- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Meggyi001: Nyilvános wc-k.....még mindig hiánypótló...
- Meggyi001: Anya, tudsz segíteni a matekban?....Nem érek rá kisfiam, majd segít a ChatGPT...
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- KRTLPC: Ki és hogyan élt túl? Volt ám fennakadás
- Rap, Hip-hop 90'
- Gurulunk, WAZE?!
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
LOGOUT
Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Yepp - korlátlan belföldi net kötöttségek nélkül
Yettel Full - kombináld rugalmasan a kedvezményekért
Új hozzászólás Aktív témák
-
polonic
félisten
Köszi az infokat.
Pont most érkezett sms, hogy a csomag a kézbesítőnél van. Email mondjuk nem. Na jól van, akkor örülünk és várunk.Nem kértem papír alapú számlát a vásárlásról. Hol találom majd az elektronikus számlát?
-
TeeJay
félisten
Jövőre új frekvenciaértékesítés lehet? [link]
Na lesz közös 4ig és Cetin/Yettel hálózat használat? -
asdf_
veterán
válasz
burgatshow #86494 üzenetére
Szintén zenész. Reggel 8-kor nézem a csomagszámot, hogy jön-e ma, vagy sem, semmi mozdulás, így elmegyek melóba, majd másfél óra múlva megjelennek a pakkal. Ami reggel 6-kor már a teherautón volt, csak ezt én 8-kor nem láttam, csak utólag, mert isten tudja miért, a nyomkövetős oldal 3-4 óra késében volt a valósághoz képest.
-
TeeJay
félisten
Ennek fényében fura hogy a B3 és B20 mellé 3G leállítással B1 és B7-et hoznak 4G-re plusz még a csonka B28-at is
Mivel a legtöbb teló max 3CA képes így a B1-et vagy B7-et 5G only-ra is nyomhatták volna ha lehet és akkor azzal nagyobb körben lehet nagyobb sebességet.Nekem tegnap frissült a telefonon a ROM de továbbra sem látja egyik Redmi sem a B20-at csak B3-at listáz amin éppen a telefon van, ha meg B20-ra megy mert nincs más akkor meg csak B20-at listáz. Mintha valami limit lenne, fene tudja mit állítottak de nem szimpatikus mert így B3-at akarja preferálni a telefon addig amíg nem annyira gyenge már a jel hogy átmászik másik B3-ra vagy ha nincs másik B3 akkor B20-ra
-
polonic
félisten
válasz
Viktor0610 #86482 üzenetére
Remélem, úgy lesz.
Bár korábban fel sem tűnt. Az sms-ben egy teljesen más rendelési azonosító van. És mai dátum van megadva szállításra.
Az e-mailben pedig az eredeti azonosító van.
Van itt furcsaság.
Az MPL szállítás előző napján szokott értesítést küldeni?
-
tomp
félisten
Alacsony frekin azért nincs rendes sebesség mert ezt a DSS hülyeséget erőltetik rajta...
De alacsony frekin is lehet tisztességes 5G-t adni csak kukázni kell mellőle a 4G-t.
20MHz-en egy tiszta 5G 400Mbitet tud. Ez azért messze nem 4G sebesség 1frekivel!
N28-on a maga kis 5MHz-es blokkjával is 100Mbitre lenne képes DSS nélkül!
Utóbbi jelenleg B28-ként max 43Mbitet tud kipréselni magából közvetlen rálátással. -
p2pp
őstag
válasz
Viktor0610 #86488 üzenetére
Olyan, mint #84486.
Azt vártam, h nem olyan csiga lesz, hanem rakéta.
A Balcsin tavaly Füreden a 700/50 az már tetszett!
De amire várok, azt majd a sokadik G hozza el, ha elhozza. A Yettel tele van frekivel rogyásig pont az 5G-re való 3500-al, amit mint írt írtam korábban "vezetékes" TV+Net-re is szerettek volna használni.
