Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3901) ottkar válasza Zoli bácsi (#3899) üzenetére


ottkar
addikt

Tudod itt az a baj hogy én látom a képtelenségét akik megvették azok nem. 40-50 kép kitörlésére ha egymás mellé állnánk a két géppel akkor azok is észrevennék hogy én könnyebben gyorsabban biztosabban törlök. Mellesleg visszaálltak a bal gombsorra.
A K-m meg a K10 nem azonos árú gép nem csoda hogy az olcsóbból többet adtak el.

[ Szerkesztve ]

(#3902) Zoli bácsi válasza ottkar (#3901) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem tudom, nem szoktam 40-50 képet törölni a géppel, maximum egyet, ha észreveszem hogy nagyon nem sikerült. Én annyira nem látom tragikusnak a gombok lekerülését a bal oldalról, megszokás kérdése lehet. Státusz LCD hiányát is megszokta mindenki a belépő gépeknél. Sőt van gyártó, aki a fókuszmotort is kispórolta a vázból. Azon gondolkodtam, mit spórolnak ki ezután? Talán a keresőt, nem kell tükörmechanika, úgyis élőkép kell a népnek. :)

(#3903) bwoay válasza Zoli bácsi (#3902) üzenetére


bwoay
nagyúr

kereső?

Egyébként a K-m egy kiváló kis váz, a(z alsó) kategória egyik legjobbja.
Miután nehéz ezeket elválasztani egymástól, a gyártók úgy oldják meg,
hogy lespórolják a kezelőszerveket, megnyirbálják a szolgáltatásokat, stb.
A K-m esetében sem "elbarmolták" a dolgot, hanem direkt máshová tették
a gombot, mint ahol szerintük a legcélszerűbb, és kézre esik :)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3904) ottkar válasza Zoli bácsi (#3902) üzenetére


ottkar
addikt

"annyira nem látom tragikusnak a gombok lekerülését a bal oldalról, megszokás kérdése lehet."

Nem éppen. Ha két kézzel akar valaki törölni akkor a gép megfogása abnormálisan bizonytalanná válik az már nem vicc. Könnyen el lehet ejteni a gépet. A gép kezelés közbeni biztonságos fogása nem elhanyagolható körülmény. Nem véletlen hogy visszaállnak az eredeti elrendezésre.

[ Szerkesztve ]

(#3905) Szten Márs válasza ottkar (#3904) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"Ha két kézzel akar valaki törölni"

Ezt most azért elképzeltem :DDD

(#3906) Mercutio_ válasza ottkar (#3904) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akárhol van a törlésgomb két kézzel fogod a gépet és innen már csak megszokás kérdése, hogy valakinek a bal hüvelykujjal való törlésgomb+OK nyomkodás a szimpatikusabb, vagy balhüvelykujj törlés, jobbhüvelykujj OK :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3907) ottkar válasza Mercutio_ (#3906) üzenetére


ottkar
addikt

De atyafi! A K-m-nél a jobb kéz hüvelykujjának a tövénél van a törlés kezdeményezés és az OK is! Ha csak jobb kézzel törölsz akkor a jobb kéz fogását fel kell lazítani. A bal kézzel csak fogni lehet a gépet. Nem részletezem hogy a többi gépnél ez mennyivel biztonságosabb és ésszerűbb. Mellesleg visszaálltak a régi elrendezésre, csak azt nem értem hogy ilyen semmire jó megoldást minek kell egy gépnél is csinálni. Csak azért hogy ne olyan legyen mint a többi. A K100-nál a két kéz fogása biztonságos és az ujjak könnyen odaérnek mindegyik gombhoz.

[ Szerkesztve ]

(#3908) Degeczi válasza ottkar (#3907) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ja, h törlés + OK - az valóban kényelmetlenebb lehet vmivel

Nikonon a törlőgombot kell mégegyszer lenyomni a tényleges törléshez, így nagyon gyorsan lehet haladni: jobb kéz a tárcsákat kezeli, amivel sokkal kényelmesebben lehet a képek között lapozni, mint gombokkal, bal kéz pedig ezt a törlőgombot

de mondjuk messze nem a legfontosabb szempontok közé tartozik a törlés könnyű/nehéz mivolta - hiszen a legtöbb esetben egyébként is inkább a számítógépen válogatok (pedig a D90-en nagyon jó, 920k pixeles TFT van), a kamerán inkább csak utazások alkalmával

(#3909) ottkar válasza Degeczi (#3908) üzenetére


ottkar
addikt

Azzal hogy a baloldalon egyetlen gomb nincs nem csak a törlés lett kényelmetlenebb hanem a képnézés és az info is.A bal kéz csak fog mert a választótárcsát is áttették a jobb oldalra, mert a status LCD-t is kihagyták.

