Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) r0by válasza V.Stryker (#1600) üzenetére


r0by
addikt

1 helyre egyet. Bár saját tapsztalat szerint a reteknek kb. 90%-os a kikelési aránya. A cukkini közelebb a 100-hoz.
A cukkiniből csinálhatsz palántát, hogy majd 2-3 hét múlva ültetsd ki a melegebb időben, gyorsan nő. 1-2 napig érdemes vízben áztatni, hogy szívja meg magát mielőtt elülteted. A második napon már simán csírázhat is :)
Bokorban (egy helyre több mag) például a zöldbabot, borsót szokták leggyakrabban ültetni.

[ Szerkesztve ]

(#1602) V.Stryker válasza r0by (#1601) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Akkor faxa lesz... minden hová tettem cukkiniből vagy 4 -6 magot... retekből meg egy csipetnyit. :DDD :Y

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1603) Bdanyy


Bdanyy
addikt

sziasztok!

segítenem kell valami egyszerű megoldást találni egy udvar öntözésére. Kb 4 fix ponton megy az esőztető, ezekhez kéne valami, ami automatán bekapcsolgatja őket.
Elsőre egy Gardena vízelosztót [link] illetve hozzá mastercontrolt [link] néztem ki. Van esetleg erre valami jobb megoldás?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#1604) r0by válasza V.Stryker (#1602) üzenetére


r0by
addikt

Akkor a retket majd ritkítanod kell, mert ugye gumós növény és egymástól majd nem bírnak növekedni.
A cukkiniket pedig amikor már nagyobbak lesznek, akkor óvatosan megpróbálhatod szétültetni.

(#1605) Spet válasza dkaro (#1599) üzenetére


Spet
addikt

Csövet érintett területen kiásod.
Vízórát elzárod.
Szakaszt kivágsz.
T elosztót bekötsz/beköttetsz.
Az öntözőrendszert rákötöd a leágazásra.
Nyomást engedsz a rendszerre, hogy jó-e a bekötés nem csöpög.
Ha jó a rendszer, akkor visszatemeted a lyukat.
Voala van csap is, meg öntöző rendszer is.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1606) dkaro válasza Spet (#1605) üzenetére


dkaro
őstag

Köszi a választ.
Ez a terv de ugye az T elágazásnál az öntözőrendszer elé kell egy computer. Ami nekem van az átfolyós, tehát csapra szerelhető. Ezért nem világos ezt hogy kéne kivitelezni.

(#1607) fess válasza V.Stryker (#1600) üzenetére


fess
őstag

Cukkiniből mehet 2 szem 1 bokorba(bokron belül kb.30cm távolságra),a bokrok közt pedig hagyj 1m-t,nagy bokorrá fog fejlődni, a retekből pedig ahogy írtad,abban a távolságban,1 szemet. Vetheted sűrűbben is,később majd ritkítod.

(#1608) V.Stryker válasza fess (#1607) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek. Elnézést ha ez másoknak egyértelmű, de a magok csomagolásán sincs erre semmi útmutató. :((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1609) goldnarmz válasza Chal (#1595) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Használok akkus kerti gépeket. Ugyan nem Makita, de szerintem ebben az esetben mindegy. Amennyiben valóban lesz 4-5 db 5Ah-s akkud, akkor nem lesz gond. Fűnyíróhoz kell a kraft, nagyobb területen simán elfogyasztja az összes akkudat majd. Szegély,- és sövénynyíróval nem lesz gondod ennyi energiaforrás mellett.

(#1610) Chal válasza goldnarmz (#1609) üzenetére


Chal
addikt

Köszi, közben megvettem én is hétvégén, mert már nem tudtam halogatni :) A 4db akkuval tényleg jó, 2-vel nem lett volna elég. Lassan és aprólékosan csinálva pont elég a 2x5Ah + 2x6Ah a kb. 500m2-höz. Vélhetően ha megjön a rutin, akkor ennek a háromnegyedével is oké. Viszont így sem panaszkodom, mire lemerül a második pakk, addigra a fűnyíróval is végzek, és az első pakk is teljesen feltöltődik, szóval lehet kezdeni egyből a szegélynyírást.

