Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Winner_hun válasza FIREBLADE78 (#700) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor az a valaki szerezzen neki.
Nem tartom kizártnak hogy van ilyen, lehet van merev dobozos gyűjtős is, passz.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#702) FIREBLADE78 válasza Winner_hun (#701) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem tudja ki mondta :O :DD Nehéz eset

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#703) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

A bejárathoz kinéztünk egy ilyen rózsakaput.Mikor jó ültetni?!Tavasszal vagy ősszel?Esetleg van valakinek hasonlóban tapasztalata? :)

Köszi. :) :R

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#704) Zozzz2000 válasza Orlin (#703) üzenetére


Zozzz2000
tag

Szia

Mi tavasszal ültettük. Kb 3 év alatt be fut egy ilyet.

(#705) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Leyland ciprus, törések vagy száradások, majdnem az összesen voltak ilyenek. Pár hete kapott műtrágyát, valószínűleg többszörösen túladagoltam, az okozhat ilyet?

+ ez milyen bogár lehet?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#706) Rive válasza Winner_hun (#705) üzenetére


Rive
veterán

Leylandinak valami vas-mittudomén spéci cucc (is) kell. Amúgy vagy kabatínia (elég rendesen rezisztens a hazai gombaölőkre), vagy valami bogár (elfelejtettem, melyik: valami szú).

Face it: majdnem minden tíz+ éves leylandi beteg. Nem innen, nem ide való fajta, bármennyire is tolják.

Ui.: amit beraktál bogár, az poloska. Új hajtásokat szívogat, de egészséges, erős növényen max. akkor okoz észlelhető kárt, ha rengeteg van belőle.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#707) Winner_hun válasza Rive (#706) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ültetéskor a házi komposzton kívül nem kapott semmi pluszt, ez volt 2 éve. Idén adtam neki először a műtrágyából, miután valahol említették hogy a gombák és egyebek akkor jelentenek veszélyt ha nincs elég tápanyag, sok helyen a mindenféle tuják a tápanyaghiány miatt barnulnak, halnak el. A műtrűgyűban elvileg volt minden ami kell neki. Ennek a túladagolása okozhat ilyet vagy akkor az egész fa egyszerre halna meg? Vannak 1 éves egyedek is, azok is ugyanannyi műtrágyát kaptak, azok közül tán 1-nél volt ilyen elszáradás.
Láttam már nem egy leylandit amit nem nyírtak, meghagyták nagyra nőni, semmi baja.

Ilyen textúrájú poloskával még nem találkoztam o_O:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#708) Rive válasza Winner_hun (#707) üzenetére


Rive
veterán

Ha úgy érzed, hogy túladagoltad, akkor azt egy-két alapos locsolás megoldja.
Ez a vas-dolog nem a tápanyaggal, hanem a talajkémhatással függ össze, de csak távolról rémlik már. Talán vasgálic? Szerintem nem lenne nagy munka előásni...

Megmenteni próbáltunk valami húsz leylandit, nem sikerült. Azóta figyelem - szinte csak beteget látni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#709) Espla


Espla
aktív tag

Öreg Leylandi túl széles, csak a szélén van zöld belül felkopaszodott.
Pedig beljebb akarnám metszeni.
Ezzel ugye nem lehet mit tenni, mert ha annyira visszavágom, hogy adott ágon nincs levél, akkor az az ág elszárad.
Ha jól tudom.

(#710) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok fát ajánlani a kertembe?
17X40m
Szeretnék valami nagy lombkoronájú fát,főleg árnyékadónak ugyanakkor be tudjak ülni alá.
Nem baj ha nem örökzöld.Először szomorú fűzre gondoltam de annak az indáit nyírnom kellene hogy elférjek alatta.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#711) Rive válasza hódmaci (#710) üzenetére


Rive
veterán

???

Ha ennyire nem akarod gondozni, akkor tölgy...
;]

Ha kicsit több is belefér azé' akkor mondjuk dió.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#712) Eastman válasza hódmaci (#710) üzenetére


Eastman
őstag

+1 a diónak. Nincsenek alatta legyek. Ezért is hagyomány minden magyar udvaron. Ha Pest-megyei vagy, ősszel adok egy térdmagasságút...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#713) Winner_hun válasza Eastman (#712) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nincsenek alatta legyek.