(#3910) bwoay válasza Degeczi (#3908) üzenetére


bwoay
nagyúr

nem vagyok a híve annak, hogy fotózás után állandóan bámuljuk,
hogy ez most jó lett, vagy sem, de a D90 kijelzője valami nagyon durva, ez tény

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#3911) Haris1 válasza BEE (#3889) üzenetére


Haris1
tag

Az alap gyári mattüveg más típus: K10D/K20D Natural-Bright-Matte II/LF80; K-7 Natural-Bright-Matte III/MF60. A pentaprizma is más, a kereső képmérete egy parányit nagyobb...

Egyébként elismerésre méltó, hogy a Pentax DSLR gépeknek viszonylag nagy keresőképük van.

Érdekességként és közelítőleg a keresőkről (cm2):
4,99* C 1Ds MarkIII (FF)
4,73* S A900 (FF)
4,18* C 5D MarkII (FF)
4,04* N D700 (FF)
3,29* N D300
3,21* O E-3 (4/3)
3,09* P K-7
3,04* N D90
2,97* P K20D/K10D /Samsung GX/
2,94* N D200/D80 /Fuji S5Pro/
2,73* S A700
2,71* C 50D/40D
2,47* C 30D/20D
2,46 P K-m/K200D/K100D
2,43* O E-30 (4/3)
2,29 S A100/A2xx
2,24 C 500D/450D
2,15 N D3000/D60/D40x/D40
2,05 N D5000
2,02 O E-620 (4/3)
1,95 C 1000D
1,86 O E-520/E-510/E-450/E-420/E-410 (4/3)
1,82 S A3xx // *pentaprizmás
(A Dpreview-n kicsit módosítgatták az adatokat, nem mindenhol számoltam újra a régi táblázatomat.)

[ Szerkesztve ]

(#3912) Agent87 válasza Haris1 (#3911) üzenetére


Agent87
aktív tag

hali

olyan technikai kérdésem lenne sztetek svenkelésnél vagy gyorsan mozgó tárgy követésénél (repülő) jó ha bevan kapcsolva a képstabi nem lehet pont attól homályos a kép?

(#3913) Szten Márs válasza Agent87 (#3912) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Svenkelésnél természetesen ki kell kapcsolni a képstabit, ez nem is kérdés :) (Kivéve néhány olyan objektívbe épített képstabit, aminek erre van külön üzemmódja)

(#3914) Agent87 válasza Szten Márs (#3913) üzenetére


Agent87
aktív tag

értem a képstabi egyáltalán mi alapján stabliziál? perpill a pentax ccd stabijára gondolok.

(#3915) Szten Márs válasza Agent87 (#3914) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Le-fel, jobbra-balra mozgások alapján. A kézremegésedből adódó gépberázást próbálja a szenzor ilyen irányú mozgatásával kompenzálni. A K7-ben már kissé combosabb a dolog, ott már az optikai tengely körüli elfordulást is tudja kis mértékben korrigálni a stabi.

(#3916) Agent87 válasza Szten Márs (#3915) üzenetére


Agent87
aktív tag

magyarul ha nem egy fix pontra tartom az objektívet semmi értelme nem?
már ha kis elmozdulásokat is végzek amelyek akár folyamatosak elveszti értelmét vagy én értelmezem rosszul?:)

(#3917) Szten Márs válasza Agent87 (#3916) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nyílván, ha mozgatnod kell a gépet, bármi miatt, akkor a képstabilizátor nemhogy előny, de hátrány, olyankor ki kell kapcsolni.

(#3918) Diablo1


Diablo1
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült beszereznem a K20D-mhez egy Metz 58AF-1 vakut. Csak azt szeretném kérdezni, hogy be lehet-e állítani a gépet vagy a vakut úgy, hogy sötétben, AF állításkor ne a külső vaku piros ledjét használja, hanem magát a vakut villogtassa?
Előre is köszönöm a választ! :R

(#3919) tbs válasza Diablo1 (#3918) üzenetére


tbs
addikt

Nem.

(#3920) Diablo1 válasza tbs (#3919) üzenetére


Diablo1
csendes tag

OK, köszönöm. :)

(#3921) BiriBum válasza Diablo1 (#3918) üzenetére


BiriBum
őstag

Megjegyzem, sokkal jobban jársz a külső vaku által vetített rácsos mintázattal, amivel sokkal hamarabb és biztosabban talál fókuszt, mint a stroboszkópként használt beépítettel. (Az utóbbi az akkut is meríti rendesen).

