Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14351) Skodry válasza Qru (#14341) üzenetére


Skodry
aktív tag

köszi szépen, majd próbálkozom, ha elakadok írok, régi gigabyte lapom jól állítgatható volt ,de az msi az picit másabb....

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#14352) nygma válasza Snoop27 (#14347) üzenetére


nygma
addikt

ATi 4850-essel járnál a legjobban,ha kihajtja a konfigod 100%-osan... ;)

(#14353) Skodry válasza Qru (#14341) üzenetére


Skodry
aktív tag

Na szóval nézd meg nekem ezeket ha van időd és hogy hova írjam , mit állítsak 5-5-5-515 re

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#14354) naot


naot
tag

Milyen RAM-ot vegyek?

Tervezett konfiguráció:
> E8400
> HD 4850
> P35 / P45.

Rengeteg érvet hallottam/olvastam már a 2GB vs. 4GB RAM kérdésben. De még most sem tudok dönteni. Egyrészt nem tudom, hogy a 2 giga pontosan mire elegendő. Sokan azt mondják, hogy még bőven jó a jelenlegi játékokhoz is. Viszont 4db memória csak jobb, mint kettő, ha előre tekintek előbb-utóbb át kell majd állni 4 gigás rendszerre, akkor meg miért ne menjek a változás elébe, miért ne vegyek kapásból 4GB-ot? (Esetleges opció, hogy most csak kettőt venni, és később hozzátenni még kettőt, csak kérdés, vajon lesz-e még a régi típusból raktáron?) Elviekben Vista a jövő, nem sokára arra fognak ki jönni az újabb programok, és ha jól tudom csak ezen megy DX10 - szóval, ha DirectX 10-ben akarom élvezni a játékokat, ez kell. Vagy ez nem így van?

De Nem akarok minden áron Vistát, mert egyenlőre nagyon drága, és rendesen feltört verziója még nincsen, vagy én nem találtam olyat, ahol a legalább a kommentek fele ne arról szólna, hogy miért nem megy, mi lehet a gond stb. Ezzel szemben XP egy kipróbált rendszer, legalább már 4 éve azt használom, stabilnak működik. Rendben, néha-néha újra kell tenni, de azt hiszem ez normális. Vista ellen szól az is, hogy újra ki kéne ismerni, megszokni egy rendszert, ráadásul úgy, hogy közben 32 bitről is át kell állni 64 bitre - más programok, más driverek, nem igazán akarok ezzel már a kezdetekkor szórakozni, megjön a gép, alap dologok fel, és már mehet is a darálás. ;]

Tehát a fő kérdésem, hogy megéri-e egy 4GB RAM-os rendszer kiépítése ,vagy sem? :) Valamint még az, hogy milyen márkákat érdemes venni, melyek bizonyították időtállóságukat? Ezek a 800/1066MHz adatok mennyire lényegesek? Vannak annyira fontosak, mint a processzoroknál, vagy itt inkább a memória méretén van a hangsúly, nem pedig az órajelen?

[ Szerkesztve ]

(#14355) DEJVID


DEJVID
őstag

erre tudna valaki adni választ? olyan aki biztos a dolgában és érvekkel alá tudja támasztani. :U

szerk: nem feltétlen 1066-ost csak az a lényeg hogy biztosan elmennyen 1200-at jó időzítéssel 2,2 volt körül. persze ha kevesebb fesszel elmegy az sem baj :D

[ Szerkesztve ]

(#14356) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Üdv. segítsetek dönteni. Q9450,EP45-DS5,HD4870-höz mennének. Geil-en nincs borda ez kicsit elbizonytalanít hogy mennyit bírna, köszi.
GEIL Black Dragon 4096Mb DDR2 1066Mhz KIT 27.935Ft vagy
CSX 4096MB DDR2 1066Mhz CEC FAN KIT 22.224Ft vagy
OCZ 4096Mb DDR2 1000Mhz ReaperX KIT 24.312Ft

[ Szerkesztve ]

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#14357) nygma válasza B@ldrick (#14356) üzenetére


nygma
addikt

CSX 4096MB DDR2 1066Mhz CEC FAN KIT... ;)

(#14358) nygma válasza DEJVID (#14355) üzenetére


nygma
addikt

Ősembert keresd meg,mond,hogy Én kültelek...neki vannak jó ramjai... ;)

(#14359) Chosen válasza nygma (#14358) üzenetére


Chosen
addikt

És ebből melyik a jobb: Geil ultra dual 800-as 4-4-4-12(!)-val vagy Cec fan 800-as 5-5-5-16-tal.
Ja és ha veszek 2 dual channel kit-et (az elsőből) akkor utána azt quad-ba lehet tenni?