Aha, akkor nekünk mutáns diófánk van:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#714) Eastman válasza Winner_hun (#713) üzenetére


Eastman
őstag

Kolléga aláírása itt a PH!-n; Már a jövő sem a régi. :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#715) hódmaci válasza Eastman (#712) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm a tanácsokat.(Elnézést a lassú válaszért.)
Amennyiben dió hát van választék,mert ha az akkor vegyük figyelembe a termést is.
Könnyen törhetőnek kellene lennie,nem fontos a bő termés inkább a minőség no meg a terebélyes lombkorona
Milotai,Alsószentiváni,Tandari,stb.........
Tudnátok valamit ajánlani?

Nem Pest-megyei vagyok onnan még vagy 160km :)
De azért köszönöm a jó szándékot.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#716) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Igy kep alapjan meg tudja valaki mondani, hogy mifele virag ez? Angliaban lakunk, a hazunknal van ez, de senki nem tudja itt megmondani, hogy mi a neve. Otthonra szeretnenk vinni es jo lenne tudni, mit is kell keresni:) Koszonom

(#717) martillo válasza fojtviki (#716) üzenetére


martillo
tag

Nem vagyok szakerto, de esetleg?

(#718) fojtviki válasza martillo (#717) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. Igen majdnem ez az:)) Koszonom! Megtalaltam a linked utan, szoval egy csaladba tartoznak. Sajnos ugy latom, hogy otthonra nem jo, mert nem szereti a tartos nagy hideget:( Pedig szerintem gyonyoru:)

[ Szerkesztve ]

(#719) Rive válasza fojtviki (#718) üzenetére


Rive
veterán

Elég sok helyen van itthon és nem nagyon láttam még kifagyni.

Keress valami tetszetős 'túlélő' bokrot a szomszédságból (itthon), aztán kérj egy ágat gyökereztetésre.

Ha jól emlékszem annyi trükk van még ezzel, hogy valami aluminiumsó kell neki ahhoz, hogy ilyen szép kék színe legyen.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#720) fojtviki válasza Rive (#719) üzenetére


fojtviki
senior tag

Biztos kell neki adni akarmit is, hogy ilyen szine legyen? Nalunk ez a bokor semmi specit nem kap:) Kizarolag eso. Egyebken egyik fele ilyen kek, a masik fele feher. Mondjuk megprobalok vagni par agat es gyokereztetni. Esetleg nem jobb, ha mondjuk megprobalok gyokerestol kivenni par agat? Gondolom, azert egy 20 oras kocsiutat csak kibir egy vizes rongyba tekerve nem? Azert akarnek vele kinlodni, mert szerintem gyonyoruseges:)

(#721) Rive válasza fojtviki (#720) üzenetére


Rive
veterán

Nézz utána, aztán próbáld ki :DDD

Arra akartam rávilágítani, hogy a szaporítása tkp. ingyen van, és igenis megél a hazai klímában. Nálunk kiesett a listáról, szóval közvetlen tapasztalatom igazából nincs.

Szaporításra nem biztos, hogy a mostani időjárás a legoptimálisabb, sz'al van időd utánaolvasni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#722) fojtviki válasza Rive (#721) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom szepen. Utanna nezek mindenkepp, mert kell ilyen otthonra:)

(#723) fess válasza fojtviki (#720) üzenetére


fess
őstag

hajts le pár ágat, hátha gyökeret ereszt

(#724) rii


rii
nagyúr

sziasztok

fehér, pattogó levéltetvek ellen mit lehet tenni?

van egy fa ... tele van vele az oldala, és átmásznak a palántákra is ...

jellemzőjük még, hogy nyomukban fehérség marad a növény szárán ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#725) fess


fess
őstag

Méreg(actara) . Nekem a karalábét támadták be, kellet még hozzá tapadószer is, de sikerült alaposab megritkítani

[ Szerkesztve ]

(#726) Rive válasza rii (#724) üzenetére


Rive
veterán

Ha jól sejtem mi van neked, az valami amerikai import. Nem tetű, hanem valami moly/lepke.

A száraz időt szeretik. Vízsugárral lemosod oszt' jó lesz.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#727) martillo


martillo
tag

Van tapasztalata vkinek ilyen es ehhez hasonlo szerekkel?

Valoban csokkenti ez a gyomot?
Vagy maradjak inkabb a jol bevalt petisonal, aztan majd kivagdosom a gyomot???

