Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3251) inzsellér válasza SeatZola (#3248) üzenetére


inzsellér
tag

Én is tőle vettem februárban még 186e-ért !(pedig közben "javult" a forint), de nem tudott a nevemre szóló számlát adni, csak a cége nevére szóló számlát adta át, ami a garira jó (remélhatőleg), de ha ellopnák (pl. küföldön a különben bebiztosított gépet), a biztosító nem fizet (előzetes szóbeli közlésük alapján)

(#3252) SeatZola válasza BiriBum (#3250) üzenetére


SeatZola
őstag

Persze, igazad van. Eleve a 16-45-el rendeltem (mert közben szóban jeleztem az érdeklődésemet Urbán Balázsnál) a vázat. Még azt gondolom, hogy egy 55-300 lenne mellé jövő hónapban véve kezdésnek. A fő probléma, az az, hogy most el tudom adni a K200D-t annyiért amennyiért vettem, tehát nem bukok semmit. A k20d pedig a mostani 160 helyett nem nagyon fog 130-140 alá esni, hiába jelenik meg a k30d - SZERINTEM! Emlékezzetek a K10D ára sem igen ment 130 alá - egy-két kóbor, bizonytalan eredetű Apronetes kereskedés kivételével. Így ha most nem szállok be a k20d-be, akkor valószínűleg kb fél év múlva amikor reményeink szerint már a K30d piacon lesz és kicsit lenyomja az árát a k20d-nek, akkor k200D-men is buknék már szerintem egy 10-20k közötti összeget minimum, s így ha a K20d ára le is megy 30k-t, akkor is relatíve a mostani helyzetemhez képest 10-15k-t nyernék csak. Viszont addig nem lenne 16-45-öm és K20D-m sem és csak agyalnék rajta.....

Rappi

(#3253) SeatZola válasza inzsellér (#3251) üzenetére


SeatZola
őstag

Szerintem ezt a kérdést egy hivatalos adás-vételi szerződés rendezni tudja....

Rappi

(#3254) ottkar válasza BiriBum (#3250) üzenetére


ottkar
addikt

"A 18-55-öst pl. nem raknám a 15 megapixeles érzékelő elé, még akkor sem, ha több helyen árulják így kittben."

Nem is tudtam hogy van 15Mp-hez ajánlott optika meg 6 Mp-es. Viccet félretéve nincs Mp-hez illeszkedő optika.

(#3255) BiriBum válasza ottkar (#3254) üzenetére


BiriBum
őstag

Valóban nincs, a kérdés az objektív vonalfelbontása vs megapixel. A régi filmesek között is vannak lencsék, amelyek nem igazán nyerőek ebből a szempontból.
Objektíven :DDD azért azt lehet mondani, hogy a 18-55 II azért nem olyan rossz, de a K20D lehet, hogy kontrasztosabb képeket csinál a 16-45 F/4-gyel.
[link]
[link]
[link]
[link]

Amúgy erősen remélem, hogy a K30D szenzora nem lesz nagyobb felbontású a K20D-jénél, hacsak nem APS-H vagy FF lesz egyúttal. Ha mégis, akkor reszkess Pentax, mert nem cserélek vázat! :DD

[ Szerkesztve ]

(#3256) BiriBum


BiriBum
őstag

Nem bírtam magammal, rápróbáltam a Sigma 17-70-est a masinámra. Lehet, hogy nem vagyok eléggé vájtszemű, de nem olyan rossz a fókusztéma, mint gondoltam és nem is tűnt hangosnak vagy lassúnak a fókuszálás.

[ Szerkesztve ]

(#3257) tbs


tbs
addikt

Mi a csöcs az a K30D..? Linket..! ;]

(#3258) Allien válasza tbs (#3257) üzenetére


Allien
veterán

Jaja, készítsen a kristálygömbjéről egy képet! ;) :))
De minden oldalról! ;]

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3259) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

(#3260) Szten Márs válasza Zoli bácsi (#3259) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ez ugye tudjuk, hogy találgatás. Olyan, mintha most mi itt elkezdenénk összeírni, hogy szerintünk mi lesz a K30D-ben. Közben meg azt sem tudjuk, hogy K30D-nek fogják e hívni a következő középkategóriás gépét a Pentaxnak - és bőven van arra is esély, hogy nem.

(#3261) SeatZola


SeatZola
őstag

Na végre! :)) Megvették az egyik karórámat 100k-ért, így már semmi nem állhat a K20D+16-45 és közém....Remélem!

