Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Valaki foglalkozott kínai kenderpálma, datolyapálma és leander magról való szaporításával?

(#402) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok van egy házi vízművem 1 éves van még rá 1 év gari, szerintetek mennyiért lehetne eladni? [link]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#403) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata fagyálló pálmákkal?
A trachycarpus fortuneiről olvastam, hogy kibírja akár a -15 fokot is, ezért arra gondoltam, hogy ilyet telepítek az udvaromra.

(#404) tlac


tlac
nagyúr

Egy füvesített udvart kézzel locsolunk, de ez így elég időigényes. Erre keresek valamilyen egyszerűbb megoldást. Nem értek hozzá így felteszek egy pár amatőr kérdést:

-mi a különbség az esőztetők és a leszúrható szórófejek között?

-colos szivattyúnk és locsolótömlőnk van, viszont ezeken a kis vackokon sokkal kisebb a csatlakozás
hogyan kell ezeket bekötni?
ha egy ilyet szerintem úgy ahogy van bekötnék, lefojtaná a motort

(#405) rii


rii
nagyúr

sziasztok

helyrajzi szám ismeretében meg lehetne nézni, hogy mit lehet egy adott küterületi telken termeszteni?

egy telket készülnék megvenni ... asszem szántó
3%-a kivonható a művelés alól

az ilyen telkekre, ha házat is lehet, akkor fóliasátrat is engednek felhúzni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#406) muratomi1 válasza szőröscica (#403) üzenetére


muratomi1
senior tag

Az a baj a pálmákkal (mindegyikkel) hogy télen takarni kell, tök m1 hogy mennyit bír a törzse ha a csúcsrügy/hajtás megfagy akkor oda lesz az egész pálma. Ezért nem árt ha lefóliázod, lehálózód és azt kikötöd úgy hogy a pálma 1/4 része takarva legyen és rögzítve hogy a szél ne kapja le.

Rii: igen, engednek mert az nem minősül létesítménynek mert olyat lidl-ben is kapsz.

[ Szerkesztve ]

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#407) rii


rii
nagyúr

esetleg tudtok egy jó oldalt, ahol lehetne találni külterületi telket?
(jofogas.hu, meg ingatlan.com-ot nézegetem)
villannyal kellene, vagy a közelbe ... és valamenyni beépíthető legyen rajta.

(#406) muratomi1: köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#408) muratomi1


muratomi1
senior tag

Lenne egy kérdésem: nem lakik valaki kiskunlacházán vagy környékén?
Most vettünk egy mondhatni szép házat, kerttel de az egész kert le van burkolva hullámkővel (most nem jut eszembe a szakname), amit fel is szednek majd (állítólag). De mellette van egy irtózatos növény, valami vanília bokor vagy mi a fene és kipusztíthatatlan. Persze ki tudnám ásni ha nem lenne némi gyöngykavics rajta, és nem száradna be totál a föld. próbáltam, hogy leszedem róla a gyöngykavicsot, némileg sikerült is de amint hozzákezdtem az árasztásos öntözéshez( mert csak így nedvesedik be a talaj, gondolom h agyagos) abban a pillanatban megjelenik a gyöngykavics, vagy ha nem akkor másnapra kádkemény megint a föld. + ez a növény sarjakkal osztódik ami nehezíti a megszüntetését, kiirtását.
Esetleg tudtok egy jó szakit aki ezt megcsinálná vagy talán van köztetek olyan aki besegítene?
Szégyellem magam mert kertész vagyok de ez most kifogott rajtam.

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#409) blueMerle válasza muratomi1 (#408) üzenetére


blueMerle
veterán

Kend be ecsettel jó alaposan a szárát, leveleit olyan totális gyomirtószerrel ami a leveleken keresztül szívódik fel és a gyökérig hatol, mindezt tömény, higítatlan formában. Garantáltan segíteni fog, 1-2 héten belül. Én is így szabadultam meg a szőlőtől.

(#410) blueMerle válasza tlac (#404) üzenetére


blueMerle
veterán

Olvass kicsit vissza, keresd meg amit írtam ebben a témakörben.