(#14360) DEJVID válasza nygma (#14358) üzenetére


DEJVID
őstag

köszi. már nézegettem és írtam is neki. úgy sejtem hogy ballistix lesz a vége. remélem mehet 4*1-be hisz úgy a szép. :C bd-t meg elpasszolom havernak :))

(#14361) DEJVID válasza B@ldrick (#14356) üzenetére


DEJVID
őstag

az én 800-as bd-m 2,2 volttal 970nél nem megy többet 5-5-5-15ben. gondolom érted a finom célzást hogy nem tuningbarát. :O

(#14362) tom_tol válasza DEJVID (#14336) üzenetére


tom_tol
addikt

és milyen lap lenne az amelyik elbirja a 4Gb 1200-at?

(#14363) DEJVID válasza tom_tol (#14362) üzenetére


DEJVID
őstag

p35 ds4 :B nem menne? :B én aszittem nics akadálya :B

(#14364) tom_tol válasza DEJVID (#14363) üzenetére


tom_tol
addikt

nekem nem birja a DS4

(#14365) nygma válasza DEJVID (#14363) üzenetére


nygma
addikt

Nekem 2*2 GB OCZ Reaper X 1000 MHZ 1070-nél megál... :U

Igaz nem foglalkoztam vele,csak egy 5 percet... :D

(#14366) DEJVID válasza tom_tol (#14364) üzenetére


DEJVID
őstag

mönnyit bír?

(#14367) DEJVID válasza nygma (#14365) üzenetére


DEJVID
őstag

hát az is több mint 970 :D nem is tudom. lehet nem lesz akkor csere.

(#14368) nygma válasza DEJVID (#14367) üzenetére


nygma
addikt

Több,de 1150 MHZ-et mennek ezek... ;)

(#14369) tom_tol válasza DEJVID (#14366) üzenetére


tom_tol
addikt

ds4-ben még ideális 450fsb melett 1125Mhz de elment 4*1Gb-vel 1160-ig ott még lehet stabilizálni nem a ramok nem birják hanem a lap

[ Szerkesztve ]

(#14370) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Sziasztok!

Most vettem új gépet és van egy kis problémám.Arra gyanakszom ,hogy hibás az egyik memóriamodul mert ha mindkettőt vagy csak azt a modult rakom az alaplapban amelyiket hibásnak gyanítom akkor nem jön be az indító képernyő.Pontosabban a monitor sem kapcsol be.De ha csak a másikat rakom bele akkor tökéletesen működik minden, az is mindegy melyik slotba rakom.Tehát ugyanabban a slotban ugyanazzal a beállítással az egyik rammal működik a másikkal nem.Az alaplap p5k3 deluxe, a memó 1600-as ocz. Tud valaki segíteni?

Üdv, Balázs

(#14371) V.L. válasza Skodry (#14353) üzenetére


V.L.
aktív tag

A CPU-Z, SPD menűje alatt a Timinds Table elárúl neked mindent.

(#14372) Daemon09 válasza Antibazsi (#14370) üzenetére


Daemon09
őstag

Akkor biztos, hogy a rammal lesz a baj, ha az egyikkel müködik, a másikkal meg nem.

