Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) fess válasza Orlin (#1900) üzenetére


fess
őstag

Arra a rügyre kell metszeni,,amelyik "kifelé" néz. Látva nagyon egyszerű, durván arra vágd,ami az ág alján van,nem pedig felül.

(#1902) Spet válasza Orlin (#1882) üzenetére


Spet
addikt

Sima búvár.

De ha régen nem volt használva, akkor leülepedhetett az aljára homok/iszap, melyet a géppel kell felszívatni óvatosan. (ha kezd változni a gép hangja, akkor kb rögtön lekapcsolni, nehogy leégjen).

E mellett mozgatni is kell, nehogy letapadjon stb stb.

És a végén még azt sem lehet tudni, milyen vízhozama van.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1903) Misi1980 válasza Chaser (#1898) üzenetére


Misi1980
senior tag

Egész nyáron permetezgettem slaggal a tujákat reggelente. Azzal nem lehet gond. Ezekre a gombabetegségekre gondolok. Egy két ágacskán jelennek csak meg.

(#1904) Chaser válasza Misi1980 (#1903) üzenetére


Chaser
titán

Ilyet en is lattam, nem egyszeruseggel eltavolitottam, egyeb kezeles nem volt, ha erdekel kerteszetben fognak javasolni ra szert
En ugy vagyok vele, ha elni akar megoldja:) megfelelo ultetest es kezdo tapanyagot biztositottam, utana a locsolast es parasitast, tobbi meg legyen az o dolguk
Van egy vadszolo, nem lenne vele semmi baj, ha nem rossz helyen lenne es nem none irtozatos gyorsan, levagtuk tovig, az ala is, ment ra geotextil, de a textil alatt hajtasokat hozott es fejlodott, egyszer csak lattam fel van nyomva a textil ( : feherek voltak az agak es rugyek, de megoldotta, megint levagtuk, megint megoldotta. Iden mar csak ritkan voltam a kertben, meg is nott szepen, a srac aki gondozza idonkent nullara metszi, legutobb en csinaltam, ollo se kellett hozza, ez a noveny megdolgozott az eletert, valahol tisztelem is erte:) ami pedig ezert-azert kihullik legyen ugy, legalabb nem erosodnek meg benne korokozok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1905) Kelvin válasza Misi1980 (#1903) üzenetére


Kelvin
őstag

Sajnos ez a tuja ilyen itt Magyarországon, nálunk vízközelben Balatonon van pár szép tujasor vegyesen. Ott jóval nagyobb a páratartalom mint máshol, mégis rozsdásodik picit. Csak le kell szedni a barna ágakat, levegőzik a tuja és nem terjed tovább. Gyorsan hoz új hajtást. Locsolni felesleges slaggal, attól csak még több lesz a gomba, az nem egyenlő a párás levegővel.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#1906) Chaser válasza Kelvin (#1905) üzenetére


Chaser
titán

Nalam szeretik a lomb locsolast, de szellos hely, egy viszonylag zart kertben, tehat lehet benn paradus levegot megoldani, kiszarad gyorsan a lomb, es mikor locsolok akkor alaposan, nem csak a felszin nedves, igy megerksodtek hamar, es a talaj is biztositja a parat
Volt amikor direkt du. locsoltam a lombokat, de meg nem tul keson, nehogy befulledjenek ejszaka

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1907) lakisoft válasza UberMutant (#1895) üzenetére


lakisoft
veterán

Sikerült egész jó módszert kidolgozni. 5x-os dúzisu Decis úgy levitte őket hogy csak piskogtam. Teljesen eltűntek a kertből. Célirányosan csak azokra a növényekre juttattam ki kézi permetezővel ahol megjelentek. (elsősorban a paradicsomon voltak, most a körtét kezdi 1-2 támadni.)

[ Szerkesztve ]

(#1908) Tetsuo válasza Chaser (#1906) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

És ha olyan dísznövényeket ültetnél, aminek megfelelne az adott környezet?
Valaki trópusi növényekkel szenved. Nyárelőn kiviszi, ősszel beviszi... a fűtött aulába vagy üvegházba természetesen.

