Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) V.Stryker válasza vodrosjozsi (#850) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Esetleg kérhetek fotót róla?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#852) vodrosjozsi válasza V.Stryker (#851) üzenetére


vodrosjozsi
őstag


Most csak ez ment, a többi nem itthon van hanem a telken :) értelemszerűen lehet sűrűbben rakni de akkor nekem teljesen leárnyékolná a veteményest.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#853) V.Stryker válasza vodrosjozsi (#852) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ja ja, csak ez nem örökzöld. Én azt szeretnék. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#854) vodrosjozsi válasza V.Stryker (#853) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Raksz egy ilyen raschel hálót mint én csak a sövényre és akkor örökzöld lesz ;]
Fenyőből is lehet ilyet akár, az is kb olyan lassú mint a leylandi

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#855) V.Stryker válasza vodrosjozsi (#854) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem lehet. A bal oldali kis kerítés mellé szeretném és szembe első körben.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#856) vodrosjozsi válasza V.Stryker (#855) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Oda meg nem lesz jó a leylandi :/ nagyon sok helyet el fog foglalni szerintem.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#857) Espla válasza V.Stryker (#855) üzenetére


Espla
aktív tag

télizöld fagyal is jó választás lehet

(#858) Espla


Espla
aktív tag

hátha érdekel valakit, a Stihl reklámarcokat keres, negyedmillióért lehet cserébe gépet választani náluk

(#859) Espla


Espla
aktív tag

(#861) Spet válasza #46372352 (#860) üzenetére


Spet
addikt

Legelterjedtebbek

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#862) Cry0


Cry0
őstag

sziasztok!
valaki próbálkozott már pálma fa ültetéssel ? :U

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#863) Spet válasza Cry0 (#862) üzenetére


Spet
addikt

Kiültetés (üvegházban) vagy átültetés?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#864) Cry0 válasza Spet (#863) üzenetére


Cry0
őstag

nem, még csak gondolkozom rajta magról való ültetéssel, természetesen jelenleg cserépbe való ültetéssel majd későbbiekben esetleg kiültetéssel, csak itt az is lenne a kérdésem hogy van-e esetleg olyan pálma fajta ami átvészelné a telet letakarva?
ha valami hülyeséget írtam nézzétek el nekem nem vagyok nagyon benne a témába :D

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#865) Spet válasza Cry0 (#864) üzenetére


Spet
addikt

Van pár szerencsére.

Anno amit mi lakásban tartottunk, mondjuk csak pár évet bírt :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#866) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Lassan kezdődik a szezon és új fűnyírót kéne vennem. Kb. 250-300 négyzetméter területről lenne szó. Kell ekkora területre benzinest venni vagy van akkora teljesítményű elektromos ami ide elég? Most az van de régi és a teljesítménye is kicsi.
Nem szeretnék csillió összeget költeni ezért keretet nem írok csak amennyit muszáj :B Alkatrész utánpótlás szervizháttér előny :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#867) Espla válasza SirKero (#866) üzenetére


Espla
aktív tag

(#868) SirKero válasza Espla (#867) üzenetére


SirKero
őstag

Köszi :C :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#869) Plafoon válasza SirKero (#866) üzenetére


Plafoon
tag

300 négyzetméterre teljesen felesleges a benzines.

(#871) Rive válasza #46372352 (#870) üzenetére


Rive
veterán

Teljesen jó módszer de több cső kell, a fa körül körben a várható gyökérzónában.
Nincs hátránya. Locsolás után le kell dugózni, hogy ne legyen belőle csiga-telep.
Extrém száraz időben kellhet mellé felszíni locsolás is párásítani.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#872) Spet válasza #46372352 (#870) üzenetére


Spet
addikt

Én humbuknak tartom a csövezést. Mi egyszerűen kiástuk a megfelelő méretű gödröt, kapott finom trágyát raktunk alapnak (nem töményet, mert az szétégeti a gyökereit) majd egyszerűen el lett ültetve (úgy hogy a nemesítési pont a földfelszín fölött legyen gyümölcsfák esetében).

Utána, ha levágod a füvet és a tövére dobod, vagy fahánccsal körbeszórod és azt öntözöd, az is jól fogja tartania vizet a fa tövénél (na meg kialakul egy természetes komposztréteg is).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#873) Plafoon válasza Rive (#871) üzenetére


Plafoon
tag

bárhogy tömítettem mindig csigásodott nekem.

