Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) Gyusz válasza czuzor (#14400) üzenetére


Gyusz
őstag

Szerintem maradjon a 2*1 giga RAM, az a plusz 512 nem éri meg ezt a lassulást. Az a VGA nem fog olyan sok memóriát használni, hogy 2 giga ne lenne elég akár Vista mellett is.

(#14402) nygma válasza czuzor (#14400) üzenetére


nygma
addikt

Szvsz elég lesz a 2 Giga is,majd idővel kerül melléjük... ;)

(#14403) V.L. válasza czuzor (#14400) üzenetére


V.L.
aktív tag

A kérdés az, hogy mire használod a géped. Ha videó vágás, tömörítés és egyebek, akkor a memória mennyiségre kell rámenned. Ha viszont mindenapos használatra kell (internet,játékok) akkor hagyd csak a 2 GB-ot.

(#14404) Benyadapro


Benyadapro
tag

ha a procim fsb jét 333 ra rakom
akkor a ramom mennyin fog menni?
T800UX2GC4

(#14405) czuzor válasza V.L. (#14403) üzenetére


czuzor
csendes tag

Nos, igen. Ha csak átlagos dolgokra használnám a gépet akkor nem érdekelne ennyire az a plusz 512 ram. De mivel kép/videó szerkesztésre használom főleg, de nem tudtam, hogy mivel járok jobban, buzgón fórumozni kezdtem. :) Sejtettem, hogy valami V.L.-éhez hasonló választ fogok kapni, neki köszönöm szépen. És persze mindenki másnak is, aki segített. Persze ha valaki más véleményen van, én aztis szívesen meghallgatom. :)

(#14406) bolic


bolic
őstag

Melyik memóriával kompatibilis a Gigabyte GA-X48T-DQ6 lappal? A 4GB DDR3 OCZ 1600Mhz 7-7-7-24@1.9V KIT memó nagyon szeret szemtelenkedni, mikor hibádzott a Memtest86+ v2.01-n, mikor rövid sípolásokat adott a lap. :((( Az 1. modulnak teljesen rossz állapotban voltak a lábak, gondolom a szervízben sokszor tesztelt vagy többszöri tulajdoni váltás miatt lehetséges, de megtisztítottam, az sajnos csak tud hibádzik. :U Viszont a 2. modullal nincs baj 9-9-9-24 időzítésen 1.5V~1.9V-ig 1333Mhz mellett! :Y 1600Mhz-en sokat hibádzik, csökkentett időzítéseken is! :W

Most mit tegyek? :F :(

Ez tényleg kompatibilitási probléma a 2. modul? A 1. modult természetesen vásárlási átvételkor "majdnem sérült" termékként kaptam, de majd írok neki e-mailt. Nem gondoltam komolyan vásárláskor, hogy mekkora problémát jelent ez.

Nagyon sz*r ügy. Most pedig hibádzik a 2. modul, ez nem lehet igaz, pedig akarom használni a winfost. :((

Ugyanitt írjanak kompatibilis memót a lapra, megköszönnék!

Üdv.: bolic

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#14407) lsc válasza Benyadapro (#14404) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyire állítod , 1:1-ben 667-en megy .

Az élet kegyetlen .

(#14408) Terfoder


Terfoder
csendes tag

Sziasztok!
Egy Gigabyte GA-MA-790X-DS4-hez és egy X2 5000+ Black Editionhoz vennék egy CSX 2048 MB DDR2 1066 MHz CEC Fan Kit-es RAM-ot. Nemrég néztem a Gigabyte honlapján a támogatott memóriákat de sehol nem találtam a CSX-eket. Együtt fog szerintetek jól működni a két alkatrész vagy inkább vegyek majd mást hozzá?
Előre is köszi a segítséget.

(#14409) nygma válasza Terfoder (#14408) üzenetére


nygma
addikt

Működni fog... ;)

(#14410) Chaser válasza DEJVID (#14361) üzenetére


Chaser
titán

"Gagyi" Kingmax 2.1V 1000@5-5-5-18 :P :P 2x2GB

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14411) bolic válasza bolic (#14406) üzenetére


bolic
őstag

Valaki?! Nagyon sürgős választ kérem, hogy mindenképpen vigyek garis ügyintézésre? Vagy szimplán nem kompatibilis a lappal?