(#1909) Chaser válasza Tetsuo (#1908) üzenetére


Chaser
titán

megfelel nekik az adott környezet:) max kicsit rá kell segíteni
esetünkben jó a kert mikroklímája, téglafallal körülvett, mögötte pedig magas házak, van légmozgás, de pára is
vettem leandert is, levittem a full sötét 7-10 fokos pincébe, tavasszal mikor felhoztam szebb volt mint ősszel, egyik srác szülei már kiültették a sajátjukat, akkora mint egy fa, amelyik élni akar megoldja, alkalmazkodik, sétányrózsából egy meghalt, másik meg már akkora amire kertészetben is megnyalnák a szájukat ( :
törpe nyugati tuja, és másik szögből, különleges élénkzöld színnel
balról mellette egy kobold gömb, hátul arany tuja
rakéta tuja

oregoni hamis ciprus egyik verziója
törpe gömb tuja - mint a kobold csak szabályosabb gömb formával és stétebb színben -
ismeretlen tuja, legalábbis nem tudom mi ő, sok éves, valami nagyon okos rosszul "fejezte le", szétágazott mindenfelé mint egy gnóm, nem is locsolták, tavaly kapott egy gömb formázó hajnyírást, még nem az igazi, de az lesz

pampafű borús időben, afrikából honos, örökzöld, télen fagy ellen védeni kell, szárait lekötve, h ne tudjon a tőhöz csapadék jutni, tavaszal kibontottam, leveleinek felét kb eltávolítottam, első tele volt, összekapta magát, hatalmasra nőtt
közelről
nagyon közelről ( : kb 40cm-es a virágja

idén csak elvétve tudtam velük foglalkozni, ha lesz lehetőségem jövőre folytatom és bővítem a rezervátumot, a növényeknek csak szeretet kell és szubsztrállll' no és én ( : nem tartom szenvedésnek, h le kell vinni a pincébe a leandert és sétány rózsát ősszel, és néha párásítani kell a tujákat, és locsolni a növényeket, már lassan a zebrafű is nagyobb mint én, csepegtetős öntözéssel nem lenne akkora, odaállok slaggal és locsolom őket, túlélem

szerk:
sztem nem úgy néznek ki, mint akik szenvednek (((( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1910) Tetsuo válasza Chaser (#1909) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Nagyon szépek. Gratulálok! :C

(#1911) Chaser válasza Tetsuo (#1910) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm, de csak részben enyém az érdem
teljesen magára hagyták anno a kertet, minden úgy burjánzott ahogy akart, szélén sövénynek japán kecskerágó volt zömében, de sok fehér foltos levéllel, akkor még nem tudtam, h az amerikai szövő kabóca garázdálkodik nagy számban, sok kárt nem csinál, lényegében csak esztétikai gondot okoz, viszont kimondottan a párás levegőt szereti és ott szaporodik, tehát adott volt, h a kert mikroklímája megoldja a párás levegőt, amit a tuják igényelnek, ezért bátorkodtam tujákat is telepíteni, és volt két rosszul "lefejezett" példány is, ami a gnóm alakon kívül vidáman elvolt, annak ellenére h nem is locsolták
levéltetű is rengeteg volt, amik szintén szeretik a párát, és fülledt levegőtlen létet, ez utóbbit szüntettük meg
minden növény sokkal nagyobbra nőtt, mint azt szakirodalmak írják, nem hiszem, h a talaj lenne különleges, anno sitt halomra hordtak fel némi termőföldet, a kert szellőzése, páratartalma "hőtartása" lehet a titok, de mivel nem tanultam csak tippelek
ilyen volt és ilyen lett, kert hátsó részéből pedig ilyen
ez a sétány rózsa tavaly egy kis cukki' volt csak, fává nevelt, ezeccázé' lőttem az egyik obiban, most több mint 1m volt már az átmérője a lombkoronájának:)
ennek a zöld csenkesznek az átmérője 0,8m, de lesz az 1m is ( :