(#875) Espla


Espla
aktív tag

Szerintem csak városban, ültetvényen lenne értelme a drain csőnek, ahol sok vizet kézi erővel kell gyorsan kijuttatni.
Vagyis arra gondoltam, amikor kiültetve láttam városban becsövezett fákat, hogy majd jön a locsolóautó és önti neki a vizet száraz heteken. Mondjuk nem láttam ilyet, sőt több el is pusztult közülük. Mostanában azt látom, hogy elhagyják a draincsövet közterültre ültetésnél.

Amúgy egy ilyet próbálnék ki: youtube video
Elvileg sűritett levegőt is be lehet nyomni, amivel lazulna.

(#876) spileraaa


spileraaa
senior tag

csepegtető rendszert akarok kiépíteni
van aki csinált hasonlót és külföldről szerezte a hozzávalók többségét?

mondjuk ezt a pompát belföldről gondoltam vagy van valakinek ilyen lidl pompája menyire jó?

én úgy gondoltam megoldani hogy feltoltok egy 1000 literes tartályt (3 ár területet kell locsoljak vele)
és akkor onnan menne a csepegtetés le eséssel

de hogy megtöltsem a tartályt ez a Lidl pompa elég jó vagy nagyon gyenge?

jelenleg még nullán vagyok ezert is írtam hogy tudjam miket vásároljak

de lehet jobb az a módszer hogy mulcsozás kombinálni locsolással de a tartályból hogy ne legyen jéghideg a víz mert a kútból elege hideg

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#877) Spet válasza spileraaa (#876) üzenetére


Spet
addikt

Mit szeretnel csepegtetessel locsolni milyen gyakran? Ha tartaly van akkor miert nem hagyod, hogy gravitacio besegitsen? (nagy a terulet/tavolsag?) Tartalyt meg ha feltoltod hagyod allni par napot felmelegszik a viz nem kell aggodni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#878) spileraaa válasza Spet (#877) üzenetére


spileraaa
senior tag

a gravitációval akarok de kb 70 m távolságra van az ásót kút ami kb 5 m mély
és ezert kellene valamilyen pompa hogy innen a vizet eljuttassam a kertben fel állítót tartályig

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#879) tobias40


tobias40
veterán

Turkesztáni szilt (remélem jól írtam a nevét) ültettem homokos területen sövénynek még tavaly,ezt hogyan érdemes öntözni,simán billegős locsoló elég vagy jobb lenne a tövére csepegtetőssel?
Van még uanebben az udvarban 4 db 2-5 éves kínai császárfa és 4 db 1 éves.(ezek kicsik vissza kell vágni mert nem nőttek meg csak 50 cm-re,mert későn tudtam csak locsolni..)

Ebben a felállásban hogyan oldanátok meg a locsolást,fúrott kútról?

Időzítésben is gondolkodtam,pl minden nap 03-06 óráig megy a locsoló de ez nem teljesen takarja be a területet és lehet hogy kevés is lenne.. :(

(#880) Spet válasza spileraaa (#878) üzenetére


Spet
addikt

Mélyebb kútra gondoltam (20-30 méter).

A távolság miatt kell egy jó szívó szivattyú (vagy egy régi felső szívású orosz búvár [nehezebben ég le], maximum nem lesz nagyon fürge a dolog), ahol nem a nyomásmagasság a lényeg.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#881) jeriko2 válasza spileraaa (#878) üzenetére


jeriko2
tag

Nálam van csepegtetős öntözés már vagy 10 éve, igaz csak díszkert. Az egész saját építésű.

A szivattyú amit mutattál szerintem technikailag megfelelő.
A szivattyúnál 3 dolog a fontos: fel tudja szívni a kútból a vizet, tudjon megfelelő nyomást csinálni (ez csökken a szint magasságával, ahova fel kell nyomni) illetve a vízhozam. Ha van tartályod, utóbbi nem annyira fontos.
A szivattyúknál fel szokták tüntetni a maximális nyomást, pl. 4,5bar. Az ilyen szivattyú 45 méterre tudja felnyomni a vizet (nem szívni, nyomni!). Ha 20 méterre kell felnyomnia, akkor ott még lesz 2,5 bar. A csepegtető csövekre 2 bar-nál nagyobb nyomást nem szabad engedni, mert kidurranhatnak. Egy magasan levő tartály tökéletes megoldás, nagyjából egyenletes nyomást biztosít - ha ilyen nincs, akkor nyomásszabályozót kell beépíteni.
A csepegtető csövek elé érdemes berakni egy szűrőt, hogy a csövekbe ne jusson szennyeződés.

csöveket és idomokat itt tudsz venni:
http://ontozeswebshop.hu/spl/233230/Csepegteto-csovek
https://ontozesbolt.hu/termek/csoport/csepegteto-csovek-es-kiegeszitoik

Írj privit, ha valami nem egyértelmű, szívesen segítek.