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#14412) nepszter1


nepszter1
addikt

[OFF]Figyelj, ha 1 modullal megy, és BIOSban beállítod, hogy 800/CL5/1.9Von menjen és úgy hibázik, akkor gond van. De szerintem úgy mennie kell.
Az a baj ezekkel az 1066os memókkal, hogy lényegében túlhajtásról beszélünk.

Nem tudom mennyire vagy tisztában a lapod FSB/DRAM osztóival, strap és egyéb fogalmakkal, talán az a legtisztább ha megkérsz valami hozzáértőt a közeledben, hogy ugyan nézzen már rá.
BPn ő biztos segítene, csak jópézé..én meg messziről nem tudok.

Azt szinte biztosra veszem, hogy beállításbeli gondok vannak és 4 modullal is gond nélkül be lehetne lőni, valszeg ha visszaviszed Iponba, ott meg is ejtik ezt és lesz egy fölös utad. Bár ha neten rendelted a cuccot, ha jól tudom 8 napon belül akár indokolatlanul is elállhatsz a vételtől.

Én azt javaslom, hogy szerezz a gép elé valami ráérő mágust első sorban, másodsorban pedig a 4x1Gt cseréld le 2x2re. A lapnak nem hinném, hogy különösebb gondja lenne.

Ha be van lőve az FSB 400ra, a memók 1:1ben 800ra és bySPD időzítésekre 1.9Von, mennie kéne mint a huzat, a proci tuti bírja alapfeszen.
Csak akkor mennek 800 felett a memók, ha "felosztózod" őket, asszinkronban az FSBhez képest. Van amelyik lap aránypárokkal adja ezt meg, van ahol az FSBt belőve ki kell választani egy osztókört (strap) és utána a kívánt sebességet (667/800/1066/1200/stb), ánuszéknál így most passzolom, nincs kedvem manualt bogarászni.[/OFF]

ezt az üzenetet kaptam :) mert a gépemnek a memória a baja vagy is fogalmam sincs de arra gyanakszok és valaki lenne olyan kedves ezt a szöveget , leforditani amatör nyelvre :) elég kezdő vagyok az ilyen dologban a gépem az adatlapomnál :)

ui: a gépnak az a baja játékoknál fogja magát és kikapcsol a monitor + lefagy a gép + kékhalál ! de ha 1db ram van benne akkor hibátlanül müködik se Dualban se signleben nem hajtja meg a gépet :)
ha valaki tud segíteni privátba vagy esetleg , ide a forumon köszönöm

(#14413) Antibazsi válasza bolic (#14411) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Ezek szerint nem egyedi a probléma.Nekem is ugyanez a gondom az 1600-as ocz-vel. Az egyik modul működik a másik nem.De ha nálad is műköik az egyik akkor nem valósznű,hogy kompatibilitási probléma lenne.Szerintem gariztasd le,én is azt teszem.

Üdv, Balázs

(#14414) drfirsty


drfirsty
tag

Sziasztok,
kicsit elakadtam a tuningolásban és jól jönne egy kis segítség. 11X240-nél tartok és játékokban 10-15 perc után megfagy a gép. Minden alapfeszen van, hőmérsékletek rendben. Pontosan nem tudom, hogy ez a proci vagy a RAM-ok miatt lehet, így első körben szeretném megnézni meddig bírja a proci. Jól tudom, hogy ha visszaosztom a RAM-okat akkor tudom meg, hogy a procim bírja-e tovább a freki emelgetést :F
Jelenleg az van beállítva a DRAM frequency set-hez, hogy by DRAM SPD value. De van itt mindenféle finomság, különböző RAM/FSB arányok. Az Everest erre azt írja, hogy CPU/11.
Nálam BIOSban olyanokat lehet állítgatni, hogy pl. 166=RAM/FSB:5/6, vagy 180=RAM/FSB:9/10, stb. Mindeközben a proci szorzó 11. Szóval hogy is van ez?
Hálás lennék ha valaki elmagyarázná, hogyan kell itt kalkulálgatni ezekkel az arányokkal. Egy jó link is nagy segítség lenne. Ja, és DDR400-as RAM-ok, 939-es proci.
Előre is köszönöm a segítséget. (Konfigom az adatlapon.)