(#3922) Degeczi válasza BiriBum (#3921) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az egyetlen gond lehet, h a vaku AF segédfényének sok az IR összetevője, így ha az obi nincsen erre korrigálva, előfordulhat, h ilyenkor félrefókuszál

bár ez állítólag csak bevonat kérdése pár lencsetagon, vannak pl. olyan Sigmák, amik hírhedtek erről a problémáról (pl. az 50-150/2.8)

(#3923) Döme01


Döme01
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy K200-ast. PhotoMe-vel megnéztem az expó-számot, 560 környéke. A képek fájlneve pedig 9500 körül jár. Kezdjek aggódni, vagy a fájlnév teljesen mást jelent? Megbízható a PhotoMe ilyen szempontból?

Köszönöm!

(#3924) adik válasza Döme01 (#3923) üzenetére


adik
őstag

Összevissza kezdődik a fájlszámozása tudtommal (legalábbis eddig amennyit láttam)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#3925) Döme01 válasza adik (#3924) üzenetére


Döme01
csendes tag

Ez meglepő, van rá valami magyarázat? Ilyet még nem tapasztaltam. Mindenesetre köszönöm a választ!

(#3926) Zoli bácsi válasza Döme01 (#3925) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Olyan memóriakártyát tettél bele, amin voltak fájlok, aztán folytatta a számozást. Menübe be lehet állítani hogyan számozzon.

(#3927) Degeczi válasza Döme01 (#3923) üzenetére


Degeczi
nagyúr

PhotoMe a megbízható, a filenév semmit nem jelent
(amúgyis érdemes átneveztetni már a képletöltés során vmi beszédesre, pl. "dátum+időpont" kezdetűre)

(#3928) ottkar válasza Zoli bácsi (#3926) üzenetére


ottkar
addikt

Az én gépembe hiába teszek bármilyen kártyát az mindíg a felvételszámot írja ki. Tök nem törődik milyen szám van a kártyán.Volt olyan kártya amit 2800 felvételszámmal tettem vissza a gép nyugodtan írta az ötezres számot mert ott járt. Letörölhetek bármennyi felvételt akkor is a következő felvételt számolja.

[ Szerkesztve ]

(#3929) Döme01 válasza Zoli bácsi (#3926) üzenetére


Döme01
csendes tag

Totál új memóriakártyát raktam bele (meg is küzdöttem, mire lehámoztam róla a csomagolást :)). Amúgy az index fórumon is kaptam választ a kérdésemre, mégpedig ha korábban egy használt (adott esetemben 9500 expós) memóriakártyát raktak a gépbe kipróbálás stb. gyanánt, akkor azt a számot folytatta a fájlnévben, mivel ilyenkor mindig a nagyobbat veszi alapul a számozáshoz. Nem jöttem volna rá magamtól. :)

Mindenesetre köszönöm a hozzászólásokat!

(#3930) BiriBum válasza Döme01 (#3929) üzenetére


BiriBum
őstag

Halkan hozzátenném, hogy pár ezer expóval is még gyerek az a váz... :U

(#3931) Döme01 válasza BiriBum (#3930) üzenetére


Döme01
csendes tag

Igazad van, csak nem mindegy, hogy más teszi bele az első 10 000 expót, vagy én. :)

(#3932) BiriBum válasza Döme01 (#3931) üzenetére


BiriBum
őstag

Szerintem expó és expó között nincs különbség, nem olyan, mint kocsinál a km. Nyomsz egy vastag sorozatot, az már pár tucat kép. Abban, már sokkal inkább van differencia, hogy milyen fizikai behatások érték a gépet, azaz mennyire vigyáztak rá.

(#3933) SeatZola


SeatZola
őstag

Sajnos: [link] :O

Rappi

(#3934) Atis707


Atis707
tag

Nem szeretnék bepofátlankodni Pentax program A gépemmel a digitális gépek topicjába ( de más pentax topic nincs :F ) de egy nagyon amatőr kérdésem lenne. Hogy tudom fölnyitni a rekeszt ahol a film van?...Fater tette bele, de ő messze van most, se youtubon, se google-n nem találtam leírást. Minden elképzelhetőt kipróbáltam (ami nem okoz kárt) de nem sikerült sehogyse :U Talán az újabbak is ugyan úgy vannak megépítve...1-2kép:
[link][link][link]

[ Szerkesztve ]

(#3935) Szten Márs válasza Atis707 (#3934) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A hátuljáról kérnénk inkább képet ;)

(#3936) jeni válasza Atis707 (#3934) üzenetére


jeni
félisten

Nézzél körbe a vázon,hogy van-e valamilyen kis kapcsoló oldalt lehetséges.Ha mégis jó a negatív benne (bár nem tudom meddig áll el egy film a vázban) akkor tekerd vissza a negatív filmet a tokba :K