Bár abból nemtom mi lesz, mert oda rengeteg állomás kellene. Így hiába az a rengeteg freki.
Nemtom mi a tervük vele? -
-
p2pp
őstag
válasz
INGJOKE #86485 üzenetére
Nálam az 5G továbbra is egy parasztvakítás.
Csak a 3500-as frekit tartom a 5G-nek.
Azon hasít is rendesen.
700/50-es Speed már alakul.
De sokkal többet vártam tőle.
Pl. Usa mmWave. Ott a 3600-as a Speedtest.
Az alacsony frekin hiába írja ki az 5G feliratot.
Jó ha a 4G sebességét hozza, ha hozza!
Nincs mögötte felhordó gerinchálózat.
Ennyi! -
-
inf3rno
nagyúr
válasz
Viktor0610 #86479 üzenetére
Köszi! Legalább nem megy el rá több időm feleslegesen.
-
-
-
-
-
polonic
félisten
Kaptam sms-t és emailt is, hogy a rendelés állapota megváltozott. A rendelés aktuális állapota linket megnyitva most kiszállítás alatt státuszt mutat.
Ez azt jelenti, hogy holnap megkaphatom a csomagot?
Csak mert hétfőn még azt mondták, hogy a héten nem lesz készülékük. -
#76055552
törölt tag
-
Landsmann
addikt
válasz
inf3rno #86467 üzenetére
Ott a lényeg, hogy "új dolgozói előfizetés vásárlása esetén". Mivel neked már volt ilyen előfizetésed, így nem minősül újnak akkor sem, ha újra hűséget vállalsz. Új akkor lett volna az előfizetés, ha új számmal kötöd, esetleg ha a szabályok megengedik, hogy egy meglévő kártyás számot bevigyél az előfizetésbe.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
INGJOKE #86468 üzenetére
Igazából csak annyi érdekel, hogy jogos e a követelés vagy sem. Ha nem jogos, akkor elengedem. Ha jogos, akkor teszek egy próbát vele. Aztán akár kilyukadhatunk GVH-hoz vagy fogyasztóvédelemhez is. Van 5-10 percem írni egy levelet vagy felhívni őket. Elég jó órabér, ha 15k-t fizetnek érte... Nem idegeskedek ezzel kapcsolatban egyáltalán, de a pénz az pénz. :-)
-
inf3rno
nagyúr
Na előkerestem közben az SMS-t, amit kaptam:
"Valentin napi ajánlat a Telenortól!
Most 15000Ft kedvezményt adunk bármelyik készülékünk árából új dolgozói előfizetés vásárlása esetén 2 év hűséggel + 100GB adat 30 napra.
feb 3 és márc 10 között"Konkrétan annyi történt, hogy feb 8 bementem a számla tulajjal, mert a régi készülékem kuka volt, bevittem a SIM kártyámat, és vettem egy új telot bankkártyás fizetéssel 2 év hűséggel ehhez a dolgozói előfizetéshez. Amint belekerült a SIM kártya, jött az SMS a fenti flottás kedvezményről. A számla 5 perccel későbbre szól.
Na most ennek az egyik értelmezése, hogy ez már egy meglévő előfizetés, és nem járt volna a kedvezmény, a másik értelmezése, hogy mivel kötöttünk 2 év hűséget, ezért megszűnt a régi és ez egy új előfizetés ugyanazzal a telefonszámmal, és járt volna a kedvezmény. Ennek a másodiknak némileg ellentmond, hogy csak számlát és jótállási jegyet kaptunk, szerződés másolatot nem. Nyilván ha járt volna a kedvezmény, akkor elkezdem cseszegetni a Telenor ügyfélszolgálatot, hogy adják vissza a pénzem egy részét meg hogy adjanak 100GB adatot. Esetleg akinek már volt ilyenje el tudná mondani, hogy melyik a helyes értelmezése a dolognak?