(#14415) codec


codec
senior tag

Üdv!
1066-os Kingmaxnak kell plussz feszt adni az 1066 eléréséhez? Ha igen akkor mennyit?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#14416) #56573440 válasza codec (#14415) üzenetére


#56573440
törölt tag

nekem volt asus lap ami nem ismerte fel, de volt ami meg igen. ami nem ismerte fel annak kellett feszt is adni, nekem 2.0-án már hozta stabilan

(#14417) sgergi válasza codec (#14415) üzenetére


sgergi
veterán

Nekem Giga lapban (amivel jól kijönnek) 1,9V-al meg 1125-öt. 1,8V-on megy 1066-ot. Más lapban jobban kellhet fesz.

(#14418) bolic válasza Antibazsi (#14413) üzenetére


bolic
őstag

Köszi, akkor tökmindegy a 2x2GB? Megnéztem a Gigabyte oldalán a ram support oldalt, hát eléggé elavult a lista, voltam Aqua-ban sürgében, kompatibilitási probléma esetén nem tudnak elfogadni a visszaváltást. :(

Holnap be fogok menni a boltba. Meglátjuk hogyan alakul.

Nem írtad, hogy memtesttel tesztelted-e? Ez érdekesen alakult ma reggel, az első teszt átfutás rendben volt, a 2. átfutás közben sokat hibádzik. :Y :W

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#14419) nike_ válasza codec (#14415) üzenetére


nike_
addikt

+0.2V szerintem, vagy +0.1 Giga lapban (neked az van úgy tudom). :)

(#14420) Sky85


Sky85
tag

Most hogy esnek a RAM árak, nem is tudom, hogy 4GB DDR2 /1066/ v. CSX 2GB DDR3 /2000/ DIABLO KIT érné meg jobban!
Vélemények?

(#14421) bolic


bolic
őstag

Nahh kiderült hogy DDR800-n hibátlanul ment a memtest, tanulságos. :U Majd holnap reggel 2x2GB-ot tesztelem, mivel most csak egy modult használom.

Tapasztalat: X48 lapra max. DDR800 (talán max. 1066Mhz lehet a kompatibilitási lista szerint, majd utánanézek) mellett működőképes a 2GB modul, akkor is ha 1600Mhz a modul.

Ui.: Tényleg játékokban nincs nagy különbség a DDR800 és DDR1600 között? Hány százalék a különbség? Tudnom kell. :F :R

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#14422) zorius


zorius
tag

Kis láma kérdés...

Új gépembe szeretnék ramot, de nem tudom mennyit. Először még biztos xp-t használnék egy ideig, de idővel lehet, hogy váltanék vista-ra. Oda meg nem is árt a több, ráadásul kezeli is.
Ha most 4gb-ot teszek az xp-be, rosszul járok vele? Mármint a sebesség romlik ezáltal, hogy nem fogja látni mind, vagy 'csak' annyi, hogy a 4-ből csak 3.5-öt lát (+ a grafikus kártya 512)?
És ha még így nem döntöttem, melyik a jobb megoldás, a 4gb 2x2 vagy 4x1 legyen?
Cél: Átlafelhasználás, azonkívül brutál fps jó max baállításokkal ;] Lényeg, hogy bőven legyen memória, ne legyen hiány benne.
Pénz "nem számít", olyan értelemben, hogy kb 10k pl egy 2x1 csx 1066, vagy 2x ennyi az nem oszt.

(#14423) nepszter1


nepszter1
addikt

help me !
az miért van ha 1ram van a gépembe ddr2 2048mb ocz 1066mhz-s csak akkor megy hibátlanul ha dulába van a másik vagy single-be akkor már lefagy játékoknál stb , monitor kikapcsol + kék halál miért lehet? alplap hiba ?

(#14424) zorius válasza nepszter1 (#14423) üzenetére


zorius
tag

Most akkor hogy?

