Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) newgamer válasza Drift_Elek24 (#14900) üzenetére


newgamer
aktív tag

Everest Ultimate Edition
[link]

(#14902) razor03 válasza tabrev (#14895) üzenetére


razor03
aktív tag

Quad Core-t (Q9450) szeretném 3 GHz fölé tornászni, bár nem igazán vágom mennyit mennek. Memória időzítések nem igazán érdekelnek, az a lényeg, hogy a RAM bírja a tuningot, ha kell fesz emeléssel, bármivel. Tehát ami a csövön kifér, 35k-ig :). Ehhez persze egy normális lap is kéne. Eredetileg ASUS P5K Premium-ot akartam, de megfordult a kezeim közt (szervizes létemre :)) ) pár darab és lesújtó mennyi tönkre ment, vagy gyárilag hibás volt majd P5E-re gondoltam, de azt már nem igazán árulják. Most P5Q Deluxe-ban gondolkodom, de nem tudom mi lenne a jó. Nem igazán tuningolok, csak így házilag, LGA platformot nem volt szerencsém kipróbálni tuning terén. Azt persze látom, milyen állat tuning órajelen futnak a Core2 Duo-k, én viszont hosszabb távra tervezem a konfigot, ezért szeretnék egy tuningos quad procit, lapot, és hozzá brutál jó Ram-okat. Aki tud tanácsot írjon, alaplappal kapcsolatban is elfogadok bármilyen építő jellegű kommentet, persze félig off a hsz-em :)) .

[ Szerkesztve ]

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#14903) tabrev válasza razor03 (#14902) üzenetére


tabrev
tag

Feladtad a leckét... Q9450 sajna nem túl tuningos holmi (amit láttam 3600Ghz-n menni emberi fesszel, az meg horibilis áron volt) persze megcáfolhatnak. Én ha lenne pénzem a helyedben Q9650-et vennék abban benne van a 4ghz ami nagyon kiri! Alaplap? Hát ha hosszabb távra tervezel akkor DDR3 sajna az ajánlatom...

[ Szerkesztve ]

(#14904) razor03 válasza tabrev (#14903) üzenetére


razor03
aktív tag

Q9650 már nagyon drága, nem igazán szeretnék 50-nél többet procira költeni. 3.6 GHz nekem már jó, ha azt mondod, hogy van benne ennyi tartalék (bár tudom, hogy lutri, de majd nézek kiteszteltet :) . DDR3-nak nem látom értelmét, ennyi erővel az új Nehalem platformot is megvárhatnám, de az biztos drága lesz, és kezdetben kiforratlan, olyat meg nem akarok :( . Akkor inkább úgy kérdezem, hogy tuningos ASUS lap, ami DDR2-es, heatpipe hűtéses, és nem több 35-nél. Hogy ne csak off legyen: még most sem tudom milyen RAM-okat érdemes. 4x1 GB-ot nem, 2x1 meg nem lenne előre lépés kapacitás szempontjából a mostanihoz. Marad a 2x2. Ha valaki tud szuper jó típust, márkát, ne legyen rest írni :B !

[ Szerkesztve ]

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#14905) Ősember válasza razor03 (#14892) üzenetére


Ősember
őstag

hello
ha olcso és jo megoldás kell, akkor crucial ballistix 2x2 800. van éppen elég tapasztalatom vele ahhoz, hogy bátran tudjam ajánlani tuningra is (oldalamon van rola teszt) :K 35k-s keretbe ugy gondolom még egy gyárilag 1150-es ocz flex2 is beleférne, szoval olyan sokat nem kell majd rááldoznod ;)

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#14906) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Azokat kérdezném akinek esetleg van 800-as Geil Ultrája hogy van e esélyem hogy P35-DS3 ban 1000Mhz-en menjen? Esetleg ha valakinek megy igy akkor milyen fesszel és időzítéssel? Előre is köszi!

(#14907) razor03 válasza Ősember (#14905) üzenetére


razor03
aktív tag

Szia! Rolko (PH! fórumozó) cimborám is tőled vette anno a Crucial-t, gondoltam, hogy megkereslek privátban, csak előtte kérdezősködni akartam kicsit :B :DDD . Szeptemberben szeretnék vásárolni, addig gyűjtöm az infókat, de majd megkereslek, most viszont megnézem az oldalad :R .

