Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3351) johnjohn válasza Degeczi (#3349) üzenetére


johnjohn
addikt

Digitcam.

(#3352) Degeczi válasza johnjohn (#3351) üzenetére


Degeczi
nagyúr

gondolom Bp-en: a szegedi boltjukba még egy markolatot sem akartak rendelni, h megnézhessem, ha nem kell biztosra...

(#3353) ottkar válasza Degeczi (#3349) üzenetére


ottkar
addikt

Én is vettem futárral optikát ami fel volt bontva de nem az volt a baj hanem a ronda zsíros ujjlenyomat a frontlencsén.

(#3354) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Hello,

Nos, megkaptam a napokban a korábban említett Sigma makro objektívet. Készítettem képeket és párat feltettem egy albumba. Akit érdekel, az megnézheti. Eredeti méret, minimális utómunka. Le is lehet őket tölteni, hogy a lencse és a fotós hibáit közelről lehessen tanulmányozni. :)

Azt gondolom, hogy jó vétel volt.

Sigma 105mm F2.8 MACRO EX DG képek

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#3355) ottkar válasza Darkness1 (#3354) üzenetére


ottkar
addikt

Csak meg nézni a gyári diagramját. Ennél egy p*****al a 150-es jobb csak. Állványt használni és rekeszelni.

[ Szerkesztve ]

(#3356) vfo7 válasza Darkness1 (#3354) üzenetére


vfo7
senior tag

Kicsi a mélységélesség. Sokkal szűkebb blende kell a makróhoz és csatlakozván az előttem szólóhoz, használj állványt, minél szűkebb blendét, és lehetőleg 200-nál nem nagyobb ISO-értéket.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#3357) Darkness1 válasza ottkar (#3355) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Hát igen, nem volt kedvem az állványt előszedni. Amúgy melyik rekesz körül a legjobb? 8? Vagy inkább még több.

Titkos tervem ezzel az objektívvel egy 2010-es naptár készítése saját fotókkal. A nyár folyamán össze kellene szedni az anyagot hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#3358) Darkness1 válasza vfo7 (#3356) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Szokni kell még ezt a makrót. :U

No stress, no work Today!

(#3359) ottkar válasza Darkness1 (#3357) üzenetére


ottkar
addikt

A Sigma makróknak teljes nyíláson is nagyon jó az élessége nekem 50-es van és nyugodtan mondhatom rekeszeléssel csak a MÉ nő.Szignifikánsan ez a makrók tulajdonsága mert van egy árnyékoló lemez rajtuk legalábbis az 50-esemen van. Rengeteg felvételt csináltam teljes nyíláson és ott is határozott a rajz. Tehát csak a MÉ növeléséért kell rekeszelni. Mert a makrónál azért törekedni kell a minél nagyobb zársebességre is hiszen a rovarok is mozognak meg a virágokat is mozgatja a szellő.

[ Szerkesztve ]

(#3360) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Panasonic FZ-50-ről szeretnék váltani DSLR irányában.
Nézegettem a K200D-t, és eléggé bejövős darab, főleg a 2 objektíves kit kiszerelés 130k-ért.
abszolút amatőr vagyok DSLR terén, sajna úgy érzem az FZ-50-nel eléggé mellényúltam anno, nem szeretném ezt még egyszer elkövetni. Nem rossz gép, de nem lehet egy lapon említeni egy DSLR-rel a képminőségét. Viszont, az objekítve nagyon jó, az tetszik.

Kérdésem az lenne, hogy a Pentaxok kb. mennyi tükörfelcsapásra vannak hitelesítve? Mert azt hallottam, hogy a K200D 20000-ig bírja biztosan, ami elég soványnak tűnik. Nem akarok hinni az ilyes pletykáknak, de erre vonatkozó infót nem találtam.

A gép abszolút hobbi és tanuló célra kéne, nincs se tapasztalatom, se objektívem, semmim. :) Amiket még nézegettem, az a Canon EOS 450D, de nem teszik a menüje, meg valahogy nem áll kézre, és a Nikon D40/D60, amiben meg nincs AF motor, így spéci objektív kéne hozzá, de a Nikkorok elég drágák. Liveview annyira nem létkérdés szerintem, de a Mega O.I.S.-t szeretem a Panában. Eddig ez a Pentax verzió volt a legszimpatikusabb, de szeretnék megerősítést, hogy jó vétel.