[ Szerkesztve ]

(#1611) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok, segítséget szeretnénk kérni.

- Van egy városi mértékkel is kicsi kert szerű izénk a kocsibeálló mellett, amit füvesítenénk. Hosszában 10m, széltében 2m.

- Emellett a 20m^2 mellett áll egy támfal, kb. 75 fokos meredekségű, virágokkal szépen beültetett, pontosan ilyen elemekből. 10m hosszú, 1,2m magas. A problémám az, hogy nagyobb eső alkalmával sem kap igazán elég vizet a támfal közepe-alja, így arra jutottam, hogy a csepegtetős megoldás valószínűleg nem működne (hacsak nem akarok minden sornak saját csövet, az meg nem túl esztétikus, na).

A tervem az lenne, hogy a füvet spray fúvókával öntözném, a fúvókákat sugárban túlméretezve próbálnám beöntözni a támfal közepét és alját (kb. 1m magasságig), a tetejét pedig csepegtetővel.

Szerintetek ez így működhet?

Számításaim szerint kb.26 fokban kéne a füves terület széléről kilépnie a spray fúvókából a víznek, ha egyenes "trajektória" mentén akarja elérni a támfalat (ez a kilépési szög persze megvan, csak a víz pályája nem egyenes). 10 centis kiemelkedés, icipici "hátrafelé" megdöntés segítségével, Hunter PSU 12A fejjel (28° kilépési szög) próbálnám meg megvalósítani...

:R A tanácsokat köszönöm, de már azt is, ha végig olvassátok :) :R

[ Szerkesztve ]

(#1612) M43g


M43g
aktív tag

Néhány kiegészítés, ill kérdés, ami a szerkesztés után jutott eszembe.

A statikus víznyomás kb. 7 bar. Ha csutkára kinyitom a 3/4-es kerti csapot (25-ös KPE-n meg a fő vízórától közvetlenül a víz), kb. 10 másodperc alatt tölti a 10L öntözőkannát, a nyomás ilyenkor 3bar környékére esik vissza.

Ilyen nyomással meg lehet oldani a spray fúvókákat? Azt olvastam, hogy a víz gerincről rugalmas vezetékkel érdemes a spray fúvókákat bekötni, ami gondolom lehet LPE vezeték, de nem tudom, nem durranna-e szét, amikor a mágnesszelep ráereszti a nyomást a szórófejre.

:R

(#1613) jeriko2 válasza M43g (#1612) üzenetére


jeriko2
tag

Van vezeték különböző nyomásra, olyan vegyél, ami bírja. a fúvókákat kpe csővel is be lehet kötni, csak merevsége miatt nehezebb precízen beállítani a megfelelő mélységre.

(#1614) jeriko2 válasza Bdanyy (#1603) üzenetére


jeriko2
tag

Gardena cuccok nagyon drágák, és nem is profi cuccok. Szerintem érdemes kiépíteni egy normális öntözőrendszert kpe csövekből, mágnesszelepekből.

(#1615) Zola007


Zola007
veterán

Szeretnénk egy kisebb fóliasátrat otthonra a kertbe, hogy legyen némi zöldség nekünk és a háziállatoknak.
Szeretnénk "bio" módon
Régebben szabadföldileg termesztettünk pár dolgot, de az olyan is volt minőségileg.
Elsősorban répa, cékla, retek, petrezselyem, uborka lenne a cél, esetleg édesburgonyát bepróbálnánk.
Tud valaki ebben segíteni vagy jó forrást, amin el tudok indulni?
Talaj nem a legjobb, előkezelni, trágyázni kellene

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1616) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Barack fát szabad még ilyenkor ületetni vagy már késő ?
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1617) Spet válasza DonThomasino (#1616) üzenetére