szakirodalmak írnak sok mindent ahogy tapasztaltam sokszor egymásnak ellentmondót, ilyen savas, olyan lúgos talaj legyen, laza, kötött, árnyékos, napos, sok víz, kevés víz...( : ami egészen biztos, a kert mikro klímája áthúzhatja a matekot, illetve az egyes növények egymással való kapcsolata, nem tudom milyen módon kommunikálnak egymással, de az biztos h tudnak egymásról, és vmilyen módon azt is érzik ha törődnek velük, szóval nem nyűgként kell tekinteni a gondozásukra és meg fogják hálálni, kevesebb ph, több kertészkedés ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1912) Tetsuo válasza Chaser (#1911) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

1. Mennyi időt igényel a gondozás?
2. Az a murva mennyire fogja meg a gyomokat?

(#1913) Chaser válasza Tetsuo (#1912) üzenetére


Chaser
titán

nekem már hivatalos érdekeltségem nincs benne, a volt szomszéd srác csinálja aki elvállalta némi apróért a gondozást, vele csináltuk közösen a kivitelezést
füvesített részt nyírja, locsolófejjel locsolja, de nincs automatizálva, erdős részt is idén már locsolófejjel oldotta meg, de kevés volt a növényeknek, csak a hátsó részt locsoltam idén, fél óra-óra, mikor kánikula volt inkább óra, volt hét h minden másnap mentem, de nőttek is hatalmasat a növények mikor beszálltam én is a buliba ( :

az a murva valami kuva' drága díszkő:) jól megoldja a gyomot, alatta geotextil van, ahol gyom kibújik ott meg volt vágva, tavaly többször voltak növények átültetve, föld is került a kavics alá, abból bújnak elő néha gyomok

a mulccsal befürödtünk, nem lehet rajta járni, csak olyan helyre érdemes tenni ahol nincs rajta séta, elporlad, pont jó táptalaj a gyomoknak, ilyesmire nem sok időm ment el, de legutóbb írtottam őket kb fél óráig, ez alatt is textil van, az alá meg a férgek szeretnek beköltözni, szóval nem a legjobb megoldás, ha minden jól megy újra lesz érdekeltségem a házban, textil akkor repül, idővel átalakul talajjá a mulcs, és a gyomokat növényekkel fogom likvidálni, árnyékliliomok és csenkeszek tökéletes megoldás rájuk, egy pár nm-re pedig levendulát akarok tenni, illetve még több nagy füvet, gondozási idő minimális legyen, gyomlálni nem szeretek, meg nézegetni se őket

tavaszi és őszi munka alig van, lombhullatóból egy szép nagy aranyeső maradt és egy haldokló orgona, azokat kell nyírni, aranyesőt menet közben is mert durván nő, jellemzően törpe tujákat vettem, szóval azokat nem kell majd nyírni, amelyiket igen azt "lefejezzük", 2m fölé nem engedünk semmit

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1914) Tetsuo válasza Chaser (#1913) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Érdekes kert amúgy. Többnyire fűfélék meg tuják... :)
Glifozáttal irtod a gyomokat? (Mi mással, ugye?) A geotextil miért nem tetszik?