-
Wajk
addikt
válasz
burgatshow #86459 üzenetére
11-es széria modem: 14nm Intel XMM7660
12-es széria modem: 7nm Qualcomm Snapdragon X55
13-as széria modem: 5nm Qualcomm Snapdragon X60 -
#08176384
törölt tag
válasz
burgatshow #86459 üzenetére
Tipp: Az új ios béta tegnap jött ki és van benne modem frissítés, Yettel szolgáltatói csomag (Carrier Bundle) a Telenor helyett. Egy próbát megér. Aki meg türelmes, jövő kedden RC verzió, kb két hét és kint lesz a publikus 15.4.
-
#08176384
törölt tag
válasz
bigdady #86453 üzenetére
A 12es szériában nem Intel chipes az 5G rész? Nekem 13 pro max van (ez már 100% snapdragon 5G) chip és nem jelentkezik Telenor 5G probléma. Talán annyi, hogy gyengébb jel mellett viszonylag hamar levált 4G-re. Ez csak ötlet, lehet, hogy az sem Inteles már. Anno az Intel chipes iPhoneokkal azért voltak régen is hálózati problémák emlékeim szerint, én is szívtam velük néhány alkalommal. Amúgy emlékszem amikor volt a sorozatos iPhone hiba a Telenor hálózatban, először el se akarták ismerni. Ennek fejleménye lett, hogy elkezdte kitiltani a Telenor az iphoneokat a hálózatából, amiket nem ő adott el. Az volt az ürügy, hogy a külföldön tiltólistás az adott készülék, ami persze nem volt igaz, mivel a Magyarországon nem tőle vett iPhone-okát is kilőtte a Telenor hálózatból (más hálón remekül működtek). Utána volt a nagy botrány és lett végül megoldás, kénytelen volt javítani a hálózatot a cég.
-
bigdady
nagyúr
Hali
Iphone 12 Mini Ios 15.3.1-en rendre elmegy a mobilnet és csak repülő mód ki be oldja meg. Másnál is?
Sim csere is volt már, azóta ritkábban de előfordul.
Megint valami fos Ios vagy fos telenor vagy mindkettő hiba?
Kb 15.2 vagy 15.3 óta csinálja kb illetve mióta telenor 5g van. Nekem legfőképp utazás közben van ez mintha egyik toronyból nem kapcsolódna át rendesen a másikra ahogy haladok pedig térerő van dögivel csak mobilnet nincs alatta -
TeeJay
félisten
Nem volt december óta MIUI frissítés, megnéztem párom telefonja is Redmi note 9s és ott sem listázza a B20-at. Enyém is csak akkor amikor direkt arra állítottam hogy csatlakozzon viszont akkor meg B3-at nem listáz. Restart semmi nem segít, ősszel vígan láttam Corvin negyedben B7-et meg másfelé B28-at is.
-
DrDobos
őstag
válasz
Viktor0610 #86444 üzenetére
Koszi:)
-
simpley
őstag
válasz
Viktor0610 #86441 üzenetére
-
-
DrDobos
őstag
Sziasztok!
A hivasertesito smst hol lehet lemondani?
-
-
simpley
őstag
Zöld út a felvásárlásnak: [link]
van egy olyan érzésem, hogy nem kell megszokjuk a "Yettel-t"
-
malor
aktív tag
válasz
TODI1111 #86435 üzenetére
Ha megengedsz egy személyes észrevételt, szerintem simán csak peches vagy.
Bárhol, bármilyen panaszkezelés csak attól függ, hogy ki foglalkozik vele. Nem mindenki alkalmas arra, hogy ilyen helyzetben a legmegfelelőbb döntéseket hozza. Aztán emiatt elindulhat egy nemkívánatos láncreakció.
Arról nem is beszélve, hogy a "hülye ügyfél" szindróma (aki emberekkel foglalkozik, az hamar megutálja őket) és a cégen belüli "kollegialitás" együtt nagyon félre tudja vinni a panaszkezelést.