Spet
addikt

Már minden meghajtott, így igencsak lekéstél róla (alacsonyabb a túlélési esélye, az alvási állapotához képest, bár láttunk már csodát saját kertben is)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1618) rii válasza Spet (#1588) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!
elnézést a kései reagálásért, - amikor 04.04-n V.Stryker írt aznap már egy 50 cm-es gödörbe kerültek, feléjük meg mini-fólia, h a föld hője talán valamit segít - csak rommá vagyok terhelve

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1619) Chal


Chal
addikt

Az egyik előkerti virágágyásomat szeretném egy kicsit minimalistára alakítani. Amit szeretnék: fehér kavics vagy kő, és benne 1-2db jól formázható cserje. Valami ilyesmi, csak nagyobb az ágyás :)

Amire totál laikusként gondoltam: a mostani ágyásból kiszedem a rengeteg gyomot, valamint a kavicságy vastagságáig a földet is. Gazdagon gyomirtózok, majd teszek az egész felületre geotextilt, elültetem a pár cserjét, majd az egészet feltöltöm a kaviccsal (vagy kővel).

Ez a technológia így jó lenne, vagy máshogy csináljam? Ha igen, milyen vastagra érdemes csinálni a kavicságyat? Illetve létezik egyáltalán olyan fehér kő vagy kavics, ami idővel nem sárgul meg, vagy nem mohásodik be?

[ Szerkesztve ]

(#1620) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok van a kertben pár gyümölcsfa 12 de az egyik sárgabarack mintha kezdene kiszáradni ami kb 5 max 6 éves lehet pedig volt locsolva van növekvő termés is rajta de a levelei kokattak 2 ágon kívül az egész fán. A többi fával semmi ilyen. Mi lehet vajon vele? Mondták páran hogy ezek a mostani fák nem élnek 20 de még 10 évet se mint a régiek. Ez lehetséges?

(#1621) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Az alábbi egyszerű computert szabad fektetve használni?
https://www.gardena.com/hu/termekek/ontozes/ontozesvezerlok/flexcontrol/967235701/
Nem csapra szerelném hanem a földbe ékelném be a kpe csövek közé egy dobozban.

(#1622) UberMutant válasza Szilágyi84 (#1620) üzenetére


UberMutant
őstag

nézd meg a törzsét közelről. nincsenek apró 0.5 mm-es lyukak rajta?

(#1623) Szilágyi84 válasza UberMutant (#1622) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Néztem nem látni rajta de már az a maradék 2 ága is kezd kokadni a többin már majdnem csörög zörögnek a levelek szóval száradásnak tűnik . Érdekes mert szépen kizöldelt mint a többi sőt van rajta nem kevés barack is és locsoltam pedig. A többi fa mellette körülőtte alma körte szilva cseresznye barack rendben van.

(#1624) UberMutant válasza Szilágyi84 (#1623) üzenetére


UberMutant
őstag

az enyém is pont így pusztult el. kár érte

(#1625) goldnarmz válasza dkaro (#1621) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Persze, lehet fektetve használni.

(#1626) dkaro válasza goldnarmz (#1625) üzenetére


dkaro
őstag

Írtam a Gardenának és ezt válaszolták:
GARDENA öntözőkomputereink mindegyikében ugyan az a mágnes szelep van, melynek megfelelő működéséhez meg kell tartani a függőleges, fentről lefelé irányuló átfolyást. Így sajnos egyiket sem javasoljuk fektetve beszerelni.

(#1627) goldnarmz válasza dkaro (#1626) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

3 éve használok fektetve MultiControl Duo-t, kollégám kb. 1 éve MasterControl-t, és semmi bajuk nincs.
Anno én is megkérdeztem a szakkereskedésben, ők azt mondták, hogy simán lehet fektetni, sokan használják úgy.
Erről ennyit. ;)

(#1628) jeriko2 válasza Szilágyi84 (#1620) üzenetére


jeriko2
tag

Nézz utána a tűzelhalás-nak. Elvileg permetezéssel megelőzhető.

