Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3201) BiriBum


BiriBum
őstag

iXuf
SZVSZ Pótkártyák, pótakku. MF felejtős, kérj kölcsön egy AF-es kistele-zoomot portréra. Kitt is használható.
A beépített vaku megszorításokkal mehet, ha ráraksz egy diffúzort.

[ Szerkesztve ]

(#3202) Butcher1980


Butcher1980
csendes tag

Sziasztok!

Eladnám Pentax K10D fényképezőgépemet
Alig használt kb 4000 képet löttem vele.
Obik: smc Pentax da 16-45 F4 ED al
sigma 70-300 f4-5.6 APO DG macro

Érdeklődni : butcher1980@citromail.hu email címen

Sorry az offért.

(#3203) Slowman


Slowman
aktív tag

Hello!

Az lenne a kérdés, hogy erről [link] az obiról mi a véleményetek már aki jártas ez ügyben. Már kérdeztem hasonló objektívekről akkor megoszlott a vélemény. Csak most amit találtam annak 4.5 80mm-en a rekesz az összes többinek meg 5.6. Bár egy kicsit gagyi "fröccsöntött" műanyag hatása van.

(#3204) iXuf válasza Stitch (#3195) üzenetére


iXuf
tag

Venni ugyan vehetnék külső vakut, de van a beszerzési sorban pár dolog előtte + a vakuhasználatot is el kellene sajátítanom, bár augusztusig van még időm.

Szten:
Vannak helyzetek mikor nehéz nemet mondani (kis, szolid esküvő rokonságban). Az általad felsorolt objektívek közül egy 28-75 f2,8-al én is szemezgetek egy ideje, de mint fent írtam, hosszú a sor.

tbs, Mercutio:
Hivatásos csak a műtermi, tóparti, stb. beállított képekhez lesz, ez azért levesz némi felelősséget a vállamról. Természetesen tudatom a párral, hogy mire számítsanak, végül is én is szórakozni, együtt örülni megyek első sorban.

BiriBum:
Kölcsön kérni nem nagyon van kitől és nem is erőltetném a dolgot. A diffúzor-ra rákeresek (mivel nem tudom mi a szösz).

Köszi a tanácsokat!

(#3205) tbs válasza iXuf (#3204) üzenetére


tbs
addikt

Belső vakura akkor se számíts nagyon, ha hajtogatsz rá diffúzort. (Komoly: sütőpapírból ragasztasz egy hengert, amit rá tudsz húzni. ;) ) Túl közel van a vázhoz, 7szentség, hogy akármelyik kitobinál picit nagyobb obi árnyékolni fog a kép alján. Akkor járnál a legjobban, ha a belső vakut át tudnád állítani HSS üzemmódra: közelre deríteni esetleg... :K Igazából felejtsd el... ISO1600-3200, amit bír a vázad. Ne törődj a zajjal, nem plakátnak készül.

Mégegyszer:
A hivatásos előtt, sőt még a környékén se nagyon császkálj. Roppant zavaró a pár számára is (nem tudják "kire kell beállni" (tudattalan zavarodottság lesz)), és a hivatásos is sűrűn fog anyázni, persze mosolyogva... :DDD

Részletek, közelről. Pörköltfoltmakró. Kezek. Rokonságportré. Vigyél hagymát, had könnyezzen mind..! :DDD

Lazán. Ügyes vagy, jó képek lesznek! :K

(#3206) iXuf válasza tbs (#3205) üzenetére


iXuf
tag

Majd igyekszem :)

És mégegyszer :))
Én nem is találkozom az igazival :o A hivatásos a ceremónia előtt lesz menetfelszerelésben meg csokor a kézbe', öltöny a testre....

Szerk: a zajcsökkentést hagyjam a gépre, vagy érdemesebb utómunkában?

[ Szerkesztve ]

(#3207) tbs válasza iXuf (#3206) üzenetére


tbs
addikt

Utómunka... Ha már raw-zol. ;)

(#3208) macskajancsi válasza Slowman (#3203) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

Túl rosszakat még nem hallottam róla.
Szerintem ennyit - amennyin perpill áll az ára - bőven megér.

coito ergo sum...

