Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Richie86


Richie86
senior tag

Első hsz ;]
Szvsz tetszetős mobil, csak nagy. Illetve a 200 Mpx-nek nem látom az értelmét.

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Nekem a fotók nem igazán tetszenek. Színvilágban szép, de túlszaturált, a részletességgel meg mindenhol komoly bajok vannak. Ellenben a videó jó. Igen egyes számban mondtam, a 4K/60 fantasztikusan jó. Persze túlszaturált, de szép éles képe van. A többiről ez nem mondható el.

A telefon kijelzője fantasztikus minőségű, a hardver teljesen jó (csúcs, milyen lenne?). 380 ezer forintért csak a 4K/60 miatt fontolóra venném, ha ennyit költenék erre. Vagy akkor már egy iPhone.

[ Szerkesztve ]

(#3) yuing válasza janeszgol (#2) üzenetére


yuing
őstag

A fotók nekem sem, az éjszakai produkció egyenesen gynege az iPhone-hoz viszonyítva.
Szépen fejlődik a Moto, de még mindig nem tudnak jó kameraszoftvert írni.

Kíváncsian várom, hogy a Xiaomi mit hoz ki ugyanebből a szeonzorból a 12T Próban.

(#4) #27070592 válasza janeszgol (#2) üzenetére


#27070592
törölt tag

Kíváncsian várom az első gigapixeles telefont, 16k videóval, legalább 100 megapixeles szelfikamerával, egymilláért.

(#5) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ebben a cikkben van meló, igen részletes, biztosan többen hozták össze. Hát nem jött meg a kedvem a 200 Mp.-hez. Le egyszerűsítve macerás.

camelferr

Vigyázz mit kívánsz, mert megkapod. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#6) ROBOTER


ROBOTER
addikt

A kék égen látható "labirintus" minta a demozaik eljárás következménye. Pontosabban annak primitívségének következménye. Ez a digitális fényképezőgép korszak elején volt jellemző, mára (ebben a mértékben) eltűnt mindenhol. Ehhez a leggagyibb algoritmusok kellenek. Még a bilinear sem csinál ennyire durvát szerintem.

(#7) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Én sosem voltam pixelhuszár. Azt vallom, legyen egy darab normális szenzor a telóban, mondjuk 16mpx-en, oszt csóklom! Nem kell a varázslat! Mellé max egy normális széles és egy zoom. Ennyi. Tök fölösleges 60, 100, meg 200 mpx-eket beléjük erőszakolni, amikor úgyis általában 12mpx-en lesznek jók a képek. Eddig nem vettem észre., hogy a quad bayer, meg a pixel binding, stb valamiféle előnyt is jelentene a hagyományos szenzorokhoz képest.
Parasztvakításnak, meg e-pénisz növelésre jó, semmi másra.
Ettől függetlenül nem rosszak a Motorola telók.

(#8) doooo


doooo
veterán

Még jó, hogy nem a Motorolától vártam a világmegváltást (vagy legalább egy évekkel ezelőtti szintet megütő kameraszoftver normális megírását). Most nem kell csalódnom.

(#9) mjani1172


mjani1172
addikt

Bevallom, nem tetszenek nagyon a fotók,(egyiké sem) és valahogy úgy érzem évek alatt inkább hátrafelé lépkedünk. De az Iphone-al összehasonlítva azért ez érdekes:

Próbáltam ugyanazt a részletet kivágni, mert mintha nem is a ugyanakkor készültek volna.
Látok a fotós topicban 100 ezer ft-os Xiaomival szebb képeket (bár azon g-cam van) de akkor is ...... :(( .
Ezért a pénzért, amit ezekért kérnek már megvehetem amit fotózni akarok

[ Szerkesztve ]

(#10) roli543


roli543
őstag

Nos igen. Ez igazi parasztvakítas, meg a plakátokra jó lesz a 200MP felirat, de ennyi. Meg jó lesz az iq harcosoknak oda mondani hogy de ez 200MP az egy millás iPhone csak 12MP (napi szinten olvasok ilyeneket).
Egy 2 éves Samu S modell vagy iPhone 12 megapixeles kamerája sokkal jöbb ennèl valódi 12 megapixelen.

