Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3451) germanh válasza Szten Márs (#3450) üzenetére


germanh
senior tag

Egyáltalán nem bántam meg :)
Nekem perpill csak ez az egy obim van, de később szeretnék még 1-2-t, meg egy vakut, szóval valami olyat szeretnék venni amibe mindezek beleférnek majd. Perpill ez tetszik legjobban:Kata DC-445.

Enjoy the pain!

(#3452) inzsellér válasza germanh (#3449) üzenetére


inzsellér
tag

Ha javasolhatom Neked a Hama Defender 160-t, vagy 180-t. Hama áron super minőség, és már olcsóbbak, mint a cikkben
http://pixinfo.com/cikkek/hama_defender

(#3453) inzsellér válasza germanh (#3451) üzenetére


inzsellér
tag

Jól feladtad nekem a leckét, éppen most akartam venni egy Defender 160-t, de ahogy ezt a Kata-t nézem: egy kicsit (fél liter) nagyobb belüről, ára is kb. ugyanannyi, de feleannyi súlyú. Én nem használom naponta, hogy a tartósság annyira fontos legyen.

(#3454) germanh válasza inzsellér (#3453) üzenetére


germanh
senior tag

Ez a Hama is jónak tűnik. Majd eldől még mi lesz, előbb el kéne adnom a mostanit.

Enjoy the pain!

(#3455) inzsellér válasza germanh (#3454) üzenetére


inzsellér
tag

Nekem csak két hét múlva esedékes a vétel, ha közben megveszed valamelyiket, mesélj (az edigital-ban mindkettőt meg lehet nézni)

(#3456) tbs válasza bLaCkDoGoNe (#3433) üzenetére


tbs
addikt

Valszeg anyaghibás vol, de igenigen meglepődtem. :) Nem olyan cuccnak tűnik, ami csak úgy eltörhet...

(#3457) picstike


picstike
tag

Eladók lettek! K20D vásárlás vágett!
K200D váz 6500 expóval,valamivel több mint 1/2 év cseregarival.Nagyon megkímlt állapotban,minden tartozékával eladó.73000ft
Metz 48-AF1 3 hónapos vaku még 9 hó cseregarival minden tartozékával bolti állapotban,mivel csak ki lett próbálva,pár kép lett vele lőve.46eft.

[ Szerkesztve ]

(#3458) jeni válasza picstike (#3457) üzenetére


jeni
félisten

A Metz 48 AF1 vaku továbbra is használható a Pentax K20D-re! Később még szükség lehet rá.
Ha márkát váltanál Pentaxról Nikon vagy Canon-ra,akkor érthető lenne a vaku eladása.

(#3459) picstike válasza jeni (#3458) üzenetére


picstike
tag

A vaku számomra nélkülözhető,ezt sem vettem elő soha.
Viszont kell pótlásra,hogy meg tudjam venni a k20-at
Obit nem adok el,mert azok mindig kellenek,és nehezebb jó áron hozzájutni.Viszont a vaku nélkül tudok élni (egyenlőre)
Később megveszem a metz 48 nagy testvérét

[ Szerkesztve ]

(#3460) Mercutio_ válasza Szten Márs (#3450) üzenetére


Mercutio_
félisten

TE...mozgó manuálobi-múzeum! :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3461) inzsellér válasza Mercutio_ (#3460) üzenetére


inzsellér
tag

Ha jössz jövő szombaton a talira, és megvan még Pentax sapkád, engem érdekelne, kp-ért

(#3462) Mercutio_ válasza inzsellér (#3461) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nagyon szeretnék menni, mert igencsak kíváncsi vagyok a 17-70-es obidra, de aznap van csemete szülinapja, így kicsi az esély, esetleg az esti sörözés...
Pesten leszel még valamikor mostanság? Mert akkor összefuthatnánk :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3463) Szten Márs válasza Mercutio_ (#3460) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát igen, vagy legalábbis igyekszem azzá válni :DDD
Amikor akarom vinni az összeset, majd majdnem az összeset, akkor egy aránylag újdonsült Canon táskába tudom rámolni őket :DDD

(#3464) inzsellér válasza Mercutio_ (#3462) üzenetére


inzsellér
tag

Ha átmegyek valamelyik hídon, akkor biztos, hogy Pesten leszek. Ha szerencsém van, csütörtökön leszedik a járógipszem, így május 25 után össze tudunk hozni egy randit