Ezért néha érdemes beleállni ügyekbe. Nekem egyszer volt egy Telenoros sztorim. A honlapon lévő tájékoztatás és utána a megkötött szerződés között különbség volt. A szerződést egy hónapon belül fel lehetett szerencsére indoklás nélkül mondani - amikor rájöttem, hogy ezt jól benéztem és nem azt kaptam, amire számítottam. Elég sok szerződést olvasok, ez a munkám, így még meg is lepett, hogy ennyire palira tudtak venni, de hát ennyi. Felmondtam és kértem, hogy legalább írják át a honlapot. Nem írták át később sem. Felbosszantottak és bejelentettem hatóságnál (képekkel), hogy van egy félreérthetetlen honlap és ehhez egy teljesen másik szerződési feltétel, csatolva persze a panaszkezelés leveleit is. Hónapokkal később még valami kártérítést is kaptam, pedig nem is kértem semmit és nem is ezért csináltam, csak elfogadhatatlannak tartottam, hogy a Telenor honlapja lehet ennyire félrevezető mindenféle következmények nélkül. Pár ember nemtörődömsége miatt (lesz@rom mit vau-vau ez a hülye ügyfél). Simán benne volt a pakliban, hogy a honlapon elavult feltételek voltak és valaki nem végezte el rendesen a munkáját. Eszembe sem jutott, hogy ez szándékos céges policy lenne.
Pár hónapja egy állóporszívót vettünk. Tíz napig csak "nézegettük", vagyis a cicáink nézegették, hogy szokják. Igazából miattuk vettük, mert a normáltól féltek. Első használatnál vettük észre, hogy egy elég fontos részén van rajta egy kétirányú gyári repedés. Feleségem mindjárt rinyálni kezdett, én meg kínomban írtam az ügyfélszolgálatnak egy kedves üzenetet és fotókkal bemutattam a repedést. Kértam őket, hogy talán érdemes lenne a sorozatszám alapján a többi terméket is megnézni, mert ez gyártás közben történhetett. Ember ilyet akarva sem tudna előidézni. Leírtam persze a vásárlás okát, a cicás történetet. Hozzátettem, tudom, hogy sérült termék az nem garanciális javítás, elállni sem lehet csak úgy a vásárlástól, mert sérült termék esetén levonják a sérülés árát. Eszembe sem jutott úgy elállni, hogy úgy csinálok mintha nem is tudnék a hibáról.
Nagy meglepetésemre jött gyorsan a válasz, hogy továbbították a levelem egy illetékesnek. Nem is értettem. Az illetékes pár nap múlva a szervizbe küldött. A szervizben nagyon hülyén néztek rám, hogy mit akarok egy sérült termékkel. Vittem is az ügyfélszolgálattal a levelezést. Nem akarta a készülékkel együtt a levelezést is átvenni. Én meg ragaszkodtam hozzá. Mondtam, hogy ez legyen csak a javítási dokumentáció része. Pár nap múlva ki lett cserélve a repedt alkatrész a porszívón. Asszony örült, így én is. Szerencsém volt.
-
-
válasz
szabonagyur #86436 üzenetére
Szerintem (bízom benne) a panaszkivizsgálás eredménye az lesz, hogy simán kicserélik/elállhat.
-
szabonagyur
félisten
válasz
TODI1111 #86435 üzenetére
Akkor sajna a vége az lett, amit írtam, be kell bizonyítani, hogy vásárláskor megvolt a hiba
Ebből nem egyszerű jól kijönni.
Sajnos ha kikapsz ilyen ügyintézőt aki bele akar kötni valamibe akkor bele is köt és sajnos az, hogy becsületes voltál most inkább hátrány volt.
-
TODI1111
veterán
válasz
szabonagyur #86409 üzenetére
"De nem ebből van a gond, hogy Te nem elállni akartál alapból hanem csere készüléket az 5. napon? Ha jól olvasom többször is ezt írtad, hogy cseréltetni akartál egy hibás készüléket, és nem elállni tőle."
