Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3501) Hooper válasza Mercutio_ (#3486) üzenetére


Hooper
őstag

Használtan olyan 50-60 között gondoltam érte, szóval mág azis lehet h érdekelne...de sajnos úgy h nemtudom h érek e el vele azon a területen ahol használnám a kitobihoz képest érezhető minőség javulást, necces belevágni :F

(#3502) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ez megért 5000 Ft-ot?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3503) tbs válasza philoxenia (#3502) üzenetére


tbs
addikt

Attól függ mit szeretnél. :)

(#3504) philoxenia válasza tbs (#3503) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fotózni vele :D mondjuk portré arcra ilyesmi....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3505) Mercutio_ válasza philoxenia (#3504) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha hozzáadom a szálltási költséget Soósnál kapsz ennyirért egy Auto-Chinon 135/2.8 K-bajonetes manuál obit, aminél nem kell konverterrel tökölni és a maga nemében elég korrekt kis obi.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3506) philoxenia válasza Mercutio_ (#3505) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Néztem ma is, de azok az obik mindig az eladva árkategóriában vannak.... :U Ha pesti lennék és a közelben laknék, talán... Mire az internetre fölkerülnek már el vannak adva. :( Nem érné meg fölutazni sem, még ha ingyen van sem.... Majd fél nap... Amúgy is kíváncsi vagyok a manuálra a K10D-n, gyakorolni vettem, max 5000-et veszíthetek rajta... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3507) BiriBum válasza philoxenia (#3506) üzenetére


BiriBum
őstag

Te vetted meg végül? Ha még nem, azért érdemes egy Chinon 135-öst kivárni. Az M42-es adapteres játékot én még nem próbáltam, erről az objektívről pedig nehéz optikai tekintetben nyilatkozni, de 5ezret (2-3 pizza ára) valószínűleg megér.

(#3508) Mercutio_ válasza philoxenia (#3506) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha gondolod és nem sürgős megpróbálok levadászni neked egy 135/2.8 k-s obit Soósnál :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3509) BEE válasza philoxenia (#3506) üzenetére


BEE
addikt

135-ös M42 obiban egy Jupiter 37A-t próbálj levadászni.
Nagyon jó és nincs ára, nemrég 4000 körül láttam egyet a vaterán.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3510) Allien válasza Mercutio_ (#3508) üzenetére


Allien
veterán

Bennem is felmerült a 135-s vétele, bár még nem jöttem rá, mire is tudnám használni ezt a kb 200mm-s részt (na azért ez nem teljesen igaz természetesen). :DDD Előnye a kit obihoz képest a fényerő tuti sokat segíthetne bizonyos esetekben. A kép minőség is gondolom jobb. Már csak az nem tiszta, hogy a 3,5 illetve 2,8 közül melyik lenne jobb képminőségben. :F Elvileg gondolom a 2,8 jobb lenne, de ki tudja. :B Választék az van bőven, látszólag. Az is tuti, hogy 10E körül max, amit rá áldoznék, kérdés, melyik éri meg. :B

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3511) ottkar válasza Allien (#3510) üzenetére


ottkar
addikt

A fényerő semennyiben nem befolyásolja a képminőséget. A Chinon Takumar Jupiter Ricoh Zeiss optikák jók. A Görlitzi gyártmányú optikák gyengék, a Drezdaiak közepesek. A Pentacon pld Drezdai. Én pld vettem 11 ezerért Carenar felíratú optikát (135mm) amiről nem tudtam pontosan egyértelműen kideríteni hogy milyen gyártmány, de nagy valószínűséggel Zeiss. Nagyon jó képet ad. Portréhoz és középtelének nagyon jó a 135-ös.

[ Szerkesztve ]

(#3512) philoxenia válasza Mercutio_ (#3508) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Köszönöm a felajánlást, most üzleteltem tbs fórumtárssal egy K bajonettest, kettő már elég lesz.... :U :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3513) inzsellér válasza germanh (#3454) üzenetére


inzsellér
tag

Múlt héten megvettem a Hama 180-t, mert a 160-as kicsit kicsinek tünt (és a környéken nem volt Kata 445) nagyon sok fér bele, de egy délután alatt leszakadt a vállam, mert 1,7 kg a Kata 0,7 kg-val szemben, és még a 160-as is 1,4 kg. Úgyhogy ha ezt el akarod kerülni, vedd inkább a Katát.