Csak akkor megy, ha 1 ram van benne, vagy akkor ha dual-ban? Vagy csak akkor megy 1, ha duálban van (?! :F ) És ha a másik single-ben (?) akkor nem? Csak az egyik ram jó, vagy mi a baj? Vagy nem megy duálban? Ez kicsit zavaros, bár lehet, hogy korán van még és hétfő, ráadásul nem értelmezem jól... :(

[ Szerkesztve ]

(#14425) nepszter1 válasza zorius (#14424) üzenetére


nepszter1
addikt

szoval ha 4 giga ram van a gépbe duálba nem megy ha 4giga ram van a gépbe single-be nemmegy :) csak ha 1 DB van bene csak ugy megy , oka ?:)

am ha gyorsan megválaszolod nem fogom vinni a szervízbe :D mert oda akarom

(#14426) zorius válasza nepszter1 (#14425) üzenetére


zorius
tag

A duál az 1. és 3.-ban van? Mert az elsőben ugye mindig kell lennie vminek, de ezt gondolom tudod...
És az egy darab az mindegy melyik?
Különben interesting...

[ Szerkesztve ]

(#14427) reset válasza nepszter1 (#14425) üzenetére


reset
senior tag

Hátha nem komálja az OCZ-t...Ha van lehetőséged, próbáld ki más RAM-párral, mielőtt szervízbe vinnéd :)

(#14428) nepszter1 válasza zorius (#14426) üzenetére


nepszter1
addikt

tudom :) mind1 hogy melyik van bent

(#14429) nepszter1 válasza reset (#14427) üzenetére


nepszter1
addikt

már elvittem azt mondják , hogy az op rendszer nem kezeli a 4gb-ot de ez hülyeség kezeli csak nem látja

(#14430) zorius válasza nepszter1 (#14429) üzenetére


zorius
tag

Ha nem látja, nem is kezeli, nem? Az XP pl. annyit tud összesen megcímezni (de ebbe minden más mem is beletartozik, pl vga is, az még lejön belőle).

[ Szerkesztve ]

(#14431) reset válasza nepszter1 (#14429) üzenetére


reset
senior tag

Igen. A 2x2 Gb modulnak ettől még működnie kellene. A 32 bites XP legfeljebb 3 egész valahány tizedet használ majd a RAM-ok kapacitásából / amint azt a "Saját gép" tulajdonságainál ki is írja.

(#14432) zorius


zorius
tag

Vki olvasta e komoly problémámat, és tudna hozzászólni? :U

Ram kérdés

(#14433) reset válasza zorius (#14432) üzenetére


reset
senior tag

Sztem vedd meg nyugodtam a 2x2 GB RAM-ot, nem fogsz rosszul járni - pláne, ha később más oprendszerre állsz át (én is ennyivel nyomulok) :K
Nem lesz kisebb a sebesség / a 4x1 modulok zsúfoltsága mellett adódhatnak melegedési problémák; én mindenképpen a 2x2 GB mellett döntenék...

(#14434) zorius válasza reset (#14433) üzenetére


zorius
tag

Thanks a lot.

(#14435) bolic válasza nepszter1 (#14429) üzenetére


bolic
őstag

Melyik lapod van? Nálam is hasonló helyzet van, kiderült hogy pont a 2gb moduloknak korlátozott órajelig támogat, ennél feljebb csak 1gb modulok mennek. Pech. :U

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#14436) bolic válasza reset (#14431) üzenetére


bolic
őstag

3,25GB :) Ugyanis amint kapható lesz az új Zalman ház, ezután Vista 64bit Home Premium SP1 magyar oprendszert fogok tesztelni ( ha tudok szerezni/letölteni magamnak ezt 2 hétig aktíválás nélkül :U ). Ha bejön, veszek OEM-et. Majd utánanézek, hogy melyik hátránnyal rendelkezik az OEM, de nem ide tartozik.

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#14437) bolic válasza zorius (#14432) üzenetére


bolic
őstag

Figyelj arra, hogy melyik órajelig támogat az alaplapod, múlt hétvégén végig kínlódtam a memtesttel, állandóan hibádzik. Tegnap este rájöttem a miértjére. Például a RAM support listán 1066Mhz órajelen különböző márkú max. 1gb modulokat látsz, akkor hibádzani fognak a 2x2gb modulok ilyen órajelen. :( Nehogy úgy járj mint én! :K

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#14438) bolic


bolic
őstag

1066Mhz duálban 3-szor végigment a memtest hibátlanul, leesett a kő a szívemről. :)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#14439) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Hello!