(#3209) philoxenia válasza iXuf (#3206) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha teheted, akkor a leendő, ha nem, akkor hasonló helyszínen próbálkozz addig, az elkészült képeket visszanézve sokat tanulhatsz az elkerülendő hibákról. Az eredetihez közeli fényviszonyokat nyilván hasonló időpontban kapod....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3210) Slowman válasza macskajancsi (#3208) üzenetére


Slowman
aktív tag

Kösz én is azért voltam rajta mert elég jó áron van találtam egyet 10k-ért [link]hát azt nem tudom megvegyem-e mert az kicsit szimpatikusabb kinézetű hát nem tudom. Az ma jár le majd meglátom... :F

(#3211) BiriBum válasza iXuf (#3204) üzenetére


BiriBum
őstag

Diffúzor beépített vakura pl

Persze A4-es papírból is lehet készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#3212) germanh


germanh
senior tag

Voltam ma edigital-ban szenzortisztításon, nekem épp dust-wand-dal tisztították meg, tele volt mindenfélével, most szép tiszta. Kedvesek és jófejek voltak :C . Megjegyezték, hogy hurrá, megvan az első Pentax :)) Előttem, mögöttem csak Canon, Nikon volt. Szerintem, aki tudja használja ki ezt a lehetőséget, még holnap is tart 13-20 óráig, ha jól emlékszem. Egyébként nem volt nagy sor épp akkor, kb 5 percet kellett várnom mire odakerültem.

szerk.:
BiriBum: asszem egy ilyet én is megpróbálok összedobni :K

[ Szerkesztve ]

Enjoy the pain!

(#3213) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

No, a Camera Kft kerek 100 ezer forintot kérne a javításért :(((

gottagofast

(#3214) macskajancsi válasza msgt.fubar (#3213) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

na, gratulációm nekik. ilyenkor valóban nincs más opció, csak h veszel mégegyet ennek a 70%-ért.
mondjuk kíváncsi lennék, hogy ez az összeg ténylegesen hány javítással eltöltött munkaórát, mekkora alkatrészárakat, stb feltételez, mert ez így mindenesetre kicsit horror... :((
mert szvsz ha esetleg ebből (fényképezőgép-szervízelés) akarnának megélni, akkor erősen alá kellene vágni ennek az árnak.

coito ergo sum...

(#3215) msgt.fubar válasza macskajancsi (#3214) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

az lesz, használd k100d/super/k200d vonalban gondolkodom, ezt pedig meg is hírdettem már (link), másodgépnek vagy műterembe még jó lehet.

a camera kft meg elmehet a sunyiba, bár nem biztos hogy most ők a hunyók, mert a kérdésemre azt mondták, hogy a pentax európai központja mondta ezt az árat. ezzel csak az a baj, hogy látatlanba mondták, lehet hogy ez mondjuk egy full panelcsere ára, miközben sokkal kisebb javítással is meg lehetne csinálni. vagy a camera kft. vágott a hasára és álmodtak meg egy ilyen árat. teljesen mindegy, mert nem fogom kifizetni, az hótziher.

[ Szerkesztve ]

gottagofast

(#3216) vfo7 válasza msgt.fubar (#3215) üzenetére


vfo7
senior tag

Nem biztos, hogy kamuznak. Ha a gépnek egyetlen elektronikai panelje (alaplapja) van, akkor szinte biztos, hogy cserélni kell. Az alkatrészárak külön-külön mindig magasabbak, mint egy komplett gépé. Olyasmi lehet a helyzet, mint a notebookoknál: ha kipukkad az alaplap, azokban is lényegében egy komplett gép ára a csere.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#3217) johnjohn válasza msgt.fubar (#3215) üzenetére


johnjohn
addikt

Csak panelcsere van, nem fognak hibát, szakadást, stb. keresni a panelon, és mivel egybe van az egész bele, így csere ! A minimális javítása óraszám meg van szabva, azért, hogy megérje nekik !
Nikon D 40 X-hez a szenzor ára külön 130 000.- lett volna tavaly nyáron !

[ Szerkesztve ]

(#3218) Szten Márs válasza msgt.fubar (#3215) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát, ha lenne most kis feles pénzem, akkor tuti, hogy megvenném a gépedet, manuális objektívekkel több, mint tökéletesen tudnám használni :K Valaki jól fog járni vele, az tuti :K

(#3219) jeni


jeni
félisten

Szerintem a Pentax arra játszik a horrorisztikus ár megadásával,hogy inkább vegyél egy új gépet. :DDD

(#3220) ottkar válasza jeni (#3219) üzenetére


ottkar
addikt

Azt áruld el mi köze a fényképezőgépgyártónak ahhoz hogy a forgalmazó szervíze mennyit számol egy javításért? A szervízeket a disztributőr tartja fenn.

[ Szerkesztve ]

(#3221) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

igazatok lehet, egy alkatrész cseréje tényleg mindig több szokott lenni arányaiban, mint amennyit gondolna rá az ember. csak tényleg sokkhatásként ért, mikor mondta az egyébként aranyos és kedves hölgy a telefonban, hogy ez bizony 100 pénz vón'.

mindegy, meghírdettem, ha elmegy akkor lesz új-másik-valami, ha nem akkor megtanulok fejben számolni gyorsan :)

gottagofast

(#3222) vfo7


vfo7
senior tag

Kíváncsi lennék rá, hogy a különböző Pentaxok hogy bírják a leeséseket. Nekem K 200-am van, ami fémvázas, nem tudom, hogy az jobban bírja-e a gyűrődést, vagy tökmindegy.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#3223) tbs válasza vfo7 (#3222) üzenetére


tbs
addikt

Perecelt párszor, 2szer védelem nélkül, ~20-50cm-ről, seggre. Karcnyom alul. ~Egy hónapja 0.23554sec-et töltött félig vízbe merülve a 16-50-es obival. Utána azonnal használva volt.

