Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) Daemon09 válasza band1103 (#13600) üzenetére


Daemon09
őstag

Általában lehet, hogy 801mhz-ig, de lehet, hogy 1200ig is. Ez mulik a lapon meg a ramon is, így nem lehet megmondani. Próbáld meg.

(#13602) Gallac


Gallac
senior tag

[link]
ez mitől lehet?

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#13603) Daemon09 válasza Gallac (#13602) üzenetére


Daemon09
őstag

Valszeg kevés a Ram-od. Akkor szokott ilyen előfordulni. Vagy esetleg a windows.

[ Szerkesztve ]

(#13604) FehérHolló válasza Gallac (#13602) üzenetére


FehérHolló
veterán

Szoftver, vagy driver hiba.

Daemon09: Nem igazán.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#13605) Daemon09 válasza Daemon09 (#13603) üzenetére


Daemon09
őstag

FehérHolló : Akkor legyen igazad. :) Bár én nem vok ebben biztos, nekem is csinált ilyet 1gb rammal, 2vel már nem.

[ Szerkesztve ]

(#13606) Gallac


Gallac
senior tag

Abit NF7-S2-be milyen 2x1G modult? dual nem fontos:) :))

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#13607) kem


kem
addikt

Tökjó, már egy hete ki van kapcsolva a lapozófájlom ideiglenesen, de még semmi nem nyavajgott érte:)) meglepő

Köszi!

(#13608) nebulo5 válasza kem (#13607) üzenetére


nebulo5
senior tag

Hy!
Mióta 2GB memóriával dolgozik a gépem, mindig ki van kapcsolva a lapozófájlom. Még sosem halt le a rendszerem. (kopp...kopp...kopp)

Üdv: nebulo

(#13609) band1103 válasza Daemon09 (#13601) üzenetére


band1103
őstag

Köszi! :R Akkor próba cseresznye!

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#13610) band1103 válasza nebulo5 (#13608) üzenetére


band1103
őstag

Ugyehogyugye! :)) Milyen jó is az ha van elég memója az XP-nek :DDD
Nade! Nem mindenkinek javasolt a kikapcsolása mert voltak vannak lesznek programok amelyeknek még így is szükségük van rá. Nem tom miért de nem is érdekel. :P

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#13611) Xirtam


Xirtam
veterán

Srácok szeretnék a 2x1GB 800 Mhz Kingston ramom helyet 2x2GB ramot ami 15-16 ezer és simán viszi a 900-950 Mhz-t húzva hogy a procimat 3,5 Ghz on tudjam nomrálisan hajtani, ez ügyben kérném a segítségeteket nézelödök már de a véleményetek érdekel!

1.
2.

Ezeket találtam ami 2X2GB de még ajánlatokat várok ! Köszönöm! :K

(#13612) Des1gnR válasza Xirtam (#13611) üzenetére


Des1gnR
őstag

Az OCZ egyértelműen jó választás ha tuning memóriát keresel az A-Data az más kevésbé "tuningos" :K
Crucial BallistX
OCZ Reaper
Corsair Dominator
Ez mind nagyon jó választás nézz be Ősember bazárjába :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#13613) Gyuri27 válasza Xirtam (#13611) üzenetére


Gyuri27
félisten

A 2 gigás modulok nem a tuningról híresek. Főleg ebben az ár kategóriában. [link] ezt vagy hasonlót javaslok.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#13614) Xirtam válasza Gyuri27 (#13613) üzenetére


Xirtam
veterán

ahan végülis ez 1000mhz-s úgyis 2:3 fsb dram-mal fogom visszaosztani

(#13615) V.L. válasza Gyuri27 (#13613) üzenetére


V.L.
aktív tag

A 2 gigás modulok nem a tuningról híresek. Ezt cáfolandó! [link] és ez talán még nem is a vége, csak nem volt több időm tovább szórakozni..
Én is Ősembert javaslom.