Rappi

(#3262) Szten Márs válasza Szten Márs (#3260) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem szóltam semmit - ez szinte biztos, hogy a valódi, kiszivárgott specifikáció :K :D

(#3263) SeatZola válasza Szten Márs (#3262) üzenetére


SeatZola
őstag

Akkor meg kéne várnom, mert egy álcázott, terepszínű váz nagyon jól jönne állatok fotózásakor.... :DD

Rappi

(#3264) Hooper


Hooper
őstag

ha kicsit beleolvastok Csörge blogjába, nemrég született 1-2bejegyzés az leendő modellről
1
2

(#3265) Szten Márs válasza Hooper (#3264) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

No, akkor erre vonatkoztassátok a #3260-at. Bár itt nem K30D a neve. De ezt ellensúlyozandó legalább vannak benne klassz kis blődlik...

[ Szerkesztve ]

(#3266) macskajancsi válasza Szten Márs (#3265) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

a jövőbe látsz, mester... :DDD :R

coito ergo sum...

(#3267) Szten Márs válasza macskajancsi (#3266) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ugye-ugye ;]

(#3268) SeatZola


SeatZola
őstag

Na felgyorsultak az események. Apám kérésére a barátjának adtam el a K200D-t. Nem lehetett nemet mondani, ha már úgyis eladó volt a gépem. Több tíz év kihagyás (Praktikák és Zenitek) után tért vissza a Pentex-al a sötét oldalra. :DD

Rappi

(#3269) FP


FP
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, amennyiben lehetséges.

Adott egy K10D masina.

Sajnos makro fényképezésnél, illetve távolabbi témák elkapásánál kiderült hogy focus hibás a masina.

Kutakodtam az Interneten, találtam ezt-azt, de sajnos (vagy inkább az a sajnos, hogy nem tudok annyi időt szakítani, hogy tisztességesen megtanuljak) minden angolul van, és ilyen, a gép agyában való turkálásban nem szívesen mászok bele, esetlegesen jóvátehetetlen kárt okozva.

Az oroszok által készített progi angol megfelelője megvan, tehát még ez se lenne akadály, ráadásul USB-s, (ez most jó vagy nem, ki tudja?).

Linkelek néhány címet.

[K10D Focus Error Adjusment

[Debug mode with latest firmware (YEAH!)]

Végül, egy szintén angol blog, benne többek között, egy free Auto-Focus Adjustment chart, illetve itt is jön a K7. :)

Pentax DSLRs the blogspot

Ti hogyan csinálnátok egy ilyen műtétet?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#3270) FP


FP
csendes tag

+ 1 link.

De ebbe én már biztos nem másznék bele, csak valami guru társaságában.

Pentax DSLRs with 11 points AF sensor

(#3271) SeatZola


SeatZola
őstag

Azon gondolkodom, hogy a 16-45 mellé mi lenne az ideális választás? Pentax 55-300, 50-200 vagy egy Tamron/Sigma 70-300 vagy mi? Ötletek? Az igényeimnek és a pénztárcámnak a 100k alatti kategória jelenleg megfelelne...

Rappi

(#3272) Szten Márs válasza FP (#3269) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Minden fókuszponton hibázik? Front- vagy backfocusos? Milyen firmware van a K10D-den? Az első firmwarekkel el lehetett érni egy szervízmenüt, amiben a fókuszt lehetett bizgerálni - bár én magam sosem próbáltam ki, így bővebben erről nem tudok sajnos beszámolni.

(#3273) Szten Márs válasza SeatZola (#3271) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A felsoroltak közül egyértelműen a Pentax 55-300 a legjobb - képminőségre és átfogásra is. Ha van pénzed rá, akkor nem kérdés, hogy ezt vedd. A Sigma 70-300-at a sor végére tenném - nem kevés elégedetlen tulajjal lehet találkozni. A Tamron 70-300 teljesen korrekt objektív főleg az áráért és ugyanez elmondható a Pentax 50-200-asára is, bár a kettő eléggé más átfogású.

(#3274) SeatZola válasza Szten Márs (#3273) üzenetére


SeatZola
őstag

És a Pentax 50-200 (3k) vs 70-300 (40k) között melyiket választanád? Az 50-200 nagyon gyenge lenne a K20D-n? Persze az 50-200-at csak átmeneti megoldásnak szánom, amíg megint lesz egy kis pénzem egy fényerősebb 50 feletti zoomra.

