Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3601) Szten Márs válasza BiriBum (#3600) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az 5D mark II-vel? Az pont nem sportfotós váz, annyira nem kiváló az az AF. Ami azt illeti az AF a legnagyobb csalódás az 5D mark II-ben, még az EOS 40D-nek is jobb AF-je van, pedig más árszint és kategória.

(#3602) BiriBum válasza jeni (#3598) üzenetére


BiriBum
őstag

Nekem a DLSR-videózás még mindig a csizma az asztalon téma. A magam részéről nem nagyon áldoznék plusz pénzt csak emiatt.

(#3603) BiriBum válasza Szten Márs (#3601) üzenetére


BiriBum
őstag

Bocs, valószínűleg kevertem a sima verzióval.

(#3604) Haris1 válasza jeni (#3598) üzenetére


Haris1
tag

Megtekintettem az Of. oldalán. A K-7 kijelzője is 920e pixel. A D90 max. 1280-as HD felbontással bír (csak 24 fps), az 50D pedig nem rendelkezik videó üzemmóddal. A K-7 viszont képes még 1536 x 1024 felbontásra 30 kép/mp felvételi sebességgel.
(A többi stimmelhet, ki mit mire használna és mennyiből... Bár a K-7 valós képességeit nem ismerve...)

Érdekes, hogy csak a D300 és az E-3 rendelkezik 100%-os optikai keresővel és teljesen szigetelt vázzal a konkurenciánál (fél millán innen). Talán egy picit más szintre tervezett a K-7, mint a K20D - mérete, súlya ellenére. A gyorsabb sorozatfelvétel, pontosabb fénymérés és gyorsabb AF, 100%-os kereső, objektívhibák korrekciója a gépvázban, nagy felbontású LCD, használható LV, talán az 1/8000 záridő és akár a videó mód is sokaknak vonzó tulajdonság lehet. Kipróbálva és jövőre valószínűleg sokkal inkább...
(Mondjuk jelenleg a D90, 40D, K20D választása roppant ésszerűnek tűnik szerintem is, eltérő képességeiknek és tartozékhátterüknek megfelelően.)

(#3605) Mercutio_ válasza Chapel (#3596) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én azt látom, hogy az index 40D topicban van olyan akinek, gariban már egyszer cserélték, és most, nemsokkal a gariidő lejárta után a cserélt zár is kezd fel-felakadni a gépében :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3606) Cassidey válasza BiriBum (#3603) üzenetére


Cassidey
senior tag

az 1D Mark III-al kevered :)

[ Szerkesztve ]

(#3607) johnjohn válasza Mercutio_ (#3605) üzenetére


johnjohn
addikt

Ha annyira szar lenne a 40 D, akkor szerinted miért lehetett az elmúlt csaknem két évben annyit eladni belőle ? Miért maradt egy állítólagosan hibás konstrukció gyártásban ? Vagy lehet, hogy szépen javítottak a konstrukció hibáján, és most már jó a szerkezet, csak nem verték nagydobra, hogy ne akarjon minden régebbi tulaj cseregépet ?
Jó volna tudni, nekem is 40 D van,bár nem aggódom igazán, Én talán 4-5 év alatt fogok 20 000 expót beletenni.
Ezt csak valami bennfentes Canonos tudná kideríteni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#3608) Mercutio_ válasza johnjohn (#3607) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem azt mondtam, hogy "annyira szar" :( és a kérdésedre tényleg csak valami bennfentes tudná megmondani :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3609) Diablo1


Diablo1
csendes tag

Úgy néz ki, hogy Pentax 55-300-as obit fogok venni, de közben akadt egy újabb problémám:
Vezeték nélküli infra távkioldó, pl. ez, tud olyat, hogy Bulb expozíciónál egy gombnyomásra elindítom az expozíciót, majd hosszabb idő múlva megint egyetlen gombnyomással le is állítom, vagy ezt csak vezetékessel lehet megcsinálni?
Valahol azt írták, hogy működik, akitől pedig venni akartam és felhívtam, azt mondta, hogy így csak max. 3 másodperces expó érhető el.

(#3610) Mercutio_ válasza Diablo1 (#3609) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak a vezetékesek tudnak ilyet :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3611) Diablo1 válasza Mercutio_ (#3610) üzenetére


Diablo1
csendes tag

Értem, köszi, de akkor az a kérdés, hogy mi értelme van a vezetéknélküli távkioldónak?

(#3612) Mercutio_ válasza Diablo1 (#3611) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor exponálsz amikor neked tetszik anélkül, hogy a gép mögött állnál :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3613) BiriBum válasza Diablo1 (#3609) üzenetére


BiriBum
őstag

Nekem ilyen van (5$ from HK). Csak sima expót tud, semmi extra.

