Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3051) Hooper válasza SeatZola (#3049) üzenetére


Hooper
őstag

ekkora átfogású obit én sem ajánlanék rá!
Az 50-200 tényleg jó alternatíva lehet, nekem is van egy olyanom, megvagyok vele elégedve.

83K-ért tényleg nagyon jó áron volt...jól lement, kiv vagyok mennyit érne most az én k200am +kitobi+50-200...15ezer expóval :D

(#3052) SeatZola válasza Zoli bácsi (#3050) üzenetére


SeatZola
őstag

Félreértettél, de csak azért mert nem pontosan fogalmaztam. Nem magamnak keresek, hanem a kollégám szeretne egyet a K100D Super vázára.
Más: Igen Somé-től vettem meg. Én a 18-55 II helyett egy 16-45-re hajtok, meg egy 50-200 ra mellé. Legfontosabb egy 50-200 lenne. Bár a Sigma/Tamron 70-300 is szimpi lenne. Ha valakinek van új vagy újközeli ezen trióból és eladná, az érdekelne...

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#3053) SeatZola válasza Hooper (#3051) üzenetére


SeatZola
őstag

Szerintem a Váz+18-55-öd neked is megérne 80k-t. Neki 2 db K200D, nekem meg szerencsém!!!

Rappi

(#3054) Zoli bácsi válasza SeatZola (#3052) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Csak a korból, és az exposzámból gondoltam Soméra, ő hirdette ezekkel a paraméterekkel.
Most be akartam linkelni neked egy akciós, vadiúj 50-200-as Pentax obit 29-ért, de már 44e.... :( Pedig egy hete még 29 volt a digitcamnál.
16-45-öt én is nézegettem, sajnos 100 körül van.
Még Sigma 17-70-est néztem, de állítólag nagy a minőségi szórás.

Próbálj meg valakit keresni, aki Pentax gépet akar venni 18-55-ös obival, hogy vegye duplakitben, te meg átveszed a kistelét. Mindegyitek jól járna.

(#3055) SeatZola válasza Zoli bácsi (#3054) üzenetére


SeatZola
őstag

Kösz. Az ötlet jó, csak most éppen senkit nem tudok, aki venne gépet...Sajnos!

Rappi

(#3056) Hooper


Hooper
őstag

Uj firmware A K20D-hez... k200hoz nem jött még ki frissítés, vagy csak én nem találtam?

[ Szerkesztve ]

(#3057) ottkar válasza Hooper (#3056) üzenetére


ottkar
addikt

Úgy őszintén minek? Profi géppé fog átváltozni? Olyan lényeges dolgot fog tudni amit idáig nem? Két és fél éve van K100-am és eszembe se jutott hogy rossz a szoftvere vagy másik kellene. Volt olyan aki megvette a gépét és félóra múlva már új szoftverért nyervogott pedig még azt se tudta mit tud az eredeti. Ebből látszik hogy nem azért cserélnek szoftvert mert nem jó.

(#3058) adik válasza ottkar (#3057) üzenetére


adik
őstag

A k20d-hez kiadott szoftverfrissítés pl hatékonyabbá teszi a képstabit. Gondolkodás nélkül tölteném le az újabbat a k10d-mhez, ha egy ilyen frissítés kijönne hozzá. Nem mondom, hogy nem vagyok elégedett a mostanival, hogy neaggyisten nem tudnék élni képstabi nélkül (a k10d előtt megvoltam nélküle), de ha lehet jobb, akkor legyen! - pláne, hogy nem kerül pénzbe, a frissítés meg alig 10 perc.
A k10d-mhez azért töltöttem le szoftverfrissítést, mert anélkül nem kezelte az ultrahangos obik sdm motorját (amim bár most nincs, akkor volt nálam kölcsönbe pár hétig), csak a kardánról hajtotta meg őket, és pl az [ok] gombra rá lehett húzni a közvetlen érzékenység állítást, ami meg kényelmesebbé tette a használatát.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3059) ottkar válasza adik (#3058) üzenetére


ottkar
addikt

És én egész idáig azt hittem hogy a stabilizátor hardver. Mitől lesz az hatékonyabb?

(#3060) adik válasza ottkar (#3059) üzenetére


adik
őstag

Minden hardvert egy szoftver vezérel...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3061) BiriBum válasza ottkar (#3059) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem hatékonyabb lesz, hanem a pontossága javul, azaz nem nyersz még plusz blendényi fényerőt, hanem valószínűleg a gyro szenzort vezérlő szoftver jobban alkalmazkodik a kezed mozgásához.