Alapból maga a telefon egyébként tetszik, de ennyiért inkább szerintem Samsung S modellt vesznek az emberek. De drukkolok nekik nagyon!

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#11) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Nekem a vonalelesseg ami karcsú.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#12) janeszgol válasza mjani1172 (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Nézd meg a kutyás képet. (Első kép.) Az iPhone oké, hogy duplájába kerül (PM), de azon legalább élmény fotózni. Ezen nem élmény. Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi 11i ennél sokkal jobb képeket lő. Azokon a kép élesebb, jó részletességű.
De mondok egy S21 FE-t, S22-t.

[ Szerkesztve ]

(#13) ROBOTER válasza mjani1172 (#9) üzenetére


ROBOTER
addikt

Két teljesen eltérő időpontban és más fényviszonyok között készült képen mit szeretnél összehasonlítani? Más a fény iránya, az összehasonlításnak nem 1% az értelme, hanem 0%. Az megint más, hogy a cikk szerzője mit szertett volna ezzel bemutatni...

janeszgol: én is Mi 11-hez hasonlítom, szerintem jobb a Xiaomi.

[ Szerkesztve ]

(#14) janeszgol válasza ROBOTER (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Mindkét telefon egyszerre volt Bone-nál. Egymás után fotózott.

Ja leesett.

[ Szerkesztve ]

(#15) ROBOTER válasza janeszgol (#14) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szóval a #9-es hozzászólásban látható két kép egyidőben készült?

Akkor én kérek elnézést. Eltévesztettem a dimenziót.

[ Szerkesztve ]

(#16) Bog válasza pusszycat (#5) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Bone hozta össze egymaga, csak publikálás előtt vettük végig a dolgokat és írtam hozzá 1-2 sort, plusz megcsináltam a telés lencse vs. szenzorzoom összehasonlítást. De a munka java masszívan az övé.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#17) joey04


joey04
titán

lenne ennek értelme, csak nem így.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) mjani1172 válasza janeszgol (#14) üzenetére


mjani1172
addikt

Gondolom.
Az árnyékok kb ugyanúgy állnak, a járművek (bicaj, vitara, golf 7 ugyanazok,a felhők is megegyeznek.)
Nem látom úgy hogy teljesen eltérő időpont lenne.Vagy valamit benézek?

[ Szerkesztve ]

(#19) janeszgol válasza ROBOTER (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Jogos amit írtál. Nem tudom miért csinált a fórumtárs ilyen összehasonlítást. Oké a sokkal drágább i14 PM sem fair, ami a cikkben is van, de azon tényleg élmény fotózni. Meg Xs-től felfele szinte mindegyiken. És hát ordít a különbség. Pedig az csak 50 mpx vs 48 mpx.
Állítólag úgy veszik a 14-es szériát az almának, mint a bolondok. Mondjuk megértem. Az Apple élményt kínál, míg android fronton csak ígéreteket kapunk. (Ebbe az S22U is beletartozik, bár ott a 10x-es zoom badass.)

[ Szerkesztve ]

(#20) janeszgol válasza mjani1172 (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

A fotózás nem pontosan ilyen. Persze ha megtervezed, akkor el tudsz kapni ugyan olyan pillanatot két eltérő időpontban (másnap, egy héttel később, 1 hónappal később stb), de ahhoz profinak kell lenned.

Jaa hogy te azt a pici részt vágtad ki? Én sem láttam. :)

[ Szerkesztve ]

(#21) ROBOTER válasza janeszgol (#19) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én néztem be, annyira pici a részlet, hogy azt hittem két időpont. De most már látom, a Motorola kontrasztja fel van tolna az égbe, az iPhone pedig kifejezetten HDR jellegű képet készített. Ez tévesztett meg.

(#22) elmepocok


elmepocok
tag

Igazából a félmillás csúcsmodellek korában ez 380-ért tulajdonképpen olcsó. :D
Nyilván adja magát az összehasonlítás az iPhone-nal a kamerafókuszú tálalás miatt, de azért az közel duplaennyibe kerül, az lett volna csoda, ha nem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#23) Bandetad66


Bandetad66
csendes tag

Azért felhívnám a figyelmet a fenyőfán nézegető mókusra!;) Sokkal jobban , élesebben kivehető 200mpx-en!