(#3465) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Ebéd után hirtelen felindulásból útrakelt a család. Megkaptam a K200D-t, aztán irány. Eredetileg a Bakonyba készültünk, de egyszercsak előttünk volt egy tábla, hogy Balaton 55 km...Úgyhogy hirtelen oda indultunk. Tihanyban elővettem a gépet, mentségemre legyen mondva tűzött a nap. Aztán csettegettem, persze csak a keresőbe nézve. Aztán egyszercsak mondom mintha lenne valami a hátsó LCD-n...."Nincs a f. gépben kártya". :Y :Y :W :W Akkor mi a francot engedett exponálni, Nikonnál nem lehetett kártya nélkül. :(

Szerencse, hogy a mókusvillantó is SD kártyát eszik, abban benne volt, átraktam a Pentaxba. Azért érdemes volt lemenni, a lányom vagy két órát lubickolt a Balcsiban. Igaz fürdőruhánk nem volt, de egy tízévesnek anélkül is lehet. :)
Tanuljatok az esetemből, indulás előtt ellenőrizni van-e akku és kártya a gépben. :D

(#3466) germanh válasza Zoli bácsi (#3465) üzenetére


germanh
senior tag

D70s-sel lehet ;), bár ez nálam csak kíváncsiságból jött elő (megvettem a gépet, de memókarit még nem, és kattintottam párat hogy élvezhessem a hangját :DDD )

Enjoy the pain!

(#3467) BiriBum válasza Zoli bácsi (#3465) üzenetére


BiriBum
őstag

Ezt én is megjártam egyszer, cipelhettem az egész pakkot, mert ugye a kocsiban ilyesmit nem hagy az ember. :DDD Azóta van a táskában pótkártya és egy jóféle 1800mAh occó kínyai pótakku (meglehetősen jó a készenléti ideje)..

(#3468) Allien válasza Zoli bácsi (#3465) üzenetére


Allien
veterán

Nem emléxem, hogy eddig engedte, hogy kártya nélkül lövöldözzek. Lehet, hogy menüben kell állítani hozzá valamit? :F Amúgy, ez természetes, hogy a táskában legalább két memkártya (üressen), és legalább egy garnitúra akksi (lehetőleg Ready2, eneloop féle) benne legyen. Igaz, nálam még alapban benne van a gyárilag hozzá adott Li-ion-os elem is, mert azzal ugye 1000 kép lazán beugorhatna, ha lenne elég memkártya hozzá. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3469) ottkar válasza Allien (#3468) üzenetére


ottkar
addikt

Mi értelme kártya nélkül fényképezni? Hova teszi a gép?

(#3470) Szten Márs válasza ottkar (#3469) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Zsebre.

(#3471) BiriBum válasza ottkar (#3469) üzenetére


BiriBum
őstag

Van 2 másodperced gyönyörködni benne a 2,5" kijelzőn, csak a kis piros SD kártya logó a zavaró. ;]

(#3472) ottkar


ottkar
addikt

"Ami eddig kiderült az objektívekről: belső élességállítás, időjárás-állóság, beépített fókuszmotor, magas törésmutatójú lencsék, "leveles" központi zár."

Na most a pecsem se érti. Eccer azt írja nincs a házban zár de az optikában van. Akkor hol is van? Meg mi is van? Az adott hogy az optikában csak központi zár lehet. A "leveles" központi zár meg nagyon egyéni találmány lehet. :D Én mint volt BÁV átvevő csak lamellásat ismerek. :D A frász ezt a Leica-ba akartam!

[ Szerkesztve ]

(#3473) Hooper


Hooper
őstag

k200on van valakinek összehasonlítási alapja a kit obi és sigma 17-70 élességállítása között?
2,8as rekesz elvileg könnyebbé teszi az élességállítást..gyakorlatban is működik ez?
bulikban fotózok, ahol elég szélsőséges fényviszonyok vannak...még vaku (metz 48) segédfénye mellett is sokat tud pepecselni az AF... és az az élesség ami benne van a kitben is csak ritkán jön össze..mondhatni elég nagy szórással dolgozik a rendszer..mint ahogy a ttl is nagyon pontatlan ilyen helyzetben (máshol még nem volt vele gondom).
...fura mert néztem más gépeken, nikon és a canon kitobija is éles már 3,5ös rekeszen is.

(#3474) BiriBum válasza Hooper (#3473) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem bemozdulás miatt életlen? Milyen beállításokkal fényképezel a vakuval? (Nekem is ilyen van).