(#411) tlac válasza blueMerle (#410) üzenetére


tlac
nagyúr

átfutottam a hozzászólásaidat mielőtt kérdeztem, de te elég egy komoly rendszert építettél ki, és elég nagy árat meg munkát írtál, amit én nem akarnék bevállalni

most egyelőre raktunk egy szárazonfutás elleni védelmet (ELPUMPS HYWK) a szivattyúra (régi orosz Káma)

plusz a szórófej problémát is "megoldottam"

fél óránként arrébb teszem a fejet, de szívesen várok javaslatot, ami kényelmesebbé teszi a locsolást és nem kerül sok 10k-ba

amire még gondoltam, hogy kellene egy Y idom, ami 1"-ból csinálna kettő 0,5"-t és erre lehetne kötni két leszúrható szórófejet esetleg

[ Szerkesztve ]

(#412) blueMerle válasza tlac (#411) üzenetére


blueMerle
veterán

Ha nem akarsz túl sokat költeni és a rejtett automata öntözőrendszer kiépítése sem jöhet szóba akkor marad a szórófej.

(#413) rii válasza muratomi1 (#406) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

ez jó hír.
meg kellene próbálnom erről hivatalos ugazolást kérni.

vagy meg van valahol határozva, hogy 3% beépíthetőségű szántóra mit lehet még csinálni?
pld kutat csak lehet fúrni ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#414) muratomi1 válasza rii (#413) üzenetére


muratomi1
senior tag

persze hogy lehet. a vízműnek semmi köze nincs az építményekhez, beépíthetőséghez, ellenben kötekedni szoktak. Vigyázni kell a kúttal mert ha az ki van építve (ki van betonozva) akkor szoktak kötekedni miatta (legalábbis itt ez volt de jól rábasztam az ajtót és nem jött többet :C :C )
meg kell kérdezni az önkormányzatot mire ad engedélyt és mire nem. Bár eléggé fura dolog ez mivel tied a telek, ergo nem az önkormányzatnak kéne megengednie mit építesz oda.. :U :U

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#415) rii válasza muratomi1 (#414) üzenetére


rii
nagyúr

most hívtak vissza ... azt mondják, hogy a 3%*-ba beleesik az összes épület, amit rá lehet húzni, még a fóliasátor is .-(

ezt nem hiszem el .-(

(* lehet hogy 3% a lakóépületnek, meg még 3% a mezőgazdasági épületnek)

(mondjuk én ebben nem találtam a "fólia" szót sem, nem értem honnan tudják h az is bele kell essen a 3%-ba ... meg mondtam, hogy azzal nem vonnánk ki a termelés alól, akkor sem lehet - volt a válasz)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#416) muratomi1 válasza rii (#415) üzenetére


muratomi1
senior tag

a link nem nyílik meg de.. ez fura :D mekkora lenne az a fóliasátor?

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#417) rii válasza muratomi1 (#416) üzenetére


rii
nagyúr

hát nem is tudom .... de jó ha sokra lenne lehetőség, hogy ne ők szabják meg a határt ....
de végülis ... a 108 m2 az nem is kevés ...

mondjuk 3 m x 33 m.

ha jól látom, 3% a lakóépületnek meg 3% a mezőgazdasági épületeknek?
voltaképp akkor 6% építhető be?
.-.-.-.-.-.-.

nem tudom mit vacakol a link. .-/
innen a 2. PDF - 0_HÉSZ szöveg.pdf - 22. oldal

vagy direct link -ja ez nem mukodott ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#418) muratomi1 válasza rii (#417) üzenetére


muratomi1
senior tag

ja hát az egy kész raktár méret.. ;] ;]
és miért nem csinálsz kisebbet? mennyit engednek? mert ez a 3%.. ez lószar se. a 108 nm-ből mennyit engednek arra lennék kivi, mert gondolom zöldséget akarsz termelni.

Ja egyébként nekem az első link megnyílt de miután a direkt linket is megnyitottam azóta egyik se nyílik meg :C :C

[ Szerkesztve ]

take that money watch it burn sink in the river the lessons I learned-Note3,Gear 2, Asus MeMO Pad

(#419) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok,

mekkora vízóraaknát ássak? A mélysége adott, inkább az alapterülete érdekelne.

THX!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#420) fero02 válasza Eastman (#419) üzenetére


fero02
veterán

Én akkorát csinálnék, amekkorában különösebb kínlódás nélkül lehet szerelni. Tehát olyan 80 x 80 cm alapterületűt, vagy felette.

