Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) HUTCHDB válasza Chaser (#1200) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nalunk 3 nő van...itt gyík vagy bármi kúszó mászó állat(ka) kizárt, hogy megmaradhasson, iszonyodnak tőle.
A barnulás, foltosodás, szinte biztos, hogy gomba, olyan helyen is jelentkezik a gond ahol nincs lótücsök.
Sajnos a lótücsköt a fűszőnyeggel hozták be, amit a vállalkozó természetesen nem ismer el, bár arra nincs válasza, hogy akkor ahol eddig vetett fű volt, ott miért nincs lóféreg?
A hátsó kertben mini vakondtúrásokkal tönkretett fű van, tele rozsdás foltokkal az első kertben meg gyönyörű pázsit, rozsdás foltokkal, lótetű nélkül.
Szóval olyan szer kellene, ami ezt a két helyzetet megoldja.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1202) Chaser válasza HUTCHDB (#1201) üzenetére


Chaser
titán

a lóféregnél sztem bármelyik szebb ( : az rusnya egy dög
keress sztem kertészt, fűnél gombosodásról még nem hallottam
nem műtrágyáztad esetleg? az kiégetheti ha túl sok/nem megfelelő, és h mért foltokban? különböző füvekből áll össze a pázsit, pl angol perje, vörös csenkesz, nádképű csenkesz, réti perje, ezek a leggyakoribbak egy pázsitban, és jellemzőik és mások, ami az egyiknek még oké a másiknak már bajos lehet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1203) HUTCHDB válasza Chaser (#1202) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

20 eve van kertem, ismerem a fukeverekeket, azok osszetevoit is. Jelenlegi kertunl uj, kiveve az elokert, amit 3 eve telepitettem.
Minosegi scotts mutragyat hasznalok, (meg tel elott is) 1000 % hogy ilyen gond nincs.
Gombasadas mint egyeb helyen, a fuben is jelen lehet szerintem, de normalis, hozzaerto kertesz itt videken (Debrecenben) nincs...
A lotucsok nagyon nagy gond, szinte kiirthatatlan, igazi megoldasrol nem tudok, plus allatot nem kivanok behozni a kertbe, kemikaliaban biznek, csak.tudnam, hogy mit kellene beszereznem.
Mezogazdasagi boltban igazabol semmit nem tudtak ajanlani, csak annyit, hogy "egy szemenkent etessem oket arvalinnal"...
Este varjam meg, mig elobujnak, es akkor adjam nekik szemenkent a vegyzsert... :Y

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1204) Lackooo84 válasza HUTCHDB (#1203) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Telepíts be békákat, vagy imádkozó sáskákat. :D

The Truth is out there...

(#1205) Chaser válasza HUTCHDB (#1203) üzenetére


Chaser
titán

ha már eteted akkor nyakon is vághatod annyi erővel:d láttam egy videót, de ott olyan szer van amit bele kell forgatni a talajba, video alapján elég hatásos, picador a neve
fűnél gombásodást passzolom, én sem vagyok kertész, nem lehet h erősen filcesedik? ahol elsárgult én felásnék egy részt, mégis h néz ki a gyökérzete

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1206) HUTCHDB válasza Chaser (#1205) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

A füvet felásni nem akarnám, és nem is igazán tudnám a vakondháló miatt...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1207) Zsolt1


Zsolt1
tag

Sziasztok!
Ennek az idén tavasszal ültetett Cresthaven fajta őszibarack facsemetének mi lehet a baja? KÉP Kb. június elején jelentek meg az első foltok a leveleken (de egy régebbi, másik típusú őszibarack fán már előtte is volt hasonló pirosodás, viszont ott a teljes levél bepirosodik és csak pár levél lett olyan kb. 1,5 hónap alatt). Eddig kétszer volt permetezve levéltetvek ellen, de mindig időben/megelőzésként, mert a többi fa volt tele tetvekkel és ezen, meg a környékén lévő pár másik idén ültetett fán alig volt csak tetű. Más ellen nem volt permetezve, a tavaszi lemosó permetezésről lemaradt (később lett ültetve). A levelek nincsenek megvastagodva. Amíg szárazság volt, addig rendszeresen öntöztem.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#1208) Spet válasza Zsolt1 (#1207) üzenetére


Spet
addikt

Elméletben kevés a tápanyag neki a talajban.