(#24) A Molyember válasza Bandetad66 (#23) üzenetére


A Molyember
tag

En viszont inkabb arra az elkepeszto kromatikus aberraciora hivnam fel a figyelmet amit kepes muvelni 200mpx-en a szeleken, foleg, ha az a terulet meg arnyekos is. :( (Elso fenyofas-hazikos kep jobb felso sarok valamint attol kicsit lejjebb az arnyekos agak, de ez minden kepen tetten erheto kisebb-nagyobb mertekben)

(#25) judas13


judas13
addikt

Grat a cikkhez!

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#26) Timer


Timer
veterán

Életemben nem tetszett még igazán Motorola mobil. Eddig. Sajnos a kijelző felbontása édes kevés ma már, de akit ez nem zavar, ennyi pénzért még akár jó boltot is csinálhat vele.

[ Szerkesztve ]

(#27) blackmoto válasza Bandetad66 (#23) üzenetére


blackmoto
senior tag

Hol van az a mókus? Vagy csak hülyéskedsz? :DD Én ezeken az impresszionista festményeken nem látok semmit. Katasztrofálisak a képek. A leginkább a benzinkutas képen látszik a növényzeten a 12,5 MPx-eles képnél. Mintha a múzeumban vagy egy képtárban lennék... Amióta ez a pixelösszevonósdi parasztvakítás van, azóta hányok a képektől amiket a mobilok művelnek. Főleg a növényzetnél, még inkább a lombkoronáknál feltűnő, de nem baj, kell a több száz MPx. Mert a birkáknak csak a "méret" a lényeg... Az elég beszédes, hogy az Apple és a Google meddig kitartott a hagyomásos színszűrős szenzor mellett.

[ Szerkesztve ]

(#28) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Én pont arra lettem volna kíváncsi, ami az x30 pro-ban még volt. Jófényviszonyok között 4:1-es binning után 50mp-es képek. Úgy néz ki ezt kivették az ultra változatból. :(((

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X7 Ultra...

(#29) 1nsanat1


1nsanat1
lelkes újonc

Nem érzem korrektnek az összevetést egy iPhone 14 Proval. Az egy 570.000 forintos telefon, 256GB-os verzióban(mindig célszerű azonos tárhelyopciókat összevetni) pedig 630.000, a Motorola pedig 380.000. Értem én, hogy másfél-két éve 380-ért még elvárható volt a csúcsok csúcsa, de legyünk reálisak, a két telefon teljesen más ligában játszik, 250.000 forintos árkülönbség esetén pedig elég igazságtalan az összehasonlítás, mert ennyi erővel az anno 25.000 forintért fesztiváltelefonnak vett ZTE Blade A31-emet is összeereszthetném egy S21 FE-vel és kijelenthetném, hogy mennyire ócska a ZTE, holott a feladatára tökéletesen megfelel. Szerintem remek telefon ez az Edge 30 Ultra, annak ellenére is, hogy nem nekem lett kitalálva és árkategóriáján belül igenis labdába tud rúgni minden területen.

(#30) janeszgol válasza 1nsanat1 (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

i11 és felette bármelyik iPhone jobb képeket lő és jobban videóz.

(#31) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Nhajo, azért az durva, h ezen a képen van egy repülő....(Bár sajnos ugyan úgy (rajzosan) elmossa, ha 100% on nézzük): KÉP