Rappi

(#3275) Szten Márs válasza SeatZola (#3274) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Úgy érted, hogy Pentax 50-200 vs Tamron 70-300? Fene tudja... K20D-re mindkettő gyenge megoldás, ha pixelszinten nézed a képet, de gondolom a kockázatok és mellékhatások elkerülése végett ilyet nem teszel :D

A Pentax 50-200-a kisebb, könnyebb, kisebb a kezdő gyújtótávja (50mm), ami elég sokszor jól jött már nekem és nem kellett másik obi után kapkodnom emiatt. A 70-300 meg a tele végén hosszabb. Ezen kívül azért elég szépen rajzol az a 70-300, legalábbis árához képest Most vettünk egy Tamron 70-300-at, még a régi, filmeshez tervezett változatot, bár nem hiszem, hogy sok újítás lenne a digithez tervezettben, ha meg igen, nem hiszem, hogy visszafelé fejlődöttt volna - az első tapasztalatok alapján klassz kis obi ez, bár F/8-on használtam végig a majálison, így nem tudom tágabb rekesszel milyen, de így a vártnál kifejezetten jobb eredményt hozott. A Tamron 70-300-asa (a digitre tervezett is) kirajzolja a kisfilmes képkockát, szóval APS-C szenzoron a szenzor az objektív által rajzolt kör középső, legjobb minőségű részét kapja. A tesztek alapján elég magas CA szinttel kell számolni (részben meg tudom ezt erősíteni, már egy nap után is), szóval ez az objektív gyenge pontja - ebben a Pentax 50-200 egyértelműen jobb.

(#3276) SeatZola válasza Szten Márs (#3275) üzenetére


SeatZola
őstag

Valahogy kb nekem is ezek voltak a megérzéseim. Azt nem tudom, hogy a 16-45 és a 70-300 közötti lyuk nekem mennyire hiányozna? Az 50 feletti tartomány per pill csak a nyári nyaralás miatt kellene. Az a fránya 55-300 lenne az igazi...

Rappi

(#3277) Mercutio_ válasza FP (#3269) üzenetére


Mercutio_
félisten

Biztos, hogy fokuszhibás?
Biztos, hogy a gép?

félOFF: Szten hogy állsz az obiösszehasonlító tesztünk kiértékelésével?:)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3278) BiriBum válasza SeatZola (#3276) üzenetére


BiriBum
őstag

Szerintem a luk nem annyira gond. Most 55-300-am van, tényleg nagyon jó, de azt kell mondanom, hogy az előtte fél évig használt Tamron sem volt rossz, sőt. A 200 feletti rész tágabb rekeszen kissé lágyabb, de egyáltalán nem zavaró. Ár-érték arányban is nagyon jó a Tamron, a középtávon elég jó portrékat is csináltam vele, a vége felé pedig szabadtéri sportfotókat (egylábúval persze).

(#3279) Szten Márs válasza Mercutio_ (#3277) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Amit a garázsban végeztünk? Hazajöttem, megnézegettem őket még aznap és levontam annyi tanulságot, amennyit le lehetett... de szerintem ezt mki megtette, nagy meglepetések nem lettek :)

(#3280) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

az ebayen látható, elsőre gagyisztkusnak tűnő közgyűrűsorok szerintetek mennyire használhatóak? pl. ez, meg ez.
1-2-3000Ftos kategóriában tud valaki jobbat? (sóher vagyok, sajnálom... :D )
most épp egy m42es 1000 forintos gyűrűsorom van (amivel semmi bajom sincs), de ezt tervezem kiváltani egy K bajonettessel.

coito ergo sum...

(#3281) inzsellér válasza SeatZola (#3271) üzenetére


inzsellér
tag

Neken DA17-70+55-300 obim van, és teljesen meg vagyok velük elégedve. Valamelyik topicon már leírtam -így elnézés az ismétlésért- hogy eléggé profinak nevezhető ismerősöm - aki kittben vett 50-200 -t- mióta kipróbálta az 55-300 t-, azóta arra gyüjt.
Két -nem is túl jól sikerült- felvétel:

(#3282) ottkar válasza macskajancsi (#3280) üzenetére


ottkar
addikt

Ez manuális közgyűrű. Nem visz át semmit.Miért volna ez gagyi? Olyan ami mindent átvisz ha hármat 50 ezerért megkapod az már jó.

[ Szerkesztve ]

(#3283) macskajancsi válasza ottkar (#3282) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

a kidolgozottsága, minősége érdekelne. nem azért tartanám esetlegesen gagyinak, mert nem visz át semmit, ezt tudtam róla. (hanem mert sorják vannak rajta, olajos, vékony lemez->összenyomod,akármi egyéb miatt...)
esetleg, h tud-e ilyen árkategóriában vki olyat, ami nem 2 bajonett alul-felül+középen 3db közgyűrű elvét követi, hanem már mind a 3 közgyűrű maga is bajonettes lenne. kevesebb lenne vele a macera.