[ Szerkesztve ]

(#3475) adik válasza Hooper (#3473) üzenetére


adik
őstag

Hali,
a 17-70 élességállítási képességeit inkább élességállítási képtelenségnek nevezném. Baromi bizonytalan, és ha visszajelez, hogy okés, éles, akkor sem feltétlenül ott lesz éles, ahol szeretnéd. Sajnos csak a 16-50/2,8 ról tudom a fényerőművek közül, hogy nincs élességállítási gondja. a Pentax 17-70/4-et még csak fényerős környezetben tudtam használni, ott brutál.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3476) Mercutio_ válasza adik (#3475) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azzal a Pentax obival szemezek, úgyhogy sürgősen teszteld le fényszegény környezetben :K

Egyébként lehet én vagyok szerencsés, de az én Sigma 17-70-em egész korrekt - kategóriájában - AF-szempontból kevés fénynél is, ahol nem áll élesre, ott az FA 50/1.4 se (azonos rekesznél) :(

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3477) BiriBum válasza adik (#3475) üzenetére


BiriBum
őstag

Elég fénynél is bizonytalanul állítja az élességet? (Régóta próbálom magam meggyőzni egy ilyenről a makró és a nagyobb átfogás miatt. Egyelőre vannak pro- és kontra érvek jócskán.)

[ Szerkesztve ]

(#3478) ottkar válasza adik (#3475) üzenetére


ottkar
addikt

A gépben vannak az AF alkatrészei, érzékelője, vezérlése. Biztos hogy az optika rossz? A tengelykapcsolós AF -eknél az élességállító fogaskerék nem egyforma fogszámú,(nem lehet egyforma) ebből kifolyólag mivel a motor fordulatszáma adott nem lehet egyforma az élességállítás gyorsasága. De ez nem a lencse optikai tulajdonsága, hanem mechanikai.

[ Szerkesztve ]

(#3479) wfalcon válasza ottkar (#3478) üzenetére


wfalcon
tag

Úgy tudom, az sem mindegy a sebességnél, hogy élességállításkor mekkora lencs-csoportot kell mozgatnia a motornak. Több lencse -> nehezebb súly, ergo lassabb mozgatás. Számít az is, mekkora nyomatékkal rendelkezik a motor.

(#3480) ottkar válasza wfalcon (#3479) üzenetére


ottkar
addikt

Általában élességállításkor nem sok a lencse amit mozgatni kell pláne a belső éleségállításnál. Inkább a nagyobb kihúzat mozgatása lassabb mint pld a makróknál ahol a pontos élességállítás miatt a fogazás is sűrűbb és ott van még pluszban a nagy kihúzat.

(#3481) adik válasza ottkar (#3478) üzenetére


adik
őstag

Igen, ezért nem logikus nekem sem. Ámbátor a Pentax obi(ai)mmal (kvázi) mindig jó helyre állít élességet. Mindazonáltal, egy percig nem bántam meg, hogy megvettem. Pusztán tudom, hogy meg kell győződni arról, hogy tényleg az-e az éles, amit annak szeretnék - és persze, hogy ne rekeszeljem le nagyon, ~f/14-nél szűkebben már nagyon csúnyácska. (Ezt is csak most vettem észre.) Az AF gyorsaságát pedig inkább az USM-en felnőtt lelkem fikázza, bár tényleg nem fair összevetni azt és ezt a kardános, tengelykapcsolós, sebességváltós, kurblis, nem tudom hány hengeres megoldást (és hogy ez milyen hülye egy megoldás...)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3482) adik válasza tbs (#3410) üzenetére


adik
őstag

erős ember vagy te, mindig is tudtam. :D

Hogy a gyári pentax M42 adapterem (15+ éve még a filmes gépeimhez szereztem) a K100D-ből való kiszedés közben félbetört...

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3483) Hooper válasza BiriBum (#3474) üzenetére


Hooper
őstag

nemhiszem h a bemozdulás miatt életlen. a pontatlan fókuszra tippelek inkább.

adik - nem lehet h egy hibás példány van nálad? :S
17-70 f4 nekem sok is, és a 2,8is hiányozna, ha ennyit költök...
fényszegény, majd nem sötét környezetben fotózok.. ha van is fény általában összevissza villogó lámpák adják..ilyen környezetben a pentax nem igazán remekel.
tamoron 17-50 2.8 lenne talán a tuti.. de most az nagyon fölment árban (90k volt pár hónapja).

nemhalok bele ha nem HSM sebességgel száguldozik az obi, az se baj ha hangos, vánszorogjon a helyére, de akkor karcoljon :D

Mercutio - nem eladó a sigma obid? :D láttam most van pár pentaxos cuccod apróban :)

[ Szerkesztve ]

(#3484) adik válasza Hooper (#3483) üzenetére


adik
őstag

Azt azért tudnod kell, hogy 2.8-on nem karcol (az inkább olyan 5.6-6.3 környékén). Nem, nem hibás a példány.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3485) Zozzant


Zozzant
addikt

K7 : [link] [link]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3486) Mercutio_ válasza Hooper (#3483) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha megér neked 60ezret viheted, az alatt inkább megtartom :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3487) szumoo


szumoo
senior tag

Üdvözletem.