(#421) Rive válasza Eastman (#419) üzenetére


Rive
veterán

Anno, még a szüleimnél mi egy ideig az almát is a vízóraaknában tároltuk télire.
Most meg épp azon gondolkodom, hogy pont jó lenne valami csiperke-tenyészet céljára...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#422) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Arra gondoltam nem dobnám ki a két gyümölcsfánk lehulló leveleit hanem felásnám a konyhakertet és beleforgatnám a földbe mint tápanyag. Szabad ilyet? Kb 10-12nm földterület és 2 zsák levélről van szó.
Köszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#423) Cheesy válasza DNReNTi (#422) üzenetére


Cheesy
őstag

Attól függ. Alapjában véve tápanyag lesz belőle, de ha volt a fán épp akkor gombás betegség, az bizony képes túlélni a föld alatt 20-25cm mélyen (kb. ennyire forgatod be gondolom). Ha egészséges avar, akkor hajrá :)

www.vakbelmutet.hu

(#424) Rive válasza DNReNTi (#422) üzenetére


Rive
veterán

Tápanyagpótlásnak önmagában soványka. De ha beásol valami trágyát és rászórod a tetejére, akkor tavaszra lehúzkodják az egészet a giliszták (ha vannak) és addig se gyomosodik fel.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#425) DNReNTi válasza Rive (#424) üzenetére


DNReNTi
őstag

Trágyázni kora tavasszal szoktam, ezt csak azért gondoltam, hogy ne kelljen kidobni, hanem inkább legyen valami haszna. :)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#426) Rive válasza DNReNTi (#425) üzenetére


Rive
veterán

A giliszták egyszerűen imádnak ezzel dolgozni. Én nem venném el a munkájukat ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#427) Espla


Espla
aktív tag

(#428) lakisoft válasza Espla (#427) üzenetére


lakisoft
veterán

Nice.

(#429) Bicskás


Bicskás
tag

Szépjóestét kedves topiklakók !

A poméló magról történő szaporításával kapcsolatos személyes tapasztalatai vannak valamelyőtöknek esetleg ?

A választ előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Oreyus

(#430) Cheesy válasza Bicskás (#429) üzenetére


Cheesy
őstag

Szerintem arra számíthatsz, mint bármely citrusfélénél ami még a környékünkön sem honos. Csenevész, gyenge kis növényke lesz. Van persze itthon termő citrom, de annak a terméséből valahogy senki nem készít semmit, meg sem issza, csak hűűű van citromom :)
De ha kísérletezni akarsz, akkor jó minőségű virágföld, 1-1,5 cm mélyen lenyomod a magot, meleg helyen (pl. radiátoron) tartod a cserepet és vigyázol nehogy kiszáradjon a földje. Extraként a tetejére valami átlátszó takarólemezt is rakhatsz, hogy a páratartalom is meglegyen. Ez így kvázi a trópusi növények csírázásához megfelelő körülményeket teremt.
De majd mindjárt jönnek az okosok.

www.vakbelmutet.hu

(#431) távcsőves válasza Espla (#427) üzenetére


távcsőves
senior tag

Hát ezt nem hiszem el! :) Pont ilyesmit szeretnék létrehozni, csak én Arduino alapon. Gondoltam, megnézem, hátha van itt kertész fórum és esetleg szó van ilyesmiről is. És bumm!

[ Szerkesztve ]

(#432) lakisoft


lakisoft
veterán

Valaki foglalkozik Chili csiráztatással és neveléssel ilyenkor?

(#433) távcsőves válasza lakisoft (#432) üzenetére


távcsőves
senior tag

Szerintem Ő. Illetve itt is foglalkoznak vele.

(#434) lakisoft válasza távcsőves (#433) üzenetére


lakisoft
veterán

Nagyon köszi és még topik is van: Nagy chili topic. :)

(#435) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Foglalkozott valaki esetleg kínai kenderpálma magról történő szaporításával?

Kis csemetéknek a végük mintha száradna el. Nem most, már a kezdetek óta. Én arra tippelek, hogy a sok víz miatt. De nekem még ez a locsolás is ritkának tűnik. Félek, ha jobban megritkítom hirtelen elszáradnak és annyi nekik.

Meg fogalmam sincs, mikortól kellene átültetni őket. Nyár elején lesznek egy évesek, kb 15 centisek, két levelesek. Neten leginkább csak a kifejlett példányok tartásáról találtam infókat.