(#1915) Chaser válasza Tetsuo (#1914) üzenetére


Chaser
titán

japán kert, angol kert, szavanna, és néha magyar részek ( : ahogy a tájolás és "domborzat" adta, két hatalmas fenyő már adott volt és a két gnóm tuja, kecskerágó fa, aranyeső, sok árnyékliliom szétdobálva mindenhova, hozzájuk igazítottam a többi elemet
a kezemmel írtom a gyomokat:) azért olyan rengeteg nincs, hagyjuk kicsit nőni őket aztán manuális eltávolítás, fillérb@szás van a házban, örülök h ki tudtam harcolni a kertet, növényeket, anyagot fizette a ház, én megterveztem, megvettem a növényeket, anyagokat, volt amit én is szállítottam oda, tavaly nyár ráment kb, aztán a szomszéd sráccal ketten voltunk a brazil gépsor ( : nem ám rota kapa meg gépek, volt olyan bokor aminek a gyökeréhez majdnem köbméteres gödröt kellett ásni h kiszedjük, de megoldottuk
lakóépület, régi építésű, finoman fogalmazva nem túl száraz pincével, ha elszaporodnak a férgek a textil alatt, télre lazán bemennek a pincébe, onnan a födémbe, falakba, mikor csináltam a lakást és bontottam olyan alieneket láttam h ripli' is megnyalta volna a száját :d
jogilag nem az enyém, de egyébként ha saját lenne akkor is ilyenre csináltam volna, szóval valahol az enyém, mai napig jönnek gratulációk, azoktól is akik nem látták a before állapotot ( : de ha nem jönnének sem érdekelne, magam kedvéért csináltam, azért jó látni amikor valaki beesik mikor ott vagyok, és el kezdi dicsérni a kertet, én pedig oda mondom, tudom...én csináltam ( :
amivel igazán sok idő elmegy az a növények megismerése, gondozás az nem vészes, nemrég obiban lőttem korall virágot, ezeöccázé' egy nagy tállal, kb 30-35cm átmérő, gyönyörű, éppen leakciózták 3,5k-ról, átsiklottam fölötte h nem szereti a sok vizet, őt inkább hazahoztam nemrég, pont jókor, utána jött a sok eső
ezt a cannat sparban lőttem nemrég, talán 1,3e ft volt, tavaly i vettem, rögtön kettévágtam a cserépből kiszedve, ha már azt írták tőosztással szaporítható, két hatalmas bokor lett belőle, sajnos kifagytak idénre, nem matekoztam bele, h nálunk a paneleknél sem szedik fel őket, de itt a taljban sok meleg van a távfútés miatt, és ezért nem fagynak ki, most dézsába raktam, találtam a lomok közt, ősz végén majd megy le így a pincébe, jó eséllyel nem lesz gond jövőre vele
ez pl olyan növény ami szinte nem igényel gondozást, tűző napon is vígan elvan, hatalmasra meg tud nőni, a levelei olyanok mint a banán cserjének, virágai általában nagyok, mégis elég keves helyen látok belőle, egyik panel mellett két méternél magasabb példányok vannak, az lesz nálam is a cél ( :
van rettegett trombita folyondár is, dézsában, nem sokat nőtt, de sok gyönyörű virágot hozott, a haldokló orgona tövében van, ha sikerül felfuttatnom az nagyon szép lesz
ezt a hortenzia-árnyék liliom kombót is bővíteni akarom, de szinte mindenhol ugyanazokat aliliomokat árulták tavaly, idén nem néztem, elvileg itthon 20 fajta van, egyébként meg kb 50
az egyik fenyő alá begyűjtöttük az "alap" hostákat, őket is rendesen locsolni kellett, de meghálálták :) nagyon kellemes illatuk van

szerk:
ő pedig itt ebújt egy kannában az aranyeső alatt ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1916) Orlin válasza Chaser (#1909) üzenetére


Orlin
addikt

Szia!

Ilyen pampafű nekünk is van több.
Hogyan kell szárait lekötni?

Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1917) r0by válasza Orlin (#1916) üzenetére


r0by
addikt

Mint egy kévét, összekötöd kb. a felső harmadánál. De akár két helyen is össze lehet, ha terjedelmesebb.

(#1918) Orlin válasza r0by (#1917) üzenetére


Orlin
addikt

Értem,akkor így szoktuk mi is! :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1919) Akula


Akula
őstag

Sziasztok!
Szőlővel foglalkozik valaki?
Most van a csemege szőlő szürete és nem érik be, hanem összefonnyad a tőkén, nagyon szép szemek, de savanyú és a levél is lehullik. Valami betegségre gondolok. Ilyennel találkozott már közületek bárki?
Először a levél halvány sárga lesz egy-két helyen, aztán az elkezd terjedni, majd a legelső megjelenési helyen elszárad a levél. Maga a szár pedig gumiszerűen ellágyul és lehajlik, nem is lehet törni az ízeknél. :O

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#1920) Chaser válasza Orlin (#1916) üzenetére