(#882) jeriko2 válasza tobias40 (#879) üzenetére


jeriko2
tag

A csepegtetős öntözés sokkal gazdaságosabb.
- Egyrészt rögtön a földbe jut a víz, nem párolog el egy része a levegőben.
- A levelekre jutó hideg víz nagy melegben nem biztos hogy jó a növénynek.
- Olcsóbb az egész berendezés.
- Nem kell hozzá akkora és annyira precíz nyomás.

Mivel a fák gondolom pár méterre lehetnek egymástól, érdemesebb csepegtető cső helyett sima LPE csövet használni csepegtető gombával a szükséges helyen (ez egy kis műanyag bigyó, amit bele kell nyomni a cső falába, esetleg még egy vékonyabb csővel leágazást készíteni neki).

(#883) rii


rii
nagyúr

sziasztok

hátsó szomszéddal nekifogtunk az 1600 m2 es telkének a birtokbaavételéhez
de ugye a rengeteg tarack

azt találta ki, hogy vannak olyan disznókákok amik kitárják, a gyökerét is.
ezekben gondolkozik:

hamsír, nagyfehér, duroc

- azt szeretném megkérdezni, hogy tényleg kiszedik a tarack gyökerét is?
(10 -20 m2 -en lennének bent, és ha végeztek, arrébb vándorlunk)

- illetve h tényleg képes egy ilyen disznó kitúrni magát a kerítés alatt? Meg szétszedi még a betont is?
raklapokból gondolam nekik kerítést.
(a raklap a legkeményebb fa, azért azt csak nem tudják pikk-pakk szétrágni, én meg itt lakok a megművelt telek mellett, napi szinten úgy is át kell mennem megnézni őket többször is, kaját vinni nekik, vizet)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#884) Plafoon válasza rii (#883) üzenetére


Plafoon
tag

Szerintem érdemesebb lenne benzines kaszával végigbombázni egy nap alatt, mint disznókat telepíteni, kerítést építeni, várni heteket, etetni, itatni őket és még úgy sem garantált a siker. Gyökerekre pedig felkértek egy traktorost aki végig ekézi, vannak remek ekék külön gyökerekre is.

[ Szerkesztve ]

(#885) Spet válasza rii (#883) üzenetére


Spet
addikt

Ha mar allat akkor vagy kecske vagy csirke, nem disznyo.

Tarack maceras, kis teruleten jobb felasva kezzel kiszedni a gyokereket, mert ugy tenyleg alapos miunkat vegez az ember. Vagy van meg a radikalis megoldas: Gyomirto.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#886) rii válasza Spet (#885) üzenetére


rii
nagyúr

a kecske kiszedi a gyökeret is? .-)

a csirke biztos nem tudja nem?

vagy ha fel lesz ásva és úgy a kecske?

ha nem működik az állítos megoldás, akkor marad a fólia
van egy 7x7 m-esem uv álló ... azt majd havonta arréb ráncigálom.
vagy veszek még hozzá

gyormnirtót semmiképp nem szeretnénk akkor inkább fólia meg kézzel kiszedni .-)

(#884) Plafoon:
traktoros sajnos már nem tud bejönni .-(
tele is van már fákkal (traktorhoz képest) meg eddig se lehetett, mert a legutóbbi szántás után nem lett elboronálva rotációzva és 30 cm-es hullámokban áll a föld ... ezért nem tudott bejönni traktor már 2 éve sem ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#887) fess válasza rii (#886) üzenetére


fess
őstag

milyen traktor nem tud közlekedni hepe-hupás terepen?

(#888) Spet válasza rii (#886) üzenetére


Spet
addikt

Kecskét még apám tartott gyerekkorában, de mondja amit a nyelvével és fogával meg tud fogni azt kirángatja (sőt lelegelik a fákat is).