"Elvittem a készüléket az üzletbe leadni és érvényesíteni az elállási jogom ahol elmondtam, hogy hibás a készülék (nehogy újracsomagolják és eladják másnak) bár az elállási jog mindenféle indoklás nélkül megtehető."
Nem. Én elálláni akartam csak nem tudtam, hogy nem szabad becsületesnek és jóhiszeműnek lenni, ezért közöltem, hogy a készülék hibás. Miután leadtam a készüléket csak utána a panaszbejelentésnél közöltem velük, hogy nem vagyok hajlandó javított készüléket elfogadni csak új cserekészüléket vagy az elállási jog érvényesítését. Köszönöm az eddigi segítségeket és felvilágosítást. Ez egy érdekes történet volt, hogy más tanuljon a hibámból ami pedig abból adodott, hogy becsületesen és jóhiszeműen akartam eljárni. Visszajelzett a szolgáltató és közölték, hogy akkor hagyják jóvá az elállást miután a samsung igazolja, hogy a készülékkel tapasztalt hiba rendeltetés szerű használat mellett keletkezett, vagy gyártási hiba eredményezte. Nem tudom ez mennyi ideig tarthat főleg, hogy a készülék átal generált hibajelentést is elküldtem a samsungnak. -
TeeJay
félisten
Valamit állított a Telenor a hálózaton mert ha B3-ra csatlakozik a telefonom nem látja Cellmapper a B20 cellákat pedig 100% hogy olyan tornyon vagyok ahol régebben látta mindkettőt. Párom telefonjával is néztem ott is csak 3-4 B3-as cellát jelez B20-at nem
Persze ha manuálisan váltok B20-ra azzal az alkalmazással amit tegnap linkeltek ide akkor gyönyörűen felmegy B20-ra de akkor Cellmapper csak B20-at jelez vagy 2-3cellát B3-at nem
Elkezdik hátráltatni a CA mentes telefonokat hogy egyszerre csak egy band-et preferáljanak vagy mi? Pénteken is meglepő volt hogy 4-es villamos vonalon Allee és Corvin negyed között csomó tornyon van B28 de nekem végig csak B3-at jelzett cellmapper még B20-at sem láttam nemhogy mást.
-
Landsmann
addikt
Ahha. Ezt nem tudtam. Akkor most már nyugodtan aluszok. Majd kukkolom hálózat figyelő appokkal ha 5G-s helyen járok, hogy mit mutatnak. Szerencsére Telenoros kártya van benne, így a kártyásokat is felengedika hálóra. Majd valami kis netet is adok neki. Sebességet meg úgyis lehet mérni net nélkül. Debrecenben a nagytemplom előtti téren van lefedettség a Cellmapper szerint.
-
-
Landsmann
addikt
Akkor lehet elírtam. Nem emlékszek a 3500 és 3600 MHz közül melyik. Ezt írják a neten a támogattott sávokról: 5G bands1, 3, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78 SA/NSA.
Mintha 43 vagy 44 lenne a Telenoré az egyik amin szolgáltatnak. Az meg nincs a felsorolásban.ttps://www.mi.com/global/product/redmi-note-10-5g/specs
-
Bl.Gyo.
őstag
sziasztok. mobilnet kérdés. itthoni előfizetéses netem van, és volt egy pizza rendelő oldal ami rendesen ment. az oldal újított és azóta azt írja ki oldal nem elérhető, mint ha nem is létezne. viszont ugyan ez az oldal bejön vpn-t használva, és más nettel. mi lehet a baj, blokkolja a telenor? az említett oldal: [link]
-
asdf_
veterán
válasz
inf3rno #86418 üzenetére
Igen így van, hogy azonnalinak kell lennie.
