Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) aram01 válasza szoke12 (#49) üzenetére


aram01
nagyúr

szia
nekem meg a fűkasza csinál olyat hogy , ha nem adok gázt leáll, aztán meg egy ídő után erölködik csak a motor és fullad még full gázon is

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#52) szoke12 válasza aram01 (#51) üzenetére


szoke12
őstag

enyem egyaltalan nem indul el. :(
de gondolom, hogy a levegovel vannak gondok.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#53) aram01 válasza szoke12 (#52) üzenetére


aram01
nagyúr

gyertyát nézted?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#54) szoke12 válasza aram01 (#53) üzenetére


szoke12
őstag

hat nem mai darab, de szikrat ad. majd megnezem.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#55) aram01 válasza szoke12 (#54) üzenetére


aram01
nagyúr

nézd meg hogy milyen színű ha őz barnára van égve akkor jó, ha nem akkor vagy túl sok űzemanyagot vagy levegőt kap, nézd meg a hézagot is rajta

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#56) szoke12 válasza aram01 (#55) üzenetére


szoke12
őstag

ok, majd megnezem, hogy milyen. ma veszek hozza uj benzincsovet, mert alitolatg at is baj, ha van benne filteres szuro, mivel csokkenti a nyomast.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#57) aram01 válasza szoke12 (#56) üzenetére


aram01
nagyúr

szép, lassan jobban járnál ha vennél egy újat

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#58) szoke12 válasza aram01 (#57) üzenetére


szoke12
őstag

mmint új mit? gépet/gyertyát?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#59) aram01 válasza szoke12 (#58) üzenetére


aram01
nagyúr

gépet :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#60) szoke12 válasza aram01 (#59) üzenetére


szoke12
őstag

még most vettem :DDD
méghozzá úgy, hogy nem indult be. mostmár beindul, rotálgattam is vele.
csak most szenved.
még nincs egy éve nálam. :)
a topik elején ott van képeken. :K

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#61) aram01 válasza szoke12 (#60) üzenetére


aram01
nagyúr

tényleg frankó, remélem megtudod csinálni :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#62) szoke12 válasza aram01 (#61) üzenetére


szoke12
őstag

huh... ma vettem hozzá légszűrőt, benzincsövet, légszűrőhöz gégecsövet, meg ahhoz bilincset. estére nekiesek, aztán meglátjuk.

kb 20ezrem van eddig benne összesen, mostmár mennie is kéne. :K
ja, és idén 30 éves. :DDD

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#63) aram01 válasza szoke12 (#62) üzenetére


aram01
nagyúr

20k-ért nem sok ha jó lesz, 30 éves? lassan kiállításokra vihetnéd :D
mondjuk az én benzines fűnyíróm is 87-es kiadás

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#64) lakisoft válasza aram01 (#63) üzenetére


lakisoft
veterán

na az szép. Ezek még normális anyagból normálisan össze voltak rakva. :R

(#65) szoke12


szoke12
őstag

bizony ezeket még összerakták, meg nem műanyag volt rajtuk minden. :K

folytatom a felújítást.
olyan légszűrőt csináltam, de olyat... :DDD

ha minden kész, és megy a gép, lehet cikket írok róla. de legalább bejegyzést! :D

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#66) aram01 válasza szoke12 (#65) üzenetére


aram01
nagyúr

kíváncsi leszek :K

(#64) lakisoft : hát ja, ezekben még van anyag

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#67) szoke12


szoke12
őstag

ma már rotáltam is! :DD

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#68) aram01 válasza szoke12 (#67) üzenetére


aram01
nagyúr

na, frankó lett?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#69) szoke12 válasza aram01 (#68) üzenetére


szoke12
őstag

egy fránya benzincsaptömítés volt a ludas. :( elért, pedig nincs egy éves (!).
még nagyon picit erőtlen a motor, így a levegővel még szórakozok egy sort, de a lényeg, hogy végre megy!

öregem... 20-ból egy ilyen gépet! hát nagyon megérte. :K

majd írok egy röpke bejegyzést képekkel illusztrálva. :D

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#70) aram01 válasza szoke12 (#69) üzenetére


aram01
nagyúr

oké majd dobj egy linket ide

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#71) Soriano


Soriano
tag

Sziasztok!