(#1629) Szilágyi84 válasza jeriko2 (#1628) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Kösz de nem az szerintem mert még most se csont szárazak a levelei hanem teljesen kokattak mintha kipusztult lenne. Permet volt Vegesollal.

(#1630) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Most néztem zölden kokattan szárazak.

(#1631) jeriko2 válasza jeriko2 (#1579) üzenetére


jeriko2
tag

Aldiban most lehet venni azt a locsolót, amit korábban említettem. 4490Ft ha jól emlékszem.

(#1632) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Orgona bokor csemetét merjek még ültetni ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#1633) Cheesy válasza DonThomasino (#1632) üzenetére


Cheesy
őstag

Szerintem bármikor ültetheted... lényeg hogy a gyökérképződéshez megfelelő időszakban tedd, ehhez a hideg, fagyos időn kívül mindig megfelelő.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#1634) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Tavaly vettünk 2 sárgabarack kisfát és most az egyiken egy darab sincs pedig egyformák méretre is kb 180 cm és a másik tele van 50-ig számoltam de több is van most lett termő és ilyenkor hogy érdemes a felét leszedni hogy ne terhelődjön jó termő legyen vagy miért mondják szokás szerint van értelme egyáltalán?

(#1635) Cheesy válasza Szilágyi84 (#1634) üzenetére


Cheesy
őstag

Addig én nem ritkítanám amíg meg nem jelennek a kis barackok.
Alapból el tudja dobálni a felesleget a fa, de én is szoktam rajtuk segíteni.
Ez manual munka, szépen végig kell menni ágról ágra és úgy kalkulálni, hogy ha ököl nagyságúak lennének elférnének-e egymástól.
Az a baj, hogy ha összenőnek szorosan, akkor a betegségek is jobban megragadnak a kis zegzugokban és egyből a gyümölcsöt támadják.

www.vakbelmutet.hu

(#1636) Szilágyi84 válasza Cheesy (#1635) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Köszönöm amúgy magyar gönci és már fél dió nagyságúak rajta. Remélem jővőre már a másikon is lesz mert egy helyről származik.

(#1637) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

2 eve egy Gardena Classic 3 funkcios locsolopisztolyt hasznalok a kerti viragok es ultetett bokrok locsolasahoz, azonban mar tavaly elkezdett csopogni ha elzarom, ami a fuves reszen nem gaz, max idegesit, de a teraszt, ablakparkanyt is elaztatja, ami nem jo moka. Szetszedni ahogy neztem, felul nem lehet, tehat ez ennyi.

Neztem a Karcher Premium locsolopisztolyt, az tetszene, mert van rajta pontszeru vizsugar is, amivel tavolba is tudnek locsolni, meg felul szetszedheto, tisztithato, azonban nem tudom, meger-e 10k huft.

Obis, bauhausos, stb par ezres cuccokat is neztem, olyannal kezdtem, az mar a telet nem elte tul :)

Ki mit hasznal, tapasztalat, otlet? :)

Elore is koszi,
Attila

[ Szerkesztve ]

(#1638) freaghill


freaghill
őstag

Házi vízművet szeretne édesapám vásárolni, viszont nem tudja melyiket.
Kb. 40 ezret áldozna rá, nem menne róla öntözőrendszer, csak pár csapra lenne rákötve.

Fontos, hogy ha szétszerelve is de az 50es csatornán beférjen.

(#1639) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Van egy AL-KO Silver 520 BR fűnyíróm. Nem gázkaros, de át lehet alakítani gázkarossá? Mi kell hozzá a karon meg a bowdenen kívül?

(#1640) goldnarmz válasza KrAt (#1637) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Ezen is van "pontszerű" sugár. 3 éve használom, nálam bevált.

(#1641) jeriko2 válasza KrAt (#1637) üzenetére


jeriko2
tag

A tömlő végig nyomás alatt van? Nem igazán használ neki.
Próbáld meg ecettel/enyhe savval átmosni, lehet csak vízkő rakódott le a gumi tömítésre.