Namost. Tegyük fel, hogy nem mobilcégről van szó (ők helyzeti előnyben vannak, mert iratalapú a szerződés és emellé történik vásárlás, tehát tudják pontosan, ki a vevő, fenti esetben pl. mondjuk pont emiatt is mehetne is akár az azonnali csere btw.). Bemegy Gipsz Jakab egy random boltba, vesz blokkosan(!) egy terméket (vagy bemondásra számlásan, ahol számlázórendszer van Gipsz Jakab, 1011 Bp. Arany János u. 1. címre) kp-val fizetve. Hazaviszi a terméket, megbuherálja, visszamegy faarccal, majd pedig ennek a Gipsz Jakabnak (akiről azt sem tudjuk, hogy ő tényleg Gipsz Jakab-e és ott lakik-e amit bemondott) bármilyen megbontásos vizsgálat nélkül (amire az értékesítő a, nem jogosult, b, nem is feltétlenül ért hozzá) puszira adjon vissza akár százezreket vagy cseréljen készüléket neki? Aztán kiderül, hogy tönkretette, kilopta, akármi, a bolt meg futhat Gipsz Jakab után? És ezt tényleg komolyan gondolta a bíróság? Józan paraszti ésszel is totális irrealitás. Hogy mobilnál maradjunk, ilyenből lesz az, ami vagy 15+ éve volt, amikor volt talán a két kamuflipes (alul nem volt mikrofon, csak le kellett hajtani egy műanyaglapot a billentyűzetről) Ericsson, eltérő hw-vel, megvették a drágát, szétszedték, belerakták az olcsóbb tesó elromlott/rontott alaplapját majd ment vissza 3 naposban, hogy elromlott, cserélték, aztán amikor a szerviz szétszedte a motyót, akkor volt meglepetés és lehetett két telefont leiírni veszteségként).
-
inf3rno
nagyúr
Igen így van, hogy azonnalinak kell lennie.
Pontosan én is ebben látom a problémát, hogy akik a legolcsóbb helyről vesznek, azok nem értik, hogy garanciában fizetik meg az árát. Aztán ezzel szétverik a teljes piacot. Nekem is volt olyan bolt, ahonnan régen vásároltam, és elégedett voltam velük, csak hát megszűnt, mert nem tudott versenyezni az olyanokkal, akiknél nincs garancia a gyakorlatban.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
viktorhu #86415 üzenetére
Annál azért több, csak úgy kell megírni a feljelentést, hogy "ez a cég általános gyakorlata". Azt kell megérteni, hogy még ha bírságolnak is, akkor is ez egy független ügy a sajátunktól. Persze előbbre viheti a mi ügyünket is, mert a békéltetőnél vagy a polgári perben gondolom lehet hivatkozni rá, hogy no lám a fogyasztóvédelem is büntetett ezzel kapcsolatban.
-
asdf_
veterán
válasz
inf3rno #86412 üzenetére
Amikor 3 ft-ért az anyját is eladja valaki, akkor ne csodálkozzunk ezen, lehetne menni normális árréssel dolgozó normális boltba is (maradt még?
), ahol megvan az ilyenekre is a keret, de valahol mindig az győz, hogy ugyanazt a cuccot az egyik 27e-ért adja, a másik 26500-ért, hát mire húz le a 27 ezres 500-ra, az fél szállítási költség, megrendelem a 26 500-astól, aztán amikor bármi probléma van, akkor meg megy a sírás.
A 3 napon belüli azonnali cserével kapcsolatban én is olvastam valami BH-t talán, hogy annak azonnalinak kell lennie a termék bármi szerbizes bevizsgálata nélkül, erre viszont azért hosszú érveket tudnék mondani, hogy miért totálisan irreális elvárás. -
viktorhu
veterán
-
inf3rno
nagyúr
válasz
szabonagyur #86413 üzenetére
Ja ebben igazad van, 3 napon belül kell jelezni, ha gond van és cserét akar. Utána már tényleg csak gari van törvény szerint, vagy eláll indoklás nélkül. Ez utóbbival is meg lehet szívni, ha ellenőrzik, hogy működik e a készülék.