Van itt valaki aki jalapeno paprikát termeszt, vagy termesztett már? Mi idén próbálkoztunk először, eddig minden rendben volt, szépen fejlődtek, de mostanában fekete foltok jelentek meg a levelek szélén. Utána olvastam egy kicsit és azt találtam, hogy a gyökerek túl sok locsolás miatt elkezdtek rohadni. Ez ellen lehet tenni valamit? Már kevesebb vizet teszünk rájuk, így még megmenthetőek?

A másik dolog, pedig, hogy a legelső levelek elkezdtek leesni. Ez normális? Mert olvastam olyan kártevőről ami a levelek tövét rágcsálja meg és ettől elhalnak, aztán leesnek.

Köszi előre is!

(#72) lakisoft válasza Soriano (#71) üzenetére


lakisoft
veterán

Fényképezd le őket. És meghatározzuk mi a gond. Mennyit locsolod őket? Műtrágya szervestrágyát kapott? Sortáv, tőtáv? több infó kell :). Nekem is van paprika magom, de egyenlőre még nem ültettem el. :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#73) aram01 válasza lakisoft (#72) üzenetére


aram01
nagyúr

küld el postán nekem ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#74) szoke12


szoke12
őstag

Na most már teljesen kész a kis gépem! Ma vettem bele benzincsaptömítést, és úgy megy, hogy alig bírom lefogni. (bár az én 65 kilómmal elég nehéz is lenne... :O )
Na a lényeg, hogy megy mint a meszes és most már van benne erő is. Kiderült, hogy a legutolsó probléma az volt, hogy a tank tiszta rozsda, és eltömítette a benzincsap belsejét. Ezt most kiküszöböltem azzal, hogy a lefolyó csőbe raktam egy darab szívószálat, így olyan egy centi benzin mindig marad a tankban, de legalább a rozsdás szutyok nem folyik bele a csőbe.
Tudtok ajánlani valamit, hogy mivel tudom kitisztítani a tank belsejét?
Meg a benzincsap befolyó részén nem kéne lennie egy hosszabb kivitelű szűrőnek? Mert ezen semmi sincs... lehet lerohadt :DDD

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#75) aram01 válasza szoke12 (#74) üzenetére


aram01
nagyúr

nem lenne egyszerűbb ha kicserélnéd a tankot?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#76) szoke12 válasza aram01 (#75) üzenetére


szoke12
őstag

Lehet, nézek akkor hozzá egyet, ami jobb állapotban van. :K

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#77) aram01 válasza szoke12 (#76) üzenetére


aram01
nagyúr

próbálj meg műanyagot, és nem lesz soha gondod rá

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#78) Soriano válasza lakisoft (#72) üzenetére


Soriano
tag

Szia!

Köszi a választ! Csináltam pár képet:

Még nincsenek kiültetve, valószínűleg a hétvégén csinálom meg. Elég sokat locsoltuk. Azt olvastam, hogy szeretik a sok vizet és ha mindig nedves a földjük, ezért úgy csináltuk, hogy soha nem hagytuk kiszáradni. Egy tálcán tartottuk őket és annak az alja mindig vizes volt. Trágyázni mennyire fontos? Nem elég a jó minőségű föld?

Köszi a segítséget!

(#79) aram01 válasza Soriano (#78) üzenetére


aram01
nagyúr

túl van locsolva, napfényes helyen volt?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#80) Soriano válasza aram01 (#79) üzenetére


Soriano
tag

Igen, ablakban és az erkélyen. Sok napfény éri

(#81) szoke12


szoke12
őstag

Írtam egy röpke bejegyzést a Robi 151 felújításáról: [link]
Lehet olvasni :D

Sokkal nagyobb szenvedés volt, mint amilyennek látszik!
De megy és ennek örülök :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#82) Thrawn válasza Soriano (#71) üzenetére


Thrawn
félisten

Van, ha sikerül Habanero és Bhut Jolokia is lesz.
Ha van is alattuk tálca, sose álljon benne víz. Szeretik ugyan a sok vizet, de úszni nem tudnak. Én akkor locsolgatom őket kis kézi permetezővel, ha a földjük felszíne már kezd kiszáradni. Egy darabig jobban oda kell figyelnem rájuk, mert még csak most kezdtek el kibújni a jiffykből.

szoke12: Jó volt elolvasni, örülök hogy sikerült bele életet lehelni :)

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#83) Soriano válasza Thrawn (#82) üzenetére


Soriano
tag

Köszi szépen!