(#14373) V.L. válasza Antibazsi (#14370) üzenetére


V.L.
aktív tag

Azt tudom javasolni, hogy cd bootos memtest86-al futtasd le a két memóriát külön-külön. Ott kiderül, hogy milyen állapotban vannak a memóriáid. Nekem is volt ilyen problémám és ez vol ta eredménye.
Egyik modul
Másik modul

(#14374) Antibazsi válasza V.L. (#14373) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

uh,szép eredmény nem mondom! :(
Viszont nálam az a baj,hogy ha bent van a gyanus modul nem indul a monitor sem!A gép elindul,de ennyi.amikor legelőször öszeraktam gépet azt hittem a monitorom a szar,aztán még 3 monitorral lett kipróbálva de azok sem kapcsoltak be ugyhogy másodjára azt hittem a videókártya a ludas.Majd elkezdtem a memóriákkal variálni és akkor vettem észre,hogy csak akkor van ez ha konkrétan az egyik ram benne van a gépben...tök mindegy hogy egyedül vagy párban...ha csak a másik van benne egyedül akkor bekapcsol a monitor és minden működik tökéletesen.Ja az a baj,hogy nincs speakerem amit az alaplapra tudtam volna kötni így nem tudom,hogy jelez e valamit annál a modulnál,de holnap reggel beszerzek egyett,ha sipol akkor tuti az a bűnös!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#14375) Skodry válasza V.L. (#14371) üzenetére


Skodry
aktív tag

Nagyon nagy köszönet!!!

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#14376) zorius


zorius
tag

Üdv!

Milyen 1066-os ddr2-t választanátok? Geil Black Dragon, vagy Corsair Dominator? Nem nagyon ismerem a chip-eket, melyik jobb?

[ Szerkesztve ]

(#14377) nygma válasza zorius (#14376) üzenetére


nygma
addikt

Keresd meg Ősembert itt a PH!-n neki vannak nagyon jó ramjai... ;)

(#14378) Frenky89 válasza zorius (#14376) üzenetére


Frenky89
őstag

CSX CEC kit ill. OCZ Reaper, ha jól tudom az utóbbi hónapok Dominator termése nem olyan acélos mint a régiek; szvsz a BD eleve hátrányból indul.

Biztos ami tuti alapon tényleg keresd meg Ősembert.

(#14379) nygma válasza Frenky89 (#14378) üzenetére


nygma
addikt

OCZ termés sem olyan acélos mint régen... ;)

(#14380) Frenky89 válasza nygma (#14379) üzenetére


Frenky89
őstag

Azon sem Micron D9-esek vannak már, mint ahogy a Dominator-okon!? :(((

Akkor csak egy (ős)legény maradt talpon a vidéken, így a választás nem nehéz.

(#14381) zorius válasza nygma (#14377) üzenetére


zorius
tag

Szóval Ősember! Köszi!

Frenky89: Igen, gondoltam a csxre és az ocz-re is, sőt ocz reaperre hajlok

És igen, én is hallottam, hogy a Dominator k**vul, de hogy az ocz is?! Mindenki spórol, mocskos imperialisták :(((

Köszi skacok, akkor nézem az Őst.
Amúgy elfelejtettem, elnézést: tuning egyelőre nem szempont, majd 1 év múlva, ha rá leszek szorulva...

(#14382) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Most 2 GB RAM (DDR 400) van a gépemben és van még egy hely a RAM-nak. Van benne 2 db 512-es és egy 1 GB-os Kingmax RAM. Meddig támogatja az alaplap, windows a RAM-ot? Hány gigáig? És az jelent valamit, ha most Kingmax van benne és Kingstont veszek bele?

Valahol azt olvastam, hogy a Win csak 3 GB-ig támogatja a RAM-ot. Ez igaz?

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#14383) Frenky89 válasza Joe bácsi (#14382) üzenetére


Frenky89
őstag

Hogy az alaplap mennyi RAM-ot támogat azt így nehéz lesz megmondani, hogy nem írtál konfigot, de elvileg ahány fogalalat van a lapon annyit modult támogat is, elvileg.

Ha jól tudom a 32bit-es oprendszerek, - mint az XP, vagy a Vista 32bit - összesen 4GB memóriát tudnak megcímezni, amibe a rendszer-memo. mellett beletartozik pl a VGA memóriája is, így ha 4GB rendszer-memória van a gépedben egy 512MB-os VGA társaságában akkor az oprendszered 3,5GB-ot vagy valamivel kevesebbet fog látni a rendszer-memóriából.