Tyúk: kaparós élőlény megdolgozza ő is a földfelszínt.

Mindkét állattal a probléma: nem ás le 30-40 cm mélyre, hogy tényleg minden gyökeret kikapjon.

Így ha a traktor tényleg nem játszik marad a humánerőforrás: jó magad.és pár eltöltött kellemes óra. :P

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#889) Reno7


Reno7
senior tag

Üdv

Gyomirtós-gyeptrágyát akarnék kiszórni, de nem tudom mire kell figyelni, körtefa, fenyő/tuja, magnólia mennyire bírja ezeket a vegyszereket? Emellett pedig gondot okoz hogy hiába lett tövestől kiszedve a tulipán, csak visszanő egy év után, azt elvileg kiirtja ugye?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#890) Spet válasza Reno7 (#889) üzenetére


Spet
addikt

Tulipánnak a hagymáját legközelebb ásd ki (ha ugyanarról a tulipánfajtáról beszélünk), és ültesd el máshova (ha szeretnéd). E nélkül természetesen minden évben ki fog hajtani (ha ilyen enyhék lesznek a telek).

Ha nem töményen (és esztelenül) szórod a fák töveire, akkor bírniuk kellene. (illetve ne termési időszakban gyümölcsfa esetében, mert belekerülhet a gyümölcsbe a végtermék)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#891) M43g válasza Reno7 (#889) üzenetére


M43g
aktív tag

Helló,

Expert semmiképp nem vagyok, de a gyep egyszikű, a tulipán egyszikű, a fa meg kétszikű. Gyep gyomirtóval a fű mellett valószínűleg a tulipánt sem fogod kiirtani, ellenben a gyümölcsfának biztosan nem tesz jót (gondolom mérték függvénye).

(#892) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok,

Van egy, kertecskének is maximum nagy túlzással nevezhető kocsibeálló melletti rész, amiről ez a kép készült (még egy sor támfal kerül majd a tetejére):

Az egész nagyjából csak arra jó, hogy foglalkozni kelljen vele, amit én a lehető legkevésbé szeretnék minden nap.
Hossza kB 8 méter, szélesség kB 2 méter, a magasság jobb szélén pedig kB. 120 centi. A sík(abb) rész füvesítve lesz, a támfal közé pedig virágok, fűszernövények lesznek ültetve. A tetején reményeim szerint kB 50-60 centi sövény, buxus, tuja vagy bármi hasonló lesz.

A kérdésem a következő: egy billenő öntözőt leszámítva van olyan nem túl drága setup, ami adna vizet mindennek, beleértve a támfal tetejét, de a felső telekszomszédnak nem pacsálja össze mindenét?

Illetve még egy kérdés, a kész gyepszőnyeg alatti föld minősége mennyire fontos? Nyilván jó, ha jó, de nekünk agyagos, köves. Meg fog rajta maradni a gyep, ha öntözzük, trágyázzuk, nyírjuk és szellőztetjük?

:R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#893) Spet válasza M43g (#892) üzenetére


Spet
addikt

Csepegtető rendszer.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#894) M43g válasza Spet (#893) üzenetére


M43g
aktív tag

Izé, az lemaradt, hogy a fűre akarunk asztalt, széket tenni, ami a füvön a csepegtető rendszert és a füvet (azt hiszem) hamar erodálná...

(#895) Spet válasza M43g (#894) üzenetére


Spet
addikt

Akkor marad a billenő öntöző, amin beállítod, hogy hány °-ban dőljön meg a tengelyétől nézve jobbra-balra. (ha jól állítod be, akkor nem locsolja meg a szomszéd részét)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#896) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Pár ezer Ft-ért milyen metszoollo ajánlott?
Ami azért nem törik gyorsan, és minőségi.
Csak rózsa lenne lecsipkedve olykor. :R

(#897) rii válasza #04441088 (#896) üzenetére


rii
nagyúr

használtan régit
vatera - jofogás

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#898) Spet válasza rii (#897) üzenetére


Spet
addikt

Támogatom (elpusztíthatatlanok a sarló-kalapácsos kiadások :K )

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#899) fess válasza #04441088 (#896) üzenetére


fess
őstag

lidl-ös tökéletes a célra, a sárga, nem a zöld

[ Szerkesztve ]

(#900) #04441088


#04441088
törölt tag

Köszönöm mindenkinek :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.