(#3062) Hooper válasza ottkar (#3057) üzenetére


Hooper
őstag

Én nem nyervogok az uj szoftverért, már lassan 1 éve megvan a gépem, és eddig én sem kerestem rá, ugyanakkor a k20D-hez ha jól tudoma harmadik jött ki, és a KMhez is van már, ami igen csak uj masina a k200hoz képest.
Különben meg ne mondd nekem, h alaplapon, VGAn, telefonon, vagy akármelyik szoftvereden egész eddig nem eszközöltél valamilyen frissítést :U
Ha ráfeküdnének a mérnökök biztosan találnának javítandó dolgokat.. nemhiszem h sokan panaszkodtak eddig az SRre mégis frissítették.
Egyéb iránt a lényegtelennek vélt frissítés is olyan gesztus a gyártótól a fogyasztó felé szerintem amivel tovább erősíthetik a márka iránti rokonszenvet, hiszen ez azt sugallja, h nem csak eladták neki egyszer, hanem azóta is próbálják tökéletesíteni
Neharagudj, de nem értem ezt a cinikus hangnemben megírt HSZedet..értem ezt #3059re is....

ha kedvet kaptál itt a frissítés a k100hoz, ezen modell esetében az SDHC kártyák kezelését tették lehetővé/optimalizálták... szerintem nem elhanyagolható

(#3063) Zoli bácsi válasza Hooper (#3062) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Előfordul, hogy Ottkar nem frissített BIOSt, sem telefon szoftvert. Régóta olvasom a topikot, egyszer láttam egy képet, amit feltöltött, ahol a tükörből félig látszott.
Ottkar, ha erre jársz, megkérdezhetem hány éves vagy? Én 65-70 körülire saccolnálak.
Bocs az offért, de tényleg kíváncsi vagyok. Nem kérdezem meg priviben, mert szerintem azt meg sem nézed, vagy egy hónapja küldtem egyet..de azért ide benézel.

(#3064) jeni válasza ottkar (#3057) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Röviden annyit,hogy a PC-s gépedben levő op. rendzsered is fríssül folyamatoasn,ha akarod vagy sem.Azon belül egyes programok.Firmwarek mindig pozítiv hatással van a herkenytükre :C :R

(#3065) BiriBum válasza jeni (#3064) üzenetére


BiriBum
őstag

Vagy legalábbis nagy többségében. Én pl. leragadtam a K10D v1.10-nél a fókuszállítgató szervízmenü miatt, bár még sosem használtam. :DDD Ki tudja talán egyszer majd... :U

[ Szerkesztve ]

(#3066) johnjohn válasza Zoli bácsi (#3063) üzenetére


johnjohn
addikt

70 múlt. :K De lehet, hogy már Daguerre műhelyében is Ő volt a takarítófiú !

(#3067) Mercutio_ válasza jeni (#3064) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez így ugyan nem igaz, de nem baj :DDD
A windowsokban beállíthatod, hogy
automatikusan frissüljön
töltse le a frissítést, és ajánlja fel, hogy telepítse-e
csak jelezze, hogy van frissítés, és te döntöd el mind a letöltést mind a telepítést
és ezt a szolgáltatást ki is kapcsolhatod.

ottkar:
A Pentaxos frissítések értelmetlenségét bizonygató hozzászólásod melléfogás, de már reagáltak rá a többiek. (Stabilizátor vezérlőSW hatékonyabb lett)

Gondolom ha lehetőség lenne rá, hogy a K-M hatékonyabb AF-vezérlését rátölthesd a mostani gépedre (elvileg ugyanaz a SAFOX VIII van bennük) azt is értelmetlen dolognak neveznéd... :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3068) SeatZola


SeatZola
őstag

Kellemes Húsvétolást minden kedves topictársnak!

Rappi

(#3069) Zoli bácsi válasza SeatZola (#3068) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Csatlakoznék az előttem szólóhoz.
Mindenkinek Kellemes Ünnepeket Kívánok!
Hölgyeknek(bár nem hiszem, hogy járnak erre) sok locsolót, fiúknak jó locsolkodást holnapra.

(#3070) jeni válasza Mercutio_ (#3067) üzenetére


jeni
félisten

Igen.

Tény ami lehet manuálisan vagy automatikusan is(a.,automatikusan,b.,értesítsen vagy c.,sehogy),pont nem gondoltam rá,de én automatára rakom,mert nincs kedvem ide oda klikkelni. :R .Amennyiben nem jó akkor vissza mehetek az előző állapotra.

Tudom,hogy ez most durva kérdés lesz. :R

A K10D-re lehet valahogy beletenni magyar menüt? :Y

Vagy bele van égetve az EPROM-ba gyárilag a szoftver,mind azok amit a kezelő felületen látunk,és állítgatunk.