Másik oldalról a cég eltérhet a törvénytől, amennyiben az a fogyasztónak kedvezőbb, szóval mondhatnák azt, hogy 5 napon belül is elfogadják.
-
szabonagyur
félisten
válasz
inf3rno #86412 üzenetére
Az a baj 5. napon ment, hogy a készülék rossz. Ugye ilyenkor cserét ténylegesen nem kérhet, szerviz bevizsgálás kell. Ez a szabály sajnos.
5. napon el kellett volna állni a vásárlástól főleg, hogy nem látható hiba van (még akkor is ha ez akár etikai kérdést is felvet, de ez másik történet). Pont az ilyen ki nem mutatható hiba a legrosszabb, majd bizonyíthatja ő.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
szabonagyur #86411 üzenetére
Azért ha jól írja meg a feljelentést a fogyasztóvédelemnek, akkor a Telenor is megszívja. És erre komoly szükség is van szerintem. Jó lenne, ha egyszer a számtech boltoknál is eljutnánk odáig, hogy büntet a fogyasztóvédelem, mert csurig az árukereső az enyémhez hasonló történetekkel.
-
szabonagyur
félisten
-
inf3rno
nagyúr
válasz
szabonagyur #86409 üzenetére
Velem ugyanezt eljátszotta az ipon, hogy hibás monitort küldtek tele ujjlenyomattal. Gondolom az is bontott hibás termék volt, amit újracsomagoltak vagy esetleg garanciára visszaküldött. Ott is végigmentünk ugyanezen a herce-hurcán, amikor közöltem, hogy 3 napon belül meghibásodott, és cseréljék ki egy jóra. Közölték, hogy garanciáztassam, aztán talán 2 hónap múlva lesz monitorom. Végül a fogyasztóvédelmi telefonos ügyfélszolgálat tanácsára elálltam és buktam duplán a szállítást, ami nem kevés egy monitornál. Nagyjából itt is erre lehet számítani. De ha még erre sem hajlandóak, akkor csak a békéltető testület fog segíteni.
-
szabonagyur
félisten
válasz
TODI1111 #86400 üzenetére
De nem ebből van a gond, hogy Te nem elállni akartál alapból hanem csere készüléket az 5. napon? Ha jól olvasom többször is ezt írtad, hogy cseréltetni akartál egy hibás készüléket, és nem elállni tőle.
Gondolom mivel kihangsúlyoztad (csupa jófejségből), hogy ez egy rossz készülék most az elállásnál is problémázni fognak hiszen ugye hibátlan készüléket kellene odaadnod.
A legegyszerűbben simán vissza kellett volna vinned, hogy nem hozza az elvárásokat és kéred a pénzt vissza, aztán veszel máshol másikat.
-
inf3rno
nagyúr
válasz
TODI1111 #86389 üzenetére
Fogyasztóvédelemnél hivatkozz arra, hogy ez az általános gyakorlata a cégnek, a legjobb, ha erre levélben is rákérdezel a cégtől. Egyedi ügyekkel nem foglalkoznak. A saját ügyedben békéltető testülethez kell majd fordulnod, a fogyasztóvédelem arra van, hogy tömeges hibás gyakorlat miatt büntessen. Egyébként volt már ilyesmi ügy Vodafonnál 10 éve, ahol büntették a Vodát, mert nem adott csere készüléket 3 napon belül történő meghibásodásra.