[ Szerkesztve ]

(#14384) Joe bácsi válasza Frenky89 (#14383) üzenetére


Joe bácsi
őstag

XP-m van. AMD Athlon 64 Processzor 3200+-os. 2.01 GHz, 2 GB RAM. Gainward 7913 GF7600GT PCI-E 256 MB Vga kártya és Asus A8N5X S939-es alaplap.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#14385) Frenky89 válasza Joe bácsi (#14384) üzenetére


Frenky89
őstag

Az elvi támogatása a 4GB RAM-nak megvan ezen a lapon, hogy milyen sebességen az már kérdéses (4 modult lehet, hogy csak DDR333-on kezelné le). A DualChannal-re egy harmadik, GB-os modullal elég kicsi az esély, mivel nem hiszem hogy találsz ugyan olyat mint a mostani Kingmax, ezért szvsz mindegy milyen márkát veszel, ha veszel.
3GB RAM esetén pedig nagy valószínűséggel mindet látni fogja az XP-d.

Amúgy mire kellene a 2GB-nál több RAM?

(#14386) reset


reset
senior tag

Hali!
CSXO-CEC-1066 2x2 GB RAM megy dualban, 800 MHz-en a gépemben.
A CPU C2D E-6750, a lap ASUS P5K-WS. A proci 8x400-zal (3.2 GHz) megy
FSB = 1600. Több kakaót nem akarok adni a CPU-nak, de a RAM-ot hajthatnám
900-on vagy magasabb frekin, de akkor elveszíteném a DC üzemmódot.
Főleg játékra, RAM-igényes játékokra használom a gépet (BF2, BF 2142...)
Hagyjam 800 MHz-en, DC-n vagy toljak mág a RAM-ok alá némi frekvenciát?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#14387) Joe bácsi válasza Frenky89 (#14385) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Ahan! Kössz!
Csak úgy, ha van lé, akkor miért ne. :D

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#14388) nygma válasza zorius (#14381) üzenetére


nygma
addikt

Ősember ramjai erősen tuningolhatók... ;)

(#14389) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

vettem magamnak 1 db 1 gigás kingmax ramot (tudom, olcsó húsnak, de arra kell, hogy legyen gépem amíg tart a garanciális ügyintézés), szóval a garanciajegyen, meg a ramon is az szerepel, hogy 800-as, de az alaplapom (by spd) 667-en hajtja + everest is 667-es nek ismeri fel.
Kingmax honlapja szerint, a ramra matricázott modelszám szerint 800-asnak kellene lennie, de az everest szerinti modellszám ettől eltér, és csak 667-est ad nyilván.

Szerintetek létezik, hogy az alaplapom csinál ökörséget, vagy átvertek ezzel is? :)

(remélem jó helyen kérdezek... )

...csak én vagyok helikopter?

(#14390) nygma válasza Sethdobaloah (#14389) üzenetére


nygma
addikt

Ha a cimkén 800 MHZ van írva,akkor annyinak kell lennie,persze ha nem cimkézték át,de nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni... :)

BIOS-ban állítsd be a ramokat 800 MHZ-re és annyin fognak menni,ha minden igaz... :U

(#14391) Sethdobaloah válasza nygma (#14390) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

csak azért mert korábban az írtátok, hogy a 800 mhz még szabvány...
azt hogy a csx-ek 800 on futottak 1066 helyett, azt elfogadom, mert nem szabvány, és ha ilyet vettem értsek hozzá, hol kell átállítani.
De a 800-asnak alapból mennie kellene 800-on nem?
De megnézem azért este majd, hátha megy 800-on is, de akkor sem örülök:(
(egyébként meg a kérdés továbbra is áll :) az alaplapom a ludas akkor?)

...csak én vagyok helikopter?

(#14392) nygma válasza Sethdobaloah (#14391) üzenetére


nygma
addikt

Ha Gigabyte P35 DS3-ad van,akkor nem lehet ludas mivel gyárilag viszi a 800 MHZ-es ramokat az biztos... :K

