Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3701) BiriBum válasza Szten Márs (#3700) üzenetére


BiriBum
őstag

(#3702) Darkness1 válasza Szten Márs (#3700) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Jut eszembe: megér az a váz ~320e Ft-ot? Vagy a dupla kit au új WR objektívekkel ~380e Ft-ot? Nem fenyeget a váltás veszélye, de azért én meggondolnám, hogy hobbista létemre ennyit kiadjak e érte. Vagy ez már - mondjuk - munkára és pénzkeresésre (sejtvén azt, hogy a fotózás mely ágaiból lehet manapság itthon megélni) is alkalmas?

No stress, no work Today!

(#3703) adik válasza Darkness1 (#3702) üzenetére


adik
őstag

alkalmas.
Nem, nem ér meg ennyit. De lejjebb fog ennek gyorsan esni az ára. Gyorsan. Jóval.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3704) Mercutio_ válasza Darkness1 (#3702) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ismerős az Elle-nek és hasonló magazinoknak dolgozott K20D-vel...

Az új cuccoknak mindíg magas az ára, aztán szépen megy lefelé.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3705) Szten Márs válasza Darkness1 (#3702) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Bevezetőár, ahhoz mérten pedig abszolút reális.

(#3706) Darkness1 válasza Mercutio_ (#3704) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Én nemigen tudom még eldönteni, hogy mi az a szint, ami alkalmassá tesz egy gépet munkára és mi van alatta. Nyilván a felhasználás jellege sokat számít. Meg fényképész ismerőseim sincsenek.

Úgy veszem észre, hogy Canon/Nikon vonalon csak a fullframe érzékelős gépek ára magasabb ennél.

No stress, no work Today!

(#3707) Szten Márs válasza Darkness1 (#3706) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na szal még egyszer: bevezetőár.

Ez azt jelenti, hogy jóval (!!!) magasabb, mint ami akár pár hónappal a megjelenése után lesz. A Nikon/Canon félprofi gépek bevezető ára is jóval meghaladja a normál árukat. Egy D300 bevezető ára sem két fillér volt pl. De ha Pentax vonalon akarunk maradni a K20D is kb. itt kezdett, vagy max. nagyon kicsivel alatta árban. És nézd meg most mennyi. Ahogy írtam teljesen korrekt bevezető ár, de a bevezető árak ilyenek, és nem csak Pentaxnál, mindenhol, ez van.

(#3708) Mercutio_ válasza Darkness1 (#3706) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vannak akik Canon 30D-vel fotóznak, persze L-es lencsét tesznek rá, markolatot és komolyabb vakut a munka jellegétől függően.
Alapvetően egy középkategóriás vázzal ha megfelelő obi és vaku van hozzá elég sok dolgot meg lehet csinálni, az FF inkább a kényelem a nagyobb cropp lehetőség és a nagyipari mennyiség miatt preferált, meg persze sportfotóra gyors gépek kellenek, de ez evidens.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3709) Darkness1 válasza Szten Márs (#3707) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Ismerem a bevezető ár fogalmát. De mivel nem szoktam az árlistákat bújni, ezért nem tudom, hogy honnan indulnak és hová érkeznek a dslr gépek árai (forintban). Ezért kérdeztem, hogy sok-e ez vagy sem. De most már többet tudok.

No stress, no work Today!

(#3710) Darkness1 válasza Mercutio_ (#3708) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Megnéztem az aláírásodban szereplő cuccokat. Az a Sigma 17-70 mennyire jó? A "válogatott darab" kifejezés azt takarja, hogy nem tudja a Sigma egyenletes minőségben legyártani az optikát, és nagy a szórás? Igazából az alap 18-55 helyett kellene egy és már nézegetem egy ideje. Mármint nem a tiéd akarom megvenni, hanem újonnan valami boltból.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#3711) BEE válasza Darkness1 (#3706) üzenetére


BEE
addikt

Van aki szerint a "profi" gép egyetlen valós kritériuma a 100%-os keresőkép.
A többi markecing. ;]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3712) hcs57


hcs57
őstag

Pentax vázra Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di-II LD objektív eladó, ha jó árat ajánlsz érte.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#3713) Allien válasza Mercutio_ (#3708) üzenetére