Most már kevesebbet locsoljuk, nem állnak vízben. Mennyire károsodhattak így? Nem az összes palánta levele foltos, illetve nem mindegyik ugyanannyira. Mennyire fogja ez befolyásolni a termést?

Még egy kérdés, hogy a trágyázás hogy működik? 12 palántánk van, nagyjából ekkorák, mint a képeken. Ezeknek mennyi trágya kellene? Nagy baj lenne, ha nem trágyáznánk?

(#84) Thrawn válasza Soriano (#83) üzenetére


Thrawn
félisten

Fiatalok még, majd kiheverik. Ha később szépek és egészségesek lesznek akkor nem lesz rajtuk kevesebb paprika, mint a többin, de az ugye még messze van.

Nálam előre kevert palántaföldben vagy jiffyben vannak, ami műtrágyát is tartalmaz. Ekkora korban ha trágyázod is, akkor foszfortartalmút adj nekik, az segíti a gyökeresedést. Ha halt el gyökerük a túlöntözés miatt akkor jót fog nekik tenni. Foszforos indítótrágyát leginkább virágkertészetekben használnak, szóval dísznövényeknek valót keress. (pl.: Universol 12-30-12) Ezt én nem közvetlenül a talajra szórnám, hanem tápoldatot készítenék belőle. Ennek a keverési aránya rajta van a csomagoláson. Ha túlöntözni nem szabad, akkor a trágyázásra azt mondanám, hogy tilos túltrágyázni! Heti 1x kaphatnak tápoldatot, de többször ne adj nekik, mert kiégnek tőle. Ha a heti egyszeri trágyázásnál is elváltozást tapasztalsz rajtuk, akkor vagy tápoldatozd őket ritkábban, vagy még hígabb oldatot keverj. A lényeg, hogy nem szabad túlzásba vinni. Később ha már nagyobbak lesznek, akár életük végéig lehet őket levéltrágyázni (Volldünger Classic pl) de akkor is max heti 1x.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#85) Soriano válasza Thrawn (#84) üzenetére


Soriano
tag

Hú köszönöm szépen a részletes választ! Ezzel kapcsolatban még annyi, hogy a virágokat mekkora méretnél lehet meghagyni? A legtöbb palánta már 4 leveles és lassan jön a többi is. Azért kérdezem ezt, mert azt a tanácsot kaptuk, hogy ha még túl picik és virágzani kezdenének, vágjuk le a virágot, hogy ne terhelje meg a palántát.

Írtad, hogy te is termesztettél már jalapenot. Körülbelül mennyi a termése egy növénynek, az első évben?
Mi is szerettünk volna jolkiat is, de azok sajnos nem csíráztak ki. Egyébként te miket szoktál készíteni ezekből a paprikákból?

(#86) Thrawn válasza Soriano (#85) üzenetére


Thrawn
félisten

Túl korán túl fejletlen állapotban nem hiszem, hogy kivirágoznának.

Az első év az egyetlen évük is amikor teremnek (kivéve ha... de ez már egy másik téma). Az a 12 palánta kifejlett növényként bőven ellát egy négyfős családot és még marad is elosztogatnivaló vagy eltennivaló. Kilóra nem tudom megmondani mennyi lesz rajta, sosem mértem.