(nem fodrosodik, így taphrina-t én kizárnám, illetve írtad, hogy tetü ellen is permetezel, így azt is háttérbe tenném)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#1209) Chaser válasza HUTCHDB (#1206) üzenetére


Chaser
titán

beszórod, jól belocsolod, ártani nem ártasz vele, egy próbát megér

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1211) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Adnátok ötletet arra, hogy a kertben levágott füvet hogy lehet tárolni normálisan?

Ugye az a gond, hogy egy hónapban egyszer van zöldhulladék elvitel,de sokkal gyakrabban kell füvet vágni. Zsákban szó szerint megrohad és ezek a lebomló zsákok is elkezdenek bomlani. Szóval nem megoldás.

Ilyen műanyag komposztálót valahogy nem jön, hogy akarjak.

Milyen más lehetőség van?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1212) UberMutant válasza V.Stryker (#1211) üzenetére


UberMutant
őstag

megeteted valamilyen állattal , ami szereti

(#1213) Chaser válasza V.Stryker (#1211) üzenetére


Chaser
titán

Ennyi, v veszel sittes zsakot es abba rakod, aztan a hulladek gyujtobe
Nalunk mazli van, elfer a kukaban, es a zold hulladekot is vegyeskent viszik, szoval mindegy, indoklas annyi volt nincs ember/auto
Komposztalo nem rossz, de egy ido utan komposzt is sok lesz, meg sok rovar szereti, pl a lofereg is bele koltozhet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1214) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Most ezért vegyek egy kecskét? :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1215) HUTCHDB válasza Chaser (#1209) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Megprobalom. :R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#1216) jeriko2 válasza V.Stryker (#1211) üzenetére


jeriko2
tag

Én egyszerűen szétterítem a bokrok alá, mulcsként. Nem jön annyira a gaz, nem szárad ki olyan hamar a talaj, és tavaszra lebomlik az összes - még némi tápanyagot is visszakap a kert.
Van a kert végében egy elég nagy komposzt dombom is, de a bokrok alja jobban bevált. A komposztra is kerül annyi minden, hogy alig győzöm.

(#1217) Zsolt1 válasza Spet (#1208) üzenetére


Zsolt1
tag

+ (#1210) dantre
Köszi a segítséget. Én is inkább valamilyen hiányra gyanakodtam, mert nem találtam olyan betegséget, aminek egyezett volna a tünete ezzel. Ha nem betegség, akkor szerintem hagyom, hogy eldöntse, hogy kibírja-e ebben a talajban. Ha kipusztul, akkor ültetek helyette mást, az alma, körte, szilva, kajszi, meggy, stb. mind szépen fejlődik és azokat is tavaly ősszel/idén tavasszal ültettem.

(#1218) Matska


Matska
senior tag

Én pl nem gyűjtöm össze a levágott füvet, hanem kint hagyom. Eddig nem tapasztaltam ennek hátrányát.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#1219) Chaser válasza Matska (#1218) üzenetére


Chaser
titán

Idovel elfilcesedik a fu igy, szelloztetest szoktal csinalni?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1220) tobias40 válasza Matska (#1218) üzenetére


tobias40
veterán

Ha nagy a fű akkor nem jó mert kirohad alatta,akkor jó ha sűrűn vágod és csak nagyon apró pici darabok maradnak a gyepen.

Én mindig gyüjtőbe vágom a füvet pedig hetente vágom,de elég sűrű és sok maradna a területen..

