de próbaképpen a memvezérlőnek is tolhatsz egy kis plusz feszt. jócskán le van terhelve a 4x4 gb rammal.

ha nem bírja a gyári beállításokat az nem jó jel. persze ettől még lehet hibátlan mindegyik modul csak nem amds lapban. tesztelni Memtest86 vagy Memtest86+ lesz jó.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#35789) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Gigabyte GA-990FXA-UD3 alap BIOS-ban 1333Mhz-el megy egy Corsair Vengeance LP Blue, miután a szorzót mindenféle volt állítás nélkül beállítotottam, hogy 1600 Mhz legyen (gyári) utána nem indult el túlzó tuning miatt. Mi lehet a megoldás?

Original's never fit - Socket 370

(#35792) Atlantis


Atlantis
veterán

FX 8120 van benne.

Memtest86+ V4.0 verziót próbáltam, második teszt végén, 1:50 percnél megfagy teszt közben, hibát nem jelez.

Ilyen RAM-okról van szó.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#35793) Normi™ válasza Atlantis (#35792) üzenetére


Normi™
őstag

Nekem sem működött,összeomlott a program,a 4.0-asra jellemző bizonyos konfigurációkkal,fórumtársak javaslatára a 4.2.-est használtam és hibátlanul lefutott 12órát.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#35794) Atlantis válasza Normi™ (#35793) üzenetére


Atlantis
veterán

Letöltöm, kipróbálom azzal is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#35795) Normi™ válasza Atlantis (#35794) üzenetére


Normi™
őstag

Szerintem azzal ok,lesz! :K

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#35796) ne_nezze válasza Atlantis (#35792) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

ha megfagy a memtest az ritkán jelent memória(modul)problémát de kizárni nem lehet. adnék annak a 8120-as proc memvezérlőnek egy kis feszt. ja és remélem nem az xmp profilját használod a ramoknak biosból mert az lehet jó intelhez de amdnél hasonló gondokat produkál mint épp most nálad. ha elindul úgy a gép egyáltalán.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#35797) Atlantis válasza ne_nezze (#35796) üzenetére


Atlantis
veterán

XMP Profil? Az mi? Hogy tudom nem azt használni? Én csak beletettem, lap felismerte, nem is gondoltam állítgatni semmit. Ez a memória (ill. a magas hűtős változata) rajta van a lap kompatibilitási listáján, nem vártam, hogy gond lesz vele.

Új jelenség: egyetlen tömörített file-t sem bír hiba nélkül kicsomagolni elsőre. Letöltöttem próbaképp a memtest86 4.2-est és csak második letöltésre lett jól kicsomagolható. Másik eset: NVidia VGA driver-t nem tudja kicsomagolni.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#35798) zibo73


zibo73
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy van egy PTM900 as lap 2db memoria slottal
azt írja,hogy max memo 2gb.Ebben akkor 2x1gb megy vagy egy slotba
bele lehet tenni 2gb memóriát is?

[ Szerkesztve ]

(#35800) Atlantis


Atlantis
veterán

Fut a 4.2-es memtest, 7-es tesztnél sajnos hiba van.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.