Múlthét hétvégén -unokatesóm esküvőjén- egyik ismerős kezembe nyomott egy Pentax *ist DS gépet, mondván, hogy ő most filmezik és csináljak pár képet. :C Gyorsan lepasszoltam a kis C330-as digi gépemet sógoromnak és kezdtem ismerkedni a géppel. Ezelőtt soha nem volt még a kezemben komolyabb gép, így egy kicsit paráztam a dologtól. :B Mivel időm nem volt komolyabban belemélyedni a működésében, így csak automata üzemmódban használtam végig, ami jó pár képnél elő is jött. :( Igaz egyszer kipróbáltam a makrót, de így visszanézve nem lett a legjobb. Hátha még lesz szerencsém ismét használni ilyen gépet.
Ezek után maximális respect övezi azokat, akik ehhez hasonló és jobb géppel csinálják azokat a gyönyörű képeket! :R

Esetleg képet is tudok felrakni, ha vki nagyon kíváncsi rá. :K

Remélem azért jó topikba írtam. :B

A nyúlon túl?

(#3488) Szten Márs válasza szumoo (#3487) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia, az élményt jó topicba írtad :K Ha pedig fényképeket is akarsz mutatni, azokat ide várjuk: [link]

Egyébként megértem az érzést, kb ugyanezt éreztem, amikor egy EOS 350D került a kezembe pár évvel ezelőtt - akkor határoztam el, hogy egy tükrös gép márpedig kell nekem :)

(#3489) szumoo válasza Szten Márs (#3488) üzenetére


szumoo
senior tag

Erősen el is gondolkoztam, hogy számítógép helyett inkább egy relatíve komolyabb tükrös fényképezőt kellene beszerezni. :) Ritkán fotózom mostanában, de ha meg lesz akkor tuti fogok találni rá alkalmat. :D
És köszönöm a képes topik linket! :R

BEE: a fénnyel volt bajom rendesen. :) Ha már ennyire ajánljátok a másik topikot, rakok fel párat. :)

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#3490) BEE válasza szumoo (#3487) üzenetére


BEE
addikt

Szerintem sok eseményfotós dolgozik valamilyen automata módban,
ami nem is csoda, hiszen ha peregnek az események nincs idő vacakolni.
A lényeg hogy tudd mikor mit csinál az automatika és ezt bekalkuláld.
Pl fénymérés vagy auto fókuszpont esetén.
Képeket meg nyugodtan rakhatsz, legalább meglátjuk hogy mire jut
valaki, akinek a kezébe nyomtak egy tükröst. :K

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3491) BEE válasza szumoo (#3489) üzenetére


BEE
addikt

Hát igen !
Esküvőkön a fény problémás szokott lenni ! ;]
Van most pont erről egy jó cikk itt a PH!-n, érdemes átolvasni !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3492) szumoo válasza BEE (#3490) üzenetére


szumoo
senior tag

Éltem is a lehetőséggel és fel is raktam a képeket: [link]. :R

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#3493) inzsellér válasza BEE (#3491) üzenetére


inzsellér
tag

Bocs, de mint kezdő Pentaxos kérdezném, hol található a PH!???

(#3494) Zozzant válasza inzsellér (#3493) üzenetére


Zozzant
addikt

:) ez nem pentaxos kérdés, itt: [link]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3495) inzsellér válasza Zozzant (#3494) üzenetére


inzsellér
tag

Kösz, a harmadik fiamat még nem adtam feleséghez, még jól jöhet

(#3496) BEE válasza inzsellér (#3493) üzenetére


BEE
addikt

PH! mint PROHARDVER!

BEE :D

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3497) ottkar válasza Zozzant (#3494) üzenetére


ottkar
addikt

A tortás csillagszórós kép borzalmasan el van b****a. Leégett a vőlegény! Ilyenkor a kettő közé kell venni a csillagszórót legalább!

(#3498) Parci válasza Zozzant (#3494) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de gyerekek, bakker, a PH! = Prohardver egy hardveres oldal, nevezzük már nevén szerencsétlen Fototrendet (FT, ha nagyon köll rövidíteni), ami a digicam dolgokkal foglalkozik... :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3499) Szten Márs válasza Parci (#3498) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Akkor miért nem (FT! nagyúr) van a nevem alatt? ;]

(#3500) Parci válasza Szten Márs (#3499) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mindjárt a (banned! poww!) lesz a neved alatt... ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.