A firmware frissítéssel a szoft.általi hardver irányítását végzek el vele.
HA NYELVI HELYESÍRÁST IS LEHET KORRIGÁLNI AKKOR LEHETSÉGES A NYELVI OPCIÓBAN IS.GONDOLOM ÉN

AZ OLYMPUSNÁL VAN OLYAN,HOGY A MEGLÉVŐ MELLÉ LEHET LESZEDNI MÉG NYELVI TÉTELT.

(#3071) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Srácok, hogy elkerüljük a szakmai topikok szétoffolását, nyitottam egy beszélgetős topikot a LOKÁL szekcióban, a továbbiakban legyetek szívesek a húsvéti jókívánságokat a beszélgetősebb témákat ott megbeszélni. A szakmai topikban ezek a dolgok egy idő után még offban is zavaróak, mert ha mindenki beír csak egy jókívánságot, a végén már az is sok lesz. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3072) SeatZola válasza philoxenia (#3071) üzenetére


SeatZola
őstag

Ok. Jogos!

Rappi

(#3073) Chapel


Chapel
addikt

üdv, innen is várom akinek van tippje,tapasztalata!

előre is :R

Link

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#3074) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Ismeri valaki ezt az objektívet?

Pentax smc FA 28-80

Az ára elég csábító, megér ennyit? Más tipp makróobjektívre (előbb-utóbb akarok egyet, nem kell az AF mindenáron)?

No stress, no work Today!

(#3075) BEE válasza Chapel (#3073) üzenetére


BEE
addikt

A Sigma ultrahangos, a Tamron 70-200/2,8-nak meg sokkal jobb a képe.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3076) ottkar válasza Darkness1 (#3074) üzenetére


ottkar
addikt

Ez bizony egy eléggé jó optika feltűnően sokat gyártottak belőle. Nekem is volt fekete színben.
1:1 -es makró az tőled függ hogy használtan veszel e vagy esetleg egy új Sigmát ami a legolcsóbb de nagyon jó a Sigma makró sorozata.

(#3077) Szten Márs válasza ottkar (#3076) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem kevered valamivel? :F
Ennek a közelpontja 0,5m azaz 50cm, az 80mm-es állásban sem 1:1, közel sem. Ami azt illeti a 90mm-es gyújtótávolságú tamronnak 29cm a közelpontja és úgy ad 1:1 leképzést, a 105mm-es Sigma meg 31cm-ről, pedig azok ugye szűkebb látószöggel rendelkeznek, mint ez, akár a legszűkebb látószögű állásban....

(#3078) macskajancsi válasza Szten Márs (#3077) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

nem is erről volt szó már a hsz. 2. felében. :)

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#3079) Szten Márs válasza macskajancsi (#3078) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Valóban, valóban, ezt én néztem be, sorry. :B

(#3080) Mercutio_ válasza macskajancsi (#3078) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elég bénán van megfogalmazva, merthogy a "más tipp" úgy értelmezhető, hogy a hsz-ben szereplő obi is az... :U

Szten: Nincs véletlenül valamid azért a Pentax sapiért cserébe? :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3081) Szten Márs válasza Mercutio_ (#3080) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát, csak amit felajánlottam a hírdetésed topicjában:
3200+-os socket939-es A64, de nem is ér túl sokat, meg azt mondtad nincs is hozzá semmid :(
Másról hirtelen nem tudok... valahol van egy commodore64-em is :DDD Meg egy tökéletesen működő Sega mega driveom, játékokkal, de azt nem adom ;]
Egy 512MB-os DDR400-as Hynix memóriamodul van még, bár azért lett kivéve gépből, mert gondok voltak vele, szóval talán nem a legcsábítóbb :D... hát ennyiben azt hiszem ki is merültem. De majd még gondolkozom rajta :K

(#3082) sandor03


sandor03
csendes tag

Sziasztok!

Lehet ebben a topicban Pentax K10D gépet hírdetni ill.eladni?

(#3083) Zoli bácsi válasza sandor03 (#3082) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Az apróhirdetésekhez tedd be, a megfelelő kategóriába.
Esetleg ajánlom még a pixinfo apróhirdetéseit, ingyenes, sokan nézik.