(#3614) KTTech válasza Mercutio_ (#3605) üzenetére


KTTech
veterán

Talán nem kéne keverni a zárat a tükörrel... és AI focusnál van ilyen, hogy lassabban reagál a tükör, mert bevárja a fókuszt...

Ha a zár nem tartja be az időzítését, abban a pillanatban hibát ad a gép.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#3615) ottkar válasza Diablo1 (#3611) üzenetére


ottkar
addikt

A zsínóros kioldómnak 50cm a kábele még mellképet se tudok csinálni magamról. Azonkívül a zsínóros kioldó arra jó döntően hogy akár állványon akár anélkül a gomblenyomással ne rázzam be a gépet.Önkioldónál pld a gomb lenyomásakor állít be az AF ha nincs ott valami akkor az elé álló személy nem lesz éles.Az IR kioldónál messzebb állhat a személy a géptől és az AF is ráállít. A zsínórosnál van hogy B időben lenyomom a gombot és rögzítve exponálhatok hosszú időt.

[ Szerkesztve ]

(#3616) Gramm


Gramm
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy elado Tamron 28-75 2.8as obim Pentax veggel. Teljesen ujszeru az ara pedig 50k ha valakit esetleg erdekel csak dobjon egy e-mailt. Tovabbi szep napot!

(#3617) johnjohn válasza Gramm (#3616) üzenetére


johnjohn
addikt

(#3618) Gramm válasza johnjohn (#3617) üzenetére


Gramm
csendes tag

Koszonom :)

(#3619) Zozzant válasza ottkar (#3615) üzenetére


Zozzant
addikt

3 méteres zsinórossal viszont tudsz.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3620) ottkar válasza Zozzant (#3619) üzenetére


ottkar
addikt

Nemigen gyártanak 3m-est, azért az árért még olcsóbbért kapsz IR-et.

(#3621) Zozzant válasza ottkar (#3620) üzenetére


Zozzant
addikt

Szerinted azért mondtam a 3 méterest mert nem gyártanak? Fura felfogás, hogy olyan dolog nem is létezik amiről te nem tudsz.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3622) jeni


jeni
félisten

Szia
Metz MB 36 AF-4 vakú-t megérné 25.eFt-ért?Az Edigital árulja akciósan akár 10hónapra kamatmentesen.THM 0% önerő 0%

(#3623) ottkar válasza Zozzant (#3621) üzenetére


ottkar
addikt

Mikor én vettem a Pentaxhoz a kioldót olyan nem volt egyetlen üzletben se hogy van akár két fajta is. Mindenhol csak egy volt. Pedig ha nem tudnád a neten szét lehet és szoktam nézni. Pld most is találtam egy cikket ami 3200Ft volt az egyik helyen, ugyanazt megtaláltam 2900-ért máshol. Nekem nem mindegy mennyi az ára.

(#3624) Zozzant válasza ottkar (#3623) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem tudtam, hogy a neten szét lehet nézni, ez nekem újdonság, de 3 méteres az van, mindenféle magyarázás nélkül is, akkor is ha szerinted nincs.
vehetsz öt méterest: [link]
de vehetsz 3 méterest is: [link]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3625) Mercutio_ válasza KTTech (#3614) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ne nekem mond, nem én írtam, ahogy nézem az illető a munkájához használja, csak tudja mit tapasztalt :U
Egyébként meg "nem kéne..." úgy tenni, mintha nem ugyanazt a topicot olvasnád te is :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3626) Mercutio_ válasza ottkar (#3620) üzenetére


Mercutio_
félisten

DE VAAAN, DE VAAAN...!!! :DD :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3627) ottkar válasza Zozzant (#3624) üzenetére


ottkar
addikt

De atyafi én magyarországon kerestem nem a fél világon, itt pedig nem találtam.

(#3628) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Előbb kaptam az edigitáltól hírlevelet, hogy a júliusi tréfaemelés előtt mindent lehet 0% THM-re vásárolni, részletre. Ez volt akkor a reklám helye. Na, szóval az objektíveket nézegettem, és találtam ezt. Sigma Pentax 28-80/3.5-5.6 AF Macro II objektív, leírás szerint Full frame, és 20e. alatt van az ára..... Nem ismerem, ez annyira gagyi hogy nem kell senkinek, vagy ez jó vétel?
Eredetileg Stigma 17-70-est nézegettem, az ár miatt akadtam meg a 28-80-ason.

(#3629) Mercutio_ válasza Zoli bácsi (#3628) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem tudom, de ez szerintem még filmesre tervezett obi, amiből beragadt 1 szállítmány e-digiék meg olcsón felvásárolták külföldön :U

Ha valakit érdekel ezek közül valami jelezze:

Pentax D-BG2 markolat (első-hátsó tárcsa, AE-gomb, zöldgomb, szigetelés, stb.) K10d/K20D-re 25.000.-
Pentax D-Li50 eredeti aksi 6.000.-
Pentax CS-205 vezetékes 0,5m távkioldó 6.000.-
Pentax Li-80 mattüveg 4.500.-
Utángyártott infrás távkioldó 2.000.-

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3630) johnjohn válasza Zoli bácsi (#3628) üzenetére


johnjohn
addikt

Hurka -Gyurka műanyag filmes kitobi.Felejthető.