(#436) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Tavasszal meg fogom csinálni az előkertünket. Gömbtujákat, illetve egy csavartra nyírt tuját gondoltam. Utóbbival vagyok bajban. Voltam két kertészetben is és mindkettőnél 27-28000ft volt és olyan 2m körüli. Ennyit nem szánok rá. Magasságra pedig olyat szeretnék ami meg se nő 2m-nél magasabbra. Létezik egyáltalán ilyen? Hol kapok ilyet jó áron? Netes rendelés lenne a legjobb.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#437) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Kaptam ún. rózsamagokat, melyeket ebay-en és társain lehet akár rendelni...Bár Én nem hiszek benne, de földbe raktam párat, csíráztatni.

Olvastam olyat, hogy hideg hatás kell neki, két hét hűtő, majd fagyasztó, majd újra hűtő, aztán szobahőmérséklet.

Szerintetek ebből lehet valaha kifejlett rózsa bokor?

(#438) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Tűztövisünk levelei télen nem mindenhol zöldek. Tavasszal visszazöldülnek. Másnál szép zöld az egész bokor. Ez mitől van?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#439) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Komposztálni szokott valaki?

(#440) fero02 válasza KisTücsök (#439) üzenetére


fero02
veterán

Igen.

(#441) KisTücsök válasza fero02 (#440) üzenetére


KisTücsök
addikt

És rétegesen szoktad egymásra tenni a dolgokat, vagy összekevered? A zöldet és a barnát.

Meg egyszerre összeszedsz egy komposztálni valót, és ahhoz aztán nem raksz több anyagot, vagy folyamatosan pakolod bele a dolgokat?

Ezzel a két kérdéssel kapcsolatban ellentétes infókba futottam bele a neten.

(#442) fero02 válasza KisTücsök (#441) üzenetére


fero02
veterán

Ahogy és ami jön tolom egymásra. Nem kevergetek semmit.

(#443) KisTücsök válasza fero02 (#442) üzenetére


KisTücsök
addikt

:R

(#444) föccer


föccer
nagyúr

Lehet veszek egy telket. Somogy megye északi csücske, a Balaton alsó sarkától 10 km-re. Csendesnek tűnő falucska, átmenő forgalom nélkül, még sincs túl messze az autópályától. 2500 nm, a végén kisebb facsoport, erdősáv választja el mellette lévő szántótól. Körbe van kerítve, minden közmű a telken. Nagyon erősen foglalkoztat a gondolat...

15-20 év múlva, amikor a lányom már nagyobb lesz és nem igényli a társaságomat (:() akkor jó lesz. Elég olcsón adják, ennél lejjebb az értéke nem fog menni. Gondoltam beültetek rá néhány gyümölcsfát az elejére, a végét meg parkosítom egy kicsit helyet hagyva egy csendes faháznak...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#446) DNReNTi válasza föccer (#444) üzenetére


DNReNTi
őstag

Jól hangzik nagyon, ha az ára elfogadható és meg is van rá a keret ne is goldolkozz rajta. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#447) föccer válasza DNReNTi (#446) üzenetére


föccer
nagyúr

1M irányár.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#448) DNReNTi válasza föccer (#447) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ha alkudható akkor szerintem alkalmi vétel. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#449) föccer válasza DNReNTi (#448) üzenetére


föccer
nagyúr

5 éve hirdetik, ha jól látom. Láthatóan elhanyagolt, sosem látott, sosem látogatott. Szerintem bármennyiért oda adják.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#450) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
Több kérdésem kérem segítségeteket,véleményeteket.

1:mi a véleményeteke a parkside lidl elektromos sövénnyírókról,esetleg ebben az árkategóriában mit érdemes venni?

2:sövénytből leyland ciprust vagy smaragd tuját ajánlotok.a talaj homokos nem túl gazdag tápanyagban.Szempont hogy gyorsabban megnőljön,kerítés mentén raknám hogy a szomszédos játszóteret elszigeteljem és ha lehet minél kevesebbet veszítsek a kert területéből.
Melyik ellenállóbb a betegségekkel szemben?

3:sövény alá a talajra mit tegyek hogy ne nőljön a gaz?fentről öntözném csepegtetővel.

Minden véleményt,tanácsot,ötletet szívesen fogadnék a témában. :R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.