(#1642) jeriko2 válasza freaghill (#1638) üzenetére


jeriko2
tag

Érdemesebb egyet összerakni, mint egyben megvásárolni.
A legjobb szivattyú a pedrollo. Elfogadható még az elpumps, leo. Igazából vízmű helyett érdemesebb megfontolni az áramlás kapcsolót, ez ugyan 15e Ft körül van, viszont védi is a szivattyút pl. szárazonfutás ellen. Valamint nem kell hozzá tartály, kisebb lesz az egész.

Ha jól értem, egy 50-es csőből áll a kút, ebbe kellene lemennie a felszívó csőnek. Arra figyelj, hogy a szivattyú szívómagassága legyen nagyobb, mint amilyen mélyen van a víz. Egy kpe cső elég lesz a feladatra, az alján egy lábszeleppel.

Az Aldi-ban egyébként kb. 2 hete volt ilyen rendszer 30e Ft-ért (szivattyú + áramláskapcsoló), ami elég jó ár. Ráadásul 3 év garanciát szoktak adni rá. Ha általános célra kell, arra szerintem megfelel.
https://www.aldi.hu/fileadmin/fm-dam/products/si_2019/kw16/Hasznalati_utmutato_Hazi_vizmu.pdf

[ Szerkesztve ]

(#1643) Espla válasza jeriko2 (#1642) üzenetére


Espla
aktív tag

Bocs, de ne adj ilyen tippeket.

Szivattyú vásárlás nem olyan dolog, hogy bemegyek a barkácsáruházban és leveszem a polcról a pénztárcámnak megfelelőt. A felhasználáshoz és a kút adataihoz kell mérni. Ennek az Aldisnak egy jelleggörbéje sincs. Vicc.

Nekem is Pedrollo van, jó kiindulási pont a keresésnél. Szivattyú szakboltok weboldalait kell nézni. Mindegyik írja, hogy szívesen segít a megfelelő szivattyú kiválasztásában.
Hasra ütésből ne vegyen senki onnan se szivattyút, hogy majd úgyis jó lesz.
Általában le van írva milyen adatokra van szükség hogy ajánlani tudjanak. pl. nyugalmi vízszint, üzemi vízszint, mennyit homokol a kút, stb.

A hidrofor tartály pedig kényelmes dolog, azonnal van víz nagynyomással, feleslegesen nem kapcsol be a szivattyú kevés víz vételénél, én szeretem, praktikus.

(#1644) jeriko2 válasza Espla (#1643) üzenetére


jeriko2
tag

"Bocs, de ne adj ilyen tippeket."
Szivattyú vásárlás nem olyan dolog, hogy bemegyek a barkácsáruházban és leveszem a polcról a pénztárcámnak megfelelőt. A felhasználáshoz és a kút adataihoz kell mérni.

Akkor szerintem olvass vissza, próbáld értelmezni, mi volt a kérés: "nem menne róla öntözőrendszer, csak pár csapra lenne..."
Azaz a kútról semmi adat, felhasználásról semmi. A tanácsomban odaírtam, hogy "Ha általános célra kell, arra szerintem megfelel." Ezt most is tartom, az árához képest egy jó tudású szivattyú, átlagos célra nem fog benne csalódni senki, akár öntözőrendszert is el tud látni. Feltételezem, ha 80 méter mély kútról lenne szó, akkor azt írta volna a kérdező.

Egyébiránt összeraktam már pár rendszert, tartályosat is, áramláskapcsolósat is. Az áramláskapcsoló szerintem több okból is praktikusabb: kisebb az egész rendszer, nem ingadozik a nyomás, nem kapcsolgat gyakran a szivattyú (a ki-be kapcsolgatás erősen terheli a szivattyúkat). Az áramláskapcsoló hátránya, hogy folyamatosan megy a szivattyú amíg folyik a víz, emiatt picivel többet fogyaszt. Ha nem öntözőrendszer megy róla órák hosszat, ez havi kb. 100ft-os plusz áramköltség.