(#1221) Matska válasza Matska (#1218) üzenetére


Matska
senior tag

Igazából nem éppen angol kertről van szó. 1 éve költöztünk ide, akkor még inkább a rét vagy kaszáló megnevezés jobban illett rá. Ahogy elkezdtem rendszeresen nyírni, úgy a gyomok naggya lassan kipusztult, fű meg lóhere maradt vissza így most beállt némi egyensúly. Egyébként 3700 négyzetméterről van szó. Kb az első 500 90%-ban fű, a második 500 vegyes + gyümölcsfák és veteményes 50 négyzetméteren. A hátsó negyed hektár még kukorica, jövőre pedig beültetem lóherével és szarvasgombával oltott mogyoróval.

A kérdésre válaszolva 1-2 hetente nyírok szükség szerint, és nem mohásodik, nem filcesedik, nem ég ki, és nem is locsolok, csak az egy tucat gyümölcsfát, díszfákat, meg a kis veteményest.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#1222) tobias40 válasza Matska (#1221) üzenetére


tobias40
veterán

Csinálnál képet a fűről hogyan néz ki így?
Mekkora szokott lenni a fű mikor levágod?(cm-ben)

(#1223) Chaser válasza Matska (#1221) üzenetére


Chaser
titán

valószínűleg nagyrészt angol perje teszi ki a felületet, kevésbé érzékeny, azt hittem pázsit féléről van szó, a kényesebb fajták az ilyet nem szeretik, pl réti perje, de ha jól rémlik a csenkeszek sem díjazzák hosszú távon

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1224) Matska válasza tobias40 (#1222) üzenetére


Matska
senior tag

Holnap csinálok, most jöttem be gyomlálásból :)

Egy részén újra van telepítve "szárazság tűrő" pázsit keverékkel ami 60% nádképű csenkesz és 25% angol perje. Ez elég sűrű és gyorsan nő, ennél 6 centire van állítva, a többi helyen 5 centi.
Általában 3 centi körül van a levágott rész, de tavasszal amikor beindult, akkor volt, hogy 5-8 centi volt a nyesedék, hiába vágtam 5 naponta.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#1225) Chaser válasza Matska (#1224) üzenetére


Chaser
titán

nádképű csenkesz az sok mindent kibír, vörös csenkeszek szoktak lenni a minőségibb füvekben, nádképű igénytelen, öntözést sem igényli túlzottan, árnyékban is elvan, ettől független nekem tetszik, ha magában áll olyan mint egy mini nádas ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1226) Matska válasza Chaser (#1225) üzenetére


Matska
senior tag

Maradt egyébként 5 kiló bontatlan fűmagom ebből a fajtából, amivel nem tudok mit kezdeni. Ezzel akartam bevetni azt a részt ami már nem kukorica, de még nem mogyoró ültetvény, de növényorvos haverjaim javaslatára fehér herével vetettem be, meg kinőtt egy csomó napraforgó, úgyhogy a madaraknak is megtermelem a téli betevőt :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#1227) tobias40 válasza Matska (#1224) üzenetére


tobias40
veterán

Hmm,nekem ilyenkor már olyan sok marad a fű tetején hogy nem tudom eltüntetni a gyep tetejéről és sztem berohadna alatta ha rajta hagynám.
Vagy nem így lenne,próbáljam ki? ;]

(#1228) Chaser válasza Matska (#1226) üzenetére


Chaser
titán

annyival vetettük be a "parkot" :) sokat hintáztam melyik gyártótól vegyem a magot, soknál még az összetevő sincs feltüntetve

amerikai trombita folyondárja van vkinek? kapjon fényt, vizet, elhullot virágokat levágni ne hozzanak magot, másra kell még figyelni?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1229) Matska válasza tobias40 (#1227) üzenetére


Matska
senior tag

Egyszer meg lehet próbálni. Nálam egy keskeny csíkot hagy hátra a fűnyíró a nyesedékből, azon ahogy átmegyek még egyszer az átfedés miatt, nem marad látható hulladék. Ha tehetem akkor eső előtt nyírok, az szépen bemossa alulra a levágott szálakat.