Allien
veterán

Ja, meg van 1-2 FF Canon-t használók, akik a Pentax Limited-et barkácsolják rá a gépükre, NEM véletlenül! ;)
Van olyan ismerősöm ismerőse, akinek pl a k200D se volt elég jó, a K300D meg egyenesen ZAJOS volt neki! :DDD Igaz, nem hobbysta fotós, hanem ez a munkája. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3714) Szten Márs válasza Allien (#3713) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az miaz a K300D? :F :DDD

(#3715) ottkar válasza Allien (#3713) üzenetére


ottkar
addikt

Akkor miért APSC-vel kínlódik? Adott hogy neki Hasselblaadot kell használni.

(#3716) Szten Márs válasza ottkar (#3715) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Főleg, ha sportfotós ;]

(#3717) todanrg3


todanrg3
csendes tag

Sziasztok,
Szeretnek venni egy Pentax K100D-t, hasznaltan, eleg jo allapotban van, es olcsó is,
11.000 expó van benne, ennyivel megéri?

(#3718) hcs57 válasza todanrg3 (#3717) üzenetére


hcs57
őstag

A Pentaxnál az még nem sok, kb 100000 expot tudnak, tehát neked még sokat kell nyomogatnod... :)

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#3719) Darkness1 válasza hcs57 (#3718) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Nekem a hiányzó 89000-hez kb. 18 év kellene még... :U :D

No stress, no work Today!

(#3720) Mercutio_ válasza Darkness1 (#3710) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha jót fogsz ki elég jó :K
Igen, nagy a gyártási szórás, de ha utánaolvastál, akkor már szerintem ezt te is tudod, egyébként mostanság a Tamron obiknál is ez a helyzet.

Ha újonnan akarsz venni, akkor csak olyan helyen vedd, ahol több darabot is kipróbálhatsz, és a neked tetszőt hozhatod el, különben hónapokig vitázhatsz vagy várhatsz rá, hogy bekalibrálják az obit.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3721) Mercutio_ válasza todanrg3 (#3717) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mennyi az az olcsó?
Értel a DSLR-ekhez és meg tudod állapítani, hogy jó állapotban van, vagy csak az eladó állítja?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3722) todanrg3 válasza Mercutio_ (#3721) üzenetére


todanrg3
csendes tag

Köszi a válaszokat.
Az ára kb. 60.000 ft. lenne, kit obival, taskaval, akkuszettel es toltovel es UV szűrővel.
A gépet ki tudom próbálni, sajnos sok tapasztalatom nincs DSLR gépekkel, de elég sokat olvastam róla hogy mire kell figyelni ilyenkor. Azért néhány tanácsot szívesen fogadnék :U

(#3723) todanrg3 válasza hcs57 (#3718) üzenetére


todanrg3
csendes tag

Köszönöm'

(#3724) Allien válasza Szten Márs (#3714) üzenetére


Allien
veterán

Me természetesen félre írtam. A franc emléxik holmi nokin, nikin, nikon, vagy milyen márka. D200 gépéről beszéltem volna eredetileg, amit lecserélt egy D300-ra. :B :R Azzal se volt megelégedve, mert (szerinte) zajos. :DDD

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3725) Szten Márs válasza Allien (#3724) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Húzza ki a hangszóróját :W :DDD

(#3726) Hooper válasza Allien (#3724) üzenetére


Hooper
őstag

A d200 tényleg zajos. iso 400 fölött már nemszívesen használnám. Nyilván nem is erre lett kitalálva. régebbi nikonok úgy látszik nem túl jól kezelték a magasabb ISO értékeket. D80 is pl max 640 ahol jó.
D90, D300 már teljesen más tészta, azok nem igazán ismerik a zaj fogalmát :D
egyébként próbáltam egyszer D2XS nikon-t, iso 800on (az a max) förtelem amit művel.

[ Szerkesztve ]

(#3727) SeatZola


SeatZola
őstag

Megbízásból keresek megvételre Pentax DA 50-200 KIT obit. Csak garanciális darab érdekel!

