Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) V-I-D-A válasza aram01 (#300) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Csak rövidebbre szeretném vágni, hogy a tetejét a földről is tudjam nyírni, mert jelenleg csak létráról érem el, ami elég macerás.

(#302) aram01 válasza V-I-D-A (#301) üzenetére


aram01
nagyúr

Azt írom én hogyan csinálnám: Kézzel lenyírnám a "méretet" utána láncossal nekiállnék, jó fárasztó lesz tartani az tuti

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#303) Cheesy válasza V-I-D-A (#301) üzenetére


Cheesy
őstag

50m-nél már csak géppel érdemes belefogni... A sövény gyorsan be fog zöldülni, még ha nagyon visszavágod akkor is. Jobb híján én nekimennék a láncfűrésszel. :U

www.vakbelmutet.hu

(#304) aram01 válasza Cheesy (#303) üzenetére


aram01
nagyúr

ha láncossal lecsavarja, utána a friss hajtásokat már sövényvágóval is tudja majd igazgatni, csak nem szabad hagyni hogy megerősödjön.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#305) V-I-D-A válasza aram01 (#304) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Én is arra gondoltam, csak nem tudom, hogy a láncfűrész elkapja-e a fagyal ágait, vagy csak "pofozza"? :F

(#306) aram01 válasza V-I-D-A (#305) üzenetére


aram01
nagyúr

nálam ha nem pörgettem szépen berágta, szép menet lesz

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#307) V-I-D-A válasza aram01 (#306) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Az biztos! :O Köszönöm a válaszokat! :R

(#308) aram01 válasza V-I-D-A (#307) üzenetére


aram01
nagyúr

ha végeztél azért mesélj majd

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#309) V-I-D-A válasza aram01 (#308) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Rendben, majd beszámolok! :K

(#310) Fricu válasza aram01 (#294) üzenetére


Fricu
tag

Menj be a falugazdászhoz az tud mindent, mert olyan :K

Fricu

(#311) aram01 válasza Fricu (#310) üzenetére


aram01
nagyúr

az lesz, csak érjek haza egyszer időben :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#312) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Sajna a lakásunkban nagyon száraz a levegő, van pár szobanövényem, de a föld amit használok, pár hét után teljesen kiszárad, öntözésnél szó szerint átfolyik rajta a víz és megáll alatta a kaspóban, teljesen mindegy hogy bolti virágföldet vagy kevertet használok.

Tehetek valamit azon kívül, hogy párásítót használok? Hetente egyszer öntözök.

Let the Zone take me if I am.

(#313) Cheesy válasza kutga (#312) üzenetére


Cheesy
őstag

Én kipróbálnám a fényőkéreg/mulch terítést a kaspóban. Ez pont erre való, hogy megakadályozza a gyors kiszáradást. Illetve nem is nagyon nő alatta semmi gyom, mert nem kap fényt.

www.vakbelmutet.hu

(#314) kutga válasza Cheesy (#313) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem rossz ötlet. Pont most voltam tecsóban, megnézhettem volna, de ami késik nem múlik. Most első körben mindent átültetek, friss földbe.

Let the Zone take me if I am.

(#315) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Valaki próbált már fikuszt szaporítani?

(#316) Bjørgersson válasza KisTücsök (#315) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Edesanyamat megkerdezhetem, ha gondolod. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#317) KisTücsök válasza Bjørgersson (#316) üzenetére


KisTücsök
addikt

Megköszönném.

Neten olvastam néhány variációt, de hogy melyik a legjobb...

Valószínűleg a kevés fény miatt elhullajtotta a levelei nagy részét, szegény most elég csupasz, nem is túl szép. A legjobb időszak meg ha jól tudom a tavasz vége, nyár eleje.

Gondoltam akkor már ezt "beáldozom", hátha tudok belőle néhányat csinálni.

(#318) dugynok válasza kutga (#314) üzenetére


dugynok
senior tag

Bár lehet későn válaszolik, én szoktam a földbe keverni zeolitos macskaalmot (biolux). Jóminőségű virágföldet kell venni, ilyen nagyon olcsókat nem szabad, mert úgy jársz velük ahogy írtad is... Pl. Florasca földek ár/érték arányban sztem legjobbak közé tartoznak. Mulcsozás/fenyőkérgezés mindenképp ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#319) kutga válasza dugynok (#318) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, mindenképpen keverni fogom valamivel a földet.

Let the Zone take me if I am.

(#320) Gyick


Gyick
őstag

off kérdés:

A földek után felvehető támogatást mikor szokták kifizetni?Nekem vmi olyan rémlik hogy 2 különböző forrásból jön a pénz

[ Szerkesztve ]

(#321) Bjørgersson válasza KisTücsök (#317) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Májusban kell levágni, és faszenet kell tenni oda, ahol elvágjuk, mert folyik majd a leve a szárának. Amit levágunk, vízbe kell tenni gyökerezni. Elég nehezen indul meg a gyökerezés.