Ezeket mind saját tapasztalatok alapján írom, semmi szakmaiság nincs benne :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#1230) jeriko2 válasza Chaser (#1228) üzenetére


jeriko2
tag

Ezt a trombita folyondárt gondold át. Egyetlen növény van, amit megfogadtam, hogy soha, de soha nem teszek többet kertbe, és az ez. 3 éve nem tudom kiirtani, se gazolással, se vegyszerrel, a fél kertet átszőtte már a föld alatt a gyökere, jön mindenhol: fűben, sziklakertben, kerítés mellett, ahol csak tud.

(#1231) Chaser válasza jeriko2 (#1230) üzenetére


Chaser
titán

Mar itt van ( :
Valahol azt olvastam egy kertnek nincs ertelme nelkule, es ahogy latom ez igaz
Sarokba fog menni, a neni azt mondta viragjjat nem szabad hagyni h magot erleljen, arrol szaporodik
Egyik ismerosnel volt, ott nem ment sehova a gyokere, csak maga a noveny, volt h padlasrol szedtuk le, az meg az oreg hulyesege h hagyta felmenni
Biztonsag kedveert kap korbe egy gyokercsapdat:) aranyeso volt sok a kertben, annal agresszivebb gyokerezese az eperfanak volt, erre meg rafejelt egy japan birs, na azt alig tudtuk kiasni

Szerk: megyeri kerteszetet mar bem ajanlom, 10 napja adtame a rendelest, se bu se ba, latszik a tagon h ert hozza de kereskedelembol elegtelen, azt azert tudtak az automata mailbe irni h veletlen sem szabad olyan ugyben keresni oket, h mikor hozzak a rendelest...:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1232) jeriko2 válasza Chaser (#1231) üzenetére


jeriko2
tag

Nem magról szaporodik (nálam virága 2 éve nem volt), hanem föld alatt, kúszó gyökérről. első pár évben ez még nem megy annyira, csak később. Nekem átjött a másfél méter mély kerti tó alatt (vagy megkerülte, de az kb. 15 méter).
1-2 hetente nálam kb. 50-60 helyen jönnek fel a hajtásai a fél kertben.

http://kapanyel.blog.hu/2012/11/30/gonosz_kuszok_avagy_a_trombitafolyondar_fogsagaban

[ Szerkesztve ]

(#1233) Agostino válasza jeriko2 (#1232) üzenetére


Agostino
addikt

huhh ez durva cucc, nekünk a ház tetejére felnyomult, alig bírtam lerángatni onnan. sőt egy része ott szárad a mai napig, lövésem sincsen honnan bugázok akkora létrát amivel felmehetnék és leszedhetném. szóval igen, annyira én sem vagyok oda érte..

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1234) Chaser válasza jeriko2 (#1232) üzenetére


Chaser
titán

Ha nem hoz viragot tud a gyokerekre koncentralni, ismerosnel nem ment seghova a gyokerzet, mindig tele is volt viraggal
Magrol is szaporodik es szaporithato az biztos
Kert legsarkaba megy teglakerites melle, elotte tobb m szakaszon geotextil es fenyokereg van, utana egy hatalmas fenyo, sztem azert o erosebb ( : valoszinuleg veszek neki egy nagy muanyag cserepet es az lesz a gyokercsapda, biztos ami biztos
Megyerinek errol van egy jo videoja, tobb folyondarrol is, egyik egy vas oszlopon, masik pergolara futtatva, eroszakossagarol annyit mond nem kell felni a metszoollotol ( : nalunk nem tud tetokre felmenni, kerites szintnel magasabbra meg nem engedem, most csak letettem hatulra, majdani helye kozelebe, gyonyoru:) viragos, bimbos, o az egyetlen noveny aminel vallalom h foglalkozbi kell vele, kert tobbi resze bolond biztos mar
Elodje egy vadszolo volt, 10mes csapjait a fenyorol rangattuk le, de az aranyeso is atmaszott szomszedba a novenyekre (((( :
Ma megdicserte egy ismeretlen a kertet, tegnap is egy masik, trombita folyondarral lesz az igazi, abban a kopar sarokban gyonyoru lesz