Mi a véleményetek erről a ram-ról?
http://ipon.hu/webshop/product/ocz_4096mb_ddr2_1000mhz_reaperx_kit/25533

Az 1066-os ramok mit csinálnak egy olyan lapban ami csak 800-ig támogatja a ramokat?
El se indul vagy annyi, hogy 800-on mennek?
Bocs a hülye kérdésért :B

(#14440) TTomax válasza B4l!nt (#14439) üzenetére


TTomax
nagyúr

800-on fognak menni. :))

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#14441) menalcas


menalcas
őstag

Hi all!
1 kérdésem volna a nagyérdeműhöz:
Crucial Ballistix ram mennyin megy maximum, hibázás nélkül 4-4-4-12 es időzitéssel ? :F

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#14442) blackmolly


blackmolly
csendes tag

Szép jó reggelt az Uraknak! Egy kis segítség kéne. Már csak a RAM hiányzik a configomba, melyet filmeditálásra és persze játékra használnék. Melyiket ajánljátok?

ASUS P5Q PRO / Q6600, 2.4@3.2 / SAPPHIRE Radeon HD 4850 - 512 MB / Corsair TX650W

2GB 800MHz DDR-II RAM CSX + Metal cooler Xtreme Kit (2 X1GB),
illetve késôbb bôvíteném
2x(2GB 800MHz DDR-II RAM CSX + Metal cooler Xtreme Kit (2 X1GB)),

vagy

2GB 1066MHz DDR-II RAM CSX + Metal cooler Xtreme Kit (2 X1GB),
illetve késôbb bôvíteném
2x(2GB 1066MHz DDR-II RAM CSX + Metal cooler Xtreme Kit (2 X1GB))?

Árban szinte egyeznek a 800-asok és az 1600-asok...
Alaphelyzetben csak 2GB-ra van pénzem. Sajnos vége van a keretemnek, nem tudok 4GB-os Kit-et (2x2GB) venni. (Egyébként van akkora különbség a 2x2 és a 4x1 között, hogy megérje még gyûjtenem?) Extra tuningot nem tervezek... :)

A hozzáértô és segítô szándékú válaszokat elôre is megköszönöm! :K

[ Szerkesztve ]

(#14443) atesss


atesss
addikt

Hello!

Haver gépében megadta magát az egyik Kingmax 667/512 (2,5 éves), de már eleve tervbe volt véve új ram vétele.
A konfig: Asus P5WD2 Premium (955X), D920(2,8) @4,2, 6800GS, és alaplapot+ procit nem valoszinü hogy cserélne mostanában.
Kinézet alapján ( :) ) Geil Black Dragon 4*1GB lesz, csak az a kérdés hogy 800 CL4 vagy 1066 CL5, megéri/használható-e valamire ebben a gépben az 1066-os?
800 helyett 1200-as FSB-n mennyit számít a Pentium D-nek, hogy ha 1066 körül megy a RAM? Már alapból a 800-assal is FSB szinkron felett van dual-channel-ben...

Ready-ben a következők a nettó árak:
RAM DDR2 PC8500 1066MHz 4GB GEIL BLACK DRAGON KIT 4DB (SPD: 5-5-5-15, Retail, Heat Spreader: 8 Layer PCB with LED) 21 103 Élettart.
RAM DDR2 PC6400 800MHz 4GB GEIL BLACK DRAGON KIT 4DB (SPD: 4-4-4-12, Retail, Heat Spreader: 8 Layer PCB with LED) 16 956 Élettart.
Azaz 5000 bruttó a különbség.

Az 1066-os menne ugyanúgy mint a 800-as, CL4-ben, csak "extraként" az 1066-ot is tudja, vagy tényleg nagy lehet a különbség, az egyik az órajelre, másik a késleltetésre megy rá?