(#14393) Cadal


Cadal
őstag

Hello nagy fehér memória istenek! :R
Tegnap megérkezett a 2x1 Gb CSX CEC 1066-os ramom. Következő lenne a problémám. Az alaplapom ismeri az 1066-os szabványt, de a proci csak K8-as ugyhogy az nem! Így ugye marad a max 800Mhz ami biosba állítható. Nade mire is való egy kis proci szorzó visszaállítás, és fsb emelés, ha nem a memória tuningra! 12x267FSB-vel és 6-os memo osztóval már meg is lenne az 1068Mhz. Csakhogy ezt a ramok nem így gondolták, és 980Mhz-en már nem voltak hajlandóak elindulni max (2,175V :O ) fesszel sem. Viszont ha átállítottam őket 667Mhz-re (és a szorzót visszavettem 10-re) akkor elértem az 1066 Mhz-es határt, de innen tovább nem volt hajlandó elindulni.
A kérdésem az lenne, hogy miért nem mennek jól a ramok ha biosba 800Mhz van beállítva, és ha 667 akkor meg simán 1000 fölött működnek 2,0V-al is.
Nem értem mit csinálok rosszul :F

(#14394) czuzor


czuzor
csendes tag

Üdv nektek!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, miszerint:

Pár napja vásároltam a gépbe új alaplapot és 2x1gb kingmax 800 megahertzes memóriát. Egy darab kingmax 512 megás szintén 800 mhz-s szintén ddr2es memória volt benne előtte. Nos a kérdésem az lenne hogy van e értelme egyedül belerakni az 512est, netán még lassítja is, vagy csak szimplán felesleges. A helyzetet kicsit bonyolítja, hogy integrált VGA-m van és 256 megát eszik. De vajon melyikből enné ha beleteszem az 512-őt? Egyébként be lehet valahol állítani? Az int. VGA egy ati hd3200, az alaplap pedig gigabyte MA78GM-S2H.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#14395) nygma válasza czuzor (#14394) üzenetére


nygma
addikt

Szvsz tedd,be már csak azért is,mert a memóriából eszik a VGA... :K

(#14396) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Bővítettem 4Gb-ra, de rajtammarad a 2Gb-os kit is. Ha már így esett megérheti megtartani mind a 6Gb-ot (ugyanolyan márkájú, Mikron D9 IC-s mind a 4 modul)? Most kikapcsolt lapozófile mellett is elég a gépnek a 4Gb ott is ahol már bőszen spawnol 2Gb mellett. (de 2 giga is elég volt 1 éve, mostanra meg kezdett kifutotni)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14397) V.L. válasza czuzor (#14394) üzenetére


V.L.
aktív tag

Szvsz (szerény véleményem szerint) pedig teszteld le, hogy az 512-vel eggyütt vagy nélüle gyorsabb a rendszered. Ha az 512-vel idáig működött az integrált vga-d, akkor a 2x1 gb-ból az a 256 már nem hiszem, hogy annyira hiányozni fog. Viszont ha belerakod az 512-est is, akkor biztos, hogy lassabb lesz, mert a 3 modult nem fogja szinkronban hajtai a lapod. Teszteket pedig evereszt írás, olvasás eredményekkel tudod kiértékelni. Nézd meg, hogy a 2 vagy a 3 modulos összeállítás a gyorsabb.

(#14398) czuzor válasza V.L. (#14397) üzenetére


czuzor
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :) Megyek is tesztelni, és megírom a tapasztalatokat. Hátha segít valakinek. :)

(#14399) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Memória bővítés előtt állok, és nem tudom lehet-e abból gond ha egy lassabb és egy gyorsabb ramot egyszerre üzemeltetek? A gyorsabb ram lelassít a lassabb sebességére? Vagy el sem indulna vele a gép?

[ Szerkesztve ]

(#14400) czuzor


czuzor
csendes tag

Nos, megcsináltam a teszteket. Ha kiveszem az 512est, rendesen begyorsul az olvasás és a másolás. Az írás is bár az kevésbé. Hozzávetőlegesen az olvasás 5400 MB/s-ről 7400MB/s-re gyorsult, a másolás 5600MB/s-ről 7600MB/s-re, az írás pedig 5600-ról 6300-ra.
Tehát az egyértelmű, hogy gyorsabb, de felmerült bennem egy újabb kérdés. Fontosabb ez a sebességnövekedés, mint a plusz félhiha ram? Tehát az a kérdésem hogy melyikkel járok jobban: 2giga valamivel gyorsabb vagy 2 és fél giga de lassabb rammal.

Ismét köszönök előre is: köszi! :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.