Egyébként sokat segítettél ezzel az oldallal, gondolom rengeteg tapasztalatod van a spéci RAM-ok terén :R . Ballistix BL2KIT25664AA804 nagyon jónak tűnik, és árban is döbbenetes. Azt hiszem, így többet rá tudok szánni alaplapra. Ezek a tuning tesztek milyen lappal készültek? Sőt, inkább úgy kérdezem, Quad Core-hoz milyen lapot ajánlassz?

[ Szerkesztve ]

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#14908) SpZ válasza tabrev (#14896) üzenetére


SpZ
senior tag

és azt megbirom oldani a biosban hogy a 667 -es ramot 800mhz -n mennyen?
akkor a másik rammal dual ban 800mhz-n mehetnének

(#14909) Ősember válasza razor03 (#14907) üzenetére


Ősember
őstag

hello
rolko, akinek maki avatarja van :D az oldal pont azért van, hogy segitsen tájékozodni, örülök, ha bevált ;) én a legtöbb tesztet p35-ds3 lapban végeztem (ezért sem látni kiugroan magas feszültséges teszteket, tudni illik az én lapom eszméletlenül droppol) ha most vennék lapot, akkor lehet elgondolkoznék egy p45-ös chipseten, mivel árban kicsivel 20k felett vannak ujonnan, ami nem is sok :K nem tudom lehet-e ajánlani lapot külön quadhoz vagy dual core-hoz, szerintem nem nagyon :B de az a biztos, ha megkérdezed valamelyik illetékes topikban :R

kerinagy: esélyed van, a kérdés az, hogy mekkora esély :P amiket lehetett látni aproban elado geileket azoknál általában 900 körülö cl4-es eredményt mutattak, de magasabb orajeles teszteket nem. ebböl arra következtetek, hogy ez a 900 cl4 volt a jobb beállitás és a cl5-öt hanyagolták. valoszinü nem szeretett a ram sokkal magasabb orajelen menni, igy maradtak a kisebb késleltetésnél.

SpZ: egyszerüen ugy kell beállitanod a ramot, mintha 800-as lenne és ennyi :) ez ugye annál a modulnál tuningnak fog minösülni, tehát elképzelhetö, hogy egy kis feszt emelni kell majd, de több mint valoszinü, hogy csak ugy alapfesszel is megy majd 800-on akármilyen 667-es legyen is az :K

[ Szerkesztve ]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#14910) Tomate


Tomate
veterán

Az adatlapomon látható konfigba, úgy néz ki le lesz cserélve a kingmax 2x1gb Geil 1066-os ramra. Vagy esetleg tudtok jobbat hasonló árkategóriában?

(#14911) Chaser válasza Gerisz (#14882) üzenetére


Chaser
titán

A 32 bites xp összesen kezel 3.5G ramot, ebben benne van a vga ramja is, azt szépen levonja mintha ott se lenne. A 64 bites nem vonja le, 16 v 64 gigát kezel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14912) danee91 válasza Chaser (#14911) üzenetére


danee91
senior tag

Hát azért Vistából a különböző változatok 64 bites verziói eléggé korlátozottak ilyen téren. Egyik 8GB-ot tud max, másik 64GB, asszem...Pedig úgy tudom, a 64 bit tudna 2 a 64-ediken bájt vagy bit adatot is megcímezni...

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#14913) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok! :R

Van egy kérdésem, az OCZ Repear KIT (2x2, 1066) memóriát meddig lehet felhúzni?

Előre is köszönöm a választ!

U.I.: Q6600 proci lesz a társa

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#14914) lezso6 válasza danee91 (#14912) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A 64 bit nem feltétlenül jelent egy prociban 64 biten is címez. Úgy tudom valahol 56 körül van a címzési bitek vagy mik száma. A 32 bites ultimate vista tud egyébként 4 gigánál is többet megcímezni (asszem 128). Anno pl a 286-os procik 16 bitesek voltak, de 20 biten címeztek. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14915) #65675776 válasza lezso6 (#14914) üzenetére


#65675776
törölt tag

32 bites Vista sem képes 4GiB felett címezni! Felejtse már el mindenki ezt a faszságot!

Chaser: A 32 bites asztali Win-ek max 4GiB-ot címeznek meg, és ebben van benne a VRAM is.

[ Szerkesztve ]

(#14916) GreenBO válasza tabrev (#14889) üzenetére


GreenBO
csendes tag

thx!!! Tabrev :R
sry csak nem voltam itthon!