Rappi

(#3728) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Aki hülye, így jár.

Előbbre írtam, hogy nekiálltam szenzort tisztítani, egy makacs porszem volt, ami f8-tól látszott. Tiszta fültisztítóval levettem az egy porszemet, aztán gondoltam oké lesz ez így, majd veszek nedves tisztítót, aztán ha koszosodik a szenzor, azt kipróbálom. Csütörtökön szólt kolléga, megy az edigitálhoz, kell-e valami. Néztem, leárazták a Dust Aid Platinum szenzortisztítót (Győrben más nem is volt nekik), 10e. alatt van az ára. Mondtam kollégának, hozz egyet, maradt pár apró porszem, ami úgy f16-tól látszott. Gondoltam, száraz tisztítás, leszedi az a gumis izé a pár porszemet, aztán oké. Bementem a fürdőbe, letisztítottam a pálca végét az előírás szerint, aztán óvatosan rányomtam a szenzorra... furcsa hangok jöttek, gondolom a CCD stabilizálás miatt a szenzor mozgásának volt hangja. Tesztkép.... a porszemek el nem tűntek, de megjelent egy zsír (?) vagy valamilyen paca... Hú wazzeg...újab tisztítócsík, pálca tisztít, alaposabban szenzor felületén végig "tapogatom"..tesztkép..Nagy paca ugyanott, porszem egyre több.
Tesztkép

Tudom, hogy hülyeség volt piszkálni, annyira nem volt poros az a szenzor. Inkább csak kihívás volt, hogy amihez eddig nem mertem nyúlni, mégsem olyan ördöngősség.
Most ezt érzem: :W :W
Ezt vettem: [link] Senkinek nem ajánlom. Kevesebb nem lett a kosz, csak több.

Mostmár azthiszem csak nedvestisztítás lehetősége maradt, ezt lefújni nem lehet. (Megfújkáltam)
Camera KFT-nél ez már azthiszem a szétszedéses kategória lenne.
Többet nem piszkálom. Azthiszem maradok a Johnjohn fórumtárs által javasolt Csurgó László nevű "szaki"-nál, múltkor már beszéltem vele telefonon, a "régi" Nikonom javításával kapcsolatban, és kérdeztem, tisztít szenzort is. Bár mikor rákérdeztem, azt mondta, ő a gumipumpánál azért nagyobb nyomással tisztít, nem mondta, hogy nedvest is végez.
Tudom, hogy nem kellett volna hozzányúlni, nagy hülyeség volt. Ez a folt már f3,5-ön is látszik.
Lehet hogy nem kellett volna leírnom, kiröhögtetni magamat, de hátha valakinek hasznos volt az információ.
3 hét múlva Pesten töltünk egy hetet, vagy többet, majd rábízom szakemberre.
Megállapítom, hogy feleségem jól ismer. Múltkor, amikor fültisztítóval tisztítottam, és örömmel megállapítottam, hogy eltűnt a nagy folt, de maradt pár kicsi, azt mondta, addig piszkálom, míg tényleg szerviz lesz a vége. Lőn. :B

(#3729) adik válasza Zoli bácsi (#3728) üzenetére


adik
őstag

Tanúlságos. Nekem ami bejött: pumpával kifúj minden, majd Lenspen vonatkozó típusa. Azt azért nem állítanám, hogy a te termésedet merném vele tisztítani...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3730) vfo7 válasza Zoli bácsi (#3728) üzenetére


vfo7
senior tag

Figyelj, nem bántásból mondom, de ha ennyire bizonytalan vagy a műszaki dolgok terén - legalábbis a beírásaidból ez derül ki - akkor minek piszkálsz meg úgy holmikat, hogy eleve tétovázva kezdesz hozzá? A házilagos szenzortisztításhoz nem kevés kézügyesség és hozzáértés szükséges és csak az fogjon neki, aki tudja, mit csinál.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#3731) Zoli bácsi válasza adik (#3729) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igen, csak Győrben nincs nekik. És olvastam, hogy 1/4-fél órán keresztül kell sikálni a szenzort mire jó lesz, de akkor sem 100%-os. Ebben a "száraz" szilikonos dologban jobban bíztam, leírás alapján profi dolognak tűnt. Semmi infót, tapasztalatot nem találtam róla a neten. Amiről láttam tapasztalatot, az az általad is ajánlott Lenspen, erről vegyes dolgokat írtak, illetve a SensorSwab-ot dícsérték, hogy az bevált.
Mindenesetre ha tudtok profi szakembert aki, nedvesen tisztít, szóljatok.