(#3514) Mercutio_ válasza philoxenia (#3512) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kis huncut :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3515) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Lenne egy eladó SMC 50-200as pentax obim. Dobozban, mindennel. Még garis.
Érdekelne valakit?

(#3516) bLaCkDoGoNe válasza ottkar (#3511) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ezt én is most tapasztaltam meg, vasárnap az Állatkertben szinte végig csak a 3,5/135 Sonnar-ral fotóztam. Itthon meg csak ámultam és bámultam, hogy milyen képeket csinál. Azóta szinte csak ezt meg az 1,8/50-es Pancolar-t használom, a többi obi pihenhet.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#3517) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Skacok kellene nekem megbízható e-bay-es eladó aki árul Pentaxhoz fordítógyűrűt és vastagabb nyakpántot, valakinek tipp?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3518) inzsellér válasza Mercutio_ (#3517) üzenetére


inzsellér
tag

Én most vettem a ediginél (Mamut) 7cm szélesneoprén Lowepro Voyager C nyakpántot 4890-ért, nem olcsó, de qrva jó

(#3519) Mercutio_ válasza inzsellér (#3518) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vékonynak tűnik, mármint vastagságra :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3520) inzsellér válasza Mercutio_ (#3519) üzenetére


inzsellér
tag

Mihez képest? 7 mm vastag a pántrész

(#3521) Gubro válasza inzsellér (#3520) üzenetére


Gubro
senior tag

Vastag vs széles, szerintem ezen akadt meg :)

(#3522) BEE válasza bLaCkDoGoNe (#3516) üzenetére


BEE
addikt

Na csak vigyázz !
Engem is a Jupiter meg a Pancolar vittek az erőteljes pénztárcanyitogatásba.

BEE ;]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3523) inzsellér válasza Gubro (#3521) üzenetére


inzsellér
tag

Pontos adatok: felszerelve teljes hossz 1100 mm, a neoprénből készült pánt hossza 400 mm, vastagsága 7 mm, szélessége 55-65 mm között, a memóriatartóba két kártya fér............

(#3524) Gubro válasza inzsellér (#3523) üzenetére


Gubro
senior tag

Dobsz róla egy fotót?
Köszi

(#3525) inzsellér válasza Gubro (#3524) üzenetére


inzsellér
tag

[

(#3526) Gubro válasza inzsellér (#3525) üzenetére


Gubro
senior tag

Köszi, ez egy kicsit komolyabbnak tűnik a gyárinál.

(#3527) Darkness1


Darkness1
aktív tag

Talán már volt róla szó, nem találom: K200D-vel a Sanyo eneloop és Varta ready2use típusokon kívül más AA akku működik rendesen?

No stress, no work Today!

(#3528) Hooper válasza Darkness1 (#3527) üzenetére


Hooper
őstag

működik minden elemmel.. más kérdés h nem érdemes szerintem!
itt viszont k200D tulajok.. Nektek az elem kijelzés mennyivel előre szól?
nekem csomószor van, h a státusz kijelzőn felet ír, de az LCD infó képernyőjén még telinek jelzni. van h ki be kapcs, és megint fullon van, és még jó is elég sokáig.. de van h pár kép után már le is merül.
Lehet kicsit beteg az elem állapot visszajelzés?
mondjuk van tartalék.. csak idegesítő, h össze vissza jelez.

ja és mégvalami:

A képen látható alkatrészt, ami a napellenzőről levehető, tudok valahol szerezni? elvesztettem :(((

[ Szerkesztve ]

(#3529) Darkness1 válasza Hooper (#3528) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Bizonyos újratölthető AA akku típusok esetén hibás a töltöttség kijelzés. Alighanem szoftverhiba. Viszont az általam említett típusok esetében helyesen működik a kijelzés. Csak épp elég kevés helyen kaphatóak, emiatt érdekel, hogy van-e még más ami jó és egyben sok helyen kapható.

No stress, no work Today!

(#3530) Hooper válasza Darkness1 (#3529) üzenetére


Hooper
őstag

Én varta ready2use elemeket használok.. van belőle 4 garnitúra. Teljesen megvagyok velük elégedve. Az extreme digiben érdemes venni szerintem, máshol drágább.
Eneloopot elég sok helyen lehet kapni.

(#3531) macskajancsi válasza Hooper (#3528) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

ebay? :F
más ötletem nincs... vagy veszel kompletten egy új napellenzőt.

egyébként már rég fúrja az oldalam: ez mire szolgál? :B

coito ergo sum...