Chaser
titán

összefogtuk egyben az egészet, aztán lehajtottuk kb tövéig, és összekötöttük, talán redőny húzó ktéllel, az nem vágja meg aleveleket, és kész van
annyi a lényeg a cspadék ne tudjon bejutni a tőhöz
jah és kesztyűt húzzatok, nagyon vágnak a levelei, nem ildomos egyedül nekiállni ha nagyobb

ma szoba növényeket ültettem ár, nemrég vettem egy kis legényplmát, venném ki a cserépből amivel adták nem jön, nézem tojás alak lett a körből, le kelllett vágni a cserepet róla, úgy megnőttek a gumói és gyökerei, h szétnyomták a cserpet ( :
kis sz@rosnak nemrég jött egy új hajtása, vmelyik nap 5-6cm-t nőtt estétől reggelig

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1921) Spet válasza Akula (#1919) üzenetére


Spet
addikt

Gombabetegség okozza. (eca, feketerothadás etc.)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1922) Akula válasza Spet (#1921) üzenetére


Akula
őstag

egész évben volt normális növényvédelme, de szüret előtt már nem szabad permetezni, legalábbis én nem csinálom. és pont most jelentkezett. én szőlőorbáncra gondoltam, vagy szürkerothadásra. lehet, hogy ki kell vágni 3 tőkét? :W

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#1923) Spet válasza Akula (#1922) üzenetére


Spet
addikt

AZ is benne van. De akkor érdemes minél jobban eltávolítani a gyökereket is.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1924) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Egy ilyen komposztálóban hogyan lehet forgatni a komposztot?Azt olvastam rendszeresen kell forgatni,de ha benne van akkor nem tudom... :D

Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1925) Rive válasza Orlin (#1924) üzenetére


Rive
veterán

Nekünk nem ilyen úrias, hanem csak olyan házibarkács (négy raklap oszt' jó az) komposztálónk van, igaz abból három is: de még egyszer se forgattuk a komposztot, mégis jó lett...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1926) Kelvin válasza Orlin (#1924) üzenetére


Kelvin
őstag

Leemeled a komposztról, majd megforgatva visszapakolod, nem egy nagy rejtvény... :D Amúgy bőven elég havonta egyszer a forgatás.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#1927) Orlin válasza Kelvin (#1926) üzenetére


Orlin
addikt

Van ahol heti/napi forgatást is írnak. 😁

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#1928) Spet


Spet
addikt

Baromira nem kell forgatni, csak hagyni kell érni (ami nem 1-2 nap, hanem inkább évek).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1929) Rive


Rive
veterán

Ha normál vegyes komposztnak évek kellenek, akkor ott valami gond van (be lett fojtva vagy ki lett szárítva, talán). Diólevél is megvan ~ egy-másfél év alatt. Rendes komposzt maximum fél év fedés után.
Fedés: ha már hangsúlyosan tele a komposztáló, akkor mi mindig rakunk rá egy kis földet. Ha már nem nyomja össze, akkor váltunk a következő komposztálóra.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1930) Spet válasza Rive (#1929) üzenetére


Spet
addikt

Semmi gond nincs vele, ez a természet sebessége

Kertes ház, nagy terület, vegyes komposzt, megy bele minden ami zöld, de minimálisan az ami faszárú (mert a fa tényleg nehezen komposztálódik, még ha vékony az ág akkor is).

Befojtva nincs, mivel vagy régi vaskeretes komposzt, vagy fából van, és mindkettő tud szellőzni. Hűvös őszi időszakban, ha már igencsak dolgozik a komposzt, és megtúrná az ember, akkor kényelmesen gőzölögne, mert dolgozik a kémia-biológia benne.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1931) Akula válasza Spet (#1930) üzenetére


Akula
őstag

és füvet is szabad bele rakni? mármint a levágott gyepre gondoltam.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#1932) Spet válasza Akula (#1931) üzenetére


Spet
addikt

Lehet, csak óda kell figyelni, mert a fű nagy mennyiségű levet ereszt.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1933) Rive válasza Spet (#1930) üzenetére


Rive
veterán

Semmi gond nincs vele, ez a természet sebessége

Hát, nálunk valahogy határozottan gyorsabb a 'természet sebessége'. Fél év alatt szép fekete komposzt van. Fás szárút mi nem komposztálunk: vagy megy kályhába, vagy lezúzzuk mulcsnak. Komposztba egyszerűen kár: tápanyagtartalma alig van, csak meleget csinál és fogyasztja a nitrogént.