(#3937) Zoli bácsi válasza Atis707 (#3934) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem láttam ám én sem ilyet, de próbáld meg úgy, ahogy a Praktikából kiveszem. A film visszatekerő kart föl lehet húzni, és ha jól meghúzod fölfele, kinyílik a gép hátulja. Több filmes gépnél így működött. Hátha.. :)

(#3938) Atis707 válasza Zoli bácsi (#3937) üzenetére


Atis707
tag

Köszi ez bejött...majdnem megkönnyeztem már mikor kinyílt, dél óta szórakoztam vele :O

még 1x köszi :R

(#3939) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Pentax K-7 tesztek:

Imaging-resoruce és pixinfo

(#3940) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

Pentax helicoid közgyűrűről mi a véleményetek?
mennyire használható értelmesen ez a 26-46 mm-es tartomány?
megéri a változtatható leképezést 5x annyiért mint egy sima manuál közgyűrűsor?
nyilván kevésbé macerásabb...

elsősorban Mercutio_-t kérdezném (vagy akinek volt vele tapasztalata), nála láttam indexen is eladót.
itt egy másik is: [link]

coito ergo sum...

(#3941) Mercutio_ válasza macskajancsi (#3940) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én szerettem, mert praktikus a fokozatmentesen állíthatóság, és amikor 13-ért eladtam még nagyon barátinak számított az ár, mert elég ritka cucc :K
Egyébként úgy az igazi, ha van mellé sima közgyűrűsorod, mert van olyan szitu, amikor kevés még a 46mm is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3942) Mercutio_


Mercutio_
félisten

adik-ot ha valaki látja, vagy szokott vele beszélni szóljon neki kérem, hogy írtam egy privit :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3943) macskajancsi válasza Mercutio_ (#3941) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

köszi! :R

coito ergo sum...

(#3944) Stitch válasza Szten Márs (#3939) üzenetére


Stitch
őstag

Hááát...egy ilyen árkategóriájú gépnek szerintem jobban kéne teljesítenie ISO1600-on...meg hotpixellel is tele van.

(#3945) Szten Márs válasza Stitch (#3944) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha RAW-ból konvertálsz, akkor azok el is tűnnek, legalábbis adobe programokkal: [link] na meg az lehet hibásan gyártott szenzor miatt is - sőt simán valószínű, hogy erről lesz szó, előfordul. Egyébként JPG-ben én nem is látom értelmét nézegetni az ilyen magas ISO-n lőtt képeket, de kinek hogy ugyebár.

Ettől függetlenül ezek a tesztképek itt valóban zajosak. Ugyanakkor pedig abszolúte nem tűnik rossznak az imaging-resource teszt alapján, vess csak ide egy pillantást, összehasonlítva a Nikon D300-al, meg Canon EOS 50D-vel: [link]

"The Canon EOS 50D appears to be the noisiest, but that's no surprise, since it has the smallest photosites of the group (15.1 megapixels and a slightly smaller sensor). The 14.6-megapixel Pentax K-7 appears to be only slightly noisier than the Nikon D300, which is actually very good performance, considering the 12.3-megapixel Nikon D300 has larger photosites."

Úgy vélem, ez több, mint remek szereplés a Pentaxtól - ez alapján a teszt alapján.

[ Szerkesztve ]

(#3946) BEE válasza Szten Márs (#3945) üzenetére


BEE
addikt

És ha még hozzátesszük azt is hogy a Nikonok már a RAW-ban is zajtszűrnek...

BEE :))

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3947) picstike


picstike
tag

Gyári PENTAX D-LI50 Li-ion akkumulátor (1.500 mAh) 1x használt
pár hónapos gépem 3-ik akkuja vollt
8000ft
TAMRON (Pentax) AF SP 70-200 mm f/2.8 SP LD Di IF minden tartozékkal garival szép állapotban 140eft irányáron

(#3948) ottkar válasza macskajancsi (#3940) üzenetére


ottkar
addikt

Közgyűrűvel 1:1-es leképezést az optika gyújtótávolságával megegyező mérettel kapsz.

(#3949) Diablo1


Diablo1
csendes tag

Sziasztok!
A manuális Pentax 50mm-es, f1.4-es obik között képminőségben van különbség?
Én hirtelen 6 fajtát találtam: 1; 2; 3; 4-6.
Előre is köszi a választ! :)

(#3950) hcs57 válasza Diablo1 (#3949) üzenetére


hcs57
őstag

Nem nagy esélyed lenne észrevenni a különbséget közöttük. Bármelyik igen szépen rajzol 2.8-as blendétől.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.