(#14917) Chaser válasza danee91 (#14912) üzenetére


Chaser
titán

Legyen a legkisebb érték 8GB, 4 DIMM-el és 2GB-os modulokkal úgyse tudnál többet belepakolni a lapba:)

#14915 daa-raa : Lehet max 4, nálam ez 3.5G volt, vrammal 1ütt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14918) Drift_Elek24 válasza newgamer (#14901) üzenetére


Drift_Elek24
csendes tag

de ezt csak megvásárolni lehet nem? ingyenes nincs?

(#14919) newgamer válasza Drift_Elek24 (#14918) üzenetére


newgamer
aktív tag

[link]
Az ingyenes változat, sajna 2005-ös a verzója, de talán jó lesz ;)

(#14920) newgamer válasza Drift_Elek24 (#14918) üzenetére


newgamer
aktív tag

még a CPU-Z programmal tudod ellenőrizni milyen memóriáid vannak, azzal nézd meg inkább, de a Everest újabb változatai is működnek, csak trialban és pár dolgot nem ír ki :W

(#14921) Drift_Elek24 válasza newgamer (#14920) üzenetére


Drift_Elek24
csendes tag

CPU-z-vel rátaláltam a válaszra DDR (sima vagy h hívják XD) majd veszek még 512 a mostani 512 mellé ha 1gigám lesz akk nem kell gép újrainstall ugye?
jah és az nem számít h geforce6200-am van?elbírja az 1 gigát ugye?
ja még vmi : pl DDR2-es ramot nem lehet a sima DDR mellé rakni?

[ Szerkesztve ]

(#14922) lezso6 válasza #65675776 (#14915) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A microsoft írja, hogy csak bizonyos szerveres oprendszerek tudnak többet 4GiB-nál virtuálisan megcímezni, de egy ismerősömnek a 32 bites vista ultimate mégis látja a 6 giga ramját (de azt nemtom, hogy kihasználja-e). Én is csak néztem, amikor átküldte a képet. Ő nem igazán hozzáértő, semmit se állított be, és van neki fent XP is, ami viszont nem látja az összes ramot. Hogy is van ez? :U

Egyébként ez szerinted mi akar lenni? :F

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14923) tabrev válasza Drift_Elek24 (#14921) üzenetére


tabrev
tag

Nem kell újraraknod az oprendszert. Az alaplapi vga csak örülni fog főleg, ha több ramot adsz neki (bios-ban állítható). DDR2-őt DDR1 mellé csak speciális lapokon tudsz benyomorítani, de abban az esetben sem fogja együtt használni őket (ergó nem láttam még ilyen próbát, de szerintem meg sem makkan a szerkezet).

(#14924) Tomate


Tomate
veterán

Erre valaki?
Itt a ramos topicban 3x kérdeztem összesen és mindig átcsúsztatok fölöttük...
Kevés az élőerő? :U :)

[ Szerkesztve ]

(#14925) razor03 válasza Ősember (#14909) üzenetére


razor03
aktív tag

Köszönöm a segítséget, 10.-e után megkereslek privátban RAM-al kapcsolatban :C :R .

Power and performance, the two elements every gamer craves, are the heart and soul of the GeForce

(#14926) MakkeR^


MakkeR^
tag

Üdv. Létezik, hogy 4x1 GB Geil Ultra nem bírja a 900 MHz-t? Próbáltam 4-4-4-12 és 5-5-5-15 késleltetést is de nem bootol a gép csak 833-al. :F
Konfig a profilomban, a feszt nem mertem emelni, 2.1V-ra van állítva.

(#14927) lezso6 válasza MakkeR^ (#14926) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát egy kis chipset fesz emeléssel (mert a 4×1 eléggé terheli) talán lehet, hogy többet mennének, de látom P5B lapod van, és úgy tudom azoknál nem lehet állítani chipset feszt, így ebben a lapban ennyia végük, a Geil ramok nem a tuningról híresek. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14928) Drift_Elek24 válasza tabrev (#14923) üzenetére


Drift_Elek24
csendes tag

akk a DDR egyezik a DDR1-el? a geforce6200 elbírja?(1 giga)

(#14929) MakkeR^ válasza lezso6 (#14927) üzenetére


MakkeR^
tag

Rendben, kösz a választ. :R

(#14930) newgamer válasza Drift_Elek24 (#14928) üzenetére


newgamer
aktív tag

Régen a DDR RAM volt csak, miután megjelent a DDR2 azóta hívják DDR1-nek.