(#3084) Mercutio_ válasza Szten Márs (#3081) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem hoztál izgalomba :DDD Bezzeg, ha valami fényerős manuálobit, vagy pentax fordítógyűrűt emlegettél volna :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3085) saferszky


saferszky
csendes tag

Nem tudjátok hol lehet újonnan csak Pentax K-m vázat venni? Mert eddig úgy volt, hogy dupla kittel venném, de most kiderült, hogy mivel van rá több pénz, így ezt a vázat választanám, és mellé egy jobb, kezdő optikát. Nem tudnátok valamilyent ajánlani Pentax K-m vázhoz. Kb. milyen hátrányai vannak ennek a gépnek, és előnyei?
Az gáz, ha nem mutatja, hogy melyik AF-pontot választja ki a gép?

- Megölte mind a hármat? - Négyen voltak.

(#3086) jeni válasza saferszky (#3085) üzenetére


jeni
félisten

A Duna Plázában a Saturn boltban kapható a Pentax K200D én inkább ezt ajánlanám és nem a pentax K-m-t.Nagyon lebutitott a Pentax K-m váz jóval,mint a Pentax K200D.A K-m vázban a stabilizátor nem kapcsolható,LCD hiányzik arról,5 fókusz pont 11 helyett,markolatot nem lehet ráhelyezni,nem csepp és por álló ház,mint a K200D,stb.. A többit majd a Pentax guruk mondják meg neked.

Pentax K-m

Pentax K200D

(#3087) Szten Márs válasza saferszky (#3085) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem D60-at veszel véletlen duplakittel, vagy 18-05-el? :U

jeni:
Már úgy érted, hogy a felső státusz LCD hiányzik, mert így leírva, hogy az LCD hiányzik, ömm kissé félreérthető és fura :DDD

(#3088) Chapel válasza saferszky (#3085) üzenetére


Chapel
addikt

K200D :K
Egyértelműen főleg K-m-el szemben sokkal okosabb és ár/arányban pedig szvsz veri kissé ;)

skacok: még mindig a dilemma h lecserélem az 55-300-at valami komolyabbra....70-200-ak csábítóak de ha én nagyon többet akarok tartományban...esetleg ez? :U

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#3089) philoxenia válasza Chapel (#3088) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3090) Szten Márs válasza philoxenia (#3089) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem gond, majd válaszol a következő új nickjével :DDD

(#3091) Zozzant válasza Chapel (#3088) üzenetére


Zozzant
addikt

Ha tényleg sokkal több kell akkor sigma 150-500 hsm vagy a régebbi 50-500 (bigma). A 70-200 a rövid tele, annál inkább a képminőség és a fényerő számít. Azért az ötszázassal már felkészültség is kell, állvány, fény, leshely satöbbi. Ez sem pótolja a megfelelő leshely kialakítását, az a legfontosabb hogy közelebb kerülj a célponthoz. Ha nem ilyenre vágysz akkor a 200 is elég.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3092) Chapel válasza philoxenia (#3089) üzenetére


Chapel
addikt

ezt most nem vágom....ki ez és h jön az obimhoz? :B :D

zozzant:persze értelek én,végül vettél telét?

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#3093) philoxenia válasza Chapel (#3092) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akinek válaszoltál, már nem tud válaszolni.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3094) jeni válasza Szten Márs (#3087) üzenetére


jeni
félisten

Igen köszönöm a kiigazítást :R
Én irtam el valóban,IGEN a FELSŐ STÁTUSZ LCD hiányzik a Penatx K-m gépről.

Nem hiába írtam oda,hogy majd a Pentax GURUK kiigazítják a mondandómat. :R :R :R

(#3095) Szten Márs válasza jeni (#3094) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért szerintem sejtette mindenki, hogy arra gondolsz, csak gondoltam egyértelműsítem ;)

(#3096) BEE válasza Chapel (#3088) üzenetére


BEE
addikt

Nézegettem a 120-400-al készült képeket a neten én is, de nem voltam elégedett vele. :(
Ennyi pénzért jobbat akarok.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3097) Zozzant válasza Chapel (#3092) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem vettem, 28-75 tamrongyot vettem, ennek több hasznát veszem úgy döntöttem, penge képű obi:) Ha belegondolsz sok lehetőséged nincs. A Sigma 500mm f4.5 EX DG APO HSM Pentaxon nem HSM-es, és gondolom ennyid nincs rá:) Márpedig te 300mm-nél többet akarsz. Ha ilyenbe vágod a fejszéd 150-500 (50-500) és gyúrás:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3098) Mercutio_ válasza Chapel (#3088) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az 55-300-at lehet átvenném, mennyit kérnél érte? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3099) philoxenia válasza Mercutio_ (#3098) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egy 150-500-at? :U :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3100) Mercutio_ válasza philoxenia (#3099) üzenetére


Mercutio_
félisten

Rossz válasz :P :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.