(#728) Rive válasza rii (#724) üzenetére


Rive
veterán

lepkekabóca

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#729) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok!
Locsolótömlővel mik a tapasztalatok?
3/4-ed colos tömlőt kellene találnom amit többen használnak és sajnos nem túlzottan vigyáznak rá így mindig az a baj, hogy megtörik és szétmegy. A használat naponta 8-10-szer legalább van rángatva ide-oda.
3/4" Kb 20m vagy max 25m ami szükséges. Régebbi Gardena tömlővel volt tapasztalatom, vagyis látom hogy az egész jó classic 1/2", de attól ha lehet jobb kellene, de minimum annak a tartóssága szükséges.
Cellfast 5 vagy 6 rétegű?
Gardena?
Egyéb javaslat?
Melyiket érdemes nézni? :U

(#730) Plafoon válasza ANDROID??? (#729) üzenetére


Plafoon
tag

tömlő kopóalkatrész, így vagy úgy elhasználódik és cserélni kell vagy vágni belőle.

(#731) ANDROID??? válasza Plafoon (#730) üzenetére


ANDROID???
addikt

Azért lényeges, mert már unalmas a 3-5 havonta csere :W , de nem is a csere, hanem hogy szinte az első használatnál sz@r, ha van olyan ami kevésbé sz.r, akkor olyat veszek. ;)

(#732) mephi666


mephi666
nagyúr

üdv! valaki meg tudná mondani, hogy ez milyen bokor és mennyire igényes? pár éve láttam/fotóztam és most ajándékba szeretnénk valakinek ilyet venni, hacsak nem valami rettentő igényes növény, ami nem marad meg akármilyen talajban :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#733) Rive válasza mephi666 (#732) üzenetére


Rive
veterán

Magnolia

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#734) mephi666 válasza Rive (#733) üzenetére


mephi666
nagyúr

thx, ez lesz az: magnolia susan :R van is a helyi kertészeti kis- és nagykerben... holnap rendelek is egyet

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#735) Orlin


Orlin
addikt

Szerintetek ez milyen növény lehet? :D
Csak egyszer ott volt a hátsó udvarban...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#736) Orlin válasza Orlin (#735) üzenetére


Orlin
addikt

Közben meg is van.Elvileg Alkörmös.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#737) rii válasza Rive (#728) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm

elfelejtettem korabban reasgalni, elnézést.

a palántákrról inkább lepöckölöm
a meszebbi fákon sok van , de ott inabb békén hagyom őket, nehogy mind a palánták felé vegye útját

ugrálnak, másznak, bujócskáznak a szárakon, nagy nehezen lepattognak a földre, ott is még 2-3 pattogás, mire szegényeket a földbde döngölöm ...

próbáltam slagozni őket

porszívó .-))))))))))))
a'kkel nekik .-)))'

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#738) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv.
Van egy MTD ThorX 35 Ohv benzines fűnyíróm. Hidegen szépen jár de melegen kéken füstöl és befullad. Arra jutottam hogy a gyűrűk kopottak és a meleg olajat átengedik. Hengerfejet leszedve a benzint sem tartja meg a dugó. Hengerfal és dugó szép szóval fúratni nem akarom. Kérdés hogy gyűrűből gyári méretre cseréljek? vagy egyel nagyobbra? Szerintem a gyári mert ezeknél a gépeknél a hengerfal kemény és csak a gyűrű vékonyodik de nem vagyok biztos.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#739) fero02 válasza Rivaul (#738) üzenetére


fero02
veterán

Idén játszottam el ugyanezt én is. Gyári méretű kell bele. :K

(#740) Rivaul válasza fero02 (#739) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm szépen a megerősítést :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#741) rii


rii
nagyúr

sziasztok

tudokt ajánlani gyomrítót, ami nem olyan mint a Monsato termékei?
(rágebben láttam róla egy dok.filmet .... durva ("Monsato szerint a világ") )

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#742) Rive válasza rii (#741) üzenetére


Rive
veterán

:ásít:

- lelki egészséged megőrzése érdekében a grínpísz propagandát hanyagold
- a kapát leszámítva minden más csak durvább.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#743) rii válasza Rive (#742) üzenetére


rii
nagyúr

ajánlották a szomszédok a glifozátot ... előtte már rákerestem gyomírtókra ... akkor jött fel ez az oldal ... majd meg janlották a glifozátot ... és behúztam a kéziféket ....

tudom, hogy a greenpeace is azt mond amit nem szégyel, meg nem midnen arról szól amiről kellene

de most akkor a glifozátot Te jó szívvel tudod ajánlani, vagy használod, vagy esetleg milyen más gyomírtót?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#744) rii


rii
nagyúr

az általam linkelt oldalon ez szerepel:

Nincs szükség mérgező és kockázatos vegyszerekre a mezőgazdálkodásban. Számos környezetbarát megoldás létezik a növényvédelemre.