#1931, Akula: ha túl nagy egybefüggő/tömör csomóban rakod be a füvet, akkor komposztálódás helyett hajlamos erjedni/silósodni előbb. Mondjuk úgy is komposztálódik végül, csak sokkal lassabban.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1934) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Van valami ötletetek, mit ültethetne egy idős, nehezen mozgó bácsi a kimúlt bokra helyére, ami nem igényel semmi gondozást, szereti a félárnyékot, örökzöld, és gyorsan is növekszik? Egy kb. 3-4 méter magas bokor helyére kerülne. Szóba jött a borostyán, de az neki túl "temető hangulatú". A szomszédot szeretné kizárni vele a magánéletéből. A bokor árnyékában, a sarokban éldegél egy gyönyörű nagy páfrány, ha közvetlen napfényt kap, félő, hogy megárt neki, tehát valami takarás alulra is kellene, bármi is lesz a magasabb területen.

[ Szerkesztve ]

(#1935) Spet válasza C. s. (#1934) üzenetére


Spet
addikt

Tuja?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1936) UberMutant válasza C. s. (#1934) üzenetére


UberMutant
őstag

vörös korallberkenye?

(#1937) C. s. válasza Spet (#1935) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi, de az "temetőszagú". :)

UberMutant:

Köszi, az jól néz ki. Kell metszeni vagy elvan nélküle? Mennyi idő alatt nő meg 3 méter magasra?

(#1938) UberMutant válasza C. s. (#1937) üzenetére


UberMutant
őstag

szerintem egy tujánál gyorsabban nő, és nagyban függ mekkora a vásárolt növény. 2 méterest is lehet kapni, nyilván megkérik az árát.

azt vettem észre, hogy a felfelé növő hajtást ha levágom, akkor felfelé nem nő annyira később, ezt érdemes meghagyni. estleg adni neki növesztőtápot és vizet.

egy nagy előnye, hogy jobban bírja az éghajlatot, mint a tuja, nem gombásodik stb.

de hátha van valakinek konkrét növekedési összehasonlítási alapja.

(#1939) C. s. válasza UberMutant (#1938) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen, megbeszélem vele!
Nála is a selyemfényű puszpángmoly pusztít, az sem bántja, ugye? Lisztharmat is van bőven.
(Már csak hajnalban leszek újra netközelben.)

(#1940) UberMutant válasza C. s. (#1939) üzenetére


UberMutant
őstag

nem láttam még rajta semmilyen kártevőt.
a buxussal / puszpánggal nincs rokonságban. ez valami almaféle, de örökzöld.

szerintem azért kertészetben is kérdezzétek meg, hogy ismert-e betegsége.

nálunk (Bp) 2 méter magas sövénysorok vannak belőle szabadföldben térelválasztónak, meg teraszokon cserépben is tartják.

(#1941) C. s. válasza UberMutant (#1940) üzenetére


C. s.
addikt

Akkor nem kell "fertőtleníteni" a helyét ültetés előtt. Viszont azt olvastam róla, hogy a lisztharmatra fogékony. Az sajnos baj, mert több helyen is van nála, a mostani bokor mellett is (a gazokon). Nincs permetezője, sem egészsége, hogy a kerttel bíbelődjön.

A vörös korallberkenye keresése közben más neveket is találtam:

kerti korallberkenye
photinia red robin
photinia fraseri

Van a vörös korallberkenyének másik neve? :B (Gondolom, van latin neve is, csak nem ismerem.)

[ Szerkesztve ]

(#1942) UberMutant válasza C. s. (#1941) üzenetére


UberMutant
őstag

photinia red robin a red robin egy fajtaneve a nemesítettnek.
hát, akkor nem jó, ha érzékeny a lisztharmatra.