Köszi.

Icewolf || kósza ||

(#3361) macskajancsi válasza mave13 (#3360) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

szerinted ebben a topicban mit fogunk a pentaxról mondani? :)
vagy jót, vagy semmit. :DDD
szóval szvsz jó vétel. ha jól tudom ez is 100.000 expóra van garantálva.
én fz8ról váltottam, más világ. az optikai stabi nem lesz annyira velős, meg a lefogott gyújtótáv sem elsőre, de ha bevállalod a macerásabb dolgokat (több objektív, nagyságrendekkel több $ ) akkor cserébe kapsz egy gépet a következő évtizedre...
a minőséggel sem lesz bajod szerintem. elsőre azért nem, mert nagy a különbség a bridge után, másodjára meg megtanulsz rawban fotózni. :)

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#3362) mave13 válasza macskajancsi (#3361) üzenetére


mave13
őstag

Egy őszinte felhasználói véleményre gondoltam, de lehet, hogy én vagyok túl naiv. :D Mert egyik gép sem lehet tökéletes.

100000 felcsapás már barátibban hangzik, azért az elég lesz egy darabig.

Egyelőre még asszem jó lesz nekem a két kites objektív, aztán majd ha már meg tudom mondani, hogy azok miben gyengék, akkor majd elgondolkodom azon, hogy kell-e másik objektív, és ha igen, akkor milyen.

FZ-8 is Venus Engine III? Mert akkor gondolom sejted, hogy miért akarok váltani Panáról. Régi FZ-4-gyel szebb képeket lehetett csinálni bizonyos körülmények között, mint ezekkel, zaj, és mosás szempontjából. :D Egyébként a Lumix DSLR-ek is tetszenek, csak az áruk nem. FZ-50-nek a menüje, és a kezelése volt nagyon jó nekem, hiányozni fog az első tárcsa...

Pentax objektívek hol állnak kb. minőség terén? Én azt hallottam, hogy kicsit jobb, mint a Sigma. Ezzel kapcsolatban valami tapasztalat?

Köszi.

Icewolf || kósza ||

(#3363) Allien válasza mave13 (#3362) üzenetére


Allien
veterán

Nem régen írtam pont ezt a 100.000-s dolgot, de kijavítottak, hogy ez igaziból még se garancia. Ráadásul, a K200D-re nem is írtak ilyet, a K10D-re írták, aminek a zárszerkezetét "örökölte" a K200D. De, pl az Index fórumain se nagyon olvasni rossz(alkodó) zárszerkezetről (egyetlen egyet se), ergo, eddig erre nem nagyon lehet panaszunk! Amúgy, nekem is dupla kit van, meg van egy Zenit alap optika (helios 44), bár, ezt nem használom, mert szorul (és M42-s átalakítóval müxik, de tervezem, hogy veszek egyet, mert kb 3E forint)), helyette vettem egy Ricoh 55mm-s 2.2-s manuális fixet (K bajonetes). Ezt használni is szoktam, és szerintem eléggé jó, még annak ellenére, hogy törőékesre nem cseréltem még le. Lehet, nem is fogom, vagy csak próba kedvéért, ha egy találkozón esetleg lesz lehetőség kipróbálni. :B
A Pentax obik jók, vagy legjobbak (pl Limited). :DDD Bár, előfordulnak problémák, de ez más kérdés. Minden kb pénz kérdése. Habár, előfordulnak azért hiányosságok, mert pl tele tartomány (mondjuk 300 felett) eléggé elhanyagolt, főleg fényerős obik területén. De azok ugye már más árkategóriák a többi gyártónál is, jellemzően millás obik, és nem 10.000-100.000-s árkategóriák. :B
(szerintem)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3364) ottkar válasza mave13 (#3362) üzenetére


ottkar
addikt

Olyat nem lehet kijelenteni hogy a Pentax optika jobb mint a Sigma. Már amelyik.Az viszont igaz hogy a Pentaxok azonos minőségnél jóval drágábbak mint a másikak.

(#3365) DJ Reinhardt válasza mave13 (#3360) üzenetére


DJ Reinhardt
tag

Kicsit OFF:

"...Nikon D40/D60, amiben meg nincs AF motor, így spéci objektív kéne hozzá..."