Szerk: vfo7: Úgyis azért kezdtem neki, mert már ez a második DSRL-em, és hát valamikor el kell kezdeni a dolgokat..... És mint látod, azért utánanéztem, nem teli tüdővel fújtam bele (olyan is volt), és nem alkoholos fültisztítóval mentem neki, hanem olyan cuccal, amit erre gyártottak.

[ Szerkesztve ]

(#3732) Mercutio_ válasza Zoli bácsi (#3731) üzenetére


Mercutio_
félisten

Khm, leírtam már privátban korábban, hogy olyan trutyinál, amit a körtepumpa nem szed le, csak a nedves tisztításnak vagy a LensPennek van értelme.
Azt is leírtam, hogy a GreenClean nedves-száraz cucc bevált, a nedvessel kell kezdeni, aztán a szárazzal befejezni és, hogy ArtWorkék meg is csinálják neked ha náluk veszed.
Ezután azt is átbeszéltük, hogy a LensPen nálam jól vizsgázott, leszedte a maradék cuccot, amikor bevittem ingyen tisztításra e-digitalba :K

Ezek után tényleg nem értem miért egy száraztisztításos cuccal kísérleteztél :(

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3733) Zoli bácsi válasza Mercutio_ (#3732) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

"Ezek után tényleg nem értem miért egy száraztisztításos cuccal kísérleteztél"

1. Mert olyan "profi" dolognak tűnt. (Látszat néha csal)
2. Mert le volt értékelve, és mert az itteni boltban (Győri edigital) más nem volt.
3. Mert olyan dolognak tűnt, amivel nem tudok kárt csinálni.(Óriási tévedés)
4. És mert szerettem volna "sikerélményt", hogy ezt meg tudom csinálni. (Ezt nem kommentálom)
5. Mert tudtam, ha nem sikerül, akkor mehet a nedves tisztítás, ahogy eredetileg terveztem.
Persze, ezt álmomban sem gondoltam volna hogy egy zsír(olaj?) foltot teszek vele a szenzorra.
Igen, mindent leírtál, csak ez a dolog nekem házilag legbiztonságosabb megoldásnak tűnt, amivel nem tudok kárt okozni, ellenben a Lenspenes, és a nedves tisztítással, ami ugye a szűrőn való "húzkodással" jár. ArtWorkhoz meg el is kell menni, az nekem 180km...Bár most úgy néz ki, megyünk egy hétre Pestre.
Szóval így igaz minden, ahogy leírtad. :R

(#3734) ottkar válasza Zoli bácsi (#3731) üzenetére


ottkar
addikt

"És olvastam, hogy 1/4-fél órán keresztül kell sikálni a szenzort mire jó lesz,"

Csak tudnám ki ír ilyen marhaságot?

(#3735) Zoli bácsi válasza ottkar (#3734) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

A zindex fórumon olvastam. :DDD
"Nekem pénteken jött meg,és egy fél órát kellett suvickolnom.Elsőre csak elmaszatolta,ekkor mejdnem infarktust kaptam,de többszöri "kupakolással",és nagyobb erővel-kb,ahogy a tollat nyomod íráskor,vagy egy picit még erősebben-sikerült."
[link]
Dust Aidről is van itt szó, bár tapasztalat nincs.