Semmi baja egyik cuccnak sem. :D

(#3224) vfo7 válasza tbs (#3223) üzenetére


vfo7
senior tag

Neked melyik géped van?

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#3225) jeni válasza vfo7 (#3224) üzenetére


jeni
félisten

Egyedi kizárólagos tbs részére kialakított Pentax tükrős gép ami űtés,és vízálló. :C :R

[ Szerkesztve ]

(#3226) BEE válasza vfo7 (#3222) üzenetére


BEE
addikt

Az én K10D-m egy ócska hokedliről esett le az 50-200-al előre.
Ojjektívvel landolt a fűben, majd hempergett párat.
Mivel az obisapka rajta volt, senkinek semmi baja nem lett. :))
Csak a szivem csinált úgy mint a pergődob... :Y :Y :Y

BEE

[ Szerkesztve ]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3227) BiriBum


BiriBum
őstag

Gyerekek!
Használ valaki Pentaxon Sigma 17-70-et? Mennyire gyors az AF? A macro valódi macro vagy csak valami hasonló?

(#3228) BEE válasza BiriBum (#3227) üzenetére


BEE
addikt

Adik fórumtársat keresd ezügyben. ;)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3229) ottkar válasza BiriBum (#3227) üzenetére


ottkar
addikt

1:1-es makró nincs zoomban. A 17-70-nek 1:2,3 a leképezése.

(#3230) germanh válasza BiriBum (#3227) üzenetére


germanh
senior tag

Hali!
Ezek ugyan még a Nikon D70s + Sigma 17-70-emmel készült, de a lényeg az obi:
[link]
[link]
[link]
[link]
Az AF nem volt egy villám (nem tudom Pentax-on milyen), de azért általában nem maradtam le a dolgokról.

Enjoy the pain!

(#3231) adik válasza BiriBum (#3227) üzenetére


adik
őstag

Halihó,
a macro az inkább csak makrós, a fókusza meg disztingváltan fogalmazva is szar. Nem is a borzalmas hangja, hanem a sebessége, és a határozottsága* miatt, bár árához képest ennyi belefér.

* szerk: pardonn. határozatlansága akart az lenni :)

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3232) tbs válasza vfo7 (#3224) üzenetére


tbs
addikt

K20D. Fűre és földútra, nem betonra. Vízbelógott, kikaptam. :DDD

(#3233) Zoli bácsi válasza germanh (#3230) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

:Y Nem rossz. Én is ezt az obit nézegetem. A gond, hogy ez az olcsó Sigma obi nekem majd' egy havi fizetésem. :O

(#3234) BiriBum


BiriBum
őstag

Köszönöm szépen az információt, akkor ez nem igazán nyerő, pedig az átfogás és a makró elsőre szimpatikusnak tűnik. Mindenesetre a Nikonos képek nagyon szépek.

(#3235) Mercutio_ válasza BiriBum (#3234) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ebben az árban nem kapsz jobb obit ilyen átfogással és fényerővel :N vagy megduplázod a keretet és reménykedsz, hogy egy hibátlan Pentax 17-70 SDM-et fogsz ki, vagy ha az átfogás felső, vagy alsó része nem anyira lényeges, akkor a 17-50/2.8 vagy 28-75/2.8-as obik között keresgélsz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3236) Mercutio_ válasza BiriBum (#3234) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt egy kép, hogy "makró"-ként mit tud kb. a Sigma 17-70, a képen muskátli virága van, ha ez segít, és lehetett volna még közelebb menni ezzel növelve a nagyítást, de nem az volt a kompozícó lényege akkor.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3237) SeatZola


SeatZola
őstag

Miután akadozik a K20D beszerzése elgondolkodtam egy kicsit, hogy egyáltalán lecseréljem-e a K200D-met cirka 90k ráfizetéssel? Nem tudom egyáltalán, hogy mit tegyek.....Igazából tudásban elég nekem a K200D, de a fogása és a pentaprizma miatt vágyom a K20-ra. Szerintetek mit tegyek?