(#1943) C. s. válasza UberMutant (#1942) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen! :)
Akkor megint ott tarunk, ahol a part szakad. :(

(#1944) Chaser válasza C. s. (#1934) üzenetére


Chaser
titán

japán babérsom pl, örökzöld lomblevelű
3-4m magasra nő, nem igényel metszést, de lehet vele formázni, viszonylag lassan nő, 4-5 év alatt éri el a kifejlett magasságát
azért fontos neki a félárnyék, akár árnyékos hely, mert túl sok naptól "megégnek" a levelei

borostyánból létezik fehér szélű is, talán variegata álnéven, ahogy a babérsomból is

ami nagyon gyorsan nő, japán kecskerágó, őt viszont nagyon szereti az amerikai szövőlepke, kárt igazából nem okoz, de esztétikában csúnya, fehér pókhálószerű anyaggal vonja be a leveleket, nagyobb kártevője a pajzstetű, az akár meg is ölheti teljesen
saját tapasztalatom vele, a szövőlepkét csak úgy lehetett likvidálni, h folyamatos huzatban van a növény, ami atéglakerítés altt volt mind ellepte, de afölött már nem jelent meg, pajzstetű nálunk egyiket sem bántotta, pedig rengeteg volt a kertben
metszést nem feltétlen igényel, de lehet vele formázni, és téyleg nagyon gyorsan nő, örökzödek közül talán a leggyorsabban

szerk:
korallberkenye is viszonylag gyorsan nő, abból érdemes fává neveltet venni, de őt érdemes sűrűn nyírni, az új hatjások adják meg a szépségét, azok vörösek, az idősebb hajtások bezöldülnek, nálunk semmi nem támadta meg

szerk:
UberMutant
tujából is van brutálisan gyors nővésű. a "rakéta" pl olyan:) neki viszont biztosítani kell a folyamatos tápellátást, különben nem lesz szép és gomba is hamarabb megtámadja
az enyém fenyő tövébe került, nem sokkal nagyobb mint bő egy éve ültetés után, de erre is számítottam, és nem is szeretném 2m fölött látni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1945) Chaser


Chaser
titán

és persze a királynőt felejtettem el :)
ő viszont kifejezetten szereti a napot, rózsaszín virágű ezüstös pampafű
2-2m lehet a teljes magassága kifejletten, amit akár egy év alatt elér, terjedelme 1,5-2m
elülteted aztán gondol egyet és megindul, hónapok alatt is látványosat nő, télre viszont le kell kötni a leveleket a tövéhez, mert a csapadéktól kirohadhat, de locsoláson kívül igazából ennyit kell töődni vele, és tavaszkor az esetlegesen elszáradt, eltört leveleit eltávolítani

világos levél belős babérsom - jobbra tőle a fehér szélű borostyán, kékes-zöldes belső színnel, sztem nagyon szép, ha van egy állványzat ráfuttatva gyönyörű lehet, úgy tapasztaltam h a legérzékenyebb borostyán fajta és lassabban is nő

normál baérsomról csak távoli képem van, feltölteni most nem tudok

pampafű

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1946) C. s. válasza Chaser (#1944) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm szépen a sok segítséget, mind nagyon szép növény. A pampafű (és általában a fűfélék) a szívem csücske, viszont itt most nem az igazi, mert télen nem óv a kíváncsi tekintetektől. De már így is van miből válogatni, majd átbeszélem vele.

Gyönyörű a kerted! A törpe gömb tuja nagyon édes. :)
Tetszik, hogy nem tárgyként beszélsz a növényekről, hiszen ők is élőlények. :K (Az ilyen hozzáállásom miatt szoktak hülyének nézni az emberek. Az ő bajuk! :D )

[ Szerkesztve ]

(#1947) Rive válasza C. s. (#1934) üzenetére


Rive
veterán

nem igényel semmi gondozást... gyorsan is növekszik

A kettő eléggé egymást kizáró jellegű, de talán tűztövis?
Gyors növekedésből adódóan évi metszést igényel.
Nevéhez illően valami gyalázatos módon 'kaparós' (metszésnél hátrány, gondozáshoz solymászkesztyű előny...).
Viszont szép. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1948) f4lcon


f4lcon
őstag

van itt valaki, aki kertépítéssel foglalkozik? füvesítés, öntözőrendszer, térkövezés kellene
esetleg ajánlott csapat, akik nem csillagászati áron dolgoznak?
nem sürgős a dolog, télre nyilván úgyse telepít az emberfia semmit...