[ Szerkesztve ]

(#13616) Gyuri27 válasza V.L. (#13615) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azt mondtam nincs? Elkezdjek 2x2-s kitteket linkelni amik nem mennek? Na ugye. :DDD
Meg ugye kérdés mennyiért mentek ennyit és milyen ramok?
Ezek a 19-s curicialak voltak? +2500-t nem kell tuningolni és még számla is van (nem mindenkinek kell, de nekem pl szokott kelleni). ;)

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#13617) V.L. válasza Gyuri27 (#13616) üzenetére


V.L.
aktív tag

Azt mondtam nincs? Igazad van nem azt mondtad. :) Csak gondoltam villogok egy kicsit a ramjaimmal.... :DDD és így van ezek Ballistix ramok.

[ Szerkesztve ]

(#13618) Gyuri27 válasza V.L. (#13617) üzenetére


Gyuri27
félisten

Akkor oksa. Valóban jót mennek. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#13619) Senz


Senz
csendes tag

A het kerdese szamomra :
Kitben vettem 2x2 db memoriat ua. gyarto ua.modell, de osszekevertem.
Honnan jovok ra ki-kivel volt parban ? Illetve szamit ez ilyenkor egyaltalan ?

Azt hiszem, felkötöm magam... Persze, csak ha minden kötél szakad.

(#13620) FehérHolló válasza Senz (#13619) üzenetére


FehérHolló
veterán

A kitben lévő modulok sorszámának különbsége 1.
Csak akkor számít, ha nem megy dual channelben, ha random berakod őket.

Skynet is real. It's called Google.

(#13621) Tigrimigri


Tigrimigri
csendes tag

Sziasztok!

Most szeretnék gépet fejleszteni. Már mindent megkérdeztem a fórumban kivéve a ramot :). Szerintetek ehez a konfighoz: Intel Core 2 Duo E8400, Gigabyte GA-P35-DS3, MSI NX8800GT-T2D512E-OC (V117), milyen ramot vegyek? Én erre gondoltam: Corsair TWIN2X2048-6400C4. Nem célom a nagy tuningolás és nem is akarok sokat költeni ramügyileg. (10 ezer körül.)

Válaszotokat előre is köszönöm :))

(#13622) Senz válasza FehérHolló (#13620) üzenetére


Senz
csendes tag

koszi, mar ezt is tudom.Megy dual channel-ben.
Gondoltam megkerdem a biztonsag kedveert.
:R

Azt hiszem, felkötöm magam... Persze, csak ha minden kötél szakad.

(#13623) Genji válasza Tigrimigri (#13621) üzenetére


Genji
őstag

Ha nem akarsz nagyon tuningolni jó lesz az a Corsair.

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#13624) Tigrimigri válasza Genji (#13623) üzenetére


Tigrimigri
csendes tag

köszi
:))

(#13625) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
mostanában sok játékból kifagy a gépem. Gondoltam akkor leteszteltetem a prime95 programmal. Aztán FPU stress teszt közben ilyeneket ír ki : ERROR: ILLEGAL SUMOUT
Possible hardware failure, consult readme.txt file, restarting test.

Annál a tesztnél mikor meg sok memóriát is vizsgál kilép a program hibaüzenettel :
a "0x00561759" címen található utasítás a "0x8109a158" memóriacímre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: read".

Akkor ez most ram hiba vagy proci hiba ?:)

(#13626) Kelvin válasza dangerzone (#13625) üzenetére


Kelvin
őstag

Vagy táp......
A ramokat nézd meg memtest+ -el, ha van elfekvőbe vagy havernak próbáld ki azokkal.
Alapon használod a gépet vagy van egy kis tuning is?