más:
Nekem olyan volt mostanában, hogy egyik helyen akartam készüléket venni, belementem volna a teljes árba is, de lakcím kártyát követeltek, a jogsim az nem volt elég. Mondom ez röhejes. Egyébként a SIM kártya nem az én nevemen van, talán ahhoz akarták hozzákötni a készüléket, de mondjuk ha webről rendelek egy mobilt, akkor nem kérnek semmilyen igazolványt, és megjön ugyanúgy, mint bármelyik csomag. Kicsit értetlenül állok ez előtt. Azóta mondjuk a kártya tulajdonosával vetettem egyet hűséggel olcsóbban. Tőle személyit kértek csak. -
Landsmann
addikt
Látom, benne vagy elég jól ebben a VoLTe és 5G témában. Tegnap vettem egy Redmi Note 10 5G telefont. Este kerestem a neten a támogatott frekvenciákat. Így azt találtam, hogy Telenor esetén csak a 700 MHz az amit támogat a telefon. Bár a netes leírásban szerepelt, hogy a támogatott 5G frekvenciák országonként, szolgáltatónként eltérhetnek. Azért nagyon remélem, hogy ez tényleg így van. A telefon leírásában nem szerepel a 3500 MHz-es freki. Telenornak meg ez és a 700 MHz-en nyert frekvenciája van.
-
Landsmann
addikt
Garanciás készülékhez: Ha 5 napos volt a készülék, de az üzlet, ahol vette, az 5 napból 2 napot ninc snyitva, (szombat-vasárnap) akkor az ötödik napon még megilleti a 72 órás csere joga. A továbbiakat meg már leírták, hogy a boltnak jogában áll szervizbe küldeni ilyen esetben is, hogy eldönthesse a 72 órás csere jogosságát.
Ja, még annyit, a 72 órás cserére tudtommal csak az az üzlet jogosult ahol vásárolták. Azon túl már bármelyikben leadható javításra. (több üzletből álló üzletlánc esetén) -
adam1400
tag
most az a kérdésem, hogy az rendbe van, hogy lecserélik a 2G és 3G telókat, de mi van a 4G képes de nem volte kompatibilis telókkal? A Szolgáltatóknak nincs kötelessége, hogy müködjön minden 4G telón?
-
tomp
félisten
válasz
bociusz #86376 üzenetére
Majdnem.
A 455, 815-ös helyszínen ha nincs adatkapcsolat vagy hosszabb ideig nincs adatforgalom akkor 5G-ről egészen B28-ig megy vissza a telefon. Oda rakja a bázis a telefont. Ahogy lesz egy minimális forgalmazás, rögtön felmegy 5G-re. Ez a 455-ön B3+NR-t, a 815-ös helyszínen pedig B7+NR-t jelenti.
De egyre több helyen tapasztalom ezt. Ha nincs forgalom akkor B28 Only. Ha van forgalom akkor B3/B7+NR.
Astorián meg ugye B20-ra kapcsolja az NR-t. -
#16377600
törölt tag
Várható vmilyen új tarifa bevezetése márc. 1-től? (Azt látom, h a régiek maradnak.)
Új hozzászólás Aktív témák
- Házimozi haladó szinten
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Star Trek
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Borotva, szakállnyíró, szakállvágó topic
- Steam topic
- Tudományos Pandémia Klub
- Ingatlanos topic!
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Számtech boltosok memoárjai, azaz amikor kiborulunk...
- További aktív témák...
- OHH! Dell Precision 7560 Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" i7-11850H 32/1TB NVIDIA A3000 6GB FHD
- Ohh Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Vágó Laptop -75% 15,6" i5-11500H 32/1TB RTX A2000 4GB /1 Millió/
- LÉZEREZÉS! külföldi billentyűzet magyarra kb. 20-30p alatt!
- Lian Li HydroShift 360 LCD /3x120mm RGB FAN/ HSLCD36RB (593933)
- Lian Li Hydroshift 360 LCD /FANLESS/ HSLCD36NB (593932)
- Lenovo, Dell, HP, Panasonic Getac üzleti és ütésálló katonai laptopok + Ipad 6-13. gen. garancia
- Extra olcsó! HP 230 Vezetéknélküli USB-s Billentyűzet
- Gamer PC- Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 4790K / 16GB DDR3 / RX 5700XT 8GB / 512GB SSD
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- Új MSI 17 Raider GE78 QHD 240Hz i9-13980HX 24mag 32GB 2TB SSD Nvidia RTX 4090 16GB 175W W11 Garancia