Szerk: Agostino nem kellett volna felengedni ( : van pl egy orgonank, szep terebelyes volt, ugy hagytuk meg h vastag torzsenel elvagtuk, volt egy mellekhajtasa rajta azt meghagytuk, kb 1,8m-nel kezdodik igy a lomb magassaga, de nem engedjuk oldalra csak fel, igy nagyon impozans
Egy japan kecskeragobol meg orias bonszajt' csinaltunk, nem kell felni a metszoollotol

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1235) Chaser


Chaser
titán

olyan tujat, borokat, ciprust, barmi orokzoldet ismertek-e, ami atmeroben max fel m-m, magassagra 2m kifejlett korara? Lehetoseg szerint nem zold szinben, hanem kekes szurkeben
Illerve japan tarkalevelu babersom van-e vkinek? Az erdekelne mennyire toleralja ha du 1-2 oratal kb este 7-ig eri a nap? Van egy nalunk panel toveben, o kb du 2-ig kapja telibe a napot, de a delutani napsutes huzosabb. Felarnyekos, arnyekos helyeket szereti leiras szerint, elado neni is ezt mondta, de hatha valakinel van du-i napsuteses reszre is telepitve - ha nem akad senki akkor meg y felarnyokba/arnyekba, betettem most tobb nm fenyokereggel leszort talajra, rendesen vilagit benne, nagyon szep:) de napos helyen meg vennek melle egy part mas mintazattal -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1236) Rive válasza Chaser (#1235) üzenetére


Rive
veterán

olyan tujat, borokat, ciprust, barmi orokzoldet ismertek-e, ami atmeroben max fel m-m, magassagra 2m kifejlett korara?
oszlopos tiszafa

Lehetoseg szerint nem zold szinben, hanem kekes szurkeben
betoncső + festék
;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1237) Agostino válasza Chaser (#1234) üzenetére


Agostino
addikt

nem kellett volna felengedni

én már csak a helyzettel lettem szembesítve... : ))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#1238) Espla válasza Chaser (#1234) üzenetére


Espla
aktív tag

Házra nem szabad felengedni mert vakolattal együtt lehet sok helyről eltávolítani, illetve a tapadó részei ottmaradnak örökre, ami ronda látvány.
Épp ezért el lett távolítva, de minden évben újra és újra kinő a trombita folyondár :W

(#1239) Chaser válasza Rive (#1236) üzenetére


Chaser
titán

hihi ( : van ilyen, valamelyik kertészetben már láttam csak nem mentettem el

Agostino úgy más

Espla ez csak egy telek határoló téglafal nálunk, vakolat már rég nincs rajta:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1240) jeriko2 válasza Chaser (#1234) üzenetére


jeriko2
tag

Ez azért egy növénynél nem úgy működik, ha "nincs virága, akkor tud a gyökerekre koncentrálni". Együtt fejlődik a kettő. Nálam szép helye volt, rendszeresen metszettem, nem mászott fel sehova ahova nem kellett volna. A gyökérsarjaiból lett elegem, mert a tövétől 8-10 méterre is jöttek elő a föld alól, virágos kert közepén, sziklakertben, pázsitban. Egy évig próbáltam ezeket kiirtani, aztán lett elegem, kivágtam az egészet - a töve 15 cm vastag volt akkor, és szépen benőtt egy 4*4 méteres pergolát, amit neki építettem. Azóta eltelt 2 év, és mindig jön a föld alól minden felé.
Nem akarlak lebeszéli, csak leírtam én hogy jártam.