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#13627) dangerzone válasza Kelvin (#13626) üzenetére


dangerzone
addikt

Tápom körülbelül 9 hónapos. Szóval próbálom azt hinni, hogy nem az a gond.
Jah, van egy kis tuning. Kb 1 éve megy a proci 2460 mhz-n. Az alap 1.65 helyett 1,85 V feszültséget adtam neki. De jól volt hűtve, 60 fok fölé nem igen ment. A ramjaim 400mhz-sek, de nem tudtam őket kihuzatni addig, mert a proci nem viszi őket annyin. Ugye alapon 333 mhz-n mentek, aztán azt húztam 392-ig. Minden szép és jó volt, aztán kb 2 hónapja a 3dmark-ok nem futottak le, kiléptek hibaüzenettel, vagy újraindult a gép.
Memtest86-tal ellenőriztem is a gépet. Vmi 4100 hibát talált. Aztán a ramoknak nagyobb feszültséget adtam meg picit nagyobb késleltetést, aztán akkor hibátlan volt a teszt, a játékokból nem fagyott ki , viszont a 3dmark-oknál továbbra is fennált a hiba. Aztán 2 hete újra kezdődtek a problémák a játékoknál is. Visszavettem picit a proci órajelet , így a ramokét is (2375/380). De a problémák most is jelentkeznek.

(#13628) FehérHolló válasza dangerzone (#13627) üzenetére


FehérHolló
veterán

Milyen a házad hűtése és hol van (asztal alatt, fölött, kutyaólban, stb)?

Skynet is real. It's called Google.

(#13629) dangerzone válasza FehérHolló (#13628) üzenetére


dangerzone
addikt

Alapjában véve egy fos , alig szellőző mercury ház az asztalom alatt, de úgy hogy mellette van 1 méteres üres hely. Aztán mikor procituningot elkezdtem, akkor szépen flex-szel vágtam az oldalára egy 9 cm sugarú kört. Azon már szellőzik.
A proci nyáron, 1.85-ös V-nél , 1 órás terhelés után nem ment feljebb 65 foknál sosem. A VGA is jól szellőzik. A tápról nemtok hőfokot mondani, de tapintásra sosem volt forró. Én személy szerint a ház szellőzésére nem panaszkodom.

[ Szerkesztve ]

(#13630) FehérHolló válasza dangerzone (#13629) üzenetére


FehérHolló
veterán

Csak az a kis 9cm-es fújja befelé a levegőt? Semmi más venti nincs, csak legfeljebb lyukak?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#13631) dangerzone válasza FehérHolló (#13630) üzenetére


dangerzone
addikt

No, hát felül van ugye a chieftech tápom a böszme ventijével. Az a tápból kifele fújja a hőt, meg lefele a proci felé. De ott van a procin lévő megintcsak böszme venti. Alatta közvetlen van egy alaplapi hűtőborda. 3 cmvel lejjebb meg a VGA, ventijével lefele fordítva.
Szal ezek a ventik vannak benne. De most megfogdoztam a ramot, a tápot, az alaplapi bordát, a videókártyát. Egyik sem meleg. Meg everest-tel amúgyis mindig néztem . ;)

(#13632) FehérHolló válasza dangerzone (#13631) üzenetére


FehérHolló
veterán

Videokártyának azt a részét fogd, ahol a hűtő "ellentartója" van (egy ilyen X alakú vacak), alaplapnál pedig a borda mellett a NYÁK-ot. Everestnek nem hinnék, de ez részletkérdés.
Van legalább valami lyuk a házon a videókártya és a processzor mögött, ahol távozhat a levegő?

A legvalószínűbb két dolog az, hogy vagy túlmelegedik a géped, vagy elöregedett a proci. (Mielőtt még valaki hülyének nézne, tapasztaltam ilyet Athlonok esetében.) Reménykedjünk az előzőben, mert azon könnyebb segíteni.

Ház oldalát leszedve javul a helyzet?

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#13633) dangerzone válasza FehérHolló (#13632) üzenetére


dangerzone
addikt

Jah, vágom hol kell "tapiznom" a cuccaimat. :) Nem, nincs semmi sem túlmelegedve. A ház hátulján vannak szellőző rácsok, meg ki van véve két helyen a pci csatlakozóknál azok a kis panelek. A flex-szel vágott lyuk meg hát mondom, elég nagy, szóval majdnem olyna mintha le lenne véve a ház oldala.
Inkább ram hiba, esetleg amit mondtál, talán processzor elöregedés lehet. Csak ilyennel még sosem találkoztam, azért írtam a topicba. :)

(#13634) FehérHolló válasza dangerzone (#13633) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az általam tapasztalt esetben a proci alap órajelen még működőképes volt, ha ez segít rajtad.
Egyéb ötletem sajnos nincs.