Jelleggörbét kérni csapról történő locsolásra / vízkivétre meg kb. olyan, mintha a gyereked elesik, lehorzsolja a térdét, és kihívod a mentőket, patikamérlegen méred ki ezred grammra a kenőcsöt amit rákensz.

(#1645) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Sziasztok nem teljesen ide való de nem találtam mást jelenleg ezért megkérdezem itt. Vízzel kapcsolatos hogy bent garázs és a szuterén részben a vízcső elkezdett enyhén remegni és rezonálni mintha nagyobb erősebb nyomáson érkezne be az utcáról a víz. Ez elképzelhető vagy mitől lehet? Nem volt még ilyen és nem állandó csapból jön rendesen de a rezgés akkor is van ha nincs megnyítva a csap. Az utcába csinálták volt csőtörés.

(#1646) handrash válasza jeriko2 (#1644) üzenetére


handrash
őstag

Nos akkor tapasztalat első kézből:
A házzal együtt vásárolt, de most elhalálozott 20l -es tartályú noname vízművet cseréltem erre az Aldisra. (Állítólag Einhell)
Sokkal erősebben jön a víz a tömlőn keresztül folyamatosan egyenletesen.
30 000 Ft volt, 3 év garanciával.
Úgy vélem ennyit feltehetően megér.
Gondolkodom azért, hogy esetleg a régi tartályát visszateszem a rendszerbe....

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#1647) Espla válasza jeriko2 (#1644) üzenetére


Espla
aktív tag

Én értem, hogy megvan a jó szándék, ez nem ellened irányul, ne értsd félre.

De ha gyenge szivattyút vesz, akkor órákig locsolhat mire végez.
Ha túl erőset akkor tönkreteheti a kutat.
Ha sok homokot szív fel akkor elkophat a járókerék.
Olcsóbb szivattyú nem biztos hogy olyan hatásfokkal dolgozik mint egy dupla árú.
stb. stb.

Mintha a gyereked elesik, lehorzsolja a térdét, te pedig Aspirin-t adsz neki, pedig van jobb megoldás is.

Sok téma felmerült már a topikban, amondó vagyok a fejlécbe kellene gyűjteni hasonló témákról linkeket, hogy mielőtt kérdez valaki a topikban, tudjon előtte egy keveset informálódni és okosabban feltenni a kérdését.

erre van A Topikgazda rendszer

Van valakinek kedve ezt menedzselni?

(#1648) Espla válasza KrAt (#1637) üzenetére


Espla
aktív tag

Egy régebbi Gardena slagvégem van amire szerintem gondolsz, de amikor jött az új termékpaletta akkor kihagyták, ha jól látom.
Konkrétan ilyen csak kézi és narancssárga, ez pedig öntözőrúd, ez mondjuk kapható.

Hasonlóknak az előnye, hogy le tudod csavarni és a fém perforált lap kivehető, bedobhatod ecetbe ázni időnként, körömkefével kiszedhető ami beleragadt.

Van egy Cellfast (53-330) öntözővégem, nagyon szép a designja, de nem annyira profi, hogy ajánlanám.

Viszont a Gardenának van a nagy kuplungos termékcsaládja, és ott a GARDENA 2847-20 lehet jó, főleg, hogy még több vizet tud elvileg átengedni, erről jó lenne egy teszt
csak kell hozzá átalakító amivel a normál slagra ráköthető

ugyanúgy három módban működik:

(#1649) handrash


handrash
őstag

A tavaszi lemosó permetezés után, mikor kell a cseresznyét/meggyet permetezni? Illetve a szőlőt mikor kell?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#1650) fess válasza handrash (#1649) üzenetére


fess
őstag

Én már gombaölővel lefújtam múlthéten, lassan elvirágoznak, jövő hét elején fújom megint, akkor már mérleggel is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.