Írtsuk a torz legendákat, ahol érjük: az olcsó kitobik (18-55, 55-200, 18-70) is tartalmazzák a fókuszmotort, semmi "spéci" nem kell. (Már jóval a D40/60 megjelenése előtt bennük volt, lásd "AF-S" obik)

(#3366) ottkar válasza DJ Reinhardt (#3365) üzenetére


ottkar
addikt

Itt nem az a döntő hogy van e motor benne hanem a motoros optika drágább és 4-5 optikánál az már elég sok.

(#3367) philoxenia válasza DJ Reinhardt (#3365) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Komolyabb optikákra gondolt nyilván....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3368) Degeczi válasza DJ Reinhardt (#3365) üzenetére


Degeczi
nagyúr

nem annyira legenda: csavarhúzós géphez fillérekért vehetsz 70-300-as telét, míg a Nikon AF-S 70-300 jelentős ugrás árban, vagy pl. a külső gyártók közt jónak számító Tokina obik is kiesnek (különösen szuper-nagylátóban nagyon jók), mert egyáltalán nincs motoros változatuk

ugyanígy a kedvelt és bőven megfizethető 50/1.8 vagy 85/1.8 obik

tény, h a többségnek bőven elég a kitobi, és ott nincs gond - de ettől még sokaknál valós szempont lehet a csavarhúzó megléte vagy hiánya

(#3369) mave13 válasza DJ Reinhardt (#3365) üzenetére


mave13
őstag

Persze. A kit objektívekben benne van a motor, de ha venni akarok hozzá másik objektíveket is, akkor már lehetnek bonyodalmak. Meg, nem vagyok anyagilag annyira nagyon eleresztve egyelőre, úgyhogy százezres cuccokról egyelőre szó sem lehet. :D

Allien: 300 feletti objektív nekem nem hiszem, hogy kelleni fog. FZ-50-nél is a 2 év alatt a két kezemen meg tudom számolni, hányszor használtam ki a 12-szeres optikai zoomot teljesen. 200 is elég lesz egyelőre. :)

Köszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#3370) wfalcon válasza mave13 (#3369) üzenetére


wfalcon
tag

"...200 is elég lesz egyelőre..."

Azért ezzel a kijelentéssel én vigyáznék (mondták már mások is, hogy 640kB elég lesz) :), hamar hiányozni fog a 300, csak egyszer-kétszer kell belefutni.
Amikor megvettem az istDs-met, gondoltam a meglévő manuális Granit-11M 80-200 elég lesz, de hamarosan vettem egy Pentax F100-300-at, amit nemrég cseréltem Tamron 70-300-ra. Nekem legalábbis kell a 300.

[ Szerkesztve ]

(#3371) BEE válasza wfalcon (#3370) üzenetére


BEE
addikt

És milyen volt az a Gránit ?
Azonkívül hogy dögnehéz, mert nekem is itt van egy a szekrényben... ;]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3372) BEE válasza mave13 (#3369) üzenetére


BEE
addikt

Én FZ30-ról váltottam K10D + duplakitre és nagyon nem bántam meg ! :))
Csak a kihajtható élőkép hiányzik ha makrózok. :U

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3373) ottkar válasza mave13 (#3369) üzenetére


ottkar
addikt

Nem gyújtótávolság kell hanem látószög amivel a lényeges kivágást kapok. Ha egyszer a lényeg 5 fok alatt van akkor minek kell 15 fokos látószögben fényképezni, értelmetlen.És nem lehet mindent megközelíteni mert elhangzott olyan falls szöveg hogy nem kell tele közelebb kell menni.

(#3374) wfalcon válasza BEE (#3371) üzenetére


wfalcon
tag

Akkor megfelelőnek tartottam, de nem bánom, hogy lecseréltem. Viszont vele egyidőben szabadultam meg a Tair-3S-től is (hiába, no, akkoriban Zenit korszakom volt :) ), amit már bánok. Annak azért jobb képe volt, mint a Tamronnak (végülis fix 300/4,5).

[ Szerkesztve ]

(#3375) Darkness1 válasza ottkar (#3359) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Tovább próbálgattam és most már sokkal jobb az eredmény. Nagyon szépen rajzol. F/2.8-nál csináltam képet egy 2 Euros érméről és szemmel látható a MÉ változása a képen. Egy szó, mint száz: akinek jó makró kell, az nyugodtan válasszon a Sigma sorozatából, aligha fogja megbánni.