Minden default értéken érdemes lenne lefuttatni egy bootolós (=nem win alatti) memtestet, az kiszűrné a RAM hibát, egyebet nem tudok tanácsolni. (Ha a csak a tuningot nem bírják már, azzal nincs mit kezdeni.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#13635) Gallac válasza dangerzone (#13633) üzenetére


Gallac
senior tag

ilyen memhibás üzenetem nekem is van havonta átlagban egy a Media Player Classic, illetve a Firefox irogat ilyneket:) jah meg a DVD Info Pro de az tört verzió és azért irja ezt kilépéskor:)

[ Szerkesztve ]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#13636) FehérHolló válasza Gallac (#13635) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az részletkérdés. A nagyobb gond az újraindulásokkal van.

Skynet is real. It's called Google.

(#13637) tomassino


tomassino
csendes tag

Üdvözlet mindernkinek!

Szerintetek okozhatja egy rossz memória modul az alaplap meghibásodását?

Konkrétan: nekem már a második Giga P31 DS3L lapom szállt el, amióta lecseréltem az előző ramokat egy pár Kingston Hyperyx 800mhz-es 1Gb-os modulra,
persze valószínűleg nincs összefüggés és szimplán kifogtam két gyárilag elfuserált lapot, de hátha...
mielőtt összedobom a következő gépet (3x) jó lenne minden eshetőséget kizárni, mert nem szeretnék mégegyszer ugyanígy járni!

A RAM-ok más konfigban persze működnek, hasonlóképpen a többi komponenshez, kivéve az alaplapot.

Köszi a választ!

(#13638) dangerzone válasza FehérHolló (#13636) üzenetére


dangerzone
addikt

Köszi azért a segítséget. Hát más választásom nincs. Megpróbálom alapórajelen tesztelgetni. Ha majd kiderül valami, majd úgyis írok a topicba.
Köszi még1x.
Csáó

(#13639) exor


exor
tag

Hello!
A következö a problémám pls help!
a gépen bármilyen rar fájlt ki akarok csomagolni majdnem mindig crc hiba, meg néha programok leállnak (exe hibát észlelt ezért leállt...) már ujratelepítettem a windowst, format C stb, de a hiba még mindig fennáll, lehetséges hogy a memoriával van gond? korábban sosem csinálta csak kb 3-4 napja, milyen progival lehet letesztelni, hogy a memoria rossz-e?

[ Szerkesztve ]

(#13640) forceberg válasza exor (#13639) üzenetére


forceberg
veterán

Pl. memtest86.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#13641) FehérHolló válasza exor (#13639) üzenetére


FehérHolló
veterán

Túlhajtás?

Skynet is real. It's called Google.

(#13642) exor válasza FehérHolló (#13641) üzenetére


exor
tag

kb amiota megvan 840 MHz en használtam 5-5-5-18 idözitésekkel és nem volt gond, de visszavettem alapórajelre és ugy is fennáll a hiba, mingyárt megnézem memtest86al

(#13643) dangerzone válasza dangerzone (#13638) üzenetére


dangerzone
addikt

Na hát visszatértem a tegnapi után. Alapórajelen (2083/333) prime95 tesztnél nem jelentkezett a probléma. Viszont 3dmark- teszteknél ugyanúgy újraindul a cucc, vagy bejön a jó kis kék képernyő ,hogy : "stop ox0000008e blabla..." ...áá kész..:D

(#13644) FehérHolló válasza dangerzone (#13643) üzenetére


FehérHolló
veterán

Új VGA driverrel is próbálkozz szerintem.

Skynet is real. It's called Google.