:)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#322) KisTücsök válasza Bjørgersson (#321) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszi! :)
____

Bonsai-al próbálkozott már valaki?

(#323) lakisoft válasza Gyick (#320) üzenetére


lakisoft
veterán

az illetékes hatóságot kérdezd. :R

(#324) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Van olyan tuja amit nem bánt semmi gomba, rovar, akármi? Mert mostanság elég sok tuját látok elbarnulni, meghalni. Vagy örökzöld sövény amit szintén nem írt ki csak a fűrész. Homokos talajba menne ha ez számít. 1,5-2 méter magasra szeretném, nem lenne baj ha nem kellene rá 10 évet várni míg akkorára megnő.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#325) Espla válasza Winner_hun (#324) üzenetére


Espla
aktív tag

Leyland ciprus

(#326) Winner_hun válasza Espla (#325) üzenetére


Winner_hun
félisten

Tetszik, köszönöm. Arról nem találtam infót a neten hogy a naposabb vagy árnyékosabb részeket hogy tolerálja.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#327) Espla


Espla
aktív tag

Nap kell neki, mindenképpen süssön rá a Nap legalább pár órát/nap. És évente többször érdemes vágni, hogy sűrű legyen.

(#328) Winner_hun válasza Espla (#327) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem nő, esetleg nem marad meg nap nélkül vagy csak lassabban fejlődik? A szomszéd házát nem igazán tudom odébbrakni.. viszont hosszabb örökzöld sövényt szeretnék, nem csak egy szakaszon.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#329) Espla válasza Winner_hun (#328) üzenetére


Espla
aktív tag

Ritka marad, felkopaszodik. Kell neki közvetlen napfény. Nekem ez a tapasztalatom.
Árnyékos helyre valami más kell.

(#330) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Kaktuszoknak ilyen kaktuszföldet vettünk. Ez önmagában elég? Majdnem ugyanúgy néz ki, mint az általános virágföld. Nem kéne ezt még keverni valamivel? Homok, tőzeg pl. Csomagolásánál nem ír erre vonatkozóan semmit.
___

turkesztáni szil-t ültetett már valaki? Árulnak 120-160 cm-es szálakat is, ezeket ültetésnél nem kell visszavágni valameddig, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#331) Espla válasza KisTücsök (#330) üzenetére


Espla
aktív tag

Elvileg vissza kell vágni jócskán, hogy elágazzon ne csak nyúljon.
De én is csak idén próbálom ki a türkesztáni szil-t (alias Csodasövény)

(#332) Cheesy


Cheesy
őstag

Vannak gyümölcsfáink vegyesen. Alma, őszi- és sárgabarack, szilva, emellett málna, szeder, ribizli, stb.
Mivel idén első lemosó permetezéskor elfogyott a Bordói levem, ezért Cuproxat FW-vel csináltam meg a 2. lemosót, ez valami "prémium rézkészítmény".
Viszont most leszek bajban, mert nem tudom mi legyen a következő.
Idén ez volt eddig:

2015.03.07 Bordói lé
2015.03.28 Cuproxat FW
2015.04.04 Chorus 50 WG

A legutóbb két féle permetszert adtak a gazdaboltban (Chorus 50 WG és Score 250 EC) és el is mondták nekem mi mire való, de sikeresen elfelejtettem. Mert ugye mást használunk almára és barackra, szilvára (tehát csonthéjasokra).
Végül a Chorus mellett döntöttem, mert több féle betegség ellen nyújt védelmet. De akkor a Score-t meg csak almára, körtére, őszibarackra fújhatom (illetve a többinél nincs értelme)?
Ribizli, szeder, málna, áfonya, stb ezekre mit fújjak?

Nemsokára jön a rovarszezon, ott meg aztán tényleg a bőség zavarában szoktam lenni a permetszerek terén.

www.vakbelmutet.hu

(#333) V-I-D-A válasza aram01 (#308) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Kézzel intéztem el metszőollóval, valóban jó kis móka volt! :K

Eredetileg a féltető ereszcsatornájáig ért, az "előtte" állapotot elfelejtettem lefényképezni. :(((

Ennyi zöldhulladék keletkezett:

mivel lenne érdemes most megtrágyázni? :U

(#334) lakisoft válasza V-I-D-A (#333) üzenetére


lakisoft
veterán

Ezt derék munka lehetett. Mennyi időt vett igénybe?

(#335) V-I-D-A válasza lakisoft (#334) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Reggel 8-tól délután 3-ig dolgoztam rajta. :K

(#336) lakisoft válasza V-I-D-A (#335) üzenetére


lakisoft
veterán

az szép. :R és fogni tudtál utána a kezeddel? :)

(#337) KisTücsök válasza Espla (#331) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszönöm!