(#3736) adik válasza ottkar (#3734) üzenetére


adik
őstag

Ha ezt összevetjük a nedves- mániával, akkor lehet elkezdeni gyanakodni, hogy kolléga úr véletlenül továbblapozott, és nem a "szenzortisztítást" olvasta... :B

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3737) Mercutio_ válasza adik (#3736) üzenetére


Mercutio_
félisten

Másban is jobb a nedves megoldás? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3738) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Emberek!
Ez ugye valamilyen utángyártott izé: [link]
Szerintetek meg merjem venni? :F

(#3739) adik válasza Szten Márs (#3738) üzenetére


adik
őstag

nekem másfél éves az ilyenem. eddig köszöni, jól van, nem vettem észre, hogy annyival gyengébb lenne, mint amennyivel olcsóbb.

Mercutio_: próbáltál már ruhát mosni, amikor a vízművek elzárta az egész háztömbben a vizet? ;)

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3740) Szten Márs válasza adik (#3739) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

:R

(#3741) macskajancsi válasza Szten Márs (#3740) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

nekem is van valami hasonló, ezzel kb 200 képet tudok lőni, a másikkal 400-500at.
de van olcsóbb is vaterán szerintem, én valami 3k-ért vettem.

coito ergo sum...

(#3742) Szten Márs válasza macskajancsi (#3741) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Közben már megvettem :)

Igazából egyszerűen azért kellett, mert az elmúlt időszakban sorozatban a legrosszabb pillanatban merül le az aksi... olyankor, amikor már csak pár kép erejéig kéne bírnia, de azok lennének a leglényegesebbek. Ilyen esetre meg azt hiszem tökéletes lesz akkor is, ha csak fele/harmadannyit bír, mint a gyári.

(#3743) Allien válasza Szten Márs (#3742) üzenetére


Allien
veterán

Há akko Neked gripp kell, markolat! Abba plusz akksi, oszt csá! Jobb lesz a gép fogása, komolyabb fotósnak nézel ki. :DDD ;] Már csak egy komoly nyeles Metz kell hozzá, és hanyatt esik mindenki! :DD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3744) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

tanácsotokat kérném, megyek fesztiválozni, fotózni a balaton soundra (nyár,vízpart,por,por és por :D) 18-55 meg az vacsi új 55-300am lesz nálam. 18-55öt nemféltem, de a telére gondoltam h veszek 1 UVt h védje a lencsét.
Ezt néztem, anyagilag ez fér bele. 2 kérdésem lenne vele kapcs:
mennyire rontja a képminőséget egy ien valami,
valamint a napellenző biztos folyton fent lesz, nem lehet h elég védelmet nyújt az?
Köszi :)

Ja igen - nincs vkinek k200ra olcsón eladó markolata? :D

[ Szerkesztve ]

(#3745) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Még egy Pentax K7 review!

(#3746) Hooper válasza Szten Márs (#3745) üzenetére


Hooper
őstag

csak átfutottam, de igy hirtelen furának érzem h fő riválisa a C 500D és a N d5000...szerintem nem azonos kategória.

[ Szerkesztve ]

(#3747) Chapel


Chapel
addikt

Ugyan már a Canon tábort erősítem,továbbra is követem a pentax útját. Őszínte leszek nekem tök mind1 mi van ráírva.... ;)
Rem mihamarabb saját kezes élménye lesz valakinek a K7ről :K

Kiváncsi vok!

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#3748) adik válasza Hooper (#3746) üzenetére


adik
őstag

Nagyjából a második mondat, hogy az eos50d és a d300 ellenében készült...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3749) Szten Márs válasza Hooper (#3746) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ahogy adik is említette, rögtön az elején írják, hogy "Going up against the likes of the Canon EOS 50D and Nikon D300" Erre a main rivals alá meg beteszik az EOS 500D-t, a Nikon D5000-et, meg Az Oly E-620-at? :F :W Érthetetlen... szerintem valamit elb.sztak, hisz szerintük sem épp ezek a riválisok, lsd: idézett mondat. A Canon EOS 50D, meg Nikon D300 korrekt, a K7 pont ez a kategória.

(#3750) vfo7 válasza Chapel (#3747) üzenetére


vfo7
senior tag

Sztem is érdekes lesz a real life kamerateszt, kiváltképpen, hogy ez a legutóbbi is csak egy előszériás gépről szól.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.