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#32) ujvendeg


ujvendeg
tag

Elfogad-e vajon a szerző annyit, hogy nem kellene állandóan megjegyezni: a gyártóktól független ár... mert ez tévedés, tessék megnézni pl. a holland, angol stb, árakat, nem olcsóbbak, hanem ugyanazok a készülékek drágábbak, főleg a felső szegmensben. És ha már az ár: a Motorola, de bármelyik másik mobil rendkívül gyorsan avuló, és avultatott holmi, épp ezért tévút állandóan csúcskamerákról beszélni - jönni fogni a szupernél szuperebb; volt a maga idejében az Iphone X is a világ legjobb telefonja - szóban, aztán csodák csodája, mára lefokozták. Amúgy: aligha valószínű, hogy a méltán nagynevű kameragyártók mérnökeit, miközben a mobiltelefon esetében az elitnél ismét robbannak az akkuk, évtizedekre hibernálták, a telefongyártók meg képtelenek a tévesen okosnak nevezett telefon energiaellátását megoldani, az akku teljesítményméret növelésének van egy határa, paradigmatikus váltás kellene: de ötlet sincs a láthatáron. Másfél nap, két nap - mintha nem azon múlna, ki mire használja a telefont. Ami pedig azt illeti: egy profi fotós, pl. egy fotóművész nem fog az Iphone telefonjával dolgozni, aminek egyébként 500 ezer feletti az ára - és éppenséggel a gyártó árdrágítása miatt. Közeli rokonom vásárolt egy Pro Max-ot Hollandiában, abban a hitben, hogy ezzel spórolt, aztán látva az itthoni árakat, fogja a fejét. Nem olyan időket élünk, hogy akár Angliában, akár Hollandiában, vagy Európában bárhol, nagyon sokan megengedhetnék maguknak a kb. két év alatt negyedértékre zuhanó mobilok vásárlását. Az Iphone-tól pedig nem kell hanyatt esni. A ribizli is gyümölcs és a papaja is - de összehasonlítani őket... hát... én nem tenném. Köszönet, és üdv.

(#33) Ccjsucnksksm


Ccjsucnksksm
csendes tag

Azért megvárnám a frissítéseket mielött mindenki kimodja a áment. P30 prora is kb 4-6 hónap után optimalizálták megfelelően az algoritmusokat. Lehetne csinálni egy 2.0 rövid tesztet fél év múlva, kíváncsi lennék.

Tóth Attila 30 634 74 65 tpontattila@gmail.com

(#34) Navaren


Navaren
aktív tag

A végszóban a "villámgyors kameratelefont dobozott piacra" direkt játék a szavakkal, vagy elírás?

Köszönjük a részletes tesztet.
Úgy tűnik, sok reszelnivaló van/lesz még azon, hogy a kamera érdemben igazolni tudja majd a 200 Mpixelt, de gondolom Motoéknál fontos volt, még az S23U előtt hamarabb kijöjjön, aztán majd lesz valahogy.
Nekem a moto megállt anno a V3/V3i-k körül (ezekből összesen vagy 4-5 is volt) saját mot(y)óként, az utolsó pedig a RAZR MAXX volt amit vettem (ajándékba valakinek), talán az egyik első 3000mAh körüli akkus cucc bolt, ez a Lenovo-s éra már kimaradt. Ettől függetlenül ezek a telefonok nem rosszak, csak olyan... semmilyenek.

iBalu :: Ordo Ab Chao

(#35) UnA válasza blackmoto (#27) üzenetére


UnA
Korrektor

Az impresszionisták nevében szeretném, ha a jövőben tartózkodnál ettől az összehasonlítástól... :D

(#36) Tüzi válasza SkyLine3000 (#7) üzenetére

Az a vicces, hogy csinál 50 megabájtos képet, és ennek a karbon lábnyomával nem foglalkoznak... Ha csak napi 50 millió képet töltenek fel, ráadásul minden oldal redukálja a méretet :D szóval még a 16mpx majdnem felesleges...
Mindegy, hülyék a népek.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#37) nozs23 válasza kbyte1024 (#11) üzenetére


nozs23
addikt

Ilyen fogalom, vagy tulajdonság nem létezik. Részletesség talán.

(#38) doooo válasza nozs23 (#37) üzenetére


doooo
veterán

De létezik. A részletesség más. Lehet jó vonalélesség mellett is rossz a részletesség (ami, nagyon leegyszerűsítve, a vonalak közötti részről szól, lehet élesen körülhatárolható valami, attól, hogy annak a valaminek a részletei elvesznek, rosszul kivehetőek), és lehet fordítva is. De lehet mindkettő jó, vagy mindkettő rossz is.

(#39) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Nem rossz teló, de ez a 200 Mpixel inkább reklámfogás mint valós erény. A töltési opciók és a tartozékok miatt szimpi, bár nem az én árkategóriám. A Fusion jobban bejönne.

B.Cs.