(#338) Cheesy


Cheesy
őstag

Megtettem a az egyik legtartósabbnak ígérkező beruházásomat: vettem egy magyar hát permetezőt. 28k :Y

www.vakbelmutet.hu

(#339) aram01 válasza V-I-D-A (#333) üzenetére


aram01
nagyúr

le a kalappal :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#340) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Március elején vetettem különböző paradicsom magokat, melyek szépen ki is keltek, majd az első valódi levelek megjelenése után egyesével műanyag poharakba ültettem szét őket, az ablakban sorakoznak.

Mindez kb. két hete, de valahogy nem akarnak nőni, fejlődni a palánták...

Mi lehet a probléma? Egyáltalán lehet belőlük még valami?

(#341) Cheesy válasza lord_m (#340) üzenetére


Cheesy
őstag

Én a nem elég fényre tippelek. Tavaly eljátszottam hasonlót chilipaprikával. Tehettem én déli ablakba fűtőtest mellé a jó időre, b*szott nőni.

www.vakbelmutet.hu

(#342) lord_m válasza Cheesy (#341) üzenetére


lord_m
senior tag

Pedig ablakban vannak, délután süt oda a nap is, huzatot nem kapnak... nem értem. :F

Vehetek a piacon palántákat akkor ezek szerint.

(#343) Cheesy válasza lord_m (#342) üzenetére


Cheesy
őstag

Igen, de azok a palánták fóliasátorban, folyamatosan páradús levegőben, fűtött környezetben (vagy a nap által vagy mesterségesen fűtve) növögetnek. Azért nagyon nem mindegy, hogy kirakod egy szobai légkörbe, ami sokkal szárazabb és délután amúgy a nap is süti :)

www.vakbelmutet.hu

(#344) lord_m válasza Cheesy (#343) üzenetére


lord_m
senior tag

Akkor inkább ne süsse a nap őket, azt mondod? Az az érdekes, hogy néhány éve ugyan így, ilyen körülmények között sikerült szép palántákat nevelnem, gondoltam idén-re csinálok megint.

Rengetegféle magot raktam el, így nem hiszem, hogy azokkal van baj egyszerre, maradnak tényleg a körülmények.

Azért köszi.

(#345) Cheesy válasza lord_m (#344) üzenetére


Cheesy
őstag

Azt úgy értettem, hogy csak délután éri a nap őket, lehet kevés nekik.
Ha bevált a módszer régebben, akkor biztos be fog most is...

www.vakbelmutet.hu

(#346) lord_m válasza Cheesy (#345) üzenetére


lord_m
senior tag

Fagyosszentek utánig adok nekik időt aztán meglátjuk...

(#347) rii


rii
nagyúr

sziasztok

azt szeretném megkérdezni, hogy hol lehetne megnézni, hogy Tökölön (Pest megye), egy szántón mit lehet, nit nem lehet.
pld. beépíthetőség. tudtommal belterületen 30%, külterülen (zártkert) 3%, akkor szántón még szerszámosházat, vagy üvegházat (fóliasátrat) sem lehet?

illetve meghatározhatják, hogy mit lehet termeszteni, pld. szálasnövény,
és ha a tulaj nem gondozza a telkét, akkor megbüntetik?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#348) Peczek válasza rii (#347) üzenetére


Peczek
aktív tag

Az épitési előírásokat általában le lehet tölteni az adott település honlapjáról ( helyi építési szabályzat) vagy fel kell hívni az építési osztályt, aztán megmondják. Ùgy tudom a külterületen 3% csak gyümölcsös meg szölő művelési ág esetén igaz, szántón semmit sem lehet építeni, de ezt meg kell kérdezni, nem vagyok biztos benne. ( viszonylag ritkán tervezek külterületre) . Hogy éppen az üvegház bele számit- e a beépítésbe, nem tudom, nézd meg az OTÉK - ban.

[ Szerkesztve ]

(#349) Peczek


Peczek
aktív tag

Üdv mindenkinek,

valaki nem épített sját maga öntöző rendszert ? Egy viszonylag egyszerűt akarok, 1 v. 2 köröset, ciszternáról meghajtva, kb. 200 - 350 m2 max, valami olcsó szivattyúval, ami azért a szórófejeket meghajtja. Ja csak gyepet locsolni. Valami igen olcsó vezérléssel.

[ Szerkesztve ]

(#350) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

Motoros háti permetezőből milyet érdemes venni? Gyümölcsfára is kéne, meg mindenfélére így a ház körül, tehát nem ipari felhasználásra. Látok mindenféle kínai gépeket a piacon 35-40k-s áron, van valakinek hosszabb távú tapasztalata róluk?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.