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#1949) Chaser válasza C. s. (#1946) üzenetére


Chaser
titán

esetleg kombinálni is lehet őket, elölre fű, háta mögé futósan fehér borostyán, esetleg fagyal, magyal, ezeket mindig keverem ( : de mindkettő szép
babérsom lenne az igazi, de lassan nő

kert nevében is köszönöm, mivel élőlények nem tárgyasítom őket, nem ők vannak vendégségben nálunk, hanem épp fordítva ( : csak ezt szeretik elfelejteni az emberek

a múltkori tuja-gomba téma miatt átnéztem az összes tuját, ahol láttam kérdőjeles részt eltávolítottam, egy picurkát viszont likvidálni kellett, belülről felemésztette az a mocsok, nem volt elég életösztöne a növénykének, de ma ültettem a helyébe másikat

a leanderem magokat hozott, de eltávolítottam őket, ne szívják le az energiáját, virágzik is:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1950) C. s. válasza Rive (#1947) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen, ez is szép, majd megmutatom Neki.

(#1949) Chaser:

"esetleg kombinálni is lehet őket..."

Az biztosan szép lenne, csak szűkös a hely. A járda és a fal között szűk 1 méter van, a növénykének a másik irányban pedig bő 1 méter jut a páfrányig. Ezt írhattam volna már, ne haragudj. Praktikusabb volna számára egy kordában tartást jól tűrő bokor.

Ami pedig a pampafüvet illeti, egyre inkább elcsábít. :) A gazokkal milyen viszonyban áll? mennyire tudja távoltartani magától? Alatta is nyírni kell a füvet (gazt)? Jó volna egy kicsit rendet rakni a kertben. Szeretnénk valami egyszerű és szívós kis növénykét, ami szinte kiirthatatlan, és nem nő 10 cm-nél magasabbra, hogy ne kelljen nyírni. A tervek szerint beborítaná az egész kertet, és nem ártana meg neki, ha havonta egyszer ráállnánk az autóval. Van krókusz, gyöngyvirág, nárcisz, tulipán, és snidling, jó volna, ha őket nem nyomná el. Ja, és egy szép torma is, orgona, japán birs, meg valami mályva, de velük nehezebb dolga volna, gondolom. :)

"...mivel élőlények nem tárgyasítom őket..."

Mostanában kicsivel elfogadottabb, ha állatokat a gazdijuk személyként emleget (nálunk is így van), de ezen a területen azért még lehet fejlődnie a világnak, hogy a növények helyzetéről ne is beszéljek. Állatvédők már vannak, de ha azt mondod, növényvédő, akkor legföljebb valami vegyszerre gondol mindenki, nem pedig a növények jogaira. Pedig ők is megérdemelnék, hogy legyenek jogaik. Még az állatoknál is kiszolgáltatottabbak, nem tudnak harcolni érte. De ezt már a fáradt gőzben is kifejtettem tavasszal. Nem is hiszem, hogy normálisnak néznek arrafelé. :DDD És ezek után már itt sem sokan...

"...tuja-gomba téma..."

Nagyon sajnálom szegényeket! Mondd, hogy nem ő esett áldozatul! Annyira tökéletes kis gombócka!

"a leanderem magokat hozott, de eltávolítottam őket, ne szívják le az energiáját, virágzik is"

Legszívesebben az egész világot telepakolnám virággal. :) Csak sajnos van egy fekvőbeteg a családban, így sem idő, sem energia nem jut már a kertre, ezért is szeretnénk megválni a fűnyírástól.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.