(#3631) Zozzant


Zozzant
addikt

K10D visszavág! Figyelem, kapható: [link] :Y :C

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3632) Zoli bácsi válasza johnjohn (#3630) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

köszi, sejtettem az ár miatt.
Ha már benne vagyok az offban... szerintetek érdemes most vásárolni, júl 1.-től feljebb megy minden műszaki cucc, vagy ez is csak egy reklámfogás az ED-tól?
Mikor megvettem a K200d-t, még volt a nézegetett Sigma 17-70-es 68e.-ért. Aztán mostanában 96e.-ért láttam. Ezekután az ED mostani 84e. forintos ára nem is tűnik rossznak. Pláne nem 0% THM-re.
Szerk: Zozzant: Még az ütő is megállt bennem, megnéztem a Pentax kínálatot, és egy pillanatra azt hittem a lap alján K7-est látok 104e.-ért, aztán kiderült, hogy X70-es. :)

[ Szerkesztve ]

(#3633) Mercutio_ válasza Zozzant (#3631) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ennél az én K10D-m Sigma 17-70-el is olcsóbb :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3634) macskajancsi válasza Zozzant (#3631) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

itt is kiváló minőségű a képredukció...
no comment.
ha már valaki ilyen szavakat mer használni, az merjen helyesen is írni. :))

de egyébként durva, hogy ennyi idővel a forgalomból való kivonás után dobnak be egy adagot a köztudatba...

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#3635) Zozzant válasza Zoli bácsi (#3632) üzenetére


Zozzant
addikt

Majd 5 év múlva használtan, 80 ezer expóval:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3636) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Khm, nem akarom borzolni a kedélyeket... :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3637) iXuf válasza Zozzant (#3635) üzenetére


iXuf
tag

Egy kis segítségre lenne szükségem, privát ment!

(#3638) BiriBum válasza Zoli bácsi (#3632) üzenetére


BiriBum
őstag

Figyelj csak! Nem olyan rossz az a kitobi, nézd meg amit linkeltem pár hsz-al előbb!

(#3639) ottkar válasza macskajancsi (#3634) üzenetére


ottkar
addikt

Milyen kivonásról beszélsz?Csak hibás terméket vonnak ki forgalomból. Ilyen akkor fordulelő ha egy importőr túl sokat vesz és megmarad, akkor egy másik átveszi.Pld pár éve a Pana 20-at jóval a kifogyás után lehetett magyarországon kapni mert a lengyelek túl sokat vettek megmaradt és a magyar importőr megvette. Rajt is volt a lengyel cimke a dobozokon.

(#3640) ottkar válasza johnjohn (#3630) üzenetére


ottkar
addikt

A 18-55-nél műanyagabb nem létezik.

(#3641) Mercutio_ válasza ottkar (#3640) üzenetére


Mercutio_
félisten

K-m kitobik? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3642) levy1983


levy1983
aktív tag

Július 7-én jön a Samsung GX30 és a Micro 4/3 ellenfelének szánt NX3 hybrid gép:
[GX30]

Mert a jóidőhöz munka kell!

(#3643) Mercutio_


Mercutio_
félisten

A Pentax 50-135-ön felül még néhány eladó kiegészítő :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3644) Hooper válasza Mercutio_ (#3643) üzenetére


Hooper
őstag

Neked milyen lencséd, kiegészítőd nincs a Pentaxhoz? :D

(#3645) Mercutio_ válasza Hooper (#3644) üzenetére


Mercutio_
félisten

Soroljam? :D
Limitedből pl. csak egy van :O A 10-17-es halszemet meg se hirdettem cimbora már előre lefoglalta :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3646) Diablo1 válasza ottkar (#3615) üzenetére


Diablo1
csendes tag

Értem, nekem a bulb mód volt a legfontosabb, úgyhogy egy ilyet vettem 1300Ft-ért. 90cm-es kábele van. :K

(#3647) Mercutio_ válasza Hooper (#3644) üzenetére


Mercutio_
félisten

És úgy néz ki attól az egytől is megválok :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3648) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

ha már pentax topic, ide is felrakom, hátha érdekel valakit...

coito ergo sum...

(#3649) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Újabb K7 "teszt" :C

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3650) ottkar válasza Mercutio_ (#3649) üzenetére


ottkar
addikt

Magyarázza meg nekem valaki hogy két azonos kategóriájú gépnél miért kell különböző akkukat csinálni? Ezt nálam hülyeségnek hívják! 1860mAh helyett 1620-at, ez gyagyaság!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.