... és akkor itt következhetne egy felsorolás arról a számos megoldásról legalább címszavakban ...

dehát .....
..... ehhh ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#745) Rive válasza rii (#743) üzenetére


Rive
veterán

Mi kapálunk, de ez nem glifozát-ellenesség, hanem generális vegyszer-ellenesség: ha van rá idő és energia, akkor én speciel ezt ajánlom.

Ha már egyszer vegyszerre adod a fejed mert nincs energia és/vagy idő, akkor a glifozát veszélyessége ~ ugyanabban a kaliberben van, mint tetszőleges más (itthon kisker forgalomban kapható) gyomirtóé. Illetve valamivel alacsonyabb. Azaz semmi ok kizárni a lehetőségek közül.

A grínpísz minden gyanút veszélyként tálal és felszoroz ezerrel (miközben az alternatívákról bekussol) amint a GMO szóba kerül. Azaz amióta van glifozát-rezisztens (GMO) növény, azóta a glifozát a grínpísz tálalásában méreg. Nem kell velük törődni, ha aggódsz akkor a konkrét kutatások eredményét kell nézni. ~ ennyi a történet.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#746) Rivaul válasza rii (#743) üzenetére


Rivaul
addikt

Én használom. Annyi hogy az totális gyomirtó tehát mindent elpucol aminek nincs túl mélyen a gyökere. Pl egy masszívabb akácos, bodzás susnyást vagy kisebb fákat hiába fújsz vele, max eldobja a levelét és annyi. A térdig érő dzsindzsás nagy részét viszont pár hét alatt kiszárítja. Kerti használatba sebből semmit nem vesz észre a természet. Mezőgazdaságilag nem a kis kézi permetezőből szórják és nem 2-600 négyzetméteren. Ha csak a fűből akarod kiirtani a gyomot akkor viszont gyomstop kell ami az egyszikű füvet nem de a kétszikű gyomot bántja.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#747) rii


rii
nagyúr

köszönöm!

a szóban forgó terület 1200 m2, aminek a felét minimum fel kellene ásni .... gyommentesíteni

tömény tarack minden egyes felforgatott ásónyom, 2 m X 1 m = 1 óra 2 embernek,
mivel felforgatjuk majd kézzel kiszedjük a tarackot.
ha lenne időm, szivesen szedném ki kézzel a tarack-gyökereket ... ha nem lenne tarack, akkor meg elég lenne visszafordítani a felásott földet.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#748) Rivaul válasza rii (#747) üzenetére


Rivaul
addikt

Vidéken vagy? Én 3 hónapja szintén vidéken (somogy) kerestem egy helyi tagot kistrakival. 830 m2 egy óra alatt felrotált 10-15 centi mélyen 3e-ért de egy tízest is megért volna hát még ennyit... Év elején költöztünk ide és elhanyagolt volt a kert eléggé. A gyerekek miatt én is fel akartam ásni de őszintén a kva anyja :D Ha masszívabban kell akkor egy kör szántás előtte és utána a rota. Permetszerrel sem úszod meg olcsóbban. Persze ha ez Bp vagy környéke akkor nem játszik mert horror ár egy ilyen "földmunka". Vidéken viszont simán felcsetteg valaki du a trakival.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#749) rii válasza Rivaul (#748) üzenetére


rii
nagyúr

sajnos traki ide már nem mehet be ... nemtom mért ... leeht h a keréknyomvájatok miatt .... kérdeztem már én is ....

meghát attól a tarackok nem benne maradnak .-/////

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#750) Rivaul válasza rii (#749) üzenetére


Rivaul
addikt

Kistraki sem? Kisebb mint egy suzuki. Nekem ilyen jött. Ez ha rotál akkor szétdarabol mindent. Ketten nekiestek utána gereblyével áthúzzátok és az kiszed minden maradékot. Nekem nem sok minden nőtt vissza, de az már könnyen orvosolható kézzel is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.