Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13700) djg


djg
aktív tag

Sziasztok!

Vettem 4 db csx 1066-os memóriát egy Asus p5k pro alaplapba. A cpu egy q9300-as 1333-as fsb-s. A RAM-ok most 800-on mennek, de 6-6-6-18-as időzítéssel, ezt írja az everest.

Olvastam a mostani ddr3-as csx-es pH! tesztben, hogy hiába állították át a memória sebességét, addig nem volt javulás, amíg az fsb-t nem növelték.
Azt szeretném kérdezni, hogy ha én a 800-asokat átállítom 1066-ra, akkor se éreznék semmit, amíg az fsb-t nem növelem? Vagy ez csak azokra a ddr3-as modulokra vonatkozott azzal az fsb értékkel? Nekem gyorsulna valamit a rendszer, illetve ki lenne használva az 1066?

A másik kérdésem, hogy ezek a ramok bírnák a 4-4-4-12-es időzítést is 800-on? Ha most nem akarok tuningolni és fsb-t emelni, akkor érdemes átállítanom az időzítést erre? Ha igen, akkor ezt hogyan tudom megcsinálni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.