(#3532) Darkness1 válasza Hooper (#3530) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Akkor biztos rossz helyen nézegettem eddig. Úgy látom kénytelen leszek elcaplatni a Mammutba.

No stress, no work Today!

(#3533) Hooper válasza macskajancsi (#3531) üzenetére


Hooper
őstag

Elvileg az szűrő, pl cirkular polár amin van az a "tekerő" így napellenzővel is használható, ha azt leveszed.
gyakorlatilag nekem eddig arra volt jó, hogy elvesztettem :D
mind1, a másik napellenzőn van 1 csak kár érte.

(#3534) Allien válasza Hooper (#3530) üzenetére


Allien
veterán

Ez nem feltétlenül igaz ebben a formájában. ;) Ready2-t pl itt a PH-n is lehet kapni (legalábbis eddig itt vettem vagy 3-4 garnitúrát 2E pénzért). Eneloop-ot mondjuk meg az edigiben érdemes venni, de a 8-s kiszerelésben, mert úgy jóval olcsóbban jön ki. :K

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#3535) macskajancsi válasza Hooper (#3533) üzenetére


macskajancsi
aktív tag

áááá, így már világos. köszi!

coito ergo sum...

(#3536) BiriBum


BiriBum
őstag

Szerintetek az igaz lehet, hogy a K7 nem eszi a Sigma 17-70-et? Egyáltalán milyen objektívek lehetnek inkompatibilisek az új vázzal? :F
Nem mintha nagyon fenyegetne a lottó ötös, :Y csak kíváncsi vagyok. (A K10D sokáig nem fog kiesni a pikszisből, hacsak nem produkál valami javíthatatlan hibát.)

(#3537) BiriBum válasza Hooper (#3528) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha nem akarsz gyárit:
[link]
[link]
[link]

(#3538) jeni


jeni
félisten

Van a Vaterán egy Pentax K10D+18-55 KIT obi, összes tartozékkal,dobozosan 70e.Ft-ért.

Szépség hibája az,hogy minden bekapcsolásnál be kell írni a dátumot,illetve páralecsapódás miatt rozsdafoltok vannak rajta belül,jaa még egy-két pötty van a prizmán vagy az CCD-n.

Mennyi lehet a javíttatása a gépnek :F

(#3539) BEE válasza BiriBum (#3536) üzenetére


BEE
addikt

Elvileg ugyanolyan mindenevő kell legyen mint az elődei,
hiszen KAF2 szabványú bajonet van rajta.
Ez eddig minden más gépen működött.
Ha mégis gond van, az valószínűleg a Sigma sara, mert nem vették meg
a Pentax kommunikációs rendszert, hanem visszafejtik a működés alapján.
Állítólag...
Így meg adódhat pl olyan eleme a rendszernek amit eddig nem használtak,
de most a K7 elővenné.
Meg azért sántít is a kijelentés kicsit, mert hány K7-en próbálhattak ki
hány 17-70-et a valóságban ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3540) inzsellér válasza Gubro (#3526) üzenetére


inzsellér
tag

A különbség lényíegesen nagyobb, mivel a gyári csak 30 mm széles, és kb. 2 mm vastag, tehát a nyakadra jutó terhelés a Lowepro-nál kevesebb, mint feleakkora, és a nagyobb vastagság miatt nincs akkora "bevágásérzés". És melegben a neopren szellőzik, nem ragad

(#3541) Gubro válasza inzsellér (#3540) üzenetére


Gubro
senior tag

Persze, nem is vitattam, a "kicsit komolyabbnak tűnik" az igazából a "sokkal komolyabbnak tűnik"-et akarta jelenteni.
Tényleg szép darab, ha még pirossal bele is lenne hímezve a "Pentax" felirat, akkor lenne az igazi :-)

(#3542) inzsellér válasza Gubro (#3541) üzenetére


inzsellér
tag

a) variáció: levágom az eredetiről a két piros Pentax piros feliratot, és ráragasztom az újra
b) variáció: 10e-ért már rá is hímezik Buzsákon
c) variáció: felveszem a Pentaxos sapkámat, hátha valaki nem tudja elolvasni, mi van a gépre írva

(#3543) Mercutio_ válasza inzsellér (#3542) üzenetére


Mercutio_
félisten

d variáció: Veszel egy ilyet e-bay-ről :DDD Bár ez lehet, hogy vékonyabb mint a tiéd :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3544) Mercutio_


Mercutio_
félisten

De van még olcsóbban is, bár sehol nem írják a vastagságot, vagy én vagyok béna :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3545) inzsellér válasza Mercutio_ (#3544) üzenetére


inzsellér
tag

Ha én ezt hamarabb látom... Most szégyenszemre jöhetek a következő talira ezzel a drága nóném-mel (de legalább kényelmes)

(#3546) Gubro


Gubro
senior tag

Tumax vakukról van valakinek tapasztalata?