A Digitális képeim topicban belinkeltem pár képet, a rózsát ezzel csináltam.

No stress, no work Today!

(#3376) inzsellér válasza BEE (#3372) üzenetére


inzsellér
tag

A Seagull univerzális szögkeresőt az interneten 15-18e-ért hirdetik. Jobb mint a kihajtható LCD!

(#3377) ottkar válasza Darkness1 (#3375) üzenetére


ottkar
addikt

Azért nem véletlen EX minőségű a Sigma makró sorozata. A 50-esem a "leggyengébb" és azért az se egy rossz optika én azért is vettem meg mert 64 ezerért megkaptam. Az köztudott hogy a Sigma makró sorozata jó, és nem olyan drágák mint a Pentaxok.

(#3378) wfalcon


wfalcon
tag

Ha már Sigmánál vagyunk: szemezgetek a 17-70-nel. Használ valaki ilyet közületek? Vélemény? Megéri az árát, érdemes vele lecserélni a kitobit? Köszi.

(#3379) ottkar válasza wfalcon (#3378) üzenetére


ottkar
addikt

A kitobinál egyértelműen jobb. A beírásokból ítélve megéri az árát.

(#3380) Darkness1 válasza wfalcon (#3378) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Ha a valamivel nagyobb fényerő, a kicsivel hosszabb gyútáv és a minden bizonnyal szebb rajzolat egyszerre kell, és van rá zsetonod, akkor megéri. De amúgy - szvsz - meggondolandó.

No stress, no work Today!

(#3381) Szten Márs válasza Darkness1 (#3380) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A jobb makróképességeket kifelejtetted ;) Szóval elég hosszú a pozitívumok felsorolása a kitobihoz képest.

(#3382) Darkness1 válasza Szten Márs (#3381) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Ezen képessége számomra már nem olyan érdekes... :D

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#3383) ottkar válasza Szten Márs (#3381) üzenetére


ottkar
addikt

Én úgy tudom hogy a 17-70-nek 1:3 makrója míg a kitobimnak 1:2,6 volt.

(#3384) Szten Márs válasza ottkar (#3383) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem igazán :N
A Sigma 17-70-nek 1:2,3 a kitobinak pedig 1:3

(#3385) Allien válasza wfalcon (#3370) üzenetére


Allien
veterán

Kezdetnek elég lesz! Egy 300mm, 5,6-sal se fog madarászni, szerintem. :DDD A Balaton hattyúit, kacsáit meg egy 200mm végü kittel is el lehet találni elég jól, és közel is lehet menni, meg süt a nap, az év nagyobbik részében, amikor arra jár az ember. Aki kis énekes madarakat akar, vagy még speckóbbakat, az meg majd megveszi a megfelelő optikát hozzá, lest épít, meg ilyenek... ;) :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3386) wfalcon


wfalcon
tag

Köszi a válaszokat a 17-70-es Sigmával kapcsolatban. Azt hiszem, még alszom rá egy kicsit és dolgozok sokat :).

Allien: Valóban elég lehet, de a 300 már nem nagy ugrás. Ráadásul a megfizethető kategória nem éppen madarászásra való, pláne zoom kivitelben. Már említettem a volt Tair-omat. Összehasonlítva a Tamron 70-300-zal, láthatóan jobb képe volt, pedig a Tamron se rossz (ezen az árszinten!)
Végülis mindenki olyan obit vesz, amit meg tud fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#3387) BEE válasza wfalcon (#3386) üzenetére


BEE
addikt

Én párat kattintottam Adik kolléga 17-70-ével, de engem nem győzött meg.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3388) wfalcon válasza BEE (#3387) üzenetére


wfalcon
tag

A neten láttam vele készült képeket, de elég változó volt a minőség. Ráadásul C*nal készült képek mindig jobbnak tűntek, mint az egyéb géppel készültek.