Még az is kérdés, melyik van 1-3 napos rendelésre, mert 7-10 napot nem akarunk várni rá. :F

[ Szerkesztve ]

(#14444) Steve-0 válasza atesss (#14443) üzenetére


Steve-0
őstag

miért kell ennyi memória? :)

ha már 4 GB akkor miért nem 2x2 Gb -s kitet raktok bele?
szerintem csak akkor vegyetek bele 4GB 1066Mhz-s memókat, ha 1 éven belül le lesz cserélve az alaplap-proci, amugy felesleges pénzkidobás, akkor elég a 2*1 Gb-s kit is.

[ Szerkesztve ]

(#14445) atesss válasza Steve-0 (#14444) üzenetére


atesss
addikt

Köszi a gyors választ!
Azért mert a 4*1 jobban néz ki :W
Meg lehethogy lesz majd késöbb vízhűtés (a RAM-ra is)
Én a 2*2-t mondtam már régóta, mert a 4 modul az húzásnál csak gondot okozhat.
De hiába...
De szerinted mennyire lehet gond? Bár azért az alaplap se mai darab, biztosan jól kezelné a 2GB-os modulokat dualban?

Hát 1 éven belül nem lesz lecserélve az biztos...
Utána meg már jön a Nehalem (szerintem már csak DDR3-at fog támogatni, nem? ), meg talán normális ára is lesz a DDR3-nak.

Mod: mennyiségre: egy 8800GT valoszeg lesz nemsokára, és Vistához azért így elkél a 4GB
Mod2: és haverom szeret nyitvahagyni mindenfélét játék közben is... mondjuk én is :B

[ Szerkesztve ]

(#14446) Steve-0 válasza atesss (#14445) üzenetére


Steve-0
őstag

A helyébe én még most eladnám a mostani gépét! A lapért még mindig jó pénzt kaphat!

A többi kérdésre nem tudok válaszolni a lap topikjába kéne megkérdezni vagy egy alaplapos topikba!

(#14447) atesss válasza Steve-0 (#14446) üzenetére


atesss
addikt

Hát az asszem elmarad, mert annyit biztos nem kap érte hogy abból új alaplap-proci legyen.
Mitől ér olyan sokat még mindig ez a lap? Pedig Core2-t nem lehet bele tenni...
Úgytünik a 2*2GB-ra is rá tudtam beszélni mégis a haveromat (egyébként ugyanannyiba kerül), úgyhogy utánanézek a topicjában akkor, köszi.

(#14448) Pubszon válasza atesss (#14443) üzenetére


Pubszon
veterán

Vegyen bele egy 2*1Gb-os kitet, erre a gépre sokat úgy sem lehet alapozni, meg a "nagy" gépekben sem indokolt a 4Gb memória az esetek töbségében (kivételek mindig vannak ;] ). :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#14449) Steve-0 válasza atesss (#14447) üzenetére


Steve-0
őstag

kb 10e kaphat a lapért meg a többiért is kap pár ezrest! A pénzből kijönne egy új alaplapra meg még maradna pár ezres.
Nincs pénze de 8800 GT-re van? :) meg 4 GB Ramra?

vagy ennyire ragaszkodik a mostanihoz? :DDD

(#14450) atesss válasza Steve-0 (#14449) üzenetére


atesss
addikt

Hát talán inkább ragaszkodik a mostanihoz ;)
Hasonló kinézetű (fekete), nem mATX-es, P35/P45-ös lapot FireW-el (és lehetőleg Asus) 25k alatt biztos nem lehet kapni.
+még egy E2140 a min., az 12k körüli +ahhoz akkor viszont tényleg jobb lenne egy jobb RAM...
Na szóval ez már drága.
Meg a Nehalem miatt a P35/P45 is megint hasonló zsákutca lesz, mint ez a 955X, nem?
Mondjuk akkora nem mert egy 45nm-es 4 magos 4Ghz felett elég sokáig elég lehet...

Mod: a 2GB-on azért még lehethogy gondolkodunk...
Bár én egy új gépbe magamnak már az is lehet hogy 8GB-ot vennék :)
Annyi mindent szoktam egyszerre csinálni/csináltatni a géppel.
Csak egy többasztalos programot kéne beszereznem már...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.