(#3547) Diablo1


Diablo1
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég egy Pentax K20D tulajdonosa lettem, és lenne vele kapcsolatban pár kérdésem:
1. Nálatok is halk a fényképező hangszórójának "csipogása", pl. mikor beállította az élességet? Régebbi kompakt gépeim és egy Canon 450D is sokkal hangosabban "csipog" :DDD .
2. Nálam a raw képek nagyságrendekkel életlenebbek, mint a JPG képek akár ACDSee-vel, akár a Pentax Photo Browser-rel, akár más programmal nézem. Canon 450D-nél ez pont fordítva van. Ez mindenkinél így van?
3. Szerintetek a Sigma 70-300 APO DG Macro vagy a Sigma 28-300 DG Macro csinál jobb képet 200 és 300mm között lehetőleg minél nagyobb rekeszen. Több tesztképet is néztem, és legtöbbször a 28-300 tűnt jobbnak, de nem sokkal. Nekem a képminőség a legfontosabb, ti melyiket ajánlanátok? Egy példa: 70-300; 28-300.
4. Olvastam, hogy a régi filmes gépekre való objektíveket is rá lehet rakni a gépre, úgyhogy körbenéztem az Ebay-en és láttam Pentax K, M42 és T2 bajonettes obikat is, amelyekhez azt írták, hogy kompatibilisek a K20D-vel.
Kisebb keresgélés után arra jutottam, hogy ugye a Pentax K bajonetteseket csak fel kell rakni, az M42-höz kell egy Pentax K - M42 adapter, de most a T2-höz milyen adapter kell? Egy Pentax K - T2, vagy Pentax K - M42 és M42 - T2 is?
5. Valamint mind a Pentax K, M42 és T2 bajonetekkel is átmegy az obiból a gépbe rekesz info és ahhoz tudja automatán állítani a gép az isot és záridőt, vagy mégsem?
Ez M42 és T2 obik esetén attól függ, hogy van-e chip az adaptergyűrűn?
6. Illetve, azt hogy tudom eldönteni, hogy egy manuális obi tud-e autómatán rekeszt állítani vagy sem?
Ha valaki esetleg tudna linkelni egy jó weboldalt, ahol ezen bajonettek közötti különbségek rendesen le vannak írva, azt megköszönném!
Bocsi a sok kérdésért, és előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#3548) ottkar válasza Diablo1 (#3547) üzenetére


ottkar
addikt

Rekesz a házból csak az ún. A blendeállású K bajonettes manuáloptikákkal van mással csak kézi rekesz van. Menetes optikákkal hogyan menne bármilyen elektromos jel át? Fénymérés és élességvisszajelzés meg stabilizátor van ha be van a setupban a külső optika engedélyezve. T2 menet K bajonettre ugyanúgy van mint M42 K-ra. A T2 ún távcsőmenet M42x0,75-ös, távcsőboltban lehet kapni.

(Mellesleg az A blendeállású K bajonettnek van egy elektromos érintkezője ami miatt a váz tudja a blendét állítani)

[ Szerkesztve ]

(#3549) ottkar válasza Diablo1 (#3547) üzenetére


ottkar
addikt

Ez egy 28-80-as A-s optika jobb mint a kitobi és eladó. Pentax K bajonettes.

[ Szerkesztve ]

(#3550) Szten Márs válasza Diablo1 (#3547) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A raw képek nem nézegetésre valók, amíg nem hívjuk elő őket :D

A Sigma 70-300 igencsak felejtős, főleg 200-300mm között, a másikat nem ismerem. Egy Pentax 55-300 lenne leginkább ajánlott, bár drágább sajna, mindenesetre úgy érzem megéri gyűjteni rá, főleg ha a 200-300 mm közötti tartomány a leglényegesebb.

A többit megválaszolták előttem. (Mondjuk szvsz ISO-t ne a gép válasszon, hanem te, de ez nem tartozik a kérdéshez.)

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Pentax DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.