[ Szerkesztve ]

(#3389) Allien válasza wfalcon (#3386) üzenetére


Allien
veterán

Azért a 70-300-okat kb 40-től vesztegetik (ha jól emléxem), az 55-300 Pentax meg 75-80 körüli. Azért ez már nem kicsi ugrás anyagilag, a kit árához képest. :DDD A fotó puska meg ha jól tudom, full manuál, ami persze nem baj, csak szokni kell. :B Nem rohanós témára tuti megfelel. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3390) Szten Márs válasza wfalcon (#3388) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha Canont akartál írni, akkor írd azt, nem kell kicsillagozni :N Nem káromkodás, még itt sem :DDD
De nyílván azért lehetnek esetleg jobbak a Canonos képek, mert jobb volt a fotós, nem másért.

(#3391) BiriBum válasza Allien (#3389) üzenetére


BiriBum
őstag

Én Tamron 70-300-at ápgrédeltem 55-300-ra. Két dolog szembeötlő:
-Nagyon hasznos a szűkebb alsó vég
-Nem lágyul 200 felett, mint a Tamron.
Ennek ellenére a Tamron szerintem szenzációs, és nagyon jó választás, főleg ennyiért.

(#3392) mave13 válasza Allien (#3389) üzenetére


mave13
őstag

Egyelőre csak hobbifotózás a cél.
Amit az FZ-50-nel műveltem, legalábbis szigorúan csak annyi. Kert, virágok, kutya, macska, esetleg gólya, fecske, meg néha egy egy madárvárta, tájképek. Más téren meg család, barátok, autók, bringák. A DH, és 4X verseny már kicsit sok volt a technikának, vagy nekem. :D Semmi durvulás egyelőre.
Cél: tanulni. :)

OFF: mennyit érhet az FZ-50-em jelenleg? Tökéletesen megkímélt állapotban minden tartozékával. 60-70k?

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#3393) wfalcon válasza BiriBum (#3391) üzenetére


wfalcon
tag

Én pedig az F 100-300-ról váltottam, ugyanezekkel az indokokkal. Ebből látszik, mit és mihez hasonlítunk. A Pentax obi 300-on még f8-nál is lágyabb képet adott, mint a Tamron.ugyanott. Annyit, amennyit fizettem érte, mindenképpen megért.
Az 55-300-zal szemezgettem, de az ára akkoriban megrémített :). Ráadásul pont illett volna a kitobihoz.

(#3394) adik


adik
őstag

Halihó,
a hama féle kiszedőkulcsos m42 adaptert meg-e lehet úgy hackelni, hogy ne kelljen kiszedőkulcs? Csak úgy, alanatúr felcsavarom az obira, és akkor az m42 obim hirtelen bajonettes lesz? Mint az eos-nal tök jól működik is...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3395) macskajancsi válasza adik (#3394) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

ha a rugós pöcköt kiszeded belőle + jól rácsavarod az obira, hogy ne forogjon el rajta, akkor simán.
plusz ha még megnézed, h hova esik a pöcök - amit az objektívkioldó gomb húz be - és itt megfúrod kicsit, akkor nem is fog kitekeredni fókuszálás/zoomolás közben.
de ez a második kényesebb meló.

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#3396) ottkar válasza adik (#3394) üzenetére


ottkar
addikt

Nekem két M42-es adapterem van és mindkettőről leszedtem a laprúgót és csavart. Csak ügyelni kell hogy az élességállító és a zoomgyűrű ne legyen szoros. Az nem egészséges hogy nem lehet a menetes optikát bajonettel együtt kivenni. Persze hogy bajonettes lesz az nem azt jelenti hogy minden funkciója olyan lesz mint a valódi bajonettel. Pld csak 100% végtelen a Pentaxnál lesz mindegyik optikánál.

[ Szerkesztve ]

(#3397) adik válasza macskajancsi (#3395) üzenetére


adik
őstag

köszi, már hekkelem is

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3398) ottkar válasza macskajancsi (#3395) üzenetére


ottkar
addikt

A házbajonett rögzítője az adapteren kivül van az optikát kéne megfúrni.

(#3399) BEE válasza adik (#3394) üzenetére


BEE
addikt

Már megint ? :W

BEE :D :D :D

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3400) germanh


germanh
senior tag

Sikerült hozzájutnom ma Nikon-os után egy Pentax-os Sigma 17-70. Szerintem hozza amit vártam tőle. Az AF olyan mint Nikon-on, nem olyan gyors mint a kitobi, de bőven jó. Viszont képminősége, részletessége jobb véleményem szerint. A makróját meg imádom... :))

Enjoy the pain!

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.