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#3284) ottkar válasza macskajancsi (#3283) üzenetére


ottkar
addikt

Ezeket nem csinálják lemezből, esztergálva marva vannak. Minden darabon ugyanúgy van bajonett hisz egyenként is fel kell tenni mindegyiket. Az orosz menetes nem mindegyik egyforma? Akkor ezek miért lennének mások? Mi a macskafarkáért lenne olajos?

[ Szerkesztve ]

(#3285) macskajancsi válasza ottkar (#3284) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

addig ok, hogy esztergálják/marják őket. fogtál már kézben ilyet? mi a vélemény róla? kell figyelni valamire? nekem ez a lényeg. (felőlem lehet olajos, v kiskutyát csomagolnak mellé, bármi megeshet, ezért is kérdezek tapasztalatokat. :) )
és azért más egy kicsit az orosz, meg ez, ott ugyanis m42es csatlakozású mindegyik elem, EZ meg más egy kicsit, csak rá kell nézni a képére alul.

[ Szerkesztve ]

coito ergo sum...

(#3286) ottkar válasza macskajancsi (#3285) üzenetére


ottkar
addikt

Ezek is esztergálva vannak külön van a két bajonett és azokat lehet gyűrűvel változtatni távolságilag. Azért ilyen olcsó. Több van olyan aminek mindegyike bajonettes de az nyilván drágább. Magad mondtad hogy minél olcsóbban akarod megúszni.

(#3287) inzsellér válasza SeatZola (#3271) üzenetére


inzsellér
tag

Bocs, rossz volt a feltöltés

(#3288) inzsellér válasza SeatZola (#3271) üzenetére


inzsellér
tag

(#3289) SeatZola válasza inzsellér (#3288) üzenetére


SeatZola
őstag

Ez már sokkal jobb lett! :)) :))

Rappi

(#3290) inzsellér válasza SeatZola (#3289) üzenetére


inzsellér
tag

Kösz, az első kétszer sikerült, a második az istennek sen, úgyhogy -ha nem haragszol-elküldöm emilben

(#3291) SeatZola válasza inzsellér (#3290) üzenetére


SeatZola
őstag

Megkaptam! Köszönöm. Meggyőző!!!

Rappi

(#3292) BiriBum válasza macskajancsi (#3280) üzenetére


BiriBum
őstag

Nekem a második linken szereplő csodaműszerem van, szintén Li-Peng kft, HK. Az optika felé eső bajonett rész ugyanolyan minőségű, mint a gépé. A gép felé eső rész feketére festett, finoman megmunkált fém, no sorja. Dupla bajonett plusz a 3 gyűrű, ennek ellenére a variálásuk egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#3293) inzsellér válasza ottkar (#3282) üzenetére


inzsellér
tag

Soligor Pentax AF közgyűrű sor Gaia-nal 31.440

(#3294) BiriBum válasza inzsellér (#3293) üzenetére


BiriBum
őstag

Szvsz mivel az igazi makróhoz inkább a MF alkalmas ezért az olcsó kínai távcső plusz egy manuális blendeállítással rendelkező, jó fényerejű kistele megteszi.

(#3295) macskajancsi válasza inzsellér (#3293) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

Soligor közgyűrű sorozat Pentax MF-hez nettó 26200 = kb 31440 bruttó a G***nál, én úgy nézem. Ez is MF, azt írják.

coito ergo sum...

(#3296) macskajancsi válasza BiriBum (#3294) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

csatlakozom. AFfel amúgy se sokra megy az ember ekkora leképezéseknél.
azért egy blendebehúzás jól jönne. valami rudat kellene bele hegeszteni házilag. :)

coito ergo sum...

(#3297) Stitch válasza Zoli bácsi (#3259) üzenetére


Stitch
őstag

;]

A kilences meg tizenhatos pont nagyon nagy. xDDD

(#3298) inzsellér válasza macskajancsi (#3295) üzenetére


inzsellér
tag

Bocs, de már az ABC-t sem ismerem, a közgyűrűsor természetesen manuális. De mi kerül benne ennyibe???

(#3299) macskajancsi válasza inzsellér (#3298) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

jó kérdés... :F

coito ergo sum...

(#3300) inzsellér válasza SeatZola (#3291) üzenetére


inzsellér
tag

index pentax k20d topicon Papamaci2 (2830 alatt) árul egy hetes 17-45-ös obit

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.