(#40) nozs23 válasza doooo (#38) üzenetére


nozs23
addikt

Elhiszem, hogy van valami kepfeldolgozasbol eredo aberracio, amit igy probalsz meg leirni. Esetleg peldat mutathatnal? A fogalom viszont nem letezik, sem magyarul, sem angolul.

(#41) Tüzi válasza nozs23 (#37) üzenetére

Sharpeningre gondol szerintem, ami élességet jelent.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#42) DrDoktor


DrDoktor
tag

GIGABLÖFF!

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#43) MrBazsi


MrBazsi
senior tag

Nem vennék motorolát, elég sok dolog miatt, de ez az egyik legszebb formájú mobil amit mostanaban láttam. Az iphone ehhez képest egy egyszerű faék, ez hasonlít az s10- s20ra, a lekerekített kijelző azért még mindig tud adni egy szépséget egy telónak. Remélem a samsung is visszahozza az S szériaba, nemcsak az ultrákba.

(#44) dilajoska1 válasza nozs23 (#40) üzenetére


dilajoska1
őstag

"Képzaj: A képzaj olyan, a valóságos képet az adott képpontban nem jellemző szín és intenzitás információ, amely a fényképezőgép valamilyen optikai-elektronikai tökéletlensége miatt jön létre. A növekvő képzaj negatívan befolyásolja mind a vonalélességet, mind a színeket. A digitális képzaj több komponensű, de optikai rendszerek esetében a kromatikus képzaj a legzavaróbb mindközül, ami abban nyilvánul meg, hogy a kinagyított képen olyan színes pontok is megjelennek többnyire az egész kép felületén, de az árnyákosabb felületeken észlelhetőbben, amelyek nem tartoznak a kép alkotóelemei közé. Minden digitális érzékelőnek megvan az optimális fényérzékenységi értéke, amelyen a képzaj a legkisebb. A digitális fényképezőgépeknél általában a legkisebb számmal jelölt ISO érzékenységérték nyújtja a legjobb minőségű képet."

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#45) nozs23 válasza dilajoska1 (#44) üzenetére


nozs23
addikt

Attol, hogy sikerult valamilyen cikkbol elokukazni ezt a kifejezest meg nem jelent semmit. MA tesztekben is sokat dobaloztak vele, igy szivargott le a forumba is.
Van elesseg, ami alapvetoen az optika egyik tulajdonsaga. Illetve van a reszletesseg, ez pedig a szenzorhoz kotheto. Talan meg a kontrasztot is meg lehet itt emliteni.
Ha egy optika eles, akkor a fokuszban levo kepelem eles/reszletes lesz. A “vonal” kifejezes itt teljes mertekben elhagyhato, mert ertelmezhetetlen.

Nem kotekedni akarok en, de szerintem anno valaki elkezdte hasznalni ezt a hulyeseget, hogy kicsit okosabbnak tunjon. Szakirodalomban biztos nem talalkozol vele, ahogy angol megfeleloje sincs. Van sharpness, detail, contrast. Nincs “linesharpness”.

[ Szerkesztve ]

(#46) nozs23 válasza Tüzi (#41) üzenetére


nozs23
addikt

Vagy a clarityre (erre nem hiszem, hogy van magyar szavunk). A vonalakhoz ennek sincs semmi koze amugy:
A cikkben is meg van emlitve a szo, en tenyleg orulnek, ha esetleg a cikkiro leirna, hogy pontosan mit ert “vonalelesseg” alatt.

[ Szerkesztve ]