(#1241) Chaser válasza jeriko2 (#1240) üzenetére


Chaser
titán

persze együtt fejlődik, de ha nincs virág több jut a gyökérre, ha pl rózsát átülteted vissza kell vágni 2-3 rügyig, h ne a zöld v virág nevelésével kelljen foglalkoznia,erősödjenek a gyökerei
mindenesetre utána nézek még, gyökércsapda vagy nagyobb cserép, akár föld felett hagyva, télre meg betakarjuk mulccsal és nincs gond
a japánbirset először csak lentebb metszettük, aztán még lentebb, félig már kinn volt a "tuskó", zöld szinte semmi, úgy tolta a gyökereket öröm volt nézni - csak nem nekem :d -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1242) Chaser válasza jeriko2 (#1240) üzenetére


Chaser
titán

egyébként megkövetlek, fentebb mondtad h nincs virága:) tehát nem feltétlen együtt fejlődik a gyökérzet és talaj feletti rész, de mint mondtam ezt én is tapasztaltam, a virágok sok energiát vonnak el a növényektől
talán tápanyag hiánya van ha nem hoz virágot, sőt, nagy eséllyel az a gondja

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1243) jeriko2 válasza Chaser (#1242) üzenetére


jeriko2
tag

Akkor picit félreértettél: nincs tápanyaghiánya, azért nem hoz virágot, mert ki akarom irtani, és folyamatosan húzom ki tövestől ahol látom. Ennek ellenére egyre több helyen hoz hajtást a föld alól. Nem magról, gyökérről.

(#1244) Chaser válasza jeriko2 (#1243) üzenetére


Chaser
titán

hihi:) ugyanezt csinálta a japán birs is, akkor kezdett igazán megugrani a gyökérzete mikor el kezdtem bontani felszín alatti részeit, felülre nem kell koncentrálnia, alulra annál jobban tud és teszi is amíg teheti, remélem a geotextil és mulcs megfogja majd
lőttem két képet hova akarom rakni, konzultáltam a "kollegámmal", 20 v 30 literes edénybe kerül, két-két oldalt kell befutnia 4m-t oldalanként, ahogy elnézem az menni fog neki könnyen, cserép alá rakunk téglát, és az oldalánál lyukasztom ki alul ha gyárilag lyukas is alul, alsót meg lezárom, pangó víz ne legyen, de ha menni akarna a gyökér akkor lássuk ( :

szerk: képek később, össze akarom szedni a kerti képeket, 10. napos a füvünk és néhol már 8-10cm :))

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1245) Chaser


Chaser
titán

itt van a kis terület bitorló ( :
és ez a sarok lesz az övé
mulcs környékén még rendezetlen, átalakítás alatti a terület, egy kicsit sajnálom, h nem tudtam megszerezni a nagy narancs virágú verzióját, de megyeriéknél minden van csak cseszik leszállítani, ez a kicsi meg rám kacsintott mikor megláttam máshol ( :

szerk: ők pedig egy új szerelmem gyümölcsei - de szépen mondtam ( : -, sok "standard" hosta - árnyék liliom - volt a kertben, összeszedtük őket a kisebb fenyő alá, kb felül ott volt, többi szétszórva a kertbe, mikor már tudtam mi az el kezdtem olvasgatni róla és kiderült rengeteg fajtája van, héten sikerült venni párat, középső a "standard", őt másik helyről ültettem oda kb 2 hete, többiek pedig az új jövevények, két példánynál olyan szerencsém volt, h 2-3 tő volt a cserépben, így azokat szét is vágtam, máshova is kellenek
ha valaki tud lelőhelyet más fajtákhoz is, kérem rikkantson, bp 9. kerület leginkább, ahol vettem csak ez a 4 fajta volt, eladóknak fogalmuk sincs arról h pontosan melyik hosta...aranyos:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1246) Lackooo84 válasza Chaser (#1245) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ez innen simán beköltözik majd ott az erkélyen. :DDD

The Truth is out there...