(#14931) Pubszon válasza Tomate (#14924) üzenetére


Pubszon
veterán

Nagyon jó RAM a geil, megveheted nyugodtan. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#14932) Tomate válasza Pubszon (#14931) üzenetére


Tomate
veterán

:R

(#14933) MadBlade


MadBlade
tag

Sziasztok !

Bocsi , de sajna a sok elfoglaltságom miatt nem tudok visszaolvasni a topic elejéig , így elnézéseteket kérem ha már volt szó arról amit kérdeznék , de lenne egy fontos kérdésem ... :U

Az adatlapomon levő konfigban terveztem rambővítést 2gigáról 4gigára , de egyesek azt mondták hogy nem járnék vele jól ...
Jelenleg a 2db 1066-os Kingmax modul 800-on megy 400-as FSB-vel , a proci pedig 8x400-on megy.
Arra gondoltam hogy 2db 2 GB-os modult tennék a helyükbe.
Miért mondják vajon , milyen hátrányai lehetnek a dolognak ? :F

Előre is köszi minden szakértőnek a segítőséget ! :R

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#14934) Tomate válasza MadBlade (#14933) üzenetére


Tomate
veterán

1 hátránya lehet. Ha 32bites-OP rendszered van azt újra kell raknod aminek már 64bitesnek kell lennie.

(#14935) MadBlade válasza Tomate (#14934) üzenetére


MadBlade
tag

32bites XPpro-m van , de mi van , ha azt is hagyom rajta ? :F
3 - 3,2 gigát úgy is felismer , nem ?
Egyébként ha tegyük fel 64-bites xp-t dobnék fel , ahhoz mennyire nehéz64 bites progikat beszerezni?
Csak mert az egyik haverom , még régebben rengeteget xopott a 64bites programok hiánya miatt :( ...

Előre és utólag is THX a választ :R

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#14936) lezso6 válasza MadBlade (#14935) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

hagyhatod úgyis ahogy van csak akkor a 4 gigából csak kb 3-3,5-t fog látni a win.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14937) tabrev válasza Drift_Elek24 (#14928) üzenetére


tabrev
tag

A 2-ik kérdésedre már válaszoltam 14923 Hsz.

MadBlade: fogsz találni 64bit-es meghajtó és egyéb progikat, nyugodtan kipróbálhatod a 64bit-es oprendszert (nekem 64bit-es vista van és minden van hozzá).

MakkeR^: hát egy 900-at azért el kellene mennie... (főleg 5-5-5-15-ben) NB-nek adj feszt, plusz a gyári 2,1v helyett adhatsz a memcsinek is 2,2v-t nyugodtan, ha így sem menne akkor valószínű nem fogtad ki.

[ Szerkesztve ]

(#14938) #65675776 válasza lezso6 (#14922) üzenetére


#65675776
törölt tag

SP1 után a Vista kiírja a teljes telepített RAM mennyiséget. Virtuláliscím tartománya viszont továbbra is csak 4GiB.

Szóval hiába van benne 6GiB, abból >2GiB csak dísz.

MadBlade: Csak driverekből kell mindenképpen 64 bites. Alkalmazásokból szépen elfutkároznak a 32 bitesek is.

Tomate: Az OS a virtuális címeken keresztül címez meg minden memóriajellegű eszközt (rendszermemórií, VRAM, vinyó cache, hw encoder-ek memóriája...). 32 bites asztali Win-ek esetén ez 4GiB-os tartomány (leszámítva az XP Starter-t, az csak 512MiB-tal rendelkezik). Ebből a 4GiB-ból különít el minden eszköznek memóriát, pont annyit, amennyi az adott eszköznek van. Szóval egy 512MiB-os VGA esetén valamivel több mint 512MiB-nak mondhatsz búcsút.

[ Szerkesztve ]

(#14939) Tomate válasza #65675776 (#14938) üzenetére


Tomate
veterán

Ebbe a 3,5 giga memóriába amit lát a 32-es OP-rendszer benne van a VGA memóriája is nem?

(#14940) lezso6 válasza #65675776 (#14938) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Értem, így már világos. :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14941) MakkeR^ válasza tabrev (#14937) üzenetére


MakkeR^
tag

Sajna ezzel a lappal NB-nek nem tudok plusz feszt adni, de a memóval a 2.2V-t meg fogom próbálni.
:R

[ Szerkesztve ]

(#14942) M3nt0R


M3nt0R
tag

Üdv mindenkinek!