(#47) doooo válasza nozs23 (#45) üzenetére


doooo
veterán

Nemrég a "részletességet" sem értette egy fórumtárs... csodálom, hogy az nálad mond valamit, akár van ilyen hivatalos elnevezés, akár nincs.
Azért te is először értetlenkedsz így, pedig lett volna számtalan alkalmad eddig is (és nem, nem én találtam ki ezt a "köznyelvi" kifejezést (ha már nem hivatalos, ugye; bár ez nem feltétlenül ok az ilyesfajta értetlenkedésre), és nem is szoktam használni).
Pedig amúgy beszédes elnevezés. Egy vonal élessége. Ne legyen mosott, homályos, kivehetetlen; de ne legyen abnormálisan túlélesített, darabos, pixeles se.
A "sharpness"-hez tartozik ez is nyilvánvalóan, de kicsit specifikusabb értelemben. Edge contrast, accutance, stb, ezek azok, amik kötődő fogalmak.
De fogalomtól függetlenül, ha játszottál már valamilyen videojátékkal, és találkoztál az aliasing vs anti-alisasing problémakörrel, akkor az is segíthet elképzelni a dolgot. Az aliasing az, amikor nem megfelelő a vonalélessége (ebben az esetben aztán végképp tökéletes kifejezés) az adott rendernek, túl pixelesek a vonalak, nem különülnek el megfelelően a környezetüktől és egymástól, stb (vagyis ez nagyjából épp az a jelenség, amiről a fenti, vastag betűvel írt mondat második felében írtam).
Hasonló probléma jelentkezhet és jelentkezik is a (digitális) fényképezésben is, a probléma megoldása, elkerülése, kiküszöbölése függ az adott hw-től is, de a sw-től mindenképp. Ha homályos, kivehetetlen, akkor erősíteni kell rajta; ha túl darabos, túl pixeles, akkor finomítani, halványítani kell.

(#48) doooo válasza nozs23 (#45) üzenetére


doooo
veterán

Itt vannak a példák is.
Először a videojátékos részről:
Látható, hogy az SMAA (AA mint anti-aliasing), TEMP SMAA a legoptimálisabb megoldás ennél a példánál. Ha kicsit messzebbről nézzük ezt a képet (mivel extrém módon kiragadott és kinagyított részletet mutat be), akkor egyértelmű, hogy ennél a kettőnél a legjobb a vonalélesség, a legtermészetesebb a végeredmény. De ismétlem, ezt csak azért hoztam ide, hogy segítsen neked megérteni miről van szó, nem azért mert ez pontosan megfelel ennek a "köznyelvi, kitalált kifejezésnek", és lefedi a fényképezést érintő teljes problémakört.

(#49) doooo válasza nozs23 (#45) üzenetére


doooo
veterán

Itt vannak a fényképes példák:
Note20U [link], i12PM [link] , Mate40Pro [link] , Xperia 1 II [link]
Ugyanaz a téma, ugyanonnan, ugyanakkor.
Egyenként nagyíts bele a képekbe, méghozzá a jobboldali stop-táblára, és annak környezetére (a mellette levő utcai lámpára, a mögöttük levő kerítésre, épület-sarokra, autóra).
Hasonlítsd őket össze.
Látható, hogy a vonalélesség a Mate40 képén a legjobb. Ezt követi a Note, majd az iPhone, majd végül a legrosszabb az Xperia (persze mindez a képek egyéb részein is ugyanígy látható, nem csak az általam kiemelt részen). A Mate-en a legkisebb a torzulás, a legtermészetesebb az egész, az Xperia pedig ettől nagyon messze van.

[ Szerkesztve ]

(#50) doooo válasza doooo (#49) üzenetére


doooo
veterán

Kifutottam a szerkesztési időből...
A linkelt négy képen lehet az előtérben levő autókat is összehasonlítani, azoknak a vonalait.
A Mate meg a Note helyet cserélnek, a másik kettő továbbra is alaposan lemarad (mert például a zaj sokat ront a vonalélességükön; a zaj, amit az előbb elfelejtettem megemlíteni, mint szintén, egyértelműen közrejátszó tényezőt).

Találtam még egy jó kis összehasonlítást, régebben voltak ilyenek a GSMArena tesztekben: [link]
Itt a Nokia a legjobb a vonalélességben. A Samsung meg az LG esetén pedig látszik az elég erős "aliasing" (amit a videojátékos példámban említettem), az ablakpárkány vonalán, illetve az árnyékok szélein. A Sony meg túlélesített és legfőképp zajos (utóbbi láthatóan a mai napig a problémájuk szokott lenni).

Na remélem már kezded érteni, hogy mit szoktak vonalélesség alatt érteni.
Összetett dolog, ha erővel definíciót akarunk hozzárendelni, de egyszerű, ha csak szimplán a vonalak élességére gondolunk, és semmi másra. Legyenek minél valósághűbbek, minél természetesebbek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.