A jalapenót megesszük nyersen, még nem maradt annyi, hogy azon kelljen gondolkodnom, mihez kezdjek velük, de pl. savanyítani lehet őket és fűszeres olajban eltéve is elállnak. Milyen fajta Jalapeno palántáitok vannak? Nekem TAM és Fooled You jalapenóim vannak, Chocolate Habanero és Bhut Jolokia most lesz először. Ezeket fűszerezéshez akarom használni, szószokhoz és grillezéshez, de a Jolokiához lehet szereznem kellene egy analitikai mérleget, annyira piszkosul méregerős :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#87) Soriano válasza Thrawn (#86) üzenetére


Soriano
tag

hm..nyersen? Mi savanyításra gondoltunk elsősorban, meg talán szószra, ha marad majd belőle. Hát a jolokia az tényleg nagyon erős, igaz én csak tv-ben láttam eddig (Fald fel Amerikát), de már úgy is brutálisnak tűnt. :D Nekem néha már, az itteni hegyes erős paprika is sok :D

(#88) Thrawn válasza Soriano (#87) üzenetére


Thrawn
félisten

A jalapenót általában zölden szedik le, még mielőtt beérne, bepirosodna. Vastag húsa és finom íze van, ezért lehet nyugodtan nyersen fogyasztani, de természetesen savanyítani is lehet.

Az alap fajta az itthoni zöld hegyes erősnél 2-3x erősebb (2500 vs 6-7000 scoville), ezért kerestem idén egy ettől kevésbé csípősebb és egy egyáltalán nem csípős, csemege fajtát.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#89) aram01 válasza Thrawn (#88) üzenetére


aram01
nagyúr

jalapenó magot lehet itthon "szerezni"?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#90) Soriano válasza Thrawn (#88) üzenetére


Soriano
tag

Egyébként nem úgy van, hogy ha hagyod pirosra érni, akkor nem olyan csípős? Amúgy nem tudom, hogy a miénk milyen.

aram01:
Mi e-bayről rendeltük, sajnos már nem emlékszem mennyibe került (pár dollár) és 25-30 mag volt a csomagban. Abból, amit elültettünk csak 2 mag nem kelt ki, szóval szerintem próbáld meg e-bayről, ha szoktál onnan rendelni.

(#91) aram01 válasza Soriano (#90) üzenetére


aram01
nagyúr

sajnos nem szoktam onnan :(((

viszont találtam egy magyar oldalt [link]

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#92) Soriano válasza aram01 (#89) üzenetére


Soriano
tag

Vagy: most találtam ezt az oldalt.

(#93) Soriano válasza aram01 (#91) üzenetére


Soriano
tag

Gyorsabb voltál :D Úgy látom azzal jobban jársz, amit te linkeltél :)

(#94) aram01 válasza Soriano (#93) üzenetére


aram01
nagyúr

5 másodperccel, mindegy a lényeg hogy lett, köszi azért a kedvességed

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#95) Thrawn válasza aram01 (#89) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem tudom én külföldről rendeltem.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#96) Soriano


Soriano
tag

A kiültetéshez tudnátok még tanácsot adni? Milyen távol kell lenniük egymástól és milyen magasságig lepje őket a föld?

(#97) aram01 válasza Thrawn (#95) üzenetére


aram01
nagyúr

én rendelek innen, el lesz a konyhában(cserépben)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#98) Thrawn válasza Soriano (#96) üzenetére


Thrawn
félisten

40-45 cm-es tőtáv és 60-90 cm-es sortáv az ami megfelelő nekik. Nálam eléggé be lesznek sűrítve, mert az alsó határokat vettem alapul (40x60 cm) igaz meg is akarok nekik adni mindent amire csak szükségük lehet.

aram01: Elég nagyra megnőnek ám, szóval jó nagy cserepet válassz nekik. Dísznek való chilivel is volt szerencsém találkozni tegnap, Bolíviai szivárvány a neve. Persze meg is lehet enni, de...

Bolivian Rainbow

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#99) Soriano válasza Thrawn (#98) üzenetére


Soriano
tag

Hú akkor elég messzire kell őket tenni egymástól. De megértem, hogy kell ez a távolság, mert azt olvastam, hogy a gyökereik nagyon szétterülnek. Nálunk az erkélyen lennének, szóval lehet, hogy a 12-ből valamennyi cserépben maradna ilyen távolsággal. Mekkora cserép kellene minimum szerinted?

Nagyon szép a kép :) Sosem gondoltam volna, hogy lila paprika is van.

(#100) aram01 válasza Thrawn (#98) üzenetére


aram01
nagyúr

mennyire nagyra?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.