(#1247) Chaser válasza Lackooo84 (#1246) üzenetére


Chaser
titán

a tégla fal és az említett erkély közt kb 4m távolság van:) a kerítés aljától lefele betontámfal amin a kerítés áll, azlrt nem látszik saroktól jobbra az alapja, kb 1,5-2m, kb mint egy kis szakadék, a ház szuterén része teljesen kinn van a talajból és kb 4m-re előtte kezdődik a mi tégla falunk, szóval nem, nem fog átköltözni sehova ( : kerítés szint fölé egyébként nem engedem, nem félek a metszőollótól, a 20-30 literes dézsa pedig bekorlátozza majd azért
ez egy nagyon ritka 9. kerületi ház - meg úgy általában ritka pesti, nem az a belső udvaron befelé néző lakások minden oldalról és pár nm macskaköves udvar -, kb 250nm belső kerttel - lassan már hívhatom parknak...:) -, nem határolják házak közvetlen egyik oldalról sem, a balra eső oldalnál is bentebb van a következő épület kb 10m-rel, a mi házunk enyhén L alakú, és az L lezárásánál is kertünk van kb 5m széles + járda, kerítés és aztán 4m-re a következő épület
több képet nem publikálok róla, elég az h a héten elég sokan megdicsérték, azok is akik látták az átépítést és akik csak a mostani állapotot, ma is ketten, v hárman, már nem tudom
mikor befejezzük és kialakul a fű is majd valamit azért összeütök róla, hátha nyerünk egy díjat is (((( : sajnos csak apró pénzből gazdálkodhattam jó ideig, igazából most is, azt a pénzt költjük rá amit a "kertész" kapna - havi 10 ft kb a semmiért -, de a végeredményen nem látszik szerencsére

szerk: pontosabban az L hosszabb végénél van egy határ, következő ház utcafronton, és a rövidebbvégén is már a következő épólet van, de utána még nekünk kert, kb mint az L betű és az utána jövő szó első betűje

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1248) jeriko2 válasza Chaser (#1245) üzenetére


jeriko2
tag

Itt a mi kertünk. Az első kép 2007-ben készült, az aszfalt felszedésekor. Onnantól mindent saját kezűleg csináltunk, az utolsó szögig.

A trombita folyondárról nem találtam virágos képet (pedig pont az az élénk szín amit keresel, de azon a képen látható, ahol a gyerekház is van, pont a ház mögött a falon illetve a "ferde lábú" pergola szerűségen (ez kb. 8 nm-es). Azóta kivágtam, de mivel sok helyen jön a hajtása, szívesen adok belőle (bár tegnap ismételtem lefújtam a sarjakat Glialkával, de mivel ez már a 4. alkalom, tuti lesznek újak).

(#1249) Chaser válasza jeriko2 (#1248) üzenetére


Chaser
titán

Majd megnezem, mobilnetrol nincs engedve
Nem kell sarj , koszonom, megvan a novenyke, nagy cserepet veszek neki, abban fog elni:) telre meg lombbal es mulccsal korbe takarjuk a fagy ellen
Most viszek ujabb szepsegeket...:) Aztan megyrk a tobbiert ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1250) attiati


attiati
veterán

Vettem ikeában a lenti növényeket.
Mindegyiket tőzeges, vagy tőzegszerű földben adják.
És a lenti cserép méretekkel.

1. Szerintetek át kellene ültetni őket rendes virágföldbe? Vagy direkt jó nekik ez a tőzegszerű valami? Egyrészt tök laza így a növények földje. Másrészt meg fura öntözni, mert nehezen szívja fel és mégis tök könnyen kiszárad.
2. Át kellene ültetni őket nagyobb cserébe? Vagy akár ugyanakkorába, amiatt, hogy hazacipelés után érdemes átültetni az áruházi növényeket?
3. A jucca szinte állt a vízben, olyan nedves volt a földje, pedig ők azt elvileg nem szeretik és kirothad a gyökerük. Már ha egyáltalán ezeknek az áruházi növényeknek van normális gyökere és nem előtte pár nappal ültették?

a) dracaena massangeana (törzses, 120cm):, 24cm-es edényben
b) Yucca Elephantipes (törzses, 120 cm): 24cm-es edényben
c) és kettő többágú kaktuszt: 15cm-es edényben. A képen balról a 2. és 4.
d) dracena marginata: 100cm magas, 20 cm-es edényben.

+ pozsgásokat és aloét

:R

szerk: van hasznos tanácsotok ezekhet a törzses áruházi növényekhez, hogy meg is maradjanak? Elég drágák voltak, hogy kinyírjam :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.