Rappi

(#3238) Darkness1 válasza iXuf (#3194) üzenetére


Darkness1
aktív tag

A már korábbi tanácsokhoz csak saját - teljesen amatőr - tapasztalat:

- az AF-re ügyelj, mert könnyen rossz helyre fókuszálhatsz. Az a baj, hogy a K200D AF-je ilyen helyzetekben sokszor lassú.
- a 18-55 ilyesmire nem az igazi (kicsi fényerő, beltéren alulexponál/bemozdul vagy mindkettő egyszerre). Szerintem kinlódni fogsz vele. Egy 2.8-as obi kell mindenképp (pl. Sigma 28-70mm F2.8 EX DG vagy hasonló, rendes portréhoz meg egy 100 feletti 2.8-as).
- ISO 400/800 mehet
- a záridő nagyon fontos (a mozgásokat megfogni)
- használd a stabilizátort, sokat segít
- a Gimpet én nem ajánlom utómunkára. Ha rám hallgatsz, akkor letöltöd a PSE7 próbaverzióját, amit 30 napig tudsz korlátozások nélkül használni (ha teheted vedd meg, jó program és az ára elfogadható, egy közepes objektív ára mellett eltörpül).

Sok apróság van még, de úgyse lehet mindent leírni. Valószínű, hogy az esemény után bosszankodni fogsz a monitor előtt. Ez van, a rendezvény fotózás komoly felszerelést igényel (az események pörögnek, de a fény sokszor kevés).

No stress, no work Today!

(#3239) adik válasza BiriBum (#3234) üzenetére


adik
őstag

Abban Mercutio_-nak igaza van, hogy képminőségben pedig jobbat nem találsz még a (nem sokkal) drágábbak között sem. Én emiatt vettem annó ezt az obit.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3240) Mercutio_ válasza SeatZola (#3237) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha a fogás és a prizma kell, akkor ott a K10D :U melléraksz a K200D-nek egy 50-est és megkapod az enyémet :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3241) inzsellér válasza SeatZola (#3237) üzenetére


inzsellér
tag

Olvasd el a Pixinfó-n, vagy a dpreview.com-on mindkét gép részletes tesztjét, a különbség azért több.

(#3242) SeatZola válasza inzsellér (#3241) üzenetére


SeatZola
őstag

Tudom, hogy több a különbség. De nem minden különbség fontos a számomra egyformán.

Rappi

(#3243) SeatZola válasza Mercutio_ (#3240) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszönöm az ajánlatod! :DD De tudod a garancia nekem nagyon fontos, biztonságot ad.

Rappi

(#3244) Zoli bácsi válasza SeatZola (#3237) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

457 expoval :Y Ezt is megnézném a helyedben. Én már megvárnám a K30D-t, egyrészt biztos lenyomja az előd árát, másrészt lehet hogy az tetszene. Ha nem lenne géped, az más tészta...de van.
Ha sok a zséd, akkor cseréld, ha ez kell hogy jól érezd magad. Ha sokat számít az a 90 ezer is, akkor azért gondold meg. Szerintem. Ha már a véleményünket kérdezted, ez az enyém. :)

[ Szerkesztve ]

(#3245) SeatZola válasza Zoli bácsi (#3244) üzenetére


SeatZola
őstag

Ezzel a K10D-vel csak az a baj, hogy hiába 457 expos, gar már nincs rá és így sokallom érte a 129k-t. Főleg úgy, hogy a K20D újan garral 159k. Másrészt a 90k nekem is nagyon sok. Ezért hezitálok. Azt hiszem igazad lesz, már tudatalatt szerintem el is dőlt: várok kicsit és ha lejjebb megy a K30D miatt K20D ára, akkor veszek egyet. A K200D meg bőven kiszolgál addig és nem is bukok talán sokat rajta...

Rappi

(#3246) germanh válasza Zoli bácsi (#3233) üzenetére


germanh
senior tag

Hát igen, nem olcsó, ezért nem engedhettem most meg ezt egyből erre a gépre is, amennyi pénz meg diákmunkából összejön...hát lesz még egy kis idő mire talán összehozhatom :U

Enjoy the pain!

(#3247) Gubro válasza SeatZola (#3245) üzenetére


Gubro
senior tag

Hol láttál K20D-t újonnan garral 159-ért?

(#3248) SeatZola válasza Gubro (#3247) üzenetére


SeatZola
őstag

Apronet, Urbán Balázs, Pentax kereskedő

Rappi

(#3249) Gubro válasza SeatZola (#3248) üzenetére


Gubro
senior tag

Köszi.

(#3250) BiriBum


BiriBum
őstag

A K20D-re való váltás valószínűleg nem csak 90K-s váz költséget jelentheti, hanem az objektívjeidet is érdemes lesz jobbra cserélni. A 18-55-öst pl. nem raknám a 15 megapixeles érzékelő elé, még akkor sem, ha több helyen árulják így kittben. A pentaprizma, LV, gyorsabb sorozat jó dolog, viszont a K200D sem rossz. Én pl. a K10 helyett simán el tudnám magamnak képzelni, csak a másik tárcsa hiányozna. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.