Egy új konfigot állítok össze, jelenleg:

Gigabyte MA770-DS3 alaplap
AMD AM2 X2 Athlon 5200+ 64b
9600 GT vidkari

így állok. A kérdésem az lenne, hogy ehhez milyen RAMot ajánlotok. Sokat olvasgattam itt, de az a problémám, hogy arra nem kaptam választ (lehet hogy csak nem olvasgattam elég kitartóan), hogy ha én NEM szeretnék tuningolni, akkor milyen RAMot érdemes vennem? Mert azért nem szeretnék többet fizetni mert hűűdejól tuningolható. A keret olyan 10 lenne, + - egy két ezres. Valamint 800 as, vagy 1066os ramokat vegyek?

Lehet hogy nagyon alap kérdések, de minden egyes alkatrész miatt fórumot olvasgatok már nagyon régóta, és egyszerűen fogy az energiám hogy 2000 hozzászólást átolvassak azért, hogy erre választ kapjak, úgy hogy nagyrészt tuningolásról folyik az eszmecsere :$

Remélem valaki válaszol, előre is nagyon köszönöm!

(#14943) Khan13 válasza M3nt0R (#14942) üzenetére


Khan13
senior tag

Hello, ha nem szeretnél tuningolni, akkor végülis mondhatjuk hogy bármilyen RAM jó neked. Elég a 800MHz-es is, keresni meg itt ph!-n, vagy depo, árgép stb tudsz ha nagyon szűkös a keret. Legyen CL4 vagy CL5 és akkor már jó. (Többnyire ilyet fogsz találni)

(#14944) tresh


tresh
addikt

Tomate : Ősembernél is lessél szét www.osember.extra.hu ;) pl ezt Ballistix BL2KIT12864AA1065 sztem ez is jó választás:)

[ Szerkesztve ]

(#14945) jetimokus


jetimokus
tag

hello!
azt szeretném kérdezni,hogy az 1333-as és 1600-as ddr3 között van-e észrevehető külömbség? Meg azt,hogy érdemes-e Kingmax DDR3-at venni (gondolok itt az 1333-as és 1600-as modulokra) mert mondjuk egy Corsair XMS3 sokkal drágább 5 év garanciával mint a kingmax 1333 100év (élettartam) garanciával...
tuningolni nem akarok tehát csak alap felhasználásra fogom használni...
szóval a kérdésem az lenne hogy szerintetek az 1333 és 1600 között van látványos külömbség,és nem gagyik-e a kingmax ddr3 modulok?
előre is köszi a válasz(okat)!
Üdv!

(#14946) Tomate válasza tresh (#14944) üzenetére


Tomate
veterán

Jobb mint a GEIL Ultra?

(#14947) MadBlade


MadBlade
tag

Óriási kő esett le a szívemről hogy nem kell 64-bites programok után kutatnmom :DD
Nagyon szépen köszönöm mindannyiótoknak a hasznos hozzászólásokat és a segítséget :R :R :R

További szép napot és kellemes fórumozást mindenkinet !

Ha azért vagyunk hogy segítsünk másokon , akkor minek vannak mások?! :0 )

(#14948) newgamer válasza jetimokus (#14945) üzenetére


newgamer
aktív tag

Sztem nincs látványos különbség az 1333Mhz-es és a 1600Mhz-es között, grafikai programoknál inkább jobban a mennyiség számít.

Nekem Kingmax RAM van, de sima 800Mhz 3év garis 1GB, egyenlőre jó
Ami élettartam garis az csak jó nem?

(#14949) jetimokus válasza newgamer (#14948) üzenetére


jetimokus
tag

Énis ezen filóztam,hogy ami élettartam garanciás annak jónak kell lennie,csak mondjuk akkor 5 év garral azért drágább mondjuk a Corsair XMS3 mert jobbak az időzízései meg gyári brutalisztik hűtő van rajtuk... mindenesetre nem fér bele ez a koponyámba :F
tehát akkor a lényeg hogy nem rossz igazából a kingmax ddr3...
köszi a segítséget!

(#14950) tabrev válasza jetimokus (#14945) üzenetére


tabrev
tag

Hi!

Akkor van jelentősége - főleg, ha alapon használod - ha 1333 fsb-s procid van a memcsit 1333-on használja a lap, ha 1600 fsb-s akkor 1600-on hajtja a ramot. Amúgy csak tuningban van jelentősége.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.