(#13645) dangerzone válasza FehérHolló (#13644) üzenetére


dangerzone
addikt

:) Az biztos nem segít... 3 driverem volt azóta, mióta a probléma fennáll. :)

(#13646) dangerzone


dangerzone
addikt

Uhh...már a mozillám is kifagy ilyen hülye hibaüzenettel, hogy x000000ec3.. nem írható blabla....kezd élesedni a helyzet :D
Csak azt kéne tudnom hogy ram vagy proci... :(

[ Szerkesztve ]

(#13647) duplaa


duplaa
tag

Hi all!

Kérdésem az lenne, hogy melyiket érdemesebb venni (persze alaplaptól függően)?
Nagy különbség van egy DDR2 1066MHz CL5 és egy DDR3 1333MHz CL9 között?

ehhez az alaplaphoz: Asus P5K3-Deluxe

Corsair DDR3 Twin3X 2 GB 1333MHz C9DHX KIT -> 25K
2 db 1 GB DDR3 1333MHz, CL9, DHX cooler

vagy

ehhez az alaplaphoz: Asus P5K-Pro

Dominator Twin2X DDR2 2 GB 1066MHz KIT (2x1GB) C5D -> 18K
2 db 1 GB DDR2 1066MHz memória, CL5

Geil Black Dragon CL5 DDR2 1066MHz KIT 2 GB (2x1GB) -> 16K
2x1 GB, DDR2 1066MHz, CL5

A Deluxe-os alaplapnál ez mit jelent?
Native DDR3 1333 Support
To attain top performance, ASUS engineers have successfully unleashed the true potential of DDR3 memory. While in DDR3 1333 mode, ASUS´s exclusive technology offers a revolutionary choice of FSB 1333 - providing great performance for 3D graphics and other memory demanding applications.

[ Szerkesztve ]

Éder mester vajon mit haluzott a sok faragasztótól? Pumuklit?!

(#13648) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Üdv mindenkinek!

Némi problémába ütköztem. Van egy Asus noti, aminek sajna nem tudom a pontos típusát, talán most lesz két éves. Vettünk bele 2x1 giga 667-es ramot. Az xp-nagyon megérett az újratelepítésre,mert már nagyon gázul működik. De amióta beletettük a 2 giga ramot azóta néha, tehát mondjuk három bekapcsolásból egyszer benyom egy kékhalált a memóriára, új hardverre hivatkozva. De nem mindig. Ezt vagy bekapcsoláskor a windows betöltése közben vagy kikapcsoláskor,amikor áll le a win.

Most újra kéne húzni a wint vagy lehetséges,hogy nem bírja a ramokat? Mivel csak néha csinálja ezért nem tudom eldönteni. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#13649) Jorus válasza duplaa (#13647) üzenetére


Jorus
nagyúr

Minimális a köztük lévő különbség. Itt egy összehasonlító teszt cl5@1066 és cl9@1333 témakörben. Némileg csalóka, hogy 5-6-6-15-ben járatták a DDR2-es modult, így néhol lassabb, mint a DDR3, de a Dominatornak lehet, hogy összejönne 1066-on egy cl4 némi fesszel, és akkor ugye rendesen elpáholja a DDR3-at.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#13650) s1ru2


s1ru2
senior tag

AZ elég sokak által silányoknak tartott Kingmaxokal elért 2 eredményem szeretném veletek megosztani.

Max átlag: 1
Max órajel (eddig): 2
Mindezeket +0.1 MCH és +0.1FSB vel, Biosból 2.05V ot adva a moduloknak. F3 as Bios van a lapon. Sztem nem rossz. Esetleg hogyan tudnám leszorítani kicsit az időzítéseket ? Mert 500as FSB fölött baromira elkezdi kitolni őket :(((

[ Szerkesztve ]

Z87 Extreme4 / i5-4670k / Xigmatek S1283 / GTX1080 / 16 GB DDR3 / LG32UD89 / Panasonic 50DX710m / D5100 / 18-105 / Nikkor-Q.C Auto 1:2,8 f=135 / Nikkor H Auto 1:3,5 f=28 / Nikkor S Auto 1:1,4 f=50 / Galaxy S8

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.